Počasí
Praha 23 °C Čtvrtek, 23. května 2024, Svátek má Vladimír
Go to content
Naše Praha na Facebooku

REPORTÁŽ: Blokády v Praze organizuje Němec, který má 6 neziskovek a 2 firmy. Jedna je na seznamu extrémistů.

Prahu už více jak měsíc sužují dopravní kolapsy, které má na starosti skupinka aktivistů z Poslední generace. Ti, za nečinného přihlížení policie, pravidelně blokují pražské hlavní tahy. Akce organizuje Němec s exotickým jménem KAI ARNE SPRINGORUM. Podařilo se nám rozklíčovat pozadí, které je naprosto šokující.
Extrémisté z Poslední generace blokují dopravu v Praze již více jak měsíc. Podle zjištění Naše Praha mají protesty temné pozadí. Zvětšit
Extrémisté z Poslední generace blokují dopravu v Praze již více jak měsíc. Podle zjištění Naše Praha mají protesty temné pozadí. Zdroj: facebook
Extrémisté z Poslední generace blokují dopravu v Praze již více jak měsíc. Podle zjištění Naše Praha mají protesty temné pozadí.
Petr Macinka, politolog. Předseda Motoristé. Dlouhodobý mluvčí Václava Klause
Ušetřena řádění extrémistů Poslední generace nezůstala ani ikonická kašna Fontana della Barcaccia poblíž Španělských schodů v Římě. Vylili zde černou barvu. Na místo incidentu dorazil starosta italské metropole Roberto Gualtieri a skutek odsoudil. Úřady aktivisty ze stejného uskupení v Itálii nedávno poslaly před soud za vylití barvy na dveře sídla italského Senátu. Mají také na svědomí vylití barvy u vchodu do operního domu La Scala nebo přilepení se k Botticelliho obrazu.
Vandalismu Poslední generace neunikla ani londýnská redakce The Sun.
Řádění Poslední generace neunikla ani Mona Lisa, na kterou zamazali barvou.  Britové je zařadili na seznam extrémismu +8 dalších fotografií
Extrémisté Poslední generace rádi ničí umělecká díla. Dle jejich ideologie mohou ničit lidské výtvory v zájmu životního prostředí. Britové je zařadili na seznam extrémismu.
Blokády pražské dopravy Poslední generace organizuje Němec s exotickým jménem KAI ARNE SPRINGORUM.  Ten v ČR založil 6 neziskovek a 2 firmy.
Pobouření na sociálních sítích vzbudil příspěvek pirátské senátorky Adély Šípkové, která se chlubí, že jezdí do práce starým dieselovým autem. tyto typy mají špatné katalyzátory a vypouští vysoké emise.
Výpis z obchodního rejstříku prokazuje organizované propojení různých neziskových organizací s osobou Kai Arne SPRINGORUM. Jedná se o franšízy západoevropských centrál. Některé jsou na seznamu extrémistických organizací.
Ing. Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze. Předseda Kontrolního výboru magistrátu.
Předseda klubu zastupitelů MHMP SPD Praha Milan Urban
Exprimátor Zdeněk Hřib

Kai Arne SPRINGORUM je Němec, který dlouhodobě žije v ČR a profesionálně se zabývá aktivismem. Vlastní firmu Slow Spot, která provozuje stejnojmenný ekoobchod v Dejvicích. Dále v letech 2013-2020 byl společníkem ve firmě HE Consulting, která se zabývá energetickými audity.

V roce 2019 firma získala od MPO dotaci 192.000 korun. Vedle podnikání se Springorum ale profesionálně věnuje také aktivismu. Pro tyto účely v ČR založil celkem 6 neziskovek.

Blokády pražské dopravy Poslední generace organizuje Němec s exotickým jménem KAI ARNE SPRINGORUM.  Ten v ČR založil 6 neziskovek a 2 firmy.
Blokády pražské dopravy Poslední generace organizuje Němec s exotickým jménem KAI ARNE SPRINGORUM. Ten v ČR založil 6 neziskovek a 2 firmy. Zdroj: LinkedIn

Extinction Rebellion byla v Británii zařazena na seznam extrémistů.

Názvy Čeští kvakeři z.s., Extinction Rebellion Czech Republic – Rebelie proti vyhynutí, z.s.,  Klimatická žaloba ČR, z.s., One Million Soaps, z.s., Poslední generace, z.s. nebo  The Hunger Project ČR, z.s. dávají tušit, že se jedná o franšízy západoevropských organizací. Stejné protesty se totiž dlouhodobě konají v Británii, Holandsku, Francii, Německu a dalších zemích na západ od našich hranic.

 

Útočí na veřejnou dopravu, rozbíjejí výlohy, ničí památky

Problém je zejména Extinction Rebellion. Ta byla britskou protiteroristickou policií zařazena na seznam extrémistických organizací, kam patří i neonacistické skupiny. Seznam zmiňuje ty skupiny, které vzbuzují „potenciální obavy“, že ohrozí britskou veřejnost. Členové skupiny stejně jako Poslední generace totiž několik let ustavičně podnikají útoky na veřejnou dopravu, rozbíjejí výlohy mediálních domů, prosluli například stříkáním barvy na Mona Lisu nebo obrazy Van Gogha nebo třeba ničením antických památek v Itálii. Podle jejich ideologie totiž mají právo ničit památky vytvořené člověkem pro jejich zájem. Tím je údajně ochrana planety.

Vandalismu Poslední generace neunikla ani londýnská redakce The Sun.
Vandalismu Poslední generace neunikla ani londýnská redakce The Sun. Zdroj: youtube
Řádění Poslední generace neunikla ani Mona Lisa, na kterou zamazali barvou.  Britové je zařadili na seznam extrémismu
Řádění Poslední generace neunikla ani Mona Lisa, na kterou zamazali barvou. Britové je zařadili na seznam extrémismu Zdroj: youtube

V Praze chtějí rozeštvat společnost

Jak ale potvrdili reportérům Naše Praha přímí účastníci, kteří se infiltrovali do průvodu Poslední generace v Praze, zájmy má každý jiný.  „Když jsme se ptali, co je tedy účelem těch protestů, říkali nám, že chtějí rozeštvat společnost, aby splnili své cíle. Tím je společnost úplně bez aut. Tvrdí, že se bojí posílat děti do školy, protože mají z aut strach,“ potvrdil nám přímý účastník pražského průvodu po magistrále. Jeho totožnost nebudeme na jeho přání zveřejňovat.

„Nechtějí ani zveřejnit financování. Říkali, že transparentní účet mít ze zákona nemusí,“ dodal.

Extrémisté Poslední generace rádi ničí umělecká díla. Dle jejich ideologie mohou ničit lidské výtvory v zájmu životního prostředí. Britové je zařadili na seznam extrémismu.
Extrémisté Poslední generace rádi ničí umělecká díla. Dle jejich ideologie mohou ničit lidské výtvory v zájmu životního prostředí. Britové je zařadili na seznam extrémismu. Zdroj: youtube

V Německu kasírují za protesty 1500 euro

Jak zjistili němečtí novináři, kteří se do hnutí infiltrovali, Extinction Rebelion i Poslední generace disponují desítkami až stovkami milionů korun. Každý „protestující“ je za tuto práci normálně placen, byť skrytě. V Německu si přijdou na nejméně 1500 euro měsíčně. Když si podobné protesty studenti odchodili v Německu, jeli za vydělané peníze na Bali. Letadlem a do luxusního hotelu.

