Počasí
Praha 8 °C Neděle, 26. března 2023, Svátek má Emanuel
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Martin Písařík: Na předčasně končící seriály mám „štěstí“

Přestože Martin Písařík nepochází z herecké rodiny, před kamerou se poprvé objevil už jako dítě v roce 1992. Od té doby hrál v několika filmech a televizních seriálech, prošel řadou divadel, nadaboval kolem stovky filmových a seriálových postav, založil hudební skupinu i módní značku. O jeho hereckých začátcích i o tom, co ho v nejbližší době čeká, se dočtete v rozhovoru.
Zvětšit

Narodil jste se v Praze, v jaké městské části?
Narodil jsem se na Vinohradech, ale bydleli jsme na Žižkově. Tam jsme byli do mých dvou let. Potom jsme se odstěhovali na Prahu 4 a tam jsem doteď.

A konkrétně k Praze 2 máte nějaký vztah? Vím, že se tam učíte zpěv…
Tak hlavně jsem se tam narodil, ale z toho si nic nepamatuju a moc dlouho jsem tam nepobyl (smích). Je pravda, že na Vinohrady chodím na zpěv k Hance Peckové, takže tam mám cestu často. Mám tu taky pár oblíbených hospůdek. A rád se chodím dívat na kamarády a kolegy do Divadla na Vinohradech. Teď se tam chystám vyrazit na novou hru „Jak udělat kariéru snadno a rychle“, ve které hraje Michal Novotný.

To jsou zatím samá pozitiva, máte nějaké neoblíbené místo?
Nemám moc rád náměstí i. P. Pavlova. Je tam hrozně lidí, moc tramvají, zmatek. A ještě jak upravili od září jízdní řády, tak už se tam nevyznám vůbec. Myslím, že se celá tahle změna moc nepovedla, omezil se provoz tramvaje číslo čtyři, takže se člověk večer třeba vůbec nedostane na Anděl, to mi přijde jako zločin.

Pojďme k vašim hereckým začátkům. Dočetla jsem se, že nejste z herecké rodiny, jak jste se k hraní dostal?
Já to sám nechápu, beru to jako nějaké zvláštní osudové nedorozumění (smích). Rodina mě k tomu sice nevedla, ale když rodiče zjistili, že chci dělat divadlo a že chci hrát, tak mě podporovali. A za to jsem jim strašně vděčný. Samozřejmě mohli říct: „ne tohle neznáme, tomu nerozumíme, to nedělej!“ Nechali to ale čistě na mně, což od nich bylo obrovský rozhodnutí. Bylo mi 13 let, když jsem šel na konzervatoř a v tomhle věku rozhodovat sám o svém životě asi není úplně zodpovědný, ale přesto mě rodiče nechali jít tou cestou, kterou já jsem chtěl. V rodině mám pořád velikou podporu.

Jak vzpomínáte na svojí první zkušenost s filmem?
Moc si to nepamatuju. První zkušenost byl film „Městem chodí Mikuláš“ a to jsem byl hodně malej. Bylo mi asi deset, i když já vždycky vypadal mladší, takže už mi možná bylo víc (smích). Byla to pro mě taková hra, moc jsem si neuvědomoval ty zákoutí profesionality, naštěstí to po mě ale nebylo tenkrát moc chtěný, měl jsem být hlavně dětskej (smích). Teprve potom jsem si ty věci začal uvědomovat.

Jak jste se k té roli vlastně dostal?
Určitě jsem nebyl „objeven“ jako někteří z mých dětských hereckých kolegů. Tenkrát jsem dělal klasický konkurz, pak se rok nic nedělo a najednou mi zavolali, že si mě vybrali. Byl jsem samozřejmě rád, nemusel jsem do školy a vydělal si nějaký peníze a koupil si kolo. Natáčení bylo úžasnej zážitek.

Potom přišla konzervatoř. Proč jste se rozhodl studovat právě tam?
Určitě mě hodně ovlivnila i ta zkušenost s filmem a taky, že jsem chodil do dramatickýho kroužku. Když jsem ale viděl svoje první nahrávky z konzervatoře, tak jsem vůbec nevypadal, že bych mohl dělat divadlo. Žádnej velikej talent jsem asi nebyl (smích).

Talent tam určitě nějaký byl…Po konzervatoři jste se rozhodl studovat dál. Proč jste si vybral muzikál a ne herectví?
Hned po konzervatoři jsem přemýšlel přejít na DAMU, ale protože jsem měl v tu dobu už práci v divadle, řekl jsem si, že se toho víc naučím na jevišti. Myslím si, že není ani úplně běžný, aby lidi z konzervatoře chodili na DAMU, protože ti profesoři si raději vychovají noví lidi, než převychovávat někoho, kdo už byl nějakých způsobem vedenej. Začal jsem se věnovat divadlu a baví mě muzika, proto jsem šel na Konzervatoř Jaroslava Ježka. Důvodem bylo i to, že na činoherce jsou kladeny větší požadavky, co se týče zpívání, protože se dělají častěji muzikály, chtěl jsem se v tomhle směru zdokonalovat. V muzikálech už jsem dělal před tím a cítil jsem nějaké rezervy, šel jsem na Ježkovu konzervatoř.

