Green Deal EU: Jednoduchý způsob, jak vyprázdnit peněženky Evropanů
Aby lidé pochopili smysl Green deal EU, ukážeme si názorně na grafu.
Aby lidé pochopili smysl Green deal EU, ukážeme si názorně na grafu.
Asi vám také přišly nové zálohy na plyn a sedli jste si na zadek. Ano, cena se mnohým zvedla minimálně 3 x, některým i 10 x. Přitom plyn se aktuálně prodává na burze v záporných hodnotách.
Výsledek opatření EU a vlády Petra Fialy proti energetické krizi je prozatím následující:
Ještě nedávno se energie, zejména elektřina, v naší zemi nemusely vůbec řešit. Byly přirozeně levné. Zdrojů je dost. Vše fungovalo. Pak se do toho pustila EU a vznikl takový holubník, že to svět ještě nepoznal.
Bývalý dlouholetý šéf Pražské plynárenské Ing. Pavel Janeček se problematice energií věnuje celý svůj profesní život. Je součástí skupiny odborníků s názvem Energie není luxusní zboží a dlouhodobě kritizuje energetickou politiku ČR. Varuje, že pokud vláda nepřistoupí k razantním krokům, čeká nás hodně černý scénář…
KOMENTÁŘ: O globálním oteplování a konci světa, mluví různí aktivisté už od sedmdesátých let, a žádný se nekoná. Výkyvy teplot jsou na zeměkouli odpradávna. Vzpomeňte na dobu ledovou. Ale nemusíme chodit tak daleko do historie. Vždyť největší obilnicí starověkého Říma byla Libye. Asi se shodneme, že dnes by se na té poušti pšenice pěstovat nedala.
Současná vlna inflace a všeobecného zdražování zasáhla asi všechny. Zdražování se přitom očekávalo, zejména poté, co v minulém roce stouply skokově ceny energií. Důvodů je samozřejmě více, ale tím největším je podle mnoha ekonomů a analytiků evropská zelená politika, tzv. Green Deal.
Ing. Zdeněk Kovářík (ODS) je zkušený politik a dlouholetý člen vedení městské části Praha 4, do jehož kompetencí patří finance, doprava a evropské fondy. V rozhovoru Naší Prahy rozebírá příčiny současné ekonomické krize a naznačuje možná východiska.
Není týdne, aby mi nezazvonil mobil a na druhém konci se neozval hlas, který už něco pamatuje. Volající jsou z různých částí naší metropole, ale to, co je tíží na srdci, mají společné – pražským magistrátem odstraněné lavičky, hlavně z autobusových a tramvajových zastávek
Taky jste si všimli, že to, co bylo zhruba tak před šesti měsíci vehementně popíráno a označováno za hoax či fake news, se teď stává skutečností?
Bohemia Energy (BE) způsobila milionu lidí existenční potíže. Pojďme si otevřeně říci, proč k tomu došlo a kdo za to může.
Asi jste všichni zděšeni zprávami, které oznamují ohromné zdražování. Ono je to jak z učebnice ekonomie. Dominový efekt. Lavina, která se nedá zastavit. To, co se právě děje v Evropě je názorná ukázka, kam hloupá politika může dojít a jaké má důsledky.
Dolétaly zátky od šampusů v bytech vítězů parlamentních voleb, byly dopity poháry hořkosti ve stranách, které se nedostaly do parlamentu či zaznamenaly totální propadák (Piráti). Euforie ze změn v nejvyšších patrech naší politiky se pomalu bude měnit v rutinu všedních dní.
Za několik dní půjdeme k celostátním volbám, abychom si vybrali nové poslance. Jedním z nich by se mohl stát i pražský patriot a dlouholetý vydavatel pražských sousedských novin Jan Čížek (45), kterého najdete jako „dvojku“ na kandidátce Svobody a přímé demokracie (SPD).
Asi jako většina Pražanů, i já jsem se v posledních týdnech chytil do pastičky dopravní zácpy. Je to v Praze peklo, uzavírky jsou skoro všude. Příběh byl o to smutnější, že jsem jel pro děti a místo plánovaných 40 minut i s rezervou mi cesta trvala skoro dvě hodiny. Dovedete si asi představit ten stres a nejistotu, aby se jim něco nestalo.