Počasí
Praha 3 °C Úterý, 29. listopadu 2022, Svátek má Zina
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Olympionik Přemysl Kubala: V areálu Ridera Sport v Ostravě otevřeme centrum beachvolejbalu

V areálu Ridera Sport, v sousedství Městského stadionu ve Vítkovicích, bude od května fungovat beachvolejbalové centrum. Jeho manažerem i trenérem hráčů bude volejbalista Přemysl Kubala, který se na loňské olympiádě v Londýně probojoval společně s Petrem Benešem mezi nejlepší světové týmy.
Přemysl Kubala. Zvětšit
Přemysl Kubala.


Popište mi, jak by mělo centrum plážového volejbalu v Ostravě vypadat?
Beachvolejbalové centrum bude s celoročním provozem. Jeho majitel hodlá zřídit kromě již tří postavených venkovních kurtů ještě další tři vnitřní. Pak by se jednalo o největší beachvolejbalové centrum na Moravě.

Vznikne zároveň sportovní oddíl?
Základem bude komerční využití. To znamená, že si plážový volejbal může do Ridera Sportu přijít zahrát každý. Kurty budou mít parametry jako kurty na světovou sérii, takže i amatérští hráči si vyzkoušejí profesionální podmínky. Vše bude na té nejvyšší úrovni. Pokud bude zájem, otevřeme i sportovní klub. Vytvořili bychom hráčskou základnu od dětí až po dospělé.

Jakou soutěž by například hrály děti?
V našem regionu tyto soutěže zatím nejsou. Důvodem je, že zde neexistovalo zařízení, ve kterém by se mohl hrát beachvolejbal během celého roku. Takže prvním krokem je samozřejmě přitáhnout zájemce o tento sport.

Pokud v centru vznikne sportovní oddíl, budete pro něj stavět další hřiště?
Ne, stávající kurty by sloužily klubu, ale i veřejnosti, která není organizována. Prostě lidem, kteří hrají pouze pro radost. A nabídneme i zábavnou formu, proti sobě si zahrají smíšené týmy. Z vlastní zkušenosti vím, že je to mnohdy lepší zážitek, než když hrají proti sobě jen chlapi.

Znamená to, že zorganizujete turnaje pro neregistrované hráče?  
Plánuji přes léto osm turnajů smíšených dvojic. Zúčastním se i já, takže zájemci budu mít možnost zahrát si i se mnou. Připravíme zajímavé ceny. Samozřejmě na našich kurtech si mohou firmy uspořádat své turnaje pro zaměstnance a určitě si zahrají i děti a mládež.

Jaká je vaše role v Ridera Sportu?
Zatím budu působit jako manažer pro naše beachvolejbalové centrum, ale mohu nabídnout i trenérské služby.

Zatím ale trénujete brněnské extraligové družstvo žen v klasickém volejbale. Jak to skloubíte?
V Brně mám smlouvu s ženským extraligovým týmem do konce dubna a na to naváže beachvolejbalová sezóna v Ostravě.

Neuvažujete, že v Brně prodloužíte smlouvu o další rok?
Ženská extraliga začíná na přelomu září a října, takže skloubit to s beachvolejbalem není problém. Zvláště když před startem extraligy může tým připravovat kondiční trenér a v Brně mám navíc výborného asistenta.

Nevzniká z beachvolejbalu specializace? Nesoustředí se hráči jen na tento druh hry a už nenastupují v klasických volejbalových týmech?
Všechny dvojice, které hrály na olympiádě v Londýně, s výjimkou mne a Petra Beneše, se věnují beachvolejbalu profesionálně. V zimě nehrají šestkový volejbal, ale jezdí trénovat do Brazílie. Takových týmů, jako jsme my, je ve světové špičce hodně málo. Kdyby si špičkový hráč šestkového volejbalu myslel, že po 14 dnech tréninku začne konkurovat beachvolejbalovým hráčům, tak by se hrozně mýlil. Pokud vím, z „šestkařů“ prorazila jen holandská dvojice, která získala zlato v šestkovém volejbale na olympiádě v Atlantě v roce 1996. Loni skončili na olympiádě v beachvolejbalu čtvrtí. Hodně skvělých hráčů zkoušelo štěstí v plážovém volejbalu, ale protože se nedokázali uživit, vrátili se zpět k šestkovému volejbalu. Vezmu to obráceně. Beachvolejbal považuji za výbornou průpravu pro klasický volejbal. Hráči se v něm zdokonalují v koordinaci, je na ně daleko větší tlak než v šestkovém volejbalu, nemohou střídat, když se nedaří. Jsou to neocenitelné zkušenosti hlavně pro mladé hráče.

