Počasí
Praha 1 °C Sobota, 25. listopadu 2023, Svátek má Kateřina
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Vědcům došla trpělivost. Neexistuje žádná klimatická nouzová situace, je to podvod, podepsali tisíce.

V oblasti klimatu není žádná nouzová situace. Proto není důvod k panice a poplachu. Důrazně se stavíme proti škodlivé a nereálné politice čisté nulové emise CO2 navrhované pro rok 2050. Cílem globální politiky by měla být „prosperita pro všechny“ poskytováním spolehlivé a dostupné energie za všech okolností. V prosperující společnosti jsou muži a ženy dobře vzdělaní, porodnost je nízká a lidé se starají o své okolí. Shoduje se 1828 vědců celosvětové iniciativy clintel.org, která reaguje na současné snahy prosazovat tzv. Klimatickou nouzi.
Vědci versus víra. Celkem 1824 vědců podepsalo deklaraci „Klimatická nouze neexistuje“. Tvrdí, že Klimatická nouze je podvod na lidech, kterým nahrazuje náboženství. Mezi signatáři je i nositel Nobelovy ceny za fyziku v roce 2022 John F. Clauser. Aktivistka Greta Thunberg tvrdí opak. Vidí CO2 všude a nenávidí lidi, že nechrání planetu. Zvětšit
Vědci versus víra. Celkem 1824 vědců podepsalo deklaraci „Klimatická nouze neexistuje“. Tvrdí, že Klimatická nouze je podvod na lidech, kterým nahrazuje náboženství. Mezi signatáři je i nositel Nobelovy ceny za fyziku v roce 2022 John F. Clauser. Aktivistka Greta Thunberg tvrdí opak. Vidí CO2 všude a nenávidí lidi, že nechrání planetu. Zdroj: redakce Naše Praha
Vědci versus víra. Celkem 1824 vědců podepsalo deklaraci „Klimatická nouze neexistuje“. Tvrdí, že Klimatická nouze je podvod na lidech, kterým nahrazuje náboženství. Mezi signatáři je i nositel Nobelovy ceny za fyziku v roce 2022 John F. Clauser. Aktivistka Greta Thunberg tvrdí opak. Vidí CO2 všude a nenávidí lidi, že nechrání planetu.
Tomáš Fürst vystudoval matematické modelování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, pracoval na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky UP. Domnívá se, že matematika je jazykem přírodních věd a podle toho se i chová – baví se matematickým modelováním různých přírodních jevů a procesů.
Nositel Nobelovy ceny 2022 za fyziku John F. Clauser je jedním z 1824 signatářů deklarace „Klimatická nouze neexistuje“.
Profesor Štys působí jako vedoucí laboratoře experimentálních komplexních systémů na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V Rusnokově vládě zastával post ministra školství.
Biolog Ladislav Bocak se zabývá dlouhodobým vývojem biologické diverzity - kombinace molekulárních přístupů a paleontologie  +2 dalších fotografií
Prezident Václav Klaus patří mezi dlouhodobé kritiky tzv. Zelené politiky.

Klima se měnilo vždy, není divu, že zažíváme období oteplování, říká 1828 vědců.

„Geologický archiv ukazuje, že klima Země se měnilo po celou dobu existence planety, s přirozeně chladnými a teplými obdobími. Malá doba ledová skončila teprve v roce 1850. Není tedy divu, že nyní zažíváme období oteplování,“ uvádí deklarace vědců, která je sdružena v rámci nadace Climate Inteligence (Klimatická inteligence). Zakladatelé nadace jsou od roku 2019 nizozemský vědec Guus Berkhout a vědecký novinář Marcel Crok.

Nositel Nobelovy ceny za fyziku: Mohu s jistotou říci, že neexistuje žádná skutečná klimatická krize

Mezi signatáři petice „Klimatická nouze neexistuje“ patří například nositel Nobelovy ceny 2022 za fyziku John F. Clauser. „Pozor. Pokud děláte dobrou vědu, může vás to zavést do politicky nekorektních oblastí. Pokud jste dobrý vědec, budete je následovat. Mohu s jistotou říct, že neexistuje žádná skutečná klimatická krize a že změna klimatu nezpůsobuje extrémní jevy počasí,“ uvedl fyzik na letošní konferenci Quantum v Jižní Koreji a varoval přítomné diváky před rostoucím množstvím pseudovědy a dezinformací.

Nositel Nobelovy ceny 2022 za fyziku John F. Clauser je jedním z 1824 signatářů deklarace „Klimatická nouze neexistuje“.
Nositel Nobelovy ceny 2022 za fyziku John F. Clauser je jedním z 1824 signatářů deklarace „Klimatická nouze neexistuje“. Zdroj: archiv

Klimatická věda je zkorumpovaná, ohrožuje světovou ekonomiku a blahobyt lidí.

Podle něj současný narativ o Klimatické změně vychází z nebezpečného zkorumpování vědy, která ohrožuje světovou ekonomiku a blahobyt miliard lidí.  „Zavádějící klimatická věda metastázovala do masivní šokující žurnalistické pseudovědy,“ uvedl Clauser. Ta je podle něj propagována a rozšířena podobně pomýlenými obchodními marketingovými agenty, politiky, novináři, vládními agenturami a ekology. „Podle mého názoru neexistuje skutečná klimatická krize. Existuje však velmi reálný problém se zajištěním slušné životní úrovně velké světové populace a s tím související energetická krize. Ta je zbytečně umocňována nesprávnou klimatickou vědou,“ vysvětlil vědec, který získal Nobelovu cenu za své objevy ve kvantové mechanice.

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) důrazně varuje před konzumací levného kuřecího masa z Polska, jehož původ je na Ukrajině. V Rakousku zemřel po požití kuřecího masa jeden člověk, Evropa hlásí 335 hospitalizovaných se salmonelou.
Otrávené ukrajinské kuřecí má prvního mrtvého. V nemocnicích stovky lidí se salmonelou.
Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) důrazně varuje před konzumací levného kuřecího masa z Polska, jehož původ je na Ukrajině. V Rakousku zemřel po požití kuřecího masa jeden člově...

Rozhodujícím skleníkovým plynem je H2O, voda. Nikoliv CO2, vysvětluje profesor Štys.

S jeho názory souzní i čeští signatáři petice.  Je jich 12, mezi nimi i bývalý prezident Václav Klaus, který přednáší na VŠE a vědečtí pracovníci z různých koutů republiky.

