Počasí
Praha 8 °C Neděle, 28. května 2023, Svátek má Vilém
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Marcela Krplová: Pořádání České Miss je pro mě velkou výzvou

Podnikatelka Marcela Krplová působila dva roky jako ředitelka společnosti KulturaFM, která ve Frýdku-Místku organizovala kulturní akce. Její nástup i odchod byl spojen s emocemi. V současné době se vrátila ke své práci. Aktuálně pořádá adventní koncerty a castingy soutěže České Miss, kterou v srpnu letošního roku koupila od Michaely Maláčové.
Marcela Krplová. Foto: Robert Mročka Zvětšit
Marcela Krplová. Foto: Robert Mročka

Ve Frýdku-Místku a Ostravě pořádáte v prosinci adventní koncerty s Evou Urbanovou a Lucií Bílou. Kdy vznikl nápad organizovat tyto adventní akce?
Přibližně před 12 lety. V životě i podnikání se mi daří, chtěla jsem těmito koncerty udělat radost druhým a také pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Konkrétně dětským domovům a dětem, kterým nebylo naděleno dobré zdraví.

Kupujete dětem věci anebo jim dáváte peníze?
Řídím se filozofií „nedávej rybu, ale nauč rybařit“. Takže děti v domovech vyrábějí od září vánoční dárky, které od nich mohou dostat návštěvníci adventních koncertů a přispět jim dobrovolnou částkou. Lidé bývají v kostelích velkorysí. Někdo věnuje dětem za výrobek tisícikorunu, jiný podle možností třeba jen dvacetikorunu. Výtěžek dětem zůstává a mohou jej použít například na zaplacení lyžařského výcviku. Dětem také dáváme na koncertech prostor, aby ukázaly svůj talent.  Většinou to bývá tak, že když vám pánbůh něco ubere, jinde přidá. Jestliže hudebně nadané děti vystoupí s Lucií Bílou, je to pro ně obrovský zážitek a velká motivace do budoucna.

Jak je složité domluvit adventní koncert s takovými hvězdami, jako jsou Lucie Bílá a Eva Urbanová?
Jednáme s umělci od ledna nebo února. Je to o to složitější, že hvězdy většinou nerady zpívají v kostelích. Bývá tam zima a kvůli nachlazení nechtějí přijít o další koncerty. 

Nemůžete jim dát do kostela přímotopy?
Dáváme je tam. Jenže problém je střídání teplot, když zpěvák přechází z teplého prostředí do studeného. Navíc v kostele proudí vzduch, takže není jednoduché vše připravit tak, aby umělec byl spokojen a neměl obavy o své zdraví.

Zajímalo by mne, zda u adventních koncertů spojených s dobročinností jezdí umělci za nižší nebo symbolický honorář.
I v případě adventních koncertů dostávají klasický honorář, ale jsme rádi, že je na naše akce získáme.

Pokryjí náklady na koncert vstupenky anebo musíte shánět sponzory?
Máme samozřejmě sponzory, avšak příjem od nich a ze vstupného náklady stejně nepokryje. Proto z vlastních prostředků dofinancujeme přibližně 30 procent nákladů na adventní koncerty.

Kolem Vánoc máte nejvíce aktivit, ať už jde o adventní koncerty nebo výběrová kola České Miss. Zůstává vám vůbec čas na přípravu Vánoc a na zdobení stromečku?
Vánoce jsou nejhezčím obdobím a já během Vánoc dodržuji tradice. Protože mám dvě malé děti ve věku dva a půl a čtyři a půl roku, už v listopadu jsme si udělali malou vánoční výzdobu a začali péct perníčky. Na Vánoce se moc těšíme a užijeme si je.

Už víte, co děti dostanou pod stromeček?
Vánoce by měly být o pohodě a krásné atmosféře, ne o dárcích. Nejraději bych jim dala jen vyřezávaného koníčka. Ale doba je bohužel komerční a myslím si, že děti by z takového dárku nebyly šťastné. Koupíme jim po jednom dárku, který si přejí. Další určitě dostanou od babiček a příbuzných. 

Pojďme nyní k vaší poslední aktivitě. V létě jste koupila soutěž Česká Miss. Co vás k tomu vedlo?
Je to pro mne velká výzva, navíc v oboru, kterému se celý život věnuji. Podnikat v marketingu v Moravskoslezském kraji není snadné, a pokud chceme expandovat i do zbytku republiky, je Česká Miss tím nejlepším prostředkem.

Přestože vaše agentura sídlí v Ostravě, budete finále pořádat v Praze. Anebo se mýlím?
Finále bude tradičně v Praze. V dnešním globálním světě je ale úplně jedno, odkud firmu řídíte. Důležité je, jak ji řídíte.

Kolik vás koupě České Miss stála a co vše jste vlastně nakoupila?
Cena je obchodním tajemstvím, tu vám neprozradím. Koupila jsem celý projekt včetně značky Česká Miss, marketingových práv a licencí na to, aby naše dívky mohly soutěžit na Miss Universe, Miss World a Miss Earth.

Prozraďte alespoň, zda již máte pokrytý rozpočet České Miss.
Soutěž má vyrovnaný rozpočet. Alespoň pro současný ročník, který vyvrcholí finálovým večerem v Praze 28. března.

Počítáte s tím, že by se mělo do budoucna jednat o ziskovou záležitost?
Letos je cíl jasný – vyrovnaný rozpočet. Podnikáte ale samozřejmě s tím, že vytvoříte nějaký zisk. S tím u soutěže Česká Miss počítám do budoucna.

