Počasí
Praha 3 °C Neděle, 05. prosince 2021, Svátek má Jitka
Go to content

Modelka Asya Sun: Pokus o knedlíky skončil neslavně

Vlastně to měl být jen poznávací pobyt v naší stověžaté matce měst, ale pro kazašskou modelku Asya Sun se stal osudovým. Krása Prahy jí natolik okouzlila, že tu žije již několik let.
Již od dětství chtěla být modelkou a její sen se jí splnil. Zvětšit
Již od dětství chtěla být modelkou a její sen se jí splnil. Zdroj: ZLYART

Jelikož pocházíte ze vzdáleného Kazachstánu, prozraďte na úvod našim čtenářům a čtenářkám něco o svém dětství a dospívání.
Narodila jsem se v Rusku, ale po dvou letech se moje rodina vrátila do Kazachstánu. Vyrůstala jsem v Almatě, což je velká dvoumilionová metropole jižního Kazachstánu, obklopená krásnou přírodou a vysokým pohořím Tien Shan. Velmi dobře jsem se učila a už od dětství jsem toužila cestovat. Také jsem se brzy začala věnovat módě, mojí nejoblíbenější hrou byla na návrháře a modelky. Oblékali jsme si šaty mojí maminky a hráli si na přehlídky.

Kdy jste se rozhodla pracovat jako modelka?
Na prvním castingu jsem byla ve 14 letech v kazašské agentuře, ale rodiče moji myšlenku modelingu nepodporovali, chtěli, aby ze mne byla lékařka, a musela jsem se proto naplno věnovat studiu. O rok později jsem odjela studovat do Číny, kde jsem ale už fotila první módní kampaně a poznala jednu z největších světových metropolí Peking, čítajících neuvěřitelných 21 milionů obyvatel. Naučila jsem se čínský, ale především Čína nastartovala moji modelingovou kariéru. Věděla jsem, že se chci této profesi spolu se studiem věnovat.

Jakým řízením osudu jste se ale ocitla v Praze?
Plánovala jsem odletět do Kanady, kde jsem už měla modelingovou agenturu. Zároveň jsem tam chtěla studovat medicínu, protože jsem se velmi dobře naučila angličtinu a chtěla toho využít. Před odletem do Kanady jsem ještě toužila navštívit krátce Evropu, a vybrala jsem si Českou republiku, do které jsem přiletěla v 18 letech. Praha mne od prvního okamžiku učarovala a už jsem tady zůstala.

Čím hlavně vás Praha hlavně uchvátila?
V životě jsem poznala spoustu krásných měst, ale Praha mě nejvíce nadchla bohatou historií a krásnou architekturou. Také se mi líbí zdejší podnebí, máte tu krásné léto i skvělou zimu. A hlavně jsem v Praze poznala spoustu přátel a skvělých lidí. I když jsme Asiatka a působím exoticky, cítím se zde skutečně jako doma.

Jaké je vaše nejoblíbenější pražské místo?
Praha má spoustu krásných míst a líbí se mi skutečná celá pro svou rozmanitost a pestrost. Mezi moje nejoblíbenější místa patří kavárny v centru, pražské parky, Staré Město a Vinohrady. Ráda chodím přes Staroměstské náměstí a s oblibou sportuji na Letné.

Asya Sun se představila na letošní módní přehlídce Czech Fashion Week.
Asya Sun se představila na letošní módní přehlídce Czech Fashion Week. Zdroj: Czech Fashion Week

„Od mládí mluvím rusky a kyrgyzsky, dále jsem se naučila kazašsky, anglicky, čínsky a nově i česky“

Mluvíte pěti jazyky, učíte se česky a studujete tu v angličtině vysokou školu. Jaké jsou po promoci vaše další životní plány?
Protože hodně cestuji, musím se věnovat cizím jazykům. Od mládí mluvím rusky a kyrgyzsky, dále jsem se naučila kazašsky, anglicky a čínsky. Zpočátku jsem v České republice mluvila anglicky, čeština je pro cizince poměrně složitý jazyk. Nyní se již rok věnuji češtině a intenzivně se jí snažím naučit. A od příštího roku jsem se rozhodla pro studium španělštiny.
A co plánuji? Dokud jsem svobodná a bezdětná, chci hodně cestovat a poznávat život v jiných krajinách, zároveň musím, ale i chci, pracovat v módním průmyslu. Také se připravuji na budoucí kariéru, proto studují mezinárodní obchod. Mým koníčkem je péče o vzhled a o tělo, absolvovala jsem mnoho kurzu a seminářů v oblasti kosmetologie a jsem certifikovaná kosmetička. Studium jsem zvládla v českém jazyce, na což jsem moc pyšná.

