Počasí
Praha 17 °C Pátek, 24. května 2024, Svátek má Jana
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Martin Domanský: Vždycky jsem chtěl mít malou rodinnou firmu

Martin Domanský začínal jako garážmistr v Praze, nyní patří k největším prodejcům značky Peugeot v Česku. Podnikat začal v roce 1995 v Kyjích a provozovnu zde má dodnes. Nový autosalon právě otevírá na Černém Mostě.
Zvětšit

Jaké byly začátky společnosti Domanský?

S kolegou jsme si pronajali budovu bývalého trabantservisu v Kyjích. Tehdy to byla úplně holá budova, museli jsme všechno vybavit, takže jsme začínali skutečně od nuly. Na začátku jsme se zaměřovali na vozy Škoda a Volkswagen. Dělali jsme zázemí společnosti Škofin a jak rostla ona, museli jsme růst i my.

V existenci firem bývají různé zlomy. Který byl nejdůležitější u Domanských?

Určitě zaměstnání pana Richarda Dolejše, který mi dodnes dělá ředitele. Je to velký odborník a dříč. Vymysleli jsme společně novou koncepci a nový směr. K provozovně v Kyjích jsme přistavěli nový autosalon. Chtěli jsme prodávat nová vozidla. Vzali jsme to trochu z druhého konce. Většina lidí si nejdříve uzavře smlouvu s nějakým importerem, udělá koncepci a pak teprve postaví novou budovu. My jsme nejdřív postavili autosalon a pak jsme teprve začali přemýšlet, co tam budeme prodávat. Na tu dobu moc rád vzpomínám.

Podle čeho jste se rozhodoval, jaké značky aut budete prodávat?

Bylo to těžké, těch možností bylo několik. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit do Paříže na autosalon. Tenkrát se uváděl na trh Peugeot 206, a když jsem to auto uviděl, zamiloval jsem se. Tam padlo rozhodnutí, že budeme prodávat Peugeoty.

Začít podnikat v tomto oboru ale asi není jednoduché. Nestačí jen ukázat na značku a říct si: „tyhle auta budu prodávat“…

To máte pravdu. Po návratu z Francie do Prahy jsme s kolegou šli k zástupcům značky a řekli jim, že chceme prodávat Peugeoty. Ti na nás samozřejmě koukali, jako když jsme spadli z višně, protože takhle to nefunguje. Nakonec se zástupci značky přišli podívat do provozovny a prohlásili něco jako, že v tomhle „mekáči“ se jejich auta prodávat nikdy nebudou.

A jak jste je nakonec přemluvili?

Nebylo to jednoduché. Na začátek nám dali podmínku, že budeme prodávat pod jinou samostatnou koncesí. Museli jsme prodávat pod Autospolem. Ale díky tomu, že jsem měl v životě kliku na iniciativní lid tak během jednoho roku se povedlo, že jsme prodávali víc vozidel než náš koncesionář. Díky tomu jsme dostali od importéra nabídku, postavit autosalon na Praze 5, a za to že dostaneme samostatnou koncesi. Do roka vyrostla provozovna v Praze 5 a od té doby máme samostatnou koncesi. 

Začínal jste s Peugeoty, prodáváte ale už víc značek, jak je to možné?

Před časem přišla bloková výjimka Evropské unie, která umožnila koncesionáři prodávat víc značek. To byla velká příležitost. Postavili jsme provozovnu ve Zdibech, kde jsme prodávali čtyři značky.
V současnosti se specializujete na Peugeot, Hyundai a Citroën. Na vašich internetových stránkách jsem jich ale viděla víc…
Prodáváme auta Peugeot, Hyundai a Citroën. Zároveň také děláme servis na vozech Škoda a Mitsubishi.

Podle čeho jste si vybíral auta, která budete prodávat?

Chtěl jsem zastupovat výrobce z Asie, Japonska a Evropy. Vytipovali jsme tedy několik značek z těchto oblastí. Vsadil jsem na značku Hyundai, která tehdy nebyla zdaleka tak populární, jako je dnes. Byla to výzva.

Možná teď trochu odbočím, ale už mě to dlouho zajímá. Vždycky se říkalo „hjundaj“ a teď se najednou říká „hjundé“, proč?

Značka Hyundai neměla moc výrazný prodej v Evropě. Dobyli Asii a Ameriku, ale Evropa byla na pozadí. Potom padlo rozhodnutí od výrobce, že Evropu získají také. Korejsky se Hyundai čte správně „hjundé“ a když představili koncepci, že chtějí být dominantní i v Evropě, její součástí bylo, aby se i v Česku název značky vyslovoval správně. Postavili u nás fabriky a jejich taková historická politika je, že v zemi, kde vyrábějí vozidla, jsou dominantní na trhu. Jejich cílem bylo trumfnout Škodovku, což tehdy znělo jako utopie, ale v posledních letech už od toho nejsou daleko.

