Desítky slunečnic rozzáří ve čtvrtek 30. května podle Nadačního fondu IMPULS Kateřinskou zahradu v Praze. Zasadí je sem pacienti s roztroušenou sklerózou (RS) v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje v poledne.
Prahu zaplavily skupiny studentů a studentek ve žlutých tričkách. Už neodmyslitelně patří k Českému dni proti rakovině, kterému se říká také Květinový den.
Lidé s roztroušenou sklerózou (RS) si letos opět zasportují se svými blízkými, a získají tak dávku motivace pro boj s nemocí v rámci akce Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS). Ten se koná už třináctým rokem po celé republice. V Praze odstartuje v pátek 22. března. Účastníci si vyzkouší kruhový trénink, tanec na židlích nebo box. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na nákup rehabilitačních pomůcek a úhradu pohybové terapie pro pacienty s RS.
Už to začíná být odporná rutina. Otrávené ukrajinské kuřecí maso salmonelou státní potravinová inspekce objevuje běžně v našich řetězcích. Po Makro bylo nyní stejné kuřecí objeveno i v Tescu v Brně a Soběslavi.
Každý rok přibude v Česku přibližně 3 000 nových pacientů s revmatoidní artritidou. Imunitní systém napadá jejich klouby, nevratně je poškozuje a způsobuje chronické bolesti a může vést až k trvalé invaliditě. Revma ale zdaleka není jenom o kloubních problémech – pacientům s tímto zánětlivým autoimunitním onemocněním totiž hrozí vyšší riziko zlomenin kostí, infarktu myokardu, plicní embolie nebo infekcí. Akce k této problematice se koná tuto neděli 8. října v Praze u příležitosti Světového dne artritidy (Spojka Karlín 10–14 hod.). Pořádá ji pacientská organizace Revma Liga ČR.
Nejenom časté a dlouhé epileptické záchvaty, ale i problémy s chůzí, mentální retardaci nebo autismus. To vše způsobuje vzácný syndrom Dravetové. V České republice s ním bojují desítky dětí, které od prvního roku svého života opakovaně prodělávají velké záchvaty.
Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze.
Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě v Praze na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni.
Zrak ohrožující onemocnění. Nebo také nitrooční zánět, který může mít různé příčiny. A do třetice, vzácné onemocnění, se kterým se podle odhadů může v ČR potýkat 4 až 7 tisíc lidí. To je uveitida. Zakladatelka a současně ředitelka Nadačního fondu Sudička v podcastu Na jedno popisuje málo známé onemocnění, které se nevyhýbá ani dětem.
Krize s nedostatkem psychologů a psychoterapeutů pro děti a mladistvé pokračuje i v postcovidovém období. Zatímco o prázdninách byly ordinace těchto odborníků spíš prázdné, s příchodem nového školního roku se velmi rychle zaplnily.
Stát nevznikl proto, abychom měli kam dávat peníze. Vznikl proto, aby chránil své občany a jejich zájmy. Stát, který to nedokáže nebo se tím nechce zabývat, je pro své občany zbytečný.
Není to módní výstřelek. Spíše služba reflektující dobu, kdy na nic není takzvaně čas. Speciální komplexní preventivní prohlídky ho přitom šetří hned dvakrát. Jednou při samotné návštěvě lékařů a podruhé při předcházení nemocem.
Padesát let pracoval Jiří Brůna (67) v polygrafii a od roku 1979 začal publikovat básně. K hlavním motivům petřínského básníka patří popis obyčejných věcí, vracení se do vzpomínek, potřeba slušnosti a lásky i vztah k fotbalové Dukle Praha.
Bydlí v Praze 6, jejím světem jsou hračky, doma se láskyplně stará s manželem o handicapovaného syna a chce se stát senátorkou. Taková je ve stručnosti vizitka Lenky Koenigsmark, ženy, která má energie na rozdávání a nezlomila ji ani nepřízeň osudu.
Občas se přejí každý z nás, a ani odborníci na výživu to nepovažují za žádnou katastrofu. Někteří lidé ale jídlem „zajídají“ své problémy, nebo v noci pořádají nálety na ledničku. Jak se zbavit tohoto škodlivého návyku, který devastuje nejen tělo, ale i duši.
