Počasí
Praha 11 °C Sobota, 23. října 2021, Svátek má Teodor
Go to content

I internetový obchod můžete mít za rohem, říká manažerka Kasa.cz

Kasa.cz je zatím jediný internetový obchod, který provozuje po republice síť klasických kamenných prodejen. Zajímavé jsou tím, že se v nich prodává za internetové, tedy nižší, ceny. Jeden z nich je na Černém Mostě. Proč společnost otevřela síť „kamenných internetových“ prodejen, vysvětluje manažerka firmy Jitka Součková.
Zvětšit

Nakupování na internetu už je běžnou součástí života české populace. Ale stejně běžné jsou také stesky na to, že není možné si zboží před nákupem „osahat“ ani vyzkoušet. Může se s tímhle handicapem internetový obchod vyrovnat jinak, než neustálým snižováním ceny?

Kromě nižší ceny je pro zákazníka základní výhodou internetového obchodu to, že může obchodníkovi zboží vrátit. Bez udání důvodu. Dle zákona na to má 14 dní. Ale u některých obchodníků, včetně Kasy.cz, je to dokonce do 30 dní. Tuto výhodu zákazník kamenné prodejny většinou nemá. Jenže část lidí na internet nepřivede ani tohle, ani nižší ceny. Takže druhou možností, jak se s tím obchodník může vyrovnat je, otevřít tradiční kamenné prodejny, kde si zákazník může zboží vybrat a vyzkoušet jako v klasickém obchodě.

Tím myslíte výdejní či odběrní místo, jaké mají snad všechny internetové obchody?

Ne, ne, v tom je velký rozdíl. Na výdejní místo se z centrálního skladu toho, kterého obchodu posílá k vyzvednutí zboží, které si lidé z dané oblasti objednali po internetu. V naší prodejně můžete nakupovat, jak jste zvyklí z běžných obchodů, ale za internetové ceny a za internetových podmínek, včetně vrácení zboží bez udání důvodu. To vám naše konkurence nenabídne.

Opravdu jste jediní, kdo prodává tímto způsobem?

Stejně jako my mají ostatní výdejní místa a někteří mají ve svých centrálách ještě obdobu kamenného obchodu. Ale pokud vím, tak nikdo z našich konkurentů nekombinuje klasický internetový obchod se sítí klasických kamenných obchodů. Takže třeba v Ostravě jsme s tímto konceptem jediní.
V tuto chvíli se tak u nás snoubí všechny výhody internetového a klasického prodeje. Můžete přijít do kamenné prodejny, poradit se a okamžitě nakoupit, ale pořád za ceny, jako na internetu.
Jinak je samozřejmě pravda, že rozdíly mezi kamennými a internetovými obchody se stírají, či spíš se oba způsoby prodeje prolínají. Například všichni velcí prodejci elektra mají své e-shopy. Ale zase si tam koupíte jen elektro. V naší prodejně máte na výběr z nějakých 80 tisíc položek ze všech možných druhů sortimentu. Je to prostě obchodní dům.

Na Černém mostě máte velkou kamennou prodejnu, další jste otevřeli v Brně a v Ostravě. Přitom právě to, že internetové obchody nemají klasické prodejny a prodavače by měl být hlavní důvod, proč jsou levnější, než klasické obchody. Ale vy jste levnější pořád. Jak je to možné?

Skutečně se jedná o plnohodnotné prodejny, kam můžete přijít, poradit se s prodavačem, zboží si vyzkoušet a pak je rovnou nakoupit. Ale je fakt, že ve skladech jednotlivých kamenných prodejen nemáme takovou šíři sortimentu, jako nabízíme na internetu. Tedy nabídka při osobním nákupu v prodejně není tak široká, jako při standardním nákupu přes internet. A právě proto, že nemáme v prodejnách celý sortiment, můžeme být stále levnější, než kamenná konkurence. Celý sortiment máme totiž jen v našem centrálním skladu. Stále tak pracujeme s nižšími náklady, než běžní obchodníci.