Sponzoři hnutí jsou tajemní a v pozadí. Jak řekla jedna z protestujících: „kdyby přišel třeba Shell, že nám pomůže zachránit svět, proč ne.“

Ušetřena řádění extrémistů Poslední generace nezůstala ani ikonická kašna Fontana della Barcaccia poblíž Španělských schodů v Římě. Vylili zde černou barvu. Na místo incidentu dorazil starosta italské metropole Roberto Gualtieri a skutek odsoudil. Úřady aktivisty ze stejného uskupení v Itálii nedávno poslaly před soud za vylití barvy na dveře sídla italského Senátu. Mají také na svědomí vylití barvy u vchodu do operního domu La Scala nebo přilepení se k Botticelliho obrazu.
Ušetřena řádění extrémistů Poslední generace nezůstala ani ikonická kašna Fontana della Barcaccia poblíž Španělských schodů v Římě. Vylili zde černou barvu. Na místo incidentu dorazil starosta italské metropole Roberto Gualtieri a skutek odsoudil. Úřady aktivisty ze stejného uskupení v Itálii nedávno poslaly před soud za vylití barvy na dveře sídla italského Senátu. Mají také na svědomí vylití barvy u vchodu do operního domu La Scala nebo přilepení se k Botticelliho obrazu. Zdroj: Twitter

Macinka: Je to celé jeden gigantický zelený organizovaný zločin

Temné pozadí protestů potvrzuje i Petr Macinka, ředitel Institutu Václava Klause, který aktivity „zelených ideologů“ dlouhodobě sleduje.

„Bohužel se stále více přesvědčujeme o tom, že je to celé jeden gigantický zelený organizovaný zločin. Navedení němečtí politici jsou benevolentní k zeleným anarchistům, ti čerpají obří dotace na svoji činnost a šíření „správných myšlenek“, ale pokuste se je někdy zkritizovat. Okamžitě na vás zasedne novodobá Stasi a zničí vám život,“ popsal zpravodaji Naše Praha situaci v Německu.

Podle něj je v porovnání s Německem Česká republika oázou svobody. „V porovnání s Berlínem je Praha krásně a harmonicky fungující město. Nedopusťme nikdy, aby se i Praha podobně zhoubným způsobem zazelenala, jak se to děje v případě Berlína a stovek dalších německých měst,“ podotkl Macinka.

Petr Macinka, politolog. Předseda Motoristé. Dlouhodobý mluvčí Václava Klause
Petr Macinka, politolog. Předseda Motoristé. Dlouhodobý mluvčí Václava Klause Zdroj: facebook

Už jdou proti nim i němečtí Zelení a to jsou velmi hodně doleva

Protesty Poslední generace už kritizují dokonce i němečtí Zelení, kteří jsou jinak považováni za velmi radikální zelenou levici. Členka vedení Zelených v německém Spolkovém sněmu uvedla, že kontroverzní akce hnutí Poslední generace (Letzte Generation) odrazují občany od deklarovaného cíle – větší ochrany klimatu. Protesty považuje za elitářské, informovala agentura DPA.

Kdysi pulzující Holešovická tržnice zeje prázdnotou. Nikde živáčka, tržnice nabízí předražené potraviny, které nikdo nekupuje.
REPORTÁŽ: Z kdysi pulzující Holešovické tržnice se stalo torzo. Odhalili jsme příčiny – korupce, pašalíky, politika
Pohled na Holešovickou tržnici je tristní. Nedávno ještě plná stánků trhovců, dnes zeje prázdnotou. Na slavnou halu 22 je smutný pohled. Nedávno se ještě pyšnila nejlepší a nejlevnější zeleninou v Pra...

„Německé reality se velice děsím. A děsil bych se každého, kdo se nám pokouší Německo dávat za vzor. Sebevražedné zelené šílenství, které u našich sousedů naplno propuklo, vedlo mimo jiné k současné energetické krizi. Leckdo z ní viní Putinův agresivní vpád na Ukrajinu, ale kdo nezakrývá oči před realitou, vidí, že hlavním viníkem je tzv. Green Deal a veškerá nesmyslná a nebezpečná opatření z něj plynoucí. Ruská agrese na Ukrajině dopady této fanatické zelené politiky na energetický trh nepochybně urychlila, ale není hlavní příčinou,“ popisuje Macinka.

U Rybníka je klidová zóna na břehu Kyjského rybníka. Vjezd pro nákladní vozidla je sem zakázán. Náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib sem přesto poslal těžké náklaďáky na demoliční práce na svém pozemku. Sousedé si stěžují, že zničili cestu. Hřib argumentuje, že místní po cestě také jezdí a díry tam už byly.
Exprimátor Hřib vrací úder: na demolici mám povolení, sousedé do zákazu jezdí taky. Omluvte se mi!
Jak jsme nedávno informovali, v okolí pozemku exprimátora Zdeňka Hřiba se opět bouří sousedé, že jim znepříjemňuje život. Klidovou zónou U Rybníka jezdí náklaďáky a odvážejí suť z demolice jeho domu. ...

Politicky 30km/h v Praze podporují Piráti

Věc má samozřejmě i politické pozadí. Agendy povinné 30km/h se ujali Piráti. Exprimátor Hřib se sice na sociálních sítích od demonstrantů distancoval, ale hned na prvním zastupitelstvu magistrátu jejich cíle prezentoval jako pirátské návrhy. Byť zatím pouze ve vedlejších ulicích. Jestli z toho Piráti vytřískají nějaký politický kapitál, to je ve hvězdách, jisté ale je, že magistrát i policie opakované blokády dopravy v Praze podezřele tolerují. Přitom by stačilo průvod odklonit mimo hlavní trasy někam do parku a tam ať si hrstka aktivistů protestuje, jak je libo. Neděje se ale tak.

Pobouření na sociálních sítích vzbudil příspěvek pirátské senátorky Adély Šípkové, která se chlubí, že jezdí do práce starým dieselovým autem. tyto typy mají špatné katalyzátory a vypouští vysoké emise.
Pobouření na sociálních sítích vzbudil příspěvek pirátské senátorky Adély Šípkové, která se chlubí, že jezdí do práce starým dieselovým autem. tyto typy mají špatné katalyzátory a vypouští vysoké emise. Zdroj: Naše Praha

Prokop (ANO): Jednat můžeme, ale až po skončení protestů. Pražané nátlak odsuzují.

Situace nenechává chladným ani opoziční hnutí ANO. „Zásadně odmítáme formu této nátlakové akce. Není možné, aby skupina pár desítek lidí, vydírala blokováním provozu město a chtěla si tím prosadit zásadní změny v dopravě. Nebráníme se věcné diskusi o snížení rychlosti zejména v hustě obydlených lokalitách Prahy, ale až po ukončení těchto nátlakových blokád dopravy. Příště by se totiž mohlo klidně stát třeba to, ze nějaká jiná skupina Pražanů dostane nápad neplatit daně a tak bude blokovat vstup do finančního úřadu do té doby, než jim úřad daně sníží. Myslím si, že většina Pražanů podobné nátlakové aktivity odsuzuje bez ohledu na případná obsahová pozitiva jejich iniciativy,“ uvedl pro Naše Praha předseda Kontrolního výboru magistrátu Ondřej Prokop.