„V průběhu dějin byla planeta země mnohokrát mnohem teplejší, než dnes a také podle geologických záznamů byla na zemi mnohokrát vyšší koncentrace CO2 než dnes. Na Wikipedii i ve všech příslušných učebnicích se dočtete, že rozhodujícím skleníkovým plynem je H2O, voda v plynném skupenství. Tak, jak se klimatická změna a její příčiny prezentují, to určitě není,“ uvedl v rozhovoru pro Naše Praha český signatář Dalibor Štys. Odvolává se přitom na americké studie. Profesor Štys působí jako vedoucí laboratoře experimentálních komplexních systémů na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Profesor Štys působí jako vedoucí laboratoře experimentálních komplexních systémů na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V Rusnokově vládě zastával post ministra školství.
Profesor Štys působí jako vedoucí laboratoře experimentálních komplexních systémů na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V Rusnokově vládě zastával post ministra školství. Zdroj: wikipedia

Podle něj se z Klimatické změny stalo nové náboženství, které není postaveno na faktech, ale víře. „Důvodem je stádní chování živočišného druhu Homo sapiens. V roce 1000 očekávaly davy příchod Krista na zem. A byli hrozně zklamaní, když se ráno vzbudili a příroda byla úplně ve stejném stavu jako den předtím. V době, kdy jsem rozum bral, v 70. letech 20. století, se v časopise Ohníček probíral blízký příchod doby ledové. Je to jen evropské náboženství,“ říká profesor Štys, který v Rusnokově vládě zastával post ministra školství.

Nová čtvrť v Letňanech čtvrť bude ekologická a v mnoha ohledech soběstačná.
VIDEO: Jak bude vypadat udržitelná čtvrť v Letňanech?
Praha plánuje na nevyužitých městských a státních pozemcích v Letňanech vybudovat novou inovativní čtvrť. Počítá se s tím, že čtvrť bude ekologická a v mnoha ohledech soběstačná. Institut plánování a ...

Klimatické šílenství považuji za nesmírně nebezpečné náboženství, říká matematik Fürst

Znaky nebezpečného náboženství vidí v současné klimatické hysterii také matematik Tomáš Fürst z Katedry matematické analýzy a aplikací matematiky Univerzity Palackého v Olomouci. „Klimatické šílenství považuji za nesmírně nebezpečné náboženství. Po třech letech covidu je jasné, jaké škody může napáchat ideologie převlečená za vědu,“ uvedl další český signatář deklarace.

„Detailně jsem se věnoval matematickému modelování tekutin v pohybu, takže trochu rozumím tomu, jak nesmírně zjednodušené, a přesto téměř neřešitelné, jsou modely, které máme. Hypotézu, ze koncentrace CO2 je „driverem“ globální teploty považuji za možnou, ale velmi nepravděpodobnou. Celé to náboženství je založeno na matematickém modelování, kterému rozumím, a proto jsem si velmi vědom jeho limitu,“ vysvětluje český vědec, který nyní žije na Floridě. O problematice publikuje.

Tomáš Fürst vystudoval matematické modelování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, pracoval na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky UP. Domnívá se, že matematika je jazykem přírodních věd a podle toho se i chová – baví se matematickým modelováním různých přírodních jevů a procesů.
Tomáš Fürst vystudoval matematické modelování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, pracoval na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky UP. Domnívá se, že matematika je jazykem přírodních věd a podle toho se i chová – baví se matematickým modelováním různých přírodních jevů a procesů. Zdroj: archiv

Politici potřebují vytvářet krize, aby je mohli za naše peníze řešit

Podle něj za rychlým šířením myšlenky v západním světě stojí lidská naivita. „Základní ingredience je pocit naivních lidi, že dělají něco dobrého. Mnoho lidi potřebuje nahradit náboženství nějakou jinou ideologii, která jim dává vědomí smyslu. Boj proti CO2 se dobře hodí. Na to samozřejmě nasednou akademici, kteří milují totalitní ideologie, zejména na filozofických fakultách a novináři, kteří nerozumějí vůbec ničemu, ale milují eschatologii (nauka o konci světa, pozn.red) a potom spousta podvodníků a politiků, kteří to zneužijí ke svému prospěchu. Politici potřebují vytvářet krize, aby je mohli za naše peníze řešit,“ míní matematik Fürst.

Tablo od německé Policie. Tito ekofanatici byli německou policií zadrženi do tzv. preventivní vazby. Oznámili totiž opět blokády mezinárodního autoveletrhu v Mnichově. Němcům už došla trpělivost. Někteří budou propuštěni 10.září, zbytek si pobude až do 30.září. Kai Arne Springorum je vlevo dole.
Ekofanatici: Chtěl v Praze zavádět 30-tku, dostal 30 dní preventivní vazby v Mnichově.
Profesionální „aktivista“ Kai Arne Springorum, který v Česku pořádal blokády magistrály v rodné zemi narazil. Na rozdíl od Prahy byl v Mnichově zadržen policií a umístěn na 30 dní do preventivní vazby...

Biolog Bocak: Většina lidí žádný alternativní názor nikdy neslyšela

Podle biologa Ladislava Bocaka je současná veřejná diskuse o Klimatických změnách zmanipulovaná. „Pozoruji neracionální chování politiků a novinářů a při kontaktu se svým okolím jsem zjistil, že jakýkoliv alternativní hlas je umlčen. Většina lidí žádný alternativní názor nikdy neslyšela. Proto jsem se k iniciativě přidal,“ vysvětluje svůj podpis na deklaraci. „Nejsem klimatolog, ale zabývám se dlouhodobým vývojem biologické diverzity (různorodost života, pozn. red) – kombinace molekulárních přístupů a paleontologie (život v minulých obdobích, pozn. red). Současná panika je založena na absolutním nepochopeni situace na planetě,“ vysvětlil biolog Bocak.

Biolog Ladislav Bocak se zabývá dlouhodobým vývojem biologické diverzity - kombinace molekulárních přístupů a paleontologie
Biolog Ladislav Bocak se zabývá dlouhodobým vývojem biologické diverzity - kombinace molekulárních přístupů a paleontologie Zdroj: archiv

Za prosazováním tzv. Klimatické krize podle něj stojí ambiciózní lidé, kteří se chtějí osobně prosadit a na ně se nabalující další vědci, novináři a politici. „Bohužel, žádat o grant na řešeni klimatické krize je dnes mnohem jednodušší než žádat o grant na projekt klimatickou krizi zpochybňující. Davová hnutí nejsou v historii lidstva nic nového,“ popisuje současný stav vědy biolog, který působí v Centru regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.

Pochopení nemá ani pro projekty, které se tzv. klimatickou krizí zabývají. „Především chybí cost/benefit (náklady/výnosy, pozn. red) analýzy a dlouhodobá perspektiva. Snížení antropogenní zátěže (vliv člověka na přírodu, pozn. red) je rozumný postup, ale nemůže být prováděn takovou cestou, že společnost zkolabuje. Svět jde jinam, Evropa a anglosaské zámořské země propadají panice, slibují něco poté, co již jejich současná politická reprezentace bude několik desítek let po smrti,“ říká Bocak.