Dokázala jste v tomto vašem premiérovém ročníku na soutěži něco změnit? 
Změn je více. Dosud vítězku volili lidé, u nás celkovou vítězku zvolí odborná porota. Vytvořili jsme novou moderátorskou dvojici tím, že k Liboru Boučkovi přibyl Leoš Mareš. Patronkou soutěže se stala Iva Kubelková, která bude radit a pomáhat finalistkám. Podařilo se nám změnit místo finálového večera, který se odehrával v Hudebním divadle Karlín. To pojmulo přibližně 800 diváků. V březnu se finále odehraje v moderní hale Forum Karlín, kde se vejde 2500 diváků.

Popište, jak se dívky přihlašují. Stačí jen zveřejnit přihlášky, anebo je aktivně vyhledáváte?
V televizích, outdoorových médiích, online a na facebooku běžela velká kampaň. Také přímo oslovujeme modelingové agentury anebo univerzity. Vše doplňuje akce Přihlas dívku, kdy soutěžící může přihlásit její přítel nebo příbuzný. Když dívka postoupí finále, přihlašovatel získá jako odměnu 10 tisíc korun.

Tím, že agentura sídlí zde v regionu, pociťujete větší zájem místních dívek?
Castingy nedělá agentura z regionu, ale původní agentura, s kterou jsme se propojili.  Castingů bylo napříč republikou sedm a tradičně největší zájem je v Praze. Tam se hlásí dívky z celé republiky. Je to logické, protože v Praze studují. Na prvním pražském castingu jsme měli hodně dívek z Moravy, dokonce i jednu z Frýdku-Místku, ta však bohužel nepostoupila dál.

Kdo tvoří u castingů porotu?
Osm až deset lidí, například moderátor Libor Bouček, Iva Kubelková, ředitelka Dermacolu nebo úřadující miss a další dívky, které uspěly v soutěži.

Bývá velká diskuze o tom, kdo má postoupit?
Diskuze bývají velké a věřím, že když budeme v semifinále vybírat deset finalistek, může to být velmi vzrušené.  Protože pohled na krásu je velmi subjektivní, každému se líbí něco jiného. Když jsem v porotě já, tak protože jsem sportovně založený člověk, líbí se mi dívky se sportovní postavou. Nikdy bych nepustila dál dívky, které vypadají, že mají stravovací problémy. Na první casting nám přišla v obličeji nádherná dívka, ale když se svlékla do plavek, vypadala na bulimičku, byla kost a kůže. Takový typ dívek do soutěže krásy nepatří, protože by jí soutěž jen ublížila. Dívky musí mít zdravou a souměrnou postavu.

Když vás tak poslouchám, v porotě je hodně žen. Neměly by v soutěži krásy rozhodovat spíše muži?
Určitě ne. Muž vnímá krásu lehce odlišně, má rád velká prsa a zadeček. Prozradím vám, že Iva Kubelková má velice správný pohled na věc. Nabádala mne, ať se podívám na oči, na délku krku, zda má dívka souměrnou postavu. Musíme se na soutěžící dívat komplexně i proto, že bude reprezentovat Českou republiku v zahraničí. Je třeba vybrat takovou dívku, která uspěje v silné konkurenci ve světě, například vedle krásek z Jižní Ameriky. To znamená hezkou, symetrickou, prostě dokonalou, která vás ale dokáže ještě něčím navíc zaujmout. A k tomu je dobrá smíšená porota.

Které ze světových soutěží se zúčastní vítězka?
Česká Miss, tedy absolutní vítězka pojede na Miss Universe, druhá dívka na Miss World a třetí v pořadí na Miss Earth. Každá se přitom spojí s jedním poselstvím nebo dobročinným projektem, který bude prezentovat v zahraničí a kterému bude pomáhat. Budu usilovat o to, aby jedna z dívek se stalo patronkou dívek z dětských domovů.

Nemohu pominout vaše působení v čele městské společnosti KulturaFM. Když jste nastoupila, kritizovali vás někteří opoziční zastupitelé, že jste ve střetu zájmu, protože řídíte městskou organizace a zároveň vlastníte agenturu. Neměli přece jen pravdu?
Žádný střet tam nebyl a už vůbec ne, že by agentura za mého působení v KultuřeFM z toho nějak profitovala. Naopak. Agenturou Orange jsem podporovala akce města. Když se stalo, že v kulturním magazínu zůstala neprodaná inzertní plocha, koupila a zaplatila ji má agentura. Totéž v případě reklamních bannerů na webu. Někdy se neprodaly vstupenky na divadelní představení, takže jsem vstupenky koupila na agenturu a rozdala je svým klientům. Tím jsem podporovala KulturuFM. Mohla jsem svým klientům nakoupit nějaké dárky. Namísto toho jsem jim kupovala vstupenky.

Váš odchod z ředitelského místa po dvou letech nebyl zcela standardní. Co se vlastně stalo?
Nebylo to zrovna košer.  Byl důsledkem nepovedeného koncertu Iggyho Popa v bývalé Víceúčelové sportovní hale.

Ten koncert jste zařizovala vy?
Právě že ne. Organizovala jej jiná městská společnost Sportplex. Koncert skončil ve více než třímilionové ztrátě a vedení města po mně chtělo, ať vezmu na společnost KulturaFM polovinu ztráty s tím, že se to později dotacemi nějak srovná. To jsem odmítla i proto, že jsem měla oprávnění podepisovat částky jen do jednoho sta tisíce korun. Načež na dalším jednání městské rady mě odvolali. Když se ohlédnu, je mi to líto, ale udělala jsem dobře. Kdybych něco takového podepsala, skončila bych pravděpodobně stejně jako většina bývalého vedení města, tedy před soudem. 