Mají tedy Češi zájem o francouzská auta?

Češi vždycky chtěli být trošičku jiní. Když si vezmete éru škodovek, kdy na silnicích nejezdilo prakticky nic jiného, i tehdy byla snaha své auto nějak odlišit, třeba jen nálepkou. A Peugeot je oproti ostatním autům jiný, má svůj specifický rukopis, to auto na silnici poznáte. Francouzská auta jsou taková víc osobní, mají v sobě ten francouzský šarm a jsou měkčí. Mám ta auta rád.

Jací jsou majitelé Peugeotů?

Jsou trochu jiní, než majitelé ostatních značek. Prostě „pežoťáci“. Někdo má třeba Audi a potom si klidně koupí BMW, tu značku příliš neřeší. Ale mezi našimi zákazníky je spousta lidí, kteří vždycky měli a budou mít Peugeot. Takže když jsem začínal, musel jsem se strašně rychle naučit historii, zákazníci totiž mají tendenci probírat, jaké modely kdy měli a já ani nevěděl, jak ta auta vypadala.

„Spousta majitelů Peugeotů je značce věrná celý život“

Kdy značka Peugeot vůbec vznikla?

Původně to byla kovovýroba, která vyráběla i mlýnky na kávu. Firma existuje zhruba od 18. století, auta začala vyrábět až o století později. Je to taková hezká cesta od kafemlejnků k autům.

I vaše cesta je poměrně dlouhá. Společnost Domanský oslaví za dva roky 20 let na trhu… Jak ty roky hodnotíte?

Bohužel v té souvislosti stárnu i já. V podstatě jsem se dostal někam, kam jsem moc nechtěl. Vždycky jsem chtěl mít malinkou rodinnou firmu, ale v dnešní době, když se nerozvíjíte, firma zanikne. Je to taková lokomotiva, ve které musíte pořád házet pod kotel, aby jela rychleji. 

Bylo nějaké období, kdy se vaše firma otřásla v základech?

Ekonomicky nikdy ne. Samozřejmě, jak se mění management dovozců, je šance, že si s někým názorově nesednete. Jsem ten, který se nebojí říct ne. Někdy to někdo neskousne, takže jsou doby, kdy se daří hůř. Je to dané tím, že nám určují prodejní cíle, za které dostáváme odměny. Máme otevřeno i o víkendu a máme delší provozní dobu. Díky těmhle nadstandardním službám, jsou naše prodeje vyšší.
Jenže vždycky, když vymyslíte, nějaký zlepšovák, který auta víc prodává, dají vám ho příští rok dovozci jako úkol a to mi vadí. Potom abyste plnila ty jejich cíle, už o víkendu prostě musíte prodávat. A je rozdíl v tom, jestli o víkendu pracovat chcete nebo musíte.

O tom, že se vám daří, svědčí i nová budova na Černém Mostě. Podle čeho jste vybíral lokalitu?

Já už jsem nechtěl nic stavět, ale pozemek, který jsme tady objevili mě tak oslovil, že jsem změnil názor. Jedna věc je nový barák, ale díky tomu, že je hodně blízko původní provozovně, musím řešit její prodejní směr. Jsem si teď trochu konkurentem.

Proč právě Černý Most?

Nedaleko bydlím a ta lokalita je mi blízká. Navíc mi bylo mi jasné, že provozovna v Kyjích nebude kapacitně v budoucnu schopna splňovat požadavky našich zákazníků. A když bych to tady nepostavil já, udělá to někdo jiný. Musel jsem být rychlejší než konkurence.

Když jsem vcházela do prodejny, všimla jsem si auta, které jsem na silnicích ještě neviděla…

To byl Peugeot RCZ, nádherný sportovní vůz po faceliftu. V prodeji bude v Česku od května. Stát by měl kolem sedmi set tisíc korun. Musel jsem se v něm projet, protože Peugeot má tendenci dělat sportovní auta trochu užší, ale vejdu se do něj krásně, takže je to takový můj nový adept na mé soukromé auto.

Jste na trhu 20 let. Změnilo se za tu dobu nějak chování nebo nároky vašich zákazníků?