Už jste v té době ale hrál, stíhal jste školu?
Tehdy jsem se za plnýho divadelního nasazení na tu školu snažil chodit. Je pravda, že jsem tam nemohl chodit tak často a pravidelně jako ostatní spolužáci a postupem času to pro mě ztratilo význam. Akorát jsem se trápil tím, že jsem to po těch třech letech časově nezvládal. Vzal jsem si z toho, myslím, co jsem mohl a teď chodím na zpěv soukromě. Sice to stojí víc peněz, ale zase míň času. A nedržím místo, nějakýmu jinýmu mladýmu člověku, kterej se může seriózně přihlásit na školu.

Na vašich internetových stránkách jsem našla, že jste prošel hroznou spoustou divadel…
Mě vždycky někde obsaděj a pak už mě znovu nechtěj. Je to zvláštní. Ale zase to pro mě má plus, že si vyzkouším různá jeviště, kolegy, režiséry… Je to pro mě určitý obohacení a mě to baví. Pořád jsem svým způsobem věrný domovskýmu divadlu, a sice Městským divadlům pražským, což je také příjemný, mít svojí základnu…

Není ale úplně pravda, že by vás nechtěli, v divadle ABC jste měl několik let stálé angažmá, proč jste z něj odešel?
Byl jsem tam dlouho, asi od roku 2000. Před pěti lety se vyměnilo vedení, který s sebou zase přineslo nový lidi a čistě ze sobeckýho hereckýho hlediska jsem tam zůstával a říkal si, že i mně to přinese něco novýho. Protože toho času je ale málo, udělal jsem ten krok směrem ven, ale pořád tomu divadlu nějakým způsobem patřím, i když už „jen“ jako host.

Stala se přece jen z některého divadla srdcová záležitost?
 Mám v podstatě nějaký vztah ke každému divadlu i ke každý hře, kterou hraju. Uvědomil jsem si, že už by mě nebavilo hrát něco, co mě nebaví. Nemám na to čas. Momentálně je moje srdcovka hra „Já, Francois Villon“, kterou hraju na Jezerce. To je pro mě taková osobní záležitost, kvůli které jsem se hodně nadřel a doteď na tom pracuju.

Proč zrovna tahle hra?
Francois Villon je mi blízkej, mám rád tu poezii. Už jsem ho kdysi hrál v amatérském divadle ve hře „Hodina mezi psem a vlkem“, to taky bylo srdcový představení. Pak přišla nabídka z Jezerky, která mě nadchla. Už autoři scénáře a libreta Jiří Hubač a Pavel Vrba jsou zárukou kvality. A hlavně to, že hudbu dělal Ondra Brzobohatý, tak jsem věděl, že to bude něco mimořádnýho. Také jsem se tam setkal s Radkem Balašem, který je výborný režisér i v tom směru, že respektoval moje představy a celá parta těch devíti lidí se krásně poskládala. Vždycky se na tohle představení těším, pořád mě to stojí veliký úsilí, lidi vám to ale při představení vrátěj.

Kromě divadla se ještě věnujete dabingu a svůj hlas jste už propůjčil postavám z více jak sto filmů a seriálů, což mně přijde úplně neuvěřitelné. Jak je dabing vůbec časově náročný?
Záleží na studiu, režisérovi a typu filmu, jestli jde do kin nebo jen na DVD. Časově náročný už to není tolik jako dřív, teď už se ve studiu lidí, kteří spolu mají dialog, potkají jen výjimečně. Každý točí svoji roli zvlášť. Je to samozřejmě kvůli úspoře času a někdy jsem za to rád, občas si ale rád ještě „střihnu“ tu starou variantu, že točíme ve dvou. Záleží taky na kvalitě filmu, když je to špatný film, tak ho i špatně nadabuju…

Stalo se vám někdy, že jste daboval roli, u které jste si řekl, že byste si jí chtěl i zahrát?
Jo, skoro všechny (smích). Jednou se mi stalo, že jsem daboval film Důkaz a teď tu samou roli hraju v Rokoku. Občas se stane, že dabuju někoho a říkám si: to bych hrát nemohl. Ale potom zase mluvím někoho, a říkám si: jojo to by šlo.

Dabujete postavu v seriálu „Jak jsem poznal vaši matku“, sám se také v několika seriálech objevujete. Takové tradiční odůvodnění herců, proč hrají v ne příliš kvalitních seriálech je, že jsou tam kvůli honoráři, je to i váš případ?
Ani ne. Kdysi jsem dělal seriál Bazén a tam jsem šel kvůli muzice a partičce lidí, která tam byla, to jsem vůbec neváhal. Seriál pak předčasně skončil, na to mám vůbec „štěstí“. Potom jsem hrál v „Ordinaci“ postavu Ondřeje Všetečky, to jsem zvažoval, ale nakonec jsem do toho šel. Hlavní důvod byl ten, že jsem dlouho nestál před kamerou a i v tomhle je potřeba se zdokonalovat. Je potřeba naučit se hrát civilnějc. Pak jsou herci, kteří jsou v divadle výborní, ale na kameru přehrávají. Ta univerzálnost je dobrá. A i ta role mě bavila. Potom jsem odešel, abych se mohl posunout zase jinam.

Takže peníze v tom nebyly vůbec?
Ale tak taky určitě jo. U tohohle typu honorářů herec ale nikdy neví, kdy skončí. K tomu divadelnímu platu je to skoro nezbytnost. Samozřejmě hraní v seriálech je vykoupený tím, že člověk tam jede třeba v šest ráno, jsou v tom víkendy, někdy se točí do noci a když k tomu ještě hrajete divadlo, je toho někdy až až. Není to úplně bez „bolesti“.

