Nevěřil jsem, že i v mém věku může být život tak krásnej, říká legenda Petr Janda

V pražské O2 Aréně vyvrcholí 18. prosince 2023 oslavy 60 let na hudební scéně kultovní skupiny Olympic. Jedenaosmdesátiletého lídra kapely Petra Jandu proto vyzpovídal dlouholetý fanoušek Stanislav Brunclík ve svém podcastu Na jedno. V rozhovoru rozděleném na několik částí nechybí vzpomínky na začátky Olympicu i velmi osobní postřehy nejen z muzikantského života.

Načítaní obsahu...

Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš

V pořadí šestý ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance, který nabízí mimořádná setkání s českou klavírní špičkou, otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního CD. Posluchači se mohou těšit například na Sny Bedřicha Smetany nebo Osm preludií pro klavír Miloslava Kabeláče.

Aero otestuje ve vzduchu první plně elektrický letoun L-39 Silent

Společnost Aero Vodochody oznámila, že se připojuje k současnému trendu letecké elektrifikace a připravuje vlastní bezemisní letoun s označením L-39 Silent. Tento zelený stroj z Vodochod s přezdívkou „Mlčák“ bude primárně sloužit k výcviku pilotů stíhacích letounů 12. generace. První zálet prototypu koncepčního demonstrátoru se uskuteční v sobotu 1. dubna 2023 odpoledne.

VIDEOKLIP: Michal Horák jako mafiánský kápo!

Píše se sice už rok 2023, ale Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu vrací v čase skoro o sto let zpět! Tedy alespoň v novém klipu k singlu Síť záchranná, jehož děj zasadil režisér Vladimír Špička do roku 1927, a díky všem participujícím i vychytaným dobovým kulisám vznikla podívaná takřka filmová!

Gaia Mesiah vydává syrové i šťavnaté album VLNOBYTÍ

Kapela Gaia Mesiah vydala nové album Vlnobytí (VLN∞BYTÍ) a vyráží na velké jarní turné po České republice a Slovensku. Výživná novinka podle kapely ze tří čtvrtin ženské formace obsahuje kromě akustické verze starší skladby Království výhradně nové písně dokumentující současné směřování energické rockové partičky.

Z autobusů a tramvají na nás bude mluvit barman Vočko

Novým hlasem autobusů a tramvají na linkách Pražské integrované dopravy (PID) bude herec a dabér Jan Vondráček. V anketě, kterou v květnu a červnu zrealizoval Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci s hl. m. Prahou, ROPIDem a IDSK, pro něj hlasovalo více než 62 % z celkem 200 013 respondentů.

Proruská učitelka bude propuštěná

Osmá třída na pražské Základní škole Na Dlouhém Lánu nevěřila, co jim učitelka Martina Bednářová říká. Šířila totiž ruskou propagandu. Vše vyšlo najevo díky 18 minutové nahrávce, kterou žáci skrytě nahráli. „Paní učitelka to sdělovala ve třídě, kde v první lavici seděla holčička přijatá z Ukrajiny, která to tam zažila na vlastní kůži…,“ řekla našemu portálu Naše Praha.cz ředitelka ZŠ Renata Riedlová, které je nyní nadáváno do fašistek.

České muzeum hudby slaví 15 let v Karmelitské

Praha – Před 15 lety, 22. listopadu se poprvé otevřelo nové sídlo Českého muzea hudby v bývalém kostele sv. Máří Magdaleny na Malé Straně. U příležitosti tohoto výročí proto čeká na návštěvníky již tento pátek vstup zdarma a možnost nahlédnout do jinak veřejnosti nepřístupných prostor.

Do Kaštanu zavítají Maxa a Ježek. Vystoupit tam mají prý naposledy

Prvního března se milovníkům jedné bubenečské hudební legendy splní sen: v Kaštanu s projektem Pět let stará věc vystoupí podle svého tvrzení zřejmě naposled (Naše Praha tvrdí opak) muž, který v tuzemsku před desítkami let zpopularizoval bubenečsky laděným textem písně Brixton o dějinách Slamníku i punkově nesmrtelné The Clash.

Festival Respect zve na víkend plný hudby, dobrého jídla a pohodové atmosféry

Nadcházející víkend 11. a 12. června, zažije Praha největší world music událost roku – proběhne 19. ročník festivalu Respect. Na louce pod Bruselskou cestou na Výstavišti v Holešovicích bude znít podmanivá hudba z Etiopie, tradiční muzika z Bretaně, spirituální trance s hebrejsko-beduínskými kořeny z Galileje i nakažlivé rytmy z ukrajinských venkovských tancovaček.

Zlínští hokejisté porazili Pardubice 3:2

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 32. kola Tipsport extraligy tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2. Dramatickou bitvu před zaplněným hledištěm rozhodl gól v přesilové hře obránce Martina Matějíčka.

Hokejisté HC PSG Zlín vyhráli potřetí nad Kometou

Hokejisté HC PSG Zlín vyhráli třetí bitvu finále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě Komety Brno 4:1 a jsou pouhý krůček od mistrovského titulu. Berani pokračují na vítězné vlně v play off, která čítá v současnosti sedm zápasů v řadě.