Strašně. Dřív byl zvyklí o nákupu auta přemýšlet třeba půl roku. Dnes už přicházejí zákazníci neskutečně vzdělaní rovnou auto koupit. Mají spoustu informací z internetu, kolikrát vědí víc než prodejce. Dřív byl člověk zvyklý, že autosalony byly plné lidí, ale bylo málo objednávek. Teď už jde zákazník rovnou za prodejcem a hned kupuje.

Změnil se způsob, jakým Češi nakupují auta?

Lidi kupují auta hodně podle toho, k čemu ho potřebují, už v tom mají jasno. Čím dál víc kupují větší vozidla. Velký důraz kladou na bezpečnost, jsou ochotní si připlatit za airbagy. Zajímají se o crash testy. Dřív, když muž kupoval auto ženě, ptal se hlavně, jestli má airbag pro spolujezdce (smích). Nebo když auto přišel kupovat manželský pár, tak paní muži vyčetla, že auto nikdy nevybírala ona, takže teď to bude podle ní (smích)

Mimochodem jaký by měl být dobrý prodejce aut?

To se nedá naučit, to v sobě člověk musí mít. Já to poznám podle objednávek a dosaženého zisku daného prodejce. Zároveň, každý zákazník, který si auto koupí, dostane dotazník, ve kterém se ho ptáme, jak byl spokojený. Dobrý prodejce by měl zákazníka oslovit rychle, udělat s ním zkušební jízdu a nabídnout mu varianty vozů, podle zákazníkových požadavků.

Jak se vám vlastně prodávají auta v krizi?

Ceny určitě ovlivnila krize, což je slovo, které nemám rád, protože si myslím, že je sice ekonomická stagnace, ale o krizi mluvit nemůžeme. Voda teče, elektřina funguje, nikdo neumírá hlady. Když člověk cestuje po světě a vidí, jaké jsou problémy jinde, v jakých podmínkách lidé žijí… Prodejci stále chtějí prodávat počty vozů, které prodávali, před ekonomickou stagnací, což je logicky přivádí ke snižování cen. I pro zákazníka to je nepříjemné, protože když si koupil auto třeba za tři sta tisíc a za půl roku zjistil, že se nová verze prodává ještě o padesát tisíc levněji, tak ho to jednak mrzelo a také to snižovalo hodnotu vozu, když ho chtěl třeba prodat. Teď už mají prodejcitendenci vracet ceny zpět.

Takže když koupit auto, tak teď?

Na ty původní ceny už se to nikdy nedostane. Ceny se nemění nijak výrazně, jedná se vždy o zanedbatelná procenta. Kdy si koupit auto, je složitá otázka. Prodejci se předhánějí v různých akcích, a když jedna akce skončí, začíná druhá. Zákazník už to vnímá, takže na tyhle akce už nereaguje tolik, jako dřív. 

Blíží se jaro, co by měl člověk udělat, než vyrazí s autem na silnici?

Kvalita aut se neskutečně zlepšila, jsou čím dál méně poruchová, takže i údržba je snazší. Největší problém mají řidiči, kteří jezdí občas a ještě ke všemu krátké trasy. Auta je třeba projíždět. Také olej je nejlepší měnit jednou za rok a na to řada řidičů zapomíná!
Hodně mě překvapilo, jak se lidé postavili k výměně zimních pneumatik, myslel jsem, že se na to vykašlou, ale divím se, v jakém počtu lidé zimní gumy kupují. S tou výměnou ale malinko zapomínají, že když obouvají zpět letní pneumatiky, je třeba zároveň udělat geometrii. Údržbu potřebuje také i klimatizace, je třeba jí po zimě vyčistit.

Profil

Martin Domanský se narodil 10. listopadu 1963 v Praze. Vystudoval Strojní průmyslovou školu. Původně dělal garážmistra. Společnost Domanský založil v roce 1995. Rád rybaří a za úlovky jezdí do Španělska na řeku Ebro. Je ženatý, má dceru a syna.

 

Historie vozů Peugeot

Z rodinného obilného mlýna vznikla v roce 1810 malá továrna na ocel. Nejprve se zde vyráběly mlýnky na kávu, ty rodina vyráběla do roku 1840. O deset let později začala firma používat typický znak lva. Prvním vyrobeným dopravním prostředkem byl v roce 1886 velocipéd Grand Bi a firma se začala zabývat sériovou výrobou jízdních kol s řetězovým převodem. První automobil na sebe nedal dlouho čekat, už v roce 1889 spatřili zákazníci první Peugeot, jednalo se o parní tříkolku. První čtyřkolový automobil poháněný benzinovým motorem vyrazil na silnice o rok později.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Železniční stanice Praha-Bubny získává novou podobu

Projekt modernizace železniční trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Podle ministerstva dopravy běží práce rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.


