Počasí
Praha 12 °C Čtvrtek, 21. října 2021, Svátek má Brigita
Go to content

Pražský patriot Jan Čížek: Dost útrap! Pražané chtějí bezpečí a blahobyt!

Za několik dní půjdeme k celostátním volbám, abychom si vybrali nové poslance. Jedním z nich by se mohl stát i pražský patriot a dlouholetý vydavatel pražských sousedských novin Jan Čížek (45), kterého najdete jako „dvojku“ na kandidátce Svobody a přímé demokracie (SPD).
"Dokonce jsou případy, kdy magistrát pokutuje i parkování na soukromých pozemcích. Kam ale auto dát a nekrást? Podle mne se musí od základu změnit systém parkování v Praze. “ říká Jan Čížek. Zvětšit
"Dokonce jsou případy, kdy magistrát pokutuje i parkování na soukromých pozemcích. Kam ale auto dát a nekrást? Podle mne se musí od základu změnit systém parkování v Praze. “ říká Jan Čížek. Zdroj: archiv JČ

Jako rodilému Pražanovi vám není lhostejné, jak se hlavní město vyvíjí. Co však bylo tím posledním impulsem k tomu, abyste se rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny?
Praha se v posledních letech bohužel neubírá dobrým směrem. Zkolabovala doprava, MHD se zdražuje, ale tramvaje jsou narvanější, zásadní dopravní stavby se nestaví, parkovací domy P+R jakbysmet. Vše se neuvěřitelně zdražuje, ale nemáme za to odpovídající služby. Do toho vedení Prahy hloupou politikou prakticky zdecimovalo turistický průmysl, tedy metropole stagnuje. Už toho bylo dost. Je třeba začít zase Prahu systémově budovat ve velkolepé město, kde všechno funguje. Otočit směr.

Není poněkud prokletím našeho města, že již dlouhou dobu nemělo primátora, kterého křtila Vltava, a vyrůstal tu? Naposledy to byl Bohuslav Svoboda, který skončil v roce 2013. A pak přišli Hudeček (narozen v Olomouci), Krnáčová (Bratislava) a nyní Hřib (Slavičín)…
Ano, Praha je v tomto poněkud Popelkou, na kterou nadávají, ale pak ji rádi zneužívají. Už by to mělo skončit a Prahu by měl vést někdo, kdo má k našemu městu opravdový vztah. Kdo bude zárukou, že si nepřišel pouze nahrabat, ale za město se rvát. Pražan s velkým P. Praha potřebuje úplně změnit strategii. Budovat, ne ničit.

Praha zůstává naštěstí krásným městem bez ohledu na politiky u moci, ale co jí podle vás aktuálně chybí?
Je třeba rychle dobudovat dopravní infrastrukturu, postavit byty, vybudovat chybějící volnočasové areály, parky, vyřešit bezpečnost a čistotu města. Současné vedení místo toho chce snižovat v Praze globální oteplování a investovat astronomických 100 miliard korun. Normální člověk si poklepe na čelo, ale oni to myslí vážně. Když se člověk podívá na detaily, je za tím cítit korupce šílených rozměrů. Ještě horší je to s obecními byty. Pražané nemají kde bydlet a magistrát sestěhovává do Prahy nepřizpůsobivé z celé ČR. Denně se na mne obrací nešťastní nájemníci, že se s nimi nedá slušně žít. Zhoršuje se bezpečnost. Samostatnou kapitolou je katastrofální doprava. Vedení magistrátu ale nepřipouští chyby a odmítá o změnách své politiky diskutovat. Chce to nový vítr.

kolaz_ghetto_snadfinal
Zoufalí nájemníci z Prahy 10 se bojí o životy
„Život se nám změnil v peklo. Kdysi klidná čtvrť a dům je najednou místo, kde se bojíme a jsme ve stresu.“ Takto popisuje stále více Pražanů bydlení v obecních bytech v majetku magistrátu nebo Prahy 1...