Od samého počátku internetové obchody provázejí pochyby o jejich serióznosti. Ty zjevně nejsou úplně plané, jak nasvědčují i občasné zprávy obchodní inspekce či spotřebitelských organizací.  Máte nějaký recept na to, jak odlišit solidní a ty ostatní podniky?

Tohle je věčný boj. Slušní obchodníci se stále snaží pracovat na osvětě o tom, jak nakupovat na internetu bezpečně, ale někteří zákazníci se i navzdory tomu napálí.
Základní pravidla jsou: nakupujte o velkých ověřených e-shopů. Rozhodně se vždy podívejte, že je vybraný obchod členem APEK (Asociace pro elektronickou komerci). Neplaťte svůj první nákup u obchodníka předem, ale zboží uhraďte dobírkou. Důkladně si prohlédněte balíček před převzetím, zda není potrhaný, nebo jinak poškozený a jestli vám na něm nepřijde něco podezřelého, třeba že se z něho sype písek.

Internetovému obchodu může zákazník vrátit zboží bez udání důvodu, ale také mu jej přitom musí doručit, třeba přes půl republiky. Třeba u ledničky to je docela velká komplikace…

Vrácení zboží bez udání důvodu je právě ta pojistka, o které už jsme mluvili, že ji mají internetový zákazníci. A zákazník nám musí zboží opravdu doručit, protože to byl on, kdo se rozhodl si zboží neponechat. Ale ani to není neřešitelná situace a jsme mu s tím schopni pomoci, takzvaným zpětným svozem. Tuto možnost vrácení zboží u kamenného obchodníka zákazník nemá.

To platí i v případě reklamace?

Klasická reklamace, kdy se zákazníkovi zboží porouchá, probíhá trochu jinak. Pokud se vám rozbije například pračka, tak ji není nutné posílat k nám, ale stačí rovnou kontaktovat autorizovaný servis, který k vám vypraví opraváře. Jemu se prokážete dokladem o nákupu a potvrzeným záručním listem. On vám spotřebič opraví a vy nic neplatíte. Pokud jde o menší zboží, třeba fén, ten zabalíte a pošlete obchodníkovi poštou. Pokud to jde, doporučuji na stránkách obchodníka vyplnit reklamační protokol Kopii tohoto protokolu s kopií dokladu o nákupu přibalíte k výrobku a na reklamacích tak už dopředu vědí, že mají váš balíček očekávat. Alespoň u nás to tak je.
Pokud bude vaše reklamace oprávněná, náklady na dopravu, které jste s tím měl, vám obchodník proplatí, pokud o to požádáte. Ale tyto náklady musí odpovídat realitě a být běžné. Pokud fén povezete taxíkem, tak vám tenhle účet za dopravu obchodník neproplatí.

A co mám dělat, když mi přijde balík, který je poškozený? Přebrat, či nepřebrat?

Toto bývá nejčastější chyba, kterou zákazníci dělají. Přeberou poškozený balíček, dopravci nic neřeknou a pak se zbytečně s obchodníkem dohadují, jestli se výrobek poškodil dopravou, nebo jestli poškození způsobil až zákazník. Hodně poškozené balíčky nepřebírejte, ale vraťte je dopravci. Pak hned oznamte obchodníkovi, proč jste boží nepřevzal, ale že jej pořád chcete, ať vám pošlou jiné.
Pokud je balíček na první pohled celý, ale nezdá se vám, protože je např. příliš otlučený, sepište s dopravcem dokument, kterému se většinou říká škodní protokol. Tím, že ho sepíšete rovnou s řidičem a dostanete jeho kopii, je jasné, že jste měl pochybnosti o balíčku již při jeho přebírání.  Pokud bude uvnitř zboží skutečně poškozené, vrátíte ho obchodníkovi právě s kopií škodního protokolu, který bude dokazovat to, že za škodu je odpovědný dopravce, ale ne vy.