Proslýchalo se, že s Petrem Benešem už nehrajete společně. Je to pravda?
S Petrem jsme se dohodli, že zkusíme postoupit na olympiádu, což se nám splnilo. Po olympiádě měl pracovní povinnosti, které jej vytěžovaly, takže jsem se dohodl s Martinem Léblem, že budeme hrát spolu. Jenže i on si našel časově náročnou práci. Nemohli bychom se účastnit profesionálních turnajů. Uvažoval jsem, že skončím, a v té chvíli mi Petr Beneš řekl, že bychom mohli ještě pár turnajů zkusit. Letos se koná mistrovství Evropy i světa, pojedeme i na turnaje Světového poháru. Věřím, že budeme schopni konkurovat většině týmů.

Co vás osobně víc baví – plážový nebo klasický volejbal?
Když končila sezóna šestkového volejbalu, nemohl jsem se dočkat, kdy začne sezóna plážového volejbalu. Bylo to ale i opačně, na konci léta jsem se těšil na klasický volejbal. V beachvolejbalu vám musí sednout partner. Když si v šestkovém volejbalu s někým nesednete, je tam spousta dalších hráčů. U beachvolejbalu vycházíte jen s jedním člověkem. Často přijde ponorková nemoc, přestanete si rozumět, a proto se tak často mění složení dvojic.

Kterého z vašich úspěchů si ceníte nejvíce? Byla to čtvrtá místa na mistrovství Evropy anebo účast na olympiádě v plážovém volejbalu?
V roce 1999 a 2001 jsem skončil s českým týmem čtvrtý na mistrovství Evropy, dvakrát jsem si zahrál na mistrovství světa. V beachvolejbalu jsem hrál na mistrovství světa, ale opravdu za největší úspěch považuji účast na olympiádě v Londýně. Olympiáda se koná jen jednou za čtyři roky a kvalifikace byla neuvěřitelně náročná. Na olympiádu postoupilo 14 nejlepších světových dvojic a osm dalších z kontinentálních pohárů. Takže kdo se tam dostal, patřil do té nejužší světové špičky.

Vzpomínáte si na mistrovství Evropy, které se konalo v roce 2001 v Ostravě? Všichni věřili, že český tým získá medaili, nakonec skončil čtvrtý. Proč se to nepovedlo?
Musíme se na to podívat rozumně. V tehdejší době byla nejkvalitnější soutěží světa italská liga a od nás tam hrál jen Martin Lébl. Další naši hráči včetně mne hráli ve Francii, což se považuje za jakousi druhou ligu. A naši soupeři hráli hlavně v italské lize. Bronz jsme prohráli v zápase s Ruskem, které jsme ve skupině porazili, ale Rusové měli lepší hráče. Byli dokonce favority šampionátu. Když nepostoupili do finále, hráli sice trochu v útlumu, jenže kvalitou a zkušenostmi nás stejně přehráli, byť to bylo těsně 3:2. Úspěch už byl dostat se do finálové čtyřky. Bylo to díky velké bojovnosti našich hráčů i díky skvělému publiku, které nás v Ostravě neuvěřitelně povzbuzovalo.

Šest let jste hrál za ostravský extraligový tým DHL. Zvažoval jste dokonce s generálním manažerem klubu, že byste se stal trenérem. Proč z toho sešlo?
Smlouvu jsme nakonec podepsali a i na financích jsme se dohodli, ale vedení, již bez bývalého generálního manažera, si to pak rozmyslelo a chtělo si nechat trenéra Šmejkala. Vycítil jsem, že by nemělo smysl zůstávat v týmu, kde bych neměl podporu vedení, a proto jsem souhlasil s ukončením spolupráce.

Neměl jste v Ostravě působit jako hrající trenér?
Byla to jedna z variant, protože klub měl omezený rozpočet a takto by něco ušetřil. Pro trenéra je samozřejmě lepší, když nehraje. Má větší přehled o dění na hřišti, než když je sám zapojený do hry. Na druhou stranu částka, za kterou jsem měl sestavit tým, byla tak nesmyslná, že to bylo jediné rozumné řešení. Ale je otázka, zda o to vedení vůbec stálo.

Dá se klasickým volejbalem dobře uživit?
Hrával jsem ve Francii, což bylo platově o úroveň níž, než třeba italská liga. Ovšem špičkoví hráči si ve Francii přišli na pěkné peníze, ale není to tak, že by si vydělali a zabezpečili se na zbytek života. Po skončení sportovní kariéry si všichni musí najít práci. Česká liga je logicky zase o něco níž. U nás si hráči vydělají poměrně slušné peníze například v Českých Budějovicích, ale není to v žádném případě jako ve fotbalu nebo hokeji.  

