Počasí
Praha 3 °C Sobota, 29. ledna 2022, Svátek má Zdislava
Go to content

„Primátorka ustupuje fanatismu Zelených,“ zní z ODS i TOP 09. Rozhodne Pepa Šofér?

Město opět odsunulo stavbu vnitřního městského okruhu (MO), jež řídí i financuje. Stagnuje i „velký“ obchvat spojující dálnice (SOKP), který buduje (spíš nebuduje) vláda a stát. Krumpáče a bagry mají volno, odlehčení pražské dopravy se opět odkládá. Rozhodnou volby? Hlasy nerozhodnutých či ti, co k volbám obvykle nechodí? Rozhodne „Pepa Šofér“?
Někam se ty kamiony vejít musí - ilustrační foto Zvětšit
Někam se ty kamiony vejít musí - ilustrační foto

Důvod dalšího odsunutí? Naše Praha nekomentuje, jen uvádí fakta a cituje aktéry. Většina v pražské koalici (ANO a ČSSD) chce pro městský vnitřní okruh (MO) schválenou variantu „Vlasta“ (využívá Blanku, Strahovský tunel, Barandovský most či Jižní spojku): z části zahloubenou, tím i dražší, nicméně projednanou a schválenou. Jinou, v budoucnu hledanou variantu (tunel pod Malešicemi či žižkovským Balkánem?) preferují Zelení, lidovci a STAN (tzv. Trojkoalice, má ovšem v radě menšinu a neměla by koaliční partnery z ANO a ČSSD přehlasovat). Argumentují řešením levnějším, nikoli auta pod zem, s menším množstvím tunelu a spíše povrchovým. „Chceme to odložit než budou dva rovnocenné návrhy,“ uvedl opakovaně Matěj Stropnický (SZ) a předseda magistrátního dopravního výboru. O dva týdny dříve přitom městská koaliční rada v témž složení stran původní návrh schválila. Navíc je faktem, že verze navrhovaná Trojkoalicí vychází z dávného návrhu bývalého pražského radního pro dopravu a starosty Prahy 8 Josefa Noska (ODS), který ji ovšem navrhoval jako provizorium, než se dobuduje pokračování Blanky pod zemí. Podle magistrátní opozice prý rozhádanou koalici zastavil tlak Zelených. Jak uvnitř koalice dokázala menšina přehlasovat většinu, není známo. V Praze vládne ANO, ČSSD a tzv. Trojkoalice (Zelení, lidovci a STAN), mají v pražském 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů. V opozici jsou KSČM, Piráti, ODS a TOP 09.

Opoziční TOP 09 a ODS chtěly souhlas zastupitelstva v radou schválené podobě dalšího kusu okruhu před volbami. Ani po dvou jednání zastupitelstva – řádného i mimořádného – souhlas se stavbou části okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol nebyl. Při řádném v září se opoziční návrh na program nedostal. „Znovu posouvat začátek prací okruhu je pro nás nepřijatelné,“ uvedl Filip Humplík (ODS) „Chceme proto mimořádné zastupitelstvo. Vše je připravené a jen je potřeba to formálně schválit,“ dodává Humplík. „Materiál pro přípravu projektové dokumentace je hotový, rada ho schválila. Proč čekat, jak dopadnou říjnové volby? Volby nás v horizontu dalších let čekají každý rok, takže budeme čekat na rok, kdy se žádné konat nebudou? To by se Pražané Městského okruhu asi nikdy nedočkali,“ řekl Václav Novotný (TOP 09).

Prý Zelení blokují cokoli, co by sloužilo autům

Koncem září bylo mimořádné zastupitelstvo svoláno. V návrhu TOP 09, nezávislých a ODS byl jediný bod: okruh. „Pro koaliční většinu by přece neměl být problém podpořit vlastní materiál. Koaliční zastupitelé za ANO, ČSSD a Trojkoalici tak dali svým nesouhlasem jasně najevo svůj postoj. Klub TOP 09 a nezávislých a ve spolupráci s ODS nabídl všechny své opoziční hlasy, které by plně dostačovaly k rozvoji dopravy v Praze,“ uvedl Václav Novotný (TOP 09). Program ale nebyl odhlasován, zastupitelstvo se tedy rozešlo, další bude po parlamentních volbách. Návrh TOP 09, ODS a nezávislých na schválení stavby podpořil i zbytek opozice, tedy Piráti a KSČM. Seznam, kdo hlasovat pro, proti, kdo se zdržel, a kdo vůbec nehlasoval, na www.nasepraha.cz.

„Bohužel ANO v čele s primátorkou Krnáčovou a ČSSD ustoupili fanatismu 4 zastupitelů za Stranu zelených, podporovaných STANem a KDU-ČSL. Z opozičních lavic jsme byli připraveni podpořit dostavbu, protože nám jde o rozvoj Prahy a zlepšení dopravní situace,“ uvedla Alexandra Udženija (ODS). Podle ní se Zelení za každou cenu snaží blokovat cokoli, co by sloužilo automobilové dopravě. „Dva a půl roku vláda města v otázce Městského okruhu neudělala nic. Podle harmonogramu máme už pět měsíců zpoždění a pro další odklady neexistuje žádný důvod. Proto jsme předložili materiál, který podle primátorky Adriany Krnáčové radními už jednomyslně schválili. Je paradox, že jako opozice předkládáme materiál, který si vedení města samo odhlasovalo. A ještě větším paradoxem je, že ho sami nechali na několik dalších měsíců zablokovat,“ říká tomu místopředseda pražské TOP 09 Jiří Nouza.

ČSSD: varianty ani odklady nebudou

Podle opozice je totiž důvodem odsouvání tlak Strany zelených, která prý nechce, aby se vnitřní okruh dostavěl. Problémy ANO – ČSSD – lidovci/Zelení/STAN řešili již v roce 2015, kdy Matěj Stropnický (SZ) byl odvolán i hlasy ANO a ČSSD z postu náměstka pro územní plánování. Nyní je ve vlivné funkci předsedy Výboru pro dopravu a současně předsedy Komise pro změny územního plánu. V gesci Zelených je i IPR, Institut plánování a rozvoje, který má zásadní funkci v územním rozvoji Prahy. Prý se čeká na volby a zda radikalismus části Zelených nezapůsobí na nerozhodnuté voliče či ty, kteří k volbách obvykle nechodí, jako repelent. Podle náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) ale jde o politizaci a věří v původní podobu okruhu. „Odmítáme politizaci dostavby Městského okruhu. Ten je potřeba především co nejrychleji dokončit. Proto dnes ČSSD nebude hlasovat pro schválení programu mimořádného zastupitelstva,“ uvedl před hlasováním. „Rada odsouhlasila zakázku na vyhotovení dokumentace k územnímu řízení, včetně zajištění inženýrské činnosti k získání rozhodnutí pro dokončení severovýchodní části Městského okruhu v úseku Pelc Tyrolka – Balabenka – Štěrboholská radiála a to včetně realizace funkčně neoddělitelné stavby Libeňské spojky. Nyní je naším úkolem přispět k co nejrychlejšímu dokončení. Politickými exhibicemi kvůli volbám do Sněmovny tomu nepomůžeme,“ slíbil dohodnutou podobu okruhu Dolínek.