To mi připomíná, že Kasa.cz prý má zákaznického ombudsmana? Upřímně, toho už má kdekdo a nemám pocit, že by tihle firemní ochránci práv měli nějaký praktický význam. Ten váš může opravdu udělat něco pro nespokojeného zákazníka?

Ano. Náš ombudsman má poměrně velké pravomoci. Může například změnit rozhodnutí reklamačního oddělení.

Nemůžu se nezeptat na fenomén posledních dvou let, kterým jsou slevové portály, jejichž popularita raketově rostla. Zajímá mě, zda jsou pro vás opravdovou konkurencí, či jak je vlastně vnímáte?

Vzhledem k tomu, že jsou tyto portály z větší části zaměřené na prodej služeb, jako hrozbu je nevnímáme. Zboží na internetu se už tak prodává s poměrně malou marží pro obchodníka, dělit se o ni se slevovým portálem si nikdo nemůže dovolit. Výjimkou jsou akce výrobců, kdy se občas snaží využít slevové portály jako marketingový kanál, ale i to už nebývá tak časté.

Přes internet už se opravdu prodává kde co. Ale zároveň to vypadá, že vize o tom, jak si lidé budou běžné denní nákupy, včetně potravin, obstarávat v e-shopu se hned tak nenaplní. Tušíte, proč tomu tak je?

Nemyslím si, že někdy nastane chvíle, kdy zmizí kamenní prodejci a budou jen ti na internetu. Nebo se toho minimálně my dva a nejspíš ani nikdo z čtenářů nedožijeme.
Jeden velký řetězec s potravinami už dovoz potravin do domu úspěšně nabízí, ale ani tak to není v nijak závratných objemech, pokud vím. Jsou zákazníci, kteří prostě do obchodu chodit nechtějí, nebo je to pro ně z nějakého důvodu komplikované. Ti určitě rádi potraviny takto nakoupí. Ale většina z nás to má prostě tak, že když potřebujete nakoupit, tak to uděláte. Neumím si představit, že bych ráno se snídaní čekala, až mi dovezou rohlíky, nebo že bych s přípravou večeře čekala na totéž.

Skončíme praktickou otázkou. Ani ne za dva týdny je Štědrý den. Do kdy je, podle vašich zkušeností, rozumné nakupovat vánoční dárky na internetu, aby je obchod stihl doručit?

Na to je jednoduchá odpověď: co nejdříve. Nákupy vánočních dárků po internetu, pokud možno, nenechávejte na poslední chvíli. Zejména, pokud si je chcete nechat doručit poštou.
Ovšem právě pro předvánoční nákupy mají naše „kamenné internetové“ prodejny Kasahouse velikou výhodu. V nich si totiž lidé mohou nakoupit ještě na Štědrý den dopoledne. Stačí zajet na Černý most. Jen si budou muset vybírat ze zboží, které budeme mít v prodejně na skladě. Nicméně se tak dají nakoupit vánoční dárky na poslední chvíli a přitom za internetové ceny.

Autor: Přemysl Adamec

Rady, jak nakupovat na internetu najdete na:

http://ceskydomov.cz/praha-9/clanek/vanocnich-nakupu-na-internetu-neni-proc-se-bat-staci-znat-zakladni-pravidla

Podobné články

Ráj poníků si hledá nový domov

Za plotem a za vzrostlou zelení je ve vysočanské ulici Poděbradská tak trochu ukrytý Ráj poníků. Nejde o klasickou stáj s řehtajícími zvířaty, ale o soukromníky pronajatou plochu, kde se starají o šest koníčků. Jenže chystaná nová bytová výstavba tento ráj přinutí ke stěhování…

Hospodaření Prahy 10: Na účtu měli 1,3 miliardy, dnes si musí brát kontokorent 130 miliónů.

Jako špatné a netransparentní označují hospodaření radnice Prahy 10 opoziční zastupitelé. Vedení Prahy 10 totiž oznámilo na finančním výboru, že si bere kontokorentní úvěr 130 miliónů korun. Opozici vadí, že takto zásadní krok nebyl projednán ani ve finančním výboru, ani na Zastupitelstvu Prahy 10. Radnici přitom současné vedení přebíralo s finanční rezervou 1,3 miliardy korun.