Nedávno jste se objevila na módní přehlídce Czech Fashion Week. Jaké modely jste předváděla? 
Czech Fashion Week patří mezi nejprestižnější projekty v celé České republice a jsem ráda, že jsem se dostala do výběru modelek pro letošní ročník. Spolu se mnou předváděly opravdu krásné a slavné modelky, vítězky českých a světových soutěži krásy. Na Fashion Weeku byla také skvělá atmosféra, kterou vytvořilo výborné publikum. Původně jsem měla jít přehlídku pro přední českou návrhářku Annu Tejklovou (AnnaAnna) a Olgu Rusakovou, která pochází z Moskvy a rovněž si zamilovala Prahu. Byla jsem potěšena, že si mě pro své fashion show vybrali další návrháři značky Werso (Jiřina Matoušová), Jiří Moravec a Luděk Hanák, Naďa Moravcová a slovenská návrhářka Gabriela Giotto. Všechny modely byly úžasné a ve všech jsem cítila skvěle.

Natáčíte také televizní pořad. O čem je a jaká je v něm vaše role?
V současné době natáčím novou reality show pro televizi PRIMA a věnuji se módě. Ještě trochu bojuji s češtinou a před natáčení jsme se často s celým týmem zasmáli.

Co vás baví ve volném čase?
Jelikož hodně pracuji, studuji a ještě chodím na tance a pohybovou přípravu, moc volného času nemám. Nicméně velmi ráda čtu knihy a ze sportu preferuji kolečkové brusle a golf. Postavu si udržuji ve fitness.

Ráda cestuje a užívá si pohody života.
Ráda cestuje a užívá si pohody života. Zdroj: archiv AS

„Na první české Vánoce se těším, už nakupuji vánoční ozdoby“

Blíží se vánoční období, jak jej budete trávit? Nebrání vám vaše víra se připojit k tomuto svátku?
Každý stát slaví vánoční svátky odlišně. Například v Kazachstánu Vánoce slavíme v lednu a jinak se také slaví v Číně. A na české Vánoce se hodně těším, poprvé oslavím Štědrý den i Silvestr. Všechno jsem nastudovala a chystám se nakoupit si vánoční ozdoby a vyzdobit jimi dům.

Jaký byl pro vás největší kulturní, ale i společenský rozdíl mezi Kazachstánem a Prahou?
Obě země mají odlišnou kulturu. Kazachstán je asijský stát, kde lidé žijí daleko skromněji a více udržují konzervativní a rodinné tradice. Také celospolečenské změny se odehrávají pomalu. Oproti tomu Praha je velmi moderní metropole, kde člověk dostane mnohem více osobního prostoru. Nikdo neřeší, jak se oblékáte, co říkáte a s kým a kam chodíte. Jinak Almata je zhruba dvakrát větší než Praha a v Pekingu žije 20 x víc lidi než v Praze, proto je můj pohled na Prahu jako na malé, útulné a krásné město.

Vaříte ráda?
Vaření nepatří mezi moje silné stránky a chci na tom v budoucnu zapracovat. Moje kuchařské pokusy skončily neslavně. Alespoň jsme se tomu s přáteli hodně zasmáli, bohužel knedlíky, o které jsem se snažila, se opravdu nedaly jíst (úsměv). Ale z kazašských specialit nejvíce miluji Beshbarmak, to je naše nejslavnější tradiční jídlo (uvařené těstoviny s masem a cibulovou omáčkou), a Manty, což je maso v těstovinách.

V jaké části Prahy bydlíte?
Po příletu jsem bydlela v centru u Staroměstského náměstí, kde se mi moc líbilo. Teď žiji dál od centra a blíž k přírodě.

Když jste začala v naší metropoli žít, nedělalo vám problém se třeba zorientovat v metru nebo v uličkách Starého Města?
Staré Město miluji včetně romantických uliček, ale s pražským metrem jsem zpočátku často bojovala. Už je to sice lepší, ale průvodkyně ze mě asi nebude (smích).

