Počasí
Praha 16 °C Čtvrtek, 28. září 2023, Svátek má Jonáš
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Pavel Mang: Nepřijetí na konzervatoř mě vytrhlo z bohémského života

Pavel Mang je bývalý český dětský herec, jehož nejznámější rolí byl malý Vašek Karas ze seriálu Cirkus Humberto. Když se nedostal na konzervatoř, přestal být o něj zájem jako o herce, protože z roztomilého dítěte se stal mladý muž. Pavel Mang nakonec vystudoval obchodní akademii, začal podnikat a v posledních měsících se stal starostou obce Trubín na Berounsku. V rozhovoru jsme si povídali o netradičním dětství, celoživotní lásce k cirkusu a k lidem okolo něj, o překonání jeho závislosti, o jeho studiu MBA a příjemných starostovských starostí.
Pavel Mang je dnes starostou obce Trubín na Berounsku. Zvětšit
Pavel Mang je dnes starostou obce Trubín na Berounsku. Zdroj: Archiv PM

Jste, pane Mangu, pražský rodák. Která pražská místa jste měl v dětství rád?

Já jsem sice vyrůstal v Praze, ale když to tak vezmu, tak skoro na vesnici, protože mně byla nejbližší Hanspaulka. Vyrůstal jsem totiž na Babě, takže hlavně Praha 6, konkrétně místa nad Juliskou. Nebyl jsem takové opravdu pražské dítě, které by chtělo být v centru města nebo na sídlišti. Měl jsem naopak radši klidnější prostředí, například Šárecké údolí. A v dospělosti jsme samozřejmě chodili popíjet do různých pražských kaváren a restaurací.

 Byl jste tzv. dětským hercem, kterého nejvíce proslavila role Vaška Karase v seriálu Cirkus Humberto, který Vám přinesl velkou popularitu. Ale také pozdější problémy – s alkoholem a s malým sebevědomím. Kdybyste se mohl v čase vrátit, šel byste do toho zase?

Určitě. Jsem člověk, který bere všechno, co přijde, že to přijít mělo a je strašně důležité se nějakým věcem postavit čelem a nějakým způsobem s nimi bojovat. Jít  tomu naproti a prostě jít dál. V životě se bohužel stanou šílené věci a opravdu mám pocit, že lidem se stávají mnohonásobně horší věci, než se staly mně. A také je zvládli. Takže bych určitě do toho šel znovu, protože na jednu stranu to bylo nádherné. 

Pavel Mang jako Vašek Karas v oblíbeném seriálu Cirkus Humberto.
Pavel Mang jako Vašek Karas v oblíbeném seriálu Cirkus Humberto. Zdroj: Česká televize, Jaromír Komárek

Uváděl jste, že jste přišel díky herectví trošku o své dětství, byl jste v té době v okolí starších herců, a i jiných starších lidí.

Ano, to je pravda. Už od 13 let jsem byl dospělý – pil jsem, kouřil, a i sexuálně žil. Ano, určitě to nebylo dětství, jak by mělo být. Ale na druhou stranu mi to hodně dalo, to se prostě vzít nedá.

Nechtěl bych toto dětství vymazat, ale spíš by mě zajímalo, jaké by to bylo, kdybych měl dětství standardní. Možná, že bych se divil, že by to bylo ještě horší, než jaké to bylo a je. Protože teď to vůbec hrozné není.

 

Zmínili jsme Vaše problémy s alkoholem a malým sebevědomím. Jak jste se z této situace dostal a kdo Vám pomohl nejvíce?

Rodina a přátelé. Je to vždy hrozně těžké. Spousta lidí, i když ví, že je to už přes hranu, tak vám to kolikrát neřeknou. Nebo řeknou, aly vy to nechcete slyšet.

A málokdo vám to dokáže opravdu říct úplně na férovku, anebo tak, abyste se neurazil, protože člověk má tendenci, když má nějaký problém a je to jedno, jestli je to alkohol nebo drogy, vše bagatelizovat, a naopak to svádět na druhé. Takže je hrozně těžké, když vám někdo řekne na férovku: „Chlastáš! A je to s tebou hodně špatné a za chvíli skončíš v pekle!“ si to uvědomit. Každopádně je důležité, aby to člověk pochopil sám, že přešel přes nějakou hranici a že to není už úplně normální. Umět si přiznat tento svůj problém a začít ho samozřejmě řešit. Určitě je důležitá rodina, mít někoho vedle sebe, kdo vás v tom podrží. A u mě to byla určitě moje žena, moje dcera a paradoxně to byl člověk, do kterého bych to ve finále neřekl, protože to byl člověk z mého zaměstnání, se kterým jsem si nebyl až tak blízký, a navíc to byl nadřízený člověk. Takže je to o to příjemnější, že to byl člověk, který opravdu pomohl, podal pomocnou ruku a který věřil, že to nejsem já.

Svatební fotografie Pavla Manga s manželkou a dcerou.
Svatební fotografie Pavla Manga s manželkou a dcerou. Zdroj: Archiv PM

Tak to je perfektní, protože takových lidí není moc.

Asi není. Když teď nad tím zpětně přemýšlím, tak má opravdu člověk tendenci, si stále říkat, že to není tak hrozné, že to zase bude v pohodě, ale když to zkoušíte už po x-té a výsledek je stále stejný, tak potom si člověk uvědomí, jako jsem to udělal já, že je lepší se prostě na to vykašlat úplně. Proto jsem našel psycholožku a s ní jsme začali klíčovat, jaké problémy mám, a právě paradoxně to pak odnesla moje psychika. Někdy si to člověk uvědomoval díky tomu chybějícímu dětství a díky nastartování dospělosti v brzkém věku. Nedávno jsem si uvědomil, kolik jsem toho od těch 13 let propil a prokouřil! Teď se divím, že jsem to řešil až o dost později.

 

I když jste i později dostával další filmové a televizní role, dá se říci, že nepřijetím na pražskou konzervatoř se Vám život nečekaně otočil naruby?

Já bych řekl, že k lepšímu, protože aniž jsem si to tenkrát uvědomil, uzavřelo mi to hereckou cestu. Přišla nová herecká generace, už mě jako komunistickou hvězdičku nechtěli, navíc bez konzervatoře. Tak jsem šel na obchodní školu a pak do praxe. Možná mě to hodně pomohlo, protože jsem byl pořád na očích, lidé mě stále poznávali, tak jsem si nemohl, co se týče alkoholu, dovolit nějaké excesy. Držel jsem se tedy pořád nějakým způsobem na úrovni a vytrhlo mě to z toho bohémského života. Takže jsem musel fungovat normálně, mezi „normálními lidmi“. Kdybych se dostal na konzervatoř, v tom bohémském životě bych žil víc a víc, a tak by mě ten alkoholový démon a ty různé psychický problémy spolykaly ještě víc.

