Počasí
Praha 7 °C Sobota, 25. ledna 2025, Svátek má Miloš
Go to content
Naše Praha na Facebooku

historie

VIDEO: Alarmující pravda o pachové stopě

Dokument Zuzany Piussi Pachová stopa odhaluje šokující realitu české justice, kde klíčovým důkazem může být pachová identifikace. Tato kontroverzní metoda dostala za mříže stovky lidí, mnohdy nevinných. Film vstupuje do kin 30. ledna, předcházejí mu předpremiéry s debatami odborníků.

Pražský motoráček bude jezdit dalších pět let, ale výhled na pokračování je nejistý

Nostalgická víkendová vlaková linka Pražský motoráček zůstane v provozu minimálně do konce roku 2029. Historické motorové vozy budou podle ROPIDu nadále vozit cestující po jedné z nejmalebnějších železničních tratí v Praze. Radost z pokračování ale doprovází otázky ohledně budoucnosti, zejména kvůli nutnosti modernizace vozů.

Kostel sv. Matěje odhaluje svá tajemství při vůni perníku

Objevte během adventu a vánočního období krásy a příběhy kostela sv. Matěje v Praze-Dejvicích! Čekají vás fascinující legendy, prohlídka jedinečných interiérů a slavný perníkový betlém, který zde vystavují už více než 50 let. Přijďte nasát atmosféru tohoto magického místa pod vedením zkušené průvodkyně Marie Hátleové.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Poznejte království pohádkových kostýmů na Barrandově

Vánoce jsou časem pohádek, a s nimi i ikonických kostýmů z legendárních filmů, které vznikly ve spolupráci s Barrandovským studiem. Fundus Barrandov Studia, jedna z největších půjčoven kostýmů v Evropě, ukrývá fascinující příběhy a detaily o jejich vzniku. Vedoucí fundusu Eva Žambochová odhaluje nečekané zajímavosti z natáčení slavných pohádek, které vás přenesou do světa filmové magie.

Hrob zakladatele pražské kanalizace Emanuela Heinemanna znovu ožil

Příběh ztraceného a znovu objeveného hrobu Ing. Emanuela Heinemanna, jednoho z průkopníků pražské kanalizace, ukazuje význam péče o kulturní dědictví. Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) hrob adoptovala, nechala zrekonstruovat a tím vzdala hold osobnosti, která položila základy její současné práce.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

K výročí 140 let od vzniku Prahy 7 vychází kniha mapující historii této městské části

Kniha 140 let Prahy 7 nabízí čtenářům fascinující pohled na historii této městské části, zachycující klíčové události, známé i méně známé osobnosti a příběhy, které formovaly její podobu. V 27 kapitolách a více než sto historických fotografiích se čtenáři dozví o významných milnících, jako byla první elektrická tramvaj, proměny místních ulic, či inspirace pro slavného režiséra Gustava Machatého.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Kino Bio Oko se projde příští rok rekonstrukcí

Oblíbené komunitní kino na Letné v Praze 7 čekají v roce 2025 úpravy sálu, předsálí, promítací kabiny i toalet. Cílem rekonstrukce je podle radnice Prahy 7 přiblížit kino současným standardům komfortu a kvality projekce a zároveň zachovat či ještě umocnit jeho jedinečnou atmosféru. Úpravy začnou na jaře a budou trvat zhruba půl roku.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Festival Poznej Vltavu oslaví Mezinárodní den řek a nabídne netradiční zážitky

Na Mezinárodní den řek v neděli 22. září ožije Vltava a její nejbližší okolí v Praze 1. ročníkem multižánrového festivalu pro širokou veřejnost Poznej Vltavu. V oblasti od Podolské vodárny až po Starou čistírnu odpadních vod v Bubenči se budou konat prohlídky, umělecké intervence, workshopy i speciální program pro děti. Aktivity budou až na výjimky pro návštěvníky zdarma.