A jak je to v beachvolejbalu?
Tam vydělá slušné peníze prvních deset týmů světa. Desátý hráč na světě si vydělá na odměnách z turnajů v plážovém volejbalu přibližně tolik, jako průměrný hráč francouzské ligy. Dále pak hodně záleží, zda se hráčům podaří sehnat sponzory.

Víte, co dělají vaši bývalí kolegové z české reprezentace, když ukončili kariéru? Zůstali u volejbalu jako trenéři nebo si našli jiné zaměstnání?
Často zůstanou na vedlejší úvazek jako trenéři v oddíle, věnují se mládeži, někdy se stanou v klubech manažery. Pokud vím, tak z bývalých spoluhráčů dělá jeden finančního poradce, další dováží víno z Francie, jiný skončil v automobilovém průmyslu. Hráčů, kteří se dali na trenérskou dráhu, je málo. Abyste se uživili, musíte trénovat extraligu.

Je těžké stát se trenérem?
Je třeba absolvovat dvouleté studium zakončené zkouškami. Není to jednoduché, avšak musím uznat, že vám studium rozšíří obzor. Dozvíte se hodně i o fyziologii, biomechanice a psychologii. Je to hodně zajímavé.  

Váš otec vybojoval v hodu diskem zlaté medaile na dvou paralympiádách. Je to on, kdo vás přivedl ke sportu?
Sportovně zaměření jsou oba mí rodiče, takže jsem sportoval díky oběma. Maminka pracovala jako profesorka na gymnáziu a působila tam i jako tělocvikářka. Přivedla mě ke sportovní gymnastice, kterou jsem dělal závodně jako malý kluk od první do čtvrté třídy. Později mi to hodně pomohlo, protože jsem tím získal dobrou koordinaci pohybu. Hrával jsem i fotbal, jenže v osmé třídě jsem hodně vyrostl, a když jsem při fotbalu upadl, byla z toho hned zlomená noha nebo ruka. Fotbal se mi proto přestal líbit. Hledal jsem proto méně kontaktní sport. Na řadu přišel basketbal, později volejbal. Ten se mi zalíbil a už jsem u něj zůstal. Začínal jsem ve Frýdku-Místku, pak přestoupil do Ostravy a posléze do dalších týmů, zahrál jsem si ve Francii i za českou reprezentaci.

Z toho, co říkáte, vyplývá, že vás více ovlivnila matka.
Od taťky jsem okoukal houževnatost. Hlavním motorem byla ale opravdu maminka. Kolikrát mě musela doslova dokopat k tomu, abych šel na trénink. Nebýt jí, s volejbalem bych kvůli jedné příhodě dávno skončil.

Co se vám přihodilo?
Když mi bylo šestnáct a hrál ještě za Frýdek-Místek, prohráli jsme jeden zápas. Trenér se zlobil a dal nám tréninkovou dávku navíc. Mysleli jsme si se spoluhráči, že jsme do hry dali vše a trenérovi řekli, že to dělat nebudeme. On na to zareagoval tak, že další den máme donést své věci a že tím pádem v oddíle končíme. Vyprávěl jsem to doma, maminka mi pořádně vynadala a druhý den jsem šel za trenérem s prosíkem, jestli bych se mohl vrátit. Nebýt maminky, tehdy bych skončil.

Dodržoval jste vždy životosprávu nebo jste ji nebral příliš vážně?
Pár úletů jsem měl. Vždyť mi taky bylo dvacet. Mladí totiž potřebují vzor, proto se často porovnávají se staršími spoluhráči. Jenže když pak i ti nejlepší z nich kouří a nevadí jim pět piv po tréninku, není to tak lehké. Až když jsem začal jezdit světovou sérii v beachvolejbale a viděl přístup těch nejlepších hráčů světa, změnil jsem razantně svoji životosprávu. S přibývajícím věkem se samozřejmě hlídám čím dál více.

A co strava? Zaměřujete se na lehká jídla?
Naštěstí jsem nikdy neměl problém s váhou a dodnes nepřibírám. Mám rád zelí, špenát, steaky, vše samozřejmě v rozumné míře.

Profil
Volejbalista Přemysl Kubala se narodil 16. prosince 1973 ve Frýdku-Místku. Volejbalovou extraligu hrál od svých 17 let. V roce 1997 byl vyhlášen nejlepším volejbalistou České republiky.
Získal bronzovou medaili na mistrovství světa juniorů v roce 1993. Na mistrovství Evropy obsadil v letech 1999 a 2001 čtvrté místo.
V plážovém volejbalu se zúčastnil olympiády v Londýně v roce 2012. Trénuje ženský extraligový tým KP Brno a v Ostravě bude od května působit jako manažer centra plážového volejbalu v areálu Ridera Sport.