Na magistrále semafory a pruhy pro cyklisty

Je otázkou, zda dříve než vznikne první ze dvou okruhů, se nezačne proměňovat magistrála. Je v historii Prahy nejlevnějším řešením dopravy. Komunisté ji vybudovali v letech 1973 až 1980. Také nebyla zahloubená a vede přímo středem města. Co s ní? V září vydala Praha a jí řízený IPR vyjádření: „Prvním krokem k její proměně v městský bulvár by měla být úprava parků, ulic a náměstí, které k ní přiléhají. Vzniknout by také mělo několik nových přechodů pro chodce,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Omezování dopravy se podle ní prý zatím nechystá. „V tuto chvíli se řidiči nemusí bát žádných radikálních změn. Teď zkusíme rozběhnout drobná opatření, jako nové přechody nebo navigační systém,“ uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč. Podle něj by se na magistrále měly objevit kromě aut i další druhy dopravy, ať už bicykly tak MHD.

Bez staveb okruhů (tzn. bez práce bagrů, nikoli řečí), spolu s rozpínající se chobotnicí nekompatibilních a problém jen posouvajících modrých zón, spolu s absencí výstavby parkovacích domů a záchytných parkovišť na okrajích, bez rozvíjení MHD s plány na tramvajové tratě, jež jsou jen na plánech, nerealizací metra D – světově unikátního (možná nebude mít stanice, město nezvládlo zajistit pro ně pozemky) a odsouvání řešení dopravy a parkování jako celku, čeká pražské i mimopražské Pepy Řidiče poměrně napínavá budoucnost.

 

Dřív let na Mars než pražské okruhy?

Americký miliardář Elon Musk, majitel SpaceX, šéf SolarCity či zakladatel elektrovozů Testa znovu v září 2017 potvrdil, že vyšle na Mars první posádku v roce 2024 s příletem 2025. SpaceX je jednou ze dvou soukromých společností, které NASA pomáhají se zásobováním ISS. Musk dosáhl již řady prvenství, včetně přistání 16 raket zpět na Zemi, dvě z nich se dostaly do vesmíru i podruhé. Mise na Mars má slíbený termín realizace jako stavba vnitřního okruhu, druhý státní vnější obchvat je již dnes o několik světelných let již vzdálenější. Naše Praha se ptá: co bude dřív?

 

 

MO – vnitřní Městský okruh – cca 30 km (s využitím Blanky, Strahovského mostu, Jižní spojky)

Pro dostavbu je platné stanovisko EIA. Schválené a připravované stavby severovýchodní části:

• Městský okruh, stavba 0094 v úseku Balabenka – Štěrboholská radiála (5,7 km)

• Městský okruh, stavba 0081 v úseku Pelc Tyrolka – Balabenka (3,2 km)

• Libeňská spojka, stavba 8313 v úseku U Kříže – Vychovatelna (1,4 km)

Celkově stavby 10,2 km, z toho cca 5 km v tunelech ražených a hloubených. Směrově rozdělená sběrná komunikace o dvou jízdních pruzích v každém směru. Jde o cca 30% z celkové délky MO.

Trojkoalice (Zelení, STAN, lidovci) chtějí začít připravovat jinou variantu MO, která by snížila náklady menší délkou zahloubení a více využívala stávající komunikace, mohla by být levnější.

 

SOKP – „velký“ silniční okruh okolo Prahy, financovaný státem a EU

Protahuje se i stavba vnějšího SOKP přes 80 km dlouhého obchvatu (financuje stát, stovky tisíc eur i EU).  „Velký“ silniční okruh kolem Prahy (SOKP) měl spojit dálnice a ulevit tranzitní dopravě včetně kamionové. Stavba má 11 úseků, 7 je již v provozu, 4 v přípravě. Aneb v provozu je cca 40 km, v přípravě 40 km, ve stavbě 0 km. Řeší se nyní dva úseky – tzv. 511 mezi brněnskou a hradeckou dálnicí, a 29km dlouhý mezi Ruzyní, Suchdolem, a Satalicemi. První (511) má být hotov 2023, což ovšem samo ministerstvo označilo jako nereálné. O termínu druhého se ani nemluví. Vznikají konfliktní situace v linii stát  – Středočeský kraj – hl. m. Praha. Reálně se hovoří o „řešení“ typu zákaz vjezdu kamionů. Byl poprvé schválen vládou Československé socialistické republiky 10. dubna 1963. Kompetenčně spadá pod Ministerstvo dopravy, které má v gesci ANO 2011.

 

 

Primátorka letos v březnu o střetech v koalici

V rozhovoru Adriany Krnáčové exkluzivně pro Naši Prahu v březnu 2017 (archiv na www.NasePraha.cz) primátorka na otázku „Kterého Stropnického byste radši viděla v pražské politice?“ odpověděla: „Rozhodně můj kolega a šéf pražské ANO Martin Stropnický. Otec a jeho syn Matěj jsou naprosto odlišní a mě je určitě bližší povaha Martina Stropnického, který má ohromné diplomatické schopnosti a vždy se snaží najít cestu k dohodě. Naopak Matěj Stropnický je člověk, který je často velmi destruktivní a už několikrát se ukázalo, že to pro politiku není dobrá vlastnost. Každopádně si jej vážím pro jeho nesmírnou inteligenci, a protože má alespoň nějaké přesvědčení, názor, ideologii, hodnoty, což v politice často nevidíte.“

 

 

Výsledky hlasování Zastupitelstva hl. m. Prahy

zařadit bod „Dostavba vnitřního okruhu“ jako poř. č. 1 (Humplík)

Zasedání: 29

Výsledek: Ne

pro: 29

proti: 3

zdržel se: 19

Počet zastupitelů: 65

přítomno: 51

 

