Počasí
Praha 26 °C Pondělí, 22. května 2023, Svátek má Emil
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Marek Stoniš: a tak si tady žijeme…

Nový díl seriálu Marka Stoniše, tentokrát o lidoveckých samoobslužných hospodách, rudé pirátské krvi, fašistech, nacistech i bavorském prezidentovi Pavlovi
Marek Stoniš Zvětšit
Marek Stoniš Zdroj: archiv Marek Stoniš

Prezident-motorkář na cestě za eurohodnotami

Prezident Pavel odcestoval po českých okresních cestách na své bavorské motorce BMW do Bavorska na zahájení týdnů Bavorsko-českého přátelství. Doprovázela jej speciálně vycvičená ochranka – také na motorkách. Manželka Pavla jej následovala v luxusním bavorském automobilu značky BMW. V Bavorsku Pavel poděkoval předsedovi landsmanšaftu Berndu Posseltovi za zlepšení německo-českých vztahů a prohlásil, že musíme pomoci Ukrajině, protože pomoc bojující Ukrajině je také bojem za evropské hodnoty.

Výlety prezidenta Petra Pavla na motorce kritizuje prezident Václav Klaus jako zbytečnou výstřednost. Lidem ale nevadí.
Výlety prezidenta Petra Pavla na motorce kritizuje prezident Václav Klaus jako zbytečnou výstřednost. Lidem ale nevadí. Zdroj: facebook

Není kříž jako kříž

České ministerstvo obrany poprosilo ukrajinské velvyslanectví v Praze, aby Ukrajinci nemalovali na zbraně, které jim dodáváme, kříže, jaké používal za Hitlera wehrmacht, protože například takto ozdobená česká houfnice Dana se objevila ve zpravodajských záběrech celého světa.

„Rozdíl mezi nimi a nacisty není žádný. Pokud nechceme další Bachmut, musíme Ukrajině dodávat zbraně a Putina vypakovat,“ napsal předseda zahraničního výboru Sněmovny Marek Ženíšek.

České houfnice Dana si UA armáda vyzdobila německými válečnými kříži, které Wehrmacht používal za 2.sv. války při napadení SSSR.
České houfnice Dana si UA armáda vyzdobila německými válečnými kříži, které Wehrmacht používal za 2.sv. války při napadení SSSR. Zdroj: youtube, ČT1

Není fašista jako fašista

„S neofašisty se nespolupracuje,“ kritizoval schůzku premiéra Fialy s italskou premiérkou Meloniovou, se kterou se sešel také prezident Pavel, pirátský europoslanec Peksa.

Zastupitelé Prahy 8 odmítli požadavek aktivistů na plošné zavedení nejvyšší povolené rychlosti 30 km/hod.
Zastupitelé Prahy 8 odmítli požadavek aktivistů na plošné zavedení nejvyšší povolené rychlosti 30 km/hod
Zastupitelé Prahy 8 na svém posledním jednání odsoudili formu protestu, při kterých v uplynulých měsících aktivisté několikrát blokovali pomalým pochodem dopravu v metropoli. Na návrh místostarosty Ma...

Senátor Vystrčil je zhrozen

Poslanci Babišova hnutí ANO jednomyslně hlasovali pro to, aby byl zákon o manželství zařazen na program schůze Poslanecké sněmovny, strany vládní koalice, z nichž většina má duhový zákon v programu, hlasovaly proti. „Zvedá se mi žaludek, když vidím, jak poslanci z ANO se propůjčí k čemukoliv, aby posloužili svému šéfovi,“ komentoval hlasování ve Sněmovně předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Karel Zima exceluje v komediálním dramatu Bavič, pojednávajícím o odvrácené straně showbyznysu.
Herec Karel Zima: Můj drsný žertík odnesl osvětlovač!
Před pěti lety nezištně daroval kamarádovi svojí ledvinu a inspiroval další lidi k dárcovství tohoto životně důležitého orgánu. Nyní se Karel Zima (51) těší na příchod svého třetí potomka a v divadle ...

