Počasí
Praha -1 °C Pátek, 27. ledna 2023, Svátek má Ingrid
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Podnikatelka Kateřina Slivoníková pořádá dobročinný ovečkový bazar

Kateřina Slivoníková z Frýdku-Místku je spolumajitelkou Rekreačního centra Sepetná, které provozuje Horský hotel Sepetná a Penzion Sluníčko na Ostravici v Beskydech. V prostorách hotelu Sepetná uspořádá během adventu dobročinný bazar. V létě zase organizuje na Penzionu Sluníčko festival Beskydské hudební léto.
Kateřina Slivoníková má ráda posezení v restauraci Horského hotelu Sepetná, který byl postaven před 100 lety. Foto: Robert Mročka Zvětšit
Kateřina Slivoníková má ráda posezení v restauraci Horského hotelu Sepetná, který byl postaven před 100 lety. Foto: Robert Mročka

Kdy vás napadlo, že byste mohla na prostranství před penzionem Sluníčko pořádat Beskydské hudební léto. 
První hudební akce se na Sluníčku konala v roce 2003. Každých 14 dní jsme pořádali koncert zaměřený na folk. Jenže párkrát nevyšlo počasí a na koncertu byla jen hrstka diváků. Proto jsme se domluvili, že během léta zorganizujeme raději tři větší koncerty pod názvem Beskydské hudební léto.

A zlepšila se návštěvnost?
Na některé koncerty přišlo dva a půl tisíce diváků. Konkrétně na Daniela Landu a Olympic.

S jakým předstihem domlouváte kapely?
Jednáme s nimi většinou rok dopředu. Během ledna a února máme hotový program. Musíme si pohlídat, aby kapely nevystupovaly v podobném termínu někde v okolí, protože pak by lidé nepřišli k nám.   

Už víte, kdo u vás bude koncertovat příští rok?
Domlouváme se s několika skupinami. Dokud ale nemáme podepsanou smlouvu, nebudu jména prozrazovat.

Pozvala jste někdy i kapelu, která je vaší srdeční záležitostí?
Mám ráda kapelu Kryštof, a ta u nás už dvakrát hrála. Druhou mou srdeční záležitostí je slovenská skupina Desmond. Její koncert jsme uspořádali v červenci.

Najdou si hudebníci čas s Vámi posedět nebo po koncertu hned odjíždějí?
Většinou se chvíli zdrží, posedí, někteří přenocují. Když u nás hrála kapela MIG 21, v tom dobrém slova smyslu jsme pařili s Jiřím Macháčkem až do pěti hodin do rána. Byl neuvěřitelně vtipný, bavil celou společnost.

Mívají hudebníci zvláštní požadavky?
Smluvně řešíme především technické požadavky týkající se podia a ozvučení. Vy se ale asi ptáte na jiné věci. Někdy mají ve smlouvě podrobně popsáno, jaké občerstvení pro ně máme připravit, dokonce si jednou přáli konkrétní značku minerální vody. Mohu ale potvrdit, že slavnější kapely takové věci vůbec neřeší. Snažíme se, aby si od nás odnesli zážitek nejen diváci, ale i hudebníci.  Ať si užijí jedinečné prostředí koncertů v Beskydech s krásným výhledem do údolí. Je to pro ně něco jiného než koncertovat v halách nebo kulturních domech.

Letošní advent jste věnovali dobročinné akci. Zeptám se vás proto, kolik oveček již máte v salaši.
Jsem ráda, že se ptáte na charitativní akci Každá ovečka se počítá. Pořádáme ji ve spolupráci s Handicap centrem Školy života Frýdek-Místek. Kdo umí háčkovat, plést nebo raději pracuje s hlínou, dřevem či jinými materiály, může vlastnoručně vyrobit ovečku, darovat jí do salaše na Sepetnou a podpořit tak dobrou věc. Ovečky nám postupně přibývají. Čím víc jich bude, tím líp. Ve dnech 5. a 6. prosince uspořádáme v Horském hotelu Sepetná ovečkový adventní bazar, na kterém budeme tyto rukodělné výrobky a také keramiku veřejně prodávat. Veškerý výtěžek použijeme pro Aleše Křenka z Ostravice a jeho kamarády ze Školy života ve Frýdku-Místku. Aleš, který se narodil s downovým syndromem, rád maluje, a proto by si přál velkou sadu kreslících potřeb. Také by rád vyrazil s kamarády z denního stacionáře na Lysou horu, na což bychom jim rádi zajistili dopravu autobusem. Více informací o této akci najdete na našem webu www.sepetna.cz.

Pojďme se ohlédnout za letní sezonou. Byla úspěšná? 
Letošní léto hodnotím opravdu velmi pozitivně. Po vlně různých problémů v zahraničí se letos hodně lidí rozhodlo zůstat doma, což se projevilo zvýšeným zájmem o naše horská zařízení a mělo to vliv na obsazenost. Léto na Sepetné jsou především hory, krásná beskydská příroda a koupání. Hostům tradičně připravujeme bohatý animační program pro děti i dospělé. Vyzkoušeli si i nové aktivity jako bumper ball, což jsou velké gumové koule, se kterými si užijí spoustu zábavy. V programu máme lukostřelbu nebo lesní verzi minigolfu. Velmi populární je bubnování s „šamanem“ u ohně, kdy si dospělí i děti vyzkoušejí bubny a bubínky z Afriky, Karibiku nebo australské didgeridoo. A také si hosté užívali koupání, a to za každého počasí. Buď ve vyhřívaném venkovním bazénu na Sluníčku, anebo na krytém bazénu na Sepetné, kde máme 90metrový tobogán.