Předchozí články

Týden sporu zdarma pro Pražany

Zahrát si squash, plážový volejbal, vylézt na horolezeckou stěnu nebo si jít zacvičit, budou moci Pražané v posledním prosincovém týdnu opět zcela zdarma. Praha sportovní pořádá již popáté akci Týden ...

Nemocné děti přišel do zlínské nemocnice rozveselit klaun Ronald McDonald

Na jedno prosincové dopoledne budou děti hospitalizované ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati (KNTB) určitě rády vzpomínat. Přišel je totiž navštívit klaun Ronald McDonald.

Hokejisté předali dětem plyšáky

V pondělí 3.prosince 2012 v 9.30 hodin se uskutečnilo na Domě dětí a mládeže Astra Zlín na Tyršově nábřeží slavnostní předání plyšáků z benefičního utkání hokejového týmu univerzity Tomáše Bati Zlín a...

Psaní diplomové práce oslavila krádeží peněz z betlému

Nekonečný příběh. I tak by se dal nazvat betlém, umístěný na náměstí Míru. Neuplynulo ani pár dní, kdy médii proběhla zpráva o dvou nenechavcích, kteří si z betlému vzali peníze, za což jim hrozí pomě...

Řidič srazil v ostravské pěší zóně chodce, zřejmě úmyslně

Avion zve na sobotu s Mikulášem

Rodiče zapálí v Ostravě svíčky za své zemřelé děti

Zemřel spisovatel, básník a novinář Miroslav Sígl z Malešic, spoluzakladatel místních novin

5. prosince 2012 zemřel ve věku 86 let po těžké operaci novinář, spisovatel, básník a kronikář Miroslav Sígl, který žil od roku 1981 v Praze 10 – Malešicích. V roce 1991 stál u zrodu „desítkových“ nov...

V Hostivaři zaparkují „vytuněné“ splašené trubky

Do 16. prosince budou ve druhém patře centra Hostivař k vidění „vytuněná“ vozítka Velorex. Majitelé řady vystavených přistoupili k výměně koženkového potahu za laminátovou nebo plechovou karosérií.

Prosincové koncerty ve Frýdku-Místku

Téma MHD: Lidé a radnice vs. ROPID a magistrát - I.: Želivského (163 a 188)

Do online novin www.NasePraha10.cz a dalšího vydání novin tištěných připravujeme pokračování tématu o změnách v hromadné dopravě, která se týká Prahy 10. Na redakční mail redakce@p10.cz (stejně jako n...

Festival Souznění začíná 13. prosince

Bezpečná chodítka pro ostravské děti

Zbyšek Sion vystavuje v Sokolské

Nový nástroj pro boj s civilizačními nemocemi

Trendem moderní doby je dosáhnout úspěchů v práci a v rodině. Řada lidí ale práci věnuje většinu svého času, jsou v neustálém stresu, nemají čas ani sílu na koníčky, natož na odpočinek. Problémem bývá...

Cantica laetitia Zlín zvítězila na mezinárodní soutěži v Praze

Ve dnech 30.11. – 1.12. 2012 se zlínský sbor Cantica laetitia (zřizovatel ZUŠ Morava Zlín) pod vedením sbormistra Josefa Surovíka zúčastnil mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s cenou Pet...

Lenka Filipová vystoupí na zlínské Malé scéně

Bezesporu nejznámější česká kytaristka, Lenka Filipová, přijede do Zlína. Ve čtvrtek 13. 12. 2012 vystoupí na Malé scéně.

Benefice na podporu Diakonie ČCE - středisko Zvonek v Praze 4

Opilá lékařka uplácela policisty

V úterý 4. prosince v půl třetí odpoledne vyjížděla hlídka čtvrtého policejního obvodu do jednoho z lékařských domů v Praze 4, kde měla podle oznámení ordinovat opilá lékařka, která nedokázala udržet ...