Starost či výsměch?

Vládní úsporný balíček zařadil menstruační vložky a tampóny do nejvyšší sazby 21 procent DPH. „Menstruační chudoba je dlouhá léta zamlčovaný problém. Menstruační pomůcky potřebuje skoro polovina společnosti a nemůžeme se tvářit, že si jej můžou dovolit úplně všichni. Připravujeme pilotní projekt, kterým chceme podpořit dostupnost menstruačních potřeb na školách,“ napsala Pirátská strana.

Zpěvák a muzikant Jary Tauber během amerického turné.
VIDEO: Zpěvák a muzikant Jary Tauber natočil během amerického turné nový videoklip
Zpěvák, kytarista a skladatel Jary Tauber nedávno opět vystoupil s českou rockovou legendou Petrem Jandou v USA, kde společně odehráli koncerty pro krajany.

Již vzhůru psanci této země!

Členka Pirátské strany Jana Michailidu se zúčastnila Dnů antikapitalismu v Praze, což ji vyčetl předseda strany Ivan Bartoš, který ovšem také ocenil její odbornost v oblasti psychotropních látek. „Proč tady zas jedeš nějakou antikomunistickou ódu?“, odpověděla Bartošovi na Twitteru Michailidu.

Máte tam chybu, pane premiére

Neúspěšná kandidátka na prezidentku, expertka na monetizaci akademických titulů v Brně Danuše Nerudová se účastnila tříhodinové tiskové konference vlády Česko ve formě, aby podpořila úsporný balíček a chystané změny v důchodovém systému. O týden později napsala, že ve vládním balíčku jsou chyby.

Pravda, která zabíjí

František Vrábel, který před lety spolu s generálem Pavlem založil spolek Semantic Visions, aby vymýtili z Česka dezinformace, prohlásil, že nejnebezpečnějším typem dezinformací jsou ty, které jsou celé pravdivé, a že Evropa by měla zakázat sociální sítě Telegram a TikTok.

Lobbyista František Vrábel, kterého si mimo jiné najímá Pentagon, je terčem kritiky za ohrožování svobody slova v ČR a zavádění cenzury.
Lobbyista František Vrábel, kterého si mimo jiné najímá Pentagon, je terčem kritiky za ohrožování svobody slova v ČR a zavádění cenzury. Zdroj: Petr Horký

Vládní ekonom Markéta Pekarová

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová v článku Fakta místo lží vysvětlila, že nafta musí zdražit, protože vláda nebude její cenu dále dotovat. Ve své ekonomické analýze vysvětlila, že dotace ceny spočívala v přechodně snížené dani z přidané hodnoty. Později oznámila, že by zdražila vína z dovozu.

Nechci slevu zadarmo

Nový ministr školství Mikuláš Bek z hnutí STAN slíbil, že jeho resort kvůli úspornému balíčku ušetří dvě miliardy korun, ale si půjčí dalších 45 miliard.

Dluhy splatíme odvahou

„Od občanů této země jsme si půjčili důvěru. A splatit ji musíme odvahou,“ napsal předseda jeho strany Vít Rakušan.

Vřelé úsměvy vystřídal na radnici Prahy 11 tvrdý boj o moc. Aktivisté se denně napadají mezi sebou. Vzájemně se obviňují se z neschopnosti, pašalíků a korupce.
Krutý boj mezi aktivisty na Jižním Městě. Obviňují se vzájemně z korupce, pašalíků a totální neschopnosti
V ohromnou politickou řežbu se zvrhlo vládnutí aktivistické koalice Pirátů, HPP11 a Praha Sobě v Praze 11. HPP11 pod vedením starostky Šárky Zdeňkové napadlo svého zakladatele Ladislava Kose, že je v...