Máte recept, jak na to?
Praha se potřebuje zbavit aktivismu a začít budovat město pro pohodlí a spokojenost jeho obyvatel. Nejdříve je třeba dobudovat dopravní stavby, okruh. Pak je třeba se vrhnout do tunelů, jinak se aut nezbavíme. Mým snem je zakopat magistrálu od Nuselského mostu až k Vltavě. Ten nádherný bulvár, který tam vznikne, by Prahu posunul mezi nejkrásnější města na světě. Je třeba okamžitě zastavit bytovou inkluzi a byty přidělovat pouze slušným Pražanům. Zlepší se tím i bezpečnost. Praha musí rozšiřovat metro na okraje a kolem stanic budovat potřebné byty. Je třeba zásadně zlepšit úklid Prahy a starost o chodníky a zeleň. Vyřešit takové detaily jako je zavlažování a podobně, pak bude Praha opravdu krásná, modrá a zelená.

Jste dlouholetý obyvatel Prahy 10, rodina Čížků tu žije po generace, aktivně se věnujete komunální politice. Co nejvíce trápí místní starousedlíky?
Teď zrovna to jsou obecní byty, které přidělují nepřizpůsobivým a ti tu dělají neplechu. Problém ale je také oblast zapomenuté panenské přírody na Slatinách, kde nám radnice chce vybudovat paneláky pro 25.000 obyvatel bez dopravního řešení. Stop také říkáme projektu rekonstrukce radnice za 1,5 miliardy korun, na který nejsou peníze. Praha 10 by se zadlužila na 25 let dopředu.

„Mým snem je zakopat magistrálu od Nuselského mostu až k Vltavě“

Jak by tedy správný starosta či starostka Prahy 10 měl/a postupovat?
Okamžitě zastavit přidělování bytů problémovým obyvatelům. Pro ty by se měly zřídit ubytovny se speciálním režimem. Když prokážou, že se umí chovat slušně a platit nájem, dostanou normální byt. Slatiny jistě potřebují zkultivovat, ale smysluplným projektem, který bude ku prospěchu všem a nezničí přírodu. Rekonstrukce radnice Vlasta za 1,5 miliardy je ekonomický nesmysl, není tam dopravní obslužnost, žádný přínos pro obyvatele. Navrhuji realizaci původního projektu výstavby nové radnice u metra Strašnická, který je výrazně levnější, je tam dopravní spojení a celou oblast Strašnic by zvelebil. Bylo by to přirozené centrum Prahy 10, které teď nemáme.

Pokud po říjnových volbách usednete v Poslanecké sněmovně, čemu se chcete v barvách SPD nejvíce věnovat?
Věnuji se všemu, co zlepší život našim lidem. Paradoxně to v dnešní době znamená zastavit hrozby, které se na nás valí z EU. Je to především Green Deal, který už teď zdražil elektriku o 300 %, což občané pocítí na účtenkách po Novém roce. A jde to stále nahoru. Chtějí také zakázat auta, sice povolí ta elektro, ale to bude tak drahé, že na to nebude nikdo mít. Samostatnou kapitolou je ilegální migrace, která zhoršuje naši bezpečnost. Nebo omezování našich svobod. Já chci naopak pro naše občany blahobyt a bezpečí. Jedinou cestou, jak toho dosáhnout je svoboda a demokracie. Ta ale v EU skončila. Musíme si svobodu vybojovat sami.

Radost dělá Janu Čížkovi početná rodina.
Radost dělá Janu Čížkovi početná rodina. Zdroj: archiv JČ

V předvolební kampani sklízí úspěch Český Jarmark SPD, jehož poslední zastávka je tuto neděli v karlínské Pernerově ulici. Jarmark nabízí kvalitní české potraviny za velice přijatelné ceny, oponenti ovšem namítají, že jsou pod výrobními náklady. Mají pravdu, nebo lžou?
Velkým společenským tématem je kvalita potravin v českých supermarketech. Je veřejným tajemstvím, že jsme popelnicí Evropy. Cílem Českého Jarmarku SPD je představit v jaké kvalitě a cenách dnes dodávají naši potravináři do řetězců. Sami pak posuďme, v jaké kvalitě a cenách řetězce prodávají nám, konečným spotřebitelům. Zákony SPD to řeší. Chceme, aby řetězce měly povinnost určité množství potravin prodávat od domácích výrobců. Zajistí se tak kvalita a stabilizuje celoročně cena. Doba, kdy se u nás prodávají brambory z Egypta za 30 Kč/kg, zatímco naše za 3 Kč/kg hnijí ve skladech na Vysočině, musí skončit.