"Praha je v krizi, doprava je v katastrofálním stavu, Pražanům se za poslední dva roky neúnosně zvýšily životní náklady a střední třída tu dnes už nemá na bydlení," říká pražský zastupitel Ondřej Prokop (ANO 2011).
"Praha je v krizi, doprava je v katastrofálním stavu, Pražanům se za poslední dva roky neúnosně zvýšily životní náklady a střední třída tu dnes už nemá na bydlení," říká pražský zastupitel Ondřej Prokop (ANO 2011). Zdroj: archiv

Poslední generace půjde na magistrát na oficiální schůzku

Podle zdroje z okolí primátora Bohuslava Svobody se ale uskuteční se zástupci Poslední generace na magistrátu schůzka, kterou iniciuje náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib. Mluví se dokonce o předložení povinné 30km/h na nejbližší Zastupitelstvo magistrátu, kde by se o něm mělo hlasovat.

Podle předsedy zastupitelského klubu SPD Milana Urbana tato varianta vážně hrozí. „I kdyby ODS pro tuto normu nehlasovala, tak se Hřib a spol. může opřít o hlasy Čižinského Praha Sobě a STAN. Společně s TOP09 a nezařazenou Hanou Marvanovou by návrh prohlasovali,“ potvrdil Urban.

Milan Urban je civilním povoláním architekt a urbanista. Bohaté mezinárodní zkušenosti mu dávají nejen rozhled a možnost srovnávat. Již působil jako předseda dozorčí rady Pražské plynárenské
Milan Urban je civilním povoláním architekt a urbanista. Bohaté mezinárodní zkušenosti mu dávají nejen rozhled a možnost srovnávat. Již působil jako předseda dozorčí rady Pražské plynárenské Zdroj: NP

Byl by to strašný průšvih. V Německu studie prokázala špatný vliv na životní prostředí

Podle Urbana by ale Prahu čekal poté naprostý průšvih.

„V Německu byly studie, které prokázaly, že takové snížení rychlosti by životní prostředí pouze zhoršilo. Zvýší se prašnost, katalyzátory při takto nízkých rychlostech pracují hůře, škodlivé látky jdou do ovzduší více. Oděr brzdových destiček a pneumatik je téměř stejný jako při vyšší rychlosti, tedy efekt je minimální.

Co je ale největší problém, že se zpomalí MHD. Prodlouží se průjezdnost a nabourá to harmonogram navazujících spojů. Důsledkem bude vyšší počet tramvají a autobusů. Tím se opět zvýší emise ve vzduchu a zatíží elektrická síť. Více elektriky opět zatíží ovzduší. Nehledě na náklady, které budou zase vyšší,“ popsal důsledky Urban.

„Aktivisté a jejich politici by si nejdříve měli spočítat všechny důsledky. Pak by věděli, že tímto životnímu prostředí nepomáhají, ale objektivně jej zhoršují,“ vysvětlil Urban. „Jestli se SPOLU trhne, tak to neprojde, protože ANO a SPD pro tuto fantasmagorii hlasovat samozřejmě nebude,“ naznačil možný vývoj Urban.

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, který nyní usiluje o odvolání Miroslava Ševčíka z postu děkana Národohospodářské fakulty VŠE, má podle všeho sám máslo na hlavě. V letech 2004-2008 byl předsedou dozorčí rady kontroverzní firmy Key Investments (KI), která stála za vytunelováním veřejných rozpočtů mnoha pražských městských částí.
Rektor VŠE Petr Dvořák stál v čele Key Investments v době největších podvodů
Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, který nyní usiluje o odvolání Miroslava Ševčíka z postu děkana Národohospodářské fakulty VŠE, má podle všeho sám máslo na hlavě. V letech 2004-2008 byl před...
Petr Macinka, předseda Motoristé. Dlouhodobý mluvčí Václava Klause a Natálie Vachatová
Petr Macinka, předseda Motoristé. Dlouhodobý mluvčí Václava Klause a Natálie Vachatová Zdroj: facebook

Na téma jsme udělali rozhovor s Petrem Macinkou, který se tématikou zeleného extremismu  dlouhodobě zabývá. Zároveň předsedá hnutí Motoristé, které proti dopravním omezením vystupuje :

Podle zjištění Naše Praha protesty organizuje a vede Němec s exotickým jménem KAI ARNE SPRINGORUM. Podle výpisu z OR si v ČR založil šest neziskovek a dvě eseróčka. Názvy jako Klimatická žaloba ČR nebo Extinction Rebellion Czech Republic dávají tušit, že se jedná o franšízy světových značek. Jak tomuto organizovanému „aktivismu“ lze občansky čelit? Co mohou obyčejní občané dělat, aby se organizovanému znepříjemňování běžného života mohli bránit?

Macinka: Já osobně nejsem příznivcem aktivismu a nemyslím si, že zrovna demonstrování je tou správnou cestou. Tento postoj mi ostatně také umožňuje nahlas sdělovat zastupitelům, že není možné činit politická rozhodnutí na základě tlaku uřvané a podezřele motivované skupinky extremistů v ulicích, kteří je vydírají tím, že si berou veřejnost jako rukojmí. Z jejich strany to není protest, je to páchání škod obrovského rozsahu.

Veřejnost s plány těchto anarchistů vyjádřila zřetelný nesouhlas ve volbách, kdy koalice čtyř stran pod vedením ČSSD a Zelených, která jako jediná měla plošné snížení rychlosti ve městě na 30 km/hod v programu, zcela propadla.

Občané by svým zástupcům měli jejich předvolební sliby a „nesliby“ častěji připomínat. Měla by jim je připomínat také média. Mnoho se s tím dnes nadělat nedá, ale veřejnost by si alespoň měla více všímat toho, co kdo říká před volbami, a zda se pak podle toho chová i po nich.

To je ostatně princip zastupitelské demokracie. Zavede-li současný magistrát plošnou třicítku, bude si to jednou muset před občany obhájit. Těžko vytáhnou do příštích voleb s programem, že to sami po sobě zase zruší. Ani voliči pražské ODS nemohou být tak hloupí, že by jim znovu skočili na špek.

V Praze se podle všeho chystá koalice prohlasovat povinnou 30km/h. Ve volební kampani se ale koalice SPOLU proti dopravním omezením vymezovala. Dokonce to byl jeden z hlavních bodů programu a střetu s Piráty. V čem si ten obrat vysvětlujete?

Macinka: Pražská ODS si jako obvykle řekla, že předvolební program je pouhé tiskové prohlášení, na které se nepřísahá, ale které má za úkol mazat med okolo úst svým voličům, když je jim před volbami podkuřováno. Vzpomeňme, jak pan Svoboda hystericky ječel na piráta Hřiba v televizních debatách, až jsme se kolikrát báli, že dostane infarkt.

Vzpomeňme, jak pražská ODS tvrdila, že její hlavní prioritou je právě doprava, která byla pod vedením pirátů a Praha sobě úplně zmrzačená.

Já sám jsem se ve všech rozhovorech snažil voliče varovat, aby jim to nevěřili, protože ODS přece nakonec vždy všechno za něco vymění. Dokonce jsem i varoval, že dopravu obětují jako první. A co se stalo po volbách?

ODS agendu pražské dopravy poníženě odevzdala pirátům s trapným komentářem, jak zjistili, že s nimi mají 70% programovou shodu, akorát to před volbami nevěděli. To je kouzelné.

Je mi to líto, ale měli bychom se z toho všichni poučit. Protože křídla, která nyní mají zelení extremisté v ulicích, jsou jen důsledkem pokrytectví pražské ODS.