Zastupitel        Hlas

Ing. Jarmila Bendová             nehlasoval

Ing. Karel Grabein Procházka           zdržel se

Bc. Libor Hadrava     zdržel se

Ing. Jiří Haramul        zdržel se

Ing. Michal Hašek      nehlasoval

MgA. Eliška Kaplický Fuchsová       nehlasoval

prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.     zdržel se

Adriana Krnáčová      nehlasoval

Ing. Radek Lacko      zdržel se

Ing. Antonín Lébl       zdržel se

Ing. Patrik Nacher      nehlasoval

Radomír Nepil            nehlasoval

JUDr. Petr Novotný   nehlasoval

RNDr. Marcela Plesníková    nehlasoval

Ing. Ondřej Prokop    nehlasoval

Jaroslav Štěpánek, MBA        zdržel se

JUDr. Vladislava Veselá        zdržel se

Ing. Karel Březina      zdržel se

Petr Dolínek   proti

Daniel Hodek             proti

PhDr. Lukáš Kaucký nehlasoval

JUDr. Monika Hášová           zdržel se

Hana Nováková         zdržel se

Ing. Mgr. Irena Ropková       zdržel se

Jan Slezák       zdržel se

Mgr. Daniel Štěpán    zdržel se

PhDr. Helena Briardová         pro

JUDr. Ivan Hrůza       pro

Mgr. Marta Semelová             pro

Petr Šimůnek pro

Mgr. Alexander Bellu             pro

PharmDr. Petr Fifka   pro

Filip Humplík             pro

JUDr. Jaroslava Janderová     pro

Ing. Ondřej Martan    pro

Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.         pro

František Švarc           pro

Ing. Alexandra Udženija        pro

Bc. Mikuláš Ferjenčík            pro

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek             pro

Ondřej Profant           pro

Adam Zábranský        pro

Mgr. Petr Bříza           pro

Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc.     pro

Ing. Marek Doležal    pro

Ing. Jiří Hrabák          pro

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.          chyběl

Ing. Vladislava Hujová          pro

Tomáš Jílek     pro

Mgr. Albert Kubišta   pro

Mgr. Lukáš Manhart   pro

Ing. Jiří Nouza            pro

Ing. Václav Novotný             pro

Mgr. Petr Prchal         chyběl

Ing. Pavel Richter      pro

Ing. Milan Růžička     pro

Ing. Eva Vorlíčková   pro

Mgr. Jan Čižinský       nehlasoval

Mgr. Petra Kolínská   zdržel se

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM          zdržel se

RNDr. Jana Plamínková         zdržel se

Ing. Miloš Růžička     proti

PhDr. Matěj Stropnický         zdržel se

Mgr. Petr Štěpánek, CSc.       zdržel se

Jan Wolf         nehlasoval

 

 

 

 

 

Programové prohlášení Rady hl. Města na 2014 – 2018 – oddíl Doprava

(zveřejňujeme z asi třiceti slíbených bodů jen ty vybrané výňatky, které se často pokládají za nesplněné a nesplnitelné – do konce slíbeného období).

Rada hlavního města Prahy mimo jiné:

rozšíří počet záchytných parkovišť

– podpoří dokončení nejprůchodnější varianty silničního okruhu kolem Prahy

– zapojí více železniční dopravu do dopravního systému uvnitř hlavního města Prahy

– vytvoří jednotnou koncepci parkování, zavede komplexní systém zón placeného stání

– bude stavět nové tramvajové tratě

– posílí podporu cyklistické dopravy tak, aby se stala plnohodnotným způsobem dopravy po hlavním městě Praze, která odlehčí jiným druhům dopravy

– bude pokračovat v přípravě výstavby metra D jako samostatné trasy metra

– prosadí opatření vedoucí ke zklidnění severojižní magistrály v celé délce

– rozšíří jízdné zdarma pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené

– zlepší pocit bezpečnosti cestujících ve veřejné dopravě

– bude ve spolupráci se Středočeským krajem integrovat Pražskou a Středočeskou

integrovanou dopravu do jednoho společného integrovaného dopravního systému

(IDS) a bude usilovat o založení společného organizátora IDS

– zpracuje celkovou dopravní koncepci hlavního města Prahy

– v rámci snahy o snížení znečištění ovzduší zavede nízkoemisní zónu na území

hlavního města Prahy

– bude podporovat bike sharing, car sharing a elektromobilitu

 

 

 

 

 

Podobné články


Předchozí články

Holešovická tržnice: kontrola odhalila padělky bot za téměř sto tisíc

Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila v první polovině měsíce srpna mimořádnou kontrolní akci v Pražské tržnici. Zajistila 31 párů sportovní obuvi v hodnotě or...

Žlutá srdíčka budou opět pomáhat

V pondělí 18. září startují Podzimní Srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem se bude jejich prostřednictvím opět snažit získat peníze na pomoc vážně nemocným dětem odkázaným na domácí p...

FOTOGALERIE: 5 míst, kam se běžně nepodíváte

V Praze je řada míst, která jsou veřejnosti zapovězena. Věděli jste například, že Karlův most je dutý nebo, že Pražané nikdy neuvidí jeden z nekrásnějších výhledů na hlavní město? Díky Naší Praze se d...

Slovenští zpěváci míří bojovně do Prahy. Vystoupí v Lucerně

Štefan Margita, Peter Nagy, Vašo Patejdl, Pavol Hamel nebo Peter Cmorik – to je jen zlomek zpěváků, kteří míří 2. října na pódium pražské Lucerny. Někteří v Praze vystoupí po dlouhých letech, pro řadu...

V neděli přijde do Vršovic návštěva z Letné. Chystá se derby Sparta - Slavia

V Edenu tuto neděli bude živo. Ale nejen v Edenu. Fanoušti Sparty Praha plánují hromadný přesun z Letné přes část Prahy až do Vršovic. Pražská policie chystá z důvodu konání nedělního fotbalového utká...

Zítra se na Letné otevřou garáže pod Blankou

Od soboty 16. září začnou sloužit řidičům garáže pod Letnou, vybudované v rámci Blanky. Otevřené měly být už před dvěma roky.

Svěží festival nejen pro seniory proběhne už tuto středu

Fresh senior fest zamíří ve středu 20. září na náměstí Jiřího z Poděbrad. Festival dokazuje, že aktivní a pozitivní přístup k životu není limitován věkem. Láká na koncerty oblíbeného Ivana Mládka a je...

Antonín Kroča vystavuje na zámku

Výstavní síně frýdeckého zámku oživí expresivní malby akademického malíře Antonína Kroči. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. září v 17 hodin. Výstava je uspořádána u příležitosti autorových sedmdesátin, ...

