Počasí
Praha 33 °C Pátek, 21. června 2024, Svátek má Alois
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Mé dítě má 40tky teploty a zvrací: Antibiotika nemáme, jeďte do Ostravy. Už víme, kdo za to může.

„Mám obě děti už 14 dní vážně nemocné. Mají čtyřicítky teploty, hnisavou angínu. V noci nespí, nejí a to málo co pozřou, vyzvrací i 6 x denně. Paní doktorka nám předepsala antibiotika. Když jsem přišla do lekárny, řekli: nemáme. Zkuste jinde.
Rodiče jsou zoufalí, protože nejsou v ČR antibiotika pro děti. Nejsou léky obecně. Zjistili jsme proč. Vina je systémová, může za to EU a její regulace. Zvětšit
Rodiče jsou zoufalí, protože nejsou v ČR antibiotika pro děti. Nejsou léky obecně. Zjistili jsme proč. Vina je systémová, může za to EU a její regulace. Zdroj: fotobanka: Unsplash

Antibiotika pro děti nejsou a nebudou, jenom pod rukou

Obešla jsem asi 6 lekáren, všude stejný příběh, nemáme. V jedné pak antibiotika našli. Ale v Ostravě. Rozbrečela jsem se, je to bezmoc. Nakonec jsem antibiotika sehnala, ale bylo to pod rukou. Je to hnus co se děje, absolutní bezmoc,“ s tímto příběhem se na redakci Naše Praha obrátila maminka Lenka P. Bydlí na Praze 10. Žádná lékárna dětská antibiotika nemá.

Milan B. nakonec sehnal antibiotika pro děti na Slovensku

Situaci potvrzuje i Milan B. Je to úspěšný podnikatel z Prahy 9. Jeho syn má těžké onemocnění nohy, jehož léčba antibiotika také vyžaduje. Nejsou. „Lítal jsem jako blázen, jde o život. Antibiotika pro děti prostě nejsou. Nakonec jsem odjel koupit na Slovensko, tam se sehnat dají, dovezl jsem si zásobu. Je to jako za socialismu“, smutnil Milan B. Jeho syn s těžkou chorobou stále zápasí.

Budovy a byty v berlínské čtvrti Kreuzberg se nesmí opravovat. Zakázán je luxus a pohodlí, které by mohlo  zvýšit cenu nájmu. Vládnou zde totiž zelenorudí. Posprejované fasády nemá smysl opravovat. Nájmy jsou tak nízké, že to majitelům ani nedává smysl. Socialismus is back.
ŠOKUJÍCÍ REPORTÁŽ ZE ZELENÉHO BERLÍNA: Úředníci schvalují I barvu dlaždiček do koupelny.
Zelené šílenství dorazilo do německého Berlína. Návrat do socialismu rovnýma nohama, tak popisují trampoty s bydlením v některých čtvrtích, kde vládnou Zelení a Die Linke (obdoba KSČM) čeští obyvatelé...

Lékař z nemocnice: Takovou krizi za 30 let praxe nepamatuji

Ušetřeny problému nejsou ale i nemocnice.  Není penicilin, nejsou antibiotika. „Máme zde případ starší paní s tzv. růží, to se léčí za pomoci antibiotik, ty jsme nesehnali. Nakonec po dni stresu kolega někde našel trochu jiný druh a ten jsme nouzově použili. Ve zdravotnictví pracuji 30 let, takovou krizi ale nepamatuji,“ svěřil se nám známý lékař v oblasti zdravotně péče o seniory a nemocné s Alzheimerovou chorobou. Všichni si nepřáli být jmenováni, mají obavy si veřejně stěžovat.

"Problém je, že vypadl běžný penicilin, protože ho výrobce nedodal dostatečné množství. Situace se začala zlepšovat. A já jsem si jistý, že do poloviny května by měla být v pořádku jednak proto, že se zlepšuje počasí, a jednak proto, že se nám aspoň u části podařilo obnovit dovozy alespoň u některých výrobců," bagatelizuje problém nedostatku léků ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Zjistili jsme ale, že je to úplně jinak.
"Problém je, že vypadl běžný penicilin, protože ho výrobce nedodal dostatečné množství. Situace se začala zlepšovat. A já jsem si jistý, že do poloviny května by měla být v pořádku jednak proto, že se zlepšuje počasí, a jednak proto, že se nám aspoň u části podařilo obnovit dovozy alespoň u některých výrobců," bagatelizuje problém nedostatku léků ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Zjistili jsme ale, že je to úplně jinak. Zdroj: wikipedia

Ministr situaci bagatelizuje: Oteplí se a léků bude dost.

Krize trvá již od podzimu. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek situaci bagatelizuje. „Problém je, že vypadl běžný penicilin, protože ho výrobce nedodal dostatečné množství. Situace se začala zlepšovat. A já jsem si jistý, že do poloviny května by měla být v pořádku jednak proto, že se zlepšuje počasí, a jednak proto, že se nám aspoň u části podařilo obnovit dovozy alespoň u některých výrobců,“ vysvětlil v prohlášení pro novináře.

Důvody nedostatku jsou úplně jinde, než říká ministr

V lékárnách a nemocnicích ale nechybí pouze penicilin nebo antibiotika. Chybí prakticky všechny léky. Podle lékařů chybí léky na cukrovku, astma nebo vysoký tlak, léčení močového měchýře. Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) vypočetl více jak 2000 položek, které na trhu nejsou.

„Máme v ČR velmi robusní informační systém, kde je dobře vidět, která lékárna má který lék k dispozici, tedy je vidět, jak je situace katastrofální,“ vysvětlil nám známý lékař.

O krizi se vědělo, stát nic neudělal, viník je drahý plyn.

Proč ale léky chybí a průmysl je jednoduše nevyrobí nebo nedoveze? Příčiny vysvětlil již v říjnu 2021 ředitel slovenské chemičky Duslo Šala Petr Bláha. Na tiskové konferenci, která se stala virální, popsal přesné důvody zdražování, následné inflace a nedostatku zboží, které je závislé na chemickém průmyslu.

Ředitel Duslo Šala Petr Bláha již v roce 2021 přesně popsal, co Evropu čeká, nezřekne-li se Green Deal. Inflace, nedostatek léků a potravin, konec průmyslu. Jeho firma nakonec zůstala, Slovensko má výjimku na odběr levného ruského plynu. Rázem se stala velmi ziskovou. Ostatní to štěstí nemají. Končí německý gigant BASF. Odchází za lepším do USA.
Ředitel Duslo Šala Petr Bláha již v roce 2021 přesně popsal, co Evropu čeká, nezřekne-li se Green Deal. Inflace, nedostatek léků a potravin, konec průmyslu. Jeho firma nakonec zůstala, Slovensko má výjimku na odběr levného ruského plynu. Rázem se stala velmi ziskovou. Ostatní to štěstí nemají. Končí německý gigant BASF. Odchází za lepším do USA. Zdroj: LinkedIn

EU spustila Green Deal, který zásadně zdražil plyn, a pak začalo peklo

Příběh je učebnicovou ukázkou ekonomické propojenosti a nebezpečí zasahování ze strany státu do ekonomiky, kterého jsme v Evropě právě svědky. Vše začalo spuštění Green Deal EU v Německu, kde byly odstaveny jaderné a uhelné elektrárny. Nahradit je měly plynové, které jsou zálohou pro soláry a větrníky. Následoval kolaps plynové burzy, protože vznikl ohromný tlak na cenu plynu.