Před pěti lety se probudila a zjistila, že má bouli na hlavě. Následná vyšetření ukázala, že se jedná o vzácné onemocnění v podstatě rakovinu kůže a kosti. Nemoc překonala, přišla o část lebky a čelistního kloubu. Vlastní zkušenost Barboru Hájkovou přiměla zapojit se do projektu Fuck Cancer.
Rozhovor s předním odborníkem na péči o znevýhodněné děti MUDr. Pavlem Biskupem proběhl v atriu Dětského centra Chocerady. V zařízení, které v posledních týdnech a měsících prochází transformací na takzvané centrum komplexní péče.
Zimní období bývá často ve znamení nemocí a zejména školy a školky se prázdní. Jak dětem posílit imunitu, aby mezi kamarády dlouho nebo vůbec nechyběly? Dvě zkušené matky se s vámi podělí o své osobní tajné tipy. A na čem se shodnou? Choďte společně co nejvíce na procházky a do jídelníčku zařaďte o jednu porci zeleniny a ovoce navíc.
Teď, na přelomu starého a nového roku, si s přáteli vzájemně přejeme hlavně zdraví. Ve čtvrtek nám přijdou to samé, vylepšené o štěstí a dlouhá léta, popřát Tři králové. Logicky z toho tedy vyplívá, že zdraví je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro šťastný a dlouhý život člověka.
Dlouhodobě podle mého názoru existuje riziko větší, než samotný covid - rozdělení společnosti. Respektive, dění kolem covidu bude mít v dlouhodobé perspektivě horší sociální důsledky, než ty zdravotní. Aktuálně například dochází k dělení na očkované a neočkované. Nic mezi tím.
Hudební veřejnost zná Marku Míkovou asi především z kapely Zuby nehty. Ti starší z nás si zřejmě vzpomenou i na film Jak se budí princezny, kde si zahrála Šípkovou Růženku. Ale herečka a divadelní režisérka také píše knihy pro děti a navíc se snaží v nemocnicích pobavit děti loutkovými představeními.
S doc. MUDr. Ivou Holmerovou, Ph.D., naší přední gerontoložkou, jsme hovořili o nejfrekventovanějším tématu dnešní doby. Bohužel jsou čísla o nemocných covidem-19 stále alarmující, ale při dodržování pravidel se každopádně zvyšuje šance lidí v každém věku, že se s ním nemusejí setkat.
Tanečnice a vystudovaná muzikálová herečka Lenka Lóšková je další z řad umělecky založených lidí, které v době „covidové“ místo natáčení a hraní potkáte jinde než na prknech, která znamenají svět. Prošla si karanténou, ve volném čase ráda běhá, houbaří a toulá se přírodou, vaří a snaží se najít si alespoň menší roli.
Jeho jméno rezonuje médii již několik týdnů a nepřímo se o něj „otřel“ v nedávném televizním projevu i prezident Miloš Zeman. Podnikatel Roman Šmucler (51) se totiž veřejně nebojí říci to, co si možná doma potajmu šeptá mnoho lidí…
Bulovka, jako pracoviště, které je celorepublikově uznávané kvůli své unikátní infekční klinice, se připravila na nejhorší. Vytváří kapacity pro další příjem nemocných, kterých je nyní celkem 20, z toho pět pacientů s koronavirem na intenzivní péči a dalších 15 na standardních lůžkách. Tři pacienty dnes 21. 3. nemocnice propustila do domácí izolace.
Praha se dostala do situace, ve které nebyli její obyvatelé od války. Všeobecná karanténa je opravdu nebývalý jev, který zasáhl do života nás všech. Bohužel, je to jediná možnost, jak můžeme s novými virovými onemocněními bojovat. Léky nejsou.
Zdravotnická záchranná služba Prahy (ZZS HMP) posílila provoz o nově vytvořený záchranářský tým speciálních činností. Poskytuje péči pacientům s podezřením či potvrzeným onemocněním COVID-19.
Zdá se, že rodiče nebo lidé obecně, bývají vždy o krok dřív než radnice, magistrát nebo stát. V celé Praze výrazně klesá zájem o MŠ, každý totiž ví, že zde je jedno z velkých rizik na předávání si nemocí. A tak když ne hned minulý týden, aspoň ode dneška radnice jako zřizovatel, zavřela školky v MČ Praha 10.