Věříte na horoskopy a výklady karet?
Ano, moc mne baví. Dokonce mi kdysi kartářka předpověděla, že budu žít v Evropě a mluvit cizím jazykem, což se nyní naplnilo. A horoskopy čtu ráda, jsem typický Beran.

Dočetl jsem se, že Kazachstán zahájil přechod z cyrilice na latinku, proces má být dovršen v roce 2025. Je to podle vás správný krok a v čem to obyvatelům pomůže?
Zrovna tohle je pro mne složité, protože jazyk, který jsem se naučila, v podstatě zaniká. A až přijedu zase do Kazachstánu, bude se tam používat jiný. Naštěstí mám výhodu, latinku používám v Evropě, což mi v Kazachstánu pomůže. A určitě to přinese velké plus pro cizince, protože komunikace bude výrazně jednodušší. I když věřím, že pokud se lidé chtějí skutečně domluvit, tak se jim to vždy podaří. Děkuji za rozhovor a zdravím všechny čtenáře časopisu Naše Praha!

Podobné články


Předchozí články

Gigantickou dýni představí botanická zahrada

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje výstavu dýňových aranžmá, tentokrát pod názvem Tajuplný dýňový podzim. Na velké i malé návštěvníky čeká svět roztodivných dýňových výrobků a dýně různých...

Neetický krok Prahy sobě

Nedávné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR využila Praha sobě k politické agitaci v blízkosti volebních místností. To popudilo většinu politických stran a hnutí napříč spektrem.

Jen další metla na řidiče

Předjíždění cyklistů s odstupem 1,5 metru? V Praze? To je blbý vtip, ne? V metropoli, kde vinou na magistrátu vládnoucím Praze sobě Jana Čižinského a Pirátům je řidič považován za nepřítele?

Kde najít v podzimním období klid a krásu?

Až do neděle 17. října čeká na zákazníky Centra Černý Most (CČM) diagnostiku pleti, tipy na aktuální módní a beauty trendy a výživové poradenství. Nejmenší návštěvníci se zase mohou těšit na severské ...

Jak se valí lidem šrouby do hlavy

Tento týden mě zaujal příběh kamarádky, středoškolské učitelky. Ta se takhle jednou dostavila do práce a chystala se, stejně jako každý jiný den, učit.

Kdo zastaví zdražování elektřiny?

Dolétaly zátky od šampusů v bytech vítězů parlamentních voleb, byly dopity poháry hořkosti ve stranách, které se nedostaly do parlamentu či zaznamenaly totální propadák (Piráti). Euforie ze změn v nej...

Podzimní počasí vybízí k pouštění draků

Venku nám začal podzim se vším, co k tomu patří. Miluji toto období, Praha se zbarví do žlutava, zarudlé slunce ještě hřeje a my se můžeme procházet po krásně zbarvených pražských parcích. Nebo s dětm...

Kartářka Dagmar Kludská: Lidé hledají smysl života

V naší zemi není asi populárnější a známější kartářky, než je Dagmar Kludská (77). Přes 30 let profesionálně vykládá svým klientům budoucnost a její diář je neustále zaplněn novými objednávkami. Na co...

Pražané si na přístřešky MHD asi ještě počkají, letos nebudou

Mnozí Pražané se podivují, kam zmizely přístřešky MHD, které provozovala od roku 1994 francouzská společnost JCDecaux. Jak to vypadá, tak letos se nových laviček Pražané nedočkají. Magistrátu se totiž...

Odvolaný místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop: „Pro Piráty jsem nepřítelem číslo jedna!“

Čtyřleté volební období „nepřežil“ místostarosta městské části Praha 11 a současně zastupitel hl. m. Prahy Ondřej Prokop (ANO 2011). Na posledním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 11 došlo, možná pro n...

Řidiči ztrácí trpělivost s kolonami na Průběžné. Ulice V Korytech se otevře až 12.listopadu.

Až 40 minut v koloně stráví řidiči v koloně, která se tvoří každý den v Průběžné ulici. Důvodem je aktuální rekonstrukce železničního mostu v ulici V Korytech a nové semafory na objízdné trase ve směr...