Plyn je ovšem základním výrobním prvkem všech chemikálií, které se používají ve farmacii. Skokově se zvýšila cena produktů, z kterých se vyrábí léky. EU i jednotlivé státy ovšem z politických důvodů odmítly pfarma firmám navýšit cenu léků, ty přerušily výrobu a přesunuli byznys do Asie. Výroba je nyní v Indii a Číně, kde výrobní náklady nejsou tak vysoké, protože odebírají levný ruský plyn.

Ceny se i tak zásadním způsobem zvýšily a státy EU tak stojí před Sophiinou volbou, zda léky zdražit a mít dostatek nebo ponechat dosavadní ceny a čelit nedostatku.

Šef Stomatologů Roman Šmucler se nebojí popisovat pravý stav věcí v ČR a EU. Je ojedinělý. Lékaři se bojí mluvit pod svým jménem.
Šef Stomatologů Roman Šmucler se nebojí popisovat pravý stav věcí v ČR a EU. Je ojedinělý. Lékaři se bojí mluvit pod svým jménem. Zdroj: wikipedia

Prorocká slova Bláhy potvrzuje i předseda Stomatologické komory Roman Šmucler.

„Klíčové části už Evropa vyrobit neumí. Teď se porouchal řetěz. Navíc se v Česku antibiotika předepisují bez větší kontroly, lidé je hromadí a jak není přesně řečeno, čím se to má nahradit, tak se vyčerpávají zásoby. Nikdo zodpovědný nečekal nedostatek. Tedy závisíme na cizině, která léky neposlala,“ popsal v rozhovoru pro Naše Praha současný stav Šmucler.

Česká asociace farmaceutických firem již na podzim 2022 upozorňovala, že náklady na výrobu léčiv se v Evropě zdražily následovně. Cena surovin o 160%, cena dopravy o 500%, inflace o 9%, cena obalů o 33%, plyn o 66%, elektřina o 33%. Tento pekelný mix zapříčinil odchod firem mimo Evropu.
Česká asociace farmaceutických firem již na podzim 2022 upozorňovala, že náklady na výrobu léčiv se v Evropě zdražily následovně. Cena surovin o 160%, cena dopravy o 500%, inflace o 9%, cena obalů o 33%, plyn o 66%, elektřina o 33%. Tento pekelný mix zapříčinil odchod firem mimo Evropu. Zdroj: Twitter

Farmaceuti vypočítávají zdražení na stovky procent

Přidává se i Česká asociace farmaceutických firem. Ta již na podzim 2022 upozorňovala, že náklady na výrobu léčiv se v Evropě zdražily následovně. Cena surovin o 160%, cena dopravy o 500%, inflace o 9%, cena obalů o 33%, plyn o 66%, elektřina o 33%. Tento pekelný mix zapříčinil odchod firem mimo Evropu.https://twitter.com/caff_eu/status/1584780085428514817?s=20

Jak zmínil ředitel chemičky Bláha, prostě se nevyplácí v Evropě vyrábět, protože vstupní ceny jsou tak vysoké, že výsledný výrobek zákazníci nejsou schopni nezaplatit.

Účet za antibiotika pro normální  rodiny je šílený. Paní Lenka si nám stěžovala, že zaplatila přes 1200 korun za léky pro děti a sebe. To by jí nevadilo. Antibiotika nejsou. Sehnat se dají pouze pod rukou. Připomíná to socialismus. Za vším stojí regulace EU.
Účet za antibiotika pro normální rodiny je šílený. Paní Lenka si nám stěžovala, že zaplatila přes 1200 korun za léky pro děti a sebe. To by jí nevadilo. Antibiotika nejsou. Sehnat se dají pouze pod rukou. Připomíná to socialismus. Za vším stojí regulace EU. Zdroj: Naše Praha

Zděšená matka: účet za antibiotika jde do tisíců

Pravdou ovšem je, že zákazníkům nezbývá, než zaplatit. Paní Lenka nám předložila účet z lékárny na 1200 korun za nákup 3 balení antibiotik. Dvě byly pro děti a jedno pro ní, mají hnisavý zánět očí, tedy ještě kapky. Donedávna se platilo pár stovek, nyní již přes tisíc korun, i když pojišťovna na léky připlácí.

Europoslanec Ivan David popisuje stav věcí velmi přesně. Regulace EU vyhubily farmaceutické výrobní řetězce a firmy se přesunuly mimo EU. Teď jsme vystaveni na milost a nemilost zahraničních korporátů, které chtějí vydělat. Ceny léčiv rostou.
Europoslanec Ivan David popisuje stav věcí velmi přesně. Regulace EU vyhubily farmaceutické výrobní řetězce a firmy se přesunuly mimo EU. Teď jsme vystaveni na milost a nemilost zahraničních korporátů, které chtějí vydělat. Ceny léčiv rostou. Zdroj: wikipedia

Firmy situace využily ke zdražování. Kdo si udržel trh teď rejžuje.

Podle europoslance Ivana Davida, který se problematikou v EU dlouhodobě zabývá je situace tragická a firmy nyní využívají situace. „Výroba se kvůli regulacím EU přesunula mimo Evropu, především do Číny, Indie a USA. Akcionáři těchto korporátů samozřejmě chtějí stále vyšší a vyšší zisky. Teď mají příležitost, obnovit výrobu v ČR je těžké. Konkurence není. Přitom ještě nedávno jsme byli soběstační,“ popisuje stav europoslanec a lékař Ivan David (SPD).

Situaci podle něj zhoršuje i další nařízení EU REACH (registrace, hodnocení, povolování a omezování chemických látek), které výrobcům svazuje ruce a výrobu dále prodražuje.

Po oznámení slovenského ministra zemědělství Samuela Vlčana, že ukrajinské obilí je otrávené, Kaufland stáhl z prodeje mouku ze slovenských mlýnů Vitaflora. Jiné obchody zatím nereagovaly. Agrární komora oznámila, že na Slovensku a Polsku se zaměňují etikety ukrajinského obilí za místní, aby mohlo na vývoz.
SKANDÁL: Otrávené ukrajinské obilí má první oběť, Kaufland stáhl mouku. Agrárníci varují před vajíčky a kuřecím
V České republice se strhla vlna paniky z dovezeného ukrajinského obilí, které je podle testů slovenských státních laboratoří zamořeno toxickým pesticidem Chlorpyrifos. Maďarsko oznámilo, že obilí je ...