 

Měl jste hereckou pauzu dlouhou 24 let (od roku 1997 do roku 2021). Myslel jste si, že se k filmování ještě vrátíte?

Já si myslím, že to byla taková moje telecí léta, kdy jsem zkoušel různé jiné věci a možná trošku pozdě hledal opravdu sám sebe. Já tím, že jsem se hned ve dvaceti nebo v pětadvaceti neoženil, neměl jsem děti, začal jsem podnikat, tak jsem možná hledal, jaká bude moje další cesta.

 

S cirkusem jste byl i nadále v kontaktu. V roce 2013 jste byl v porotě festivalu Cirkus Cirkus a v loňském roce jste hrál ve filmu Artura Kaisera Cirkus Maximum. Co se Vám na cirkusovém prostředí nejvíce líbí?

Samozřejmě znám lidi od cirkusu, například právě Artura Kaisera. Známe se spoustu let, od mládí. Když je nějaká příležitost a oni mě pozvou, rád je vidím. Jsou to strašně fajn lidi, takže vždycky rád s mini spolupracuji.

Ve filmu Cirkus Maximum jsem si zahrál policistu, i když malého a srandovního. Takovou malou roli, ale já jsem si vždycky přál zahrát policistu.

 

Pavel Mang má rád celý život cirkusové prostředí.
Pavel Mang má rád celý život cirkusové prostředí. Zdroj: Česká televize, František Nekvasil

A dá se říci, že vás cirkusové prostředí něčím přitahuje?

Cirkusové prostředí je přenádherné. Miluji zvířata, takže mě samozřejmě přitahují zvířata, ale i ti lidé, kteří jsou skutečně strašně fajn, jsou přátelští, kamarádští, dá se jim věřit, protože spoléhají vždycky na sebe, jako na rodinu. Je to skutečně velká rodina, a to jsem vždycky obdivoval. Mám rád rodiny, které drží pospolu a táhnou za jeden provaz, a to si myslím, že je důležité. To se týká i mé rodiny, protože za svoji rodinu bych i vraždil a vždycky bude pro mě důležitá. Chci, aby se oni měli dobře, více než já sám.

 

Váš život se stočil od herectví jinam. Máte svoji práci a také jste se stal starostou obce Trubín na Berounsku. Co Vás přimělo jít do komunální politiky?

Před 10 lety, když jsem se sem přistěhoval, tak jsem už kandidoval. Oslovil mě bývalý starosta, zda nechci s ním na kandidátku. Byl jsem uvedený na posledním místě, jenom takový ocásek, jak si říká.

A pak zasáhla náhoda, protože tady bývalá starostka z osobních příčin ukončila svoji činnost předčasně. Byly tedy předčasné volby a nejdřív se nevědělo vůbec, kdo do toho půjde a jestli vůbec někdo. Tehdy za mnou přišli kolegové a já si řekl, proč ne? Jsem člověk, který si říká, že se má zkusit všechno, takže jsem se do toho pustil. Pak přišly normální volby, které byli v září, a tam jsem byl zase zvolen. Pro mě to je zase nová životní etapa. Začal jsem si dodělávat vysokou školu – veřejnou správu, protože jsem si říkal, že chci studovat různé semináře a kurzy. Jsem šílenec, protože rád dělám všechno na 100 procent, a jelikož potřebujeme řešit školku, případně i školu, tak jsem se přihlásil ještě na MBA pro ředitele a zřizovatele škol. Učím se teď nové roli starosty, a jsem ještě k tomu takový větší školáček. Tím si možná vynahrazuji trošku dětství, kdy jsem se nemohl učit klasicky.

Pavel Mang řeší jako starosta každodenní problémy místních občanů.
Pavel Mang řeší jako starosta každodenní problémy místních občanů. Zdroj: Archiv PM

Čím Vás starostování naplňuje?

Velmi mě naplňuje. Jsem hrozně rád, že mě to na jednu stranu potkalo, já jsem člověk, který potřebuje pracovat s lidmi. Nemohl bych někde být zavřený v kanceláři úplně sám a tady je to přesně takové to obojí. Je potřeba zařizovat kancelářské věci – teď připravuji podklady, dotace atd. Je to pro mě sice strašné, ale je to prostě potřeba. Na druhou stranu si to kompenzují tím, že jsou tady lidé, kteří se mají občas  na koho vyřvat a vyvztekat, když jsou z něčím nespokojení. Naštěstí si s nimi mohu popovídat. Mám tohle prostě rád a vím, že dělat pro lidi je to nejhorší, co může být, protože vždycky bude polovina, která vás bude milovat, a polovina, která vás bude nenávidět.

 

Takže si myslíte si, že je dobré dělat politiku v takovémto menším měřítku než ve vrcholové politice.

Vrcholová politika už je opravdu úplně jiná liga, nejsem si opravdu jistý, že bych byl tak dobrý herec. Každopádně si myslím, že na vrcholovou politiku je potřeba opravdu hodně, hodně zkušeností. Dokáži si ještě představit tuto komunální politiku, maximálně kraj nebo něco podobného. Ale že bych se hrnul do vrcholové politiky, tak to určitě ne.

 

A jaké problémy nyní na úřadě řešíte?

Většinou docela běžné. Teď jsem zrovna řešil zatékání vody do sklepa Nebo nepříjemnosti se zatoulanými pejsky, nové dotace do chodníků a návesních rybníků. A další věcí je školství. Právě se nám podařilo s Královým Dvorem domluvit spádovou oblast na školu první třídy od letošního září. To je skvělé, protože my, ač jsme obec blízko Berouna, jsme neměli dořešenou spádovost na školu a školku. Takže bohužel občané neměli jistotu, kam vůbec budou děti dávat. Teď je aspoň škola zajištěná, protože na školu jsme malá obec, abychom měli vlastní. Ale školku bychom určitě postavit měli. Takže doufám, že ač je potřeba šetřit v rámci celé republiky, že úplně neskončí dotace na výstavbu mateřských školek, abychom si ji mohli dovolit.

 

Ví se, že jste se v mládí věnoval gymnastice, což Vám určitě významně pomohlo pro roli v Cirkusu Humberto. Sportujete i dnes a jaký sport máte nejraději?