Podobné články


Předchozí články

Ve Zlíně se bude lyžovat i o Velikonocích

Chcete si ještě užít lyžovačku? Máme pro vás dobrou zprávu! Nemusíte ani jezdit na hory! I když je už duben za dveřmi, lyžařský svah ve Zlíně nabízí ideální podmínky.

Jak zrekonstruovat starý dům krok za krokem najdete na webu

Nové žaluzie snižují náklady na vytápění

Kontejnery na bioodpad o víkendu zdarma

Již tento víkend bude možné odložit biologické odpady z údržby zahrad rodinných domů zdarma ve velkokapacitních kontejnerech. Ty budou přistavovány vždy v sobotu a v neděli na dvou místech, a to až do...

O Velikonočním pondělí dříve do zoo

Kauza Metyl - dalších pět obviněných

Zlínští policisté neustále pokračují v rozplétání kauzy metyl. Vyslýchají na tři stovky svědků a čekají na výsledky řady znaleckých posudků. V posledních dnech v naší síti skončilo dalších pět lidí.

Helena Sládková a Antonín Kroča vystavují v Televizním klubu

Televizní klub Ostrava v Přívozské ulici uspořádal výstavu dvou umělců, kteří se zabývají expresivní tvorbou - Heleny Sládkové a Antonína Kroči

Ostravská radniční věž zhasla

Valdštejnská zahrada se otevírá pro veřejnost

Po dlouhé zimě se se začátkem jara probouzí i nová květena, návštěvníci se tady mohou těšit, mezi jiným, na nově vysázené pomněnky a tulipány. Jaro s sebou přináší i nové zvířecí přírůstky, voliéra vý...

Na Proseku někdo uvázal štěně u plotu

Včera v šest hodin odpoledne se do Útulku pro opuštěná zvířata v Praze–Troji dostavil muž s tím, že někdo u jeho plotu na pražském Proseku přivázal stěně křížence. Oznamovatel našel u zvířete i očkova...

Pražský registr vozidel bude 2. a 3. dubna mimo provoz

Podle sdělení Ministerstva dopravy ČR nebude od 30. března do 3. dubna 2013 dostupná aplikace Centrálního registru vozidel (CRV). Důvodem je vládou schválená změna provozovatele CRV a nutná technologi...

Pražský registr vozidel bude 2. a 3. dubna mimo provoz

Podle sdělení Ministerstva dopravy ČR nebude od 30. března do 3. dubna 2013 dostupná aplikace Centrálního registru vozidel (CRV). Důvodem je vládou schválená změna provozovatele CRV a nutná technologi...

Martin Domanský: Vždycky jsem chtěl mít malou rodinnou firmu

Martin Domanský začínal jako garážmistr v Praze, nyní patří k největším prodejcům značky Peugeot v Česku. Podnikat začal v roce 1995 v Kyjích a provozovnu zde má dodnes. Nový autosalon právě otevírá n...

V obchodě snědl osmnáct čokoládových tyčinek

V úterý 26. března ve večerních hodinách přistihli pracovníci bezpečnostní agentury v obchodním domě na Smíchově sedmadvacetiletého muže při krádeži.

Jaký program nabízí v dubnu Galerie Evy Jandejskové?

Galerie Evy Jandejskové se nachází na Smíchově v Lidické ulici 22 (přímo u tramvajové zastávky Zborovská, nedaleko Anděla).

Dubnový program Dobešky

Profesor Pačes přednáší o vzniku života na Zemi

Teorie evoluce a teorie stvoření, to jsou dvě hlavní teorie o vzniku života na Zemi. Jak mohl život na Zemi vzniknout a vyvinout se do dnešních rozměrů, vysvětlí na své přednášce O původu života na Ze...

Na skříňky v koupelně působí vlhkost

Strážníci dopadli v Hrabůvce sprejery

Montáž LPG se vrátí brzy, hlavně díky poloviční ceně paliva

Když přijedete k čerpací stanici a zjistíte, že cena zase poskočila, určitě to nepotěší. Ale dole pod položkou Natural 95 za 36,90 uvidíte ještě jinou cenu, litr LPG za 18 korun. To už je jiná. Jen má...

Nedělní pohádky ve Zlatém jablku pokračují. I o Velikonocích

Ani o Velikonoční neděli nepřijdou děti o pohádkové představení z pravidelného cyklu loutkových pohádek ve Zlatém jablku. Tentokrát se poprvé ve Zlíně představí divadlo RestART s pohádkou Detektiv Lup...