Šmucler: Celý systém je špatně. Firmy odcházejí pryč, my ale stále plodíme nové regulace

Roman Šmucer jde ještě dále. „Proto v USA zuřivě investuji do průmyslu, pochopili, že udělali chybu, když poslali technologie do Číny. To bylo postupné škrcení, zákon za zákonem odcházel po desetiletí. Aktivisté nemají rádi fabriky, tak se vždy udělal “kompromis”. Teď ještě chtějí podobně zlikvidovat výrobu přístrojů a nábytku pro medicínu atd. Pomáhají v tom právníci, kteří z toho mají business. Jak se to hodně zreguluje, zůstanou monopoly. Poslední levná medicína je stomatologie, kterou se nepodařilo tak regulovat. Zbytek medicíny je dražší, ale jak to platí pojišťovny a státy, tak obyvatelé mlčí a smyčka se stáhla,“ popsal katastrofální stav Evropy Šmucler.

Jak doplnil, cena se bude i nadále zvyšovat. „Jasně, že se cena zvyšuje, když regulacemi zlikvidujete konkurenci. Třeba stokrát, tisíckrát. Vždy se řekne, že se musí zvýšit bezpečnost pro pacienty. Ale je to jen o tom, aby menší výrobci opustili trh,“ popsal zmar v EU.

Problém je ministerstvo zdravotnictví, které není efektivní

Jeho kritice se nevyhýbá ani ministerstvo zdravotnictví. “Zdravotnictví neřídí komory, které by si poradily a řídily to den za dnem. Ale Ministerstvo je z principu špatně, nejsou tam zaměstnaní profesoři, aby rozhodovali. Úředník je pomalý. Ve stomatologii jsme si hodně vyřešili a děláme nové guideliny, jak antibiotika používat,“ navrhl začátek řešení Šmucler.

Očkování není jen záležitostí dětí či osob v produktivním věku, ale zapomínat by na ně neměli ani senioři.
Evropský týden vakcinace připomíná důležitost očkování
Velké dohánění nebo také „téma velkých restů“ v důsledku celosvětové pandemie onemocnění covid-19, to je letošní hlavní poselství v pořadí již 18. Evropského týdne vakcinace. Ten letos probíhá od 23. ...

Podnikatelé by rádi léčiva v ČR vyráběli nebo dováželi, vláda jim to ale nepovolí

Na jeho slova navazuje i podnikatel Milan B., který vidí hlavní příčinu v regulacích EU a neschopnosti vlády situaci efektivně řešit. „Stát má z ústavy povinnost zajistit zdraví a bezpečnost občanů. To se neděje. Vůbec nechápu, co Fiala dělá na těch zahraničních cestách, proč místo focení u komunistů ve Vietnamu nezajede ke komunistům do Číny a nezajistí ty léky. Jde o naše děti, vládě je to jedno. Kdyby vláda byla co k čemu, už dávno by obnovila výrobu v ČR. Vždyť máme bývalá Léčiva, dnes Zentivu. Najde se spousta podnikatelů, kteří by dokázali obnovit výrobu léčiv, vláda vám to ale nedovolí. Je to regulované pro korporáty a ty to tady nevyrobí. Musí se to vyřešit politicky a tento začarovaný kruh rozbít,“ popisuje řešení podnikatel.

Jestli nevrátíme výrobu zpět do EU, pak jsme vystaveni na milost a nemilost

Tuto tezi podporuje i Šmucler. „Lidé chtěli nízkou cenu, v zahraničí se to vyrobí laciněji. Navíc tam není tolik regulací, které to prodražují. Pochybuji, že by lidé akceptovali dvakrát vyšší cenu amoxycilinu, kdyby byla vyšší bezpečnost. Pokud nejsme schopni vyrábět konkurenceschopně, prostě dostaneme jen to, co si koupíme, když nám to chtějí a mohou prodat zahraniční korporáty,“ vysvětlil Šmucler.

Lékárny nemají antibiotika. Lidé jsou zoufalí.
Lékárny nemají antibiotika. Lidé jsou zoufalí. Zdroj: Naše Praha

Výrobu je v ČR těžké obnovit, zavírají se chemičky

I podle Šmuclera je nyní těžké v Evropě opět rozjet výrobu potřebných léčiv. „Nejsou základní chemičky a teď bude zavírat částečně i největší BASF- jdou do USA- Američani mají levnější plyn, mimo jiné. Chemičky spotřebují víc plynu, než domácnosti. Teď jde investovat tak do výroby na Slovensku, pokud jim zůstane levný plyn z Ruska,“ popsal stav v Evropě a špatnou perspektivu Šmucler.

Levný ruský plyn mají Slováci

Naráží tak na výjimku, kterou si Slovensko vyjednalo a stále odebírá levný ruský plyn. Na Slovensko totiž jde plynovod Družba, stejně jako do ČR. Naše země se ale díky vládě politicky od ruského plynu odtrhla a kohouty se zavřely.

Jan Čížek, pražský patriot
Současný chaos kolem nákupu ukrajinského obilí je groteska o fungování EU
Současná hysterie kolem dovozu ukrajinského obilí je typickou ukázkou groteskního chování vedení EU. Je to jak z bláznivé italské komedie.

Kapitáni průmyslu si stěžují na stěhování kapitálu do USA

Stěhování firem do USA kvůli drahému plynu a menší byrokracii potvrdil i slovenský Club Hospodářkých novin Lepšie Slovensko. (https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96075976-investicie-sa-od-nas-presuvaju-do-usa-a-zelensia-europa-bude-kontinent-drvit-este-viac). Podle kapitánů slovenského průmyslu se investice přesouvají do USA a zelenější Evropa bude kontinent drtit ještě více.

Jak se v příštím roce změní ceny za svoz odpadu?
Připravte si peněženky, vláda schválila zdražení popelnic na 1800 korun
Vládní návrh zákona o místních poplatcích, který upravuje také maximální hranici vybíraných poplatků za odpad, prošel 18. dubna 2023 v Poslanecké sněmovně druhým čtením. Podle portálu Peníze.cz by se ...

Asociace farmaceutů navrhuje vytvořit fond rezervních zásob, kolik bude stát?

Komise farmaceutů navrhuje jako řešení krize fond na nákup rezervních antibiotik prostřednictvím evropské agentury HERA. „Návrh na rezervní fond je správný a je dobrou alternativou k voucherům a také nejúčinnější způsob, jak se ochránit proti budoucím rizikům. Koneckonců, systém rezervních zásob spravovaných státem je jedním z opatření, které ČAFF již před časem navrhla ministerstvu zdravotnictví v reakci na aktuální nedostupnost antibiotik,“ reaguje na současnou situaci výkonný ředitel ČAFF Filip Vrubel. Česká asociace farmaceutických firem sdružuje hlavní výrobce a dodavatele generických a biosimilárních léků v Česku, včetně domácích výrobců léčiv.

Musíme zrušit byrokracii, zašlo to příliš daleko, uzavírá lékař

Podle Šmuclera je ale řešení jinde. „Jsem právě na zasedání světové federace v Turecku, vždy, když se sejdeme, někdo vymyslí  regulaci, aby to nevypadalo, že nic neděláme. Jednou je to “REACH” v chemikáliích, teď MDR v přístrojích. Je pracovní skupina a produkuje papíry a ty se procesují. Ten kolos jede automaticky,“ popsal byrokratický proces známý lékař.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

V ZOO Praha vzniká gigantické hnízdo

Bezmála dva metry široké, s vlastní vstupní chodbou, střechou a spodním vletovým otvorem – stavbu takového hnízda mohou v těchto dnech sledovat návštěvníci ZOO Praha. Tento unikát ptačí říše i jeho tvůrce – pár kladivoušů afrických – naleznou lidé v průchozí voliéře Africké skály pod lanovou dráhou.

