Podívejte se do 70. a 80. let minulého století! Kdy? Od čtvrtka 19.května každý den. Kde? V centru Prahy, v obchodním domě Kotva. Jste už na cestu časem připraveni? Společně se spolkem Art Salon S tam právě vyrážíme.
V sobotu 21. května 2022 bude v rámci festivalu Open House zpřístupněna pro veřejnost budova radnice MČ Praha 12. Podle vyjádření radnice budou tak návštěvníci mít možnost podívat se i do prostor, které jsou za běžného provozu veřejnosti zapovězeny. Co tedy návštěvníci uvidí?
K restauraci, kde ležel zraněný, vyjížděli strážníci. Muž tvrdil, že spadnul ze stromu a od kolem poházené elektroniky se pohoršeně distancoval. Příchodem provozního dostal ale příběh zcela jiný obsah.
Slavnostním poklepáním základního kamene byla symbolicky zahájena výstavba nové administrativní budovy Roztyly Plaza. Podle společnosti Passerinvest Group v současné době již probíhají práce na výstavbě podzemních pater s kapacitou 330 parkovacích míst pro nájemce a dalších 100 míst pro parkoviště P+R.
Technická správa komunikací Praha, společnost plně vlastněná městem Prahou, se přestěhovala z údajně nevyhovující magistrátní budovy do nových luxusních kanceláří v Centru Stromovka na Praze 7. Podle Ondřeje Prokopa, předsedy hnutí ANO v Praze se dřívější měsíční nájem TSK ve výši 134 tisíc korun zvedl na neuvěřitelných 2,3 milionů korun! Navíc tato částka nepoputuje jako dříve do městské pokladny, ale k soukromému subjektu. Navíc nájemní smlouva z června 2020 nebyla podepsána na standardní dobu, ale až na 7 let. Jak to management TSK odůvodnil?
Podle informací městské policie Praha cestou do služby její strážníci zpacifikovali potyčku. Díky jejich zásahu se naštěstí nikomu nic nestalo. Co předcházelo potyčce mužů, nyní zjišťují policisté.
Městská policie Praha má podle Ireny Seifertové, vedoucí Kanceláře ředitele komunikace s médii a veřejností Městské policie Praha, 2 090 zaměstnanců, z toho je 1 907 strážníků. Práci strážníků okrskářů pak vykonává 398 kolegů. Znáte toho svého? Najděte si ho zadáním své ulice na webu MP Praha.
Vítězný návrh pro rekonstrukci usedlosti Cibulka vytvořilo studio Petr Hájek Architekti. V soutěžním architektonickém workshopu trvajícím 148 dní se na tom shodla osmičlenná odborná porota složená z odborníků na architekturu, zdravotnictví a sociální péči a ze zástupců Nadace rodiny Vlčkových.
Včera v osm hodin večer v Praze-Vinoři zadržela hlídka strážníků za volantem mladíka se zákazem řízení a poté překvapivě zjistila, že je mladík hledanou osobou. Podívejte se na video zásahu.
Strážci všeobecného dobra se v těchto případech chytí neomylně vždycky. Naskočí na vlnu a plácnou sebevětší blbost, jen aby se na mediální kauze trochu sklouzli. Na ty bychom si měli dávat největšího majzla.
Připravme se na další studenou válku. Tentokrát ale bude zřejmě opravdu naskakovat husí kůže a zábst prsty. Snížit provozní teplotu kanceláří i domácností a omezit jízdu autem už oficiálně doporučuje EU i vládní představitelé jednotlivých zemí.
Rada hlavního města Prahy dnes schválila jmenování nového ředitele odboru Kanceláře primátora MHMP Jiřího Hoskovce. Ten je přitom dlouhodobě vedoucím poradců Zdeňka Hřiba. Rozhodnutí kritizuje opozice.
Utajená gotická věž staroměstského opevnění se nachází ve dvoře v Bartolomějské č. 4, což je pověstná „Čtyřka“ z Hříšných lidí Města pražského, působiště rady Vacátka. Dodnes zde sídlí policie.