Co se vám během dvouletého působení v KultuřeFM povedlo?
Především vytvořit značku KulturaFM Zavedla jsem vydávání kulturního magazínu, vytvořili jsme webové stránky optimalizované pro mobily, sjednotili prodej vstupenek na naše akce tak, aby je prodávalo Beskydské informační centrum a zavedli on-line prodej s možností využití platebních karet. Do té doby se prodávaly vstupenky jen v kině Vlast, a to do 16 hodin, takže lidé z okolí měli problém si je zakoupit a přijít na naše akce. Přišli jsme s novými akcemi, například divadelními představeními na zámku anebo Letohrátkami v parku pod zámkem. 

Jak se díváte na rozsvěcování vánočního stromu a s tím spojené akce?
Tuto akce jsem s agenturou Orange pořádala ještě předtím, než jsem nastoupila do KulturyFM. Dělali jsme ji za finančního přispění města, velkého přispění Lukáše Vícha při zajišťování sponzorů a část nákladů musela hradit agentura. Dnes se na tuto akci dívám tak, že nám byla téměř zcizena a o to víc mě trápí, když se podívám, jaký program byl na letošním rozsvěcování stromu. Vystupují tam sice báječní interpreti jako David Stypka nebo Tomáš Kočko, jenže nejsou úplně vhodní na vytvoření vánoční atmosféry.

Kdo by tam měl podle vás vystupovat?
Nejde o konkrétní osobnosti, ale o originální myšlenku. Když jsme akci organizovali, přivezli jsme třeba originální nedašovské čerty, jejichž kostýmy ve Frýdku-Místku do té doby nikdo neznal. Zařídili jsme nádherný ohňostroj přímo nad náměstím, který byl emočně podpořen hudbou. Lidé si odnesli nezapomenutelný zážitek a dlouho na něj vzpomínali. To jen s bigbítovou kapelou nezažijete. U této akce chybí invence, myšlenka, dotažení akce do posledního detailu. Připadá mi to, že letos se to udělalo jen proto, že se to udělat musí. A to mě mrzí.

Profil
Marcela Krplová  narodila se v roce 27. února 1971 ve Frýdku-Místku, kde dodnes bydlí. Absolvovala Gymnázium Petra Bezruče v Místku, Vysokou školu báňskou v Ostravě a Sheffield Business School na Hallam University ve Velké Británii. Pracovala pět let na exportním oddělení v Pivovaru Radegast, poté založila marketingovou agenturu Orange, účetní firmu, vlastní manufakturu na výrobu čokoládových bobů, dva roky působila jako ředitelka příspěvkové organizace KulturaFM. V srpnu letošního roku zakoupila soutěž Česká Miss a na místě ředitelky této soutěže vystřídala Michaelu Maláčovou. Byla členkou Symfonického orchestru Válcoven plechu, kde hrála na housle. Ve volném čase jezdí na kole, hraje squash nebo se věnuje běhu a vysokohorské turistice.  

 

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...


Předchozí články

Hokejovou Slavii povede trenér juniorů Novák

Dnes byl představen nový trenér hokejové Slavie. Je jím na dva další zápasy Petr Novák, kouč sešívané juniorky bude na střídačce stát společně s Josefem Beránkem. Slavia prohlála šest zápasů v řadě a ...

Fota ukazují slavnost gay komunity

Výstava fotografií frýdecko-místecké rodačky v místeckém knihkupectví Kapitola.

Hornická desítka má rekord

Ohlédnutí za největším běžeckým závodem ve Frýdku-Místku.

Kavárna Dvorek zve na dvě výstavy

Starý Frýdek-Místek, beskydské kytice a moderní technika - to jsou náměty dvou výstav v Kavárně Dvorek.

Alexander Mosio vystavuje U Arnošta

Smalty a obrazy U Arnošta.

Divadlo loutek Ostrava uvádí novou vánoční pohádku

Nová vánoční pohádka, která vznikla na motivy Malé vánoční povídky spisovatele Ludvíka Aškenazyho, měla premiéru 5. prosince. DLO ji bude hrát pro školy i pro veřejnost až do 28. prosince.

Fiducia zve na večer o Woody Allenovi

Komponovaný večer věnovaný režiséru a herci Woody Allenovi se koná v Antikvariátu a klubu Fiducia v úterý 9. prosince.

Masarykovo náměstí ožilo vánočními trhy

Tradiční vánoční trhy jsou tady. Doplňuje je program se známými zpěváky i folklorními soubory.

Do evropského projektu Prahy se zapojilo téměř 400 handicapovaných Pražanů

Velký zájem vzbudil mezi handicapovanými Pražany evropský projekt Vzdělávání a mobilita v Praze zaměřený na zvyšování kvalifikace a umožňující lepší uplatnění na trhu práce. Do tohoto unikátního proje...

Vánoční koncert Báry Basikové zpestří malí zpěváci

Na adventní koncert v Kulturním centru Novodvorská si populární zpěvačka přizvala ke spolupráci děti z Mateřské školy Němčická. Během představení ve čtvrtek 11. prosince od 19 hodin zazní nejenom melo...

Konec hazardu na osmičce

Již na konci listopadu schválila nová radnice materiál, podle něhož by měly z Prahy 8 zmizet herní automaty. Cesta ke konci hazardu v městské části ovšem bude dlouhá.