Hasíme Babišovy požáry

„Pokud kritici úsporného balíčku (ANO, SPD, J. Středula, V. Klaus) nevystoupí s uceleným protinávrhem, nelze je brát vážně. Bezobsažně ostřelují vládu, která hasí to, co oni napáchali nebo k devastaci země v Zemanovsko-Babišovské éře deset let mlčeli,“ napsala místopředsedkyně Senátu Miroslava Němcová.

Peníze ale potřebujeme

„Snížíme náklady státu o více jak 20 miliard,“ oznámila ODS na své facebookové reklamě. Vláda začala chystat zrušení rodných čísel a jejich nahrazení 32místným identifikačním kódem, což je proces, který vyjde státní i soukromý sektor na 56 miliard korun.

Nová koalice vede Prahu 5 k ekonomickému krachu, obává se bývalý radní pro finance Jan Kavalírek.
Nová koalice Prahy 5 během pár měsíců „vyvětrala“ rozpočet IT co to šlo
Nárůst z 25 na 51 milionů? Stejné akce o 50 % dražší?Že finanční budoucnost Prahy 5 neleží nové koalici zrovna na srdci, to už víme. Jimi plánované investice do oblasti IT jsou ale i tak překonáním je...

Hostinský Jurečka

Předseda lidovců Marian Jurečka slíbil, že se zvýší rodičovský příspěvek. O zdražení piva a dalším očekávaném krachu vesnických hospod prohlásil: „Vidím třeba starosty, kteří umějí hospodu udělat tak, že funguje díky platebnímu terminálu. Lidé přijdou, sami si natočí pivo, pokecají, zahrají si karty a sklenice si pak sami umyjí,“ prohlásil.

Nevěřte billboardům

„Že koalice SPOLU nezvýší daně, byla jen zkratka na billboardu,“ vysvětlil porušení předvolebních slibů ministr financí Zbyněk Stanjura.

Nelhal, jen sliboval nemožné

„Petr Fiala nelhal, on jenom říkal, co nemohl splnit,“ odpověděl na dotaz, proč předseda vlády Petr Fiala před volbami lhal, že nebude zvyšovat daně, ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Premiér ovšem sliboval, že daně se nezvýší, v deníku Blesk naposledy před půl rokem.

Naprosto skandální zdražení dálničních známek. Zatímco běžná známka se razantně zdražila, Pro horních 10.000 je zadarmo a cizincům se zlevnila.
Vláda chudým bere a bohatým dává. Zdražení dálničních známek jde proti logice a slušnosti.
Nový daňový balíček otevírá v ČR dále nůžky mezi ultrabohatými a chudými. Krásně je to vidět třeba na dálničních známkách. Základní roční poplatek vláda zvyšuje z 1500 kč na 2300 kč. Za elektroauto al...

Kdo nic neví, nic nezkazí

„Bez novin se obejdeme,“ řekl Marian Jurečka, když se na vládu sesypala kritika kvůli vyšší dani na denní tisk.

Žárlivost silnější než rakety

Náčelník generálního štábu Karel Řehka se rozhodl kvůli neshodám s ministryní obrany Černochovou rezignovat, premiér Fiala mu to ovšem rozmluvil. Jana Černochová mezitím vyhodila z práce šéfa armádní policie Otakara Foltýna údajně proto, že měl poměr s nejmenovanou majorkou. Otakara Foltýna zaměstnal na Hradě prezident Pavel.

Zprávy, kterým můžete věřit

Premiér Fiala se stal nejméně oblíbeným evropským lídrem. Zpráva o tomto průzkumu zmizela z hlavní stránky serveru Seznam.cz za hodinu po jejím zveřejnění.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

V Jindřišské ulici byla zahájena stavba bytového domu

Podle radnice Prahy 1 na volném pozemku v Jindřišské ulici, v sousedství hřiště budovy prvního stupně ZŠ Vodičkova, zahájil soukromý investor stavbu bytového domu. David Bodeček, 1. místostarosta Prahy 1, který má ve své gesci školství, proto zorganizoval setkání vedení školy se zástupkyní investora.