Gastrotip: Řízkárna láká na 25 obalovaných variací

Řízek je česká klasika - nikoho neurazí, lidé ho mají rádi teplý, studený, s bramborovým salátem, nebo s chlebem. Je výborný ihned po usmažení, ale i odleželý druhý den. Ať chceme nebo ne, řízek si na...

Program Divadla Orfeus

19. sezóna 2012|2013 Praha 5, Plzeňská 76. Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www. > mobil: 604 909 517 > elektronická pošta: divadlo@orfeus.cz > www.orfeus.cz > spojení: metrem k „Andělu...

Navštivte výstavu Vánoční inspirace Střední zahradnické školy v Hulvákách

Návrat do Zlína byla jasná volba, říká záložník Bronislav Červenka

Po pěti letech strávených v nejvyšší soutěži v Azerbajdžánu se záložník Bronislav Červenka vrátil zpět do Zlína i do FC Fastav Zlín. Do týmu přinesl zkušenosti z evropských pohárů i z Ligy mistrů. A v...

Na kluzkých ulicích se o víkendu v Praze zranilo 14 lidí

V Praze se na kluzkých a zasněžených ulicích při pádu zranilo od pátku do neděle 14 osob. Jednalo se o následné úrazy hlavy, končetin a páteře, a to od zhmožděnin po fraktury kostí, oznámila v pondělí...

Východ okouzlil malíře Štěpána Mlezcka

Štěpán Mleczko uspořádal výstavu svých obrazů v Galerii v podloubí v místeckém Bílkově knihkupectví.

Agresivní opilý muž napadl strážníky

V pátek krátce po půl dvanácté večer prováděla hlídka strážníků Městské policie Praha 14 kontrolní činnost v baru v Breitcetlově ulici, zde strážníci nalezli pracovníka ochranky a opilého agresivního ...

Poslední letošní zastupitelstvo bude opět v přímém přenosu

V pořadí již sedmé letošní zastupitelstvo bude probíhat dnes v odpoledních hodinách. Od 13 hodin se bude jednat v přímém internetovém přenosu, který můžete naladit v odkazu na radničních stránkách.

Vít Adamus vystavuje U Černého kocoura

Malíř Vít Adamus představil svou figurální tvorbu v Místku.

Nepodceňujte ochranu před kapsáři

Vánoční svátky nejsou jen obdobím klidu a pohody, ale také dobou, kdy vzrůstá počet kapesních krádeží. Například vánoční tržiště jsou pro kapsáře „jako stvořené“. Jak se před okradením bránit radí Jan...

Nepodceňujte ochranu před kapsáři

Vánoční svátky nejsou jen obdobím klidu a pohody, ale také dobou, kdy vzrůstá počet kapesních krádeží. Například vánoční tržiště jsou pro kapsáře „jako stvořené“. Jak se před okradením bránit radí Jan...

Kde nakoupíte světové speciality?

Mezinárodní kuchyně se stále častěji dostává na stoly českých domácností. K přípravě cizokrajného pokrmu ale potřebujete ty správné ingredience. Připravili jsme pro vás proto seznam obchodů v Praze 2,...

Svěřte vánoční úklid odborníkům

Před svátky čeká většinu domácností velký úklid. Pokud ale na uklízení domácnosti nemáte čas nebo náladu, svěřte tuto starost odborníkům. Cena generálního úklidu bytu se pohybuje kolem 60 korun za met...

Vánoční cukroví nemusí být jen to tradiční. Není proč se bát

Asi každá hospodyňka má svůj osvědčený recept na vanilkové rohlíčky nebo linecké cukroví, některé se dědí dokonce po generace. Proč ale nevyzkoušet nové recepty? Netradičním cukrovím zpestříte svátečn...

Vánoční cukroví nemusí být jen to tradiční. Není proč se bát

Asi každá hospodyňka má svůj osvědčený recept na vanilkové rohlíčky nebo linecké cukroví, některé se dědí dokonce po generace. Proč ale nevyzkoušet nové recepty? Netradičním cukrovím zpestříte svátečn...