Náměstí a parky v Praze 3 změní podobu

Pro rok 2015 chystá radnice Prahy 3 několik rekonstrukcí, zejména náměstí a parků. Které čeká oprava?

V ZOO Trója se udělovaly ceny

V pražské Zoo proběhlo o víkendu tradiční setkání přátel, sponzorů a adoptivních rodičů zvířat a při této příležitosti zde byly i uděleny Velký, Malý a Divoký Richard.

Na pětce měli Mikulášskou i psi

Sdružení Help pes připravilo tuto sobotu Mikulášskou i pro psy. Kdokoliv sem mohl přijít se svým psím mazlíčkem a zúčastnit se nejrůznějších soutěží a podívat se na ukázky výcviku.

Co koupíte na trzích Náplavka? Letos už jen dvakrát

Na Rašínově nábřeží se každou sobotu od 8 do 14 hodin konají farmářské trhy. Každý týden zde najdete na 90 prodejců. Poslední letošní vánočně laděný trh se koná 20. prosince.

Zoo Praha udělila Richardy, škola z Čakovic obdržela cenu za adopci dvanácti druhů zvířat!

V Zoo Praha proběhlo tradiční setkání přátel, sponzorů a adoptivních rodičů zvířat,na kterém byly uděleny ceny Velký, Malý a Divoký Richard. Jsou vyrobeny z českého křišťálu podle sádrového odlitku tl...

Na Desítce hořela bývalá mateřská škola

Objekt bývalé mateřské školy v ulici Nad Vršovskou horou zachvátil v pondělí nad ránem požár. Proč požár vznikl, není dosud známé. Podle hasičů, kteří u požáru zasahovali, však objekt ještě před jejic...

Paneláky na Šabatce nebudou. Zatím

Snaha radnice Prahy 12 zamezit výstavbě sídliště s výškovými domy v oblasti Šabatky je zatím úspěšná. Nejvyšší správní soud totiž koncem listopadu zamítl stížnost Prahy a společnosti Central Group pro...

Pestrý týden na vánočních trzích – vaření, Čechomor i rekordy a kuriozity na jednom pódiu

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí čeká nabitý týden. Na pódiu se vystřídají desítky známých osobností. Ivan Vodochodský s hosty v úterý uvaří tradiční vánoční pokrmy, ve středu zazpívá Čechomor ne...

Vánoční projížďka pro osamělé seniory se uskuteční v sobotu 13. prosince

V sobotu 13. prosince vyjedou do předvánoční Prahy autobusy s pěti stovkami osamělých a hendikepovaných seniorů. Za doprovodu dobrovolníků a zaměstnanců Života 90 navštíví Pražský hrad, kostely, muzea...

Kácení v Belgické: Jeden strom už padl

Obyvatelé Belgické ulice mají strach, že přijdou o stromořadí lemující zdejší silnici. Na Vinohradech má být pokáceno 72 ze 75 stromů v souvislosti s opravou komunikace. První strom padl v pátek 5. pr...

Nominujte oblíbeného učitele na cenu Ámos

Pravidelná soutěž o nejoblíbenějšího učitele letos přinese vítězi exkurzi pro celou třídu do moderního výzkumného centra. Na nominace do Zlatého Ámose je nejvyšší čas.

Přihlašte své sportoviště do „Týdne sportu zdarma“

Již jen dva poslední dny zbývají provozovatelům pražských sportovišť, aby se zapojili do oblíbeného projektu „Týden sportu zdarma“.

Oslavte rok půdy kompostováním

V pátek 5. prosince jsme oslavili Mezinárodní den půdy, který byl vyhlášen roku 2002 na Světovém pedologickém kongresu v Bankoku na podporu celospolečenského povědomí, že půda je spolu se vzduchem, vo...

Kniha měsíce - Boris Renner: Mé město Ostrava!!!

Fotografie Borise Rennera ukazují Ostravu ze zajímavých pohledů.

Volejbalisté ŠSK Ostrava zářili na krajském turnaji

Volejbaloví žáci SŠK Ostrava si vybojovali šanci na postup na mistrovství republiky.

Zlín Design Weekend přilákal na zámek davy návštěvníků

Prostory zlínského zámku ožily během uplynulého pátku a soboty prvním ročníkem Zlín Design Weekendu, který zde uspořádala obecně prospěšná společnost Zlínský zámek.

ODS v Praze 10 dle centrály strany skončila

Dne 9. prosince rozhodl republikový sněm ODS o zrušení oblastních sdružení v Praze 10 a 11. Podle vedení strany je argumentem pro odejmutím licence poškozování dobrého jména strany. Zrušené buňky tent...

Potkani zaplavují Prahu, Pražské služby připravily kampaň pro zlepšení pořádku

Potkani zaplavují Prahu a varují před nepořádkem v ulicích kampaní Pražských služeb „Kam s ním?“ V nejbližších dnech určitě nějaké potkany potkáme - minimálně plyšové. Skončí to u nich? V Praze totiž ...

Zazvonili už u vás falešní popeláři?

Pražské služby varují: Jako ve stejném období loni byly i letos zaznamenány případy falešných popelářů. Neznámí muži v popelářském oblečení vybírají peníze pod různými záminkami.

Předvánoční posílení MHD má zajistit větší komfort cestování

Provoz Pražské integrované dopravy bude v předvánočním období s ohledem na každoroční nárůst cestujících, zejména o adventních víkendech, adekvátně posílen. Posílení provozu metra, tramvají a většiny ...