Když se podívám na svůj pupek, tak řeknu, že nesportuji. Ale já jsem vždycky miloval sporty, které nejsou míčové, i když jsem třeba tenis chodil hrát nebo nohejbal. Měl jsem ale vždy rád jakékoliv sporty, kde se sportovalo s vlastním tělem, to znamená právě gymnastika. Jezdil jsem na kolečkových bruslích, lezl se po skalách – bouldering. Bohužel potom, jsem nějak z toho sportu utekl. Dneska by už byl i na sport čas, ale už jsem trochu líný, takže jenom nějaká procházka. Naposledy, když jsem si řekl, že si půjdu zase zasportovat, tak jsem si totálně rozlámal kotník, takže teď už si asi ten nohejbal ani nezahraji.

 

,,Možná proto, abych nezlobil, tak o to více jsem začal pracovat. Abych neměl myšlenky třeba na lumpárny.“

Pavel Mang

Práce, starostování, rodina. Jak se vše dá zvládnout? Co Vám při tom pomáhá?

Možná proto, abych nezlobil, tak o to více jsem začal pracovat. Abych neměl myšlenky třeba na lumpárny. Je tedy pravda, že se doma zrovna moc nezdržím a odnáší to holky, tedy žena a dcera.

Ale je to opravdu těžké. Původně jsem si myslel, že roli starosty zvládnu jako neuvolněný. Tak to začalo a docela dost dlouho jsem se to snažil dávat se svým zaměstnáním. Každopádně jsem po tři čtvrtě roce zjistil, že bych to vydržel možná ještě tak rok. A pak by mě odvezli někam na ARO. Tak jsem radši pochopil, že to už  skutečně nejde, proto jsem si nechal jenom starostovské křeslo, protože když si mě  lidé tady zvolili, tak já opravdu nerad dělám něco napůl. Když do něčeho jdu, tak bohužel po hlavě a stoprocentně. A to bohužel platí i u těch neřestí. Takže jsem se rozhodl, že se musím věnovat naší obci a musím dělat co nejvíc pro to, abych nemusel chodit kanály a nemusel jsem mít hlavu svěšenou, ba naopak, abych mohl být hrdý na to, že jsem tady starostou a že jsem něco dokázal. Já mám výzvy rád. Jsem možná v tomhle egoistický, že si musím trošku dokazovat, jako asi každý chlap, že jsem tady správně a že to dává smysl.

 

Jste velmi vytížený muž. Jak nejraději relaxujete a „dobíjíte baterky“?

Doma prací na zahradě. A můžu si potom nadávat, že jsem zase rozlámaný, jelikož na to moje tělo není zvyklé. Je mi jedno, jestli vezmu zednickou lžíci a jdu nahazovat svoji dílnu nebo jestli jdu jenom sekat trávu nebo štípat dříví. Máme starší dům, který jsme už hodně předělali, ale myslím si, že nadosmrti tam máme práce dost.

Možná je to tím, že u toho moc nepřemýšlím, sekám trávu a koukám se, jak je všude krásně. Také mi nevadí řídit na cestách. Já se hrozně těším, až pojedeme s rodinou skoro za měsíc a půl do Chorvatska. Držím volant, nekoukám na cestu a prostě všechno vypouštím. Celý den přemýšlím nad prací, tak prostě při tom pěkně relaxuji. 

I po letech má Pavel Mang stejný úsměv jako měl v dětství před kamerou.
I po letech má Pavel Mang stejný úsměv jako měl v dětství před kamerou. Zdroj: Archiv PM

Máte nějaké sny, které byste si chtěl splnit?

Určitě bych se hrozně rád, což dneska není takový problém, podíval někam opravdu daleko do zámoří, do Indie. Ale to není opravdový sen. Já budu rád jenom, když budeme se ženou a s dcerou spokojení a zdraví a budeme v pohodě tady v Trubíně žít a budeme se mít rádi. To mi bude stačit. Já myslím, že svět je už tak zvláštní a lidé jsou na sebe strašně moc naštvaní a nepříjemní, že si myslím, že to je to nejlepší přání, aby se všichni měli víc rádi a přestali být na sebe takoví, jací jsou.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

VIDEO: Eliška Křenková odhaluje ve výpravném filmu Úsvit temné tajemství

Na podzim bude mít v českých kinech premiéru dobové detektivní drama Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka. Eliška Křenková v hlavní roli těhotné lékařky přijíždí na sklonku 30. let se svým manželem, ředitelem továrny, vystavět v Tatrách po vzoru Zlína pokrokové město Svit. Jejich plán ale naruší záhadný nález a příjezd tajné policie.

Luboš Veselý: Vyzkoušel jsem si pár profesí, některé i v cizině, ale vždy jsem se vrátil, a rád, zase k herectví

Luboš Veselý je český televizní, filmový, ale především divadelní herec spojený se Švandovým divadlem na pražském Smíchově. Za roli Vladimíra Holana v inscenaci Hadry, kosti, kůže režiséra Martina Františáka se dostal do širší nominace na Cenu Thálie 2020. Jak vzpomíná na svou první velkou filmovou roli? Proč se podruhé vrátil do Švandova divadla a jakou divadelní premiéru v něm právě připravuje? I na tyto otázky Luboš Veselý odpovídal zpravodaji portálu NašePraha.cz.

Novinář Jan Murárik je oficiálním králem rozhovorů

V roce 2012 sepsal knihu rozhovorů s bývalými kladenskými hokejisty a od té doby jej, co se týče počtu interview v jedné publikaci, nikdo v tuzemsku nepřekonal. Jan Murárik z Prahy 10 je už více než deset let tuzemským (a možná i středoevropským) novinářským rekordmanem a jeho jméno po právu najdete v databázi českých rekordů.

René Kekely: Být na volné noze vám sice bere jakousi jistotu, ale dává zase ohromnou svobodu

René Kekely je rodák z Českých Budějovic, pohybující se 22 let v oblasti médií, komunikace, PR, marketingu, produkci, event managementu, ale také dramaturgii, scenáristice a autorské činnosti. Jeho hlavní dva projekty jsou aktuálně pořad 13. komnata v České televizi a na Televizi Seznam, YouTube a FB vlastní úspěšný pořad - talk show "Face To Face", kam si zve známé, významné a zajímavé hosty. V dnešním rozhovoru pro Naší Prahu René zmínil, že ke svým profesím směřoval už od dětství, jaké to je zastupovat umělce a také jak vznikl jeho úspěšný pořad Face to Face.