Po roce se na polikliniku Parník vrací Den zdraví. Nechte se zdarma vyšetřit

Vyšetření hladiny cholesterolu a cukru v krvi, prohlídka kožních znamének nebo poradna v oblasti prevence nádorového onemocnění prsou. Tyto a další služby budou moci zdarma využít návštěvníci tradiční...

V sobotu 30. září proběhne na pražském Výstavišti unikátní festival

Prima COOL a televize ÓČKO připravují druhý ročník nadupaného festivalu Vodafone YOU FEST, který je naprosto jedinečným spojením hudby, youtuberingu, gamingu, lifestylu, food a také fashion festivalu ...

Tři otázky pro… Jana Nedvěda

Jan Nedvěd je zpěvák a skladatel, který věnuje většinu času hudbě. Je členem kapely Bek Ofis, s níž vystoupí v listopadu v Praze. Je spoluzakladatelem vydavatelství, které na podzim vydá jeho nový sin...

Sochy v ulicích budou k vidění jen do konce září

Už jen několik posledních dnů budou pražané a návštěvníci metropole potkávat na svých cestách Prahou více než dvě desítky soch festivalu Sculpture Line. Díla umělců zdobila pražské ulice, náměstí a da...

Soutěž Naší Prahy: vstupenky na megakoncert i kadeřnickou show

Štefan Margita, Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo Pavol Hammel – to je jen zlomek zpěváků, kteří míří do Lucerny. Koncert Slovenští muži vrací úder proběhne 2. října. S časopisem Naší Prahou může pět výhe...

Tomáš Fröde ze skupiny Imodium: „Sdílená kola jsou skvělý nápad!“

Dnes čtyřčlenná broumovská formace Imodium patří po více než deseti letech existence k české klubové stálici. Zpěvák Tomáš Fröde (31) zapustil kořeny v Praze a jak v rozhovoru přiznává, životní rytmus...

FOTOGALERIE: 5 pražských nostalgických ohlédnutí

Nabízíme vám unikátní historické fotografie, jejichž autor a současně komentátor zůstane asi navždy neodhalen. Ponořte se s ním do časů první republiky a dále do „pravěku“ a nechte se dojmout dobovým ...

O prázdninách bylo kvůli domácímu násilí v Praze vykázáno z bytu 30 osob

V Praze bylo kvůli domácímu násilí v červenci a srpnu vykázáno z bytu celkem 30 osob. Stejně tomu bylo i o prázdninách v minulém roce. Alarmující je však fakt, že v době dovolených a klidnějšího obdob...

Palachovo náměstí čeká změna. Nejdřív ale za dva roky

Dominantou Náměstí Jana Palacha je především budova Rudolfina, která prošla v minulých letech rekonstrukcí, ale zatím se stále nevyřešil prostor před ní. To by se ale mělo změnit.

Na „Václaváku“ přibyly sochy

Na ploše Václavského náměstí najdete jedinou stojící sochu – to se ale 12. září změnilo. Příležitost předvést své umění veřejnosti dostalo devět mladých tvůrců z ateliéru sochařství Lukáše Rittsteina ...

Zoo Praha slaví 86 let od svého otevření

Ve čtvrtek 28. září Zoo Praha oslaví 86. výročí od svého otevření. Stěžejním bodem oslav budou křtiny mláďat lachtana a zubra. Kromě zvířat se bude křtít také rozšířené vydání knihy Lexikon zvířat od ...

První ročník charitativního běhu se psy proběhne ve Stromovce

Nezisková organizace Se psem mě baví svět pořádá 1. charitativní běžecký závod „Fitmin Se psem mě baví běh“, kterého se mohou účastnit nejen sportovně založení pejskaři. Dobročinná akce, jejíž výtěžek...

Znovuzrození nejstarší části dětského hřiště Kaštánek ve Stromovce

Na dětském hřišti Kaštánek ve Stromovce (u vstupu do parku z Ovenecké ulice) se nachází unikátní realizace sochařských autorských objektů věnovaných dětem v roce 1961. Autory jsou celosvětově uznávaná...

Osm odložených štěňat zachráněno: strážníci je krmí v útulku

Další ošklivý případ absence empatie zaznamenali dnes ráno pražští strážníci. Nálezce z Prahy 10 si při cestě do práce všiml odložené přepravky. V ní bylo osm štěňat.

Flora – Náměstí Míru: krátkodobé přerušení provozu tramvají

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v noci z úterý 3. října 2017 (od 21.20 hodin) na středu 4. října 2017 (do 4.20 hodin) k přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru (pouze v uveden...

Kdy nepojedou v říjnu tramvaje?

Z důvodu údržby tramvajových tratí dochází také během října 2017 ke krátkodobým omezením v provozu tramvají. Podrobnosti k jednotlivým změnám budou postupně upřesněny.

V neděli prvního října v Praze 10 zahrají sestry. Všechny tři!

Fanánek se do Prahy 10 na zdejší radnicí pořádané slavnosti – Dny Prahy 10 – vrací po několika letech. Tři sestry vystoupí v areálu Hamr Sport v Záběhlicích v neděli 1. října večer. Před nimi bude boh...

FOTOGALERIE: 5 nej Naší Prahy: Kde byste tramvaje opravdu nečekali

Víte, že jezdívaly tramvaje a probíhal poměrně nornální život tam, kde si je dneska ani nedokážeme představit? Dokážete si tramvaje jet třeba z žižkovské Ohrady dolů Husitskou přes již neexistující Bu...

Soutěž: Slovenští muži vrací úder. Výherci byli inforfmováni

2.10. od 19:00 hodin se koná v pražské Lucerně koncert Slovenští muži vrací úder. Celkem pět výherců mohlo v naší soutěži vyhrát po dvou vstupenkách na tuto událost.

Proti povodni v Troji na zkoušku

Troja - Protipovodňové zábrany vyrostly v noci z 30. září na 1. října v oblasti Troji. Zčásti byly vybudovány i v Povltavské ulici, která vede směrem do tunelů Blanka a také podél Vodácké ulice, která...

V Česku schází více než trojnásobek IT pracovníků

Úspěch každé firmy dnes závisí na informačních technologiích. Odborníků v IT je v Česku kolem 160 tisíc, přesto na trhu práce zoufale chybí. O to víc si firmy hýčkají své stávající pracovníky a lákají...

Soutěž Naší Prahy o jazykové kurzy: Kdo vyhrál?

V minulém týdnu skončila a včera byla vylosována soutěž časopisu, webu a FB Naše Praha o kurzy v jazykové škole Confucius v Praze 3.