Říká se o ní, že je jedním z největších talentů naší současné vážné hudby. Klavíristka Nora Lubbadová (10) totiž sbírá ocenění jak na běžícím pásu a úspěšnou budoucnost má před sebou. Naše Praha vám proto představuje vycházející klavírní hvězdu, která si ke svým odpovědím přizvala i oba rodiče.
Praha - Zástupci pražského integrovaného záchranného systému se dnes (27.1.) sešli kvůli možnému výskytu koroaviru, který se šíří z Wu-Chanu do celého světa.
Dne 27.1. osvobodili koncentrační tábor Osvětim (Ausc hwitz) sovětští vojáci. Zde je příběh jedné z přeživších Suzany Winternitzové, jak si ho pamatuje její syn Jiří Cysař, shodnou okolností kolega novinář:
Po úspěšném prvním kole informační soutěže IT-SLOT se 50 nejlepších řešitelů z 8. a 9. tříd základních škol z celé České republiky utkalo 11. prosince ve finálovém klání v Soukromé střední škole výpočetní techniky na Proseku.
Operní pěvci Andrea Tögel Kalivodová (42) a Marian Vojtko (46) spolu ještě nikdy neměli samostatný koncert. To se v polovině prosince v pražské Lucerně změní. Jak se na společné představení těší a co na hlavním městě nejvíce obdivují?
Rozhýbat Česko a být fit, to je cíl Aquapalace Praha, který aktivně podporuje projekt Let´s be Active. Nejen po celý podzim vyzkoušíte nové druhy cvičení, získáte další motivaci pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale také vás čeká zábava a získáte i nové přátele, kteří budou mít stejný cíl a motivaci. Projekt Let´s be Active probíhá pod záštitou České komory Fitness.
V těchto dnech můžete na různých místech v Praze potkat oranžové židle upozorňující na závažné onemocnění srdce. Seznamují veřejnost s chronickým srdečním selháním, kterým trpí 26 milionů lidí na celém světě1 a dle prognóz bude toto číslo v roce 2030 o 25 % vyšší.2 Největším rizikem nemoci je její nenápadný rozvoj. Proto atypické oranžové židle, které poukazují na příznaky, jež by si laik do diagnózy srdeční selhání běžně nespojil.
Praha - Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) vyzývá ke zvýšené obezřetnosti při pobytu v přírodě nebo zeleni. Aktuální aktivita klíšťat je totiž nadprůměrná. Je už obecně známé, že klíšťata mohou přenášet nejrůznější infekce na člověka, nejčastěji Lymeskou nemoc (Lymeskou borreliózu) a Klíšťovou encefalitidu.
Pranostika není jen veselá povídačka. Většina těchto rčení vychází ze zkušeností našich předků, kteří dávali do souvislosti data s počasím a meteorologickými jevy. Jednalo se o jakési jednoduché předpovědi.
Úřadující nejkrásnější dívkou naší republiky je Michaela Habáňová (21). Korunku České Miss získala v září v Brně a aktuálně má za sebou účast také na Miss Universe a pro metropolitní časopis Naše Praha poskytla exkluzuvní rozhovor.
Rok se s rokem sešel a již dnes startuje další ročník charitativní sbírky Srdcem dětem. Projekt, který organizuje obecně prospěšná společnost Život dětem za podpory řetězce prodejen Lidl, si již po sedmé klade za cíl získat co nejvíce finančních prostředků na pomoc vážně nemocným a handicapovaným dětem z celé České republiky. Sbírka potrvá do 19. listopadu.
Vyšetření hladiny cholesterolu a cukru v krvi, prohlídka kožních znamének nebo poradna v oblasti prevence nádorového onemocnění prsou. Tyto a další služby budou moci zdarma využít návštěvníci tradičního Dne zdraví, který se uskuteční 21. září od 7 do 12 hodin na poliklinice Parník na Černém Mostě. Akce je součástí Programu zdraví Prahy 14, v jehož rámci městská část pravidelně organizuje sérii různorodých aktivit se zdravotní tématikou.