Jaké dopady by mělo zavedení 30km/h na Prahu?

Macinka: Je možné se na to dívat v několika rovinách. Za prvé – touto rychlostí se opravdu nedá autem jezdit. Je to prakticky technická likvidace vozidla a hlavně jeho převodovky.

Za druhé – bylo by to suverénně nej-anti-ekologičtější opatření, které by si zelení teroristé na Radě hl. m. Prahy vyvzdorovali. Auto při této rychlosti vypouští nejvíce emisí a má také nejvyšší spotřebu. To ale zelení fanatici netuší, protože autem z principu nejezdí.

Za třetí město by tuto restrikci muselo vymáhat. Budou tedy v ulicích tisíce nových radarů za miliardy? Budou v ulicích tisíce policistů kontrolovat rychlost? Zaplevelí nám TSK pražské komunikace zpomalujícími retardéry? A jak přes to budou jezdit sanitky a hasiči? Taky třicítkou? Opravdu tohle chceme?

Za čtvrté – došlo by k dramatickému prodloužení dopravní špičky a pražské zácpy by dostaly zcela nový rozměr. Z našeho hlavního města by se namísto proklamované Vídně či Paříže stal spíše Istanbul anebo Káhira.

Povšimněte si, jak se anarchistické skupinky, jimž jde primárně o likvidaci kapitalismu, zaklínají bezpečností. Nejlépe dětí. Při rychlosti 30 km/hod je podle nich vyšší bezpečnost. Je opravdu v Praze nějaký zásadní problém zrovna v nehodovosti aut a chodců. Samozřejmě není! Říkejme i toto nahlas.

Objevily se iniciativy s opačným sdělením, že by chtěli zavést 70 km/h. Jak toto vnímáte a má to podle Vás šanci na úspěch nebo se jedná o recesi?

Macinka: Při pohledu na zdecimovanou dopravu v Praze předchozí Radou, v níž vévodil fanatismus pana Scheinherra (který mimochodem nyní dokonává své dílo zkázy nově jako předseda Dozorčí rady Technické správy komunikací), musím smutně říci, že jako „recesistická“ reakce na nátlakovou akci „30 pro Prahu“ by se dnes hodilo spíše „Aspoň 30 pro Prahu“.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Stavba nového mostu v ulici Božanovská v Horních Počernicích se naplno rozjela

Technická správa komunikací (TSK) zahájila po zimní přestávce práce na výstavbě silničního mostu (nadjezdu) přes dálnici D11 a dalších souvisejících staveb v ulici Božanovská v Městské části Praha 20. Nový most nahradí původní na stejném místě, který musel být kvůli špatnému stavu v roce 2021 zdemolován. Ohrožoval totiž provoz na dálnici D11, když z něj odpadávaly kusy betonu na projíždějící vozidla.

Jak a kde začít se sportovním lezením?

Sportovní lezení se u nás stává jedním z nejpopulárnějších sportů a není se čemu divit. Posiluje tělo i mysl a současně se jedná o skvělé trávení času s přáteli. Chcete s lezením začít také? Poradíme vám, jak na to.


Předchozí články

Výstava Praha zítra? vstoupila do posledního měsíce

Kde není bydlení, tam není město. Domy a byty jsou základní tkání lidských sídel – stejně jako ulice, náměstí, obchody, kanceláře, výrobny nebo podzemní potrubí. To je motto Výstavy s názvem Praha zít...

Křižovatka Janáčkovo nábřeží a Jiráskův most je v novém

– Po měsíci končí rekonstrukce křižovatky Janáčkovo nábřeží – Jiráskův most v Městské části Praha 5. Technická správa komunikací (TSK) práce koordinovala s nezbytnou obnovou a modernizací světelného s...

VIDEO: Řidičku se zákazem řízení a řidiče pod vlivem alkoholu prozradila světla

Oba projížděli dvanáctou městskou částí a při noční směně neunikli pozornosti autohlídky strážníků. I když si jednadvacetiletá žena byla vědoma zákazu řízení, stejně do auta usedla.

O víkendu bude dočasné přerušení provozu metra na trasách A a C

Podle Dopravního podniku Praha bude z důvodu opravy trati od pátku 7. dubna 2023 do pondělí 10. dubna 2023 obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru – Strašnická a na lin...

Velikonoční víkend na trzích přiblíží tradice a poškádlí chuťové pohárky

Návštěvníky největších Velikonočních trhů v centru Prahy čeká pestrý prodloužený velikonoční víkend. Staroměstské náměstí se stane centrem českých lidových tradic a zvyků. Organizátoři připravili na m...

Jaroslava Paldusová vozila děti v zoo přes 40 let a říká: „Pozlobili mě výrostci, ale i kachna!“

Mnozí z vás mi dají za pravdu, že pokud jste se jako dítě, rodič či prarodič vypravili do pražské zoo, museli jste se v jejím areálu zastavit u repliky tramvajky. Ta díky Jaroslavě Paldusové (85), oby...

Pravou neapolskou pizzu nabízí NC Palladium

Svou první pobočku v České republice otevřela italská restaurace Rossopomodoro. Najdete ji v pražském Palladiu a těšit se můžete mimo jiné na pravou neapolskou kuchyni.

ZŠ Dolní Měcholupy slaví vítězství v Dětském fotbalovém poháru 2023

Ve středu 29. března se opět po roce ve sportovní hale Základní školy Věry Čáslavské utkalo 8 nejlepších pražských škol ve velkém finále. Letos se celého turnaje zúčastnilo přes 700 dětí z více než 70...

Rodiče na ně mohou být pyšní

Dva třináctiletí kluci Bartoloměj a Jáchym našli včera odpoledne v tramvaji batoh s více jak deseti tisíci korunami. A zachovali se přesně, jak měli.

UBM představuje nový rezidenční projekt Astrid Garden v Holešovicích

Společnost UBM Development Czechia představuje rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7 – Holešovice. V ulici U Průhonu vznikne bytový dům o osmi sekcích se dvěma, čtyřmi a šesti nadzemními podlažím...

Městské části v Praze se spojily a vyzvaly Českou poštu k jednání o rušení poboček

Jak uvedla radnice Prahy 4, starostové pražských městských částí 1 až 22 a jejich zástupci v reakci na zveřejněný seznam poštovních poboček, které Česká pošta plánuje zrušit, požadují osobní jednání s...

Společnost UBM realizuje rezidenční projekt Arcus City s ekologickou certifikací BREEAM

Jedná se o ekologickou certifikaci, která potvrzuje standard budov v oblasti udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Důraz je také kladen na sociální a ekonomické aspekty. Certifikované domy ...

Pronájem bytů s pečovatelskou službou

Pro seniory starší 65 let nebo klienty se zdravotním omezením jsou určeny nově postavené pečovatelské byty v Bernarticích u Milevska nedaleko jihočeského Tábora. V dnešní době inflace a všeobecné drah...

Praha 6 našla nové prostory pro Dobrodějnu

Charitativní projekt Dobrodějna funguje od dubna v novém prostoru na adrese Milady Horákové 99 na Hradčanské. Do objektu, který patří městské části, se přestěhovala z administrativního komplexu na Boř...

Četník Michal Dlouhý: Virtuální Slavín připomíná zemřelé ve službě

Pokud poprvé vejdete do Muzea Policie ČR, asi vás zaskočí, jak moc je rozlehlé. Expozice je rozložená ve dvou patrech a najdete v nich spoustu zajímavých artefaktů, včetně hlavy sériového vraha Hubert...