Zlínští hokejisté porazili po pěti prohrách Litvínov

Oslavy pětaosmdesátin zlínského hokeje se vydařily. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 40. kola Tipsport extraligy nad Vervou Litvínov 2:1 a po sérii pěti proher na domácím ledě konečně zabrali a vydolovali důležité tři body. Berani nastoupili v úvodní třetině v retro dresech s odkazem na třicátá léta, kdy zlínský klub vznikl.

Anglické knížky do školek zdarma

Pomůcky pro výuku angličtiny věnuje školkám jazyková škola Mortimer English Club Praha 4. Školky si budou moci vybrat anglické knížky a hry britského nakladatelství Usborne Children´s Books, které je vydává již čtyřicet let.

Rocker Radim Pařízek: Moje rádio klidně hraje i Hanku Zagorovou

Nebýt směšného platu v Mikrobiologickém ústavu, přišla by česká hudba o vynikajícího bubeníka. Právě kvůli platu se totiž začal Radim Pařízek věnovat hudbě profesionálně. Se skupinou Citron získal v roce 1988 Zlatého slavíka, dodnes koncertuje a zároveň vlastní tři rozhlasové a tři televizní stanice.

Hokejisté Zlína na ledě Sparty prohráli 2:4

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dohrávce 12. kola Tipsport extraligy na ledě Sparty Praha 2:4. Svěřenci trenérské dvojice Rostislav Vlach, Juraj Jurík se opět trápili v koncovce. Pražané vstřelili třetí gól v poslední vteřině druhé třetiny a Berani již nedokázali na inkasovaný gól do šatny odpovědět.

Zlínští hokejisté přivezli z Litvínova výhru po nájezdech

Zlínským hokejistům premiéra v novém ročníku extraligy vyšla. Úřadující vicemistři zvládli úvodní kolo extraligy vítězně - na ledě Vervy Litvínov vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Severočeši sice v utkání dvakrát vedli, ale Berani vždy našli odpověď a nakonec uspěli při penaltách.

Zlín prohrál 1:2, finále se přesouvá do Plzně

Hokejisté HC PSG Zlín nevyužili v pátém zápase finále play off domácí prostředí k zisku mečbolu a prohráli s Plzní po velkém boji 1:2. Zlín šel do vedení v 7. minutě zásluhou přesné trefy Bedřicha Köhlera, ale Indiáni jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny srovnali krok. Rozhodující gól vstřelil v přesilové hře ve 46. minutě americký útočník Nicholas Johnson.

Zlín prohrál 5:2, Plzeň vyrovnala stav finálové série

Hokejisté HC PSG Zlín prohráli v neděli ve čtvrtém zápase finále play off v Plzni 2:5 a domácí Škoda srovnala stav v sérii na 2:2. Vlachovu družinu dostal do vedení v 10. minutě Tomáš Linhart, ale domácí otočili během 31 vteřin dvěma góly vývoj duelu ve svůj prospěch a měli utkání pod kontrolou.

Hokejisté jsou opět blíž titulu, Zlín je na nohou

Zlínští hokejisté se přiblížili k vysněnému cíli. Tým trenéra Vlacha vyhrál třetí zápas finále play off v Plzni 3:0 a ujal se v sérii vedení 2:1. Zlínu tak zbývají dva vítězné zápasy. V zápase se opět vyznamenal gólman Jakub Sedláček, který nepustil za svá záda ani jednu ze třiatřiceti střel plzeňských hokejistů.

Zlín úspěšně vstoupil do semifinále, krásnými góly zdolal Třinec

Tým PSG Zlín vyhrál v úvodním zápase semifinále play off nad Třincem 3:1 a získal první bod v moravsko-slezské sérii. Berani se ujali vedení v 11. minutě gólem Bedřicha Köhlera z přesilovky, ale ještě v závěru úvodní třetiny Oceláři vyrovnali. Úžasný gól vstřelil před polovinou zápasu mazák Petr Leška, udělal za brankou dvě otočky a pak protáhl puk kolem tyčky za brankovou čáru. Na začátku třetí třetiny se trefil další matador Martin Hamrlík.

14|15 Baťův institut vyhlásil 2. kolo soutěže o zvukové logo

Soutěž o novou znělku a zvukové logo, kterou vyhlásil 14|15 Baťův institut koncem loňského roku, měla velkou odezvu v řadách hudebníků i studentů hudebních oborů z celé České republiky. Soutěže se zúčastnily více než tři desítky zájemců, kteří zkomponovali a zaslali téměř dvě stovky znělek a zvuků. Odborná porota nakonec vybrala sedm z nich do druhého kola.

Martin Písařík: Na předčasně končící seriály mám „štěstí“

Přestože Martin Písařík nepochází z herecké rodiny, před kamerou se poprvé objevil už jako dítě v roce 1992. Od té doby hrál v několika filmech a televizních seriálech, prošel řadou divadel, nadaboval kolem stovky filmových a seriálových postav, založil hudební skupinu i módní značku. O jeho hereckých začátcích i o tom, co ho v nejbližší době čeká, se dočtete v rozhovoru.