Štefan Margita, Peter Nagy, Vašo Patejdl, Pavol Hamel nebo Peter Cmorik – to je jen zlomek zpěváků, kteří míří 2. října na pódium pražské Lucerny. Někteří v Praze vystoupí po dlouhých letech, pro řadu zpěváků to bude premiéra.
V pondělí 18. září startují Podzimní Srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem se bude jejich prostřednictvím opět snažit získat peníze na pomoc vážně nemocným dětem odkázaným na domácí péči svých rodičů. Tváří letošního ročníku se stal roční Honzík s Hirschprungovou nemocí, která výrazně omezuje život celé rodiny s chlapeček s ní bojuje od narození. Sbírka potrvá do pátku 22. září.
V pořadí již devátý ročník dobročinné akce MDA RIDE opět proběhne pod heslem „Jedeme v tom s Vámi!“ 17. června od 10:00 hodin na Václavském náměstí v Praze. Výtěžek charitativní akce spojené se Spanilou jízdou Prahou je každoročně věnován na podporu lidí se svalovou dystrofií.
Považujete problém „nebudeme důsledně, všude a často sekat trávu“ jako banální? Podle silných reakcí čtenářů Naší Prahy jej vnímáte citlivě: Proč nejsou radnice a správci zeleně schopni trávu kosit pečlivě a často? Ale především: je s infikovanými klíšťaty takový problém?
Tradice křesťanských poutí má velmi vzdálenou minulost. Věřící dříve navštěvovali sedmatřicet poutních míst v oblasti tzv. českého Slezska, ke kterým patřilo i poutní místo u Panny Marie na Vápenkách ve Frýdku.
Každý z nás se ocitl v životě v situaci, na kterou byl připravený možná jen trochu, nebo nebyl připravený vůbec. Přišla nemoc rodičů, prarodičů, rány těžké, přetěžké. A přesto občas přijdou a člověk stojí s vyhaslou lucernou. Neví, nebo ví jen málo.
Mimoškolní aktivity i výchovně vzdělávací akce letos finančně podpoří Praha 10. Každá základní škola, kterou zřizuje, bude moci na podobné projekty čerpat až 100 tisíc korun. MŠ a ZŠ půjdou peníze i za prevenci respiračních onemocnění – školy mohou koupit i čističky vzduchu.
Krev je z laického pohledu jen červená tekutina, která proudí naším tělem, nabízí se tak otázka, kolik toho o ní vlastně víme. V rámci zářijového projektu Měsíc zdravé krve máte možnost ji poznat a porozumět této životadárné tekutině a obdivuhodnému systému, který se odehrává v každé její kapce. Během září – Měsíce zdravé krve – se na třech hematologických pracovištích konají ojedinělé akce pro veřejnost.
Talentovaní herci a zpěváci, skvělá hudební čísla, vtipné moderátorské vstupy, dražba vína s podpisy olympioniků a pomoc druhým. Tak bude vypadat benefiční koncert Anny Beránkové – Tónotéka.
Asi máloco vzbuzuje v Praze tolik emocí jako parkování. Prostě nezaparkujete! Špatné nápady dřívějších politických reprezentací následují ještě horší řešení koalic nových. Nová parkovací místa nevznikají, aplikují se hlavně restrikce. Jako smrtelná nemoc celoměstsky bují neprovázané modré zóny: krátkodobá úleva rezidentům. Na druhou stranu cíl „vyřešit“ parkování v Praze je podoben zadání „sněz, kolik chceš a přitom zhubni“. Časopis Naše Praha zajímá, zda někdo rozetne ten gordický uzel?
Projekt Proměna 2016 s podtitulem „Be a woman - soutěž pro ženy s příběhem“ sází na ženy, které si zaslouží podporu a motivaci, aby šly cestou, jakou si samy představují pro svůj další aktivní život.
Pocení je základním termoregulačním mechanismem člověka. Je-li v rovnováze, plní svou základní funkci – udržuje naši správnou tělesnou teplotu. Když je organizmus přehřátý (sport, zvýšená fyzická námaha při práci, stres, nemoc, zvýšená venkovní teplota), začne přebytečnou teplotu vydávat právě prostřednictvím pocení.