Viděl jsem, že se vaši hosté projíždějí menším otevřeným vozítkem, které mi připomíná autíčka na golfu. O co jde?
Je to malý elektromobil, pro který jsme vyřídili povolení, aby s ním mohli vyjet k dřevjance s restaurací U Zbuja, kde je normálně zákaz vjezdu. Vyjížďku v otevřeném vozítku si užívají hodně rodiny s dětmi, ale také senioři, pro které je obtížné jít do kopce. Tak se po okolí projedou tímto elektromobilem.  

Mají hoteloví hosté zájem poznávat náš region?
Zájem mají a také my jim chceme ukázat krásy a možností zdejšího kraje, aby se k nám vrátili nebo jej propagovali dále. Naši animátoři se s nimi vydávají na procházky a výlety do okolí, například na Mazácké skály nebo po Medvědích stezkách. Oblíbená je procházka do místního Beskydského pivovárku spojená s exkurzí a ochutnávkou pivních speciálů. Vrcholem byly noční výšlapy na Lysou horu za východem Slunce. To je pro každého neopakovatelný zážitek. Zveme pravidelně na besedy o beskydské krajině myslivce, anebo pořádáme hudební večery, kde hraje starou beskydskou muziku kapela RukyNaDudy.

Přejí si zahraniční turisté mezinárodní kuchyni, nebo raději vyzkoušejí místní speciality? 
Oblíbili si naši krajovou kuchyni. Když jedete na dovolenou do zahraničí, tak také nechcete českou kuchyni, ale vyzkoušíte tamní pokrmy. Jsme členy projektu Jak šmakuje Moravskoslezsko a vaříme podle kuchařky s krajovými recepty. Větší skupiny si objednávají Valašský večer s programem, ochutnávkou specialit, kde jim také vysvětlíme některé zdejší názvy pokrmů nebo ingrediencí. Nejde ale jen o cizince, například pracovníci ostravských firem byli překvapeni některými názvy. Vždy jim ale chutnalo a program se jim líbil. A odnesli si hezký zážitek.
Provozujeme také restauraci v golfovém areálu na Ostravici. Kdo tedy chce ochutnat naši kuchyni a krajové speciality, nemusí jet až na Sepetnou. Naši restauraci najde na začátku Ostravice. Z Frýdku-Místku to trvá autem jen deset minut. Odměnou bude vynikající kuchyně za přijatelné ceny a krásný výhled na Lysou horu.

Co připravujete mimo sezonu?
Podzim – to jsou hlavně firemní akce, konference a kongresy. Díky naší poloze k nám jezdí pracovníci firem z Česka, Slovenska a Polska a využívají nejen konferenční zázemí, ale účastní se outdoorových a indoorových aktivit. Jezdí k nám i individuální klientela. Pro ni připravujeme na Svatého Martina tradiční husu a svatomartinská vína. Během prvního prosincového víkendu dorazí na Sepetnou i Mikuláš a nabízíme rovněž silvestrovské pobyty. Na Sluníčku budeme mít Silvestra v havajském stylu.   

Jaké možnosti mají u vás lyžaři?
Nejsme sice typické lyžařské středisko, ale spolupracujeme s několika lyžařskými areály v okolí. Naše hosty vozíme mikrobusem na sjezdovku v Malenovicích. Cesta trvá jen pět minut. Někteří lyžaři jezdí na Ostravici, ale nejčastěji do areálu na Bílou, který je vzdálen 15 kilometrů. Je to výborný areál s jistotou sněhu.

Jsou tady i trasy pro běžkaře?
Pět set metrů od nás probíhá beskydská magistrála. Stopa začíná za naším hotelem, stačí nasadit lyže a doběhnete k populární magistrále. V zimě se nedaleké golfové hřiště na Ostravici promění v běžecký areál pro veřejnost, kde jsou osvětlené běžecké trasy, takže běžkaři si mohou zasportovat také po setmění.

Vím, že spolupracujete s horolezcem Liborem Uhrem. Můžete přiblížit novou soutěž LH365, kterou Libor Uher zaštiťuje?
Koncem ledna se Sepetná už poněkolikáté změní v základní tábor horského maratonu LH24, kdy účastníci během 24 hodin opakovaně stoupají na vrchol Lysé hory. Ale jak jste zmínil, spolupracujeme i na novém projektu LH365, což je celoroční soutěž, kterou zahájíme 1. ledna. Při ní se elektronicky zaznamenává jakýkoliv výstup na Lysou horu. Horní kontrolní bod je u Bezručovy chaty, dolní na našem hotelu Sepetná. Na hotelové recepci také prodáváme kontrolní čipy.

Bydlíte ve Frýdku-Místku, avšak podnikáte v Beskydech. Máte vůbec čas zajít si ve městě na kulturní akce?
Ve Frýdku-Místku máme sídlo firmy, takže ve městě trávím více času, než si myslíte. Občas si zajdeme s manželem na divadelní představení nebo na koncert. Podle mě by zde mohlo hostovat více divadel a mohl by se konat větší počet koncertů, aby lidé nemuseli jezdit za kulturou do Ostravy. Jsme přece jen šedesátitisícové město. Moc se mi líbí hala Polárka, tam by se přece mohly konat koncerty.  