Předchozí články

Praha 2 miluje sport, zapojila se do projektu Česko vesluje

Projekt Česko vesluje, který vznikl v roce 2016 na podporu veslařského sportu, konečně dorazil i do metropole. Hostitelkou projektu se stala Praha 2, která je nejen dlouholetým partnerem pražských Pri...

Šestnáctiletý talent Ondřej Prekop ovládl Mistrovství České republiky v bowlingu

Český sportovní bowling objevil nový talent. Junior Ondřej Prekop potvrdil výbornou formu z nedávného Mistrovství Evropy juniorů a dominoval na českém mistrovství v kategorii mužů. V rámci turnaje se ...

Muže zasáhl na železničním trakčním stožáru elektrický proud

Jeden krátký pohled z okénka služebního vozu proměnil běžnou hlídkovou činnost na Praze 5 v boj o život zhruba třicetiletého muže. Dotyčný visel hlavou dolů z železničního trakčního stožáru zhruba v p...

Nejvyšší intenzita cyklodopravy v Praze byla za COVIDu

Městská společnost Operátor ICT, a.s. s Magistrátem hlavního města Prahy od roku 2018 společně monitorují cyklistickou dopravu ve 29 lokalitách v Praze. Městu cyklosčítače poskytují důležitá data, kt...

Jak dlouho tento systém vydrží?

Vláda oznámila nové nákupy vojenské techniky za 50 miliard korun. Prý potřebujeme urgentně 250 obrněných transportérů ze Švédska.

VIDEO: Eliška Křenková odhaluje ve výpravném filmu Úsvit temné tajemství

Na podzim bude mít v českých kinech premiéru dobové detektivní drama Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka. Eliška Křenková v hlavní roli těhotné lékařky přijíždí na sklonku 30. let se svým manželem, ředite...

Marek Stoniš: Praha už by měla tvrdě zakročit proti radikálům Poslední generace. O třicítku jim vůbec nejde, chtějí zničit svobodu a demokracii

„My potřebujeme politiku, jako když začala pandemie. Oni dávali nařízení, tohle teďko se musí dělat. My musíme okamžitě přestat s činností, které nás a naše děti zničí. Konec spalování fosilních paliv...

Oslavte Svátek sousedů v nákupním centru Fénix

Přijďte oslavit Svátek sousedů v úterý 30. května do nákupního centra Fénix a užijete si odpoledne plné zajímavých workshopů. Oslava začíná v 15.00 a končí v 19.00 hod.

Richard Zelinka: Nad Vltavou chci předvést dvojité salto!

Čtvrtý ročník největší freestyle show v Praze odstartuje pod taktovkou kanálu Prima COOL 27. května na Smíchovské náplavce. Mezi účastníky nebude chybět Richard Zelinka (23), trojnásobný vicemistr svě...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě v Praze na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se kon...

Bezpečnost chodců na pražských přechodech zvýší desítky nových přisvětlení

Společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) dokončila výstavbu prvních přisvětlení přechodů z celkem 53, které jsou letos plánovány v rámci dodávky pro odbor dopravy hlavního města Prahy. Novýc...

Petr Lachnit: Nejen „třicítkoví“ fanatici v ulicích. Braňme právo a svobodu ostatních

Nejen v České republice, ale i v Německu a naposledy v Itálii se nám objevil jistý „nešvar“. Jde o chování extrémistů, kteří v podstatě bez trestu ničí cizí majetek propichováním pneumatik nebo si ber...

Marie Tomsová: Hezké bylo uvádět Večerníčky, to jsem si představila ty malé děti na nočníčkách

Marie Tomsová je česká moderátorka, bývalá televizní hlasatelka a příležitostná herečka. V tomto rozhovoru jsme si povídali o hlasatelské práci v Československé a České televizi, o práci v rozhlase, o...

Příští týden nepoteče voda v Krči, v Braníku, v Nuslích a na Zbraslavi

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Není komár jako komár. Čas těch "nejhorších" pomalu přichází

To protivné bzučení zná každý. Jsou ovšem místa, kde komáří komanda dokáží v parném létě uvěznit lidi doma za zavřenými okny, protože venku se jednoduše nedá být. Mezi takové patří nebo lépe řečeno pa...

Vyhrajte online kurz, který vám uleví od bolesti zad

Zuzana Rybářová je pohybová specialistka. V Praze pořádá celodenní workshopy Restart těla, lekce nordic walkingu Divokou Šárkou a je autorkou projektu 21 dnů proti bolesti zad a stresu.

V Praze platí od dnešních 12:00 hodin až do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Jak uvádí Magistrát hlavního města Prahy na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od pátku 26. května od 12:00 hodin do odvolání na území Pr...

Další ročník Putování pražskými vinicemi přiblíží vinařskou tradici v Praze

Kouzlo vinic v srdci města, komentované prohlídky s ochutnávkami, překrásné výhledy, vyprávění vinařů i perličky z historie. Magistrát hlavního města Prahy uvádí, že toto všechno nabízí projekt Hlavní...

O byty v nové pražské čtvrti je velký zájem

UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala bytové domy A až D v rezidenčním projektu Arcus City. Všech 100 jednotek z těchto domů vyprodáno. Developer dokončuje a připravuje ke kolaudaci také objekt...

V Praze 4 probíhá výměna písku na 125 hřištích a sportovištích

Městská část Praha 4 do konce května vymění písek a doplní dopadové plochy na 125 hřištích a sportovištích, které má ve své správě. Jedná se o každoroční kompletní výměnu starého písku v pískovištích ...

„Chci vymýtit předsudky vůči obézním lidem!“ říká Jarmila Ďuríčková

Jarmila Ďuríčková (31) absolvovala Genderová studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, živí se online marketingem a kromě toho, že ve volném čase zpívá, věnuje se na svých sociá...

Metropole míří na špičku kongresové turistiky. Kongresové centrum Praha chystá novou halu

Praha loni hostila bezmála čtyři tisíce akcí, kterých se účastnilo více než 600 tisíc delegátů z celého světa. Proti létům před covidem sice nejde o závratná čísla, ale metropole se na špičku kongreso...

VIDEO: Strážníci zachránili sebevraha věšícího se na stromě

Pětatřicetiletý muž chtěl spáchat sebevraždu . Strážníci muže odřízli a ihned zahájili první pomoc pomocí srdeční masáže a výbojů ze služebního defibrilátoru. Po příjezdu vozu záchranné služby strážní...