Volejbal sedících může zkusit kdokoliv

Paralympijskou disciplínu volejbal sedících trénují v základní škole Na Šutce. Vyzkoušet tento sport si ale může kdokoliv.

V pátek rozezní kostel na "Jiřáku" barokní hudba

První z adventních kulturních akcí, které připravila městská část, proběhne již v pátek. V Kostele Nejsvětějšího Srdce Páně vystoupí skupiny Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704, které hrají vážnou ...

Na Vypichu budou končit i autobusy

Společná smyčka tramvají a autobusů, která je nyní dokončovaná na Vypichu, je součástí úprav vyplývajících z chystaného otevření nové linky metra A z Dejvic do Motola.

Lupič z prosecké banky dopaden!

Jen necelý jeden měsíc unikal policistům lupič, který v říjnu přepadl proseckou banku a kterého jsme hledali díky záběrům z kamer i prostřednictvím našich stránek.

Nominujete svého oblíbeného učitele na Amose

Do 31 prosince můžete nominovat svou oblíbenou učitelku nebo učitele na cenu Zlatého Amose. Soutěží se přitom nejen o Ámose!

Sídliště Lužiny bude vypadat lépe. Již příští rok

Obyvatelé Lužin se mohou těšit, že jejich sídliště bude už zakrátko vypadat mnohem lépe. Na tp, co se zde plánuje jsme se zeptali Samuela Truschky, tiskového mluvčího Prahy 13.

Farmářské trhy nabízejí novinku: Svařák si vychutnáte z keramického hrníčku

Pokud jste přišli na farmářské trhy na Jiřák nebo na Náplavku nejen za předvánočním nákupem, ale také třeba na hrnek čaje, punče nebo svařáku, od první adventní neděle si můžete vybrat z čeho si jej v...

Letná má krytý skatepark

V Letenských sadech od října zdárně funguje krytý skate park, v současné době největší, který můžete v Praze vyzkoušet.

Do přihlášení se k projektu Týden sportu zdarma zbývá den

Už posedmé Praha připravuje na letošní vánoční svátky dárek pro Pražany v podobě akce Týden sportu zdarma. V jejím rámci mohou obyvatelé metropole zcela zdarma navštívit různá sportoviště v hlavním mě...

Vlaky na Řevnice už zastavují i v Chuchli

Obyvatelé Velké Chuchle a okolí jistě přivítali novou úpravu jízdního řádu na trati S 7. Nově zde totiž zastavují vlaky ve směru z Prahy.

Zakladatel moderní karikatury má výstavu

V Konírně Paláce Kinských máte až do 8. března možnost shlédnout výstavu jednoho ze zakladatelů moderního evropského umění – grafika Williama Hogartha (1697–1764).

Dejte děti na…florbal

Pokud byste chtěli dát své děti na florbal tak v případě Prahy 11 se Vám nabízí možnost využít nabídky TJ JM Chodov.

Týden sportu zdarma otevře sportoviště veřejnosti

Již posedmé proběhne akce Týden sportu zdarma, ve které se otevřou různá sportoviště po celé Praze široké veřejnosti. Kromě toho, že obyvatelé budou shazovat přebytečná kila je to příležitost pro zvid...

Jak dětem zkrátit čas čekání na vánoce? O víkendu mohou na kurz pedigu!

Dům dětí a mládeže v Rtibořické ulici v Horních Počernicích nabízí kurzy, na kterých se můžete zabavit i se svými dětmi. Víte třeba, co je to pedig? Zkušené lektoři nebudou chybět!

Dejte děti na…bouldering

Bouldering je specifickou disciplínou lezení, při které se nepoužívají lana a další jistící pomůcky. Z těchto důvodů se v terénu leze jen na nízké skály.

Navštivte vánoční akce v centru metropole

Přímo v centru Prahy se bude konat řada vánočně laděných akcí. Přinášíme vám výběr některých z nich

Za dárky na Vánoční jarmark chráněných dílen

Zítra, tedy ve středu 10. prosince, proběhne v prostorách radnice (tzv. bílém domě) tradiční jarmark chráněných dílen. Kromě toho, že zde můžete vybrat dárky, podpoříte také dobrou věc.

Policie vyklidila squat v Jeseniově ulici

Dnes odpoledne policie vyvedla z budovy bývalé kliniky v Jeseniově ulici několik osob a místo vyklidila.

PRAHA 4: Virtuální univerzita 3. věku - nové středisko od ledna 2015

1. středisko unikátního projektu pro seniory Virtuální univerzita 3. věku v Praze 4 se otevírá od ledna 2015 v DDM Praha 4 - Hobby centru 4 na Pankráci

Následující články

Praha 10 má první dětskou skupinu

První dětskou skupinou v Praze 10 se stala Školka K2, kterou provozuje rodinné centrum Klub K2. Vznik takzvaných dětských skupin umožnil dlouho diskutovaný zákon, který platí od konce listopadu.

Adventní trhy jsou i v Braníku

Letošní vánoční trhy v Braníku proběhnou 13. prosince na dvorku Divadla Duncan Centre (Branická 41).

Sanitka s rodičkou to do nemocnice nestihla. Žena porodila na mostě

Včera večer byla přivolán vůz záchranné služby k ženě, která rodila. Do porodnice to však nestihla a dítě se narodilo na mostě přes Vltavu.

Bude mít metropole dvě centra?