Mrazivá statistika pražských záchranářů

Snižování teplot do minusových hodnot každoročně znamená pro pražské záchranáře více výjezdů. O víkendových dnech se průměr 300 výjezdů za 24 hodin zvýšil o 10 procent.

Mrazivá statistika pražských záchranářů

Snižování teplot do minusových hodnot každoročně znamená pro pražské záchranáře více výjezdů. O víkendových dnech se průměr 300 výjezdů za 24 hodin zvýšil o 10 procent.

Ostrava bude v roce 2015 hostit mistrovství světa v ledním hokeji

Hledají se majitelé 81 ztracených předmětů

Místecké náměstí žije Vánoci

Vánoční trhy a vystoupení souborů a zpěváků vytvářejí vánoční atmosféru na místeckém náměstí Svobody.

Darujte k Vánocům voucher na hru a relax ve Squashstormu

Originálním a užitečným dárkem pod stromeček se mohou stát vouchery na squash anebo na relaxaci ve Sportovním klubu Squashstorm.

Kdo a proč začal zdobit vánoční stromky?

Filmy v prosinci v Nové scéně Vlast

V Centru klinické gerontologie v krajské nemocnici ošetří 2000 pacientů ročně

Ročně o asi 2000 pacientů převážně vyššího věku se starají zdravotníci v Centru klinické gerontologie (CKG) zlínské Krajské nemocnice T. Bati (KNTB). Věnují se jim v několika specializovaných ambulanc...

Prosincové výstavy ve Frýdku-Místku

Ceny bytů i pronájmů jsou na Ostravsku nízké

Muzeum připravilo předvánoční dílnu, vyrobíte si ozdoby na stromeček

Pro děti, jejich rodiče či prarodiče připravilo oddělení muzejní pedagogiky MJVM na adventní čas zajímavou předvánoční dílnu. V ní si budou moci účastníci vyrobit ozdobu na stromeček v podobě dřevěné ...

Vánoční koncert rozezní v pátek kostel sv. Jakuba

Hotel Afrika slavil narozeniny

Je možné uchránit se před rychlým tempem doby? Odpovědí může být Komplexní screening

Trendem moderní doby je dosáhnout úspěchů v práci a v rodině. Řada lidí ale práci věnuje většinu svého času, jsou v neustálém stresu, nemají čas ani sílu na koníčky, natož na odpočinek. Problémem bývá...

Je možné uchránit se před rychlým tempem doby? Odpovědí může být Komplexní screening

Trendem moderní doby je dosáhnout úspěchů v práci a v rodině. Řada lidí ale práci věnuje většinu svého času, jsou v neustálém stresu, nemají čas ani sílu na koníčky, natož na odpočinek. Problémem bývá...

Následující články

Vánočních nákupů na internetu není proč se bát. Stačí znát základní pravidla

Poradíme vám, jak poznáte solidní internetový obchod a připomeneme vám výhody, tohoto způsobu nakupování.

Kde můžete zdarma sportovat na "sedmičce"?

Pražané mají i letos možnost o vánočních svátcích v rámci akce Týden sportu zdarma využít bezplatně vybraná sportoviště. Akci pořádá sdružení Praha sportovní. Přinášíme seznam zapojených sportovišť v ...

Balónky s přáníčky pro Ježíška mohou děti vypustit v pátek

Vánoce se blíží a tak je na čase dát vědět Ježíškovi, jaké dárky má pod stromeček donést. Ale jak to udělat, aby přání dětí opravdu dostal? Nejlepší bude zajít do Galerie Harfa, kde se tento pátek 14....

Tradiční vánoční jarmark proběhne na zámku Napajedla

Již tuto neděli se mohou návštěvníci zámku Napajedla těšit na jedinečnou atmosféru Vánoc. Od 10 hodin se zde konají vánoční trhy, kde nebude chybět ani mistr kovář, řezbář a pro nejmenší je zde přichy...