Řidiči se střetli na magistrále s ekoradikály Poslední generace, kteří vytvořili blokádu. Radikálové jim naskakovali na auta, aby neprojeli.
REPORTÁŽ: Mezi ekoradikály a Pražany se rozhořel ostrý boj. Na ulicích i na magistrátu
Doslova bitva se vede mezi ekologickými extrémisty a zbytkem Prahy o prosazení povinné rychlosti 30 km/h na silnících v Praze. Řidiči najížděli auty do extrémistů blokujících magistrálu. Na magistrátu...

Klaus: Modrá, nikoliv zelená planeta.

Mezi dlouhodobé kritiky tzv. Zelených řešení se řadí i prezident ČR Václav Klaus. Toho si dokonce v době jeho největší slávy zvali američtí konzervativci jako oponenta proti, tehdy hlavnímu propagátorovi boje proti Klimatickým změnám, Al Goreovi. Pozdějšímu neúspěšnému kandidátovi demokratů na prezidenta USA. Klausova kniha Modrá, nikoliv zelená planeta je dnes legendární obžalobou amerického deep state, který podle Klause za tlakem na klimatické šílenství stojí. Cílem je oslabit Evropu.

Prezident Václav Klaus patří mezi dlouhodobé kritiky tzv. Zelené politiky.
Prezident Václav Klaus patří mezi dlouhodobé kritiky tzv. Zelené politiky. Zdroj: Jan Bělohubý

A to se také daří. Letošní energetická krize, způsobená Green Deal, zdražila energie a uvrhla evropské státy do hluboké recese. Inflace je nejvyšší od války. Průmysl se hroutí, firmy krachují.

Praha je připravena investovat do tzv. Klimatického plánu astronomických 240 miliard korun.

Ne všichni ale jsou vývojem zklamáni. Někteří chtějí ještě přitvrdit. Například Piráti a STAN prosazují na pražském magistrátu přijetí tzv. Klimatického plánu. Jeho hodnota je astronomických 240 miliard korun. Tyto peníze, které Praha nemá na účtu, chtějí investovat do tzv. klimatických řešení. Jejich podstatou je snižování emisí CO2. V praxi by to znamenalo výstavbu vlastních solárních zdrojů energie, zateplování budov, změnu dopravy bez motorových vozidel a podobně.

Sběrný dvůr v Košířích slavnostně otevřela Jana Komrsková, náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán.
Sběrný dvůr v Košířích slavnostně otevřela Jana Komrsková, náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán. Zdroj: MČ Praha 5

Jen pro představu. Cena vodíkového autobusu je nyní 16 miliónů korun, oproti autobusu na dieselový pohon, jehož cena je cca 6 milionu korun.

Výstavba solárních systémů je neméně problematická. Vznikl by zde veliký tlak na kompletní přestavbu přenosové soustavy, která není na výkyvy přenosu elektriky stavěná. Když svítí sluníčko, je přenos enormní, naopak, když nesvítí, musí se nahradit elektrikou z fosilních paliv. Hrozí tak blackouty.

Štys: Piráti mi byli kdysi blízcí, teď od nich nelze očekávat nic racionálního

Vědci jsou ale k plánům politiků velmi kritičtí. Účel v něm nevidí.

„Piráti mi byli kdysi blízcí svým tlakem na neutralitu internetové sítě a vzdělávání matematických a přírodovědných talentů. Nic z toho už je nezajímá, zajímají je jen pracovní místa pro jejich partnery a kamarády. Nelze od nich očekávat nic racionálního. A ani od nikoho jiného, protože nikdo se je nesnaží zastavit,“ hodnotí současnou politiku profesor Štys.

Extrémisté z Poslední generace blokují dopravu v Praze již více jak měsíc. Podle zjištění Naše Praha mají protesty temné pozadí.
REPORTÁŽ: Blokády v Praze organizuje Němec, který má 6 neziskovek a 2 firmy. Jedna je na seznamu extrémistů.
Prahu už více jak měsíc sužují dopravní kolapsy, které má na starosti skupinka aktivistů z Poslední generace. Ti, za nečinného přihlížení policie, pravidelně blokují pražské hlavní tahy. Akce organizu...

S Klimatickým plánem Prahy se neztotožňuje ani biolog Bocak.  „Otázkou je odkud budou tyto prostředky, jaká je struktura nákladů, jaký je přínos – měřitelný, doložitelný. Jiné plány jsem viděl a vedou k adaptačnímu chování obyvatelstva: lidé odpojují plyn a kupují kamna na pevná paliva. Samozřejmě, blíží se zákaz používání uhlí, brzy zákaz používání dřeva v lokálních topeništích, potom zákaz pálení plynu. Ironicky mohu říct, že už jen stačí zakázat elektřinu mimo solárů a větrníků a počkat, jaká bude teplota v místnostech někdy kolen přelomu ledna a února,“ zamýšlí se biolog, který se pravidelně účastní biologických expedicí v zahraničí.

 

Základní body programu deklarace 1828 světových vědců „Klimatická nouze neexistuje“:

  • Oteplování způsobují přírodní stejně tak jako antropogenní faktory. Geologický archiv ukazuje, že klima Země se měnilo po celou dobu existence planety, s přirozeně chladnými a teplými obdobími. Malá doba ledová skončila teprve v roce 1850. Není tedy divu, že nyní zažíváme období oteplování.

 

  • Oteplování je mnohem pomalejší, než se předpokládalo. Svět se otepluje výrazně méně, než předpovídá IPCC na základě modelovaného antropogenního forcingu. Propast mezi skutečným světem a modelovaným světem nám říká, že jsme ještě daleko od pochopení změny klimatu.

 

  • Klimatická politika se opírá o nedostatečné modely. Klimatické modely mají mnoho nedostatků a vůbec nejsou vhodné k tomu, aby byly nástrojem globální politiky. Nadhodnocují účinek skleníkových plynů, jako je CO2. Kromě toho ignorují skutečnost, že obohacování atmosféry CO2 je prospěšné.

 

  • CO2 je výživa pro rostliny, základ celého života na Zemi. CO2 není znečišťující látkou. Je to plyn, nezbytný pro veškerý život na Zemi. Fotosyntéza je požehnáním. Více CO2 je příznivé pro přírodu, ozelenění Země: další CO2 ve vzduchu podporuje růst globální rostlinné biomasy. Je to také dobré pro zemědělství, které zvyšuje výnosy plodin po celém světě.

 

  • Globální oteplování nezvýšilo přírodní katastrofy. Neexistuje statistický důkaz, že globální oteplování zesiluje hurikány, záplavy, sucha a podobné přírodní katastrofy nebo zvyšuje jejich četnost. Existuje však dostatek důkazů, že opatření ke snižování emisí CO2 jsou stejně škodlivá jako nákladná.