Poslední seriál, ve kterém jste se objevil, jsou „Ententýky“ České televize, ty ale končí…
Je to tak. Nebudeme už pokračovat. Teď mám čistě divadelní období a živím se jenom divadlem a už to teda pociťuju (smích).

Vím, že je to taková běžná novinářská otázka, ale kolik si divadelní herec vydělá za měsíc?
To je různé. Záleží na tom, jestli jste v angažmá nebo jestli jste placenej za představení. Pokud jich máte víc, tak se vydělat dá. Akorát je to takové nejisté, nikdy nevíte, kdy se stane, že hra, kterou máte nazkoušenou, se hrát nebude. Jenom divadlem se uživit dá, musíte se ale sakra ohánět.

Řekl jste, že máte vztah k hudbě, i proto jste založil hudební skupinu Akustik?
Já už jsem před touhle kapelou jednu měl, ale chtěl jsem muziku dělat trochu komornější. Potkal jsem se s kytaristou Omarem Khaouajem , který mi pomohl udělat aranže. Potom k nám přibyl Camilo Caller na perkuse a Zuzana Virglerová, která hraje na violoncello. Poskládala se pro mě naprosto výjimečná partička lidí, která má i svoje trable. S muzikantama je to prostě někdy složitý. Ale všichni jsou to výborný hudebníci a hrozně se mi to složení líbí.

Jak dlouho fungujete?
Hrajeme spolu už tři roky. Moc bych si přál, abychom hráli víc, ale je složitý sehnat někoho, kdo by se za to postavil. Protože to není úplně prodejný, není to úplně hudba na plesy nebo na zábavu, i když si myslím, že je to v podstatě hudba pro každého. Už by nám konečně měla vyjít dlouho slibovaná deska, snad na jaře. Domlouvám klip, ale všechno chvilku trvá…

Kdyby se čtenáři chtěli jít podívat, jak Martin Písařík hraje v kapele, kam mají vyrazit?
Chystáme na 9. prosince koncert v klubu Vagon. To bude určitě zajímavý, protože ten klub je spíš rockovej a punkovej a naše hudba taková není. Ale říkám si proč ne. Vyzkoušíme úplně jiný prostor, než na který jsme zvyklí, nebudou stolečky s deckou vína, ale zelená, pivo a lidi budou stát, jestli tam budou (smích).

A na konec, úplně neherecká a nehudební otázka. Jak jste se dostal k módní značce Czech Losers?
Pro mě samotnýho je to překvapivá věc, ale strašně mě baví. I to spojení s Petrou Kluzákovu je úžasné, ona je šikovná, tvůrčí… Já jsem ten, co jí kritizuje (smích) nebo vymýšlím témata celých kolekcí. Takže se doplňujeme.

Kde zjistíte víc

www.martinpisarik.cz
www.mestskadivadlaprazska.cz
www.czechlosers.cz
www.akustik-music.webnode.cz

Profil

Martin Písařík se narodil 1. července 1979 v Praze. Ve filmu Karla Kachyni „Městem chodí Mikuláš“ se poprvé objevil už v roce 1992. Na jeviště se prvně postavil v amatérském divadle Radar, kde hraje dodnes především hry pro děti. Vystudoval státní konzervatoř obor hudebně dramatický. Poté studoval ještě tři roky muzikál na konzervatoři Jaroslava Ježka. Vidět ho můžete například v Divadle Na Jezerce, ABC, v Rokoku nebo jako hosta v mimopražských divadlech. Vystupuje s hudební skupinou Akustik. Společně s Petrou Kluzákovou založil módní značku Czech Losers. Je bezdětný a svobodný. 

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Pražští zastupitelé se shodli na citlivém přístupu k řešení výtoňského mostu

Pražští zastupitelé dnes v obecné shodě koaličních i opozičních klubů Pirátů, SPOLU, Starostů a nezávislých, Prahy Sobě a ANO vyjádřili podporu rekonstrukci železničního mostu na Výtoni za využití moderních technologií při zachování co nejvíce z charakteru, hmoty a ducha této stavby, která je reprezentována zejména obloukovou nýtovanou konstrukcí přes Vltavu. Pražské zastupitelstvo chápe nezpochybnitelnou dopravní funkci výtoňského mostu, nutnost doplnění třetí koleje z důvodu potřebného zkapacitnění a vybudování nové zastávky na Výtoni, to vše s ohledem na rozvoj města na další desetiletí.


Předchozí články

Filmový festival nabídne ve Vlasti napětí i poznání

Skládky postupně zmizí, Olomouc řeší, co s odpadem

Odpadků přibývá a částka za jejich umístění na skládky se rok od roku zvyšuje. Podle nově připravované legislativy by skládky v blízké budoucnosti měly dokonce zmizet úplně. Město Olomouc proto musí ř...

Adventní koncert rozezní 30. listopadu kostel sv. Jana a Pavla

Na sportovním areálu Baťov v Otrokovicích přibylo nové osvětlení, sportovat bude možné i večer

Sportovní areál Baťov v Otrokovicích nabízí nově možnost využít umělé osvětlení pro večerní aktivity na víceúčelovém hřišti s umělým povrchem. Sdělila to mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Děti z Prahy 10 – těšíte se na hory na sníh a na lyže?