O víkendu 18. až 20. března 2016 se Výstaviště v pražských Holešovicích opět stane cílem všech příznivců zdravého životního stylu a osobního rozvoje. Pod hlavičkou Festivalu Evolution se zde sejde více než čtyři sta tuzemských i zahraničních vystavovatelů, kteří představí své produkty a služby se zaměřením na BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVU a OSOBNÍ ROZVOJ.
Onemocnění ledvin postihuje miliony lidí na celém světě, a to včetně dětí, které mohou být ohroženy již v raném věku. Je proto velice důležité všímat si některých indicií, které mohou ukazovat na to, že něco není v pořádku.
Šedý nebo zelený zákal, vady zraku spojené s cukrovkou nebo věkem podmíněná makulární degenerace – to jsou nejčastější onemocnění zraku. Při zanedbání mohou všechna tato onemocnění vést ke slepotě. Jedním z nejrozšířenějších mýtů je, že se tyto nemoci týkají jen starších lidí. Mnohými totiž mohou trpět i děti. Díky moderním technologiím dnes ale většinu z nich dokážou lékaři vyléčit. Podstatné je zahájit léčbu včas.
Sisa Sklovská, Yvetta Blanarovičová nebo Lucia Šoralová – to je jen zlomek zpěvaček, které míří na pódium pražské Lucerny. Některé v Praze vystoupí po 40 letech, pro řadu zpěvaček to bude premiéra.
O nutnosti dodržovat pitný režim v letních vedrech netřeba vůbec mluvit. V ideálním případě bychom měli žízeň zahánět obyčejnou vodou, ale ne každý patří mezi její fanoušky a raději sáhne po slazených a ovocných nápojích. Jaká je nabídka sirupů na českém trhu?
Eduard Křenek je velkým příznivcem vozů Trabant. Byl členem Trabant klubu, později jeho předsedou, organizoval srazy trabantistů a zvažuje, že by ve Frýdku-Místku ještě uspořádal recesistický sraz majitelů vozů této značky.
Unikátní pojízdná expozice, která přibližuje historii boje legionářů v Rusku v letech 1918 – 1920, je až do 26. srpna přistavena na Nákladovém nádraží Žižkov.
Hotel Libenský je hlavním lázeňským domem společnosti Lázně Poděbrady, a.s.. Objekt, který leží ve středu lázeňské kolonády, patří díky své poloze a komplexnosti nabízených služeb k nejvyhledávanějším hotelům v Poděbradech. Cílem letošní rekonstrukce bylo jednak zvýšení komfortu ubytovaných a návštěvníků hotelu a dále celkové technické zhodnocení objektu.
Potřebujete vyšetřit kožní znaménka, pihy a výrůstky nebo pomoci s léčbou otoků či akné? Navštivte kožní a lymfologickou ambulanci Dermalink v Braníku. Ta nabízí vyšetření a léčbu kožních onemocnění včetně chirurgických zákroků, krátké objednací doby a zkušené lékaře. A právě přijímá nové pacienty.
Nedaleko smíchovské Betramky zakotvil mistr Reiki Ilja Žáček (62). Reiki je starý léčebný systém, který vychází z východní filozofie a pomáhá lidem léčit různé neduhy fyzického nebo psychického rázu. Protože každý z nás trpí nějakou tou "bolístkou", Naše Praha 5 mistra krátce vyzpovídala.
Položením kytice bílých růží na hrob Karla Čapka na pražském Vyšehradě ráno 9. ledna představitelé Prahy 10 starostka Radmila Kleslová a radní Bohumil Zoufalík společně s ředitelkou ZŠ Karla Čapka Ivanou Vaňkovou a uznávaným režisérem a scénáristou Ondřejem Kepkou uctili památku tohoto významného spisovatele a dramatika. Od narození Karla Čapka, který v polovině 20. let minulého století spojil svůj osud s pražskými Vinohrady, právě ten den uplynulo 125 let.
Vlastní zuby mohou člověku sloužit prakticky celý život. Podmínkou je, že jim budete věnovat odpovídající péči. Samozřejmostí je každodenní čištění, ale nejen to - svému chrupu byste měli dopřát i pravidelné ošetření u specialisty na dentální hygienu.