Potyčka na zastávce tramvaje vyústila v konflikt se strážníky

Muž pod vlivem alkoholu napadal osoby na zastávce tramvaje a byl agresivní vůči zasahujícím strážníkům. I přes nasazená pouta ve svém jednání pokračoval. Odvezla si ho Policie ČR.

V Praze se sešla špička českých parkouristů

Nejlepší tuzemští parkouristé se sešli na finále Blend 42 Vodka Parkour Cup na pražském Výstavišti. Celkem 17 špičkových závodníků, kteří se do finále probojovali z předchozích 6 podniků série, předve...

Neschovávejte přebytečná kila pod kabáty!

Léto je definitivně u konce a začíná období bund a kabátů. Podle statistik je každý pátý Čech obézní a během zimních měsíců lidé přibírají více než v létě. Domnívají se, že přebytečná kila schovají po...

Kdo půjde díky soutěži Naší Prahy na výstavu?

O víkendu skončila další soutěž časopisu, webu a FB Naše Praha, tentokrát o pět vstupenek na festival Vodafone You Fest , který se koná 30.9. od 11:00 hodin v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešo...

Dostihový jezdec Josef Váňa zapustil kořeny v botanické zahradě

Nejznámější a nejúspěšnější český žokej a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa dnes vysadil svůj strom v Botanické zahradě Praha. Stal se tak již 81. významným účastníkem světově unikátního p...

Informace o dopravním opatření na Malostranském náměstí

Od 4. do 15. října 2017 se bude opravovat vozovka na Malostranském náměstí v úseku ulic Tomášská – Sněmovní. Provoz ve směru na Újezd bude veden po kolejích - přes tramvajovou zastávku.

Praha 7 na jedno odpoledne otevře školku, kde se zastavil čas

Městská část Praha 7 vyhrála letos v květnu dva soudní spory a získala po více než deseti letech přístup do zavřené MŠ U Průhonu. V úterý 10. října se od 16:30 do 18:00 hodin chystá ve školce, kde se ...

Mořeplavec a spisovatel Rudolf Krautschneider bude mít besedu

Známý český mořeplavec, spisovatel a zajímavý člověk Ruda Krautschneider bude mít 11. 10. od 18 hodin besedu v hospodě Na Baltě (Cihlářská 828/2a, Prosek).

Signal festival: světelná show omezí dopravu v centru. Pojede se třicítkou

Festival světla Signal se bude stejně jako v uplynulých letech konat v polovině října, konkrétně od čtvrtka 12. do neděle 15. 10. K vidění bude dvacet instalací od českých i zahraničních autorů. Insta...

Na Proseku je nové víceúčelové hřiště a městský park

Téměř osmnáct tisíc metrů čtverečních tvoří plocha parku, který si od 21. září mohou užívat obyvatelé Proseka. Součástí parku je i víceúčelové hřiště, relaxační trávník, horolezecká stěna, trampolína ...

Půjčte si kolo: pilotní projekt odstartuje v Praze 7. Zatím bezplatně

Největší bikesharingová služba na světě Ofo vstoupila v polovině září na český trh. V pilotním provozu nasadí 300 kol. Půjčovna kol odstartuje v průběhu října v oblasti Holešovic, Letné a Tróje. Proza...

Říjen je v Praze 7 Měsícem první pomoci

Městská část Praha 7 pořádá v průběhu října kurzy první pomoci pro širokou veřejnost. Zájemci si mohou vybrat z certifikovaných kurzů či lekcí zaměřených na rodiče nebo seniory. Veškeré kurzy jsou poř...

Kanalizace na Vysočanské estakádě je opravená, teď je na řadě vozovka. Sna bude v listoadu

Vysočany - Propad vozovky na Vysočanské estakádě 26. Července minulého roku dodnes omezuje dopravu. Po estakádě jezdí jen autobusy MHD. Oskar Kuptík

Druhý ročník unikátního festivalu přilákal 8 000 návštěvníků

V sobotu 30. září se konal již druhý ročník Vodafone YOU FESTu, který i letos pořádal kanál Prima COOL a televize ÓČKO. Jedinečný program nabídl youtubery, hudební interprety, ale také dvě finále netr...

Muž řídil provoz na křižovatce v centru Prahy. Přiznal se, že je pod vlivem drog

Muž vstupoval do vozovky a pokoušel se řídit křižovatku na frekventovaném Křížovnickém náměstí. Strážníci ho předvedli na Policii ČR.

Tři otázky pro… Andreu Hoffmannovou

Herečku Andreu Hoffmannovou jste mohli vidět například ve filmu Pohádky pro Emu nebo v novém snímku Špunti na vodě. Kromě herectví a rodiny se půvabná herečka věnuje také sportu, zajímá se o módu a rá...

V Praze 7 letos vyrostlo více než sto nových cyklostojanů

Praha 7 usiluje o to, aby cyklisté nepřivazovali svá kola ke značkám či zábradlím, kde často překážejí. Radnice proto od počátku roku rozšířila počet cyklostojanů na svém území o více než stovku. V so...

V Praze 7 letos vyrostlo více než sto nových cyklostojanů

Praha 7 usiluje o to, aby cyklisté nepřivazovali svá kola ke značkám či zábradlím, kde často překážejí. Radnice proto od počátku roku rozšířila počet cyklostojanů na svém území o více než stovku. V so...

V Praze 7 letos vyrostlo více než sto nových cyklostojanů

Praha 7 usiluje o to, aby cyklisté nepřivazovali svá kola ke značkám či zábradlím, kde často překážejí. Radnice proto od počátku roku rozšířila počet cyklostojanů na svém území o více než stovku. V so...

Muž běhal po vozovce a napodoboval kuře. Skončil na psychiatrii

Kuriózní případ řešili v úterý večer strážníci z Prahy 3 v Seifertově ulici. Středem vozovky se pohyboval muž a dělal, že je kuře. Mladík následně skončil na psychiatrii.

Následující články

V polovině října se uskuteční již šestý ročník Prague Coffee Festivalu

O víkendu 14. a 15. října 2017 se v nově otevřeném prostoru Kampus Hybernská v Praze uskuteční již šestý ročník Prague Coffee Festivalu, který je největším kávovým festivalem v ČR. Událost je pořádána...

Nejen Žižkováci podepisují petici: Metro D potřebujeme

V územním plánu bylo metro D (nejprve vznikne Písnice – Pankrác, poté úsek na Nám. Míru – celkem 10,6 km) zamýšleno v budoucnu na Žižkov a dále. Praze 3 nejen v souvislosti s rekultivací a výstavbou u...

Kanalizace na Vysočanské estakádě je opravená, teď je na řadě vozovka

Propad vozovky na Vysočanské estakádě 26. července minulého roku dodnes omezuje dopravu. Po estakádě jezdí jen autobusy MHD.