Petr Lachnit: Kolečko a nejhodnější listonoš Kolbaba

Vánoce a Velikonoce bývaly už tradičně dobou shonu. Vynechme otázku, zda je to dobře a zda to naplňuje myšlenku těchto svátků a smiřme se s realitou. Ženy si brávaly volno v práci, aby pekly cukroví, ...

Zničil nám cestu, nedá se tu dýchat, stěžují si sousedi exprimátora Hřiba

Exprimátor Zdeněk Hřib má zase problém se svým domem v Kyjích. Sousedi si stěžují na hluk a ničení přístupové cesty od stavební firmy, která mu zajišťuje demolici domu na jeho pozemku.

Po Velikonocích nepoteče voda na Smíchově, v Holešovicích a v Radlicích

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Milan Knížák vyzval premiéra k odvolání Černochové. Vadí mu aféra Svoboda

Velký ohlas na sociálních sítích vzbudil otevřený dopis profesora Milana Knížáka adresovaný premiéru Petrovi Fialovi, kde jej vyzývá k odvolání ministryně obrany Jany Černochové. Důvodem je podle něj ...

Jan Čížek: Placení aktivisté nám otravují život

Dopravu v Praze v posledních týdnech paralyzovala skupinka radikálů z organizace Poslední generace. Lidé jim spílají, řidiči nadávají. Oni si jedou stále svou, musíte začít po Praze jezdit 30 km/hod. ...

Lidé i politici vyzývají k bojkotu České spořitelny kvůli vydírání akademiků

Česká spořitelna nemá dobrý týden. Její oznámení o vydírání Vysoké školy ekonomické v kauze děkana Ševčíka se nesetkal u české veřejnosti s pochopením. Ozvali se politici, lidé hromadně ohlašují rušen...

Začíná nová sezóna Exibition on Screen - Výstavy na plátně v kině MAT

Byl zahájen prodej vstupenek na jarní část nové sezóny dokumentárních filmů s tématem výtvarného umění EXIBITION ON SCREEN.

Vyhlášení 14. ročníku literární soutěže "O zlatý klíč"

Radnice městské části Praha 11 vyhlašuje XIV. ročník literární SOUTĚŽE O ZLATÝ KLÍČ pod záštitou Zuzany Böhmové, místostarostky pro sport, kulturu a digitalizaci MČ Praha 11

Rektor VŠE Petr Dvořák stál v čele Key Investments v době největších podvodů

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, který nyní usiluje o odvolání Miroslava Ševčíka z postu děkana Národohospodářské fakulty VŠE, má podle všeho sám máslo na hlavě. V letech 2004-2008 byl před...

Musoleum Davida Černého

V budově bývalého Lihovaru v Praze 5 vzniklo muzeum Davida Černého. Od dubna nabízí průřez celou jeho tvorbou, i tou, která zatím nebyla uveřejněna.

Šermířský boží soud uvidí na Chodově

Škola šermu Poslední argument pořádá 15. dubna druhý ročník HEMA turnaje v chodovském sportovním areálu Jedenáctka VS. Půjde o atraktivní podívanou, protože se do Prahy sjedou sportovci, spíše však mo...

Exprimátor Hřib vrací úder: na demolici mám povolení, sousedé do zákazu jezdí taky. Omluvte se mi!

Jak jsme nedávno informovali, v okolí pozemku exprimátora Zdeňka Hřiba se opět bouří sousedé, že jim znepříjemňuje život. Klidovou zónou U Rybníka jezdí náklaďáky a odvážejí suť z demolice jeho domu. ...

VIDEO: Narkomana jeho dítě v kočárku moc nezajímalo

Krátce po poledni oslovila pěší hlídku strážníků v Plzeňské ulici žena a upozornila je na muže s malým dítětem, který má pravděpodobně zdravotní problémy, ale odmítá jakoukoli pomoc od kolemjdoucích.

Vláda schválila novelu zákoníku práce

Podle Ministerstva práce a sociálních věcí ČR dochází návrhem především e transpozici několika směrnic, novela ale přináší i další novinky. Mezi hlavní změny patří zakotvení práce na dálku. Novinkou b...

Petr Lachnit: Třicítka v Praze. Donutíme je silou, říkával zelený klasik

Plošné zavedení limitu rychlosti 30 kilometrů za hodinu v Praze se po agresivním blokování dopravy ve špičce ze strany několika fanatiků stalo agendou, o které se mluví. A to bylo pravděpodobně jejich...

Letenský kolotoč roztočil svou druhou sezónu

Národní technické muzeum a Praha 7 roztočily ve čtvrtek 6. dubna 2023 na druhou sezonu opravený Letenský kolotoč. Děti i dospělí se na koních i v autíčkách mohou svézt až do října každý pátek, sobotu ...

Ondřej Prokop: Pražská ZOO je pro nízkopříjmové skupiny obyvatel nepřístupná!

Pražská ZOO ohlásila zdražování. Chce jím kompenzovat rostoucí náklady, zvláště platby za energie. To celkem chápu a asi se to v současné situaci dalo očekávat. Téma dnes projednávali i pražští radní....

ZOO opět zvyšuje ceny, dospělý za 330, dítě za 250 korun, rodina za tisíc. Opozice zuří

Pražská ZOO zvyšuje ceny. Dospělý návštěvník zaplatí 330 místo dosavadních 250 korun, dítě pak 250 místo 200 korun. Rodinné vstupné se zvedne na rovnou tisícovku. Záměr se ale hrubě nelíbí opozici. SP...

Dívka prý nevěděla, proč vzala do ruky sprej a ani proč ho použila

Dívka sprejovala na dvířka od rozvaděče ve chvíli, kdy kolem jela hlídka strážníků.

Dopravní uzavírka v ulicích Dukelských hrdinů, Strojnická a U Výstaviště

Podle portálu Munipolis.cz proběhne od soboty 15. dubna do pondělí 24. dubna demontáž železničního mostu v Praze 7. Dojde také k dopravní uzavírce v křižovatce ulic Dukelských hrdinů, Strojnická a U V...

Letecký provoz se na dva týdny kvůli údržbě sekvenčně přesune na vedlejší dráhu

Letecký provoz na Letišti Václava Havla Praha bude na přelomu dubna a května v sekvencích převeden na vedlejší dráhu 12/30. Na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24 a souvisejících plochách bude v ...

Splněný bowlingový sen: Češi hrají americkou profesionální PBA

Dočkali se! Podle České bowlingové asociace po dlouhém období příprav vyrazila česká výprava na americkou profesionální PBA. Čtveřice bowlerů Jaroslav Lorenc, Jan Macek, Marek Talpa a Lukáš Jelínek bo...

VIDEO: Riskantní řidiči jezdili i o víkendu

Nezodpovědné řidiče řešili pražští strážníci i o víkendu. Tentokrát v Praze 1 a Praze 7.

Praha 6 opět přidá dětem na tábory - 800 Kč na jedno dítě

Praha 6 i v letošním roce spouští projekt Šestka táborová na podporu letních prázdninových aktivit dětí. Příspěvek oproti loňsku navyšuje o 200 korun na jedno dítě. Celkem je připravena rozdělit téměř...

REPORTÁŽ: Z kdysi pulzující Holešovické tržnice se stalo torzo. Odhalili jsme příčiny - korupce, pašalíky, politika

Pohled na Holešovickou tržnici je tristní. Nedávno ještě plná stánků trhovců, dnes zeje prázdnotou. Na slavnou halu 22 je smutný pohled. Nedávno se ještě pyšnila nejlepší a nejlevnější zeleninou v Pra...