Máj Národní v pondělí 24. června po dvou letech přivítá návštěvníky

Ikonická budova na rohu Národní a Spálené ulice, dnes Máj Národní, začíná psát novou kapitolu své historie. Během dvouleté rekonstrukce se původní monofunkční obchodní dům Máj proměnil v Máj Národní, moderní centrum zábavy, her a zážitků. Na ploše přes 17 tisíc m2 vznikl jedinečný prostor v srdci Prahy s pestrou nabídkou obchodů, špičkovou gastronomií a unikátním zábavním parkem pro všechny generace.

Slavnostní galavečer plný světových tanečních hvězd – to bude Bubeníček International Ballet Gala

Významný sólista a choreograf Jiří Bubeníček pořádá v Praze slavnostní galavečer s názvem Bubeníček International Ballet Gala. Program s ukázkami Bubeníčkových nejvýraznějších choreografií v podání více než dvaceti světových tanečních hvězd zhlédnou diváci na jevišti Divadla na Vinohradech ve dnech 4. a 5. srpna.

Dokument, který mapuje nejkontroverznější kriminální případ moderní historie a který navíc přináší šokující odhalení, je před dokončením

Oficiální závěr Policie ČR zněl: Třiadvacetiletá Aneta spáchala sebevraždu třinácti ranami nožem! O tom je dokument ANETA, příběh snad nejkontroverznějšího kriminálního případu moderní historie. Případu, který se odehrál už před deseti lety. To ale neznamená, že je čas zapomenout. Naopak! Dokument ANETA přináší nové, naprosto zásadní informace a zjištění, které mohou znamenat zásadní zvrat v celé kauze.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Jana Marková: Včera a dnes si připomínáme to, že před 79 lety bylo naše území osvobozeno od německé okupace

Chtěla bych v kontextu dnešní doby připomenout, že si v dnešní době málokdo uvědomuje, před čím nás to vlastně spojenci spolu s Rudou armádou zachránili. Nemluví se o tom, nehodí se to. Přesto je to historicky prokazatelná pravda, i když i ta historie začíná dostávat na frak. Každá vládnoucí elita se ji snaží upravovat, ohýbat a mazat podle svých aktuálních potřeb, a ani dnes to není jinak.

Poslední adresa Antonína Šindeláře, podnikatele a politika, byla v Nuslích

Pamětní tabulka na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích připomíná od pátku 19. dubna 2024 úspěšného podnikatele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Připomíná stavitele, který se mimo jiné podílel na vzniku vilové osady Dobeška. Umístění pamětní tabulky se zúčastnili představitelé městské části Praha 4, zástupci Ústavu pro studium totalitních režimů, Kabinetu dokumentace a historie Vězeňské služby ČR a Vojenského historického ústavu Praha.

V Krči začne výstavba církevního centra

Slavnostní výkop u příležitosti zahájení výstavby komunitního centra Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů proběhl v Praze 4 na pozemku mezi ulicemi Na Strži, Neveklovská a Jankovská. Zde bude stát budova komunitního centra, jejíž součástí bude kaple pro místní věřící, k tomu příslušející parkoviště a venkovní hřiště. Důležitým prvkem v této části zástavby je zachování zeleně a zpříjemnění životního prostředí pro místní obyvatele.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Legendární rudá hvězda Grand Hotelu International v Dejvicích potřetí v historii mění svou barvu

Grand Hotel International patří mezi kultovní místa nejenom pražských Dejvic, ale jde také o kulturní památku, která má v Praze svou stálou pevnou pozici mezi nejvýznamnějšími budovami města. Nejvyšší bod hotelu je pochopitelně symbolem, a tak v rámci rekonstrukce mění svou barvu dle loga mateřské společnosti, Czech Inn Hotels, na decentní zlatou.

Festival Dny evropského filmu zveřejnil kompletní program

Filmy věhlasných režisérů Wima Wenderse, Fernanda Trueby nebo Alice Rohrwacher, ale i objevné debuty nastupující filmařské generace. Novinky ověnčené cenami z festivalů v Cannes, Benátkách i v Karlových Varech. Barvitý životopis malíře Salvadora Dalího i otevřenou zpověď rock'n'rollového bouřliváka Petea Dohertyho. To vše slibuje 31. ročník festivalu Dny evropského filmu. Hlavní část Dnů evropského filmu proběhne od 4. do 9. dubna v Praze, Brně a Ostravě, poté se akce přesune do desítky dalších kin v České republice.