Předchozí články

V místecké Pohodě najdete hrad, trampolínu a skluzavku

Největší herna pro děti spojená s cukrárnou nebo kavárnou ve Frýdku-Místku je Dětský svět Pohoda v Kině Petra Bezruče.

Filmy o Tibetu v knihovně

Sídliště na Podhoří se dočká nových chodníků i parkovacích míst

Obyvatelé sídliště na Podhoří se dočkají celkové rekonstrukce veřejného prostranství. Přípravy akce už začaly, samotné práce by měly být zahájeny na podzim nebo počátkem příštího roku. Investorem bude...

U Floriána ve Frýdku se za dětský koutek neplatí

Cukrárna u svatého Floriána v Těšínské ulici ve Frýdku zřídila miniaturní dětský koutek.

Oslava narozenin se opilcům zřejmě prodraží

V pondělí, krátce po jedné hodině noční, prováděla hlídka Městské policie Zlín z okrsku Jižní svahy kontrolu na ulici Okružní. U tamější čerpací stanice zaslechla velmi hlasitý zpěv více osob.

V Holešovicích bude bleší trh

Osmý ročník Jarmarku OnaDnes.cz se uskuteční první dubnovou sobotu na Výstavišti v Holešovicích v pavilonech B a C. Zájemci zde mohou prodávat a nakupovat oblečení, boty, doplňky i hračky.

Frýdecká Baby kavárna Kopretina skončila

Helena Benčová je mistryní republiky

Běžkyně Helena Benčová z oddílu TJ Slezan Frýdek-Místek dobyla mistrovský titul na šampionátu žáků v běhu na 800 metrů.

Senioři budou bavit seniory

Příběhy obyčejného šílenství budou intimnější, stěhují se do Zetka

Inscenace Příběhy obyčejného šílenství se od 4. dubna přesune z Velkého sálu Městského divadla Zlín do komornějšího Studia Z. Změna má být ku prospěchu divákům, hercům i inscenaci. „Všichni se najedno...

Zlín úspěšně vstoupil do semifinále, krásnými góly zdolal Třinec

Tým PSG Zlín vyhrál v úvodním zápase semifinále play off nad Třincem 3:1 a získal první bod v moravsko-slezské sérii. Berani se ujali vedení v 11. minutě gólem Bedřicha Köhlera z přesilovky, ale ještě...

Tip na výlet: Hukvaldský hrad

Zajeďte si do Hukvald a vystoupejte parkem až k hukvaldskému hradu, který pochází z poloviny 13. století a v současnosti je nejrozsáhlejším hradním komplexem na Moravě.

Kdo vyhraje běh kolem Olešné?

O dětský bazar v Místku je veliký zájem

V Katolickém lidovém domě v Místku se konal v sobotu 2. března dětský Avízo Minibazar.

Další dětské koutky v restauracích ve Frýdku-Místku

Čtenář roku 2012 Zlínského kraje přečetl 415 knih

V úterý 26. března vyhlásila Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně Čtenáře roku 2012. Absolutním vítězem v kraji je jedenáctiletý čtenář Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Tomáš Halmazňa z Ratib...

Chronický únavový syndrom, nebo jarní únava? Nemocí trpí až 40 tisíc Čechů – úplně se vyléčí jen polovina z nich

Bolesti hlavy, poruchy spánku, unavené svaly nebo deprese – to vše jsou příznaky jarní únavy. Spolu se zvýšenou teplotou však i chronického únavového syndromu. Ten nejčastěji postihuje ženy ve věku od...

Chronický únavový syndrom, nebo jarní únava? Nemocí trpí až 40 tisíc Čechů – úplně se vyléčí jen polovina z nich

Bolesti hlavy, poruchy spánku, unavené svaly nebo deprese – to vše jsou příznaky jarní únavy. Spolu se zvýšenou teplotou však i chronického únavového syndromu. Ten nejčastěji postihuje ženy ve věku od...

Policisté zadrželi dva muže, kteří jsou podezřelí z vloupání do vozidla

Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli do ulice Čiklova v Nuslích, kde se dva muži vloupávali do zaparkovaného motorového vozidla.

Velikonoční prázdninový provoz

O velikonočních prázdninách bude ve čtvrtek 28. 3. a v pátek 29. 3. organizován provoz linek PID podle prázdninových jízdních řádů pro pracovní den.

Z bývalé atletky se stala profitanečnice

České reprezentantce Kateřině Baďurové zdravotní problémy nedovolily pokračovat ve skoku o tyči, a tak se stříbrná medailistka z MS 2007 rozhodla stát profitanečnicí!