Muž chtěl nastoupit strážníkům do služebního vozidla

Opilý muž se pokusil nastoupit do služebního vozidla pražské městské policie. Nakonec ho strážníci přece jen odvezli, pro svou opilost skončil na protialkoholní záchytné stanici.

FOTOGALERIE: 5 soch, které můžete vidět na "Václaváku"

Celkem 19 soch můžete v rámci výstavy VáclavART 2017 vidět na Václavském náměstí už jen do 10. října, Přinášíme vám pět z nich, které jsou součástí instalace. Jak se vám líbí?

V soutěži s Naší Prahou se nemusíte bát! I když půjde o strašidla….

Každý se někdy bojí. Naše Praha ale varuje: pokud se strach vaší největší slabinou, tak tuto soutěž vynechte. Či naopak: se strašidly, alchymisty a jejich dvěma muzei v centru Prahy může pět výherců z...

Že by byl v Praze zase trolejbus?

Ti co důvěrně pamatují trolejbus asi koukají jako zjara (redaktor Naší Prahy OK též), když jedou po Prosecké z Libně či dolů do Libně Trolejové vedení , které tam v těchto dnech dodělávají pracovníci ...

Kalendárium přibližuje historii Frýdku-Místku

Součástí oslav 750 let Frýdku-Místu je Výběrové kalendárium, která přibližuje významné milníky v dějinách města.

Zákaz dopravy v Troji padl, řešení se našlo

Praha - Kompromisem skončilo jednáni mezi magistrátem, Prahou 8, Prahou 7 a městskou částí Praha Troja o zákazu vjezdu do ulice k Bohnicím.

Scénárista Zdeněk Svěrák: „Je mi smutno ze strahovského stadionu“

Představovat detailně Zdeňka Svěráka (81) čtenářům časopisu Naše Praha snad ani nemusíme. Muž, který zvládl být dramatikem, scenáristou, hercem, spisovatelem i autorem písňových textů, patří mezi nejv...

Navštivte výstavu papoušků ve Frýdku

Tradiční podzimní výstava exotického ptactva se uskuteční ve dnech 13. až 15. října v Domě chovatelů na frýdeckém Zámeckém náměstí.

Cizinec bezdůvodně napadl dva mladíky, posléze je ohrožoval ještě nožem

Skvělou práci odvedli pražští strážníci, když dohledali muže, který s nožem v ruce ohrožoval ve stanici metra dva mladíky. Jednoho z nich navíc udeřil dlaní přes obličej. Osmatřicetiletého cizince pro...

Nabízela sex, navíc byla v databázi celostátně hledaných

Ženy, která postávala na okraji vozovky a nabízela sexuální služby, si všimla hlídka strážníků z Prahy 2. Kontrolou databází bylo zjištěno, že je vedena v evidenci celostátně hledaných osob. Šestatřic...

Národní divadlo – Staroměstská: krátkodobé přerušení provozu tramvají

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od soboty 14. října 2017 (přibližně od 0.30 hodin) do neděle 15. října 2017 (přibližně do 0.30 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Národní...

130 závodních dvojic páníčků a jejich chlupáčů „vyběhalo“ ve Stromovce 17 tisíc korun

Rekordním úspěchem skončil první ročník charitativního běžeckého závodu „Fitmin Se psem mě baví běh“. Nejenže se dobročinného odpoledne v pražské Stromovce aktivně zúčastnilo 130 závodních dvojic, ale...

Dívčí hrady se mění v lesopark

Dívčí hrady, rozsáhlá náhorní plošina na okraji Prokopského údolí s nádherným výhledem na celou Prahu se mění. Před nedávnem jsme přinesli video k tomu, že se tam chystá výběh pro převaláky a zřejmě i...

Kouřil v tramvaji, skončil s pouty na rukou

Pětatřicetiletý muž nastoupil do noční tramvaje se zapálenou cigaretou. Ani na výzvu strážníků ji nehodlal uhasit. Ve chvíli, kdy nechtěl spolupracovat ohledně ověření své totožnosti, museli strážníci...

Oprava Národního muzea jde podle plánu, otevře se příští rok

Rekonstrukce Národního muzea má skončit 28. října 2018 otevřením výstavy ke 100 letům vzniku Československa. Opravuje se od roku 2015. Teď je ale všude ještě staveniště, pracují tam restaurátoři, elek...

Požár izolace na stavbě administrativní budovy v Praze 7 způsobil milionové škody

Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes 12. 10.od 10:12 hodin u požáru na staveništi administrativní budovy v Argentinské ulici. První jednotka z holešovické stanice na místě byla dvě minuty od ...

Výběr střední školy: jak zvolit tu správnou?

Téměř 80 tisíc deváťáků čeká tento školní rok zlomové rozhodnutí. Výběr střední školy, přijímací řízení a přechod do dalšího stupně vzdělávání. Podle čeho vybrat školu?

Rekonstrukce Divadla Na zábradlí dokončena

Po roční pauze se soubor Divadla Na zábradlí opět vrací do nově zrekonstruované budovy na Anenském náměstí. Největší přestavba v dějinách legendární pražské scény vyvrcholí slavnostním otevřením v pát...

Proseckou ulici zaplní elektrobusy a trolejbusy

Postupné testování elektrobusů a trolejbusů v pražské hromadné dopravě se posouvá do další fáze. Po vyhotovení téměř kilometr dlouhého trolejového vedení zbývá již jediné, vyzkoušet tuto trasu novými ...

Nový život prázdným domům. Praha otevřela kreativní centrum

Ve středu 4. října se slavnostně otevřelo Pražské kreativní centrum (PKC). Prostor, kam se mohou soustředit organizace a lidé z kulturních a kreativních odvětví, se nachází v Radničních domech nedalek...

Budou v Praze jezdit zase trolejbusy?

Libeň/Prosek – I když to tak vypadá, klasické trolejbusy v Praze jezdit nebudou, byť mezi Horní Libní a Prosekem vede trolej, kterou mohou trolejbusy využít. Oskar Kuptík

Strážníci poskytli pomoc muži, který zkolaboval na Signal festivalu

Strážníci z Prahy 2 poskytli první pomoc muži, který zkolaboval při projekci v rámci Signal festivalu u kostela sv. Ludmily. Muž byl navíc silně posílen alkoholem. Záchranáři rozhodli o jeho převozu n...

Na Náplavku dorazí svatý Martin. Přiveze mladé víno a pečenou husu

Celkem 52 stánků, 24 vinařů z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude sedmý ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pe...