 

  • Klimatická politika musí respektovat vědeckou a ekonomickou realitu. V oblasti klimatu není žádná nouzová situace. Proto není důvod k panice a poplachu. Důrazně se stavíme proti škodlivé a nereálné politice čisté nulové emise CO2 navrhované pro rok 2050. Pokud se objeví lepší přístupy, a o tom není pochyb, budeme mít dostatek času na reflexi a přizpůsobení. Cílem globální politiky by měla být „prosperita pro všechny“ poskytováním spolehlivé a dostupné energie za všech okolností. V prosperující společnosti jsou muži a ženy dobře vzdělaní, porodnost je nízká a lidé se starají o své okolí.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Ve vozech metra testuje ROPID novou grafiku Čitelné Prahy

Od středy 1. listopadu najdou cestující ve 3 soupravách na každé lince metra novou grafickou podobu schémat linek metra nad dveřmi, dále zjednodušená schémata Prahy se zakreslením páteřních tras MHD vedle dveří a také novou podobu informací o smluvních přepravních podmínkách PID.

Pilotní oblouk Negrelliho viaduktu se už finálně zasklívá

Podle radnice MČ Praha 8 se stavba pilotního oblouku Negrelliho viaduktu naplno rozjela a Technická správa komunikací (TSK) v těchto dnech zahájila mimo jiné i práce, které jsou spojené se zasklením oblouku. Zhotovitel již napojil část inženýrských sítí a také dokončil základové konstrukce.


Předchozí články

„Podceňovat péči o kůži se nevyplácí!“ říká primářka dermatologické kliniky MUDr. Zuzana Kotlasová

Nejste si po létě jisti tvarem a barvou znaménka? Trápí vás akné, vypadávají vám vlasy nebo uvažujete o omlazení své pleti? Pak byste měli určitě vyhledat zkušeného dermatologa.

Příští týden nepoteče voda v 9 městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Muž brutálně napadl ženu v jejím bytě a pak jí i okradl. Policie žádá o pomoc.

Žena přistihla zloděje ve svém bytě, on ji brutálně napadl a pokusil se znásilnit, následně ji ukradl nejen kabelku, ale i notebook. Kriminalisté z 9. oddělení obecné kriminality Obvodního ředitelství...

VIDEO: Dopadený muž nabíjel mobil z lampy veřejného osvětlení

Když potřebujete nabít mobil, raději použijte power banku než krást z cizího...

Takřka polovina českých dětí se setkala se sebevražednými myšlenkami nebo sebepoškozováním u kamarádů

Duševní zdraví je stále častěji zmiňovaným tématem, o které se zajímá 65 % českých dětí a dospívajících. Psychické onemocnění trápí v Česku podle organizace UNICEF zhruba 11 % dětí. Častěji se jedná o...

Nevěřil jsem, že i v mém věku může být život tak krásnej, říká legenda Petr Janda

V pražské O2 Aréně vyvrcholí 18. prosince 2023 oslavy 60 let na hudební scéně kultovní skupiny Olympic. Jedenaosmdesátiletého lídra kapely Petra Jandu proto vyzpovídal dlouholetý fanoušek Stanislav Br...

Světelný park ve Žlutých lázních vás ohromí 400 tisíci světly i plavbou světelnou lodí po Vltavě!

Přijďte si užít dechberoucí světelný park Světla vyprávějí... s nezapomenutelnou atmosférou. Kombinace ručně vyráběných světelných soch, dekorací a fotopointů spolu s hudbou, jedinečným příběhem a spo...

Festival Mladí ladí jazz, který slaví 15. narozeniny, zve na jednodenní indoor festival v Holešovické tržnici

Alfa Mist, Acid Arab, MonoNeon, Yarah Bravo, Aid Kid a řada dalších vystoupí v sobotu 28. října v Holešovické tržnici v Praze na stylové oslově 15. narozenin Mladí ladí jazz. Jednodenní indoor festiva...

Petr Lachnit: Vláda neumí komunikovat. Tak jí to zaplatíte

Vláda Petra Fialy a Víta Rakušana utratí 42 milionů korun na plakátovou a billboardovou kampaň s cílem vysvětlit lidem své kroky.

Jinonice mají nový skatepark

Městská část Praha 5 dokončila rekonstrukci skateparku při Butovické ulici v Jinonicích. Náklady na vybudování modernizovaného sportoviště s novými prvky přesáhly 3 miliony korun. Téměř třetinou se na...

Tramvajová výluka mezi Výstavištěm a Nádražím Holešovice

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati dochází od pátku 27. října (přibližně od 0.00 hodin) do úterý 5. prosince (přibližně do 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Výstaviště – ...

V Praze 8 se bude opět bruslit na 3 kluzištích

Městská část Praha 8 vybrala provozovatele tří mobilních kluzišť pro letošní sezónu, kteří uspěli ve výběrovém řízení. Zahájení bruslařské sezóny bude podle radnice Prahy 8 v pátek 24. listopadu.

VIDEO: Jak bude vypadat udržitelná čtvrť v Letňanech?

Praha plánuje na nevyužitých městských a státních pozemcích v Letňanech vybudovat novou inovativní čtvrť. Počítá se s tím, že čtvrť bude ekologická a v mnoha ohledech soběstačná. Institut plánování a ...

Strážníci objevili dalšího „černého taxikáře“

O strážnících z Taxi týmu jsme už minulý týden psali, ale když se daří, tak se daří. Řidiči nepomohl ani manévr s výměnou, spolujezdec si ještě uškodil. Podle Městské policie Praha čelí oba bratři pos...

Primátor Bohuslav Svoboda zavítal tentokrát na Prahu 12

V pátek 20. října přijel na návštěvu městské části Praha 12 primátor Bohuslav Svoboda. Radní v čele se starostou Vojtěchem Kosem ho uvítali na radnici, kde mu představili nejdůležitější plánované proj...

Renovace unikátních veřejných hodin na Florenci se chýlí ke konci

Unikátní plastika výtvarníka Rudolfa Svobody s kulovými hodinami a tabulí světového času dominovala prostranství u stanice metra Florenc od roku 1985. V roce 2020 musela být z bezpečnostních důvodů de...

VIDEO: Jubilejní desátý ročník filmového festivalu 3KinoFest začíná za už pár dní

Desátý ročník soutěžního filmového festivalu 3KinoFest se koná od pondělí 6. listopadu do soboty 11. listopadu a uvede ty nejzajímavější filmy z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky.