Ve svých hotelích se zaměřujete na regionální kuchyni. Ale co ve městě? Zajdete si někdy do restaurace?
Našla bych ve Frýdku jednu a v Místku také jednu restauraci, do kterých si ráda zajdu. Možná by zde uspěla restaurace se zajímavou a kvalitní gastronomií, specializovaná na nějaký druh kuchyně. Pravdou ale je, že nejraději chodím na jídlo do našich vlastních středisek.

A co sportovní vyžití?
Občas si zajedu na kole kolem Olešné, okruh kolem přehrady je opravdu povedený. Někdy si vyjedu kolem řeky ve směru na Dobrou. Máme ve městě krytý bazén, aquapark, trasy pro bruslaře, takže po této stránce jsem spokojená.
Mým největším koníčkem je cestování a golf, takže s manželem nejčastěji relaxujeme při hře na Ostravici nebo v Čeladné. Moc se mi líbí, jak byl upraven park pod zámkem i to, jak město vyřešilo parkování na frýdeckém náměstí. To vše vnímám pozitivně.

Vnímáte něco i negativně?
Myslím si, že Frýdek-Místek je předimenzován co do počtu hypermarketů. Na naše město je jich přece jen trochu moc. Něco jiného je mít tolik hypermarketů v Ostravě, která má pětkrát více obyvatel, a myslím si, že i tam mají problémy s návštěvností a tržbami. A co teprve v menším Frýdku-Místku.   

 

Profil
Ing. Kateřina Slivoníková se narodila 10. srpna 1962 v Čeladné. Do svých tří let bydlela na Ostravici, pak se s rodiči přestěhovala do Frýdku-Místku. Absolvovala gymnázium ve Frenštátě pod Radhoštěm a obor systémové inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě. Pracovala ve výpočetní středisku v Ostroji Frýdlant nad Ostravicí a po sametové revoluci začala s manželem podnikat ve strojírenské firmě. Od roku 2000 má na starosti Horský hotel Sepetná a Penzion Sluníčko, který se stal v loňském roce vítězem ankety Penzion roku 2014.    

 

Podobné články


Předchozí články

Přijďte na hororové filmy do Carbon Clubu

V duchu halloweenské tradice připravil místecký Carbon Club na listopad promítání hororů. Vstup je zdarma.

Kde zítra nepoteče ve Strašnicích a Malešicích voda?

V jakých ulicích plánuje na středu mezi 8. a 15. hodinou odstávka vody? Důvod výluky je obnova armaturních uzlů v ul. Na vinici, Nad vodovodem, Počernická .

V Malešicích brutálně přepadli maskovaní lupiči s pistolí stánek s pizzou – poznáte je?

Až deset let mohou vyfasovat ti, kteří v Praze 10 v srpnu přepadli stánek s pizzou. Stalo se to v Malešicích v Limuzské. S pistolí dokonce jej skopali a naložili prodejce do kufru auta! Pomůžete zdejš...

Staropramen se stane centrem hudby

Staropramen bude o víkendu hostit nadějné kapely i agenty zastupující Adele nebo Muse. Nouvelle Prague bez zábran se blíží!

Vinohrady rozezní již příští týden swing

Festival swingové hudby v Národním domě na Vinohradech, který se koná příští týden ve dnech 11. a 12. listopadu, slaví letos plnoletost ve společnosti zahraničních i domácích hudebníků.

Nejvíce se staví v okrajových částech Prahy – vede osmička a devítka. Ceny bytů pozvolna rostou

Znatelný růst ekonomiky a klesající nezaměstnanost se výrazně odrážejí na trhu s novými byty. V dalších dvou letech lze především v okrajových částech Prahy očekávat nárůst výstavby. Hlavním trumfem d...

Listopadové filmové premiéry v ostravském CineStaru

Největším hitem listopadu bude v CineStaru Ostrava bondovka Spectre.

V oblečení nanosilver se nikdo nezapotí

Nová prodejna v Ostravské ulici v Místku nabízí oblečení z materiálu nanosilver. Vlákno pokrývají molekuly stříbra, které mají antibakteriální účinek.

Kdo vyhraje titul krále Vršovic?

Vršovické derby bude na programu v rámci 13. kola Synot ligy v neděli 8. listopadu od 15 hodin ve vršovické Eden aréně sešívaných.

Zapomeňte na stres a užijte si předvánoční období v Centru Černý Most

Jsou Vánoce vaším nejoblíbenějším obdobím roku, anebo je kvůli stresu, jenž jim v dnešní době často předchází, vnímáte spíše s rezervou a obavami? V obou případech nabízí perfektní řešení Centrum Čern...

Operační středisko nakonec na Malovance bude

Po celé řadě odkladů se magistrát nakonec rozhodl, že nové dopravní operační středisko na Malovance potřebuje a zadal zakázku na jeho výstavbu.

U Švandů připomenou Adinu Mandlovou a Lídu Baarovou za mřížemi pankrácké věznice

Novou českou hru inspirovanou skutečnými osudy pěti žen uvězněných po skončení druhé světové války v pankrácké věznici inscenuje jako svou listopadovou premiéru Švandovo divadlo v Praze. Autorkou text...