Téměř čtvrt milionu korun. Tak velkou částku vydělaly děti z mateřských škol na podporu dětské onkologie během tradičního Dne pro Zuzanku, který se konal ve středu 10. prosince ve Zlíně.
Potřebujete vyšetřit kožní znaménka, pihy a výrůstky nebo pomoci s léčbou otoků či akné? Navštivte kožní a lymfologickou ambulanci Dermalink v Braníku. Ta nabízí vyšetření a léčbu kožních onemocnění včetně chirurgických zákroků, krátké objednací doby a zkušené lékaře. A právě přijímá nové pacienty.
Dnes v podvečer uprchl z krčské nemocnice podle sdělení policie zvlášť nebezpečný vezeň. Byl zde na vyšetření. Detektivové žádají veřejnost o pomoc při pátrání.
Sál Restaurace Na Ořechovce ožil v sobotu 22. listopadu předvánočním jarmarkem. Ti, kteří sem zavítali, mohli zakoupit nejen originální – většinou ručně zpracované - dárky od českých řemeslníků, drobných domácích výrobců a prodejců, ale také vánoční dekorace, svíčky či chutné cukrovinky. Zakoupením zboží lidé přispěli na pomoc dívce, která žije s nemocí motýlích křídel.
Hrají plážový volejbal, ve kterém patří mezi nejlepší na světě. Jmenují se Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, ale díky pátému místu na olympijských hrách v Londýně 2012 je celý národ zná jako Kiki a Maki.
Putovní výstava "Doživotí", kterou mohli zhlédnout lidé v šesti městech republiky, se přesouvá do Poslanecké sněmovny PČR, kde se ve čtvrtek 30. října uskuteční seminář "Parkinson, nemoc produktivního věku".
Každý z nás se ocitl v životě v situaci, na kterou byl připravený možná jen trochu nebo nebyl připravený vůbec. Přišla nemoc rodičů, prarodičů, rány těžké, přetěžké. Člověk pak neví nebo ví jen málo. Jak zajistit péči o starého rodiče, který se vrátil z nemocnice, a rodinní příslušníci musí do práce? Co dělat, když někdo pečuje o nemocného manžela, který potřebuje nepřetržitou péči? Kdo poradí, na jaké dávky má pečující nárok a kdo mu při péči pomůže?
Life Science Film Festival startuje již 13. října. Čtvrtý ročník nabídne přes 160 dokumentů z 29 zemí světa, které se zaměří na rozmanitá témata od kvality potravin, energetické krize, přes zemědělství až po přirozený porod.
Stejně jako existují čtyři roční období, jsou i běžecká období. Zatímco na jaře a na podzim se objíždějí závody, v létě je čas dovolených a přes zimu se nabíhají potřebné kilometry. Podzim je i obdobím plánování závodů na příští rok a spřádáním běžeckých plánů.
Komunální volby jsou i přirozenou dobou bilancování. Při kampaních i volbách často hrají prim emoce a sympatie/antipatie. Též potřeba vymezovat se, hledat názorového protivníka i přirozená touha po změně. Ale i slibování těžko splnitelného. Přesto, nebo právě proto, mohou být „před známkováním“ důležitá fakta a věcné informace. Ač jsou pro každého důležitá jiná hlediska, přesto dle zkušeností redakce jsou níže uvedené aspekty vámi – lidmi zde žijícími – nejčastějšími, které citujete a kterými charakterizujete život v Praze 10.
Soutěže krásy jsou tradičně doprovázeny dobročinnými akcemi. Před světovým finále Miss Princess of the World v Ostravě se v pátek 10. října od 14 hodin uskuteční v ČEZ Aréně Kabelkový veletrh, který pořádá redakce regionálního Deníku společně s nadačním fondem Šťastná hvězda a organizátory Miss Princess of the World. Vstup na veletrh je zdarma.