Druhým centrem Prahy by se mohl stát Boulevard Letná-Prašný most. Vyplývá to z koncepční rozvahy o území, s níž přichází Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). „Nejedná se o územní studii ve...

Výstava ukazuje legendárního fotografa

Přemysl Koblic byl výjimečnou postavou v dějinách české fotografie. Nyní si jeho tvorbu můžete až do 30. dubna 2015 prohlédnout v Národním technickém muzeu.

Tichá linka tlumočí znakový jazyk na dálku přes tablet. Funguje už ve stovce nemocnic

Již stovka nemocnic používá pro komunikaci s neslyšícími pacienty takzvanou Tichou linku. To je služba, při které tlumočník překládá rozhovory přes mobilní zařízení.

Na Jahodnici proběhne sobota v pohybu

Před vánocemi má každý napilno, pokud ale vyšetříte chvíli času, přijďte si zasportovat! Jahodnický Sokol pořádá sobotní cvičení pro začátečníky i pokročilé.

Zálohované hrnky na svařák? Na „Jiřáku“ ano

Na farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad a na Náplavce, můžete ochutnávat svařák a další nápoje ze zálohovaných porcelánových hrnků.

Prahu plní literární lavičky. První je od včerejška také v centru města

Od začátku prosince v Praze postupně vzniká pět literárních laviček věnovaných českým spisovatelům. Kromě příjemného výtvarného zpracování nabídnou kolemjdoucím i možnost se hned seznámit s dílem vybr...

Tichá linka tlumočí znakový jazyk na dálku přes tablet. Funguje už ve stovce nemocnic

Již stovka nemocnic používá pro komunikaci s neslyšícími pacienty takzvanou Tichou linku. To je služba, při které tlumočník překládá rozhovory přes mobilní zařízení.

Pomůžete dobré věci?

Charita Holešovice spolu s MČ Praha 7 uspořádala dobročinný projekt „ Dárek pro každého“, jehož cílem je podarovat děti, které ze sociálních důvodů dárky, které by si přály, nedostávají. S výběrem dět...

Zhasne v lednu Praha? Nové vedení města řeší resty toho bývalého

Provozovateli veřejného osvětlení v metropoli končí s koncem roku 2014 smlouva. Vedení města za něj ale nemá náhradu.

Vezmete si domů Betlémské světlo?

Vánoční plamínek předají o Adventu starostovi i všem ostatním skauti a skautky z Prahy 4.

Vánoční bazar v Muzeu Prahy již tuto sobotu

Několik workshopů, výtvarné dílny, prodej drobných dárků a další akce pro děti nachystalo na tuto sobotu 13. prosince Muzeum hl. města Prahy. Vstup bude po celý den zdarma.

Vánoce jsou pro mozek náročné, koledy ho uklidňují

Je vůbec možné, aby člověk stihl všechny pracovní povinnosti a k tomu ještě nakoupil hezké dárky, zvládl všechny návštěvy příbuzných či známých, usmíval se a byl absolutně v pohodě? Co na to náš mozek...

Kácení stromů v Klamovce? Ne bez stavebního povolení!

Těm, kteří bydlí na pražské Klamovce, nedávno pěkně zatrnulo. Hrozilo zde totiž, že developer Metrostav Delta zde pokácí na 63 stromů. Naštěstí ke kácení zde doposud nedošlo.

V Praze vyrostly literární lavičky. Jedna je i v Libni

V Thomayerových sadech v Libni najdete takzvanou literární lavičku. Můžete se zde posadit a začíst se do knihy Arnošta Lustiga. Po Praze je těchto laviček pět.

Eva Pilarová: „Bez vánočních koled a písní si svátky neumím představit.“

Příští rok oslaví Eva Pilarová pětapadesát let na hudební scéně. Zpívá živě, její nezaměnitelný hlas o rozsahu tři a půl oktávy neztratil nic ze své síly a krásy.

Muzeum se promění ve vánoční bazar

MuzeuM Market / Vánoční bazar je název akce, kterou v soboru 13. prosince pořádá Muzeum Hl. m. Prahy.

Na Moskevské budou vysázeny nové stromy

Ten, kdo se v posledních týdnech pohyboval po Moskevské ulici, mohl zaznamenat pokračující práce na revitalizaci tohoto významného veřejného prostranství. Byla prováděna výsadba jasanů do prostoru nov...

Dům čtení v Ruské zakončí Rok v pohybu dokumentem o bibliobusu

Pamatujete, jak jezdily pojízdné knihovny za normalizace? Pokud ne, připomete to zajímavý dokumt dne 11. prosince 18:00 Bibliobusy: jak jezdily v normalizaci. Je zároveň i rozloučením s Rokem v pohybu...

Cvičení maminek s dětmi v Malešicích

Zima je v plném proudu a na delší pobyt venku s dětmi to moc není… S těmi nejmenšími se lze ale protáhnout a pohrát v tělocvičně TJ Malešice, Rektorská 9.

Děti ze školek jarmarkem přispěly čtvrt milionu na dětskou onkologii

Téměř čtvrt milionu korun. Tak velkou částku vydělaly děti z mateřských škol na podporu dětské onkologie během tradičního Dne pro Zuzanku, který se konal ve středu 10. prosince ve Zlíně.

Udělat důstojný pomník běžce v trenýrkách, to byl oříšek, říká sochař Hanke

V ateliéru Radima Hankeho si připadáte jako v panoptiku. Na zmenšené modely nedávno dokončené sochy Emila Zátopka shlížejí holé hlavy světových státníků a celebrit. Vykukují na vás Baťa, Obama, Gándhí...