Herec a principál Jan Hrušínský: „V umělém spánku se zdají neuvěřitelné sny“

Pochází z hereckého rodu, kterému již od poloviny 19. století učarovala divadelní prkna. Jan Hrušínský pokračuje v rodinné tradici, téměř 14 let vede vlastní divadlo a letos, poněkud dramaticky, oslav...

Informační centrum tunelu Blanka se bourá

Na budově informačního centra tunelu Blanka, o které ještě před časem městská část Praha 7 jako místě kam by bylo možné na nějaký čas umístit provoz mateřské školky, probíhají bourací práce.

Fotbalisté na Jižním městě mají obavy o budoucnost

Nejistota a obavy o budoucnost mají v posledních týdnech malí i velcí fotbalisté klubu FK Dukla Jižní Město. Důvodem jsou spory o pronájem hřiště při ZŠ Mikulova.

Areál Ráček již slouží veřejnosti

V sousedství základní školy Rakovského a Rekreačního a kondičního areálu RAK v Modřanech se slavnostně otevřel areál Ráček.

Nejhezčí dvorek Prahy 7 je v Holešovicích

Již po druhé se v kavárně Alchymysta na Letné konalo vyhlášení soutěže o nejlepší úpravu dvorku, vnitrobloku nebo předzahrádky na Praze 7. Jejím vítězem se stala zahrada ve vnitrobloku Stupkovi číslo ...

Ministerstvo obrany chce pomoci s dopravou na Praze 6

Ministr obrany Martin Stropnický potvrdil v dopise určenému náměstku primátorky Petru Dolínkovi připravenost udělat vše pro to, aby se vyřešila složitá dopravní situace v okolí Vítězného náměstí po ot...

Část tunelu Blanka bude po několik nocí uzavřena

Od 5. do 9. listopadu, v době od 23.00 do 05.00 hodin, budou uzavřeny obě tunelové trouby Bubenečského tunelu. Důvodem je pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů.

Sedm důvodů, proč konzumovat maso

Konzumace kvalitního masa je pro člověka prospěšná. Nevěříte? Přečtěte si následující řádky.

Studenti vedli v Tokiu workshop o Zlínské architektuře.

Tokio - Studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB vedli v rámci Tokyo Design Weeku 2015 workshop pro děti o zlínské architektuře.

Fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Městském divadle

Zlín - Domov(bez)domova, tak nazval uznávaný fotograf Jindřich Štreit svou výstavu, která je až do neděle 15. listopadu k vidění v prostorách Městského divadla ve Zlíně.

Otrokovická knihovna přivítá cestovatele Ludvíka Ocelíka

Otrokovice - Zlín - Asijskou Čínu představí na cestovatelské besedě v Městské knihovně Otrokovice pan Ludvík Ocelík. Vstup na akci je volný.

Školní úrazy: v loňském školním roce se zranilo téměř 40 tisíc dětí. Kdy a po kom chtít odškodné?

Ve školním roce 2014/2015 bylo České školní inspekci doručeno 38 710 záznamů o úrazech, jeden z nich byl smrtelný. V porovnání s předcházejícím školním rokem je to o 7269 úrazů více, nárůst tedy činí ...

Cannafest bude letos opět o něco větší

Již po šesté se bude letos v době od 6. do 8, listopadu konat na holešovickém Výstavišti mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest.

Na Brumlovce je otevřen nový park

V areálu BB Centra vznikla nová zelená plocha – park Brumlovka. Nachází se v těsné blízkosti nově dokončené budovy DELTA, která je nejzelenější budovou areálu BB Centrum.

Libeňský most: Bourání a rozšiřování se možná konat nebude

Dvě miliardy měla stát přestavba (zbourání a znovupostavení) Libeňského mostu, který pochroumaly povodně 2002 a 2013. Hovoří se o ní už od roku 2006. Nyní záleží na jediném posudku a to od Kloknerova ...

Kněžky lásky mění adresu. Karlák je nová Perlovka

Navzdory vyhlášce, která už sedm let prostituci území hlavního města zakazuje, na ženy, které nabízejí lásku za úplatu, tady narazíte pořád. Změnily ale adresu. Legendární Perlovou ulici už prostitutk...

Cyklisti, těšte se. V Letňanech vznikne sedmikilometrová terénní trasa

V lesoparku v Letňanech vznikne příští rok nová terénní cyklostrasa. Na svazích dvou umělých kopců čeká na cyklisty sedm kilometrů vyznačených stezek, část z nich bude určena pro zkušené jezdce. Cyklo...

Trojská lávka bude uzavřena

V pondělí 9. listopadu 2015 dojde k dočasnému uzavření Trojské lávky pro pěší.

OC Chodov slaví kulatiny

Kulaté desáté výročí slaví v těchto dnech Centrum Chodov. Pro své návštěvníky připravilo u této příležitosti řadu překvapení.

Poznejte Výstaviště jinak

Na netradiční komentovanou vycházku po Výstavišti můžete vyrazit v sobotu 7. a 14. listopadu.

Dvořákovo nábřeží prokoukne

Dvořákovo nábřeží projde rekonstrukcí. Důležitá komunikace tvořící hranici Pražské památkové rezervace je zejména vlivem povodní v letech 2002 a 2013 ve velmi špatném stavu. Oprav se dočká vozovka, ch...