Primátor se dohodl se zástupci policie na posílení hlídek na Andělu

Podle pražského Magistrátu je po nedávných násilných útocích na Andělu v této lokalitě s okamžitou platností posílena policejní přítomnost, což by mělo vést ke zvýšení bezpečnosti. Na úterním jednání se na tom dohodli primátor Bohuslav Svoboda s ředitelem Městské policie Praha Eduardem Šusterem a ředitelem Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Petrem Matějčkem.

Začala výstava Klára Sedlo: Fogbow

Malířka Klára Sedlo na výstavě ke 30. narozeninám chytá a detailně zkoumá vlastní běsi. A vypráví příběh svého alter ega, které použila jako návnadu - senzibilky Fogbow. Psychoanalytická. Depresivní i optimistická. Nadějeplná. Introspektivní. Tak by se dala shrnout výstava Kláry Sedlo se záhadným názvem Fogbow, kterou otevřela Galerie Kritiků v úterý 25. dubna slavnostní vernisáží. Výstava potrvá do 14.května.

Agresivní muž ve stanici metra Pankrác

Agresivního muže, který útočil na cestující a ničil vybavení vestibulu stanice metra Pankrác, zadrželi strážníci ve chvíli, kdy napadal osobu. Celý zákrok se díky agresivitě dotyčného neobešel bez donucovacích prostředků a povaha jeho činů zase bez následné přítomnosti státní policie.


Předchozí články

SKANDÁL: Otrávené ukrajinské obilí má první oběť, Kaufland stáhl mouku. Agrárníci varují před vajíčky a kuřecím

V České republice se strhla vlna paniky z dovezeného ukrajinského obilí, které je podle testů slovenských státních laboratoří zamořeno toxickým pesticidem Chlorpyrifos. Maďarsko oznámilo, že obilí je ...

VIDEO: Mám vás na kameře. Vážně?

S více jak 2 promile muž tvrdil, že neřídil. Autem prý přijel Denis. Ani kamerový záznam na jeho tvrzení nic nezměnil.

Praha 14 slaví svátek planety

Duben, jak známo, patří ekologii a tématům zaměřeným na podporu ochrany životního prostředí. Praha 14 se řadí mezi městské části, které si svátek planety každoročně připomínají zábavně naučnou akcí pr...

Omezený provoz v Těšnovském tunelu

Technická správa komunikací (TSK) uvedla, že bude probíhat omezený provoz v Těšnovském tunelu z důvodu mytí stěn a stropu.

Víkendová výluka autobusů mezi Strnady a Měchenicemi

Pdle ROPIDu z důvodu úplné uzavírky silnice II/102 od hranice hl.m. Prahy k železničnímu mostu v Měchenicích dojde od 22. 4. (sobota) do 23.4. 2023 (neděle) a od 29. 4. (sobota) do 1. 5. 2023 (pondělí...

VIDEO: Opilec si ustlal na nebezpečném místě

Na frekventovaném parkovišti u obchodního řetězce usnul opilý muž. Probuzení se mu nelíbilo a začal být agresivní, proto skončil s pouty na rukou. Hlídka pro odvoz podnapilých ho následně převezla na ...

Ukončení bezpečnostních opatření na náplavkách

Podle radnice Prahy 1 pražská povodňová komise včera s ohledem na pravděpodobný pozitivní vývoj počasí rozhodla o ukončení opatření na náplavkách, které se tak od 20.dubna vrátily do běžného provozu.

Příští týden nepoteče voda v sedmi městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Zlomový den pro zdravotní středisko

Úterý 18. 4. 2023 bylo podle radnice Prahy 19 zlomovým dnem, neboť byla předána rozestavěná rekonstrukce zdravotního střediska nové zhotovitelské firmě k jeho dokončení.

JSME U TOHO: Koalice na Praze 11 padla! Vulgarity, údiv, zděšení

„Na Praze 11 není koalice. Pan Ladislav Kos porušil koaliční dohodu a není naším členem,“ uvedla dnes pro Naše Praha starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková. Vyvrcholily tak spory mezi guru Hnutí pro Prahu ...

Zemní val a jeho okolí má šanci být uceleným veřejným parkem

Z jednání, které mezi zástupci městské části Praha 15 a odboru ochrany prostředí MHMP v dubnu proběhlo, je podstatný posun při řešení zemního valu a jeho okolí na pomezí Horních Měcholup a Uhříněvsi.

Martin Dudek: Čistá duše

Nedávno jsme se ve společnosti povídali o tom, jak je důležité a v podstatě i povinné se navonět, než člověk vyrazí mezi lidi. A jak je to pro naše nosy fujtablové, když si po ránu vedle vás v metru č...

V Praze 12 vzniknou nová parkovací místa

Podle radnice Prahy 14 tato městská část plánuje nová parkovací stání vybudovat v ulici Kabeláčova, Mařatkova, Palmetová, Těšíkova a Zimova. Rada městské části schválila na svém jednání dne 18. 4. 202...

Jan Klusoň: Piráti udělali v Praze Mordor

Nedávno mě pobavil příspěvek bývalého pirátského primátora Zdeňka Hřiba, který napsal na twitteru, že fantasy a sci-fi města s lidským rozměrem vypadají úplně jinak než města temných světů.

STŘÍPKY Z HISTORIE: Jak se sblížila Sparta a Řím?

Řím s Řeckem udržoval už od nejstarších dob přátelské styky a Římané se toho u Řeků dost naučili. Dokonce v rámci dobrých vztahů posílali pravidelně dary do Apollónova chrámu na Délu, a to na zbožné Ř...

Řidič našel u stěračů svého auta zbraň

Na tísňovou linku strážníků zavolal muž a požádal o pomoc s neobvyklým nálezem.

Revitalizace veřejného prostoru v Nových Butovicích

Podle radnice Prahy 13 zahájila městská část rekonstrukci prostranství před Fakultní základní školou Mezi Školami a navazující parkové plochy. Vniknou nové travnaté plochy, záhony a nový povrch chodní...

Petr Lachnit: Piráti milují materiální hodnoty

Zdálo se mně, že dvě želvičky Bára a Julie se začaly v teráriu nudit. Koukání se na stejné věci i lidi je omrzelo, pražská magistrátní politika je nyní taky taková nudná a o ničem. Kamarád donesl želv...

Kde a kdy proběhne letos deratizace na území Prahy 1?

Rok co rok zajišťují hlavní město Praha, společnost Pražské vodovody a kanalizace i jednotlivé městské části deratizaci vybraných veřejných ploch se zvýšeným výskytem hlodavců, zejména potkanů. Regula...

BOJ O MOC: Výrazný Pirát David Bodeček byl vyloučen. U Pirátů se rozhořela válka

Výrazný zastupitel Prahy 1 a magistrátu David Bodeček byl vyloučen z Pirátské strany. Spolu s ním strana vyloučila další dva Piráty Ivanu Antalovou a Martina Ardena. Důvod je jejich koalice v Praze 1 ...