Velikonoční víkend nabídne na Staroměstském náměstí pestrou podívanou

Oslavy největších křesťanských svátků čeká tento víkend vrchol. Na Staroměstské náměstí se slétnou dravci, děti čeká divadlo i řada folklorních vystoupení a v pondělí velká aprílová velikonoční show.

Martin Hilský oslaví své životní jubileum v Divadle Antonína Dvořáka

Nejlepším sportovcem Zlína je ironman Petr Vabroušek

Titul nejlepší sportovec města Zlína za rok 2012 získal triatlonista Petr Vabroušek. Ten vystřídal na první příčce loňského vítěze, závodníka na horských kolech Jiřího Hradila.

Při tragické nehodě zemřela osmnáctiletá dívka

Život teprve osmnáctileté dívky si vyžádala dopravní nehoda, která se dnes po deváté hodině dopoledne stala na cestě z u Velíkové. Dívka, která seděla na místě spolujezdkyně, nepřežila srážku osobního...

Web zlínského magistrátu je druhý nejlepší v kraji

V letošním roce se internetové stránky města Zlína www.zlin.eu umístily v krajském kole soutěže Zlatý erb na druhém místě. Stejnou příčku jim přisoudila hodnotící komise složená z odborných pracovníků...

Heřmánek umí spojit rodinu a zaměstnání. Kdo se přidá?

Děti nebo práce? Nebo snad děti v práci? Ale co na to šéf? Ten, komu se poštěstí narazit na zaměstnavatele s certifikátem Auditu rodina & zaměstnání, má vyhráno. Dilema mnoha rodin, matek i otců, zda ...

Zlín ve druhém zápase semifinále tvrdě narazil, nezvládl první třetinu

Druhý zápas semifinále play off zlínským hokejistům nevyšel. Kvůli zpackané první třetině prohráli s Třincem 2:6. Berani podali velmi špatný výkon, když během úvodních sedmnácti minut inkasovali čtyři...

Výstavu o hospodách ukončí její autoři v sobotu

Praha 7 bude investovat do škol a školek

Radnice Prahy 7 letos investuje do oprav základních a mateřských škol. "Budovy řady základních i mateřských škol se dočkají zateplení, nových fasád či oken.

Velikonoční neděle v Muzeu Beskyd

Dubnové akce v Ekoškolce Rozárka

Lubomír Lipský oslaví své devadesátiny na jevišti Divadla Na Jezerce

Benefiční představení komedie Jevana- Brandona Thomase Charleyova teta, která je zaručeným receptem na smích, věnuje 12. dubna legendárnímu herci Lubomíru Lipskémuk jeho 90. narozeninám Divadlo Na Jez...

Hokejový klub HC Slavoj Zbraslav oslaví 100 let existence

Dubnové akce v pobočkách Městské knihovny

Ostravští literáti uspěli v Egyptě se svou satirou

Velikonoční koncert ve vile Tomáše Bati

Velikonoční koncert hudebního tria Ars Laetificans se uskuteční ve středu 3. dubna v Baťově vile Zlín od 18.00.

Veletrh We Like It představí špičkový design a luxusní automobily

Přehlídka exkluzivních automobilových a motocyklových značek, vybavení interiérů, osvětlení a lifestylu pod názvem We Like It se uskuteční od 4. do 7. dubna ve Veletržním paláci a na přilehlých plochá...

Ve Zlíně se bude lyžovat i o Velikonocích

Chcete si ještě užít lyžovačku? Máme pro vás dobrou zprávu! Nemusíte ani jezdit na hory! I když je už duben za dveřmi, lyžařský svah ve Zlíně nabízí ideální podmínky.

Jak zrekonstruovat starý dům krok za krokem najdete na webu

Nové žaluzie snižují náklady na vytápění

Kontejnery na bioodpad o víkendu zdarma

Již tento víkend bude možné odložit biologické odpady z údržby zahrad rodinných domů zdarma ve velkokapacitních kontejnerech. Ty budou přistavovány vždy v sobotu a v neděli na dvou místech, a to až do...

O Velikonočním pondělí dříve do zoo

Kauza Metyl - dalších pět obviněných

Zlínští policisté neustále pokračují v rozplétání kauzy metyl. Vyslýchají na tři stovky svědků a čekají na výsledky řady znaleckých posudků. V posledních dnech v naší síti skončilo dalších pět lidí.