Uvedení filmu Mezi příkopy a valy připomene smutné výročí vyvraždění 3 792 Čechoslováků

Pod záštitou organizace Post Bellum vznikl dokumentární film s názvem Mezi příkopy a valy, který představuje nejvýznamnější českou památku holocaustu – město Terezín. To bylo poslední předsmrtnou zastávkou pro velký počet středoevropských Židů a téměř pro všechny Židy z českých zemí. Jeho premiéra symbolicky proběhne 8. března v pražských prostorech La Fabrika, právě v den 80. výročí největší vraždy československých občanů v naší historii.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Ústřední jatka musela mít už před 135 lety svůj vodovod

Dalším z řady malých lokálních provozů, které na území dnešního hlavního města existoval a fungoval, byl systém zásobující vodou nová Ústřední jatka, která se nacházela na místně současné Holešovické tržnice. V letošním roce uplyne 135 let od přijetí zákona, který jejich stavbu nařizoval a spolu s nimi i výstavbu funkčního vodovodu.

Gorilí samička dostala jméno Mobi

Gorilí samička narozená 2. ledna v Rezervaci Dja v Zoo Praha se jmenuje Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Dnes pětitýdenní mládě slavnostně „pokřtili“ primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, jeho náměstkyně pro oblast životního prostředí Jana Komrsková a youtuber Karel „Kovy“ Kovář.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Ulice v Nové Waltrovce už nesou 3 jména vězněných hokejistů

Na pomezí pražských Radlic a Jinonic postupně vyrůstá moderní čtvrť Nová Waltrovka. Na rozsáhlém továrním brownfieldu ji staví společnost Penta Real Estate. Zdejší nová veřejná prostranství dostala jména po hokejových mistrech světa z konce 40. let, kteří byli posléze perzekvování komunistickým režimem. Centrální prostor se stal náměstím Augustina Bubníka, v západní části se nachází ulice Vladimíra Kobranova a ulice Václava Roziňáka.

Petr Mach: Vstup do eura nedává smysl. Málo výhod, spousta nevýhod

Ministr Dvořák ve vládě tlačí na vstup ČR do mechanismu pevného kurzu s eurem, což je první fáze vstupu do eurozóny. Z druhé strany tlačí na vládu prezident Pavel. Mohli jsme si myslet, že téma euro je již v České republice politicky mrtvé. Ale zjevně není a nebezpečí, že vláda proti vůli lidí zruší korunu a zatáhne nás do eurozóny, je značné. Připomeňme si tedy pár důvodů, proč do eura rozhodně ne.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Petr Janda VI: divoké 90tky, chlast, nucená abstinence, poslední hit a pár dalších střípků…

Šest epizod vzpomínek Patra Jandy na 60 let historie legendární skupiny Olympic je u konce. Tentokrát je to o konci kapely v roce 1992 a temné stránce radosti ze znovuobnovení činnosti kapely v roce 1994. Radosti, která si vybrala svou daň v podobě přemíry alkoholu. Ale také o poslední sólové desce Petra Jandy s názvem Asi se mi nebude chtít a plánech na další řadovou desku Olympicu.

Praha letos ocení celkem osm osobností

Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválili ocenění pro celkem osm osobností. Jedná se o udělení českého občanství, bronzové a stříbrné medaile. Čestná občanství a medaile uděluje metropole každoročně jako zvláštní projev úcty osobnostem, které mají úzký vztah k hlavnímu městu Praze. Víme, které osobnosti letošní ocenění obdrží...

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Dvojité výročí profesora Bedřicha Hacara

Podle společnosti Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce uplynulo dvojité výročí osobnosti profesora Bedřicha Hacara, který zásadně zasáhl do vývoje pražského vodárenství – 24. května uplynulo 130 let od jeho narození a 9. října 60 let od jeho úmrtí.