Současný chaos kolem nákupu ukrajinského obilí je groteska o fungování EU

Současná hysterie kolem dovozu ukrajinského obilí je typickou ukázkou groteskního chování vedení EU. Je to jak z bláznivé italské komedie.

Tohle o chovu želvy vodní musíte vědět

Řeč bude o sladkovodních želvách, které jsou u nás jedním z nejrozšířenějších druhů. Jsou klasifikovány podle toho, ve kterém biotopu se vyskytují, a kterému se samozřejmě přizpůsobily. Pokud si chcet...

Karlovo náměstí bude v neděli patřit jazzu

30. dubna je celosvětově svátkem všech jazzmanů, ale i všech fanoušků tohoto žánru v nejrůznějších podobách. Mezinárodní den jazzu se u nás tento den tradičně slaví zdarma přístupným Open Airem na Kar...

VIDEO: Rozrušený muž vylezl na okenní římsu, strážníci zabránili nejhoršímu

Čtyřiadvacetiletý nocležník ubytovny na Praze 9 byl přesvědčen, že ho chtějí spolubydlící napadnout. Zamkl se v pokoji a zavolal strážníkům. Když přijeli, myslel si, že se jen za strážníky vydávají, n...

První máj se blíží! Oslavte ho na DERMACOL LOVE DAY v pražské Grébovce

Pražská Grébovka se na Prvního máje již popáté promění v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit v duchu lásky, krásy a zábavy. DERMACOL LOVE DAY se i letos zaměří na ženy, které si budou moc...

Praha 10 chystá unikátní house muzeum Karla Čapka

Mohlo by to být muzeum světových parametrů věří starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS). Právě zpřístupnění unikátní sbírky předmětů ve vile Karla Čapka na Vinohradech je jednou z „hezkých“ priorit no...

Inovační maraton Nakopni Prahu zná jména finalistů

Podle pražského Magistrátu proběhlo semifinálové kolo 4. ročníku inovačního maratonu Nakopni Prahu, ve kterém odborná porota složená z řad odborníků, pracovníků magistrátu i zástupců firem vybrala 10 ...

Jak funguje elektrická požární signalizace a proč je důležité nepodcenit revizi?

Vypuknutí požáru v budově může způsobit obrovské škody na majetku i životech. Požáry vznikají z velké části z nepozornosti nebo nedbalosti. Díky správně instalovaným elektrickým požárním systémům se d...

Přijďte se podívat do zákulisí České televize

Jedinečná příležitost prohlédnout si prostory České televize! Přijďte se v sobotu 29. dubna podívat, kde a jak vznikají vaše oblíbené pořady. Užijte si Den otevřených dveří plný her, soutěží, vystoupe...

První rok výstavby metra D: vyraženo je 1,6 kilometru tunelů

Zhruba před rokem začal Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) s výstavbou prvního úseku metra D Pankrác – Olbrachtova. Jak uvádí pražský Magistrát, v současnosti je vyraženo celkem 1,6 kilometru tunelů. ...

Zpěvák a herec Adam Mišík: S tátou si ve filmu nezahraju

V roce 2013 získal ocenění Objev roku v hudební anketě Český slavík. Letos si Adam Mišík (25) mohl zaknihovat další úspěch, tentokrát jako herec.

Na Barrandovském mostě dojde k vybudování rozštěpu u sjezdu do Modřan

V rámci přípravných prací před samotným zahájením II. etapy rekonstrukce Barrandovského mostu dojde podle Technické správy komunikací (TSK) v termínu od 28. dubna do 15. května 2023 k realizaci rozště...

5 tipů, kam vyrazit s dětmi o víkendu do Prahy

Plánujete víkend v Praze s dětmi a nevíte, kam se vydat? Nabízíme Vám pět tipů na výlety a aktivity, které budou pro děti zajímavé a zábavné.

Začala výstava Klára Sedlo: Fogbow

Malířka Klára Sedlo na výstavě ke 30. narozeninám chytá a detailně zkoumá vlastní běsi. A vypráví příběh svého alter ega, které použila jako návnadu - senzibilky Fogbow. Psychoanalytická. Depresivní i...

Evropský týden vakcinace připomíná důležitost očkování

Velké dohánění nebo také „téma velkých restů“ v důsledku celosvětové pandemie onemocnění covid-19, to je letošní hlavní poselství v pořadí již 18. Evropského týdne vakcinace. Ten letos probíhá od 23. ...

Jan Kavalírek (TOP 09): Hodnocení roku 2022? Finančně jeden z nejlepších v historii Prahy 5!

Utrácet maximálně tolik, kolik vydělám? Pro domácnosti běžná věc, jak však vidíme v posledních letech, pro veřejný sektor je to spíše výjimečné. O to více je třeba vyzdvihnout úspěch, který se v loňsk...

Agresivní muž ve stanici metra Pankrác

Agresivního muže, který útočil na cestující a ničil vybavení vestibulu stanice metra Pankrác, zadrželi strážníci ve chvíli, kdy napadal osobu. Celý zákrok se díky agresivitě dotyčného neobešel bez do...

ŠOKUJÍCÍ REPORTÁŽ ZE ZELENÉHO BERLÍNA: Úředníci schvalují I barvu dlaždiček do koupelny.

Zelené šílenství dorazilo do německého Berlína. Návrat do socialismu rovnýma nohama, tak popisují trampoty s bydlením v některých čtvrtích, kde vládnou Zelení a Die Linke (obdoba KSČM) čeští obyvatelé...

Skončilo natáčení dokumentu MOJE NOVÁ TVÁŘ o životě mladé ženy po brutálním útoku kyselinou

Dokumentární film Jarmily Štukové a Maji Hamplové MOJE NOVÁ TVÁŘ bude mít, podle distributora FALCON, premiéru 18. října.

Martina Dvořák Venigerová: „Vaření je velmi podobné divadelní hře!“

Herečka, fotografka, podnikatelka a obyvatelka Prahy 8 Martina Dvořák Venigerová je autorkou knihy Máca se loudá. Nejde o žádný cestopis, ale o kuchařku plnou receptů, ve které hlavní roli hraje pomal...

Primátor se dohodl se zástupci policie na posílení hlídek na Andělu

Podle pražského Magistrátu je po nedávných násilných útocích na Andělu v této lokalitě s okamžitou platností posílena policejní přítomnost, což by mělo vést ke zvýšení bezpečnosti. Na úterním jednání ...

Proč Asiaté produkují lepší mozky, ale celkově jsou hloupější?

Hodně se probírá úroveň našeho školství. Že upadá a podobně. Bylo by dobré si ale říci fakta.

Praha 11 má nové fitness hřiště u Kunratického lesa

Podle radnice městské části Praha 11 dostal málo vzhledný plácek v blízkosti ulice Petýrkova novou podobu.

Krizi navzdory. Vinohradský pivovar spustil nový provoz za 100 milionů

Relativně mladá značka Vinohradského pivovaru má za sebou úspěšnou dekádu existence. Pražský pivovar byl už před třemi lety na hranici výstavu, a tak se pivovar navzdory covidu i energetické krizi výz...