V neděli 21. května začíná festival základních uměleckých škol ZUŠ Open

Na 500 nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení, výstav, happeningů a dalších akcí připravilo v rámci sedmého ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open 439 základních uměleckých škol. Během jedné z největších kulturních událostí u nás po celé dva týdny od neděle 21. května do neděle 4. června ožijí uměním parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst.


Předchozí články

Blíží se rekonstrukce ulice Badeniho včetně tramvajové trati

Podle radnice Prahy 7 proběhne V ulici Badeniho na pomezí Prahy 7 a Prahy 6 rekonstrukce v úseku ul. Na Špejcharu – Chotkova. Práce zde budou v několika etapách probíhat až do konce srpna tohoto roku....

Kdo pečoval o zdraví Karla Čapka?

Putovní výstavou „Zlatý kluk citlivý“ generál MUDr. Leopold Firt zahájil novou sezónu Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Generál zdravotnictva MUDr. Leopold Firt byl Čapkovým přítelem, osob...

Na náměstí Republiky začínají Květnové trhy s programem

Na náměstí Republiky začínají ve čtvrtek 11. května Květnové trhy. Podle organizátora celé akce, společnosti Taiko, si mohou návštěvníci zakoupit bohatý sortiment drobných výrobků a pochutin v celkem...

Žluté lázně čeká pestrá sezóna navzdory stavbě Dvoreckého mostu

Areál Žluté lázně v pražském Podolí otevřel své brány a odstartoval tak svoji 113 sezónu. Podle společnosti Taiko se mohou návštěvníci sportovně rekreačního prostoru přímo u Vltavy těšit na tradiční ...

V červnu přijde do kin povídkový film Denise Šafaříka a Petera Bebjaka O malých věcech

Už 15. června 2023 se do kin chystá povídkový film plný humoru černějšího než rakev, v němž exceluje například Vanda Hybnerová, Beáta Kaňoková, Jan Nedbal, Jakub Žáček, Tereza Hofová nebo Tomáš Havlín...

Příjmy národního rozpočtu od roku 2020 stouply o 42%, vláda přesto rekordně zvyšuje daně, které nepotřebuje.

V roce 2020 vláda vybrala od obyvatel 1364 miliard korun, v roce 2023 plánuje dokonce 1928 miliard. Tedy má k dispozici 2 biliónový jackpot, měla by být v balíku, ale přesto zavedla další masivní zvýš...

Branický knižní festival se vrací

1. ročník Branického knižního festivalu se blíží a slibuje skvělou atmosféru pro knihomoly všeho druhu. Bohatý program od 11 do 19 hodin v sobotu 10. června nabídne například autorská čtení, hudební v...

Příští týden nepoteče voda opět v šesti pražských městských částech

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Praha 8 rozšiřuje parkovací zóny pro elektrokoloběžky a sdílená kola

Elektrokoloběžky povalující se uprostřed chodníků nebo třeba před vchody do obytných domů. Tomu by v Praze mohlo odzvonit./Podle radnice Prahy 8 totiž v Praze pro sdílená kola a koloběžky postupně př...

Herečka Simona Hába Zmrzlá: Školili nás kluci ze zásahovky

Jako malá často sledovala televizního poručíka Columba při práci. Nyní herečka Simona Hába Zmrzlá (33) jde v jeho fiktivních šlépějích a sama patří v oblíbeném detektivním seriálu Odznak Vysočina k ús...

Den matek. Pozvěte tu svou zdarma do sauny a na zmrzlinu

Den matek letos připadá na neděli 14. května, a pokud ještě nevíte, jak kromě květiny a objetí máte své mamince poděkovat, vezměte ji do největšího saunového světa v Čechách v čestlickém Aquapalace P...