Botanická zahrada v Troji má nové logo

Trojská botanická zahrada se rozhodla k vizuální proměně. Přestože nové logo bude představeno až v březnu, je jasný vítěz i směr, kterým se bude grafika loga ubírat.

Praha 3 podpořila iniciativu Klinika

Třetí městská část podpořila projekt Klinika a nabídla jednání se zástupci iniciativy Klinika. Sdružení se nastěhovalo koncem listopadu do zchátralé budovy v Jeseniově a chce zde zřídit komunitní cent...

Přibyly nové zastávky „na znamení“

Od 22. prosince přibude k současným deseti dalších osm tramvajových zastávek na znamení. V oblasti Prahy 4 a 12 se tato změna týká stanic v Braníku a Modřanech: Pobřežní cesta, Černý kůň a Belárie (jd...

Chcete stavby na Vidouli, či na Mrázovce? Dejte si pozor na změnu územního plánu!

Praha 5 přitahuje další obyvatele, ale i developery. Ti by zde rádi stavěli na místech, která jsou přitažlivá pro dobrou dostupnost do centra města, ale také pro pěkně životní prostředí. Starousedlíci...

Ochutnejte Chléb o dvou kůrkách

Galerie DOX připravila v rámci své aktuální výstavy „Mody demokracie“ na 13. prosince výtvarnou dílnu pro rodiny Chléb o dvou kůrkách.

Může se vaše dítě stát atletickou hvězdou? Zjistíte to na Harfě!

Chcete, aby se z vašeho dítěte stal atlet? Přijďte s ním v neděli na Harfu a pod vedením profíkům zjistíte, jak na tom je!

Zaběhejte si na Štědrý den v lese

Kdo nechce sedět celé Vánoce doma, nemusí. Může si jít například zaběhat do Ďáblického háje na tradiční akci, která je spojena se zdobením stromku a zpíváním koled.

Otužilci naskáčou do Vltavy na svatého Štěpána

Už 68. ročník Memoriálu Alfreda Nikodéma se uskuteční v pátek 26. prosince 2014 od 11 hodin v severním cípu Slovanského ostrova.

Přijďte diskutovat o projektu Viktoria Žižkov Center

Radnice Prahy 3 uspořádá veřejnou debatu k projektu Viktoria Žižkov Center, na které představí projekt plánovaný v této lokalitě.

O ulicích Čtyřky - Podolské nábřeží

Podolské nábřeží ve své nynější délce – tedy od Vyšehradského tunelu po křižovatku s Jeremenkovou ulicí - vzniklo až v roce 1990 po spojení dosavadního Podolské nábřeží, které mělo svůj název již od r...

Bazén na Výstavišti je stále zavřený

Zprovoznění plaveckého bazénu na Výstavišti se odkládá.

Brichta při Rockových vánocích opět rozezvučí dřevěnou Barču

Rocker Aleš Brichta pravidelně o vánocích rozeznívá dřevěnou stavbu KB Barikádníků. Rockové vánoce se uskuteční 22. prosince od 18 hodin.

Trhy na Pankráci končí 17. prosince

Příští středa je poslední v tomto roce, kdy si bude moci nakoupit na oblíbených farmářských trzích, které se konají před OC Arkadia. Nabídka zelenina a ovoce byla v prosinci rozšířena o vánoční zboží.

Ocelové sochy zůstanou v zahradě do jara

Výstava rozměrných ocelových skulptur sochařů Čestmíra Sušky a Lukáše Raise v Botanické zahradě Praha můžete navštívit až do 10. dubna 2015.

Praha 1 bojuje s prodejem alkoholu "na černo". Kontroly se zaměří na trhovce

Živnostenský odbor Prahy 1 pokračuje v soustavných kontrolách, které jsou zaměřeny na prodejce lihovin, kteří doposud nemají udělenou koncesi pro "Prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin".

Tip na výlet: Poprvé od dob středověku lodí po Berounce

Poprvé v novodobé historii a navíc v idylické době adventu od 12. do 21. 12. se můžete svézt lodí po Berounce. Po staletích se totiž podařilo obnovit nejstarší přívoz v Čechách, jehož existenci v roce...

„Až mě Pán Bůh povolá, dovolí mi jednu vycházku, a to bude na Bohemku,“ říká Josef Dvořák

Divadlo je alfou a omegou jeho života, miluje hospůdky, které voní, a fandí vršovickým Klokanům.

Společnost Zlínský zámek představila odvážnou studii rekonstrukce nejstarší budovy Zlína

Obecně prospěšná společnost Zlínský zámek představila veřejnosti komplexní architektonické řešení možné budoucí podoby a využití nejstarší budovy ve Zlíně. Návrh kompletní revitalizace zámku pochází z...

Hrad zve na stříbrnou sobotu a neděli

Slezskoostravský hrad ožije vánočním jarmarkem. V jeho rámci čeká návštěvníky romantická prohlídka výtavy betlémů.

Fauna trhy a aquaburza budou v neděli na výstavišti

Neěle 14. prosince patří na ostravském výstavišti Fauna trhům a aquaburze.

„Blešák“ se koná letos naposledy

Poslední letošní blěší trh na Černé louce v Ostravě se koná sobotu 13. prosince.

Gastrotip: Za italskými specialitami na Tržnici

Máte rádi chutě Itálie? Pak vás určitě potěší nový obchůdek Italské potraviny na Tržnici. Nabízí kolem 400 druhů zboží. Především mléčné a masné výrobky, těstoviny, kávu, vína, omáčky, oleje, sladkost...