Pracoval jste jako parlamentní zpravodaj ČTK, dlouhou dobu jste podnikal v mediální sféře. Můžete tedy fundovaně říci – jsou tuzemské tiskoviny či televize, především Česká televize placená z našich poplatků, nezávislé a objektivní?
Média v ČR bohužel prošla v posledních letech negativní proměnou. Již nemají za cíl informovat, ale vychovávat. Tohle je dobro a tohle zlo, to nám říkají denně z obrazovky. Za socialismu jsme tomu říkali státní propaganda. Přitom by to mělo být přesně naopak. Informace by se měly podávat nestranně a z mnoha zdrojů. Divák ať si sám udělá názor.

Ožehavým tématem je v současné době očkování proti covidu-19. Vy sám jste očkování odmítl. Z jakého důvodu a nemáte třeba strach, že nákazu můžete přinést do rodiny?
Moje rodina všechna státem nařízená omezení dodržela, tedy jsme se nikdo nenakazili. Nechystám se na očkování, protože nechci. Je to mé vlastní rozhodnutí jako svobodně myslícího člověka. Jsou nás v ČR miliony. Ať už nás nechají být.

Když už jsme u vašeho soukromí – máte čtyři dcery. Kdyby za vámi přišly, že budou veganky, nebudou vám říkat tati a půjdou vítat nelegální migranty, měl byste pro ně pochopení?
Řekl bych jim, veganství je fajn, každý ať si dělá, co chce, ale ať to nevnucují ostatním. Já si zase dám třeba řízek.

Vaše žena je původní profesí kadeřnice. Určitě jste doma probírali anticovidová opatření, která se dotkla mnoha podnikatelů. Jaký je váš pohled na kompenzace ušlých zisků, který vyhlásila současná vláda?
Kompenzace byly pro mnohé pouze na papíře. Desetitisíce podnikatelů zkrachovaly, protože nemohly vykonávat svou činnost. Tohle už se nesmí nikdy opakovat. Nejde pouze o peníze, ale strašně se zhoršila pracovní morálka. Ty home office jsou strašné zlo. Kazí to morálku a sociální vztahy. Ekonomika jde do krize, protože peníze nejsou podloženy prací. SPD udělá všechno proto, aby se žádný lockdown už neopakoval.

O vás se ví, že aktivně sportujete, propadl jste baseballu. Proč právě jemu?
Naše rodina byla za socialismu plná emigrantů a jediné místo, kam všichni mohli, bylo NDR. Na společných srazech jsme něco museli hrát, a protože Američané neuměli fotbal, tak navrhli hrát baseball. Dali mi do ruky pálku a já odpálil svůj první homerun, nějak mi to přirozeně šlo. Pak poslali na Vánoce vybavení a už se hrálo u nás v parku, vytvořili jsme si partu. Pak jsme našli svůj první klub, paradoxně v Pionýru. On se totiž baseball hrál i na Kubě za Fidela Castra, tak to bylo povolené.

Co na závěr popřejete Praze, naší vlasti a potažmo Evropě i světu?
Aby se lidi měli rádi a mysleli jak naši dědečkové, co to tu vybudovali. Tedy čím mohu prospět vlasti já a ne čím vlast může prospět mně. Pak se budeme mít všichni dobře!

Jeho celoživotní láskou je baseball.
Jeho celoživotní láskou je baseball. Zdroj: archiv JČ

Podobné články

Kartářka Dagmar Kludská: Lidé hledají smysl života

V naší zemi není asi populárnější a známější kartářky, než je Dagmar Kludská (77). Přes 30 let profesionálně vykládá svým klientům budoucnost a její diář je neustále zaplněn novými objednávkami. Na co se lidé nejčastěji ptají a jaké odpovědi jí nejvíce děsí? To nám Dagmar Kludská prozradila v exkluzivním rozhovoru.