Vláda chudým bere a bohatým dává. Zdražení dálničních známek jde proti logice a slušnosti.

Nový daňový balíček otevírá v ČR dále nůžky mezi ultrabohatými a chudými. Krásně je to vidět třeba na dálničních známkách. Základní roční poplatek vláda zvyšuje z 1500 kč na 2300 kč. Za elektroauto al...

Libuše Šmuclerová: Nové sazby DPH budou pro tiskové publikace likvidační

Ve čtvrtek 11. května byl představen návrh opatření vlády ke snížení schodku státního rozpočtu. Návrh zahrnuje také přeřazení prodeje novin do základní sazby DPH 21 % a přeřazení časopisů do jednotné ...

Prodat obraz v online aukci? Samozřejmě!

„Prodej obrazů a dalších artefaktů v aukci je v posledních letech nejúspěšnějším způsobem prodeje uměleckých děl,“ uvedl na úvod našeho rozhovoru jednatel tradiční české aukční síně Obrazy v aukci Ing...

Startuje 4. ročník participativního rozpočtu v Praze 14

Od začátku letošního května mohou lidé podle radnice Prahy 14 podávat projekty na zvelebení městské části v rámci 4. ročníku participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás. Stejně jako v uplynulých let...

Vydejte se po stopách Kubišova kola

Podle radnice Prahy 8 proběhne v neděli 21. května komentovaná procházka po stopách hrdinů Anthropoidu ulicemi Libně.

Petr Lachnit: Slibem v předvolebním letáku nezarmoutíš. Nebo ano?

Vánoční, velikonoční či předvolební běsnění je naštěstí na chvíli za námi, nicméně si v souvislosti s aktuálním nehorázným děním kolem České pošty nelze nevzpomenout na trauma doručovatelek či listono...

Přijďte na Májový ples seniorů

Podle radnice Prahy 1 se ve Velkém sále Paláce Žofín v pondělí 15. května od 17 hodin uskuteční Májový ples pro seniory.

Proč radní Zábranský ohledně fiakrů ignoruje všechna doporučení i usnesení?

Pražské zastupitelstvo loni doporučilo Radě novelizovat Tržní řád tak, aby lhůta doby provozu fiakrů v centru Prahy respektovala dvouletou výpovědní lhůtu uvedenou v nájemní smlouvě k tržnímu místu. V...

Strategie nejvyšší sazby se vyplácí

Bc. Lukáš Hartl je předsedou představenstva NEY spořitelní družstvo, tradiční české finanční instituce, která letos slaví 23 let od svého založení. Jak vidí momentální situaci na finančních trzích a j...

Oslava Dne dětí v Galerii Butovice nabije pozitivní energií děti i dospělé

V neděli 4. června se v Galerii Butovice od 14 hodin uskuteční velkolepá akce na oslavu Dne dětí. Na své si přijdou milovníci soutěží, herních konzolí Nintendo a skákacích atrakcí – a nejen těch nafuk...

Patrik Novotný: Zajištění na stáří je potřeba vzít do vlastních rukou

Mimořádné tempo zadlužování České republiky pokračuje. Ke konci letošního dubna činil schodek státního rozpočtu 200 miliard korun. Pokud nepočítáme období od vypuknutí koronavirové pandemie, jde o nej...

Dopravní omezení Kostelecká: dočasná změna trasy a zastávek autobusů

Z důvodu opravy komunikace dochází podle Dopravního podniku Praha od soboty 20. května 2023 (od zahájení denního provozu) do odvolání (předpoklad 2 týdny) k dočasné změně trasy a zastávek autobusů mez...

Na Brumlovce se otevřely nové obchody

Podle společnosti Passerinvest Group pražská Brumlovka opět rozšířila nabídku obchodů a služeb pro místní obyvatele, návštěvníky i zaměstnance zdejších firem. Nově zde otevřela svou druhou pobočku v b...