VIDEO: Studenti z Prahy 8 zpovídali seniory ze svého okolí

Příběhy našich sousedů - to je projekt, který už několik let propojuje mladé lidi a seniory. Studenti vždy osloví a vyzpovídají nějakého pamětníka ze svého okolí a natočí s ním rozhovor.

Praha 4 opět podpoří bojující Ukrajinu a její obyvatele

Městská část Praha 4 poskytne také letos finanční pomoc Ukrajině, která už déle než rok čelí nevyprovokované agresi ze strany Ruska. Finanční dar ve výši 500 000 korun poskytne organizaci Člověk v tís...

VIDEO: „Zabodnu do tebe kudlu, ty sráči!“

Zřejmě vypitý alkohol zastínil mysl 48letého muže, který se proti strážníkovi rozběhl s výhružkou, že použije nůž poté, co byl upozorněn na banální přestupek ve veřejném pořádku.

ista Česká republika instalovala přes 10 000 sběrnic v České republice a odečítá jimi téměř milion přístrojů

ista Česká republika patří k průkopníkům výjimečné technologie dálkového odečtu energií na našem trhu. Technologii uvedla na trh již před 13 lety a právě sběrnice dat, která i letos získala ocenění bě...

Příští týden nepoteče voda v pěti městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Palladium zve na výhodné nákupy i hudební produkci

Dnes začala v nákupním centru Palladium tradiční největší nákupní akce jara – Palladium Shopping Weekend.

Jedinečný divadelní projekt Krajina 0 uvidíte na Fidlovačce

V pátek 2. května 2023 se v Divadle Na Fidlovačce uskuteční světová premiéra jedinečného divadelního autorského projektu s názvem Krajina 0.

Petr Lachnit: Mozartem proti narkomanům

Jeden z radních Prahy 5, který by se měl starat o veřejný prostor, zamýšlí kulturu, respektive vážnou hudbu, využít v „boji“ proti drogově závislým osobám na smíchovském Andělu.

Jak a kde začít se sportovním lezením?

Sportovní lezení se u nás stává jedním z nejpopulárnějších sportů a není se čemu divit. Posiluje tělo i mysl a současně se jedná o skvělé trávení času s přáteli. Chcete s lezením začít také? Poradíme ...

Stavba nového mostu v ulici Božanovská v Horních Počernicích se naplno rozjela

Technická správa komunikací (TSK) zahájila po zimní přestávce práce na výstavbě silničního mostu (nadjezdu) přes dálnici D11 a dalších souvisejících staveb v ulici Božanovská v Městské části Praha 20....

Následující články

V metropoli žije více žen než mužů, rozvodů ubylo

Počet obyvatel v hl. m. Praze vzrostl během roku 2022 podle předběžných údajů o 10 714 osob. Meziročně poklesl počet narozených i počet zemřelých a oproti roku 2021 výrazně přibylo sňatků a mírně ubyl...

Rekonstrukce Otíkovy lávky bude i přes komplikace dokončena v průběhu října

O šest až osm týdnů a maximálně o 9,5 milionu korun se protáhne a prodraží celková oprava takzvané Otíkovy lávky na Hájích. Bylo zjištěno, že vnitřní konstrukce je v dramaticky špatném stavu. Městská ...

Biotop Braník. Nemilé překvapení čekalo pod zemí

Před čtyřmi lety přišel Tomáš Hrdinka (ANO 2011), radní MČ Praha 4, s nápadem vybudovat v Braníku biotopové jezírko. A nezůstalo jen u slov, novou vodní plochou by se měla veřejnost pokochat už o leto...

Noční uzávěry tunelu Mrázovka

Technická správa komunikací (TSK) oznamuje motoristům, že důvodu mytí bude probíhat uzávěra tunelu Mrázovka.

Nefalšované mexické dobroty a margaritu nabízí Las Adelitas

Pokud hledáte nejlepší mexickou restauraci v Praze, kde servírují nejen výborné mexické jídlo, ale kde zažijete také pravou autentickou atmosféru, navštivte Las Adelitas. Na výběr máte hned pět míst!

Proč vandal ničil zaparkovaná vozidla?

Vandala, který poničil v centru Prahy dvě vozidla, předali strážníci státní policii.

REPORTÁŽ: Rajchl opět vyprodal Václavák. Co demonstranti chtějí, kdo za nimi stojí?

Nedělní odpoledne 16.dubna bylo jako vymalované. Po dlouhé době bylo zase hezky. Do centra Prahy se sjely davy z celé republiky. Václavské náměstí totiž hostilo demonstraci proti ekonomické a morální ...

Ostrčilovo náměstí a přilehlá ulice Jaromírova začínají procházet rozsáhlou rekonstrukcí

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 17. dubna 2023 rekonstrukci Ostrčilova náměstí a komunikace Jaromírova v úseku od Ostrčilova náměstí po ulici Nezamyslova v Městské části Praha 2.

Petr Lachnit: Subutex problém neřeší, je spíše jeho příčinou

V posledních letech v souvislosti s větším počtem uživatelů návykových látek v centrálních městských částech, zejména na smíchovském Andělu, vyvstává otázka, co vlastně je onou látkou (či látkami) uží...

Švandovo divadlo chystá divadelní adaptaci kultovního filmu CHLAST

Divadelní adaptaci snímku Chlast oceněného v roce 2021 Oscarem za nejlepší cizojazyčný film uvede v české premiéře koncem dubna Švandovo divadlo v Praze. Autory adaptace jsou režisér filmu Thomas Vint...

Svátek kvetoucích sakur HANAMI se bude slavit na pražské Hanspaulce

Podle Česko-japonské společnosti se svátek kvetoucích sakur Hanami 2023 uskuteční v sobotu 22. 4. v parku Hanspaulka na Praze 6. Od 10 do 17 hodin zažijete Hanami v jeho autentické podobě, tak jak si ...

Všechny pražské přívozy jsou mimo provoz!

Jak uvádí ROPID, pražské přívozy jsou od pondělí 17. dubna až do odvolání mimo provoz.

Na internetu jsou i malé děti, prevence proto za nimi musí do školek

Městská část Praha 4 reaguje na současný trend využívání internetu už nejen školáky, ale i dětmi v předškolním věku. Učitelky z mateřských a základních škol se opět sešly na pracovním setkání za účele...

Technická ulice v Dejvicích se i letos stane zónou zábavy a odpočinku

Podle radnice Prahy 6 oživí od 18. dubna až do konce léta opět Technickou ulici bohatý program kulturních akcí, přednášek a workshopů pod širým nebem.

U ČSSD bylo veselo. Létaly transparenty - Šmarda je lhář!

Na dvoraně Lidového domu se dnes uskutečnila provizorní tisková konference starých matadorů ČSSD Karla Šplíchala, Jana Kavana, Stanislava Šámala, stalinisty Josefa Skály a dalších, kteří se zastali ka...

Obléhatelé Úřadu vlády slaví první úspěch. Vláda se přesunula do Parlamentu

Nespokojení občané, kteří již třetí den obléhají Úřad vlády, slaví první úspěch. Vláda se přesunula na svou schůzi do Parlamentu. Demonstranté plánují přesunout blokádu tam.