Společenské hry i dětské kino. České dráhy rozšiřují služby pro dětské cestující

Pro rok 2015 připravily České dráhy 346 vlaků s vyhrazenými místy pro cestující s dětmi a nově bude ve vlacích také dětské kino.

Záruka a reklamace (Spotřebitel a Právo )

Jaké jsou vaše možnosti v případě, když chcete reklamovat zakoupené zboží?

Co dělat když za stěračem najdete lístek od městské policie

Asi nejednomu majiteli auta se již stalo, že po příchodu ke svému vozu zjistil, že má za stěračem nemilé překvapení v podobě lístku od městské policie. Jak postupovat, když k tomu dojde?

Pražské služby chtějí naučit Pražany dodržovat pořádek

S blížícími se Vánoci společnost Pražské služby zahájila vzdělávací kampaň „Kam s ním?“ - ta chce přesvědčit Pražany, aby se při nakládání s odpadem chovali zodpovědněji.

Články abecedně vzestupné

Maratón omezí dopravu

V sobotu 28. března se pořádá tradiční Sportisimo ½ Maraton Praha.

Maraton omezí dopravu nejen v centru města

V neděli 3. května se uskuteční Volkswagen Maraton Praha 2015. Kromě tradičního maratonu se poběží také rodinný minimaraton. Pro zajištění bezpečnosti provozu i závodníků je povolena uzavírka na trase...

Maraton omezí dopravu v Praze 4

Maraton v pražských ulicích uzavře v neděli 8. května i některé komunikace v naší městské části.

Maraton se seriálem KOSMO na Dlabačově S tvůrci, s herci, s prejtem

Břevnovské kino Dlabačov hostí všech 5 epizod seriálu KOSMO již ve středu 14. prosince ve 20:30. Všichni fanoušci tohoto nejnovějšího sitkomu České televize si ho budou moci vychutnat na velkém plátně...

Maraton v neděli uzavře řadu ulic

V neděli 6. května se zaplní ulice Prahy běžci z celého světa, aby se stali součástí již 24. ročníku Volkswagen Maratonu Praha. Závod přináší i omezení spojené s dopravními opatřeními. Ta budou platit...

Maraton zumby odstartuje v neděli v OC Chodov

Maratonci poběží sedm okruhů Ostravou

Maratonci poběží v pondělí porubskou Hlavní třídou

Maratonci poběží v sobotu Ostravou

Marcel Sikora má ve městě na starosti cestovní ruch

Rada města zvolila ve čtvrtek 23. března předsedou Komise pro cestovní ruch zastupitele Marcela Sikoru (KDU-ČSL). Chce dokončit značení památek, spolupracovat s Muzeem Beskyd a zpřístupnit kryptu ve f...

Články abecedně sestupně

Marian Palla bude číst ve Fiducii

Mareš se podepisoval pět a půl hodiny

Leoš Mareš má na Ostravu zvláštní vzpomínky. Na autogramiádě mu málem upadla ruka, když se fanouškům a hlavně fanynkám podepisoval 5,5 hodiny.

Marek Wollner z České televize podává žalobu na Roberta Šlachtu

Marek Wollner reaguje na nařčení, že zabránil na začátku roku 2020 v odvysílání reportáže v pořadu Reportéři ČT ohledně zločinné činnosti Petra Hlubučka v Lysolajích a na Palmovce. Marek Wollner přiná...

Marek Stoniš: Praha už by měla tvrdě zakročit proti radikálům Poslední generace. O třicítku jim vůbec nejde, chtějí zničit svobodu a demokracii

„My potřebujeme politiku, jako když začala pandemie. Oni dávali nařízení, tohle teďko se musí dělat. My musíme okamžitě přestat s činností, které nás a naše děti zničí. Konec spalování fosilních paliv...

Marek Stoniš: a tak si tady žijeme…

Nový díl seriálu Marka Stoniše, tentokrát o lidoveckých samoobslužných hospodách, rudé pirátské krvi, fašistech, nacistech i bavorském prezidentovi Pavlovi

Marek Malík: Postup hokejistů do první ligy je dílem píle hráčů

Asistentem trenéra hokejistů HC Frýdek-Místek je Marek Malík - hokejová legenda, která má na svém kontě 756 zápasů v zámořské NHL. Je finalistou Stanley Cupu z roku 2002 a držitelem bronzu z olympiády...

Marek Doležal rezignoval na post místostarosty MČ Praha 9

Na úterním zastupitelstvu městské části Praha 9 rezignoval na svůj post místostarosta Ing. Marek Doležal (TOP 09). Tisková mluvčí Prahy 9 Marie Kurková uvedla, že městská část zadá provedení auditu vš...

Marek Barva a Vratislav Chotaš jsou mistry republiky

Dva zápasníci TJ Sokol Vítkovice vybojovali tituly mistrů České republiky. Další přidal stříbrnou medaili.

Marcela Žáková vystavuje ve Dvorku

Malířka Marcela Žáková zahájí výstavu svých fantasy obrazů a portrétů v místecké kavárně Dvorek v neděli 20. listopadu v 15 hodin.

Marcela Roháčová: Soutěž Proměna mi změnila život k lepšímu

Deset žen se 22. dubna utká ve Frýdku-Místku o prvenství v soutěži Proměna. Loňské vítězce Marcela Roháčové ze Skalice tato soutěž změnila život. Shodila přebytečná kila, změnila vzhled, získala sebev...