Zatímco pražská nížina se stále nemůže rozhodnout, jestli je vlastně zima, jaro nebo listopad, má Horský hotel v Krkonoších, který spravuje Praha 10 a kam jezdí místní děti v zimě na lyže i jindy na o...

Další sup bělohlavý ze zlínské zoo míří do Bulharska, později bude vypuštěn do přírody

V pořadí čtvrtý sup bělohlavý odchovaný v Zoo Zlín se v pátek vydal na cestu do aklimatizační stanice v Bulharsku. Jak sdělil za zoo Pavel Shromáždil, dravec bude zřejmě příští rok na podzim vypuštěn ...

Opilí mladíci se poprali v metru

V pátek v půl osmé večer přijala hlídka strážníků Hlídkového útvaru pražské Městské policie oznámení, že ve stanici metra Hloubětín dochází k potyčce dvou osob.

Mladík kreslil fixem po fasádě domu v Jaromírově ulici

V sobotu v půl čtvrté ráno prováděla hlídka strážníků Městské policie Praha 2 kontrolní činnost v Jaromírově ulici. Zde si strážníci všimli mladého muže, jak kreslí fixem na fasádu domu. Hlídka muže z...

Opilý řidič kličkoval po Tupolevově ulici, strážníci mu naměřili bezmála dvě a půl promile

V sobotu v deset hodin večer si všimla hlídka strážníků Městské policie Praha 9 osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po Tupolevově ulici, najížděl do protisměru a ohrožoval tak ostatní účastníky si...

V Thomayerově nemocnici bude autogramiáda spisovatelek

V areálu Fakultní Thomayerovy nemocnice, Vídeňská 800, proběhne 27. listopadu od 16 hodin autogramiáda spisovatelek Ivanky Devaté a Ireny Douskové.

Pilotní projekt Prahy 4 proti černým skládkám je úspěšný

S počátkem letošního léta zahájila městská část Praha 4 kampaň proti černým skládkám, uvedenou poněkud drsnějším, ale o to výmluvnějším sloganem: „Jsme lidi, ne prasata. Pomáhejte nám udržovat pořádek...

Z policejních protokolů

Praha 7 je druhá nejlepší pro byznys

Městká část Praha 7 je podle letošního srovnávacího výzkumu Město pro byznys druhou podnikatelsky nejpřívětivější městskou částí v Praze. Místní podnikatelé zde oceňují kupní sílu spotřebitelů, dostup...

V novém provozu zlínské kovárny Viva vyrobili jubilejní počet součástek

V novém provozu Kovárny Viva ve Zlíně vyrobili v těchto dnech jubilejní 750. tisící součástku brzd pro luxusní německé limuzíny. Za podnik to řekla Kateřina Martykánová.

Policisté ve Zlínském kraji letos vykázali už 85 lidí v souvislosti s domácím násilím

Celkem 85 agresorů vykázala z domácností v letošním roce policie ve Zlínském kraji. Sdělil to Petr Jaroš ze zlínské policie.

Autobus linky 175 bude mít od 20. 11. novou trasu

Trvalé změna trasy autobusové linky číslo 175 - jaká bude? Od zahájení provozu v úterý 20. listopadu 2012 je autobusová linka číslo 175 trvale vedena v trase Florenc – Zahradní Město – Sídliště Petrov...

Sbírka "Daruj hračku s Českým rozhlasem" chce letos splnit přání 3762 dětem z 53 domovů

V pondělí 12. listopadu začal již čtrnáctý ročník vánoční sbírky Českého rozhlasu a společnosti Tango Havlíčkův Brod „Daruj hračku s Českým rozhlasem“ pro opuštěné a handicapované děti z dětských domo...

Sbírka "Daruj hračku s Českým rozhlasem" chce letos splnit přání 3762 dětem z 53 domovů

V pondělí 12. listopadu začal již čtrnáctý ročník vánoční sbírky Českého rozhlasu a společnosti Tango Havlíčkův Brod „Daruj hračku s Českým rozhlasem“ pro opuštěné a handicapované děti z dětských domo...

120 let slaví vršovická Slavie: Rodný list vystaven v listopadu 1892 jejími cyklisty

Před 120 lety byl ve Vodičkově ulici založen Akademický cyklistický oddíl Slavia (A.C.O.S.), který se věnoval cyklistice. SK Slavia byl založen v Praze 1 v Haškově hospodě U Brejšků. O rok později v r...

Výstava figurální kresby Figurama opět ve Zlíně!

Do Zlína se vrací mezinárodní výstava kresby – Figurama 2012. Fakulta multimediálních komunikací již nyní připravuje vernisáž, která proběhne 6. prosince (18:00) v budově rektorátu UTB za účasti uznáv...

Hotel Afrika zve na Den otevřených dveří

Dvořákova Armida vyráží z Ostravy do celého světa

Brahmsovo Německé requiem bude v Ostravě dirigovat Tomáš Brauner

Přednáška přiblíží neznámé pohádky z regionu

V KNTB se uskuteční tradiční prodejní výstava výrobků chráněných dílen ERGO

Vánoční svátky, které se rychle blíží, připomene ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati (KNTB), prodejní výstava výrobků chráněných dílen ERGO Lazy Zlín. Uskuteční se ve čtvrtek 22. listopadu 2012 od 10...