Předchozí články

V parku zatím nebudou vodítka potřebná

Zákaz venčení psů na volno v městské zeleni nejspíš jen tak neprojde. Praze chybí dostatečný počet míst, kde by nová vyhláška pohyb psů bez vodítka povolovala.

Praha provozuje nový byt pro ženy v tísni

Krizový byt se nachází na utajené adrese a poskytuje ženám bezpečný azyl před násilím. Zároveň spustila ROSA centrum pro ženy bezplatnou linku. Volat na ni mohou i anonymně.

Další pražské školy zatím nezavřou

Podle Hygienické stanice hlavního města Prahy žádná druhá ZŠ Chmelnice není na pořadu dne. Epidemie coronaviru se ve školních třídách nešíří.

Několik metrů bezpečí. Místo, kde je nikdo nezbije

Jen letos umřelo v Čechách rukou agresivního partnera 13 žen. Útěk od tyrana není vůbec jednoduchý. Pro oběti domácího násilí vznikl v Praze byt s utajenou adresou.

Studenti práva „obsadí“ magistrát

Na magistrátě se budou zaučovat mladí právníci z Karlovy univerzity, posvětili to radní v memorandu.

Zoo Praha má první mládě dikdika Kirkova

V pražské zoo se narodilo historicky první mládě dikdika Kirkova. Nejnovější přírůstek této nejmenší antilopy světa mohou návštěvníci obdivovat v pavilonu Africký dům.

Noc literatury letos popluje na Vltavě

Letošní 15. ročník festivalu Noc literatury 2021 se tentokrát koná v Braníku a Podolí. Jeho autoři jej spojili s městskou přírodou, vodou a vodáctvím. Číst se bude ve veslařských klubech, ve vodárně, ...

Do boje! Bitva na Bílé hoře se koná tento víkend

Pěší, jezdci na koních, dělostřelci – ti a mnozí další přiblíží o tomto víkendu průběh bitvy na Bílé hoře, od níž letos v listopadu uplyne 401 let. Bojů se zúčastní kolem tisícovky válečníků z České r...

Nedvědovo náměstí čeká rozsáhlá rekonstrukce

Komplexní přeměnou by mělo náměstí projít v příštím roce. Novou podobu získá prostor před jednou ze základních škol, okolí pomníku Obětem 2. světové války, dětské hřiště, ale i cesty v parku a zeleň.

Na Dni hrdinů můžete zkusit i hasičské auto

Nejsou to namakaní machři z akčních filmů, přesto jsou pravými hrdiny. A setkat se s nimi můžete nejen na filmovém plátně, ale i v reálu na Výstavišti Praha.

Opět vykázán. Lubomír Volný demoloval zařízení sněmovny

Jeho nestandardní počínání vyvolalo řadu reakcí na sociálních sítích. Některé z nich najdete v našem článku.

Mladému hráči bowlingu uteklo zlato o vlásek

Osmnáctiletý Lukáš Jelínek z Prahy získal stříbro na prestižním turnaji Ballmaster Open 2021 v Helsinkách. Turnaj je součástí Evropské bowlingové Tour. Jde o mimořádný úspěch nejen pro něj, ale i pro ...

Jazz říznutý gothicou. Cabaret v divoké éře Berlína

Kontroverzní vizuály a pikantní kostýmy lákají na nový muzikál Cabaret Divadla Bez zábradlí. Jak se vám líbí?

Praha 5 má nové centrum seniorů

Centrum provozuje společnost Elpida, která aktuálně prostřednictvím crowdfundingové kampaně shání prostředky na jeho obnovu.

Praha je sedmou nejlepší metropolí světa

Sedmou příčku ve svém hodnocení nejlepších měst světa letošního roku přisoudil Praze prestižní londýnský magazín Time Out.

Energii je výhodné nakoupit na burze

Snížení provozních nákladů radnice Prahy 5 je mým hlavním cílem a efektivnější správa energií je jednou z cest, jak k tomu přispět. Energie proto plánujeme nově nakupovat centrálně, a to nejen pro bud...

Alena Kopejtková, starostka Řep: S komunisty bych do koalice nikdy nešla

Bývalá hráčka ledního hokeje, právnička a několik měsíců také starostka obce s bohatou historií, ležící v těsné blízkosti Prahy. To je nová starostka Řep Alena Kopejtková. Politiku má zřejmě v genech,...