Dvojité výročí profesora Bedřicha Hacara

Podle společnosti Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce uplynulo dvojité výročí osobnosti profesora Bedřicha Hacara, který zásadně zasáhl do vývoje pražského vodárenství – 24. května uplynulo ...

Praha letos ocení celkem osm osobností

Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválili ocenění pro celkem osm osobností. Jedná se o udělení českého občanství, bronzové a stříbrné medaile. Čestná občanství a medaile uděluje metropol...

Úřad MČ Praha 10 se stěhuje z Vršovic do Strašnic

Usnesením Rady městské části Praha 10 ze dne 5. října mění Úřad městské části Praha 10 a městská část Praha 10 k 1. listopadu své sídlo. Tato změna souvisí s relokací Úřadu městské části Praha 10 do n...

NC Palladium zve na casting na Miss i na speciální bagetu

V nákupním centru Palladium se stále něco děje. Po nedávné oslavě 16. narozenin je přichystán program i na sváteční víkend 28. – 29. října.

Kam o podzimních prázdninách? Zkuste vodní radovánky v Aquapalace Praha

Baví vás bubliny a máte rádi kouzlení? A co si ještě užít letní teploty, vyzkoušet si vodní parkour, vyřádit se na tobogánech nebo zažít adrenalin na divoké řece? Pak vyrazte o podzimních prázdninách ...

Krátké podzimní prázdniny v pražské MHD

Ve čtvrtek 26. a v pátek 27. října dojde vzhledem k podzimním prázdninám na školách k mírnému omezení provozu pražské MHD.

Praha 8 získala dotaci 103 mil. pro ZŠ Lyčkovo náměstí

Městské části Praha 8 se podařilo získat přes 100 mil. Kč na dostavbu pravého křídla ZŠ Lyčkovo náměstí, kde vznikne jídelna, kuchyně a tělocvična. Dotaci od hlavního města schválilo zastupitelstvo mě...

Praha a Středočeský kraj uzavřely smlouvy s nově vysoutěženými autobusovými dopravci

Praha a Středočeský kraj úspěšně dokončily proces zadávacích řízení na provozovatele příměstských a regionálních autobusových linek v rámci systému PID podpisem smluv s jednotlivými dopravci, kteří bu...

Obyvatelé žižkovských bytů mohou na privatizaci zapomenout, napsali jim z radnice Prahy 3.

„Kdybychom tohle věděli, tak jsme je nevolili. Slibovali nám privatizaci a teď tohle,“ stěžují si redakci Naše Praha nájemníci bytového bloku v Kubelíkově ulici na Praze 3. Přišel jim totiž dopis od r...

Koncert Jitky Čechové na Hybatelích rezonance bude patřit českým autorům 20. století

Cyklus sólových recitálů Hybatelé rezonance zve již 6. listopadu na koncert první dámy české klavírní školy Jitky Čechové. V pečlivě sestavené dramaturgii nabídne v působivém prostředí Anežského klášt...

Hnutí ANO chce nechat prověřit tendr na dostavbu metra D

Průběh zadávacího řízení druhé etapy metra D je plný pochybností od výběru složení hodnotící komise po vyloučení ekonomicky nejvýhodnější nabídky a výběru o 2,2 miliardy dražší nabídky.

Příští týden nepoteče voda v 6 městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Pražské zastupitelstvo schválilo odkup nemovitostí České pošty v ulici Na Strži

Zastupitelé hl. m. Prahy na svém říjnovém zasedání schválili přímý odkup nemovitostí České pošty v ulici Na Strži v Krči za 425 milionů korun. Praha díky tomu získá klíčové nemovitosti v tomto území p...

Park Pod Rapidem v Praze 10 nově ponese jméno novinářky a překladatelky Ruth Bondyové

Vršovická rodačka Ruth Bondyová za II. světové války prošla dvěma koncentračními tábory. Po jejím konci se rozhodla odejít do Izraele, kde se začala věnovat novinařině, psaní a překladatelství. Do heb...

Praha 8 nechala opravit desetiletí nefungující fontánu na Ládví

Historická fontána v centru náměstí Ládví se po desetiletích vrátila do provozu. Městská část Praha 8 se na její rekonstrukci dohodla v roce 2022 s obchodním řetězcem PENNY, který v sousedství fontány...

V Praze se v neděli dálkově bude synchronizovat více než 500 městských časových zařízení

V noci ze soboty na neděli 29. října skončí letní čas. V metropoli se v 03:00 automaticky posunou ručičky o hodinu zpět na 02:00 na všech časových zařízeních v majetku hlavního města. Jejich provoz, s...

Sezonní přívozy, Cyklohráček i další sezonní vlaky i autobusy vyjedou naposledy 29. října

Podle organizace ROPID je neděle 29. října je posledním dnem sezonních přívozů, vlaků i cyklobusu PID. Zimní přestávku si tak dopřeje většina pražských přívozů, dětský výletní vlak Cyklohráček, brdský...

Bál jsem se, že mě kluci za Paříž "sežerou", vzpomíná Petr Janda

Druhá část podcastu věnovanému legendě českého BigBeatu u příležitosti završení oslav 60 let na scéně 18. prosince 2023 v pražské O2 Aréně. Petr Janda shrnuje události přelomu 60. a 70. let včetně zák...

Zloděje z taxíku napotřetí zadržela zásahovka

Kriminalisté druhého policejního obvodu ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi dvojici „taxikářů“, kteří oloupili dvojici mužů o finanční hotovost.

Petr Lachnit: Důchod do dvou dnů. Stačí článek v novinách

Média mají stále sílu. A to nemyslím jen z pohledu ovlivňování veřejného mínění podle správných, moderních a aktuálních trendů, zadání majitelů nebo osobními preferencemi či animozitami vůči konkrétní...

Dočasné přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská - Jindřišská

Z důvodu opravy tramvajové trati dochází od pondělí 30. října 2023 (přibližně od 4.30 hodin) do středy 8. listopadu 2023 (přibližně do 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazar...

MS v aerobiku: Prokopová obhájila titul, Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick

Zlato v kategorii dospělých žen vybojovala o víkendu na světovém šampionátu v belgickém Gentu naše Viktorie Prokopová, která tím obhájila titul královny sportovního aerobiku. Vůbec nejúspěšnější závod...

Změna otevírací doby všech pražských sběrných dvorů

Od pondělí 30. října začíná zimní provoz všech sběrných dvorů. Jak se změní jejich otevírací doba?

VIDEO: A řidiči se nepoučí a nepoučí...

Jízda se zákazem, bez řidičáku nebo pod vlivem. Strážníci V Praze je takovéto nebezpečné chování řidičů bohužel na denním pořádku.

O Senior taxi je v Praze 6 velký zájem

Na poštu, k lékaři nebo na úřad. To jsou místa, kam se mohou senioři nad 75 let z Prahy 6 nechat odvézt pomocí služby Senior taxi.