Noční uzávěry Zlíchovského tunelu 

Podle Technické správy komunikací (TSK) proběhnou noční uzávěry Zlíchovského tunelu z důvodu mytí a oprava vozovky za částečného omezení.

VIDEO: Konflikt na Vinohradské

Potyčku mladíků přerušil až příjezd strážníků. Případ si převzala státní policie. Strážníci se pak přesunuli o kousek dál ke zdrogovaným mužům.

V Praze 11 proběhla akce Jehla

Podle radnice Prahy 11 proběhla ve čtvrtek 13. dubna 2023 od 9 do 15 hodin na území Prahy 11 akce JEHLA.

Český vynález poráží sucho

Pokud pěstujete zeleninu, pokládáte nový trávník nebo se chystáte na dovolenou a nemá vám kdo zalévat květiny, pak vám může pomoci unikátní půdní látka Mr.AQUA. Na to, jak bránit rostliny před půdním ...

Bytová novinka v Praze: výstavba dřevěných domů

Společnost UBM Development Czechia zahájila výstavbu a prodej bytů Timber Praha. V metropoli tak vznikají první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii.

Dočasné přerušení provozu tramvají Národní divadlo - Staroměstská

Z důvodu opravy tramvajové trati dochází podle Dopravního podniku Praha od soboty 15. dubna 2023 (přibližně od 0.00 hodin) do pondělí 24. dubna 2023 (přibližně do 24.00 hodin) k dočasnému přerušení pr...

Fakultní nemocnice Motol patří v operacích páteře mezi špičky v Evropě

Klinika spondylochirurgie 1. LF UK a FN Motol je vysoce specializovaným pracovištěm, vyznačujícím se moderními diagnostickými i léčebnými metodami. V nedávné době získala nejprestižnější vyznamenání v...

SKANDÁL: Otrávené ukrajinské obilí má první oběť, Kaufland stáhl mouku. Agrárníci varují před vajíčky a kuřecím

V České republice se strhla vlna paniky z dovezeného ukrajinského obilí, které je podle testů slovenských státních laboratoří zamořeno toxickým pesticidem Chlorpyrifos. Maďarsko oznámilo, že obilí je ...

VIDEO: Mám vás na kameře. Vážně?

S více jak 2 promile muž tvrdil, že neřídil. Autem prý přijel Denis. Ani kamerový záznam na jeho tvrzení nic nezměnil.

Praha 14 slaví svátek planety

Duben, jak známo, patří ekologii a tématům zaměřeným na podporu ochrany životního prostředí. Praha 14 se řadí mezi městské části, které si svátek planety každoročně připomínají zábavně naučnou akcí pr...

Omezený provoz v Těšnovském tunelu

Technická správa komunikací (TSK) uvedla, že bude probíhat omezený provoz v Těšnovském tunelu z důvodu mytí stěn a stropu.

Víkendová výluka autobusů mezi Strnady a Měchenicemi

Pdle ROPIDu z důvodu úplné uzavírky silnice II/102 od hranice hl.m. Prahy k železničnímu mostu v Měchenicích dojde od 22. 4. (sobota) do 23.4. 2023 (neděle) a od 29. 4. (sobota) do 1. 5. 2023 (pondělí...

VIDEO: Opilec si ustlal na nebezpečném místě

Na frekventovaném parkovišti u obchodního řetězce usnul opilý muž. Probuzení se mu nelíbilo a začal být agresivní, proto skončil s pouty na rukou. Hlídka pro odvoz podnapilých ho následně převezla na ...

Ukončení bezpečnostních opatření na náplavkách

Podle radnice Prahy 1 pražská povodňová komise včera s ohledem na pravděpodobný pozitivní vývoj počasí rozhodla o ukončení opatření na náplavkách, které se tak od 20.dubna vrátily do běžného provozu.

Příští týden nepoteče voda v sedmi městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Zlomový den pro zdravotní středisko

Úterý 18. 4. 2023 bylo podle radnice Prahy 19 zlomovým dnem, neboť byla předána rozestavěná rekonstrukce zdravotního střediska nové zhotovitelské firmě k jeho dokončení.

JSME U TOHO: Koalice na Praze 11 padla! Vulgarity, údiv, zděšení

„Na Praze 11 není koalice. Pan Ladislav Kos porušil koaliční dohodu a není naším členem,“ uvedla dnes pro Naše Praha starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková. Vyvrcholily tak spory mezi guru Hnutí pro Prahu ...

Zemní val a jeho okolí má šanci být uceleným veřejným parkem

Z jednání, které mezi zástupci městské části Praha 15 a odboru ochrany prostředí MHMP v dubnu proběhlo, je podstatný posun při řešení zemního valu a jeho okolí na pomezí Horních Měcholup a Uhříněvsi.

Martin Dudek: Čistá duše

Nedávno jsme se ve společnosti povídali o tom, jak je důležité a v podstatě i povinné se navonět, než člověk vyrazí mezi lidi. A jak je to pro naše nosy fujtablové, když si po ránu vedle vás v metru č...

V Praze 12 vzniknou nová parkovací místa

Podle radnice Prahy 14 tato městská část plánuje nová parkovací stání vybudovat v ulici Kabeláčova, Mařatkova, Palmetová, Těšíkova a Zimova. Rada městské části schválila na svém jednání dne 18. 4. 202...

Jan Klusoň: Piráti udělali v Praze Mordor

Nedávno mě pobavil příspěvek bývalého pirátského primátora Zdeňka Hřiba, který napsal na twitteru, že fantasy a sci-fi města s lidským rozměrem vypadají úplně jinak než města temných světů.

STŘÍPKY Z HISTORIE: Jak se sblížila Sparta a Řím?

Řím s Řeckem udržoval už od nejstarších dob přátelské styky a Římané se toho u Řeků dost naučili. Dokonce v rámci dobrých vztahů posílali pravidelně dary do Apollónova chrámu na Délu, a to na zbožné Ř...

Řidič našel u stěračů svého auta zbraň

Na tísňovou linku strážníků zavolal muž a požádal o pomoc s neobvyklým nálezem.

Revitalizace veřejného prostoru v Nových Butovicích

Podle radnice Prahy 13 zahájila městská část rekonstrukci prostranství před Fakultní základní školou Mezi Školami a navazující parkové plochy. Vniknou nové travnaté plochy, záhony a nový povrch chodní...

Petr Lachnit: Piráti milují materiální hodnoty

Zdálo se mně, že dvě želvičky Bára a Julie se začaly v teráriu nudit. Koukání se na stejné věci i lidi je omrzelo, pražská magistrátní politika je nyní taky taková nudná a o ničem. Kamarád donesl želv...

Kde a kdy proběhne letos deratizace na území Prahy 1?

Rok co rok zajišťují hlavní město Praha, společnost Pražské vodovody a kanalizace i jednotlivé městské části deratizaci vybraných veřejných ploch se zvýšeným výskytem hlodavců, zejména potkanů. Regula...

BOJ O MOC: Výrazný Pirát David Bodeček byl vyloučen. U Pirátů se rozhořela válka

Výrazný zastupitel Prahy 1 a magistrátu David Bodeček byl vyloučen z Pirátské strany. Spolu s ním strana vyloučila další dva Piráty Ivanu Antalovou a Martina Ardena. Důvod je jejich koalice v Praze 1 ...

Současný chaos kolem nákupu ukrajinského obilí je groteska o fungování EU

Současná hysterie kolem dovozu ukrajinského obilí je typickou ukázkou groteskního chování vedení EU. Je to jak z bláznivé italské komedie.