Kdo z nás bude mít na elektromobil?

Asi jako většina Pražanů, i já jsem se v posledních týdnech chytil do pastičky dopravní zácpy. Je to v Praze peklo, uzavírky jsou skoro všude. Příběh byl o to smutnější, že jsem jel pro děti a místo p...

Pražským radním došla trpělivost s feťáky

Městské části, které se nejvíce potýkají s bezdomovectvím a kriminalitou lidí závislých na drogách, požadují po magistrátu systematické řešení.

… musí být šílení

Každý den na nás vyběhne tolik absurdit, že fakt není možné se nad nimi nepozastavit…

Bude mít Praha 11 Areál ledových sportů?

Na funkcí ve správní radě firmy, která za stavbou sportoviště stojí, rezignovali hned čtyři městští zastupitelé kvůli rizikovým smlouvám a radnice nyní přemýšlí, jak z projektu vycouvat.

Vše za odvoz. Barvy dostanete na Žižkově

Na Žižkově vznikl sklad art re use Jeho cílem je vrátit nevyužitý galerijní a výtvarný materiál zpět do oběhu a vytvořit s jeho pomocí další umělecká díla.

Kde vede turistická stezka potokem?

Svůj velký sen, dojít pěšky do Španělska, na chvíli cestovatel Vít Zukal odložil, zatím cestuje po Jižním Tyrolsku a sbírá jablka.

U Ďolíčku nejspíš vznikne dům s až 120 byty

Dům s nájemním bydlením má být postaven v horizontu několika let. Město má v plánu také renovovat stadion a jeho nejbližší okolí.

Soutěž Naší Prahy. Prodlužte si léto v Aquapalace Praha!

Voda 30 °C - Vzduch 33 °C. Takové parametry nabízí čestlický Aquapalace Praha po celé září všem milovníkům vodních radovánek. Léto tu skutečně ještě neskončilo!

Začíná Svět Knihy Praha 2021

Dnešním dnem, tedy 23. září začíná Svět knihy Praha 2021, provázený mottem „Můj domov je v jazyce“, který můžete navštívit na Výstavišti až do 26. září.

Herečka Zuzana Žáková: Z kritiky jsem se nehroutila

Zatím nejvýraznější filmovou rolí pohledné herečky Zuzany Žákové (23) byla princezna Adélka v diváky zavržené pohádce Když draka bolí hlava. Nicméně její talent nešlo přehlédnout, což dokazuje i na pr...

Jak bude vypadat park Na Jezerce?

Zelený park v centrální části Nuslí, na jehož okraji sídlí známé Divadlo Na Jezerce, čeká renovace. O tom, jak bude vypadat, můžete rozhodnout i vy.

Ve Slivenci se koná swap věcí a nábytku

Nábytek ale také knihy, nářadí nebo oblečení. Donést můžete vše, co vám zbytečně leží ve skříni a je to použitelné.

Pražská zoo má 90 let

Oslavy se ponesou v duchu první republiky. Pokud přijdete do zoo v kostýmu ve stylu 30. let dostanete u vstupu drobný dárek. Těšit se můžete třeba na křest deskové hry Po stopách v Zoo Praha. Pokřtí ...

Galakoncert Khamoro rozezní Roxy

Tradiční romské rytmy zakončí festival věnovaný kultuře a umění Romů Khamoro.

Zlatá Praha rozdala České křišťály

Cenu EBU a IMZ za celoživotní dílo si převzal americký divadelní režisér Peter Sellars. GRAND PRIX letos vyhrál film Romeo a Julie.

V botanické zahradě vystavují extrémní orchideje

Miniatury i giganti ze světa orchidejí jsou nyní vidět v Botanické zahradě v Troji. Otevřeno je i toto pondělí.

Martin Stranka opět vystavuje v Praze

Za svou nejúspěšnější fotografii Snílci a válečníci (Dreamers and Warriors) získal prestižní ocenění Sony World Photography Awards. Vystavoval v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Orlandu, Milánu, nebo ...