Ostravský smíšený pěvecký sbor PSSO koncertuje ve středu ve Frýdku-Místku

Nakupte si umělecké předměty v Domově Sue Ryder

Vernisáž prodejní umělecké výstavy Art for Sue Ryder III. se uskuteční v pondělí 26. 11. od 18.00 hod. v Domově Sue Ryder - v Kapli a v Galerii.

Metropolitní územní plán je v nedohlednu. Padne Praha za oběť dravým developerům?

Před dvěma lety nastoupilo na pražský magistrát nové politické vedení, které mělo za úkol mimo jiné připravit a projednat základní dokument rozvoje hlavního města - nový územní plán, pracovně pojmenov...

Navštivte Akademii Sboru Jednoty bratrské v Praze

Strážníci zajistili pohřešovanou 85letou ženu

Školy před zápisy otevírají dveře

Zápis dětí do prvních tříd základních škol se v Praze 7 bude konat ve dnech 6. a 7. února 2013. Do té doby si rodiče budoucích prvňáčků musí rozmyslet, kterou školu pro svého potomka zvolí. Při výběru...

Dobročinný bazar se vydařil

Nakoupit vánoční dárky či něco na sebe a mnoho dalšího mohli návštěvníci II. Dobročinného bazaru, který probíhal ve dnech 13. - 15. Listopadu 2012 v budově Univerzitního centra ve Zlíně. Dobročinný ba...

Sbor slaví v Bašce výročí

Strážníci se zaměřili na cyklisty, ale i fanoušky fotbalu či Coldplay

V ulicích Prahy 10 se v září a říjnu třeba kolem Edenu strážníci zaměřili na veřejný pořádek nejen v souvislosti s fotbalovými fanoušky a nejen kolem rizikového derby Sparty a Slavie, ale i při koncer...

Policejní exprezident Petr Lessy nastupuje na magistrát ve Frýdku-Místku

Na radnici ve Frýdku-Místku vznikl nový odbor bezpečnostních rizik a prevence kriminality. Jeho šéfem se stal Petr Lessy.

V části Vršovic nepoteče voda

Jak informovala Veolia, v části Vršovic díky plánované výluce nepoteče voda. Čas výluky je 22. 11. od 08:00 hod do 18:00 hod, následně napouštění a tlakování, úplné obnovení dodávky vody v 20:00 hod. ...

Frýdlantské relaxační centrum Kotelna prochází modernizací

Relaxační centrum Kotelna ve Frýdlantu nad Ostravicí, které spravuje město, je jedním z největších zařízení svého druhu v Moravskoslezských Beskydech. Po deseti letech, kdy celosezónně nabízí své služ...

Havárii vodovodu uzavřela křižovatku Průběžná a V korytech. Nejezdí tramvaje

Křižovatka ulic Průběžná a V korytech ve Strašnicích je uzavřená z důvodu havárie vodovodu. Doprava bude vedená z Průběžné ulice ve směru na Jižní spojku. Na provoz v postižené oblasti dohlíží dopravn...

Razítko přijede až za vámi - rozšíření úřadu se týká dalších 5000 seniorů

Zřejmě nejen dalších víc než pět tisíc seniorů bydlících v Praze 10, ale i mnoho jejich dětí a vnuků může ocenit rozšíření velmi praktické služby – nabídka pojízdného úřadu se totiž dočká dalšího zlep...

Podolí otevře poprvé vlastní vánoční trh

Obyvatelé a návštěvníci části Podolí si zpestří adventní víkendy. Pořadatelská společnost Taiko ve spolupráci s Plaveckým stadionem Podolí a městskou částí Praha 4 vůbec poprvé otevře právě před budov...

Zlínský krajský úřad vystavuje díla významných architektů spjatých s regionem

Výstava dvou slavných architektů ze Zlínského kraje, valašsko-klobouckého Huberta Gessnera a valašskomeziříčského Zdeňka Plesníka, je nově k vidění ve 14. etáži Baťova mrakodrapu. Řekla to mluvčí zlín...

Co všechno jste netušili o knihách?

Přednáška "Co jste netušili o knihách" se uskuteční ve středu 28. 11. od 17 hod. v Zasedacím sále, 1. patro, hlavní budova Národní knihovny ČR. Vstup volný.

Screamers, Plíhal, Křesťan - Novodvorská žije hudbou

V několika málo dnech za sebou se v KC Novodvorská představí zajímavé hudební a pěvecké formace.

Bleší trh na ostravském výstavišti

Hokejisté ze zlínské univerzity se utkají s Finy

Hokejisté Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) ve svém již třetím mezinárodním utkání přivítají ve středu celek z Finska. Agentuře Mediafax to uvedl Jan Malý z tiskového oddělení školy.

Betlémská hvězda od dětí

Městská část Praha 7 a ZŠ T.G.Masaryka pořádají vánoční výstavu ,,Betlémská hvězda“, na níž budou představeny výtvarné práce žáků přihlášených základních škol

Zlínský kraj investuje do školství

Zlínští krajští radní schválili tři investiční záměry, jejich cílem je modernizovat střední školství ve Zlínském kraji. Sdělila to mluvčí zlínského hejtmanství Gabriela Dvorníková.

Nový rozpočet zlínského hejtmanství je navržen jako schodkový

Zlínští krajští radní se seznámili s návrhem krajského rozpočtu pro příští rok, který je navržen jako schodkový. Sdělila to mluvčí krajského úřadu Gabriela Dvorníková.