Po uzavření lávky přes Smíchovské nádraží zajistí spojení nová linka 232

Od pondělí 9. října je uzavřena pěší lávka přes kolejiště Smíchovského nádraží spojující okolí zastávky Křížová s Nádražní ulicí v prostoru mezi tramvajovými zastávkami Plzeňka a Smíchovské nádraží. Základní náhradní spojení mezi Křížovou a Smíchovským nádražím je trvale dostupné s využitím běžných linek PID 7, 21, 120 a 231, přesto je dopravní spojení v této oblasti doplněno o novou autobusovou linku číslo 232.

Cirkus, který prožijete všemi smysly

Centrum Paraple zve všechny na další kulturní zážitek, kterým podpoříte tuto obecně prospěšnou společnost. Tentokrát návštěvníky Cirk La Putyka vezme do minulosti a dotkne se bohaté cirkusové historie a cirkusového řemesla v té nejzákladnější formě.

Švandovo divadlo a MČ Praha 5 otevírají na Smíchově Tvůrčí dům Elišky Peškové

V sobotu 16. září od 12 do 18 hodin se na pražském Smíchově veřejnosti poprvé otevře Tvůrčí dům Elišky Peškové pojmenovaný po mimořádné osobnosti české kulturní historie. Eliška Pešková byla herečkou, ale i vzdělanou autorkou, překladatelkou, hereckou pedagožkou, činorodou podnikatelkou a divadelní manažerkou. A také manželkou Pavla Švandy ze Semčic, s nímž v roce 1881 spoluzaložila nedaleké Švandovo divadlo.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Palladium – dominanta v srdci Prahy, kde se stále něco děje

Možná si říkáte, že vás nákupní centra nemohou ničím překvapit. Palladium je v tomto ohledu výjimkou. Díky své historii a citlivému propojení historických budov s moderní architekturou vytváří jedinečnou atmosféru, díky níž se stalo atraktivním cílem návštěvníků z domova i ciziny, a činí z nakupování opravdový zážitek. Oblíbenost nákupního centra Palladium potvrdila i odborná porota udělením prestižního ocenění Superbrands 2023 pro nejlepší značky v daném roce.

Praha 4 odhalila lavičku protinacistické odbojářky Inky Bernáškové

Městská část Praha 4 odhalila na Spořilově lavičku Inky Bernáškové, první Češky zavražděné nacisty. Nachází se v mírném svahu za kostelem sv. Anežky České v horní části Roztylského náměstí. Připomíná odbojovou činnost statečné ženy, která byla úzce spojena především s vydáváním ilegálního časopisu V Boj, se získáváním prostředků a techniky na jeho výrobu, ale také s převáděním československých vojáků do zahraničí, kde mohli bojovat proti nacistickým okupantům.

Pražské veřejné záchodky slaví 170 let

Podle společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) uplynulo letos 170 let od první písemné zmínky o moderních veřejných záchodcích v Praze. Přípis městského prezidia tehdy konstatoval, že „všechny veřejné záchodky se mají čistit každý den, zejména ty nové.“ Historie a vývoj pražské sítě veřejných toalet je ale ve skutečnosti ještě delší – daný dokument ukazuje, že záchodky se na území Prahy vyskytovaly již předtím. Vůbec prvním záznamem k tomuto tématu je zápis z 20. října 1472 o existenci toalety u Újezdské brány.

Street Floorball League rozhýbe pražské Výstaviště

Česká metropole ožije o nadcházející neděli 13. srpna florbalem. Na Výstavišti v Holešovicích se bude konat v pořadí již pátý turnaj Street Floorball League. Kromě florbalových bitev pod širým nebem nabídne spoustu doprovodného programu a také zábavy pro všechny návštěvníky turisticky velmi lákavé oblasti Prahy.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Hledá se historická fotografie Ovenecké ulice

Nalezená pohlednice z druhého desetiletí 20. století ukazuje průhled Oveneckou ulicí. Právě odtamtud, kde bydlel její pisatel, jak nám sděluje šipkou, mohl být velmi pěkný pohled na protější vilovou stranu ulice. Nemáte ve svých rodinných albech a archivech snímky západní strany Ovenecké ulice?

Neporazitelné římské legie

Skutečný důvod, proč byli Římané nepřekonatelní, je velmi často přehlížen. Nebojte, budu pokračovat o vybavení, výcviku, taktice legií ale to nejdůležitější, co Římu umožnilo nikdy neprohrát, byla římská kultura a hrdost.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Vyhrajte zajímavou prohlídku zámku Zbiroh!