Vyhrajte zdravé těstoviny pro celou rodinu!

Potřebujete rychle uvařit pro sebe, rodinu, přátele… Znáte to, v každé spíži najdete alespoň jeden balíček těstovin, které uvaříte nejdéle za deset minut, a k tomu nějakou omáčku či salát vykouzlíte. ...

VIDEO: Festival Open House Praha letos ukáže 109 zajímavých budov

Festival otevřených budov Open House Praha letos proběhne v termínu od 15. do 21. května. Tento devátý ročník svátku městské architektury o víkendu 20. a 21. května zdarma zpřístupní 109 budov a prost...

Nová koalice Prahy 5 během pár měsíců "vyvětrala" rozpočet IT co to šlo

Nárůst z 25 na 51 milionů? Stejné akce o 50 % dražší?Že finanční budoucnost Prahy 5 neleží nové koalici zrovna na srdci, to už víme. Jimi plánované investice do oblasti IT jsou ale i tak překonáním je...

VIDEO: Letní scéna Prahy 10 bude v Heroldových sadech

Máte rádi divadlo? Tak to je skvělé! Radnice Prahy 10 informuje, že se blíží Letní scéna Prahy 10, kterou pro návštěvníky pořádá městská část Prahy 10 s desítkovými divadly v Heroldových sadech. Probě...

Krutý boj mezi aktivisty na Jižním Městě. Obviňují se vzájemně z korupce, pašalíků a totální neschopnosti

V ohromnou politickou řežbu se zvrhlo vládnutí aktivistické koalice Pirátů, HPP11 a Praha Sobě v Praze 11. HPP11 pod vedením starostky Šárky Zdeňkové napadlo svého zakladatele Ladislava Kose, že je v...

VIDEO: Novou zbraň vyzkoušel u zastávky MHD střelbou z jedoucího auta

Hrozbě namířené zbrani strážníků na posádku stříbrného auta předcházela střelba z jedoucího auta u zastávky MHD plné lidí. Mladík si chtěl plynovku prý jen vyzkoušet.

Jak se promění hřiště Sedmikráska?

Městská část Praha 7 plánuje na podzim 2024 revitalizaci části dětského hřiště Sedmikráska na nároží ulic Jateční a Komunardů. Cílem je obnova již dosluhujících herních prvků především v části určené ...

Ondřej Prokop: Zpoplatnění vjezdu jen v jedné městské části, víc problémů ve výsledku přinese, než odstraní

Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy chápu jako pokus vážněji se zamyslet nad řešením poměrně složité situace, ale než se o tom začneme nějak více a vážněji na magistrátu bavit, chtěl...

Praha 3 připravila výstavu ke 120 letům Viktorie Žižkov

Náměstí Radost bude od pátku 19. května výstavním prostorem, neboť zde městská část Praha 3 instaluje expozici „Cesta do hlubin fotbalový duše“, která připomíná 120 let od založení Viktorie Žižkov.

Na Toužimsku někdo zabil hnízdící samici orla mořského

Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Regionálního pracoviště správa CHKO Slavkovský les, řeší případ zabité samice ohroženého orla mořského, podezření je na otravu. Pár orlů již pečoval o...

Havarijní výtluky na Barrandovském mostě se podařilo rychle opravit

Ještě před plánovanou další etapou generální opravy Barrandovského mostu bylo nutné rychle a efektivně odstranit havarijní výtluky na této páteřní pražské komunikaci. To se povedlo díky využití české ...

Herec Karel Zima: Můj drsný žertík odnesl osvětlovač!

Před pěti lety nezištně daroval kamarádovi svojí ledvinu a inspiroval další lidi k dárcovství tohoto životně důležitého orgánu. Nyní se Karel Zima (51) těší na příchod svého třetí potomka a v divadle ...