Jak včas diagnostikovat Alzheimera?

Počátkem října odstartuje v Praze projekt, který pomůže s prevencí a léčbou neurodegenerativních onemocnění.

Žižkov a Hlavní nádraží propojil podchod

Nový podchod je průchozí už od pátku 24. září. Z hlavního nádraží se jím dostanete do Vrchlického sadů nebo Seifertovy ulice.

Lichtenštejnský palác se otevře veřejnosti

Jak vypadá ložnice, ve které nocovala královna Alžběta II. nebo japonský císař Akihito, když pobývali v Praze? Přijďte se podívat osobně.

Divadlo na Vinohradech roztančí hvězdy

Roztančené dovadlo Praha pořádá už čtvrtý ročník tanečního klání. Vítěze můžete tipovat i vy.

Praha má novou zastávku Praha-Zahradní Město

Kromě zastávky vlaků složí cestujícím i dopravní terminál s přípoji na autobusy a tramvaje.

Praha 5 opravuje chodníky za parkovné

Peníze vybrané za parkování se tak alespoň částečně vrací do obnovy městské části.

Volby jsou za dveřmi, nezůstávejte doma!

A je to tady! Už jen pár dní nám zbývá do celostátních voleb, které určí směřování naší republiky na další čtyři roky. Kdo vyhraje, to máme ve svých rukách. Kdo ale bude sestavovat nakonec vládu, to j...

Proč Zoo Praha patří mezi ty nejlepší? Stojí za tím láska ke zvířatům

Proč Zoo Praha patří mezi ty nejlepší? Stojí za tím láska ke zvířatům. Za 90 let své existence získala pražská zoo opravdu mnoho ocenění a pochval. Daří se jí totiž odchovat náročné druhy zvířat. N...

V Chodovské tvrzi zazní At Eas trio

Jazz se nehraje jen v centru Prahy, zajít na něj můžete i do historického prostředí Chodovské tvrze. Nejbližší koncert se odehraje už zítra.

Východ z metra Na Knížecí je otevřený

Cestující mohou východ vedoucí na autobusové nádraží Praha Smíchov používat od dnešního odpoledne.

Hana Zagorová se potýká s postcovidovými problémy

V důsledku přetrvávajících zdravotních obtíží byla zpěvačce Haně Zagorové doporučena několikadenní hospitalizace v nemocnici.

Pátky pro záškoláky

Prázdniny skončily a po celkem chladném létě vyrazila naše omladina znovu bojovat proti globálnímu oteplování.

Hity i novinky Davida Deyla zazní v Lucerně

Zpěvák David Deyl zahraje svým fanynkám a fanouškům 7. října v pražském Velkém sále Lucerny. Jeden z mála autorů svých písní zazpívá své úspěšné hity, novinky na připravované album a zazní i slavné mu...

Konec Airbnb v Praze? Město přitvrzuje boj

Po prvních pokutách, které padly na adresu provozovatelů krátkodobých pronájmů, Praha vytahuje další triumf. Hodlá majitelům bytů radit, jak zatočit s provozovateli Airbnb v jejich domě.

Soutěž Naší Prahy o přípravky s chytrou houbou

Trápí vás opakované plísně na zdech vašich bytů či domů? Pak s nimi „zatočí“ český patentovaný přípravek BIOREPEL, který obsahuje tzv. chytrou houbu. V čem spočívá jeho kouzlo, to Naší Praze prozradil...

Petr Kotting, první skejťák v Čechách

Skejťáci vytvořili v komunistickém Československu svébytnou kulturu, která jim umožnila vymanit se z totality a zažít svobodu.

Následující články

Smutné osudy zavražděných Židů ožijí v knize

V Praze žije britský inženýr Trevor Sage již 15 let. Při prohlídce pražského Židovského města objevil tzv. kameny zmizelých, malé mosazí pokryté dlažební kostky zasazené do chodníku, které připomínají...

„Děti jsou bezprostřední a milují bublifuky!“ říká zpěvačka Kája

Seznamte se s mladou zpěvačkou, která si v krátké době získala srdce mnoha dětí. Vídat ji můžete v televizi Bambule a samozřejmě na mnoha představeních určených pro naše nejmenší. Jmenuje se Karolína ...