Zámek Zbiroh se nachází v malebné krajině křivoklátských lesů a je bezesporu výjimečným místem na mapě naší vlasti. Jeho vznik se datuje již do 13. století, kdy se objevují první zmínky o založení, a patří tak mezi nejstarší české šlechtické hrady na našem území. Pokud ho chcete blíže poznat, máte díky soutěži Naší Prahy šanci!

Vyhrajte knihu, která vzbuzuje vášně!

Brněnské vydavatelství Zoner Press působí v tuzemsku již 19 let a kromě publikací pro fotografy, publikací o kreslení a malování vydává i další tituly. Jeden z nich nedávno rozvířil poněkud stojaté vody tuzemského knižního trhu. Proč se tak stalo, to Naší Praze prozradila marketingová manažerka vydavatelství Květa Filipi.

Aktivistická radnice Prahy 3 přejmenuje Koněvovu ulici na Hartigovu. Zaútočí i na Žižku?

Není to žádná zapadlá ulička o několika číslech popisných, ale jedna z hlavních ulic proslulé třetí pražské čtvrti, které Pražané neřeknou jinak, než „Koněvka“. Radní levicové vládní koalice (TOP09, Zelení, Praha Sobě, Piráti a STAN) rozhodli, že Koněv již Prahy 3 není hoden, a tak tato ulice od 1. října ponese jméno významného českého vlastence, prvního žižkovského starosty a dravého stavitele Karla Hartiga.

Devátá noc sokoloven v Praze: v Tyršově domě prohlídky, twirling i výstup na střechu

V pátek 23. června se otevřou brány sídla České obce sokolské. V rámci 9. ročníku Noci sokoloven přijďte do Tyršova domu na pražském Újezdě - připraveny budou komentované prohlídky, sportovní workshopy, exhibice, dixieland a na závěr i večerní výstup na střechu. Zábava je podle starostky České obce sokolské Hany Moučkové zaručena a vstupné se neplatí!

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

VIDEO: Výstava Evropský gulag připomene Pražanům historii východoevropských táborů otrockých prací

V prostorách Galerie Ambit v klášteře u Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze se podle Magistrátu Prahy v úterý 6. června 2023 otevře výstava s názvem Evropský gulag. Expozice, kterou připravily Platforma evropské paměti a svědomí a Muzeum paměti XX. století, které založilo hlavní město Praha, se věnuje polozapomenuté historii desítek pracovních táborů v bývalém sovětském bloku včetně Československa.

Šachová paráda s velmistry v Obecním domě

V secesních sálech Obecního domu proběhne od 9. do 11. června šachový festival ČEZ CHESS TROPHY. Hlavním hostem bude velmistr Alexej Širov, který odehraje zápas na osm partií rapid šachu s českou dvojkou, velmistrem Thai Dai Van Nguyenem. Duel bude komentovat česká jednička David Navara.

Další ročník Putování pražskými vinicemi přiblíží vinařskou tradici v Praze

Kouzlo vinic v srdci města, komentované prohlídky s ochutnávkami, překrásné výhledy, vyprávění vinařů i perličky z historie. Magistrát hlavního města Prahy uvádí, že toto všechno nabízí projekt Hlavního města Prahy Putování pražskými vinicemi. Jeho 5. ročník se uskuteční v posledním květnovém víkendu 27. a 28. května na čtrnácti vinicích v Praze. Připravený je program pro širokou veřejnost.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Před 110 lety byla Uhříněves povýšena na město

Dne 27. dubna 1913 povýšil František Josef I. Uhříněves na město. Velkolepé oslavy byly uspořádány 15. až 17. srpna, v předvečer narozenin císaře. Radnice MČ Praha 22 si toto výročí připomene 16. září na Městských slavnostech aneb Dni draka trochu jinak. Tento měsíc ale radnice získala historický poklad!

STŘÍPKY Z HISTORIE: Jak se sblížila Sparta a Řím?