Mikulášská nadílka ve Kyjích

V sobotu 1. 12. od 11:00 hodin a od 14:00 hodin pořádá Městská část Praha 14 Mikulášskou nadílku v Kulturním domě v Kyjích (Šimanovská 47, Praha 9 - Kyje). Vstupné pro děti je 30 korun a pro dospělé 5...

Olympijský vítěz David Svoboda: Na Proseku mám všechno, co potřebuju

Zlatý olympionik z Londýna David Svoboda má v Praze 9 důležité zázemí. Když moderní pětibojař před lety hledal byt, kde by se usadil, vybral si novostavbu na Proseku. A v letňanském klubu SC Praha si ...

Následující články

Česká města začínají soutěžit o nejhezčí vánoční strom

Od 26. listopadu mohou Češi hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom českých měst a obcí. Své město či obec mohou občané podpořit hlasováním na www.rozsvitimevasevanoce.cz.

Česká města začínají soutěžit o nejhezčí vánoční strom

Od 26. listopadu mohou Češi hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom českých měst a obcí. Své město či obec mohou občané podpořit hlasováním na www.rozsvitimevasevanoce.cz.

Zlínský kraj bude nově proplácet stipendia i studentům z oboru zemědělec-farmář

Zlínští krajští radní odsouhlasili rozšíření systému podpory řemesel v odborném čkolství o nový obor, a to zemědělec-farmář. Řekla to mluvčí zlínského hejtmanství Gabriela Dvorníková.

Otrokovická radnice bude opět přispívat na kastraci kocourů a koček

Otrokovická radnice se rozhodla i v příštím roce přispívat lidem na kastraci kocourů a koček. Informovala o tom mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Nedělní Fauna trhy v Ostravě

Jak vypadaly staropražské Vánoce?

Vánoční výstava Staropražské Vánoce se koná od 23. 11. do 2. 1. ve výstavním skleníku botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16). Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin, 24. a 31. 12 bude ...

Odborníci poradili, jaká šunka je nejlepší

Nakrájet správně šunku, vhodně ji upravit a poznat její kvalitu není úplně snadné. Ale při správném postupu a troše cviku se to naučí každý, včetně našich známých osobností.

Konec platnosti průkazu „Označení O1" se blíží

V souladu s novelou zákona o pravidlech provozu na pozemních komunikacích a prováděcí vyhlášky, byl zaveden nový doklad označující vozidlo přepravujícího osobu zdravotně postiženou, resp. osobu, která...

Týden polského filmu začal na Spořilově

Ačkoliv se česká i východoevropská filmová tvorba v posledních letech stále častěji obrací se svými náměty i do období komunistické totalitní moci, skutečně kvalitních filmů zachycujících bídu a bezna...

Botanická plánuje investice za 700 milionů

Pavilon Západ, důstojné zázemí pro zahradníky, vybudování infrastruktury, výstavního pavilonu či lesní stezky a sociálního zázemí na Vinici svaté Kláry, to vše za 710 milionů korun, chystá pražská bot...

Dýcháme v kancelářích čistý vzduch?

Ulice ve zlínské Lesní čtvrti budou možná jednosměrné

Ulice na Lesní čtvrti ve Zlíně by se mohly stát pro motoristy jednosměrnými, radnice už má vypracovaný návrh, kterých komunikací by se zjednosměrnění týkalo. Uvedl to mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

David Saudek vystavuje v ostravské Galerii Beseda

Malíř David Saudek zahájil v Galerii Beseda v Ostravě výstavu nazvanou VŘSR – Velká říjnová symbolistní reminiscence.

Otrokovické rodiny s dětmi uspoří za svoz komunálního odpadu

Slevy na poplatcích za komunální odpad pro rodiny s dětmi přináší v Otrokovicích nové znění obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích, která vejde v platnost 1. ledna. Agenturu Mediafax o tom ve č...

Studenti zlínské zdravotnické školy pomohli vysadit ve městě nové stromy

Desítku vzrostlých jeřábů vysadili ve spolupráci s městem studenti Střední zdravotnické školy ze zlínské Broučkovy ulice. Uvedl to mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Ve Zlínském kraji se podařilo zprovoznit sedm dopravních staveb

Během října a listopadu se ve Zlínském kraji podařilo zprovoznit celkem sedm dopravních staveb, jejichž investorem bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje. Oznámila to mluvčí hejtmanství Gabriela Dvor...

Opilý řidič si chtěl u pumpy koupit další pivo

Zadrželi podezřelé muže ve sklepě

Škola má nové topení

Ve středu 21. listopadu se ve FZŠ Umělecká uskutečnilo slavnostní zakončení rozsáhlé výměny ústředního topení. Stavební práce probíhaly od poloviny července tohoto roku.

Zlínská zoo chystá víkend v adventním duchu

S předstihem se rozhodli přivítat advent v Zoo Zlín, na sobotu i neděli chystají pro návštěvníky adventní program. Sdělil to vedoucí oddělení biologické výchovy zoo Tomáš Divilek.

Policejní akce Saigon si posvítila na živnostenské provozovny

V noci ze čtvrtka na pátek policisté provedli v obvodu čtvrté městské části bezpečnostní opatření.

Zaposlouchejte se do zpěvu andělů v KC Novodvorská

Thu-Hien je duchovní učitelka a léčitelka a podle mnohých vizionářů byla identifikována jako osoba nové éry lidské evoluce. Svou posvátnou misí má pozvednout duchovní vědomí a její učení a léčení může...