Designblok o štěstí bude v bývalém klášteře

Již 23. ročník největšího českého festivalu designu a módy proběhne od 6. do 10. října v bývalém benediktinském klášteře Gabriel Loci na Smíchově. Členité prostory uvítají výstavu novinek designérů, š...

Třicítkou plošně po Praze?

To je téma, které hýbe metropolí i magistrátem terorizovanými řidiči, a o kterém jsem mimochodem psal v minulé Naší Praze (archiv v PDF najdete na www.NasePraha.cz).

7 dopravních chyb Hřiba a Scheinherra

Pražané tráví dlouhé hodiny v nekonečných kolonách a magistrát pouze kupí jednu dopravní uzavírku za druhou. Objízdné trasy často neexistují, případně na nich probíhají stavební práce. To tvrdí pražsk...

Co týden dal a vzal

Je krátce před volbami, emoce rostou, tak je třeba trošku zabrnkat na onu napjatou strunu…

„Jóga mi přináší hlavně zklidnění,“ říká herečka Petra Špindlerová

V Centru Černý Most (CČM) se můžete zúčastnit pravidelných cvičení vinyasa jógy s herečkou a lektorkou Petrou Špindlerovou, kterou čtenáři Naší Prahy mohou znát především ze seriálu Rodinná pouta.

„Neexistuje způsob stravování, který by byl vhodný pro všechny,“ říká Iva Málková

Již tradiční a oblíbená akce Den zdraví společnosti STOB (Stop Obezitě) proběhne 23. října v prostorách konferenčního centra City v bezprostřední blízkosti stanice metra C Pankrác. Co návštěvníky čeká...

Na Libeňském zámku vlaje sokolská vlajka

Sokolové po celé republice slaví dnes tradiční Památný den sokolstva. Tento den je připomínkou tisíců obětí sokolů a sokolek v boji za svobodu, samostatnost a demokracii. Od roku 2019 je oficiálním vý...

Kavárna Slavia v nových rukou a s literaturou

Na slavnou historii kavárny Slavia, která se píše už od roku 1881, chtějí navázat noví provozovatelé Petra Onderková a její syn Jozef Onderka. Kavárnu v září otevřeli po roční uzavírce, během které pr...

Festival čokolády nabídne i výhru 5 000 korun!

Do nákupního centra Galerie Harfa zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 15. do neděle 17. října se zde uskuteční 9. ročník Čokoládového festivalu s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s č...

Pracoviště úřadu v Jílovské ulici uzavřel požár

Detašované pracoviště Úřadu městské čísti Praha 4 v Jílovské ulici 1148/14 je až do odvolání uzavřeno. Důvodem je požár, který dnes v objektu vznikl a poškodil budovu i zařízení.

Signal Festival připravil historicky největší projekci

Signal Festival se vrací po dvou letech zpět. Devátý ročník festivalu digitální a kreativní kultury se uskuteční od 14. do 17. října v Karlíně, Starém Městě a poprvé také v Holešovicích

Gigantickou dýni představí botanická zahrada

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje výstavu dýňových aranžmá, tentokrát pod názvem Tajuplný dýňový podzim. Na velké i malé návštěvníky čeká svět roztodivných dýňových výrobků a dýně různých...

Neetický krok Prahy sobě

Nedávné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR využila Praha sobě k politické agitaci v blízkosti volebních místností. To popudilo většinu politických stran a hnutí napříč spektrem.

Jen další metla na řidiče

Předjíždění cyklistů s odstupem 1,5 metru? V Praze? To je blbý vtip, ne? V metropoli, kde vinou na magistrátu vládnoucím Praze sobě Jana Čižinského a Pirátům je řidič považován za nepřítele?

Kde najít v podzimním období klid a krásu?

Až do neděle 17. října čeká na zákazníky Centra Černý Most (CČM) diagnostiku pleti, tipy na aktuální módní a beauty trendy a výživové poradenství. Nejmenší návštěvníci se zase mohou těšit na severské ...

Jak se valí lidem šrouby do hlavy

Tento týden mě zaujal příběh kamarádky, středoškolské učitelky. Ta se takhle jednou dostavila do práce a chystala se, stejně jako každý jiný den, učit.