Řím s Řeckem udržoval už od nejstarších dob přátelské styky a Římané se toho u Řeků dost naučili. Dokonce v rámci dobrých vztahů posílali pravidelně dary do Apollónova chrámu na Délu, a to na zbožné Řeky opravdu působilo. Do řeckých sporů Řím zasahoval minimálně a dá se říct, že projevoval zvláštní sympatie Spartě, protože Římany fascinovala její vojenská historie.

Letenský kolotoč roztočil svou druhou sezónu

Národní technické muzeum a Praha 7 roztočily ve čtvrtek 6. dubna 2023 na druhou sezonu opravený Letenský kolotoč. Děti i dospělí se na koních i v autíčkách mohou svézt až do října každý pátek, sobotu a neděli i o státních svátcích. Historická památka se nachází v Letenských sadech od roku 1894 a je unikátní díky koním potaženým pravou kůží.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Letos je výročí 130 let od založení Českého Yacht Klubu

Jachting se v zemích koruny České začal rozvíjet ve druhé polovině 19. století jako doplněk trávení volného času zejména v nově zakládaných veslařských klubech. Ve V. K. Blesk (založen 1879) byla z podnětu všestranného sportovce Josefa Rösslera-Ořovského na podzim roku 1893 ustanovena samostatná jachetní sekce s názvem Český Yacht Klub.

NC Palladium získalo ocenění Superbrands 2023

Nákupní centrum Palladium již podruhé ve své historii získalo prestižní ocenění Superbrands 2023 (Czech Republic´s choice) v kategorii nákupní centra. Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek.

Strom Olgy Havlové bude na Senovážném náměstí

Na Senovážném náměstí v Praze, kde se nachází sídlo Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), bude podle VDV 22. března ve 14:30 hodin odhalena pamětní deska u Stromu Olgy Havlové. Půjde o první z pěti stromů, které budou nově vysazeny či pojmenovány po zakladatelce nadace v roce oslav jejích nedožitých 90. narozenin.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Jedenácté přikázání: Hloupá břemena na lid neuvaluj

Stát zpravidla nevytváří mnoho vlastních finančních prostředků. Výjimkou je samozřejmě tzv. státní kapitalismus, kde stát sám hospodářsky podniká zřizováním podniků ve státním vlastnictví. Jinak stát žije převážně z daní právnických nebo fyzických osob. To chápeme, tomu rozumíme.

40 let od otevření Městské knihovny na Opatově

Podle Městské knihovny Praha byla její pobočka na Opatově otevřena v lednu roku 1983 v Kulturním domě Opatov (Praha 11), kde ji čtenáři najdou i dnes. Patří mezi tři nejvyužívanější pobočky Městské knihovny v Praze a cestu si do ní nacházejí nejen obyvatelé Jižního Města, ale také lidé z Petrovic, Hostivaře, Průhonic, Jesenice.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Královská Šumava se stává jedenáctým národním geoparkem

Podle Ministerstva životního prostředí splňuje Geopark Královská Šumava všechny požadavky pro přiznání statusu „národní geopark“. Rozhodla o tom Rada národních geoparků na svém podzimním zasedání. Na základě jejího doporučení udělil ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL) geoparku Královská Šumava certifikát „národní geopark“.

Dopřejte si zážitek v zámeckém hotelu Wichterle

Toužíte po romantickém víkendu v zámeckých komnatách? Nebo potřebujete odpočinek s příjemným relaxem ve wellness? Pokud k tomu přidáte výjimečnou kuchyni, atmosféru dob minulých a vstřícný personál, ocitnete se v zámeckém hotelu Wichterle v malebném moravském městečku Slavičín, které je vstupní bránou do Bílých Karpat.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Galerie Jaroslava Fragnera zaostří na rekonstrukce i proměny veřejného prostoru

Galerie Jaroslava Fragnera se v nadcházející výstavě Dialogy v čase / Hommage à Ricardo Bofill zaměří na architekturu posledních let vznikající na území České republiky. Od 16. listopadu představí více jak pět desítek realizovaných rekonstrukcí, novostaveb, ale i intervenci do veřejného prostoru napříč republikou, ve kterých se citlivě a zároveň sebevědomě potkává historie se současností.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...