Florbalový Chodov nabízí předvánoční nadílku

Již na tuto neděli 16.12. připravil extraligový florbalový tým TJ JM Chodov opravdovou lahůdku pro všechny příznivce této atraktivní kolektivní hry, kdy ve sportovní hale na Jižním Městě odehraje ligo...

Letošní Vánoce budou ve Zlíně bohaté

Atmosféru Vánoc umocní ve Zlíně celá řada zajímavých akcí.

Janáčkova konzervatoř zve na vánoční koncerty

Adventní trh energetiků pomohl chráněným dílnám

Rockové Vánoce ve Frýdku již tuto sobotu

Pygmejové jsou nejlepším filmem ostravského Ekofilmu

Vánoční inspirace na výstavě v Hulvákách

Naučí lyžovat předškoláky

Česká města budou soutěžit o nejhezčí vánoční strom

Již brzy mohou Češi začít hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom českých měst a obcí. Svoje město či obec mohou občané podpořit hlasováním na www.rozsvitimevasevanoce.cz.

Provozovatelé lyžařských vleků fotografováním lyžařů zákon neporušují

Někteří lyžaři mají ve zvyku koupit si celodenní skipas a následně jej výhodně prodat. Provozovatelé lyžařských vleků tak ročně přicházejí o desítky tisíc korun, a proto se proti nepoctivým sportovcům...

Provozovatelé lyžařských vleků fotografováním lyžařů zákon neporušují

Někteří lyžaři mají ve zvyku koupit si celodenní skipas a následně jej výhodně prodat. Provozovatelé lyžařských vleků tak ročně přicházejí o desítky tisíc korun, a proto se proti nepoctivým sportovcům...

Malí pacienti v Thomayerově nemocnici budou mít nově vyzdobené pokoje

Klinika dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici získala 23 kusů velkoformátových fotografií zvířat. Snímky klinice věnoval NF Porozumění, který dlouhodobě s nemocnicí a především s dě...

Program Domu ochránců přírody

Vánoce se blíží: Darujte kousek přírody!

K Vánocům patří mimo jiné radost z překvapení a dárků. Darovat lze takřka cokoliv, ale někdy je těch teplých ponožek a huňatých svetrů pod stromečkem zkrátka moc. Vymyslet něco originálního, ale přest...

Koncert pomůže dětem

Prodejní místa stromečků a kaprů

Přinášíme seznam míst, kde v Praze 7 můžete letos pořídit vánočního kapra či stromeček.

Výrobní areál: chystá se oprava kanalizace, zmizí poplatky za vjezd

Město Zlín připravuje opravu kanalizací na ulici Dvacátá a dalších tří menších úseků u zrušeného bazénu a podél budov 84. a 96. v bývalém továrním areálu firem Baťa a Svit. Tyto kanalizace se nachází ...

Knihovna zve na Vánoční řetěz

Zlínská krajská knihovna zve na pořad Vánoční řetěz – Čtení inspirované Vánocemi, který se uskuteční ve středu 12. prosince v 17 hodin v sálku hudebního oddělení Krajské knihovny Františka Bartoše.

Provozovatelé lyžařských vleků fotografováním lyžařů zákon neporušují

Vyšel druhý díl kuchařky krajových specialit

Zlínská policie hledá svědky dopravních nehod

Zlínští dopravní policisté žádají veřejnost o spolupráci při vyšetřování dvou dopravních nehod. Hledají zejména případné svědky, kteří by mohli díky novým informacím pomoci k vyšetření a určení viníků...

Fauna Trhy se konají v Ostravě 16. prosince

Dostane se signál ze satelitu všude?

Sníh a led na Zlínsku mnohé řidiče překvapil

V posledních dnech si museli řidiči na silnicích na Zlínsku dát velký pozor. Většinu komunikací totiž pokryl led a sníh. Přestože v tomto období se snaží řidiči zpomalit a být více opatrní, i tak každ...

Odložte své muže do pánského koutku a vyražte v Avionu na nákupy

Lékárna a výdejna léků v krajské nemocnici bude po svátcích uzavřena

Z důvodu inventury bude ve dnech 27. až 31. prosince 2012 pro veřejnost uzavřena lékárna i výdejna léků v Krajské nemocnici T. Bati (KNTB).