Helena Sládková a Antonín Kroča vystavují v Televizním klubu

Televizní klub Ostrava v Přívozské ulici uspořádal výstavu dvou umělců, kteří se zabývají expresivní tvorbou - Heleny Sládkové a Antonína Kroči

Ostravská radniční věž zhasla

Valdštejnská zahrada se otevírá pro veřejnost

Po dlouhé zimě se se začátkem jara probouzí i nová květena, návštěvníci se tady mohou těšit, mezi jiným, na nově vysázené pomněnky a tulipány. Jaro s sebou přináší i nové zvířecí přírůstky, voliéra vý...

Na Proseku někdo uvázal štěně u plotu

Včera v šest hodin odpoledne se do Útulku pro opuštěná zvířata v Praze–Troji dostavil muž s tím, že někdo u jeho plotu na pražském Proseku přivázal stěně křížence. Oznamovatel našel u zvířete i očkova...

Pražský registr vozidel bude 2. a 3. dubna mimo provoz

Podle sdělení Ministerstva dopravy ČR nebude od 30. března do 3. dubna 2013 dostupná aplikace Centrálního registru vozidel (CRV). Důvodem je vládou schválená změna provozovatele CRV a nutná technologi...

Pražský registr vozidel bude 2. a 3. dubna mimo provoz

Podle sdělení Ministerstva dopravy ČR nebude od 30. března do 3. dubna 2013 dostupná aplikace Centrálního registru vozidel (CRV). Důvodem je vládou schválená změna provozovatele CRV a nutná technologi...

Následující články

V obchodě snědl osmnáct čokoládových tyčinek

V úterý 26. března ve večerních hodinách přistihli pracovníci bezpečnostní agentury v obchodním domě na Smíchově sedmadvacetiletého muže při krádeži.

Jaký program nabízí v dubnu Galerie Evy Jandejskové?

Galerie Evy Jandejskové se nachází na Smíchově v Lidické ulici 22 (přímo u tramvajové zastávky Zborovská, nedaleko Anděla).

Dubnový program Dobešky

Profesor Pačes přednáší o vzniku života na Zemi

Teorie evoluce a teorie stvoření, to jsou dvě hlavní teorie o vzniku života na Zemi. Jak mohl život na Zemi vzniknout a vyvinout se do dnešních rozměrů, vysvětlí na své přednášce O původu života na Ze...

Strážníci dopadli v Hrabůvce sprejery

Na skříňky v koupelně působí vlhkost

Montáž LPG se vrátí brzy, hlavně díky poloviční ceně paliva

Když přijedete k čerpací stanici a zjistíte, že cena zase poskočila, určitě to nepotěší. Ale dole pod položkou Natural 95 za 36,90 uvidíte ještě jinou cenu, litr LPG za 18 korun. To už je jiná. Jen má...

Nedělní pohádky ve Zlatém jablku pokračují. I o Velikonocích

Ani o Velikonoční neděli nepřijdou děti o pohádkové představení z pravidelného cyklu loutkových pohádek ve Zlatém jablku. Tentokrát se poprvé ve Zlíně představí divadlo RestART s pohádkou Detektiv Lup...

Moravskoslezský kraj ocenil pedagogy

Třetí zápas semifinále - o vítězství Zlína rozhodly v Třinci až nájezdy

Hokejisté PSG Zlín vyhráli třetí zápas semifinále play off v Třinci 4:3. Dramatický duel rozhodovaly až samostatné nájezdy. Zlín ještě v 53. minutě vedl dvougólovým náskokem 3:1, ale Oceláři poté srov...

Pyromani zapálili ve Slezské kontejnery

V Ostravě začala výstavba terminálu Hranečník

Výstavba dopravního terminálu Hranečník, ve kterém se budou setkávat tramvajové, trolejbusové a autobusové linky, se rozběhla.

Tisíce lidí ve Strašnicích, Zahradním Městě, Záběhlicích i Vršovicích jsou bez vody

Podle sdělení společnosti Pražské vodovody a kanalizace jsou tisíce lidí v Praze 10 bez vody. Havárie se týká velké části lokalit Zahradní město, Záběhlice, Košík, Hostivař, Skalka a Strašnice. Předpo...

Čtvrtý zápas semifinále: zlínští hokejisté Třinec opět zdolali až při nájezdech

Už jen jediná výhra dělí hokejový Zlín po osmi letech od postupu do extraligového finále. Rozhodl o tom čtvrtý zápas semifinále v Třinci, který tým PSG Zlín vyhrál opět po nájezdech, tentokrát 2:1.

Hasiči z Frýdku a Skalice jedou do Francie

Techno trasa zahrnuje pět industriálních objektů z Ostravy

Tržní řád zakázal v Ostravě podomní prodej

Lyžařská sezóna ve Zlíně díky bohaté sněhové nadílce prodloužena.