ŠOKUJÍCÍ: Pirát Robert Veverka odsouzený za drogy se stal členem protidrogové komise!

Robert Veverka z Pirátů, šéfredaktor časopisu Legalizace a v minulosti obžalovaný a pravomocně odsouzený za šíření toxikomanie, se stal na pondělním jednání Rady hlavního města Prahy členem protidrogo...

Sexuální problémy v Česku: ženy nejčastěji řeší ztrátu sexuální touhy, muži poruchu erekce

Sexuální problémy trápí více než polovinu českých párů. Zatímco ženy nejčastěji řeší ztrátu sexuální touhy, bolestivý sex a neschopnost dosáhnout orgasmu, u mužů převládají problémy s erekcí a předčas...

Příští týden nepoteče voda na Vinohradech, na Břevnově a v Libni

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Na Výtoni vzniklo Středisko pro podporu náhradních rodičů

Středisko pro podporu náhradních rodičů, jehož zřizovatelem je hlavní město Praha, nabídne zázemí pro vzdělávání pěstounů, ale také prostory pro komunitní setkávání. Slavnostního otevření prostor na V...

V ZOO Praha vzniká gigantické hnízdo

Bezmála dva metry široké, s vlastní vstupní chodbou, střechou a spodním vletovým otvorem – stavbu takového hnízda mohou v těchto dnech sledovat návštěvníci ZOO Praha. Tento unikát ptačí říše i jeho tv...

Připravte si peněženky, vláda schválila zdražení popelnic na 1800 korun

Vládní návrh zákona o místních poplatcích, který upravuje také maximální hranici vybíraných poplatků za odpad, prošel 18. dubna 2023 v Poslanecké sněmovně druhým čtením. Podle portálu Peníze.cz by se ...

Následující články

Nevíte kam na Čarodějnice? Na Ladronce zazpívá Pavel Calta.

Čarodějnice na Ladronce jsou výjimečnou událostí oslav Svatojakubské noci. V neděli 30. dubna bude patřit park Ladronka všem čarodějům, čarodějkám a jiným kouzelným bytostem. Podle radnice Prahy 6 náv...

Řidiči pozor! O víkendu má Zlíchovský tunel omezení

Technická správa komunikací (TSK) informovala o změně plánovaných termínů realizace dopravního omezení ve Zlíchovském tunelu z důvodu opravy vozovky.

UBM zahájila výstavbu a prodej projektu Timber Praha

V Praze pod taktovkou společnosti UBM Development Czechia vznikají první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii. Projekt Timber Praha je realizován v rámci rezidenčního komplexu Arcus Ci...

Zajděte si na Bena Wendela do Jazz Docku

Jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel je u nás dobře znám jako člen slavné kapely Kneebody (nominace na Grammy), která v Jazz Docku již několikrát s velkým úspěchem ...

Koupaliště Petynka zahájí sezonu 12. května

Oblíbené koupaliště Petynka je na novou sezonu připraveno – s několika novinkami a upraveným vstupným. Na první květnové dny ale meteorologové nehlásí velké teplo, proto se zahájení sezony posouvá na ...

Taxík Maxík má v Praze 7 posilu

Sedmá městská část společně s Charitou Praha-Holešovice provozuje od ledna minulého roku přepravní službu pro seniory a hůře pohyblivé občany. Taxík Maxík si za tu dobu našel stovky spokojených, často...

Petr Lachnit: První máj nikdo nepochopil. Hlavně dnes

Třicet, čtyřicet, nebo sedmdesát? Nedá se to přesně spočítat, ale bylo to hodně. Odpor k vládní politice, vládním škrtům a vládě jako takové dokázal nedávno přivést řadu občanů této země na Václavské ...

Praha 11 má dvě nové legální zdi pro graffiti

Graffiti je problém všech měst. Pokud se pozorněji rozhlédneme, na počmárané fasády narazíme skoro v každé ulici v jakékoliv městské části. Právě legální plochy jsou jedním z možných způsobů, jak se m...

Další testy potvrdily otrávené ukrajinské obilí pesticidy. Slováci jej pálí, Češi se snaží ututlat

Na Slovensku opět potvrdili překročené množství zakázaného pesticidu Chlorpyrifos v obilí dovezeném z Ukrajiny. Slovenský ministr zemědělství Samuel Vlčan navrhuje zákaz ukrajinského obilí nejen na Sl...

Rok od smrti Medy Mládkové

Ve středu 3. května uplyne rok od úmrtí sběratelky a mecenášky Medy Mládkové. Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových letos poprvé udělí uměleckou cenu, která ponese její jméno. Cena Medy Mládkov...

Aero získalo ocenění za nejlepší kariérní stránky

Aero si doletělo pro první místo v soutěži Recruitment Academy Awards a získalo ocenění za nejlepší kariérní stránky v kategorii velkých společností. Soutěže se zúčastnil rekordní počet 105 firem z Če...

Park V Zápolí projde revitalizací

Jižní část michelského parku V Zápolí čeká v letošním roce revitalizace. Těšit se tak můžete na řadu nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny již v příštím...

Martin Dudek: Jeden majitel – dva různé přístupy

Nedávno jsem měl co do činění se dvěma obchodními řetězci, konkrétně s Penny a Billou. V tom prvním jsem si koupil stejk a při placení neodpovídala cena, na účtu byla samozřejmě vyšší než na etiketě z...

Zapojte se do zábavné vodárenské hry a vyhrajte křišťálovou karafu

Pražské vodovody a kanalizace připravily nejen pro fanoušky vodárenství zábavnou stopovací hru. Ta zájemce provede po třech zásadních místech pražské vodohospodářské infrastruktury: Úpravně vody Podol...

Ondřej Prokop: Náš cíl je udělat vše pro stabilizaci městské části Praha 11

Po čtvrt roce a pár dnech se v Praze 11 rozpadla koalice Pirátů, Hnutí pro Prahu 11 a Prahy Sobě, která měla radnici městské části řídit celé volební období. Co za fatálním selháním koalice stojí? A...

V Národním zemědělském muzeu byla zahájena výstava Agrikultura lásky

V Národním zemědělském muzeu v Praze byla v úterý 2. května zahájena výstava současného vizuálního umění s názvem Agrikultura lásky, která bude v expozicích NZM k vidění až do 2. července. Součástí sl...

VIDEO: Pěsti ve tmě v centru Prahy

Pěsti ve tmě, tedy starší český film, můžete vidět na televizních obrazovkách nebo i na internetu. Pěsti ve tmě ale viděli strážníci v centru Prahy. Bez důvodu totiž jeden udeřil druhého do obličeje. ...

VIDEO: Pražský koncert The Exploited se zvrhl. Punkoví fanoušci obsadili pódium.

Dlouhé 4 roky Praha čekala na koncert punkové klasiky ze Skotska The Exploited. Fanoušci se dočkali ve smíchovském Meet Factory, kde poslední koncertující legenda punku rozjela svou pekelnou show.