Národní muzeum zahajuje v Národopisném muzeu - Musaionu další výstavu z výstavního cyklu Smrt. Nová výstava s názvem Onen svět je zaměřena na fenomén smrti a jeho místo v lidové kultuře a tradici v 19. a na počátku 20. století. Seznamuje nejen se způsobem, jakým se naši předkové na venkově vyrovnávali se smrtí člena rodiny nebo komunity, ale také s bohatými tradicemi a zvyky, které byly před, během i po loučení se s nebožtíkem udržovány. Vystaveny jsou masky z masopustních průvodů jako podoby personifikované smrti i četné ukázky pověrečných prostředků z oblasti lidové magie, kterými se lidé bránili proti nemoci a skonu. Výstava je k vidění od 24. července
V Česku působí téměř čtyřicet klinik asistované reprodukce, ta ve Zlíně na Tomášově patří k nejúspěšnějším nejen v republice, ale i na světě. Odhaduje se, že na světě trpí neplodností kolem 80 milionů lidí. Lékaři dovedou pomoci až 95 procentům z nich.
Počet OSVČ, které si dobrovolně platí nemocenské pojištění, rapidně klesá. Ještě před deseti lety se pojistného účastnilo téměř 440 tisíc podnikatelů, v roce 2010 jich byla sotva třetina a poslední údaje ministerstva práce a sociálních věcí z roku 2012 hovoří o necelých stech tisících... Pro živnostníky je finančně mnohem výhodnější zvolit nemocenské, případně životní pojištění od komerčních pojišťoven.
Komplexní zákonnou úpravou z dílny pražského zastupitelstva, která řeší provozování prostituce, se dnes v rámci prvního čtení zabývají poslanci. Nejen hlavní město, ale i další obce, se dlouhodobě potýkají s negativními patologickými jevy, které jsou s prostitucí spojené, a proto se Praha rozhodla na chybějící právní předpis reagovat.
Na tradiční akci pálení čarodějnic u Café Na půl cesty se během odpoledne a večera 30. dubna prostřídá divadlo i několik zajímavých kapel a Iva Pazderková pokřtí časopis Moje schizofrenie, který vznikl v rámci projektu Čistá duše.
V Česku oční chirurgové provedou ročně tisíce laserových operací očních vad a u složitějších stavů stovky transplantací rohovek. Díky vývoji a novým metodám je možné vyřešit problémy s očními vadami nebo s deformovanou rohovkou ambulantně během pár minut.
Provoz vršovické dominanty, nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku v Praze 10 byl dnes symbolicky zahájen v plném rozsahu. Starosta Bohumil Zoufalík (Nez.) předal v reprezentační síní symbolický klíč k zámečku řediteli Centra sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) Richardovi Černému. Tato příspěvková organizace radnice bude od dnešního dne v této bývalé manufaktuře zajišťovat provoz Domova spokojeného stáří až pro 75 seniorů
O Nordic Walking se hovoří jako o novém zdravotním sportu. Nordic Walking je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý – začátečník či výkonnostní sportovec, mladý člověk, či člověk v pokročilém věku. „Z těchto důvodů jsme pro zájemce z Prahy 10 připravili od dubna do 30. června organizované lekce Nordic Walking,“ řekl radní Petr Vozobule (DPD), který má v kompetenci sport.
Pokud vás zajímá život, kultura a gastronomie obyvatel Země vycházejícího slunce, přijďte o víkendu 8. a 9. března do Galerie Harfa. Vždy od 13 do 19 hodin na vás čeká zajímavý program, při kterém se pobaví dospělí i děti. Vstup je zdarma.
Těsně za hranicemi Prahy 2 a Prahy 10 stojí dominanta Vršovic a symbol Prahy 10 - Vršovický zámeček, jehož náročnou, tříletou rekonstrukci dokončila místní radnice v závěru loňského roku, začne již v březnu sloužit veřejnosti. Radost z toho mohou mít ti obyvatelé Prahy 10, kteří se teprve chystají vstoupit do manželského svazku. "Již 15.března chceme v rámci zkušebního provozu pokřtít novou reprezentativní obřadní síň první svatbou," oznámil dnes radostnou zprávu starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík
Raději než zeleninu, rýži, luštěniny, nebo dokonce výhonky si herec Martin Dejdar dopřeje pořádný kus bůčku, krkovičky, nebo šunky. K masu obecně má Martin velmi pozitivní vztah, a když ho spojil se svým smyslem pro humor, postaral se na křtu nového kalendáře firmy LE&CO o zábavu všech přítomných.