Praha 1 vyvodí důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restaura...

Jana Marková: Tak nám tu lidovec Jurečka právě prolamuje bankovní tajemství, a opozici je to fuk

Vlastně to vypadá, že je to fuk úplně každému. Zbláznili jste se? Chápete, o co tu spolu s pokusy omezit hotovost jde? Že budou vědět všechno?

Pilotní oblouk Negrelliho viaduktu se už finálně zasklívá

Podle radnice MČ Praha 8 se stavba pilotního oblouku Negrelliho viaduktu naplno rozjela a Technická správa komunikací (TSK) v těchto dnech zahájila mimo jiné i práce, které jsou spojené se zasklením o...

Jan Čížek: Po Praze se šíří nákaza sprejerů, už to přesahuje myslitelné meze

Jak jste si asi všimli na našem webu www.nasepraha.cz, v poslední době přinášíme čím dál více informací o dopadení sprejerů ze strany policie. Není to tím, že bychom se na toto téma nějak zvlášť zaměř...

Radnice Prahy 6 přivítala mistry světa

Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, čerstvé mistry světa v plážovém volejbale, přivítali na radnici Praha 6 její zástupci, aby jim poblahopřáli ke skvělému úspěchu.

Ve vozech metra testuje ROPID novou grafiku Čitelné Prahy

Od středy 1. listopadu najdou cestující ve 3 soupravách na každé lince metra novou grafickou podobu schémat linek metra nad dveřmi, dále zjednodušená schémata Prahy se zakreslením páteřních tras MHD v...

Otrávené ukrajinské kuřecí má prvního mrtvého. V nemocnicích stovky lidí se salmonelou.

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) důrazně varuje před konzumací levného kuřecího masa z Polska, jehož původ je na Ukrajině. V Rakousku zemřel po požití kuřecího masa jeden člově...

Výstava fotografií Drzý akt vyzývá k prevenci rakoviny děložního čípku

V pražském Vnitroblocku mohou návštěvníci obdivovat nově otevřenou výstavu velkoformátových černobílých aktů fotografa Libora Krska, která chce touto netradiční uměleckou formou upozornit na prevenci ...

Následující články

VIDEO: Zakouřený byt a pod okny nepořádek

Zakouřený byt vždy značí velké nebezpečí pro celý dům, zvláště, když se jedná o byt v přízemí. Navíc byl pod oknem velký nepořádek. Přivolaní strážníci zjistili příčiny a další podrobnosti.

Dluh za pronájem na Staroměstském náměstí chce TCP řešit zajištěním nemovitostí

Situace kolem dlužného nájemného za pronájem nemovitostí na Staroměstském náměstí směřuje k finálnímu řešení. TRADE CENTRE PRAHA nyní usiluje o to, aby byla podepsána dohoda o uznání všech dluhů, kter...

Martin Dudek: Mizerné zákony nepostihují lumpy

Pomáhat a chránit, takové je heslo naší policie. V poslední době se mi ovšem zdá, že především jeho druhá část neplatí.

Začaly zkušební jízdy trolejbusu SOR TNS 18 s cestujícími

Homologace kloubového bateriového trolejbusu SOR TNS 18 vstoupila do druhé fáze. Ve čtvrtek 26. října začal Dopravní podnik se svými řidiči pro výrobce testovat vozidlo ev. č. 112 na trati Palmovka – ...

Dominik Feri odsouzen za znásilnění na 3 roky. Odstoupí i Pekarová?

Výrazná tvář TOP09 Dominik Feri byl dnes soudem v Praze odsouzen za znásilnění na 3 roky vězení s ostrahou. Soud potvrdil výpovědi jeho nezletilých obětí, které Feri sexuálně zneužíval jako své stážis...

Zrevitalizovaná stanice metra Jiřího z Poděbrad je už v provozu

Dopravní podnik uvedl ve čtvrtek 2. listopadu do zkušebního provozu zrevitalizovanou stanici metra Jiřího z Poděbrad. Za rekordně krátkou dobu necelých deseti měsíců se ve druhé nejhlubší stanici praž...

Jana Marková: Jak moc musíte být mimo, abyste lhali jako náš premiér

Oni dál likvidují náš průmysl, roztočí kola inflace tak, že vám z úspor zbudou jen papírky, a ještě nás odrbou na zvýšení daní. Já se vůbec nedivím, že se ten člověk tak potí, protože tohle udělat vla...

VIDEO: Strážníci zachraňovali muže, který si plechem pořezal zápěstí a krk

Strážníci z Prahy 11 zachraňovali muže, který se sebepoškozoval. Na první pomoc navázali akutní péčí záchranáři, a za asistence strážníků skončil v nemocnici.

Příští týden nepoteče voda v 9 městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Jiřího z Poděbrad je další stanicí metra v grafice Čitelné Prahy

V rámci revitalizace stanice metra Jiřího z Poděbrad se podařilo díky spolupráci Dopravního podniku hl. m. Prahy, ROPIDu a designérského studia Side2 aplikovat novou grafiku projektu Čitelná Praha na ...

Nejpřívětivější úřad je v Praze na radnici Prahy 12

V prostorách Uměleckoprůmyslového muzea proběhlo ve středu 1. listopadu slavnostní předávání cen 8. ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad, který v letošním roce vyhrála Praha 12. Ocenění pro vítěze...

Komunikace 5.května se bude opravovat až do 17. prosince

Podle Magistrátu hlavního města Prahy bude od začátku listopadu do 17. prosince omezen provoz na komunikaci 5. května a okolních komunikacích. Důvodem je rekonstrukce komunikace v úseku od Nuselského ...

Od pondělí 6. listopadu proběhne 3. ročník festivalu Týden Akademie věd ČR

Týden Akademie věd ČR je vědecký festival, který plynule navazuje na dřívější Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy a ...

VIDEO: Podezřelé aktivity s poznávacími značkami

Jak se dají používat a zneužívat SPZtky? Městská policie Praha informuje o dvou zajímavých případech z minulého týdne.

Až 225 tisíc řidičů a řidiček by si do konce roku mělo vyměnit svůj řidičský průkaz

Během 10 měsíců letošního roku si o výměnu končícího řidičského průkazu požádalo téměř 650 tisíc zájemců, kterých se povinná výměna týkala. Pro nový řidičský průkaz si tak přišlo 77 % řidičů z celkový...

Petr Lachnit: Nápad EU se zvířátky? Vzpomeňme na prohibici

Člověka stále častěji napadá, co šílenějšího zase někdo z institucí Evropské unie vymyslí a navrhne. Nebo zda lze navrhnout něco ještě absurdnějšího, než byl poslední „nápad“.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

Zástupci nezávislé organizace Mladé ANO si na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, ...