Občané Prahy 6 nad 70 let mají od 1.června vstup zdarma na koupaliště Petynka

Podle radnice Prahy 6 mají od 1. června senioři starší 70 let vstup na koupaliště Petynka zdarma. Podmínkou je prokázání trvalého pobytu na území Městské části Praha 6 (neplatí pro Lysolaje, Nebušice,...

Inovační maraton Nakopni Prahu vyhrál AI senzor pro úklid ulic

AI senzor pro úklid pražských ulic, web s databází jídel pro pražské školní jídelny i aplikace, která usnadní pohyb po městě lidem s různým handicapem. Tyto tři projekty vyhrály čtvrtý ročník veřejné ...

Onkologičtí pacienti oslaví život

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze.

Prezident měl křeč, muži začali krvácet, ženy jely do Ameriky a my ostatní se radujeme z úsporného balíčku vlády

Předkládám ctěným čtenářům další díl nekomentovaného seriálu Tak si tady žijeme. I minulý týden se děly v nejnižších i nejvyšších patrech naší země věci. Bohužel.

Jako výhra v loterii. Energetičtí manažeři jsou na roztrhání

Mladý muž, kterých je v současné době zoufalý nedostatek. Přesněji řečeno, jeho specializace na energetické úspory a ekologické myšlení v současné praxi, je mimořádně žádané zboží. O to více, když své...

Půlroční změna trasy tramvajových linek 7 a 19

Podle dopravního podniku Praha dochází z provozních důvodů od soboty 3. června 2023 do odvolání (předpoklad říjen 2023) ke změně vedení tramvajových linek 7 a 19.

Pražský dopravní den dětí proběhne na nádraží Praha-Braník

Organizace ROPID ve spolupráci s Českými dráhami a Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravila na sobotu 3. června 2023 Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braní...

Praha bude mít lepší kontrolu nad nakládáním s tříděným odpadem

Moderní město zajišťuje čistotu svého veřejného prostoru mimo jiné optimalizací odpadového hospodářství na základě aktuálních dat získávaných v reálném čase. Podle Operátora ICT má Praze s tímto nově ...

Sochy třech apoštolů Staroměstského orloje čeká oprava po vandalském útoku

Tři okénka Staroměstského orloje zůstanou po několik týdnů prázdná. Sochy sv. Filipa, Tomáše a Judy Tadeáše na Staroměstském orloji budou v úterý odvezeny k restaurátorským pracím. Podle Magistrátu Pr...

PSN má za sebou úspěšný loňský rok, i přes krizi na trhu prodala více bytů než v roce 2021

Společnosti PSN (původně Pražská správa nemovitostí) se povedlo i přes komplikovanou situaci na trhu v roce 2022 lehce navýšit počet prodaných bytů. Dařilo se jí i na poli pronájmů. Za dobrými prodeji...

Střední školy navyšují kapacity, hlavní město usiluje o digitalizaci zápisu

Aktuální situaci ve školství Praha řeší na několika úrovních. Podle Magistrátu se na některých středních školách navyšují kapacity až na 34 žáků. Vypisují se nové termíny a další školy otevírají i nov...

Šachová paráda s velmistry v Obecním domě

V secesních sálech Obecního domu proběhne od 9. do 11. června šachový festival ČEZ CHESS TROPHY. Hlavním hostem bude velmistr Alexej Širov, který odehraje zápas na osm partií rapid šachu s českou dvoj...

Galerie Villa Pellé vystaví „levitující“ obrazy a objekty Lubomíra Typlta

Pražská Galerie Villa Pellé připravuje rozsáhlou výstavu aktuální tvorby předního českého malíře Lubomíra Typlta, absolventa prestižní Kunstakademie v Düsseldorfu, jehož obrazy jsou charakteristické s...

Petr Lachnit: Štípat dřevo na občanech?

Na někom se dá dříví štípat. Na občanech jako celku se to dá zkusit, ale nebude to mít dlouhodobě příznivý výsledek. V Čechách se na politiku tradičně nadává. Dávno už ne jenom v hospodách. Vždycky ob...

Jana Marková: Aktuálně o Kosovu

Situace v Kosovu a Metochiji se nadále vyostřuje, albánská vláda v rozporu s mezinárodní smlouvou o Kosovu obsadila úřední budovy v Srby obývané části země.

Plážoví klokani v ohrožení!

Organizace a klub BS Bohemians 1905 byl založen v roce 2013 a hned v premiérové sezoně se stal mistrem České republiky. Díky velkému úsilí se postupně vypracoval v nejtradičnější a nejúspěšnější český...

Strážnici v Taxi týmu nikdy nespí!

Taxi tým strážníků je v pohotovosti ve dne, v noci. Přinášíme vám poslední 3 případy, ve kterých pražští strážníci včas zakročili.

Vysloužilé pneumatiky je nyní možné odevzdávat v pražských sběrných dvorech zdarma

Zatímco dosud bylo odevzdávání odpadních pneumatik ve sběrných dvorech hlavního města zpoplatněno, nově je zde občané mohou odevzdávat ke zpětnému odběru zcela zdarma. Podle Magistrátu však nesmějí bý...

Chraňme děti před nástrahami internetu

Městská část Praha 4 reaguje na současný trend využívání internetu už nejen školáky, ale i dětmi v předškolním věku. Učitelky z mateřských a základních škol se opět sešly na pracovním setkání za účele...

Senioři z RoSy v Kobylisích otevřeli vlastní divadelní scénu

Komunitní dům bude ještě víc přístupný veřejnosti v rámci mezigeneračního setkávání. Rezidence a Centrum RoSa v Kobylisích v Praze 8 si připisuje opět jedno prvenství. Podle radnice Prahy 8 totiž ve s...

Jana Marková: Konflikt kvůli vodě

Tak nám Tálibán začíná pomalu, ale jistě vést válku proti Íránu, dlouhodobému nepříteli velké, a aktuálně krachující, Ameriky.

Koupaliště Lhotka zahájilo šestou koupací sezónu

Oblíbené biotopové koupaliště na Lhotce otevřelo podle radnice Prahy 4 ve čtvrtek 1. června své brány prvním letošním návštěvníkům. Vstupné zůstalo od minulé sezóny beze změn. Standard služeb chce měs...

Výčep pod komínem v pivovaru Staropramen je zpět

Po zimní přestávce se pro širokou veřejnost znovu otevírají brány pivovaru Staropramen.

Příští týden nepoteče voda ve Vršovicích, Újezdě nad Lesy, Záběhlicích, Holešovicích a v Hloubětíně

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Jaká budou dopravní omezení při finále Evropské konferenční ligy UEFA v Edenu?