Energie pro hlavní město Prahu a jeho organizace zajistí THMP

Dodávky elektřiny pro hlavní město Prahu a jeho příspěvkové organizace bude od 1. července letošního roku nově zajišťovat městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP).

VIDEO: Zpěvák a muzikant Jary Tauber natočil během amerického turné nový videoklip

Zpěvák, kytarista a skladatel Jary Tauber nedávno opět vystoupil s českou rockovou legendou Petrem Jandou v USA, kde společně odehráli koncerty pro krajany.

Losers Cirque Company představí legendy o svatých v projektu SANCTI

Přední český novocirkusový soubor Losers Cirque Company uvede na konci května nové site specific představení s názvem SANCTI. Premiéru akrobati odehrají 31. 5. na Letní scéně Divadla BRAVO! Ta se ji...

Tygr v tísni uvádí rodinnou loutkovou inscenaci PĚTKRÁT KOLEM SVĚTA

Parníkem, lokomotivou i rikšou objedou svět diváci nové inscenace PĚTKRÁT KOLEM SVĚTA na ostrově Štvanice. Loutková inscenace v režii Zuzany Burianové a dramaturgii Marie Novákové je určena pro děti o...

Příští týden nepoteče voda na Vinohradech, v Jinonicích, Lipencích a v Krči

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Jan Klusoň: Když vzplane na zastupitelstvu láska

Jeden nejmenovaný senátor a zastupitel na Praze 5 překvapil svým poněkud zběsilým výstupem na zastupitelstvu. Při interpelacích o politickém turismu a nevyjasněném bydlišti mířených na jeho stranickéh...

Zastupitelé Prahy 8 odmítli požadavek aktivistů na plošné zavedení nejvyšší povolené rychlosti 30 km/hod

Zastupitelé Prahy 8 na svém posledním jednání odsoudili formu protestu, při kterých v uplynulých měsících aktivisté několikrát blokovali pomalým pochodem dopravu v metropoli. Na návrh místostarosty Ma...

Praha zve na vzdělávací akci Den včel a ostatních opylovatelů

Hlavní město Praha pořádá v parku Lannova v Praze 1 vzdělávací akci Den včel a ostatních opylovatelů. Hlavní město zve k zábavě a vzdělání všechny malé i velké zájemce o krásy mikrosvěta kolem nás. Ak...

Petr Lachnit: Pořádek zkrátka musí bejt, vy kluci pitomí!

Lidé jsou různí. Nicméně naprostou většinu z nás spojuje touha žít v bezpečí, čistotě a pořádku. Doma, na chalupě či na zahradě je to jednoduché. Vzhled takového prostoru je na každém z nás, ilustruje...

Festival Praha žije hudbou společně s hvězdami i amatérskými buskery rozehraje Prahu

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Podle organizátora organizace Nerudný fest nabídne osmý r...

V neděli 21. května začíná festival základních uměleckých škol ZUŠ Open

Na 500 nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení, výstav, happeningů a dalších akcí připravilo v rámci sedmého ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open 439 základních uměleckých škol...

Obchodní centrum Novo Plaza provedlo v součinnosti s Policií ČR cvičnou evakuaci v reálných podmínkách

OC Novo Plaza v Praze 4 ve středu 17. května za plného provozu úspěšně prošlo cvičnou evakuací. Cílem této akce bylo nejen splnit zákonné povinnosti pravidelného nácviku, ale také se ujistit, že všich...

Palladium hostí výstavu fotografií „Bubble“ Alexandera Dobrovodského

V nákupním centru Palladium je až do konce srpna přístupná výstava fotografií světoznámého fotografa Alexandera Dobrovodského. Vystaveny jsou téměř dvě desítky fotografií, které vznikly v rámci umělco...

V Jindřišské ulici byla zahájena stavba bytového domu

Podle radnice Prahy 1 na volném pozemku v Jindřišské ulici, v sousedství hřiště budovy prvního stupně ZŠ Vodičkova, zahájil soukromý investor stavbu bytového domu. David Bodeček, 1. místostarosta Prah...