Moravskoslezský kraj ocenil pedagogy

Třetí zápas semifinále - o vítězství Zlína rozhodly v Třinci až nájezdy

Hokejisté PSG Zlín vyhráli třetí zápas semifinále play off v Třinci 4:3. Dramatický duel rozhodovaly až samostatné nájezdy. Zlín ještě v 53. minutě vedl dvougólovým náskokem 3:1, ale Oceláři poté srov...

Pyromani zapálili ve Slezské kontejnery

V Ostravě začala výstavba terminálu Hranečník

Výstavba dopravního terminálu Hranečník, ve kterém se budou setkávat tramvajové, trolejbusové a autobusové linky, se rozběhla.

Tisíce lidí ve Strašnicích, Zahradním Městě, Záběhlicích i Vršovicích jsou bez vody

Podle sdělení společnosti Pražské vodovody a kanalizace jsou tisíce lidí v Praze 10 bez vody. Havárie se týká velké části lokalit Zahradní město, Záběhlice, Košík, Hostivař, Skalka a Strašnice. Předpo...

Čtvrtý zápas semifinále: zlínští hokejisté Třinec opět zdolali až při nájezdech

Už jen jediná výhra dělí hokejový Zlín po osmi letech od postupu do extraligového finále. Rozhodl o tom čtvrtý zápas semifinále v Třinci, který tým PSG Zlín vyhrál opět po nájezdech, tentokrát 2:1.

Hasiči z Frýdku a Skalice jedou do Francie

Techno trasa zahrnuje pět industriálních objektů z Ostravy

Tržní řád zakázal v Ostravě podomní prodej

Lyžařská sezóna ve Zlíně díky bohaté sněhové nadílce prodloužena.

Provozovatelé lyžařského areálu ve Zlíně se rozhodli o týden prodloužit sezonu. Během víkendu přibylo téměř 30 centimetrů sněhové nadílky, na sjezdovce tak leží přes půl metru sněhu.

Filmové premiéry v ostravském multikině CineStar v dubnu

Přinášíme přehled filmových premiér v ostravském multikině CineStar.

V Porubě měřili rychlost

Amatéři budou promítat v Chlebovicích

Farmářské trhy v Ostravě se rozbíhají

V Ostravě začnou v dubnu na třech místech farmářské trhy.

Duben v Centru Elpida

Dubnový program Senior hobby klubu

Pozvánka na koncert W. A. Mozarta

Castronovo z Metropolitní opery zapěje v pátek v Ostravě

Jaké jsou výhody elektrokola?

Milovník tvarůžků doplatil na své choutky

Na svou lásku ke zrajícím sýrům doplatil šedesátiletý muž ze Zlína. Ostraha supermarketu ho dopadla, když si chtěl odnést bez placení desítky balení tvarůžků a podobných uleželých sýrů.

Ve Strašnicích na Lanovém mostě magistrály kradli kabely. Za plného provozu. Mačetou!

V páteční dopravní špičce odsekávali a kradli kabely na Lanovém mostě ve Strašnicích. Zadrželi je (synchronizovaně v jeden okamžik a z obou stran magistrály) kriminalisté z 6. oddělení obecné kriminal...

Šanclová a Javůrek zahrají ve čtvrtek U Arnošta

Co hraje v dubnu ostravské Minikino?

Squashisté bojovali v Ostravě o tituly

Zastupitelé schválili výstavbu nové haly Polárka

Kruhový objezd na Dobrovského je stavbou roku 2012

Třinec odvrátil konec semifinálové série, během třetiny nasázel Zlínu pět branek

Hladký postup do extraligového finále se nekoná. Hokejisté PSG Zlín prohráli pátý zápas semifinálové série play off na domácím ledě s Třincem vysoko 1:6. Zlínský tým mohl postoupit do finále, místo to...

V sobotu bude Praha patřit běžcům

V sobotu 6. dubna v poledne startuje již 15. ročník Hervis 1/2Maratonu Praha. Se svými 12,5 tisíci účastníky je právem největším závodem v České republice a řadí se tak mezi nejdůležitější sportovní u...

Centrální ostravský obvod rozděloval dotace

Následující články

Česká televize nabízí nezaměstnaným novou šanci

Jana Hochmannová vydala knihu pro dobrou náladu

Martinov ožije pivním festivalem

Freshe jsou vhodným zdrojem vitaminů. Děti by je ale pít neměly

Čerstvý ovocný či zeleninový fresh, nebo džus z krabice? Odborníci jednoznačně doporučují čerstvě vylisovanou šťávu. Na rozdíl od krabicových džusů obsahuje pouze čerstvé ovoce a zeleninu. Naopak konz...