Praha má vánoční strom pro Staroměstské náměstí – je z Roztok u Křivoklátu

Praha už našla symbol českých Vánoc – strom pro Staroměstské náměstí. Smrk ztepilý přicestuje do české metropole ze Středočeského kraje, vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu. Organizá...

Oslavte celosvětový svátek archeologie v Náprstkově muzeu

Národní muzeum zve na sobotu 21. října 2017 všechny zájemce o archeologii do Náprstkova muzea, kde bude v rámci čtvrtého ročníku Mezinárodního dne archeologie připraven od 10.00 do 17.00 hodin zábavný...

Nádraží Praha-Bubny se promění. Vznikne tam Památník ticha

Na nádraží Praha Bubny vznikne Památník ticha jako vzpomínka na bezmála padesát tisíc lidí, kteří z tohoto místa nastoupili do transportů do koncentračních táborů. Ke vzniku památníku velmi výrazně př...

Soutěž: Kdo vyhrál CD Jana Nedvěda?

Dnes byla uzavřena, vylosována a zároveň odeslány výhry v soutěži časopisu, webu a FB Naše Praha, tentokrát o CD Jana Nedvěda.

Malešický Mat: Král padne v sobotu

Centrum Paraple zve všechny na otevřený šachový turnaj Malešický MAT, který odstartuje začátek pravidelného šachového klubu.

Jan Onder a Centrum Paraple zvou na taneční večer

Taneční workshop povede Jan Onder ve čtvrtek 19. října od 19 hodin v Centru Paraple (Ovčárská 471, Praha 10).

Divočina na Černém mostě se mění v park

Odpady, injekční stříkačky, nevzhledné křoviny – to je pozemek označovaný Divočina, ležící na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostě a vedle kulturního centra Plechárna. Hlavní město podpoří přeměnu...

Praha je třetí nejatraktivnější město na světě pro rodiny s dětmi

Web věnovaný městům vhodným pro víkendovou návštěvu WeekenGO přináší zajímavý a přehledný pohled na světová města a metropole. Žebříček porovnávající jednotlivá města ve čtyřech kategoriích a patnácti...

Vlakem po Praze 10? Hudba budoucnosti. Opět odloženo.

Bohužel se stavba železnice v Praze 10 odkládá. Důvodem je opakování výběrového řízení na stavitele. Železnice je plně v moci státních orgánů, město (magistrát) ani městské části (radnice) do toho nem...

Tři otázky pro… Marianu Prachařovou

Mariana Prachařová je mladá a krásná herečka a zpěvačka. Mimo to je i dcerou dvou herců - Dany Batulkové a Davida Prachaře – a právě s ním jí můžete vidět ve hře Divadla Verze Mesiáš.

Praha 7 dostane sto nových stromů

Úspěšný projekt „sto stromů pro Karlín“ má pokračování na území sedmé městské části. První výsadba by mohla začít v podzimních měsících a zbytek bude dosazen na jaře 2018.

Nová budova na Národní začne už brzy žít. Z paláce je drn

Nová budova na rohu Národní a Mikulandské ulice v centru města je těsně před dokončením. Na místě bývalého parkoviště bude stát multifunkční budova s galerií, kavárnou, obchody i kancelářemi.

Přepadení ženy s nožem v Praze: Pachatel je na úteku

Dnes 19. října, přepadl zatím neznámý pachatel provozovnu v Praze 6 Vokovicích. Policie po něm nyní pátrá a žádá veřejnost o spolupráci.

Na mimořádném zastupitelstvo se problémy vyřešit neporařilo

Bylo svoláno mimořádné zastupitelstvo Prahy 6 zejména kvůli iniciativě opoziřčními zasteupiteli za ODS nebo SZ, a to na pondělí 16. října od 17 hodin, což je bohužel i den, kdy jsme tiskárně odevzdáva...

KD Barikádníků odkrývá programové záměry. Budou třeba Ebeni, Buty a Michal Pavlíček

Strašnice – Vývoj KD Barikádníků, tedy Prahou 10 zřízená organizace, dodržuje směr, kterým se loni vydal. Kromě tradičních zde pořádaných akcí zde bude v sobotu 21. října pocta Elvisu Presleyovi, či v...

JAKVOLITVPRAZE.CZ: Studenti zjišťovali, které strany řeší specifické problémy metropole

Časopis Naše Praha získal informace o čerstvém akademickém experimentu, u nás patrně prvním , inspirovaném zahraničními zdroji jako The Guardian, britskou BBC nebo University of Michigan. V polovině ř...

Lidé mohou kontrolovat již několik let radnici sami Praha 10 - Do výběrových komisí radnice pro veřejné zakázky se opět mohou hlásit občané z Prahy 10. Dosud se dle údajů úřadu zapojily asi dvě stovk

Do výběrových komisí radnice pro veřejné zakázky se opět mohou hlásit občané z Prahy 10. Dosud se dle údajů úřadu zapojily asi dvě stovky občanů. Jde o dlouhodobou snahu, kterou úřad Prahy 10 deklaruj...

V Patočkové bude tichý asfalt

Břevnov - Oprava vozovky a současně pokládka tichého asfaltu probíhá v Patočkové až do 19. listopadu v úseku Pod Královkou – Bělohorská. Doprava je svedena do jednoho pruhu. Radnice požadavek u pražsk...

KD Barikádníků odkrývá programové záměry. Budou třeba Ebeni, Buty a Michal Pavlíček

KD Barikádníků odkrývá programové záměry. Budou třeba Ebeni, Buty a Michal Pavlíček Strašnice – Vývoj KD Barikádníků, tedy Prahou 10 zřízená organizace, dodržuje směr, kterým se loni vydal. Kromě trad...

Dvě dívky surově napadly svou spolužačku

Svoji spolužačku surově napadly dvě sedmnáctileté dívky. Srazily ji na zem, tahaly za vlasy a kopaly do břicha. Důvodem prý byly dlouhodobé spory. Napadaná dívka skončila v nemocnici. Útočnice předali...

Volby 2017: studenti volili nanečisto. Shodnou se s reálnými výsledky?

Na středních školách v České republice proběhly 3. a 4. října Studentské volby. Středoškoláci si tak mohli vyzkoušet „nanečisto“ volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují do Poslanecké ...

Volební místnosti uzavřeny: podle čeho Češi vybírají, komu dají hlas

Mezi nerozhodnuté voliče patří častěji ženy, lidé hlásící se k politickému středu a ti, kteří nesledují předvolební průzkumy. „S trochou zjednodušení se dá říci, že právě tuto významnou skupinu voličů...