Kdo zastaví zdražování elektřiny?

Dolétaly zátky od šampusů v bytech vítězů parlamentních voleb, byly dopity poháry hořkosti ve stranách, které se nedostaly do parlamentu či zaznamenaly totální propadák (Piráti). Euforie ze změn v nej...

Podzimní počasí vybízí k pouštění draků

Venku nám začal podzim se vším, co k tomu patří. Miluji toto období, Praha se zbarví do žlutava, zarudlé slunce ještě hřeje a my se můžeme procházet po krásně zbarvených pražských parcích. Nebo s dětm...

Kartářka Dagmar Kludská: Lidé hledají smysl života

V naší zemi není asi populárnější a známější kartářky, než je Dagmar Kludská (77). Přes 30 let profesionálně vykládá svým klientům budoucnost a její diář je neustále zaplněn novými objednávkami. Na co...

Pražané si na přístřešky MHD asi ještě počkají, letos nebudou

Mnozí Pražané se podivují, kam zmizely přístřešky MHD, které provozovala od roku 1994 francouzská společnost JCDecaux. Jak to vypadá, tak letos se nových laviček Pražané nedočkají. Magistrátu se totiž...

Odvolaný místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop: „Pro Piráty jsem nepřítelem číslo jedna!“

Čtyřleté volební období „nepřežil“ místostarosta městské části Praha 11 a současně zastupitel hl. m. Prahy Ondřej Prokop (ANO 2011). Na posledním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 11 došlo, možná pro n...

Řidiči ztrácí trpělivost s kolonami na Průběžné. Ulice V Korytech se otevře až 12.listopadu.

Až 40 minut v koloně stráví řidiči v koloně, která se tvoří každý den v Průběžné ulici. Důvodem je aktuální rekonstrukce železničního mostu v ulici V Korytech a nové semafory na objízdné trase ve směr...

Místo muslimské mešity si obyvatelé Prahy 8 vybudovali společensko-vlastenecké centrum Libeňský svět

Diskusní večery o fotbalovém Meteoru, hudební večery Petry Rézové nebo komentované prohlídky Libeňského světa a procházky po Hájku a Kotlasce, jsou nové taháky kulturně společenského centra Libeňský s...

Praha 9 chce vybudovat nové centrum městské části u O2 Arény

Praha 9 se chystá vytvořit nové živé centrum Vysočan. Jedinečnou příležitost vidí v developmentu brownfieldů v okolí O2 Arény.

Soutěž Naší Prahy o balíčky levandulových produktů

Levanduli po staletí využívali lékaři i šamani jako antidepresivum. Na získané vědomosti o této zázračné bylině navázala podnikatelka Helena Neumannová a její firma Levandulové údolí vyrábí produkty z...

Bude Praha jen město pro cyklisty?

Ačkoli mi je vášeň pro městskou cyklistiku cizí, respektuji, že k modernímu velkoměstu tento typ přepravy zkrátka patří. Cyklisté ale nesmí být jedinou skupinou, na které vedení města myslí. Jsou situ...

Vichřice v Praze ničila majetky. Rychlost větru je až 102km/hod

Ničivá vichřice se prohnala Prahou. Rychlost větru dosahuje až 102 km/hod. Škody jsou hlášeny na domech i na veřejném majetku. Hasiči řeší popadané stromy, uvolněné plechy na střechách. Celkem v repub...

V Letňanech se předvedou krásné ženy a auta.

Krásné ženy a auta patří odjakživa k sobě. O víkendu 30. a 31.října si všichni gurmáni užijí krásky a dokonalá auta na výstavě Escape6 Prague Car Festival 2021, která se koná v pražském PVA Expo Letňa...

Hospodaření Prahy 10: Na účtu měli 1,3 miliardy, dnes si musí brát kontokorent 130 miliónů.

Jako špatné a netransparentní označují hospodaření radnice Prahy 10 opoziční zastupitelé. Vedení Prahy 10 totiž oznámilo na finančním výboru, že si bere kontokorentní úvěr 130 miliónů korun. Opozici v...