Freshe jsou vhodným zdrojem vitaminů. Děti by je ale pít neměly

Čerstvý ovocný či zeleninový fresh, nebo džus z krabice? Odborníci jednoznačně doporučují čerstvě vylisovanou šťávu. Na rozdíl od krabicových džusů obsahuje pouze čerstvé ovoce a zeleninu. Naopak konz...

V okolí Ostravy najdete půvabné cyklotrasy

Jarní výstup na haldu Ema se koná tuto neděli

Výrobci uzenin šidí podíl masa v párcích

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.

Blíží se 43. ročník festivalu ochotnických divadel

Kulturní centrum Horní Počernice pořádá od 10. května další ročník festivalu Divadlo v přírodě. To naleznete v zahradě základní školy Svépravice na adrese Spojenců 1408.

Hervis 1/2Maraton Praha omezí dopravu

Jen pár dní zbývá do startu Hervis 1/2Maratonu Praha, největšího běžeckého závodu v České republice. Rekordních 12 500 běžců, pokus o světový rekord v půlmaratonu a skvělá atmosféra. To vše s sebou př...

Výrobci párků uvádějí chybné podíly masa

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.

Výrobci párků uvádějí chybné podíly masa

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.

Neuvěřitelný případ

V neděli 31. března kolem půlnoci policisté přijali oznámení od muže z Klánovic, že pohřešuje svoji osmadvacetiletou přítelkyni, která se již dlouhou dobu nevrátila domů a to i přestože mají šestnácti...

Informace o dopravních opatřeních v souvislosti s „půlmaratonem"

Již 15. ročník Hervis 1/2Maratonu Praha se uskuteční v sobotu 6. dubna a bude jej doprovázet řada dopravních opatření. A to jak na komunikacích, po kterých povede trasa závodu, tak i na některých přil...

Prohlášení ODS ke stavbě Polárky

Informace o dopravních opatřeních v souvislosti s „půlmaratonem"

Již 15. ročník Hervis 1/2Maratonu Praha se uskuteční v sobotu 6. dubna a bude jej doprovázet řada dopravních opatření, která se budou týkat komunikací na území některých městských částí. A to jak na k...

Pít nebo nepít fresh nápoje? Pro malé děti nejsou vhodné.

Loupil, protože neměl na nájem

Na konci března došlo krátce po čtrnácté hodině v Braníku na ulici Jeremenkova k loupežnému přepadení.

Opilá dívka bez řidičáku jezdila Porubou

Policie už měsíc pátrá po mladíkovi, žádá o pomoc veřejnost

Přerovští policisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po dvaadvacetiletém Milanu Šimčíkovi, kterého svědci viděli naposledy 9. března letošního roku krátce před půlnocí v obci Nahošovice. O...

Praha 7 dokončila rekonstrukci tělocvičny v MŠ Kostelní

Ve čtvrtek 28. března 2013 se v MŠ Kostelní uskutečnilo slavnostní zakončení rekonstrukce tělocvičny. Náklady na stavební úpravy činily 1 mil. Kč, z čehož 600 tis. Kč pokryla dotace hl. m. Prahy.

Dejte děti z Ostravy na basketbal

Hvězdný koncert Nadace Taťány Kuchařové pomůže seniorům

Zabezpečte si na léto svůj byt

ZpěvačkaTarja a bubeník Terrana vystoupí se zlínskou filharmonií

Metalové motivy s klasicckou hudbou mísí projekt Beauty and The Beat, ve kterém se představí zpěvačka Tarja Turunen, bubeník Mike Terrana a Filharmonie Bohuslava Martinů. Koncerty se uskuteční ve zlín...

Castronovo onemocněl, nahradí jej pěvec Pavel Černoch

Program ostravského Kina Art v dubnu

Strážník pomohl zadržet muže podezřelého z přepadení v bance

Včera krátce před polednem si strážník okrskář z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 10 v době osobního volna šel vyřídit osobní věci do banky v Hlavní ulici v Praze 4.

Kniha měsíce - Ostravsky slovnik Dalibora Záruby

Program Domu ochránců přírody

Model Prahy a Středočeského kraje v Království železnic otevřen!

Železniční model České republiky, který vzniká v Království železnic u Anděla, se rozrostl o další dva kraje. Od dnešního dne mohou návštěvníci tohoto úžasného malého světa obdivovat modelové zpracová...