Adventní koncert na podporu kojení u sv. Antonína

V neděli 16. prosince 2012 od 19:30 hodin se v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí uskuteční adventní koncert, který pořádá MČ Praha 7 ve spolupráci s Laktační ligou. Vstupné na koncert je ...

Dvě dětská hřiště byla zrekonstruovaná, na dalších se pracuje

Oblíbené hřiště pod ulicí Polní na sídlišti Jižní Svahy je kompletně zrekonstruované, sportoviště na ulici Pod Rozhlednou ve čtvrti Letná má nový povrch, původní antuku zde nahradila umělá tráva. To j...

Lucie Bílá zazpívá ve čtvrtek 20. prosince v kostele v Místku

Bezpečnostní akce v Praze 7 se zaměřila na alkohol a kradené věci

Z pátku 30. listopadu na sobotu 1. prosince proběhla v pořadí již čtvrtá bezpečnostní akce od konce léta zaměřená na bezpečnost a veřejný pořádek v Praze 7. Zatímco v předchozích případech se bezpečno...

Poslední letošní premiérou NDM bude Noc v Benátkách s výpravou Adolfa Borna

Jesličky se hrají v Ostravě o Vánocích již poosmé

Sníh z chodníků odklízí město, o střechy se stará majitel domu

Zlaté Jablko nabídne poslední letošní pohádkovou neděli

Pravidelná nedělní pohádková představení letos zakončí příběh Klaunské vánoce. Netradičně již tuto neděli jej dětem přijede do Zlatého jablka zahrát Dřevěné divadlo. Představení jsou opět bezplatná a ...

Muž lákal ženy do vozidla, přivolaná hlídka strážníků muže zadržela

V sobotu v půl druhé odpoledne přijala hlídka strážníků oznámení, že v Nuselské ulici neznámý muž fyzicky napadá a láká do vozidla kolemjdoucí ženy.

Spořilovský advent již tuto sobotu

Bohoslužby a vánoční pořady

Kdy a kde koupit vánoční stromky a kapry?

Bojové sporty slavily úspěch

Členové týmu GB Draculino z Frýdku-Místku obsadili medailová místa na turnaji v Polsku a vyhráli všechny své zápasy na Dni bojovníků v Havířově.

Pokáceli stromy napadené škůdci

Žena napadla strážníka kosmetickou taškou

Ve čtvrtek 13. prosince krátce před šestou hodinou ráno byla hlídka strážníků Městské policie Praha 7 přivolána do Dělnické ulice, kde se nacházel řidič taxislužby, kterému zákazníci nechtěli zaplatit...

Do prostor 14|15 Baťova institutu se stěhovaly první velké exponáty

14|15 Baťův institut včera zažil historický okamžik. Do 14. budovy v bývalém Baťově areálu ve Zlíně se stěhovaly první velké exponáty. Šlo o dvě letadla a auto, součásti budoucí nové stálé expozice Mu...

Oční oddělení nemocnice má jako jediné v kraji mikroskop s jedinečným rozlišením obrazu,

Od letošního října používají lékaři očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati (KNTB), jako jediní ve Zlínském kraji unikátní operační mikroskop LUMERA 700, který umožňuje jedinečné rozlišení o...

Protikorupční policie odložila případ stavby Trojského mostu

Policisté z protikorupčního oddělení v těchto dnech odložili prověřování případu stavby Trojského mostu v Praze, nenalezli totiž žádný trestný čin. Potvrdil to mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ib...

Zlín bude v roce 2013 hospodařit s přebytkovým rozpočtem

V roce 2013 bude město Zlín hospodařit s přebytkovým rozpočtem. Celkové příjmy jsou navrženy v objemu 1245 milionů korun, celkové výdaje v objemu 1219 milionů korun. Rozpočet v navržené podobě dnes sc...

Senioři dostali třicetitisícový šek od ČEZ