Volby 2017: předběžné výsledky pro Prahu

Češi si zvolili novou sněmovnu. Volební místnosti se uzavřely dnes úderem 14. hodiny. Do sněmovních voleb se přihlásilo 31 stran, nejvíce v historii České republiky. Největší výběr měli voliči v Praze...

Volby 2017: v Praze je sečteno 10 procent hlasů. Vede ANO

Volební místnosti se uzavřely dnes úderem 14. hodiny. V hlavním městě je prozatím sečteno přes deset procent hlasů. V předběžných výsledcích zatím vede strana ANO.

Články abecedně vzestupné

„Oceněný anděl“ přiletí do Strašnic

Na druhou polovinu května připravuje strašnické kulturní a konferenční centrum InGarden pro všechny hudby chtivé uši mimořádný zážitek. 21. května od 20 hodin bude hostem večera Lenka Dusilová. Výrazn...

„Otvíráme!“. Hřiště pod Vidoulí se vylouplo do krásy

Dětské hřiště na rohu ulic Baldové a Štěpánkova v Košířích se po rekonstrukci dočkalo v pondělí 25. srpna otevření. Na stav bývalého zpustlého hřiště v minulosti dlouhou dobu upozorňovali úřady okolní...

„Pan Babička“ představil svou unikátní sbírku

Poutavým vyprávěním o životě spisovatelky Boženy Němcové zaujal počátkem března zaplněnou letňanskou knihovnu výtvarník a krajinář Jaroslav Kreibich, který vlastní největší sbírku knihy Babička.

„Pasovka“ vloni obsloužila 11 578 občanů

Celkem 11 578 občanů navštívilo v loňském roce referát cestovních dokladů Prahy 10. Úředníci referátu přijali od občanů 5776 žádostí o cestovní pas, 5802 cestovních pasů předali občanům k užívání a pr...

„Praha 7 je nádherná, ale nelogické cyklostezky jsou pitomost,“ říká textař a hudebník Martin Simandl

Na pultech knihkupectví se objevila nová dětská kniha Básničky a říkadla pro maličká kukadla. Jejími autory jsou manželé Ivana a Martin Simandlovi, dlouholetí obyvatelé Prahy 7.

„Prahu milujeme, ale hosty budeme shánět i jinde,“ říkají gastronomičtí podnikatelé

Již téměř rok covidová pandemie nemilosrdně drtí provozovatele gastropodniků. Mezi postiženými jsou i mladí podnikatelé Anna Mertová a Matyáš Merta, spolumajitelé Point Gallery u Betlémského náměstí. ...

„Pražští nováčci“ chtějí zaútočit na traťový rekord TESCO Grand Prix Praha

Na start letošního TESCO Grand Prix Praha se 12. září postaví s prvními čísly několik „nováčků". Etiopan Awash, katarský závodník Rashed i Mkami z Tanzánie přijíždějí do pro ně zatím neznámé Prahy s o...

„Přejmenujme náměstí I. P. Pavlova!“ žádá přední český imunolog

Náměstí I. P. Pavlova, kde je jeden z nejvytíženějších pražských dopravních uzlů, stanice metra a zastávky tramvají, by mělo nést jméno po českém vědci J. E. Purkyně. Tento návrh prosazuje přední česk...

„Přibývá dětí s problematickou artikulací,“ varuje logopedka

Evropský den logopedie, který připadá na 6. března, připomíná obor poskytující péči osobám s vadami a poruchami řeči, hlasu a sluchu nebo osobám s kombinovaným postižením a po cévních mozkových příhod...

„Přijďte tančit a ochutnávat“, zve organizátor třetího ročníku Čajomír plesu na netradiční degustační událost

Plesová sezóna začíná a nabídka žánrů je rozmanitá. Můžete zavítat na ples myslivců, hasičů, strojařů nebo mažoretek. Milovníci dobrého čaje mají tento rok příležitost zúčastnit se třetího ročníku tan...

Články abecedně sestupně

„Šmejdi“ pořád loví seniory na předváděcích akcích

„Sjezdovku by měli pražští politici podpořit!“ říká občanský aktivista Jan Čížek

Už jste o tom slyšeli? Praha by měla mít po vzoru Dubaje první krytou lyžařskou sjezdovku s celoročním provozem. Tajemný investor plánuje celý projekt za 6 miliard korun realizovat vedle dostihového z...

„Sestra v akci“ míří do Malešic

Vyprávět bude těm, kdo přijdou. Boromejka Angelika Pintířová mimo jiné pečovala o Václava Havla v jeho posledních dnech, věnuje se drogově závislé mládeži, ale „umí“ i s fotbalovým míčem či koloběžkou...

„Sedmnáctka“ se vrací do Kobylis

Po zprovoznění Trojského mostu se do Kobylis vrátí tramvaj linky číslo 17 a noční 53.

„Sedmičku“ nejvíc trápí nečistota po psech

V září tohoto roku se v aule ZŠ Tusarova uskutečnilo veřejné fórum, v rámci kterého občané a zástupci radnice diskutovali o životě v Praze 7, hlavních problémech a dalším rozvoji sedmé městské části.

„Sedmička“ opět rozsvítí vánoční strom

Ve středu 28. listopadu se v 16 hodin se na Strossmayerově náměstí u kostela sv. Antonína uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu Prahy 7.

„Seďárna“ pro muže bez přístřeší opět otevřena

Přečkat chladné noci v teple mohou i v letošním zimním období muži bez střechy nad hlavou. Od soboty 1. listopadu 2008 až do 31. března 2009 je ve zlínském Azylovém zařízení pro muže opět otevřena „se...

„Seďárna“ i denní centrum mají za současných mrazů delší otevírací dobu

Zlín – Azylové zařízení pro muže bez přístřeší na Hornomlýnské ulici ve Zlíně, takzvaná „seďárna“, prodloužilo kvůli současným tuhým mrazům otevírací dobu. Fungovat pro návštěvníky začíná každý den už...

„Roli sládka nevnímám jako práci, jde spíše o poslání,“ říká Jan Špaček, vrchní sládek pivovaru Staropramen

Na postu vrchního sládka došlo ve Staropramenu letos ke změně a nyní odpovídá za špičkovou kvalitu smíchovského piva Jan Špaček. A svou práci dělá více než dobře, což nedávno potvrdil nevídaný triumf ...

„Proměny“ dorazily do Zlína

Dotací ve výši deset tisíc korun z Kulturního fondu města Zlína podpořilo krajské město část projektu PROMĚNY. Výstupy z něho může zlínské publikum vidět v sále Masters of Rock café v úterý 5. května ...