Jana Marková: Petr Fiala právě objevil Ameriku, když zjistil, že máme dražší potraviny, než v Německu

No, bravo pane premiére, to je skutečně objevné. Dokonce jste to objevil už po dvou letech vládnutí, a zhruba v polovině svého života. Vítejte zpátky na planetu Zemi. Představte si, že v Polsku, kam j...

Víte, kdy se slaví Světový den předčasně narozených dětí?

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, který již přes deset let poskytuje přímou finanční a psychickou podporu postiženým rodinám, se připojuje k oslavám Světového dne předčasně nar...

Nová éra udržitelnosti: velké solární projekty na střechách pražských firem

Stále více firem se rozhoduje využívat střešní plochy svých budov k instalaci solárních elektráren. Tyto projekty nejen snižují závislost na fosilních palivech, ale představují i důležitý krok směrem ...

Praha 10 spustila elektronickou aukci o nájem obecních bytů

Chcete bydlet na Desítce? Ve středu 25. října byla zahájena Veřejná soutěž o nájem obecních bytů formou elektronické aukce, probíhat bude až do 27. listopadu, takže zájemci se už mohou hlásit. Do aukc...

Hudební festival Music is… uvede světovou premiéru skladby Benedicte Maurseth

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Music is… (dříve Americké jaro) uzavře 9. listopadu od 19.30 hod. v Divadle X10 v Praze 1 dvojice předních norských hudebníků: hráčka na hardangerské h...

Máte rádi husí hody a degustaci vína? Praha 3 pořádá Svatomartinskou slavnost.

Nástup zimního období oslaví Praha 3 ochutnávkou mladých vín a husích specialit. Na náměstí Jiřího z Poděbrad totiž na svatého Martina, tedy 11. listopadu, propukne svatomartinská slavnost. Nebude chy...

VIDEO: Bydlet, topit a svítit zadarmo se nevyplácí

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům.

Výměna řidičáků. Pražský registr řidičů rozšíří úřední dobu o dvě soboty

Registr řidičů Magistrátu hl. m. Prahy rozšíří úřední dobu o soboty 11. listopadu a 25. listopadu v době od 8.00 do 13.00 hodin. Důvodem je velký počet žadatelů o výměny řidičských průkazů, jejichž pl...

Na Opatově v Praze 11 vznikne 272 nových bytů pro cca 650 Pražanů

Hlavní město pokračuje v rekonstrukci bývalého Hotelu Opatov. Podle plánovaného harmonogramu by zde na jaře roku 2025 mělo, podle magistrátu, najít nový domov ve 272 bytech přibližně 650 Pražanů. Rad...

I letos se otevřelo největší kryté pískoviště v Praze

Adventní a vánoční čas už ťuká na dveře a vzpomínky na letní hrátky u vody a na pláži pomalu přikrývá padající listí. Ale nemusí tomu tak být. I nyní je totiž vhodná doba vyrazit na pláž! V Praze 8 je...

Schola Pragensis pomůže s výběrem střední školy

Do pražského Kongresového centra se opět po roce vrací největší veletrh středních škol v Česku. Od 23. do 25. listopadu tohoto roku se uskuteční již 28. ročník veletrhu Schola Pragensis, kde se žáků...

Právě začalo druhé kolo ankety o Podnikatele Desítky 2023

Ve středu 8. listopadu začalo 2.kolo soutěže Podnikatel Desítky 2023. Pro velké množství podnikatelských nominací, které bylo potřeba ověřit, bylo hlasování posunuto o dva dny, a tedy skončí v neděli ...

Nepodceňujte jízdu na elektro koloběžce, i na ní se může stát vážná nehoda

V Praze 10 se při nárazu do betonového zátarasu vážně zranil 43letý řidič elektro koloběžky. Strážníci poskytli první pomoc, záchranáři muže stabilizovali a převezli na ARO.

Krátkodobé přerušení provozu tramvají v úseku Dělnická - Palmovka

Z důvodu geologického průzkumu dochází od pátku 10. listopadu (od 22.00 hodin) do pondělí 13. listopadu (do 4.45 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Dělnická – Palmovka. Dotčené l...

Pražané nesouhlasí se zpoplatnění vjezdu do centra, Hřib přesto chce mýto prosadit

Podle průzkumu agentury Ipsos, který si nechala zpracovat pražská Hospodářská komora, souhlasí se zpoplatněním vjezdu do centra pouze 15% Pražanů. Naopak proti zákazu je 62% Pražanů. Úplný zákaz aut v...

Dvojka vzdala čest uměleckému páru manželů Radových

Keramickou pamětní desku k poctě Pravoslavu a Jindřišce Radových, dvou významných osobností české a světové keramiky a designu, nechala vytvořit městská část Praha 2. Deska na domě č. 32 ve Francouzsk...

Jana Marková: Zaostalé Rusko je prý fikce

Aha. Válka bude zákopová a dlouhá. Aha. Začíná se řešit, zda by bylo možné uzavřít příměří ve stávajících pozicích. Aha po třetí.

Popelce je letos 50 let

Kouzelná Popelka nedomyslitelně patří k českým Vánocům a mnozí z nás si bez této pohádky nedovedou představit Štědrý den. Letos v listopadu oslaví půl století od své premiéry, a proto právě Popelce bu...

VIDEO: Dva řidiči se poprali na kruhovém objezdu

Jeden řidič nedal přednost druhému a ten ho chytil pod krkem. Přestupek bude řešit správní orgán.

Příští týden nepoteče voda v 8 městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Po problémech kluziště na Letné bude i letos!

Oblíbené bruslení na Letenské pláni je i pro tuto sezónu zachráněno. Poté, co se hlavní město Praha letos rozhodlo přestat toto tradiční sportoviště financovat, dohodla se Praha 7 s provozovatelem, že...

Praha 4 vyhlásila anketu o nejlepšího sportovce

Městská část Praha 4 v rámci podpory sportu na svém území kromě dotací vyhlašuje tradičně také anketu o nejlepšího sportovce Prahy 4. I v letošním ročníku se nejlepší sportovci mohou těšit nejen na oc...

Správa železnic dnes představila podobu nového železničního mostu na Výtoni

Správa železnic v pátek 10. listopadu radním a zastupitelům hl. m. Prahy představila aktuální podobu architektonické studie nového železničního mostu na pražské Výtoni. Ten by měl v budoucnosti nahrad...

VIDEO: Dva koncerty v Česku v tomto roce - Jozef Holly - Piano Show 2023

Dva koncerty budou v Česku v rámci akce piano Show 2023 slovenského klavírního virtuose Jozefa Hollého. První koncert se uskuteční v neděli 12. listopadu v Brně a druhý v úterý 28. listopadu v pražské...