Prezident Pavel ve školní třídě představil podobu známky a oficiálního portrétu

Prezident Petr Pavel ve středu 3. května ve školní třídě na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu představil podobu prezidentské poštovní známky a oficiálních portrétů. Podle Pražského hradu ...

Jan Klusoň: Vrchnost, nebo zástupci občanů?

Stal jsem se zastupitelem na Praze 5 v komunálních volbách. Samozřejmě jsem měl radost, ale zejména jsem cítil závazek vůči svým voličům a 89 tisícům občanům, které zastupuji. Očekával bych, že každý ...

Radnice Prahy 10 se stěhuje

Úřad městské části Prahy 10 se na několik příštích let přestěhuje ze starého radničního komplexu ve Vršovické 68 do moderních prostor ve Vinohradské ulici 3218. Důvodem přesunu radnice do nové budovy ...

Na srazu konzervativců CPAC se kritizuje Brusel. Vystupuje Tucker Carlson, Orbán. Za ČR se účastní Babiš, Klaus a SPD

"Brusel je laboratoří, ve které se experimentuje s virem progresivismu. Výsledkem je rozpad národní soudržnosti, hospodářský úpadek a klesající porodnost, zatímco ostatní svět roste", zahájil premiér ...

Na Praze 11 je zase horko, rozpad koalice, trestňák na starostku, rasismus. Ministr Lipavský zasahuje

Na radnici Prahy 11 je opravdu horko. Poté, co se rozpadla koalice na minulém Zastupitelstvu, se věci ještě více vyhrotily. Guru HPP11 Ladislav Kos byl vyloučen nejen z klubu, ale i těsnou většinou hl...

VIDEO: Zase stačilo se strážníky jen spolupracovat

Žebral v centru Prahy, strážníky nejprve ignoroval, pak začal být agresivní. Zbytečně skončil v poutech.

Příští týden nepoteče voda v šesti pražských městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

VIDEO: Když opilému cyklistovi chybí sebereflexe

Opilý cyklista projížděl bez světel noční Stromovkou. Zásah strážníků nechápal. Prý žijeme v policejním státě.

Trnitá cesta k rekonstrukci bývalé centrály odborářů. Dům Radost na Žižkově čeká ambiciózní proměna

Stojí na místě, kde se centrum metropole přelévá na Žižkov a je jednoduše nepřehlédnutelný. Nestarší český mrakodrap, desítky let známý jako Dům odborových svazů, vstupuje do nové éry s ambiciózním pr...

Na Praze 11 opozice neprosadila záchranu poboček České Pošty. Jednání bylo opět divoké

Bitva mezi opozicí a rozhádanou koalicí na Praze 11 dnes pokračovala sporem o záchranu poboček České Pošty. Rušit se mají Benkova a Opatovská. Opozice navrhuje přistoupit na částečné financování, koal...

Výstava Iwan Baan: Prague Diary proběhne v CAMPu

Fotografická výstava v Centru architektury a městského plánování (CAMP), která bude v období od 10. května do 20. srpna, poprvé v Praze představí tvorbu slavného Holanďana Iwana Baana.

Pražský maraton dočasně omezí dopravu v centru města

Už 27. ročník Prague International Marathon se uskuteční v neděli 7. května 2023 v širším centru hlavního města. Tento významný sportovní svátek si však vyžádá i některá dopravní opatření, která se bu...

Nedostatek léků chce ministerstvo řešit dalšími regulacemi, hrozí opět zdražování a nedostatek?

Na současný nedostatek léčiv chytá vláda lék. Zpřísní ještě více podmínky pro distributory léčiv. Nově budou muset mít zásoby určitých léků minimálně na dva měsíce dopředu. „Chystáme novelu zákona, kt...

Praha 3 si připomíná 190 let od narození Karla Hartiga, prvního starosty Žižkova

Byl vášnivým stoupencem českých zájmů uvnitř habsburské monarchie, stojí za současnou tváří Žižkova. Karel Hartig. Výročí 190 let od narození tohoto prvního žižkovského starosty si Praha 3 připomene n...

Petr Lachnit: Rajchl fenomén, Rajchl syndrom?

Skutečnost, že okolo různých manifestací na Václavském náměstí a jednoho z vystupujících pana Rajchla bude veselo a možná i trochu dusno, se dala jistě předpokládat. Jednak to tak nějak ke koloritu na...

Prezident Petr Pavel daroval ukrajinskému prezidentu Zelenskému pistoli CZ 75

Prezident České republiky Petr Pavel navštívil dne 28. dubna 2023 společně se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou Ukrajinu. Oba státníci se v Kyjevě setkali s ukrajinským prezidentem Volodymyrem...

Poznejte Říp i sami sebe během poutní cesty

Spolek Cesta Česka pořádá za podpory obce Ctiněves sedmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 20. května.

Přijďte 11. května ovlivnit budoucí podobu zástavby centra Modřan

Ve čtvrtek 11. května od 18:00 proběhne podle radnice Prahy 12 v multifunkčním sále radnice Prahy 12 první veřejné plánovací setkání věnované přestavbě území bývalé teplárny mezi radnicí a ulicí Česko...

Před 110 lety byla Uhříněves povýšena na město

Dne 27. dubna 1913 povýšil František Josef I. Uhříněves na město. Velkolepé oslavy byly uspořádány 15. až 17. srpna, v předvečer narozenin císaře. Radnice MČ Praha 22 si toto výročí připomene 16. září...

Na Praze 11 opět dusno: Ladislav Kos napadá drsně starostku Zdeňkovou z HPP11

Zneužití radničního časopisu Klíč vládnoucí koalicí k politickým bojům vadí opozici na Praze 11. Zakladateli HPP11 Ladislavu Kosovi vadí článek starostky Prahy 11 Šárky Zdeňkové v časopisu Klíč, kde j...

Evropa se po nazikomunismu opět vydala na cestu extremismu, někdo zaplatí, někdo vydělá

Zdražují se potraviny, zdražují se léky, zdražily se energie, pohonné hmoty, výrobky, zdražily se restaurace, obědy. Zdražil se svoz odpadu, školné, nájmy, zdražily se hypotéky. Zdražuje se vše, na co...

V pondělí 15. května odstartuje II. etapa rekonstrukce Barrandovského mostu

V pondělí 15. května vyjedou na Barrandovský most stavební stroje a začnou tak hlavní práce druhé etapy rekonstrukce mostu. Podle Magistrátu hlavního města Prahy musí řidiči nicméně počítat s postupný...

Kühnův smíšený sbor připomene dílo geniálního skladatele Jaroslava Ježka

Velmi netradiční a zcela nové spojení pěveckého sboru a swingového orchestru – mohutný zvuk sborového zpěvu a zároveň strhující taneční hudba. Obojí současně představí 26. června od 19.30 ojedinělý ko...

Pražští strážníci měli o víkendu opět plno práce

Poctivá nálezkyně, „útěkářky z diagnosťáku“, ztracený a zraněný chlapec, poškozená zeleň, pytel s infekčním odpadem, utopený kontejner a mnoho dalšího řešily hlídky strážníků během prodlouženého volna...