Místo muslimské mešity si obyvatelé Prahy 8 vybudovali společensko-vlastenecké centrum Libeňský svět

Diskusní večery o fotbalovém Meteoru, hudební večery Petry Rézové nebo komentované prohlídky Libeňského světa a procházky po Hájku a Kotlasce, jsou nové taháky kulturně společenského centra Libeňský s...

Praha 9 chce vybudovat nové centrum městské části u O2 Arény

Praha 9 se chystá vytvořit nové živé centrum Vysočan. Jedinečnou příležitost vidí v developmentu brownfieldů v okolí O2 Arény.

Soutěž Naší Prahy o balíčky levandulových produktů

Levanduli po staletí využívali lékaři i šamani jako antidepresivum. Na získané vědomosti o této zázračné bylině navázala podnikatelka Helena Neumannová a její firma Levandulové údolí vyrábí produkty z...

Bude Praha jen město pro cyklisty?

Ačkoli mi je vášeň pro městskou cyklistiku cizí, respektuji, že k modernímu velkoměstu tento typ přepravy zkrátka patří. Cyklisté ale nesmí být jedinou skupinou, na které vedení města myslí. Jsou situ...

Vichřice v Praze ničila majetky. Rychlost větru je až 102km/hod

Ničivá vichřice se prohnala Prahou. Rychlost větru dosahuje až 102 km/hod. Škody jsou hlášeny na domech i na veřejném majetku. Hasiči řeší popadané stromy, uvolněné plechy na střechách. Celkem v repub...

V Letňanech se předvedou krásné ženy a auta.

Krásné ženy a auta patří odjakživa k sobě. O víkendu 30. a 31.října si všichni gurmáni užijí krásky a dokonalá auta na výstavě Escape6 Prague Car Festival 2021, která se koná v pražském PVA Expo Letňa...

Hospodaření Prahy 10: Na účtu měli 1,3 miliardy, dnes si musí brát kontokorent 130 miliónů.

Jako špatné a netransparentní označují hospodaření radnice Prahy 10 opoziční zastupitelé. Vedení Prahy 10 totiž oznámilo na finančním výboru, že si bere kontokorentní úvěr 130 miliónů korun. Opozici v...

Ráj poníků si hledá nový domov

Za plotem a za vzrostlou zelení je ve vysočanské ulici Poděbradská tak trochu ukrytý Ráj poníků. Nejde o klasickou stáj s řehtajícími zvířaty, ale o soukromníky pronajatou plochu, kde se starají o šes...

Kam se ten svět řítí? Nebude dobře, to už víme.

Asi jste všichni zděšeni zprávami, které oznamují ohromné zdražování. Ono je to jak z učebnice ekonomie. Dominový efekt. Lavina, která se nedá zastavit. To, co se právě děje v Evropě je názorná ukázka...

Pavel Čižinský z Prahy 1: piráta Bodečka musíme odvolat, není dost „revolučně“ naladěn

Mezi Piráty a Praha Sobě se na Praze 1 rozhořel spor, který může vyústit v odvolání předsedy Kontrolního výboru Prahy 1 Davida Bodečka (Piráti) z funkce. Bodeček informaci redakci Naše Praha potvrdil ...

Pirátský starosta Jiří Dohnal vyhodil 200 tisíc z okna a zmařil 10 hodin času zastupitelů a úředníků

Tak by se v kostce dalo zhodnotit říjnové zastupitelstvo Prahy 11. Šlo o bezprecedentní selhání starosty, který svolal pokračování mimořádného zastupitelstva přerušeného 1. října v rozporu se zákonem....

Nabídka paliativní péče se rozšiřuje. Magistrát opět bez pochvaly – vložil do toho minimum

Kromě uznávaných projektů typu Cesta domů (mobilní hospice, viz umirani.cz) bude nově mobilní paliativní péči zajišťovat i pražská záchranka zřízená magistrátem. Oč jde?

Zmařené hodiny, ale přece se něco povedlo

Pokračování mimořádného říjnového zastupitelstva Prahy 11 bylo dlouhé a náročné. Piráti různé stahovali ohlášené body programu, uzavírali diskuzi, ještě než stihla začít. Jediné, co se povedlo a na to...