Rajčata můžete pěstovat na balkóně

Chcete letos okusit opravdovou chuť rajčat a zároveň mít dobrý pocit, že vám něco roste pod rukama? Pusťte se do pěstování na balkóně. Vše, co k tomu potřebujete, zjistíte workshopu Městské zahradniče...

Pozvánka na dětský ragbyový turnaj na Tatře s rodinným programem

Rugby Club Tatra Smíchov pořádá v neděli 14. dubna turnaj nejmenších ragbistů pro věkové kategorie U7 (hráči do 7 let) a U9 (hráči do 9 let). Nad ragbyovým turnajem nejmenších s bohatým doprovodným pr...

Čtyřletý tulák se projel trolejbusem a nakonec se šťastně vrátil k mámě

V dnešních dopoledních hodinách přijala Městská policie Zlín oznámení, že ve voze MHD jedoucím ze sídliště Jižní Svahy do centra města cestuje úplně sám malý chlapec. Po dohodě s dispečerem dopravního...

Česko se chystá na Noc s Andersenem

Letošní nocování proběhne v pátek 5. dubna ve čtyřech pobočkách Městské knihovny – Ústřední knihovně, Korunní, na Smíchově a Opatově.

Praha 7 vyhlásila granty na druhé pololetí tohoto roku

MČ Praha 7 vyhlásila výběrové řízení na udělení grantů na druhé pololetí roku 2013. Vyhlášená grantová témata se týkají projektů realizovaných od 1. 7. do 31. 12. 2013 v oblasti sportu, kultury, život...

Hokejisté Zlína jsou ve finále! Počtvrté zdolali Třinec

Po úterním zápasu semifinále to moc optimisticky nevypadalo, ale Zlín to dokázal! Hokejisté PSG Zlín vyhráli šesté utkání semifinále play off na ledě Třince 4:3, celou sérii poté 4:2 na zápasy a zajis...

Porovnejte ceny produktů

V Nákupním centru Eden ožijí výlohy obchodů

V Nákupním centru Eden ožijí výlohy obchodů v nejrůznějších choreografiích, aby upozornily na Jarní módní show, která se zde uskuteční v sobotu 13. dubna od 13 do 18:30 hodin. Kromě novinek v módních ...

Smíchovské nádraží: omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

Expozice ŠANGRI-LA v Ostravě je prodloužena do konce července

Cena města Zlína má nového držitele - Ivo Kliku

Držitelem prestižní Ceny města Zlína za rok 2012 se stal Ivo Klika, dlouholetý ředitel Zoo Zlín. Z rukou primátora Miroslava Adámka ji převzal během včerejšího slavnostního večera.

Poslední komorní koncert bude patřit Cameratě

Nový průvodce přibližuje zámek Lešná

Šedesátistránkového průvodce zámkem Lešná vydal na začátku dubna zlínský magistrát a Zoologická zahrada a zámek Zlín-Lešná. Jednotlivé kapitoly s věnují historii zámku i zajímavým osobnostem, které zd...

Projděte si olomoucké kostely s průvodcem

V průběhu letošní turistické sezony, tedy od 25. dubna do 30. září, se olomoucké kostely opět otevřou návštěvníkům, a to včetně průvodcovské služby. Rada města Olomouce schválila poskytnutí příspěvku ...

Do Vinohradské nemocnice šlo ze strašnické charity dětem 1726 kostiček lega

Celkem 1726 kostiček dětské stavebnice LEGO a 43.150 korun získala charitativní akce Strom splněných přání, kterou před vánocemi zorganizoval areál Gutovka.

V pátek v noci děti nespí! Mají Noc s Andersenem

Jednoduchý nápad, jak z knihovny udělat dobrodružství, dostaly už před lety kolegyně knihovnice z Uherského Hradiště. Prostě se rozhodly s dětmi v knihovně přenocovat a spánek okořenit dobrodružstvím ...

Praha 7 zahájila rekonstrukci Ortenova náměstí

Ve středu 3. dubna 2013 byl zahájen jeden z klíčových rozvojových projektů Prahy 7 a zároveň největší investiční akce roku 2013 – rekonstrukce Ortenova náměstí. Rozsáhlé úpravy byly připravovány dlouh...

Zlínská zoo přišla o obě gorily

Necelý měsíc po úmrtí partnerky zemřel ve zlínské zoo gorilí samec Bosso, jeden z nejoblíbenějších chovanců zahrady. Do výběhu po gorilách se zřejmě přestěhuje některý druh opic, které zoo chová.

Předprodej vstupenek na finále proběhne v pondělí odpoledne

Úvodní dva zápasy finále extraligy se odehrají na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 9. dubna v 18.15 a ve středu 10. dubna v 17.30. Předprodej vstupenek na oba zápasy se uskuteční v pondělí...