Režijní debut herce Vojty Kotka bude mít premiéru ve Zlíně.

Zlín – Velké kino bude místem premiéry českého filmu Padesátka. Režijní debut známého herce Vojty Kotka uvidí diváci v pondělí 14. prosince. První představení se uskuteční v 17:30, druhé ve 20 hodin.

Vršovice zažily v Přípotoční tragický noční požár

V noci na pátek 6. listopadu došlo k požáru bytu v Přípotoční 25. Ačkoli hořel přízemní byt, došlo k zakouření celého pětipatrového domu.

Na několika místech v Praze můžete bydlet ve finském stylu

Bydlení ve finském stylu, které u nás staví developerská společnost YIT, se vyznačuje čistými liniemi, typicky střídmými barvami svých členitých fasád a především pevným sepětím s přírodou a přírodním...

Pozor na noční výluku tramvají

V pátek 13. listopadu dojde v době od 0:40 do 2:40 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.

Budova záchranné služby se začne stavět za dva roky

Nové sídlo záchranné služby by se mělo v Troji začít stavět v roce 2017.

Ranní družiny jsou na Čtyřce zdarma

Od letošního října nabízí Praha 4 ve všech 21 základních školách, které jsou v její správě, zdarma ranní družinu. Ta je v provozu většinou od půl sedmé a je určena žákům 1. – 5. třídy.

Diskutujte o Nuslích

Již třetí veřejné fórum pro obyvatele Prahy 4, které pořádá městská část, je tentokrát zaměřeno na Nusle a jeho okolí.

Pro Prahu byla vyhlášena smogová situace

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil dnes po půlnoci pro území Hlavního města Prahy smogovou situaci z důvodu vysokých koncentrací částic PM10 (polétavý prach) s platností do odvolání.

Je nejvíc potkanů na Nákladovém nádraží?

Devět tisíc kilogramů speciálního přípravku Hubex nastražili pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v rámci celoplošné deratizace do stokové sítě. Ta probíhala od dubna do října. Mezi "vyhlášené" ...

Velký úklid Habrovky 2015

Proběhl další z pravidelných úklidů zeleně Svobodných Praha 4 - 7. 11. 2015 byla na programu (opět) Krčská Habrovka.

Biskup ocenil Jarmilu Karlickou

Pracovnice Charity Frýdek-Místek převzala z rukou biskupa Lobkowicze medaili sv. Hedviky.

O židovský hřbitov se postará město

Stav židovského hřbitova ve Frýdku není zrovna reprezentativní. Snad se nyní začne blýskat na lepší časy.

Pětibojařům z Frýdku-Místku patří stříbro a bronz

Mistrovství republiky se vydařilo pětibojařům z Lašského sportovního klubu.

Frýda rok poté. Co nám přinesla?

Před rokem bylo ve Frýdku otevřeno nové Obchodní centrum Frýda. Dobrá příležitost k malému ohlédnutí.

Vyhlášení smogové situace. Starší lidé, malé děti a nemocní by se neměli zdržovat venku

Zlínský kraj - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil na území Zlínského a Olomouckého kraje z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 smogovou situaci.

Řetězce Tesco a Makro uskuteční Národní potravinovou sbírku. Hledají dobrovolníky.

Potravinová sbírka se uskuteční v celé ČR 21. listopadu. Otrokovická Charita sv. Anežky bude mít sbírku na starost v prodejnách Tesco a Makro v Malenovicích. Sbírka bude probíhat od 8:00 - 20:00.

Boj o krále Vršovic skončil nerozhodně

V neděli odpoledne proběhlo vršovické berby mezi Slavií a Bohemians. Skončilo nerozhodně 2:2. Každý s týmů si odváží jeden bod. Souboj o Vršovice se odehrával před téměř čtrnácti tisícovou návštěvou.

Následující články

O ulicích Prahy 4 – Matěchova

Matěchovu ulici najdete nedaleko stanice metra Budějovická na katastrálním území Krče.

Holešovická tržnice má šanci na oživení

Praha na nedávném veletrhu Expo Real v Mnichově prezentovala svou představu revitalizace dvou městských tržnic – Staroměstské a Holešovické.

Stavba bez prozkoumání vlivu na životní prostředí

V Letňanech by měl vyrůst jedenáctipodlažní dům s 56 byty a 52 parkovacími stáními. Magistrátní odbor ochrany prostředí přitom rozhodl, že developer nemusí zpracovávat kompletní dokumentaci vlivu stav...

Těšnovský tunel se uzavře. Na tři dny

Od soboty 14. listopadu od 5 hodin ráno do úterý 17. listopadu maximálně do 15 hodin bude probíhat úplná uzavírka Těšnovského tunelu, který spojuje nábřeží Ludvíka Svobody na Novém Městě s Rohanským n...

Svatý Martin, mladé víno a pečená husa podruhé na náplavce

Degustace letošního mladého vína, husí pečínka, ochutnávka nejrůznějších specialit, cimbálka a jazz, to jsou Svatomartinské slavnosti a pečená husa v sobotu 14. listopadu od 10 do 20 hodin na Náplavce...

Provoz ve strahovském tunelu bude omezen

Od 9. do 15. listopadu bude v nočních hodinách – v době od 23.00 do 5.00 hodin - omezen provoz ve Strahovském tunelu. Důvodem je pravidelná údržba a kontroly řídicího systému tunelu.