Vetřelec řádí nejen na pražských hřbitovech

Nehezký vzhled mají některé části pražských hřbitovů, ať je to v Motole nebo na Vinohradech. Buxusy, tedy zimostrázy, jsou suché a zdálo by se, že se o ně Správa pražských hřbitovů nestará. Ale není t...

Exekuční show Jana Mydláře vás přenese přímo na popraviště

V neděli 31. října se v Divadle VILA Štvanice uskuteční premiéra inscenace 27, exekuční show, u níž je snadné ztratit hlavu. Raně barokní katovna české politiky představí osudy popravených účastníků s...

Svět je plnej bláznů…

Světem zas jednou hýbe zcela zásadní téma: transgender inkluzivní záchody.

Na procházku starou Libní můžete vyrazit 30. října

Komentovanou procházku po zákoutích staré Libně, tedy Labuťkou, Hájkem a Kotlaskou, pořádá 30. října od 14.00 hodin radnice Prahy 8.

Anketa o Branických skalách

Navštěvujete rádi Branické skály? Co se vám zde líbí a nelíbí? Máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky?

Výstava k nedožitým devadesátinám Radka Pilaře

Bubenečská Galerie Villa Pellé připravila retrospektivní výstavu Radek Pilař 90, která představuje známá i neznámá díla výtvarníka, ilustrátora a průkopníka multimediální tvorby

Pražané si mohou pěstovat zeleninu na střechách

Stále více Pražanů si chce pěstovat zeleninu pro vlastní spotřebu. Využívají proto střechy svých domů na tzv. hydroponie. Jedná se o ocelové konstrukce s pěstebními žlaby a košíčky, kde zelenina a byl...

Praha 5 rozšíří zóny placeného stání

Modré parkovací zóny čeká v únoru 2022 rozšíření na celou lokalitu sídliště Barrandov, Starých Hlubočep, Žvahova a Zlíchova. Přinesou podle radnice větší komfort pro rezidenty a z parkovacích míst zmi...

Hostina – hra, která nabídne i nefalšovanou žranici

Soubor My kluci, co spolu chodíme si na přelom října a listopadu připravil novou inscenaci s názvem HOSTINA, která se bude odehrávat v kulisách jedné z přidružených budov Jatek78.

Jaká tajemství ukrývá Ďáblický hřbitov?

Hlavní město společně s Ústavem pro studium totalitních režimů (ÚSTR) vydalo novou publikaci „Ďáblický hřbitov. Místo paměti druhého a třetího odboje“, která poprvé přehledně předkládá dějiny druhého ...

"Rasismus", ten my známe...

Vždy, když někdo začne plácat něco o rasismu, jako nedávno při fotbalových zápasech skotského Glasgow Rangers s pražskými S, vzpomenu si na ústeckou Matiční ulici. Pamatujete?

Československo

Ve čtvrtek jsme oslavili státní svátek – výročí vzniku samostatného Československa. I když by se podle mikiny v sáčku pana předsedy Senátu ČR při slavnostním ceremoniálu na Vítkově mohlo zdát, že vlas...

Podoba Slunečního náměstí. Souhlas i rozpaky

Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) nedávno představil aktualizovaný návrh architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí, jeho okolí i pěší třídy.

Budoucí družstevníci z celé Prahy, spojte se!

Zoufalá bytová situace v hlavním městě, kde je velký nedostatek cenově přijatelných bytů, má možná svoje řešení. Ostatně, není to nic nového či převratného, jak i napovídá tematická venkovní výstava s...

Hořká komedie 8 GB tvrdýho porna

Divadlo LETÍ uvádí v obnovené premiéře hru mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím stojí strach z in...

Soutěž Naší Prahy. Zaposlouchejte se do muzikálů

Televize ani DVD už vás nebaví a procházet se setmělou a mrazivou Prahou vás rovněž neláká? Pak raději usedněte do hlediště Hudebního divadla Karlín a zabroukejte si známé hity, které vám precizně nas...

Pražská finalistka Miss ČR Adéla Lyachová: Chci pomáhat druhým a spravedlnosti

Již tuto sobotu 6. listopadu proběhne finále Miss České republiky, kdy bude vybrána nejkrásnější dívka Česka. Jedinou finalistkou z hlavního města je Adéla Lyachová.

Herec Peter Pecha: Kvůli roli jsem se naučil práskat bičem!