Již ve středu 7. června bude Praha hostit finále Evropské konferenční ligy UEFA na stadionu SK Slavia Praha. Mimořádná sportovní událost upoutá pozornost fotbalových fanoušků po celém světě a nabídne ...

Dny pěstounství umožňují nahlédnout do pěstounských rodin

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou v průběhu června dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen ...

Pokus o světový rekord v počtu shybů za 1 hodinu v Palladiu

Nákupní centrum Palladium v Praze se stane podle ČTK místem, kde se pokusí Jan Kareš, několikanásobný držitel titulů Ocelový muž a držitel světových rekordů ve shybech, překonat současný světový rekor...

Následující články

Důležitá je vzájemná chemie, říká "lovkyně" lékařů

"Já to tedy beru šéfe". Legendární film s Luďkem Sobotou a Petrem Nárožným v roli náborářů patří k těm nezapomenutelným. Starosti s lanařením kvalifikovaných lidí mají ovšem i dnešní náboráři. Jen už...

VIDEO: Povídkový film O malých věcech přichází v červnu do kin

Už 15. června 2023 se do kin chystá povídkový film plný humoru černějšího než rakev, v němž exceluje například Vanda Hybnerová, Beáta Kaňoková, Jan Nedbal, Jakub Žáček, Tereza Hofová nebo Tomáš Havlín...

Festival Rock for People v ekologičtějším kabátě

Tradiční hudební festival Rock for People, který se uskuteční 8.-11. června v Parku 360 v Hradci Králové, představuje nového partnera na poli mobility. Dopravu svými modely s nulovými emisemi zajistí ...

Jana Marková: Rasismus naruby

Černošku vyrazili z práce za to, že během deseti měsíců přišla 47 x pozdě do práce. Ano, vidíte dobře, 47 krát. Paní se to ovšem nelíbilo, a jak je v Americe dobrým zvykem, jala se svého zaměstnavatel...

Praha 14 oslaví Světový den životního prostředí

Ekologii se Praha 14 věnuje průběžně během celého roku. Na dubnové oslavy Dne Země nyní naváže další série aktivit pro veřejnost zaměřena na životní prostředí – tentokrát pod hlavičkou akce Dny životn...

Areál bývalého hotelu InterContinental byl definitivně vyčištěn od azbestové zátěže

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je podle radnice Pr...

Petr Lachnit: Žijeme ve společnosti, kde je většina frustrovaná křivdou?

Rádi se oháníme morálkou. Bohužel se zdá, že zůstalo jen slovo jako nálepka. Obsah se jaksi vytratil. Nemám samozřejmě na mysli měšťáckou pseudomorálku, která bedlivě hodnotí, jak se kdo obléká, kdo a...

VIDEO: Výstava Evropský gulag připomene Pražanům historii východoevropských táborů otrockých prací

V prostorách Galerie Ambit v klášteře u Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze se podle Magistrátu Prahy v úterý 6. června 2023 otevře výstava s názvem Evropský gulag. Expozice, kterou přip...

Ministr financí odjel na dovolenou, premiér se propadl na dno oblíbenosti, poradce vlády se chlubí sexuálními praktikami a léky stále nejsou

Milí čtenáři, omlouvám se, ale okolnosti tomu chtějí, že je nutné být v aktuálním nekomentovaném shrnutí týdne poněkud vulgárním, respektive mírně řečeno nechutnosti citovat. Zasahují totiž do nejvyšš...

Ve čtvrtek 8. června začíná Veletrh vědy 2023

Veletrh vědy, největší vědecká akce v České republice, otevírá své brány široké veřejnosti. Od čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracoviš...

Na odcizeném kole páchala dopravní přestupky

Kolo v cenové hodnotě přibližně 22 tisíc korun údajně žena pořídila za 2 tisíce od neznámého muže. Pak se na něm chtěla jen projet.

Praha schválila investiční přípravu projektu Beranka v Horních Počernicích

Rada hl. m. Prahy schválila investiční přípravu projektu Beranka v pražských Horních Počernicích, který bude tvořit přibližně 300 městských nájemních bytů a základní škola pro asi 540 dětí.

Výročí pražské štoly, kterou nechal vybudovat král Rudolf II.

Podle společnosti Pražské vodovody a kanalizace připadá na letošní rok 430. výročí zbudování výjimečného vodohospodářského díla českého raného novověku, Rudolfovy štoly.

El Niño sílí: Meteorologové varují před extrémními teplotami

Blíží se doba letních prázdnin a většina Čechů stráví alespoň část z nich v Česku či v okolních zemích. Zatímco středomořské destinace jsou v létě téměř zárukou slunečných dní, naše počasí je daleko p...

Karel Janeček: Doba covidismu byl jeden velký podvod na lidech. V USA už se vyšetřuje

„Jako matematik a expert na teorii pravděpodobnosti a řízení rizik jasně říkám: Je absolutně nepřijatelné ze sobeckého strachu o sebe hazardovat se zdravím a životy našich dětí. Takové riziko, poničen...

Pravidelná zkouška sirén s upozorněním i v anglickém jazyce

POdle Magistrátu hlavního města Prahy se ve středu 7. června 2023 uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin...

Farmář Jiří Jakoubek: „Polním jahodám se nic nevyrovná!“

Na 26 hektarech pěstuje rodina farmáře Jiřího Jakoubka, vlastníka značky Kunratické jahody, několik odrůd jahodníků. Zákazníci z celé Prahy si pro šťavnaté a krásně vonící jahody jezdí do Kunratic již...

Při koupání se psem dejte pozor na kvalitu vody, bezpečný břeh i přehřátí

Léto je tady a brzy jistě začneme trávit čím dál více času u vody. Miluje hrátky u řeky nebo rybníka i váš čtyřnohý kamarád? V horkých dnech přinese voda vítané osvěžení i pejskům, na páníčcích přitom...

Pohroma: 20000 fanoušků West Ham se valí na Prahu. Lístků na finále UEFA mají jenom 6000.

Centrum Prahy dnes zažívá krušné chvíle. Do Prahy se valí až 20.000 fanoušků West Ham na večerní utkání v Edenu s Fiorentinou. Lístků dostali Kladiváři přiděleno jenom 5.780, očekává se tedy mela před...

Praha 6 je schopna přijmout všechny tříleté „šestkové“ děti

Děti, které se narodily před zářím 2020, budou mít zajištěné místo v mateřských školách na území Prahy 6. V pondělí 5. června to po poradě ředitelů mateřských škol deklarovala místostarostka zodpovědn...