Skauti ze Čtyřky si užili extrémní akci

Každoroční akce Výsadek pro dospívající skauty z Prahy 4 nesla letos podtitul „survival“ (přežití).

Ve čtvrtek v Edenu ženská Liga mistryň. Vstupenky jsou za "kilo"

Ve čtvrtek 12. listopadu uvidí EDEN ARÉNA opět utkání ženské Ligy mistrů. Slávistky přivítají na domácím hřišti Zvezdu 2005 Perm, utkání začíná v 18:30.

Na děti ve školách dohlíží kamerový systém

O bezpečnost dětí v základních školách na Praze 4 se na třináct z dvaceti škol stará kamerový systém, který má také pomoci zabránit vstupu nežádoucích osob do budovy. Další školy jeho zavedení plánují...

Dočasná změna trasy cyklostezky v Hloubětíně

Kvůli stavbě v ulici Modrého v Hloubětíně musejí jet cyklisté jinudy.

První vánoční trhy v Praze začnou tradičně na náměstí Míru

Nechat se unést příjemnou atmosférou Vánoc pod širým nebem se můžete letos na náměstí Míru od 20.11. do 24.12., každý den včetně sobot a nedělí od 10 do 19 hodin.

Na Bílé Hoře vznikne víceúčelové hřiště

Praha 6 v těchto dnech podepsala Memorandum s TJ Sokol Bílá hora, jehož výsledkem by měla být výstavba nového víceúčelového hřiště.

Atmosféru blešího trhu si můžete užít i v Holešovicích

Od letošního května má i Praha 7 svůj nefalšovaný bleší trh. Najdete jej uvnitř plechové haly v sousedství výstupu ze stanice metra Nádraží Holešovice v Plynární ulici.

Kryt Folimanka přivítá další návštěvníky v sobotu 14. listopadu

Již více než rok mohou lidé jeden den v měsíci nahlédnout do útrob podzemního krytu pod parkem na Folimance, který byl až do loňského září pro veřejnost nepřístupný. Další příležitost navštívit zdarma...

Zakáže Praha vjezd kamionů?

Praha hodlá zakázat vjezd kamionů nad 12 tun do města. Hranicí Pražský okruhu. Výjimky by měly potvrzovat jednotolivé městské části. Ze zákazu by měla být vyjmuta dopravní obsluha.

Den válečných veteránů ve středu v Armádním muzeu Žižkov

Ve středu 11. listopadu, kdy si připomínáme 97. výročí ukončení bojů první světové války v roce 1918, se v prostorách Armádního muzea Žižkov opět uskuteční Den válečných veteránů. Připraven je bohatý ...

Mistři šejkru ladí formu – finále již zítra!

Výjimečné nápady, zajímavé kombinace, jistá ruka a originální prezentace vlastních drinků – kdo bude nejlepší z osmi finalistů 9. ročníku českého finále HAVANA GRAND PRIX? Tvůrce drinku, který 12. lis...

Podivný pronájem lékárny na Barrandově

Minimálně do 17. listopadu bude lékárna na Barrandově uzavřena. Důvod? Podle oznámení MČ Praha 5 změna nájemce. Nový vzešel z výběrového řízení a stala se jím firma Vaše lékárna s.r.o., jejíž jednatel...

Večer šansonů na frýdeckém zámku

Šansony Edith Piaf, Mireille Mathieu nebo Evy Olmerové zazní ve čtvrtek v Rytířském sále frýdeckého zámku.

Jaromír Polášek bude vyprávět o Ondrášovi

Zbojník Ondráš zemřel před 300 lety. Jeho život přiblíží Jaromír Polášek z Muzea Beskyd.

Kostel svaté Anežky na Spořilově slaví 80 let

Na nejkrásnějším místě Spořilova mezi vzrostlými stromy nad Roztylským náměstím stojí už 80 let kostel svaté Anežky České.

Kluby důchodců dostanou finanční podporu

Svaz důchodců Prahy 6 dostane na zbytek letošního roku podporu od městské části v celkové částce 11 tisíc korun. Tuto sumu si mezi sebe rozdělí místní organizace Dědina-Liboc, Petřiny a Břevnov.

Nejvíc piva se vypije v Praze

Láska ke chmelovému moku je v České republice neoddiskutovatelná. První místo ve světové konzumaci piva na hlavu hovoří za vše.

Nejvíc piva se vypije v Praze

Láska ke chmelovému moku je v České republice neoddiskutovatelná. První místo ve světové konzumaci piva na hlavu hovoří za vše.

Tramvaje na Petřiny jezdí po zmodernizované trati

Tramvaje směrem na Petřiny se opět rozjely a tentokrát po modernizované trati, která by měla zlepšit komfort jízdy touto částí Prahy 6.

Mládě tapíra: Je to kluk!

Chovatelé pražské zoo potvrdili, že mládě tapíra čabrakového, které se narodilo ve čtvrtek 15. října, je kluk. Zatím je příliš malý na to, aby mohl se svou matkou Indah chodit do venkovního výběhu a d...

V neděli se v Praze poprvé slaví Mezinárodní den flamenka

Exhibiční vystoupení flamenkových souborů, koncert kapely Flamenco Experience Sextet, flamenco-latino diskotéka, španělské delikatesy, flamenkové lekce pro děti i dospělé či flamenkový bazar – to a mn...