Navštivte výtvarný workshop pro seniory

AUDIO: Slavie se večer v Edenu při zápasu s Baníkovci rozloučí s útočníkem Vlčkem

V pátek čeká fotbalisty Slavie, které se v posledních utkáních nedaří, poslední ligový zápas letošního roku. V Edenu se utkají s Baníkem Ostrava. Zápas začíná ve 20:15 hodin. V rámci tohoto zápasu se ...

Frontman Kabátů Pepa Vojtek potěšil nemocné děti

Na dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, dorazil frontman skupiny Kabát Josef Vojtek. Kromě dobré nálady přinesl i spoustu dárků. Zpěvák zavítal na dětské oddělení díky o...

Dočasná změna trasy a zastávek pro linky číslo 122 a 181

Z důvodu opravy vozovky v ulici K Horkám v lokalitě Záběhlice - Hostivař je od zahájení provozu v sobotu 24. listopadu 2012 do odvolání (přibližně týden) pro autobusové linky číslo 122 a 181 provedeno...

V Edenu Slavia proti ostravským Baníkovcům: Policie navrhuje místním přeparkovat auta

Pražská policie chystá v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním 1. Gambrinus ligy od osmi večer mezi celky SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. "V této souvislosti vyzýváme rezi...

Kurz napoví, jak se chovat v mimořádných situacích

Slavia počtvrté za sebou prohrála. Končícímu "Vlčákovi" ale tleskalo 7 tisíc diváků

Čtvrtou prohrou v řadě zakončila vršovická Slavia podzimní část sezóny 2012/2013. V páteční předehrávce 16. kola Gambrinus ligy podlehli sešívaní doma Baníku 0:2, přesto - jak uvedly stránky klubu - s...

Děti na výstavě žasly – Galerie Deset tedy připraví bratry Čapky „Evropské“

Výstavu bratří Čapků, zachycující jejich život a práci, pořádala vršovická radnice v říjnu v prostorách Galerie Deset. Díky propojení galerie, základní školy, Památník Karla Čapka, Společnost bratří Č...

Hokejisté vršovické Slavie rozdrtili chomutovské Piráty

Šesti zápasy 24. kola pokračovala v pátek hokejová Tipsport extraliga. Své fanoušky zklamali také Piráti z Chomutova, kteří se výsledkově i herně trápí a v pátek podlehli Slavii jednoznačně 1:5.

Pečovatelky z Prahy 10 se profesně školí už i online

Na říjnovém Veletrhu sociálních služeb došlo k navázání spolupráce mezi občanským sdružením Seppia a Pečovatelskou službou CSOP Prahy 10. Pečovatelky poskytují péči seniorům, kteří jí potřebují nejen ...

Ženám se zvednou platby za životní pojistky

Detektivové zatkli v heřmanické věznici 4 dozorce a 5 civilních zaměstnanců

Na zdrogovaného výtržníka z Moskevské z Vršovic upozornili kolemjdoucí. Stihl ještě rozbít výlohu

V polovině listopadu krátce po poledni zalarmovali policii kolemjdoucí občané s tím, že v Moskevské ulici ve Vršovicích neznámý výrostek ohrožuje okolí, křičí a demoluje lavičky. "Pravděpodobně zdrogo...

Učební obory nejsou nuda: U Krbu se ochutnávaly i flambované palačinky

S nadsázkou lze konstatovat, že škola, kde se učí cukráři, kuchaři a číšníci na tom je při své prezentaci z principu vždy lépe, než jiné – namátnou než školy matematiků ani filozofů, kde k zakousnutí ...

Advent začne ve Frýdku-Místku rozsvícením vánočního stromu

Skauti z Prahy 10 půjdou do lesoparku za čertem. Prý dobrovolně...

Rodiny s dětmi, které láká procházka v Hostivařském lesoparku mohou v neděli 2.12. využít možnosti vydat se na krátké putování za čertem Barnabášem inspirovaným adventním příběhem.

V otrokovické části Kvítkovice přibudou stovky nových stromů

Stovky nových stromů přibudou v otrokovické části Kvítkovice, pracovníci technických služeb v současné době vysazují prvních 230 dřevin. Uvedla to mluvčí radnice Lenka Krupková.

Najdou opuštěné kočky nový domov?

Pražský spolek ochránců zvířat pořádá 9. 12. od 10 do 17 hodin již 26. umísťovací výstavu opuštěných koček. Přijďte se podívat, vybrat si kočičího "parťáka" s hebkým kožíškem. Na výstavě si určitě vyb...

Krátkodobá změna trasy a zastávek pro linku číslo 244

Z důvodu konání sportovní akce XVIII. Pražský Rallysprint se od přibližně 6.00 hodin do přibližně 17.00 hodin v sobotu 1. prosince 2012 mění pro autobusovou linku číslo 244 její trasa.

Vyladěný „Stroj času", nejdražší dílo současného českého umění

Na poli umění se objevil nový směr - harmonizované umění a má před sebou ušlechtilý úkol, dokonalé vyladění duše. První dílo tohoto směru nazvané Stroj Času, jehož autory jsou Richard Watzke a Jan Rai...

Modřanský Háj získal ocenění za architekturu

Modřanský Háj, rostoucí residenční komplex, vyhrál cenu architektů pro oblast Prahy 4 v rámci soutěže Hospodářské komory České republiky - Realitní projekt roku 2012.