RADOTÍN SPORTFEST představí veřejnosti více než 20 sportovních disciplín

V pražské městské části Radotín se o víkendu 17. a 18. června 2023 uskuteční první ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – od atletiky, přes lak...

Tenisové French Open provází skandály. Ukrajinky nepodaly Sabalenkové ruku, Djokovič řeší Kosovo.

Francouzské Open na Rolland Garros řeší jeden politicky zabarvený skandál za druhým. Ukrajinky nepodaly po prohře vítězné dvojce ATP Bělorusce Aryně Sabalenkové ruku. Srb Novak Djokovič po výhře nad ...

Šokující video: Fanoušci West Ham a Fiorentiny svedli v centru Prahy regulérní bitvu.

Tohle Praha dlouho nezažila. Centrum města se dnes proměnilo v regulérní bojiště fotbalových fanoušků Fiorentiny a West Ham United. Pohárový zápas UEFA nakonec vyhrál West Ham 2-1, bitky v ulicích dop...

VIDEO: Opilí řidiči požili prosecco, pivo nebo kokain

Strážníci opět kontrolovali v nočních hodinách řidiče. V Praze 12 a 4 kontrolovaní řidiči nadýchali alkohol a jeden použil kokain.

Festival Prague meets Vienna prohlubuje spolupráci mezi Prahou a Vídní

Tři dny plné kultury, odborných přednášek a mezinárodní spolupráce. To je festival Prague meets Vienna, jehož cílem je posilovat vztahy a spolupráci mezi Prahou a Vídní. Akce se uskuteční od 8. do 10....

Akce Jedu v medu bude pro všechny milovníky medu a včelařství

Všechny milovníky medu a včelařství zve Národní zemědělské muzeum v sobotu 10. června od 10 do 17 hodin na akci JEDU V MEDU!

Česko zažije 17. června první mistrovství republiky v pumptracku

Letos v červnu bude Česká republika znát svého prvního mistra v pumptracku. Historicky první Mistrovství České republiky na koloběžkách v pumptracku spatří světlo světa už 17. června před Centrem Čern...

Kde vzít na platy všech koaličních funkcionářů Prahy 5? Praha sobě konečně našla řešení – zdvojnásobí všem lidem daň z nemovitosti!

Z našich „sousedů“ se velmi rychle stali papaláši, kteří se více než o cokoli jiného starají hlavně sami o sebe a o to, aby mohli dál pobírat vysoké platy z veřejných peněz. A že na to radnice nemá? A...

Antonínská pouť na Točné bude letos už po jedenácté

Pokud ještě nemáte program na tuto sobotu 10. června srdečně vás, spolu s Občanským sdružením Točná, radnice Prahy 12 zve na Antonínskou pouť. Tradičně bohatý program začíná už v 9 hodin dopoledne.

Příští týden nepoteče voda v Krči, Veleslavíně, na Zbraslavi a Smíchově

Nabízíme vám další přehled plánových výluk v dodávkách pitné vody. Jak oznámila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), odstávky jsou nutné z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a ...

Tradiční akce Vítání léta v Domově Sulická se blíží. Už příští víkend!

V sobotu 17. června 2023 proběhne v areálu Domova Sulická pro osoby se zdravotním postižením tradiční zábavní odpoledne Vítání léta. Vstup na akci zdarma!

Pražskou integrovanou dopravu čekají od 11. června nové trvalé změny

K termínu celostátní změny jízdních řádů dochází od 11. června 2023 k následujícím drobným trvalým změnám v provozu vybraných vlakových a autobusových linek PID.

Touchdowny a emoce. Žižkov hostí americký fotbal

Třetí ročník evropské obdoby zámořské NFL (americký fotbal) odstartoval začátkem června a Česká republika má v 17 členné lize poprvé zastoupení!

Primátor Bohuslav Svoboda navštívil Prahu 4

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje návštěvách městských částí, které avizoval při svém nástupu do funkce. Podle Magistrátu hlavního města Prahy byla ve středu 7. června na řadě Praha 4, ...

V zemi a EU vládne cenzura, je třeba svobody urputně bránit, shodli se politici i novináři

Konec cenzury, návrat svobodné žurnalistiky a svobody projevu byla hlavní témata ostře sledované konference Svoboda slova v prostředí digitálních platforem, kterou ve čtvrtek pořádala v Kaiserštejnské...

Zpěváku Karlu Zichovi se stala osudná třináctka

Dnes, 10. června, by oslavil 74. narozeniny známý zpěvák a hudební skladatel PhDr. Karel Zich (1949 – 2004), který dlouhé roky žil ve vinohradské ulici Šrobárova.

Praha má novou pasáž, která nese jméno profesora Vladimíra Lista

Pasáž spojující Biskupský dvůr a Těšnov v Praze 1 dostala podle České agentury pro standardizaci oficiálně jméno pro profesoru Vladimíru Listovi, propagátorovi technických norem.

Galeristka Štěpánka Frančíková: U nás si navrhnete rodinný porcelán

Sedět s rukama v klíně, to PhDr. Štěpánka Frančíková rozhodně neumí. Založila a řídí Boris Nosek Gallery ve Vodičkově ulici, podniká v majetkových investicích, zabývá se výchovou asistenčních psů a ja...

Nová kniha Mise Rio přenese čtenáře do hektického brazilského Rio de Janeira

V pátek 9. června se konal v pražském knihkupectví a vinotéce Božská Lahvice křest knihy Petra Freye Mise Rio, jejíž děj čtenáře přenese z Česka do atraktivního prostředí Ria de Janeira, kde hlavní hr...

Známe letošní vítěze anket Absurdita roku a Zlatý paragraf

Veřejnost odhlasovala za největší byrokratický nesmysl DPH, kterou musí firma zaplatit při darování věci, například na humanitární účely v ČR. Naopak za nejprospěšnější označila v hlasování milostivé ...

Obce chtějí vlastní zdroje energie, říká exkluzivní průzkum. Brzdí je stát

Vlastní energetické zdroje hodlá v příštích třech letech vybudovat 60% obcí. Vyplývá to z unikátního průzkumu Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). Podle jeho předsedkyně Elišky Olšákové ovšem řadu...

Dlažební kostka v ruce rozzuřené ženy

Oznámení o ženě, která křičí a bouchá do vstupních dveří jednoho z domů, přivedlo strážníky do ulice Miroslava Hajna na Praze 18.