Provozovatelé lyžařského areálu ve Zlíně se rozhodli o týden prodloužit sezonu. Během víkendu přibylo téměř 30 centimetrů sněhové nadílky, na sjezdovce tak leží přes půl metru sněhu.

Filmové premiéry v ostravském multikině CineStar v dubnu

Přinášíme přehled filmových premiér v ostravském multikině CineStar.

V Porubě měřili rychlost

Amatéři budou promítat v Chlebovicích

Farmářské trhy v Ostravě se rozbíhají

V Ostravě začnou v dubnu na třech místech farmářské trhy.

Duben v Centru Elpida

Dubnový program Senior hobby klubu

Pozvánka na koncert W. A. Mozarta

Castronovo z Metropolitní opery zapěje v pátek v Ostravě

Jaké jsou výhody elektrokola?

Milovník tvarůžků doplatil na své choutky

Na svou lásku ke zrajícím sýrům doplatil šedesátiletý muž ze Zlína. Ostraha supermarketu ho dopadla, když si chtěl odnést bez placení desítky balení tvarůžků a podobných uleželých sýrů.

Ve Strašnicích na Lanovém mostě magistrály kradli kabely. Za plného provozu. Mačetou!

V páteční dopravní špičce odsekávali a kradli kabely na Lanovém mostě ve Strašnicích. Zadrželi je (synchronizovaně v jeden okamžik a z obou stran magistrály) kriminalisté z 6. oddělení obecné kriminal...

Šanclová a Javůrek zahrají ve čtvrtek U Arnošta

Co hraje v dubnu ostravské Minikino?

Squashisté bojovali v Ostravě o tituly

Zastupitelé schválili výstavbu nové haly Polárka

Kruhový objezd na Dobrovského je stavbou roku 2012

Třinec odvrátil konec semifinálové série, během třetiny nasázel Zlínu pět branek

Hladký postup do extraligového finále se nekoná. Hokejisté PSG Zlín prohráli pátý zápas semifinálové série play off na domácím ledě s Třincem vysoko 1:6. Zlínský tým mohl postoupit do finále, místo to...

V sobotu bude Praha patřit běžcům

V sobotu 6. dubna v poledne startuje již 15. ročník Hervis 1/2Maratonu Praha. Se svými 12,5 tisíci účastníky je právem největším závodem v České republice a řadí se tak mezi nejdůležitější sportovní u...

Centrální ostravský obvod rozděloval dotace

Olympionik Přemysl Kubala: V areálu Ridera Sport v Ostravě otevřeme centrum beachvolejbalu

V areálu Ridera Sport, v sousedství Městského stadionu ve Vítkovicích, bude od května fungovat beachvolejbalové centrum. Jeho manažerem i trenérem hráčů bude volejbalista Přemysl Kubala, který se na l...

Česká televize nabízí nezaměstnaným novou šanci

Jana Hochmannová vydala knihu pro dobrou náladu

Martinov ožije pivním festivalem

Freshe jsou vhodným zdrojem vitaminů. Děti by je ale pít neměly

Čerstvý ovocný či zeleninový fresh, nebo džus z krabice? Odborníci jednoznačně doporučují čerstvě vylisovanou šťávu. Na rozdíl od krabicových džusů obsahuje pouze čerstvé ovoce a zeleninu. Naopak konz...

Freshe jsou vhodným zdrojem vitaminů. Děti by je ale pít neměly

Čerstvý ovocný či zeleninový fresh, nebo džus z krabice? Odborníci jednoznačně doporučují čerstvě vylisovanou šťávu. Na rozdíl od krabicových džusů obsahuje pouze čerstvé ovoce a zeleninu. Naopak konz...

V okolí Ostravy najdete půvabné cyklotrasy

Jarní výstup na haldu Ema se koná tuto neděli

Výrobci uzenin šidí podíl masa v párcích

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.

Blíží se 43. ročník festivalu ochotnických divadel

Kulturní centrum Horní Počernice pořádá od 10. května další ročník festivalu Divadlo v přírodě. To naleznete v zahradě základní školy Svépravice na adrese Spojenců 1408.

Hervis 1/2Maraton Praha omezí dopravu

Jen pár dní zbývá do startu Hervis 1/2Maratonu Praha, největšího běžeckého závodu v České republice. Rekordních 12 500 běžců, pokus o světový rekord v půlmaratonu a skvělá atmosféra. To vše s sebou př...

Výrobci párků uvádějí chybné podíly masa

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.

Výrobci párků uvádějí chybné podíly masa

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.