Články abecedně vzestupné

Olympijský doubledecker přijede do Ostravy

Olympijský park na Letné zprostředkuje zážitek z olympiády všem

Nejen v Soči, ale také přímo v Praze budou moci fanoušci zažít olympijskou atmosféru během blížících se zimních her. A rovnou si i sporty sami vyzkoušet. Na Letné totiž vyroste pod širým nebem unikátn...

Olympijský víceboj odstartoval na Vinohradech

V úterý 1. dubna byl v tělocvičně základní školy Slovenská zahájen projekt Českého olympijského výboru Olympijský víceboj, do kterého se zapojí děti z prvního i druhého stupně základních škol po celé ...

Olympijský víceboj odstartoval na Vinohradech

V úterý 1. dubna byl v tělocvičně základní školy Slovenská zahájen projekt Českého olympijského výboru Olympijský víceboj, do kterého se zapojí děti z prvního i druhého stupně základních škol po celé ...

Olympijský víceboj v Podvinném mlýně přilákal i celebrity

Ve Sparta Aréně včera sportovaly děti, ale také naše olympijské celebrity. Účastnily se totiž Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, ve kterém soutěží družstva základních škol.

Olympijský vítěz David Svoboda: Na Proseku mám všechno, co potřebuju

Zlatý olympionik z Londýna David Svoboda má v Praze 9 důležité zázemí. Když moderní pětibojař před lety hledal byt, kde by se usadil, vybral si novostavbu na Proseku. A v letňanském klubu SC Praha si ...

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý závodí o víkendu v Ostravě

Olympijští běžci proběhnou zítra Porubou

Olympijští vítězové se podepisovali v Ostravě

Zlatí olympijští medailisté z Londýna Miroslava Knapková a Jaroslav Kulhavý otevřeli ve středu 12. září prodejnu Bikomatic v Ostravě-Přívoze.

Olympionik Milan Kadlec začal s cyklistikou v Letňanech

I Praze 9 žijí slavní lidé. Jedním z nich je český reprezentant v dráhové a silniční cyklistice Milan Kadlec. Závodil na dvou olympiádách, dvakrát absolvoval Giro d´Italia, potýkal se s nástrahami špa...

Články abecedně sestupně

Omezení hazardu v Praze 7 se komplikuje

Výrazné omezení hazardu, které chystala radnice Prahy 7, narazilo na odpor Rady hlavního města Prahy. Ta zamítla zrušení 23 herních provozoven z celkového počtu 29 navrhovaných. Zmizet měly výherní př...

Omezení dopravy na Svinovských mostech nás čeká od ledna

Omezení dopravy na Nuselském mostu od 13. do 19. srpna

V rámci pokračující opravy povrchu vozovky v ulici 5. května a výměny dilatací na Nuselském mostu dochází ke změnám v dopravních opatřeních. V době od 13. srpna od 6:00 hodin do 19. srpna do 20:00 hod...

Omezení dopravy na Nuselském mostu od 13. do 19. srpna

V rámci pokračující opravy povrchu vozovky v ulici 5. května a výměny dilatací na Nuselském mostě dochází ke změnám v dopravních opatřeních.

Omezení dopravy kvůli Barumce začne už dnes. Jak pojede MHD?

I když Barum Rally startuje až v pátek, řidiče čekají omezení už od dnešního večera. Ve čtvrtek v noci si mohou závodníci vyzkoušet trať páteční městské rychlostní zkoušky. Silnice u nádraží, včetně n...

Omezení dopravy dne 19.4.2008 a 20.4.2008 v Truhlářské ulici

Vážení,v rámci zkvalitňování předávání informací MČ Praha 1 směrem ke svým obyvatelům si vás dovolujeme informovat o dočasném omezení dopravy dne 19.4.2008 a 20.4.2008 z důvodu montáže jeřábu v Truhlá...

Omezení dodávky vody ve třech smíchovských ulicích

Z důvodu napojení nové vodovodní přípojky v ul. Staropramenná 530/12 nepoteče 22. října od 8 do 14 hodin voda ve smíchovských ulicích Jindřicha Plachty 569/13, 886/14, 398/15, 535/16; Staropramenná 53...

Ombudsmanka Šabatová nebo právník Choděra? Měly by se studentky zahalovat?

Oč jde v případu muslimských šátků a případu školy z Prahy 10? Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se postavila na stranu studentky ze Somálska, které Střední zdravotnická škola ve Vršovicích v Praz...

Omalovánky ukazují dětem Frýdek-Místek a okolí

Omalovánka představuje zajímavá místa ve městě a okolí