Tohle o chovu želvy vodní musíte vědět

Řeč bude o sladkovodních želvách, které jsou u nás jedním z nejrozšířenějších druhů. Jsou klasifikovány podle toho, ve kterém biotopu se vyskytují, a kterému se samozřejmě přizpůsobily. Pokud si chcet...

Karlovo náměstí bude v neděli patřit jazzu

30. dubna je celosvětově svátkem všech jazzmanů, ale i všech fanoušků tohoto žánru v nejrůznějších podobách. Mezinárodní den jazzu se u nás tento den tradičně slaví zdarma přístupným Open Airem na Kar...

VIDEO: Rozrušený muž vylezl na okenní římsu, strážníci zabránili nejhoršímu

Čtyřiadvacetiletý nocležník ubytovny na Praze 9 byl přesvědčen, že ho chtějí spolubydlící napadnout. Zamkl se v pokoji a zavolal strážníkům. Když přijeli, myslel si, že se jen za strážníky vydávají, n...

První máj se blíží! Oslavte ho na DERMACOL LOVE DAY v pražské Grébovce

Pražská Grébovka se na Prvního máje již popáté promění v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit v duchu lásky, krásy a zábavy. DERMACOL LOVE DAY se i letos zaměří na ženy, které si budou moc...

Praha 10 chystá unikátní house muzeum Karla Čapka

Mohlo by to být muzeum světových parametrů věří starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS). Právě zpřístupnění unikátní sbírky předmětů ve vile Karla Čapka na Vinohradech je jednou z „hezkých“ priorit no...

Inovační maraton Nakopni Prahu zná jména finalistů

Podle pražského Magistrátu proběhlo semifinálové kolo 4. ročníku inovačního maratonu Nakopni Prahu, ve kterém odborná porota složená z řad odborníků, pracovníků magistrátu i zástupců firem vybrala 10 ...

Články abecedně vzestupné

Renata Czadernová podpoří fotbal

Renata Putzlacher a Jiří Dědeček ve Fiducii

Renáta Zajíčková: „Chci udělat z Pětky jedničku!“

Ředitelka školy Renáta Zajíčková kandiduje jako nestraník v barvách ODS na post starostky MČ Praha 5. „Chci udělat z Pětky jedničku,“ říká a Naší Prahu zajímalo, co konkrétně hodlá v městské části Pra...

Renault řízený opilcem skončil u Zlína po kotrmelcích na střeše

Při havárii renaultu mezi Lípou a Slušovicemi na Zlínsku se v neděli ráno vážně zranila čtyřiadvacetiletá žena. Sanitka ji převezla do nemocnice s podezřením na úraz páteře, zranění utrpěli i další dv...

René Kekely: Být na volné noze vám sice bere jakousi jistotu, ale dává zase ohromnou svobodu

René Kekely je rodák z Českých Budějovic, pohybující se 22 let v oblasti médií, komunikace, PR, marketingu, produkci, event managementu, ale také dramaturgii, scenáristice a autorské činnosti. Jeho hl...

René Řebec začal od Adama a bude k vidění ve vile

Po čase prázdnin a dovolených růžová "vila" opět nabídzí tradiční výstavu grafických prací v prostorách Hotelu VILLA. Tentokrát představují barevné serigrafie pražského výtvarníka René Řebce, jehož st...

René Souček koncertuje v ostravské čajovně

Renomovaný veletrh cestovního ruchu Holiday World se blíží

Ať už je cestování vaší vášní nebo prostě jen hledáte zajímavý program na mrazivé únorové dny, rozhodně by vám neměl uniknout Holiday World. Renomovaný středoevropský veletrh cestovního ruchu, jež se ...

Renovace unikátních veřejných hodin na Florenci se chýlí ke konci

Unikátní plastika výtvarníka Rudolfa Svobody s kulovými hodinami a tabulí světového času dominovala prostranství u stanice metra Florenc od roku 1985. V roce 2020 musela být z bezpečnostních důvodů de...

Reportáž z instalace Vánočního stromu

Z důvodu covidových omezení se Praha letos rozhodla nedělat slavnostní rozsvícení Vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Přinášíme vám alespoň obrazovou reportáž z noční instalace Vánočního stromu...

Články abecedně sestupně

Reprezentační utkání ČR – Lotyšsko bude Edenu v sobotu

Česká reprezentace přivítá Lotyšsko, svého příštího soupeře v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, 28. března 2015 (18:00) na stadionu SYNOT TIP ARÉNA v pražském Edenu, kde se tak v rozjeté kva...

Reprezentační ples MČ Praha 4 bude v Nuslích

Represivní vyhláška platí. Na ulicích se nebude moci pít alkohol

Máte rádi alkohol? A pijete ho i venku ve městě? Tak vězte, že od prvního října s tím můžete mít ve Frýdku-Místku problém. Začne totiž platit vyhláška, která takovéto popíjení na určitých místech zaka...

Řeporyje obohatila výstava Vrakáč

Až do 30. května můžete na výstavě VRAKÁČ v Galerii Bubec v Řeporyjích zhlédnout díla předního představitele pražské streetartové scény Michala Škapy.

REPORTÁŽ: Z kdysi pulzující Holešovické tržnice se stalo torzo. Odhalili jsme příčiny – korupce, pašalíky, politika

Pohled na Holešovickou tržnici je tristní. Nedávno ještě plná stánků trhovců, dnes zeje prázdnotou. Na slavnou halu 22 je smutný pohled. Nedávno se ještě pyšnila nejlepší a nejlevnější zeleninou v Pra...

REPORTÁŽ: Seznam vládních bojovníků s dezinformacemi je výživný. Exekuce, pornoherec, defraudant, podvodník nebo uklízečka

Samozvaný odborník na dezinformace František Vrabel má exekuci na 3,7 milionů korun. Vyplývá to z informací obchodního rejstříku, které má Naše Praha k dispozici. Vrábel peníze dluží šéfovi česko-afgá...

REPORTÁŽ: Rajchl opět vyprodal Václavák. Co demonstranti chtějí, kdo za nimi stojí?

Nedělní odpoledne 16.dubna bylo jako vymalované. Po dlouhé době bylo zase hezky. Do centra Prahy se sjely davy z celé republiky. Václavské náměstí totiž hostilo demonstraci proti ekonomické a morální ...

REPORTÁŽ: Mezi ekoradikály a Pražany se rozhořel ostrý boj. Na ulicích i na magistrátu

Doslova bitva se vede mezi ekologickými extrémisty a zbytkem Prahy o prosazení povinné rychlosti 30 km/h na silnících v Praze. Řidiči najížděli auty do extrémistů blokujících magistrálu. Na magistrátu...

Reportáž: Magistrát rozeslal pražským restauracím likvidační pokuty, 8 miliónů za zahrádku. Je to konec hospod v centru?

Monika Bubeníková, provozující restauraci U Patrona na Malé straně, patří mezi provozovatele restaurací v centru metropole, kteří obdrželi před několika dny do datové schránky zprávu z Magistrátu hlav...

REPORTÁŽ: Drahé Chorvatsko? Na Vltavě nechá průměrná rodina i 10.000 korun denně.

Vodáci mají v těchto dnech vrcholnou sezónu. Jako každý rok se vydali party lidí, rodiny, ale i jednotlivci na vodu. Překvapení na ně ale čeká hned v prvních kempech na Vltavě. Ceny se podobají těm v ...