Dětský minibazar se koná v Místku letos naposled

Avízo minibazar můžete navštívit tuto sobotu 14. listopadu v Katolickém lidovém domě v Místku.

Jak nejlevněji pojistit své auto?

Agentura Levná pojistka zařídí nejvýhodnější pojištění osobních i nákladních aut a motocyklů.

V A-parku se vyřádí bikeři

Novou překážkovou dráhu pro bikery má branický A-park (Ledařská ulice). Její vznik inicioval bývalý starosta a nyní zastupitel MČ Praha 4 Pavel Caldr.

Radnice má recept na řešení dopravy

Dopravní situace v Dejvicích se po otevření tunelu Blanka výrazně zhoršila a vedení Prahy 6 proto chce, aby Magistrát hl. m. Prahy začal situaci co nejrychleji řešit a má v tomto směru i několik zajím...

O ulicích Prahy 7 – Partyzánská

Historie této holešovické ulice, dnes vymezené dvěmi železničními tratěmi, je poměrně komplikovaná a to jak v názvosloví tak i co do jejího vymezení.

Přívoz má po sezóně. Byla úspěšná

Sezóna přívozu mezi Holešovicemi a Karlínem skončila k 1. listopadu. Za necelé tři měsíce využilo jeho služeb 19.243 cestujících.

Jachtařský tým Tři sestry představil trofeje

Cenné trofeje, které získal Tři Sestry Sailing Team v prestižním závodě Rolex Middle Sea Race 2015 byly slavnostně instalovány v restauraci Na Staré sokolovně v Podolí.

Posílení autobusové linky 158 v Letňanech od 16. 11.

Od 16. listopadu dojde, z důvodu překračování standardů obsazenosti, k trvalému posílení autobusové linky 158 v nejvytíženějším úseku přes staré Letňany, kde došlo v poslední době k masivní bytové výs...

Slovenské divy míří do Prahy. První únorový den vystoupí na megakoncertu

Sisa Sklovská, Yvetta Blanarovičová nebo Lucia Šoralová – to je jen zlomek zpěvaček, které míří na pódium pražské Lucerny. Některé v Praze vystoupí po 40 letech, pro řadu zpěvaček to bude premiéra.

Vánoční strom na náměstí Míru ve Zlíně se rozsvítí 29. listopadu

Zlín – Pracovníci Technických služeb Zlín instalují v těchto dnech vánoční osvětlení. Postupně rozvěsí dvě stovky světelných rámů.

Mydlárna V hnízdě zve na prodejní výstavu mýdel

Mýdla jsou tématem výstavy v relaxačním centru V hnízdě ve Frýdku-Místku.

KFC otevřel ve Frýdku-Místku svou restauraci

Ve Frýdku.-Místku je v provozu od 12. listopadu restaurace KFC. Místo našla v OC Frýda.

Festival na modřanských školách pomáhá k integraci

Na všech modřanských školách proběhl 4. listopadu festival „ZE MĚ MY – umění spojuje“, který má napomoci přirozené integraci dětí-cizinců ze zemí mimo Evropskou unii, žijících v Praze 12.

Zelené stěny sníží hluk a prašnost na Malovance

Mimoúrovňová křižovatka na Malovance, která je součástí napojení Strahovského tunelu na tunel Blanka, projde v rámci projektu Zelená Malovanka ve dvou etapách dalšími úpravami. V rámci té první by měl...

Přijďte diskutovat o lávce do Karlína

Vybudování lávky pro pěší a cyklisty z Holešovic na Štvanici a dále do Karlína je dlouhodobým cílem Prahy 7. Pokud se o tuto problematiku zajímáte můžete v těchto dnech shlédnout na úřadě Prahy 7 výst...

O ulicích Prahy 6 – náměstí Interbrigády

Nynější náměstí Interbrigády v Bubenči vzniklo v roce 1937 a ve svém prvním názvu se stejně jako řada jiných míst v okolí odkazovalo k legionářské tradici.

V Zoo mají nový párek vyder

Nový pár vyder severoamerických mohou vidět návštěvníci pražské zoo.

Móda, šperky, doplňky, design - tak bude 28. 11. vypadat Novoměstská radnice

Mnohé z toho, po čem ženy touží nejen o Vánocích, naleznete v sobotu 28. listopadu v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Prodejní výstava Grace'n'Glamour nabídne již po osmé originální, kvalitní a...

Na Keplerce bude Symposion

Gymnázium Jana Keplera pořádá i letos v rámci Dne studentstva přednáškové fórum s názvem Symposion.

Loutkářská ulice projde rekonstrukcí

Od pondělí 16. listopadu zahájí Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) rekonstrukci ulice Loutkářská na Praze 6. Kompletní oprava bude trvat do 15. prosince 2015 v úseku od křižovatky s ulicí ...

Hlídka zadržela muže, který posprejoval zeď vestibulu na pražském Kačerově

Ve čtvrtek večer přijala hlídka strážníků z Prahy 4 oznámení, že na střeše vestibulu metra Kačerov dva muži sprejují na zeď nápisy.