Tarzan, Rocky, zloděj koní Zobar, fanatik hudby a šťastný manžel – to všechno je v kostce herec Peter Pecha (32). Muž, který kvůli svým rolím fyzicky dře a obětuje jim téměř veškeré vlastní pohodlí je...

Přidělování obecních bytů má svoje úskalí

Tématu sociálního bydlení se pražský magistrát věnuje v posledních měsících poměrně intenzivně. Jak úspěšná je jeho strategie přidělování obecních bytů vyhrazených pro tyto účely a nakolik se městu da...

Branická návrhářka Anna Tejklová: „Proti smrti a strnulosti se nejlépe bojuje životem a pohybem!“

Módu miluje odjakživa, právě tak jako malbu, pro kterou podělila geny po mamince malířce. Módní návrhářka Anna Tejklová proto logicky spojila obě svoje vášně a její módní návrhy se nedávno představily...

U Anděla zaparkujete kola v nových cyklostojanech

Přímo ve vozovce pěší zóny vyrostly nové cyklostojany v centru páté městské části u Anděla.

A stojící se vrhli na sedící…

Tenhle moment ze známé povídky Šimka & Grossmanna o jízdě tramvají se mi poslední dobou vybaví vždycky, když vidím, jak se lidi mezi sebou mlátí kvůli kovidu.

V Čimicích proběhne odlov divočáků

V oblasti Čimického a Draháňského údolí (v honitbě Zdiby - Klecany) se dne 14. 11. od 9.00 do 12.00 hodin uskuteční „naháňka“ odlov černé zvěře. Akce bude provedena v součinnosti s Policií ČR tak, aby...

Ceny energií nesmí určovat spekulanti

Bohemia Energy (BE) způsobila milionu lidí existenční potíže. Pojďme si otevřeně říci, proč k tomu došlo a kdo za to může.

Kde najdete oázu pro psy a jejich přátele?

Kousek od stanice metra Pražského povstání naleznete velmi netradiční místo pro psy i jejich majitele a přátele. V Best Friends´ Club se totiž váš psí přítel může nechat po všech stránkách rozmazlovat...

Temná hra o smrti ruského agenta

Příliš drahý jed, inscenaci o případu otravy Alexandra Litviněnka, agenta ruských i britských tajných služeb, uvedlo smíchovské Švandovo divadlo. Další reprízy jsou plánovány na 24. listopadu a poté 1...

Následující články

Klára Cingrošová: Slavit, či neslavit – to je otázka

Prý patříme na Západ, jak se na nás odevšad dennodenně line. Hm, asi to tak opravdu bude, protože se v té naší eurorodince evidentně hodně inspirujeme a bereme si z ní samé pěkné věci!

„Praha 7 je nádherná, ale nelogické cyklostezky jsou pitomost,“ říká textař a hudebník Martin Simandl

Na pultech knihkupectví se objevila nová dětská kniha Básničky a říkadla pro maličká kukadla. Jejími autory jsou manželé Ivana a Martin Simandlovi, dlouholetí obyvatelé Prahy 7.

Ondřej Prokop: Po pochybných zakázkách reorganizují Piráti magistrátní IT odbory

Pod tíhou kritiky sporných IT zakázek vyhlašovaných magistrátem, je potřeba zahladit, co se dá. Pražští radní nedávno schválili změnu Organizačního řádu MHMP, která se týká struktury odboru informatic...

Kdo vyhrává na zdražení elektřiny?

Aktuální cena emisní povolenky dnes vystoupala na nové maximum 67,72 EUR/tCO2. Cena se od vzniku povolenek zvedla o více než 1000%. V letech 2005-2007 byla pár centů. Tedy si každý může dopočítat, pro...

Seznamte se s indickým kulečníkem

V sobotu 20. listopadu bude Praha 4 hostit druhý nejprestižnější mezinárodní turnaj v deskové hře carrom v Evropě – Carrom Open Cup. Nad tímto turnajem je již pouze Mistrovství Evropy.

Praha poskytuje krásná panoramata

Pan Alex Gern nám zaslal krásné večerní panorama z pražského Proseka, které zachytila paní Michaela Richterová.

Točené pivo Gambrinus za 21 korun? Nic není nemožné.

Restaurace U Švejka ve Strašnicích oslavila 20 let existence lidovými cenami. Pivo Gambrinus zde načepují za 21 korun, plzeňský Prazdroj za 34 korun. Tyto lidové ceny jsou zde k dispozici po celý list...