Hudební festival VOTVÍRÁK se v roce 2024 změní!

Jeden z největších a nejstarších hudebních festivalů v ČR VOTVÍRÁK, se mění! Jako první český festival nabídne v roce 2024 na 5000 míst k sezení v rámci areálu! A zároveň představuje další část hvězdn...

Jaká píseň Olympicu vytočila někdejšího komunistického ministra kultury?

Ve třetím pokračování vzpomínek Petra Jandy na šedesát let dlouhou kariéru skupiny Olympic se zastavíme v šedivých 70. letech. Konec "první klasické" sestavy, nepovedené angažmá Jiřího Korna a jalové ...

Spotřebitelé POZOR: Makro stále prodává ukrajinské kuřecí, kde inspekce objevila salmonelu.

Makro stále nabízí velmi levné kuřecí maso z Ukrajiny značky Heny, které mu inspekce nařídila stáhnout z prodeje. Objevila v něm totiž nebezpečnou salmonelu. Na prodejně Černý Most v Praze 14 to dnes ...

Ulice Chlumecká na Černém Mostě se na tři dny uzavře

Obyvatelé Prahy 14 netrpělivě čekají na dokončení léta slibované vlakové zastávky Rajská zahrada, k jejímuž slavnostnímu zprovoznění dojde již 9. prosince tohoto roku. Přístup k železniční zastávce za...

Petr Lachnit: Výzva. Kdo najde sponzory Fialových billboardů?

Jestli někdo v posledních dnech dominuje médiím, sociálním sítím nebo hospodským debatám, tak je to český premiér Petr Fiala. Není se čemu divit. Vždyť který stát se může pochlubit, že má v čele vlády...

Základní škola nám. Svobody má po letech vlastní kuchyni

Komplex dvou základních škol v Bubenči – ZŠ E. Destinnové a ZŠ nám. Svobody 2 řadu let sdílel jedinou školní kuchyni, kde se vařilo pro žáky a personál obou škol. Protože však Praha 6 navýšila kapacit...

Jana Marková: Tak jsme zase vlezli do bruselského pozadí dřív, než jsme museli

Proč? Protože takoví idioti jsme dlouhodobě. Papežštější než papež a vlezlejší než smečka klíšťat. Taková je Fialova vláda.

Radnice Prahy 8 diskutovala s občany, jak se má vylepšit místní doprava

Okolí ulice Zenklova v Praze 8 trápí každý všední den vysoká dopravní zatíženost. Za pár let této části Prahy uleví Libeňská spojka, ale jak si do té doby nepřidělávat stres a vrásky za volantem? Radn...

Po celý rok 2025 bude uzavřena stanice metra Pankrác

Na včerejším jednání Rady hlavního města Prahy byl schválen dokument o stanici metra linky C Pankrác v rámci napojení této přestupní stanice na linku D. Hlavní částí bude uzavření stanice Pankrác na ...

Články abecedně vzestupné

Večerní procházky v zoo Praha od 31. 7.

Každý srpnový pátek a sobotu máte možnost nahlédnout do soukromí zvířat a zjistit co dělají po setmění. Za doprovodu průvodce projdete horní část zoo kde se bude k spánku ukládat žirafí stádo. Uvidíte...

Večerní prohlídka zámku je zítra

Večerní prohlídky v Zoo Ostrava

Večerníček dorazí v březnu na Černý Most. S návštěvníky obchodního centra oslaví padesátku

Centrum Černý Most bude od 4. do 20. března hostit výstavu České televize „Večerníček slaví 50“ a všichni malí i dospělí fanoušci oblíbených animovaných postaviček ji mohou navštívit zcela zdarma.

Večerníček zasadil v Botanické zahradě Praha dub

V rámci projektu Kořeny osobností zasadila v botanické zahradě svůj strom legendární kreslená postavička Večerníček. (vidoe na facb časpis Naše Praha) Dub věnovaný legendární kreslené postavičce vysad...

Večerníčkovský pohádkový les pobaví děti v zahradě Kinských

Máte rádi večerníčky? Chcete si hrát a dobře se pobavit? Vstupte alespoň na jeden den do pohádky. Městská část Praha 5 a společnost Velká dobrodružství připravily v zahradě Kinských u Národopisného mu...

Věci v zaparkovaném autě přilákaly zloděje

Věčné spory sousedů: ploty, ploty, ploty

Do redakce nám velmi často chodí dotazy čtenářů týkající se vlastnictví plotů, jejich bezprostředního okolí a možnosti jejich úpravy. Na čtenářský dotaz odpovídal J. V Martínek z Advokátní kanceláře M...

Věčnost ve fotografii

My, lidé se velmi rádi vracíme hlouběji do své minulosti či do minulosti lidstva samého. Rádi ji studujeme, a snažíme se hledat podstatu lidského života, řešení základních životních otázek, ale rovněž...

Vědci poprvé popsali podnebí Olomouce

Olomouc se konečně dočkala odborného popisu svého klimatu. Pořídili ho vědci z Katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s odborníky z Českého hydrometeorologického ú...

Články abecedně sestupně

Vedení hokejistů vršovické Slavie se distancovalo od „motivačního“ fondu

Ten měl přinést peníze hráčům od fanoušků. 25. února vydalo vedení klubu prohlášení, ve kterém vedení HC Slavia Praha se distancuje od projektu motivačního fondu pro hráče. Nápad marketingu kluby by z...

Vedení Baníku diskutuje s novináři i fanoušky

Vědecký jarmark má přivést mladé lidi k zájmu o vědu a techniku

Rada hlavního města Prahy schválila finanční podporu Vědeckému jarmarku, jež má za cíl inspirovat žáky základních a středních škol ke studiu vědeckotechnických a přírodovědných oborů a přispět tak k v...

Vědeckotechnický park v Olomouci je nejlepší

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého vyhrál v celostátní soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2010. V rámci soutěže se posuzují vědeckotechnické parky, podnikatelské inkubátory, technologická c...

Vědecko-technologický park se rozšířil

Vědecko-technologický park dostane od Ostravy 206 milionů korun

Vědecké projekty usilují o získání průmyslových práv

Dvaadvacet přihlášek patentů, užitných a průmyslových vzorů nebo ochranných známek podali za rok 2009 pracovníci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Vyplývá to z údajů Centra transferu technologií,...

Vědecká show v ulicích Ostravy – sex, drogy a rokenrol

Vědecká knihovna v Ostravě se začne stavět ještě letos

Jednou z hlavních priorit Moravskoslezského kraje je výstavba nové Vědecké knihovny v Ostravě. Zastupitelé kraje vyčlenili na knihovnu z letošního rozpočtu 84,5 milionu korun.

Vědec Michael Londesborough předvede v Ostravě svou show