Nová premiéra v Divadle Na Jezerce - Darda

Zajímavá novinka Divadla Na Jezerce - originální divadelní zpracování románového bestselleru Darda spisovatelky Ireny Douskové v režii Arnošta Goldflama má premiéru 12. prosince.

V ulici Milady Horákové bude nové stromořadí

V pondělí 12. listopadu 2012 začala výsadba nového stromořadí v ulici Milady Horákové před blokem obytných domů „Molochov“, mezi ulicemi Korunovační a U Sparty.

Zlínské divadlo očekává stotisícího návštěvníka

Jubilejního diváka s pořadovým číslem 100 000 očekává v nejbližších dnech Městské divadlo Zlín.

Žirafa zve na frýdecký předvánoční jarmark

Zlínský dopravní podnik nabídl černým pasažérům neobvyklé řešení jejich pokut

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice dala během hromadné kontrolní akce neobvyklou možnost, jak vyřešit problém s pokutou za černou jízdu. Místo pokuty si mohou černí pasažéři zakoupit tříměsíční čas...

Ukradený kolotoč zřejmě skončil ve sběrně kovů

Finalistky Miss University!!! darují krev

Články abecedně vzestupné

Martin Domanský: Vždycky jsem chtěl mít malou rodinnou firmu

Martin Domanský začínal jako garážmistr v Praze, nyní patří k největším prodejcům značky Peugeot v Česku. Podnikat začal v roce 1995 v Kyjích a provozovnu zde má dodnes. Nový autosalon právě otevírá n...

Martin Dudek: V drzosti jsou si ženy i muži rovni

Kdo je více neomalený, drzý či lhostejný ke druhým – muži, nebo ženy? Asi by většina z nás řekla, že spíše muži. Ale jak si žádá doba a genderová rovnost, rozdíly se zřejmě stírají. Soudím tak podle d...

Martin France: Produkci se věnuji už 17 let. První rok přišlo na akci jen 40 lidí

Martin France původně vystudoval ekonomii, skutečně se jí ale nikdy věnovat nechtěl. Lákala ho divadelní prkna a zpěv. Účinkoval v několika muzikálech a už 17 let sám koncerty organizuje.

Martin Hilský oslaví své životní jubileum v Divadle Antonína Dvořáka

Martin Janečka rezignoval na mandát zastupitele

Martin Janečka už není zastupitelem města Zlína. Na svůj mandát rezignoval, o svém rozhodnutí dnes informoval primátora města Miroslava Adámka dopisem. Za důvod rezignace uvedl rozhodnutí Krajského so...

Martin Kasík: Janáček odmítal hudbu jako pouhou hru

Martin Klásek – adoptivní otec Spejbla a Hurvínka – slaví 45 let na scéně

Martin Klásek – adoptivní otec Spejbla a Hurvínka slaví 45 let na scéně Divadla S+H. Začínal tu jako sotva osmnáctiletý mladíček. Prosadil se nejen jako interpret Spejbla a Hurvínka, ale také jako rež...

Martin Klimeš vystavuje ve Fiducii

Martin Matzke útočil v Brně na stupně vítězů

V mistrovství světa vozů Grand Tourismo, které se jelo o víkendu 22. a 23. května na Masarykově okruhu v Brně, bojoval v kategorii GT3 roudnický závodník Martin Matzke se svým rakouským spolujezdcem N...

Martin Pacovský: O plyn ze Spojených států soupeříme s Asií. Záleží na tom, kdo nabídne víc

Ceny plynu na následující topnou sezonu by se podle jeho názoru už neměly utrhnout ze řetězu. Na druhé straně upozorňuje, že cenu komodity může výrazně ovlivnit ekonomika asijských zemí, které s Evrop...

Články abecedně sestupně

Martin Wisczor nafotil detaily krajiny

Martin Valovič (ODS) je starostou Prahy 10. Volba byla vyhrocená

Praha 10 má zvoleno nové vedení. Na vyhroceném ustavujícím zastupitelstvu Prahy 10 byl pohodlnou většinou 30 hlasů z 45 přítomných zastupitelů zvolen starostou Martin Valovič (ODS).

Martin Tománek vyhrál soutěž mladých designérů

Soutěž mladých designérů vyhlášená společností VOKD Svařované sítě skončila. Porota přiřkla vitězství studentovi Martinu Tománkovi z Vysokého učení technického v Brně.

Martin Stránský hraje Pod Palmovkou a pražští řidiči ho rozčilují

Herec a dabér Martin Stránský je veřejnosti známý především díky svému hlasu, který propůjčil hlavním postavám v seriálech Dr. House nebo Dr. Ludsky. Lékaře v současnosti hraje i v seriálu Ordinace v ...

Martin Strakoš provede Ostravany středem města a interiéry

Martin Strakoš přiblíží ve Fiducii finskou architekturu

Martin Strakoš představí zajímavé ostravské interiéry

Martin Straka musí mačkat spoušť

První kniha fotografií Martina Straky je na světě. Fotoreportér však uvažuje o druhé, kterou chce věnovat motorismu.

Martin Špetla: Chceme vrátit město občanům.

Do říjnových komunálních voleb ve Frýdku-Místku vede kandidátku TOP 09 Ing. Martin Špetla.

Martin Popelář vystavuje fota na radnici