Klub českých turistů slaví 135 let

Je to již neuvěřitelných 135 let, co by založen Klub českých turistů (KČT), a to skupinou vlastenců sdružených kolem Vojty Náprstka. Oslavy výročí založení klubu byly zahájeny ve čtvrtek 8. června Poc...

Výstavba další části Pražského okruhu v příštím roce uleví Spořilovu

Po nekonečných průtazích způsobených pomalými přípravami a soudními spory které už řadu let zdržují dostavbu Pražského okruhu, je to konečně dobrá zpráva: Další část okruhu mezi dálnici D1 a Běchovice...

Moderátorka Soňa Porupková: Před vysíláním mi pomáhá korek!

Pohledná blondýnka Soňa Porupková (32) je jednou z hlavních moderátorských osobností CNN Prima NEWS, se kterou jsou spojeny hlavní večerní zprávy. Nyní ji však čeká důležitý životní krok, na který se...

Vyústění Žižkovského tunelu by mohla ozdobit hra světel

Probíhající revitalizace Tachovského náměstí by měla být završena instalací uměleckého díla. Podle radnice Prahy 3 by chodce a cyklisty v prostoru vyústění Žižkovského tunelu mohlo doprovodit zrcadlen...

Marek Stoniš: Čeští školáci plivli na Ukrajinku, Ukrajinec zabil Roma, premiér nabírá lidi a Markéta Pekarová Adamová učí děti hlasovat o duhovém manželství

Předkládám ctěným čtenářům další díl nekomentované svodky české politické reality. Minulý týden se v Česku i ve světě děly věci, u kterých šlo o život. A ještě půjde. Bohužel.

Lisztův institut a společnost MOL umístily na Vltavu instalaci RIVER-POOL

Od 9. června se na Vltavě u Střeleckého ostrova vznáší interaktivní umělecká instalace maďarského autora Ottó Vinczeho. Dílo s názvem RIVER-POOL bude v centru Prahy k vidění až do konce prázdnin.

Nemocnice Na Františku otevře zubní pohotovost

V centru Prahy vznikne podle Magistrátu hlavního města Prahy nová zubní pohotovost. Pražští radní odsouhlasili dotaci ve výši 2,5 milionu korun na vybavení zubní pohotovosti v Nemocnici Na Františku a...

Praha 6 pokřtí další tři komunitní kompostéry

Radnice Prahy 6 uvádí, že společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování.

Články abecedně vzestupné

Pavel Kantorek bude vystavovat kreslený humor ve Strašnicích

V rámci přípravy říjnové výstavy kreseb - vtipů Pavla Kantorka připravila agentura Shock, jako organizátor výstavy, na svých webových stránkách a webových stránkách školicího centra InGarden galerii v...

Pavel Kowalczyk je zpátky na ledě

Nejvýraznější osobnost HC Frýdek-Místek Pavel Kowalczyk je zpátky. Po zranění naskočil do play-off.

Pavel Kříž a Chantal Poullain zatančí v Akordu

Světově proslulý divadelní hit „Šest tanečních hodin v šesti týdnech“ nastudovalo pražské Divadlo Ungelt v režii Zdeňka Duška.

Pavel Kříž zahájí v Akordu vernisáž, poté bude hrát divadlo

Pavel Krupa vystaví na ostravském hradě panoramatické snímky

Pavel Kubina skončil s hokejem

Hokejista Pavel Kubina oznámil ukončení své kariéry. Nevstoupí ani jako majitel do fotbalového Baníku Ostrava.

Pavel Kubina skončil s hokejem

Bývalý hráč Vítkovic, trojnásobný mistr světa, vítěz Stanley Cupu a bronzový olympionik, šestatřicetiletý Pavel Kubina oznámil na tiskové konferenci v Ostravě 20. prosince ukončení své hokejové kariér...

Pavel Kubina skončil s hokejem

Hokejista Pavel Kubina oznámil ukončení své kariéry.

Pavel Kubina: Moje hokejová kariéra začala ve Frýdku-Místku

Když hvězda světového hokeje vyrazí s partou kamarádů hrát fotbal, aby výtěžek daroval místním mládežníkům, je to pěkné gesto. Když to ale dělá každý rok, svědčí to už o něčem jiném. Pavel Kubina chce...

Pavel Liška a spol. bavili diváky pod otevřeným nebem

Nevšední zážitek si odnesl každý, kdo v neděli navštívil hostinec u Svatého Jána v Horních Bludovicích. Divadelní hra Milostný trojúhelník vyvolávala salvy smíchu.

Články abecedně sestupně

Pavel Stodůlka vrací zrak lidem slepým i několik desítek let

Primář a přednosta oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka je uznávanou kapacitou a inovátorem jak v rámci Česka, tak i ve světovém měřítku. Se svými spolupracovníky vybudoval špičkově vybavenou soukromou ...

Pavel Šporcl zahraje v Ostravě v bývalém plynojemu

Společné vystoupení houslového mága Pavla Šporcla, jeho romské cimbálovky a Janáčkovy filharmonie Ostrava pod vedením dirigenta Františka Drse Gipsy Way - orchestral odstartuje 26. září v 19 hodin cyk...

Pavel Šporcl zahraje v Ostravě v bývalém plynojemu

Společné vystoupení houslového mága Pavla Šporcla, jeho romské cimbálovky a Janáčkovy filharmonie Ostrava pod vedením dirigenta Františka Drse Gipsy Way - orchestral odstartuje 26. září v 19 hodin cyk...

Pavel Šporcl poletí do jiných sfér z Letiště Václava Havla

Unikátní koncert na Letišti Václava Havla chystá na 4. prosince letošního roku houslový virtuóz Pavel Šporcl. Nejžádanější umělec klasické hudby v rámci svého turné SPORCELAIN - GENERALI TOUR 2012 uve...

Pavel Šporcl modře pro Diakonii Praha

Organizátoři zvou na benefiční koncert houslisty Pavla Šporcla, který se uskuteční ve středu 11. 5. v 19:30 v sále vinohradského sboru ČCE (Korunní 60).

Pavel Šporcl koncertuje v Ostravě

Pavel Poulíček: pracujeme i na příjezdu Tigera Woodse

Jeho hlas i tvář znají miliony Čechů. Pavel Poulíček (45) byl prvním „nováckým“ sporťákem a starší jej pamatují i z Kolotoče. V kategorii sportovní komentátor má 7 cen Týtý. Sport miluje a uhranul jej...

Pavel Pavel popíše, jak rozhýbal sochy moai

Pavel Michna získal na Lysé hoře bronz

Pavel Marcol vystaví fotografie v Hrabůvce