Těžkej Pokondr: Kníra si necháme narůst, i když možná budeme vypadat jako famózní herci porna z Karl-Marx Stadtu

Miloš Pokorný a Roman Ondráček lehce zarůstají. Když dávali „Naší Praze“ rozhovor, jejich obličeje už zdobila nepěstěná bezdomovecká vousiska. Postupně se z nich stanou „knírači“ a na konci listopadu ...

V Carbon Clubu si vychutnáte rumy z celého světa

Manažer baru v Carbon Clubu Lukáš Vaca připravil pestrou nabídku rumů z celého světa. Hosté mohou ochutnat známé značky i skutečně originální rumy.

Články abecedně vzestupné

PODNĚTY ČTENÁŘŮ: linka 156 by se mohla dočkat změn

Čtenářka časopisu Naše Praha 7 se obrátila na redakci s dotazem, který se týká linky 156. Radnice sedmé městské části zaslala odpověď. Čekají linku změny?

PODNĚTY ČTENÁŘŮ: zastávka Kamenická se dočká úprav

Čtenářka časopisu Naše Praha 7 upozornila redakci na obtížné vystupování ve stanici MHD Kamenická. Radnice poslala odpověď a slibuje úpravy.

Podnikatel Milan Rejholec: „Naše piva a jídla ladí k sobě!“

Andělský pivovar, místo, kde se vůně jídla krásně skloubí s chutí piva, začíná psát pátý měsíc své existence. Spolumajitel pivovaru Milan Rejholec může být zatím spokojený, ale na pověstných růžích ne...

Podnikatelé budou ve Frýdku jednat o evropských fondech

Podnikatelé nemají zájem o velké prostory

Podnikatelé se mohou na „živnosťák“objednat internetem

Slavnostního otevření se po zkušebním provozu dočkal nově zrekonstruovaný živnostenský odbor radnice Prahy 10. Podnikatelé zde naleznou vedle příjemného prostředí řadu nových služeb, které jim ušetří ...

Podnikatelé stále otálejí s podáním daňového přiznání

Podnikatelé z Želechovic musí nahlásit změnu adresy

Změnu bydliště, místa podnikání, sídla firmy atd. musí v době od 2. do 15. ledna 2009 oznámit živnostenskému úřadu zhruba 500 podnikatelů nově vzniklé obce Želechovice nad Dřevnicí. Změnu mohou oznámi...

Podnikatelé, platí změny v podávání „hlášení o produkci a nakládání s odpady“

Do 15. 2. 2012 je třeba zaslat prostřednictvím ISPOP, v elektronické podobě, hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2011. Povinnost zasílat hlášení ukládá § 39 zákona o odpadech č. 185/2001 Sb...

Podnikatelem roku 2012 se stal ředitel Kliniky reprodukční medicíny

Sdružení podnikatelů Zlínského kraje vyhlásilo v pátek Podnikatele Zlínského kraje roku 2012. Rozhodnutí o tom, kdo se stane vítězem a laureátem za rok 2012, určilo opět hlasování všech členů výběrové...

Články abecedně sestupně

Podomní prodej jim moc nevynesl

Spoustu drobného nádobí, hrnce a deky nabízeli obyvatelům domů v místní části Střed k prodeji dva prodejci ze Slovenska. Při svém nedovoleném obchodování však měli smůlu, jedna z oslovených zákaznic n...

Podolská vodárna slaví devadesát a čeká ji obnova

Podolí - Podolská vodárna, dílo architekta Antonína Engela, slaví kulatiny – devadesát let od uvedení do provozu.

Podolí otevře poprvé vlastní vánoční trh

Obyvatelé a návštěvníci části Podolí si zpestří adventní víkendy. Pořadatelská společnost Taiko ve spolupráci s Plaveckým stadionem Podolí a městskou částí Praha 4 vůbec poprvé otevře právě před budov...

Podoba Slunečního náměstí. Souhlas i rozpaky

Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) nedávno představil aktualizovaný návrh architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí, jeho okolí i pěší třídy.

Podoba olomoucké Šantovky ještě není známa

Ještě několik let bude trvat, než se chátrající areál bývalých závodů Milo změní na moderní multifunkční část města s kancelářemi, byty a obchodními a zábavními centry. Architekti slibují, že se stane...

Podnikové školy začal v Ostravě zakládat baron Rothschild

Historie středního školství se v Moravské Ostravě začala psát v 70. letech 19. století.

Podnikatelský ráj najdete v Uhříněvsi

Podle analytické agentury Datank nejlepší výsledky v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2021 v Praze zaznamenaly městské části Praha 22, Praha 15 a Praha 1. Především v kritériích dobré podmí...

Podnikatelské snídaně na Pankráci

Business for Breakfast (BforB) je první oficiální platformou působící v České republice, jenž se specializuje na sdílení informací, referencí, poskytování kontaktů a doporučení v oblasti byznysu, obch...

Podnikatelky, staňte se Profi ženou!

Pražské mikropodnikatelky mohou v rámci projektu PROFI ŽENA II absolvovat profesní kurzy, hrazené ze sociálního fondu EU. Cílem projektu je podpořit rovné příležitosti OSVČ a žen obecně na pražském tr...

Podnikatelka Marcela Krplová: Frýdku-Místku chybí dlouhodobá vize

Po necelých dvou letech jsme si opět povídali s Marcelou Krplovou. Zatímco minule jsme se bavili především o čerstvě nabyté soutěži Česká Miss, tentokrát jsme se zaměřili na život ve Frýdku-Místku a n...