Ministr láká na levnou mouku z Lidlu. V minulosti v ní byly pesticidy a původ nejasný. Z Ukrajiny?

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula baví sociální sítě. Jako řešení na drahé potraviny doporučuje nakupovat v akcích velkých supermarketů. Nyní propaguje mouku v akci Lidlu za 12.90 kc/kg. Testy ale v m...

V terminálu Černý Most zkouší ROPID první umělá hnízda pro chráněné jiřičky

Organizace ROPID připravila společně s ornitology ze spolku Pražská pastvina pilotní projekt umělých hnízd pro jiřičky, které se již zanedlouho po příletu z teplých krajin vrátí do Česka a budou hleda...

Držitel Českého lva Michal Kern: Při filmování jsme se chránili česnekem!

Životního úspěchu dosáhl herec Michal Kern, obyvatel Podolí, na nedávném vyhlašování filmových cen Český lev. Za ztvárnění okultisty Arvéda Smíchovského získal ocenění nejlepší herec v hlavní roli!

V sobotu 13. května proběhne Trolejbusovo-autobusový den PID v Letňanech

V sobotu 13. května se od 10 do 17 hodin uskuteční v terminálu Letňany již 6. ročník unikátní přehlídky historických i moderních autobusů PID, letos obohacený také o trolejbusy.

Pražský primátor přijal v rezidenci tým VK Lvi Praha, který poprvé v historii vyhrál volejbalovou extraligu

Podle Magistrátu hlavního města Prahy zástupci čerstvého vítěze UNIQA volejbalové extraligy mužů ročníku 2022/2023 z týmu VK Lvi Praha dorazili na pozvání v úterý 9. května do primátorské rezidence na...

Blíží se rekonstrukce ulice Badeniho včetně tramvajové trati

Podle radnice Prahy 7 proběhne V ulici Badeniho na pomezí Prahy 7 a Prahy 6 rekonstrukce v úseku ul. Na Špejcharu – Chotkova. Práce zde budou v několika etapách probíhat až do konce srpna tohoto roku....

Kdo pečoval o zdraví Karla Čapka?

Putovní výstavou „Zlatý kluk citlivý“ generál MUDr. Leopold Firt zahájil novou sezónu Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Generál zdravotnictva MUDr. Leopold Firt byl Čapkovým přítelem, osob...

Na náměstí Republiky začínají Květnové trhy s programem

Na náměstí Republiky začínají ve čtvrtek 11. května Květnové trhy. Podle organizátora celé akce, společnosti Taiko, si mohou návštěvníci zakoupit bohatý sortiment drobných výrobků a pochutin v celkem...

Články abecedně vzestupné

Mazačka je geniální – maže, nově také kropí a sleduje kvalitu ovzduší

Oblíbená mazací tramvaj (tzv. Mazačka) jezdí ode dneška (3.7.2017) v rámci zkušebního provozu s rozšířenou funkcí, a to zavlažování zatravněných tramvajových úseků, které nejsou vybaveny automatickým ...

Mazanej Králíček – centrum skvělé zábavy – zahájil večírkovou sezónu

Již téměř rok je otevřený ORIGINÁL RESTAUTAURANT & MUSIC BAR CLUB "Mazanej Králíček"..

MC Balónek pořádá masopustní karneval

MČ Praha 10 podpoří děti se zdravotním postižením částkou 1,2 milionu korun

Podle radnice Prahy 10 tato městská část vyhlásí dotační program na podporu rodin dětí s těžkým zdravotním postižením. V rozpočtu pro rok 2023 na něj bude vyčleněno celkem 1,2 milionu korun, kdy každé...

MČ Praha 4 jako první zavádí kontejnery na bioodpad z domácností

Celkem 18 kontejnerů na bioodpad z domácností, tzv. kompostejnerů, bude koncem dubna rozmístěno na území MČ Praha 4.

MČ Praha 4 má nové logo

Srdce a čtyřka - dva jednoduché symboly, které dohromady vytvářejí nové logo radnice Prahy 4. Jde o tzv. volnočasové logo, kterým bude úřad prezentovat zajímavé akce a projekty pořádané radnicí.

MČ Praha 4 neprodá pozemky v blízkosti Jeremenkovy ulice

Praha 4 neprodá pozemky v blízkosti Jeremenkovy ulice (křižovatka Gončarenkova a V křovinách), které v minulosti užívala zdejší základní škola. Navíc navrhla hl. m. Praze změnu v Územním plánu hl. m. ...

MČ Praha 4 připravuje zubní preventivní centrum

MČ Praha 4 slavnostně otevřela nový lékařský dům

Úřad městské části Praha 4 slavnostně otevřel nový Lékařský dům v Jílovské ulici na sídlišti Novodvorská.

MČR taneční skupina roku Praha 16.5.2010

Na Podvinném mlýně se tento víkend koná soutěž tanečních týmů

Články abecedně sestupně

Mediatel nabízí živnostníkům efektivní tvorbu a správu webových stránek

Společnost Mediatel rozšiřuje své aktivity v oblasti on-line marketingu a představuje službu pro malé a střední firmy pod názvem Internet 123. Služba zahrnuje poradenství, tvorbu, správu a optimalizac...

Mediace je až v 80 % sporů efektivnější než soud

Mediace – čili zprostředkování dohody – patří k nejrychlejším, nejefektivnějším a nejlevnějším řešením sporů. Služby mediátora se dnes využívají u všech typů sporů. Předpokladem úspěšné mediace je och...

Medaile slezanských běžců

Medaile pro jezdecký oddíl Orion

Mistrovství ČR ve voltiži se zúčastnil i jezdecký oddíl Orion z Prahy 4, který si z Chomutova odvezl 8 bronzových medailí zásluhou juniorské skupiny.

Medaile ministerstva školství pro Jedličkův ústav a školy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška udělil kolektivu pedagogů při Jedličkově ústavu Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy I. stupně za zlepšování podmínek pro výchovu a...

Medaile a ocenění dostali i strážníci z Prahy 10 – za záchrany životů

V Brožíkově síni Staroměstské radnice se sešli strážníci, kteří jsou v nepřetržitém pracovním poměru u pražské Městské policie více než 10 a 15 let a také strážníci ocenění za záchranu lidského života...

Meda Mládková: Mám asi talent obnovovat staré domy

Sběratelka a mecenáška Meda Mládková hovoří o svém dlouholetém plánu vytvořit z tzv. Werichovy vily důstojný památník V+W a básníka Holana.

Med, med a nejen med ve Dvoře Kobylisy

Dvůr Kobylisy v Klapkově ulici přichystal na 23. 11. medový den. Najdete tam med hned z pěti včelích farem a samozřejmě i další včelařské a farmářské produkty.

ME v halovém hokeji v Edenu nabízí vyrovnané bitvy, Češi vybojovali výhru se Skotskem

V pátek ve druhém vystoupení na halovém ME juniorů čeští pozemní hokejisté porazili Skotsko 3:2 po poločase 2:1. Češi se v rozmezí 11. a 13. minuty dostali do dvougólového vedení díky brankám Seemana ...

ME v atletice do 23 let bude v Ostravě zahájeno ve středu večer