Články abecedně vzestupné

Martin Chodúr zazpívá na Černé louce

Martin Chodúr zazpívá s Janáčkovou filharmonií

Superstar Martin Chodúr a Janáčkova filharmonie? Proč ne. Přijďte se podívat, jak jim to bude ladit. Filharmonii povede jako dirigent světoznámý slovenský jazzový hudebník Oskar Rósza.

Martin Chodúr zazpívá v kostele na koncertu Janáčkovy konzervatoře

Martin Chodúr zazpívá v Parníku šansony

Martin Chodúr zve fanoušky na autogramiádu

Martin Chodúr: Do Zlína se vracím rád

Po vítězství v prvním kole Česko-Slovenské Superstar se zpěvák Martin Chodúr stal ze dne na den hvězdou. Otevřely se mu možnosti, o nichž do té doby neměl ani tušení. Za dobu své krátké kariéry přijel...

Martin Cibulka: Buď připraven. Staré heslo platí i pro současnost

Víte, co je to prepperství? Jak funguje civilní ochrana? Umíte zastavit krvácení nebo pomoci v případě bezvědomí? I na tyto otázky vám odpoví zajímavý a užitečný projekt z Prahy 8, za kterým stojí org...

Martin Dejdar: Mé děti sledují Simpsonovy v anglickém originálu

Herec Martin Dejdar přijel v srpnu do Dobré na dětský tábor, který pořádala jazyková škola Face2Face z Frýdku-Místku.

Martin Dejdar: Ozzák je dobrý člověk, jako já

Herec Martin Dejdar se vrátil do muzikálu na ledě Mrazík. V nedalekém Frýdku-Místku jsou v plném proudu zkoušky. Zato seriál Comeback s jeho Ozzákem je již minulostí.

Martin Dejdar: Ozzák je dobrý člověk. Jako já

Do Frýdku-Místku jezdívá poměrně často. Moderovat módní přehlídku, jindy zkoušet Mrazíka nebo nedaleko hrát hokej. Martin Dejdar má teď více času, protože natáčení sitcomu Comeback skončilo. Přesto je...

Články abecedně sestupně

Martin Janečka rezignoval na mandát zastupitele

Martin Janečka už není zastupitelem města Zlína. Na svůj mandát rezignoval, o svém rozhodnutí dnes informoval primátora města Miroslava Adámka dopisem. Za důvod rezignace uvedl rozhodnutí Krajského so...

Martin Hilský oslaví své životní jubileum v Divadle Antonína Dvořáka

Martin France: Produkci se věnuji už 17 let. První rok přišlo na akci jen 40 lidí

Martin France původně vystudoval ekonomii, skutečně se jí ale nikdy věnovat nechtěl. Lákala ho divadelní prkna a zpěv. Účinkoval v několika muzikálech a už 17 let sám koncerty organizuje.

Martin Dudek: Velká hádka o malé…

Nedávno jsem se pohádal se ženou. A nebudete tomu věřit, ale náš spor se rozhořel kvůli h… Konkrétně psímu.

Martin Dudek: V drzosti jsou si ženy i muži rovni

Kdo je více neomalený, drzý či lhostejný ke druhým – muži, nebo ženy? Asi by většina z nás řekla, že spíše muži. Ale jak si žádá doba a genderová rovnost, rozdíly se zřejmě stírají. Soudím tak podle d...

Martin Dudek: Umělá inteligence (zatím) příliš nežertuje

Umělá inteligence (UI). Složité systémy označované tímto výrazem pronikají do veškerých oblastí lidské činnosti a jsou třeba běžnou součástí internetových či finančních služeb.

Martin Dudek: Mizerné zákony nepostihují lumpy

Pomáhat a chránit, takové je heslo naší policie. V poslední době se mi ovšem zdá, že především jeho druhá část neplatí.

Martin Dudek: Máme problém – přecitlivělou mládež…

V poslední době mne zaujala dvě témata týkající se dětí. Stručně řečeno – školáci a studenti se nám čím dále více hroutí ze známkování a stresů před zkouškami/písemkami a současně nám chce iniciativa ...

Martin Dudek: Jeden majitel – dva různé přístupy

Nedávno jsem měl co do činění se dvěma obchodními řetězci, konkrétně s Penny a Billou. V tom prvním jsem si koupil stejk a při placení neodpovídala cena, na účtu byla samozřejmě vyšší než na etiketě z...

Martin Dudek: Čistá duše

Nedávno jsme se ve společnosti povídali o tom, jak je důležité a v podstatě i povinné se navonět, než člověk vyrazí mezi lidi. A jak je to pro naše nosy fujtablové, když si po ránu vedle vás v metru č...