Šestatřicetikilový zhoubný nádor odstranili lékaři zlínské Krajské nemocnice Tomáše Bati sedmačtyřicetileté pacientce. Zákrok se uskutečnil ve druhé polovině prosince 2013, trval sedm hodin. V současné době se nemocná zotavuje z náročné operace na standardním lůžku.
Zítra zahajuje Obchodní centrum Letňany měsíc boje proti rakovině prsu. Se svými partnery sdružením Mamma HELP, lékaři z Onko Centra, Nadačním fondem Tesco a řadou známých osobností se centrum připojuje k celosvětovým projektům, které šíří povědomí o této problematice a vyzdvihují důležitost prevence a význam včasné diagnostiky. Měsíc v růžové v OC Letňany návštěvníkům umožní dozvědět se co nejvíce informací a nabídne jim příležitosti k diskuzím s odborníky i lidmi, kteří mají s nemocí vlastní zkušenosti. Do řady iniciativ se budou moci zájemci sami aktivně zapojit, a tím boj proti rakovině prsu podpořit osobně. V zahraničí se tradice října v růžové barvě, která symbolizuje boj proti rakovině prsu, udržuje již 27 let.
V neděli byl v Luhačovicích slavnostně zpřístupněn další pramen – Nový Jubilejní. Nachází se na Lázeňském náměstí mezi Společenským domem a vilou Alpská růže. Lidé se tak po téměř padesáti letech dočkali v pořadí pátého veřejně dostupného pramene.
Sdružení Naděje nabízí od srpna novou službu, která pomůže lidem s Alzheimerovou nemocí nebo jiným druhem demence. Výrazně také uleví rodinám, které se o nemocné starají.
Sdružení Naděje nabízí od srpna novou službu, která pomůže lidem s Alzheimerovou nemocí nebo jiným druhem demence. Výrazně také uleví rodinám, které se o nemocné starají.
Praha 10 se rozhodla pokračovat v pravidelných úterních lekcích Nordic Walkingu i o prázdninách a až do konce října. Lekcí se mohou zúčastnit všichni zájemci o zdravý pohyb v přírodě a to i ti, kteří nemají předchozí zkušenost se sportem. "Součástí všech lekcí je rozcvičení na začátku hodiny a pro obyvatele Prahy 10 jsou zdarma,“ uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)
Volejbalista Přemysl Kubala se v loňském roce probojoval s Petrem Benešem na olympiádu. Byl jediným sportovcem z Frýdku-Místku, který město v Londýně reprezentoval.
Podívejte se na obrazy vytvořené dětmi z azylového domu a na umělecká díla pacientů se schizofrenií. Obě dvě netradiční výstavy budou v Galerii Harfa k vidění pouze jeden týden a to od pondělí 20. května do neděle 26. května 2013. Pokud tedy chcete vidět možná trochu jiný svět, pospěšte si
U příležitosti Světového dne astmatu, jehož tématem je letos „Své astma můžete mít pod kontrolou“, vyšetří lékaři plicního oddělení zlínské Krajské nemocnice Tomáše Bati zájemcům zdarma plíce. Lidé, kteří chtějí znát stav svých plic, mohou přijít v úterý 7. května v době od 10 do 16 hodin do plicních ambulancí v 11. pavilonu nemocnice.
Novou hybridní kameru SPECT/CT má od konce letošního února oddělení nukleární medicíny ve zlínské Krajské nemocnici. Hybridní kamera zvýší kapacitu a diagnostické možnosti oddělení.
V areálu Ridera Sport, v sousedství Městského stadionu ve Vítkovicích, bude od května fungovat beachvolejbalové centrum. Jeho manažerem i trenérem hráčů bude volejbalista Přemysl Kubala, který se na loňské olympiádě v Londýně probojoval společně s Petrem Benešem mezi nejlepší světové týmy.
Bolesti hlavy, poruchy spánku, unavené svaly nebo deprese – to vše jsou příznaky jarní únavy. Spolu se zvýšenou teplotou však i chronického únavového syndromu. Ten nejčastěji postihuje ženy ve věku od 25 do 45 let. Zhruba 65 procent nemocných tvoří alergici. Většina lidí v tomto období chybně zaměňuje onemocnění za pouhou jarní únavu.