Praze vládne nepořádek v ulicích, chybí koncepce

Také jste si všimli toho čurbesu v pražských ulicích? Odpadkové koše přetékají, po zemi se válí nepořádek častěji potkáváme pohozené pytle u popelnic. Začali jsme se v době covidu chovat více nezodpov...

Pražský primátor Zdeněk Hřib nemá dobré vysvědčení

Pražský primátor Zdeněk Hřib, jeho spolustraníci a koaliční partneři mají za sebou 3 roky vlády hlavnímu městu a to je doba, za kterou už lze poměrně slušně hodnotit, zda jejich rozhodnutí vedla k lep...

Klára Cingrošová: Postrašíme, uvidíme…

Říká se, že strach má velké oči. To znamená, že ten, co se bojí, vidí nebezpečí větší, než ve skutečnosti je. Někdy to nemusí být na škodu, člověk je opatrnější, když si je vědom nějakého rizika.

Reportáž z instalace Vánočního stromu

Z důvodu covidových omezení se Praha letos rozhodla nedělat slavnostní rozsvícení Vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Přinášíme vám alespoň obrazovou reportáž z noční instalace Vánočního stromu...

Ondřej Prokop: Jedna nová zastávka není důvod k oslavě, mohlo už jich být 100

Snaha „slavit“ instalaci první nové zastávky jen ilustruje obří problémy s výměnou městského mobiliáře, která měla v Praze fungovat už několik měsíců. Je nemístné, aby primátor Hřib slavil výměnu jedn...

Vyhrajte kuchařku od cukrářky Mirky van Gils Slavíkové

Famózní cukrářka Mirka van Gils Slavíková vydala druhou kuchařku s názvem Famózní!2. K napsání ji inspirovali samotní čtenáři a jejich ohlasy. Mezi šedesáti pěti recepty, které zvládne úplně každý, na...

Spisovatel a tiskový mluvčí Jiří Bigas: „Možnosti internetu zničily novinovou žurnalistiku!“

Zkušený novinář Jiří Bigas, který je momentálně „rozkročený“ mezi Prahou 4, kde pracuje, a Prahou 5, ve které bydlí, zavzpomínal u příležitosti nedávného 17. listopadu na havlovskou éru. A také Naší P...

Herečka Anna Stropnická: Jezdit autem po Praze je zhůvěřilost

Dědeček textař Zdeněk Borovec. Otec bývalý herec Martin Stropnický. Maminka textařka a scénáristka Lucie Stropnická. Starší bratr Matěj politik a příležitostný herec. Není divu, že Anna Stropnická (32...

Divadlo BRAVO! vzdá čest velikánovi české pantomimy

Mim Sessiony byly divácky oblíbené komponované večery, během kterých oslovení umělci vytvářeli krátké výstupy na zadané téma. Jedna ze scén, na které působil mim Boris Hybner, nyní funguje pod názvem ...

Klára Cingrošová: Šťastné a veselé

Konečně nastalo nejhezčí období roku: těšení se na Ježíška. Čas jmelí, svařáku a rozzářených dětských očí. Kolotoč vánočních besídek a opileckých historek firemních večírků… No počkat, co to plácám. N...

"Blonďaté vlasy jsou jako automobil ferrari," říká kadeřnice Magdaléna Kunešová

Cesty všech blondýnek (i budoucích) vedou do Holešovic. Parafrází známého rčení o cestách do Říma je možné lokalizovat kadeřnický salon, jehož specialitou je právě péče o plavovlásky. Majitelkou je Ma...

Nákupu ošizeného Mikuláše zabrání pohled na složení

Předvečer svátku svatého Mikuláše je historicky spojen s nadílkou dětem. Hodné děti v balíčku se sladkou odměnou často nalezenou figurky v obalu s vyobrazením Mikuláše, čerta či anděla. Co se ale skrý...

Zpěvák Jarek Šimek: Iveta Bartošová byla na Jižáku šťastná

Spokojeným obyvatelem Jižního Města je zpěvák a skladatel Jarek Šimek (48). Jeho hit Svatební trhá na sociálních sítích rekordy ve sledovanosti a z nahrávacího studia v jeho malé garsonce se do světa ...