Články abecedně vzestupné

Maratonci poběží sedm okruhů Ostravou

Maratonci poběží v pondělí porubskou Hlavní třídou

Maratonci poběží v sobotu Ostravou

Marcel Sikora má ve městě na starosti cestovní ruch

Rada města zvolila ve čtvrtek 23. března předsedou Komise pro cestovní ruch zastupitele Marcela Sikoru (KDU-ČSL). Chce dokončit značení památek, spolupracovat s Muzeem Beskyd a zpřístupnit kryptu ve f...

Marcela Krplová: Pořádání České Miss je pro mě velkou výzvou

Podnikatelka Marcela Krplová působila dva roky jako ředitelka společnosti KulturaFM, která ve Frýdku-Místku organizovala kulturní akce. Její nástup i odchod byl spojen s emocemi. V současné době se vr...

Marcela Roháčová: Soutěž Proměna mi změnila život k lepšímu

Deset žen se 22. dubna utká ve Frýdku-Místku o prvenství v soutěži Proměna. Loňské vítězce Marcela Roháčové ze Skalice tato soutěž změnila život. Shodila přebytečná kila, změnila vzhled, získala sebev...

Marcela Žáková vystavuje ve Dvorku

Malířka Marcela Žáková zahájí výstavu svých fantasy obrazů a portrétů v místecké kavárně Dvorek v neděli 20. listopadu v 15 hodin.

Marek Barva a Vratislav Chotaš jsou mistry republiky

Dva zápasníci TJ Sokol Vítkovice vybojovali tituly mistrů České republiky. Další přidal stříbrnou medaili.

Marek Doležal rezignoval na post místostarosty MČ Praha 9

Na úterním zastupitelstvu městské části Praha 9 rezignoval na svůj post místostarosta Ing. Marek Doležal (TOP 09). Tisková mluvčí Prahy 9 Marie Kurková uvedla, že městská část zadá provedení auditu vš...

Marek Malík: Postup hokejistů do první ligy je dílem píle hráčů

Asistentem trenéra hokejistů HC Frýdek-Místek je Marek Malík - hokejová legenda, která má na svém kontě 756 zápasů v zámořské NHL. Je finalistou Stanley Cupu z roku 2002 a držitelem bronzu z olympiády...

Články abecedně sestupně

Mariánské Hory zažijí Čertovskou pouť

Mariánské Hory uvítají farmářské trhy

Mariánské Hory upraví hřbitov

Mariánské Hory jsou stále pod dohledem

Mariánky mohou opět hospodařit

Mariana Prachařová: Lidi mi občas píšou, že jsem protekční spratek

Mariana Prachařová je mladá, krásná a moc příjemná herečka a zpěvačka. Mimo to je i dcerou dvou herců -Dany Batulkové a Davida Prachaře – a právě to je trnem v oku některých diváků. Myslí si, že za je...

Mariana Čapková: Pandemie se podepsala na psychice dětí

Pražské školy byly uplynulé dva roky pod obrovským tlakem. Neustále se měnila pravidla výuky, testování, nošení respirátorů a roušek, karantény, distanční a hybridní výuka. Učitelé ani žáci ale neměli...

Marian Palla bude číst ve Fiducii

Mareš se podepisoval pět a půl hodiny

Leoš Mareš má na Ostravu zvláštní vzpomínky. Na autogramiádě mu málem upadla ruka, když se fanouškům a hlavně fanynkám podepisoval 5,5 hodiny.

Marek Wollner z České televize podává žalobu na Roberta Šlachtu

Marek Wollner reaguje na nařčení, že zabránil na začátku roku 2020 v odvysílání reportáže v pořadu Reportéři ČT ohledně zločinné činnosti Petra Hlubučka v Lysolajích a na Palmovce. Marek Wollner přiná...