Bývalí radní Prahy 22 zablokovali včera projednávání bodu, který obsahoval informace o trestněprávním konání minulého vedení radnice. „Mně osobně nejvíc mrzí, že blokaci programu provedli ti, kteří se nejvíc zaklínali transparentnosti a otevřenou komunikací radnice,“ postěžoval si starosta Tomáš Kaněra (ANO).
Život nám přináší různé situace a někdy se zkrátka potřebujeme co nejrychleji zbavit starých či nepotřebných věcí z bytu, domu, kanceláří či sklepa. Především vyklízení pozůstalostí stálo už nejednu rodinu mnoho nervů, času a také peněz za pohonné hmoty, a nemuselo se právě jednat o byt po 90leté babičce připomínající dobře zásobené veteštnictví…
Pražský magistrát se rozhodl zakázat koňské povozy v centru města. Aktivisté na magistrátu rozhodnutí odůvodnili údajným týráním koní, ze strany majitelů. Koně obecně prý nemají v centru co pohledávat.
Dělat rozhovor s temperamentní herečkou a zpěvačkou Rozálii Havelkovou (24), která aktuálně září v muzikálu Cabaret, je čirá radost. Neuhne ze žádné otázky, s odpověďmi se „nemaže“ a ráda je prokládá smíchem.
Vztek a bezmoc cloumá členy Cechu českých fiakrů, kterým vedení Prahy chce zamezit provozovat koňské povozy v centru metropole. Zákaz začne platit od 1. 1. 2023. „Asi se chtějí dostat levně k těm koním a poslat je na jatka. Zábranský (radní za Piráty) je zlo,“ komentoval rozhodnutí Prahy předseda cechu Josef Kočovský v rozhovoru pro Naše Praha.
Zkušený novinář Jiří Bigas, který je momentálně „rozkročený“ mezi Prahou 4, kde pracuje, a Prahou 5, ve které bydlí, zavzpomínal u příležitosti nedávného 17. listopadu na havlovskou éru. A také Naší Praze prozradil, co ho v metropoli aktuálně trápí a ze kterých občanských či novinářských dotazů tzv. „roste“.
Po dětsky romantických představách o práci mezi popeláři či na vesmírné stanici se Mgr. Iveta Zetochová rozhodla už na konci základní školy pro práci v advokacii. Svého cíle dosáhla a nyní se chystá na příchozí rozvodovou vlnu i na žaloby proti cestovním kancelářím.
Už jste o tom slyšeli? Praha by měla mít po vzoru Dubaje první krytou lyžařskou sjezdovku s celoročním provozem. Tajemný investor plánuje celý projekt za 6 miliard korun realizovat vedle dostihového závodiště v Chuchli. Areál má pracovní název Sport areál Lahovice
Už jste o tom slyšeli? Praha by měla mít po vzoru Dubaje první krytou lyžařskou sjezdovku s celoročním provozem. Tajemný investor plánuje celý projekt za 6 miliard korun realizovat vedle dostihového závodiště v Chuchli. Areál má pracovní název Sport areál Lahovice.
Praha - Hotelový řetězec Czech Inn Hotels přišel s nabídkou nájmů plně vybavených malometrážních bytů po celé Praze za ceny od 6 500 Kč za měsíc. V nabídce jsou i apartmány včetně kuchyní za 16.500 korun plus služby.
Záchytné parkoviště v Přívoze má snížit počty aut, kterými řidiči jedou do samotného centra Ostravy. Má však dvě nevýhody – nedá se k němu odbočit a je v nevhodném místě.
Profesor Prymula v exkluzivním rozhovoru s Janem Bělohubým pro Naši Prahu a Zulice.cz nejen komentuje současnou situaci, ale vysvětluje - třeba zda je možné „chytit“ koronavir opětovně, či zda se po prodělání získá imunita jako u spalniček. Jestli je latinskoamerický zabiják „jiný“ než COVID u nás. Proč je u nás situace hrozivější, než v sousedním Rakousku. Jestli viru napomáhá klimatizace, jaká je slabina roušek, a proč je z pohledu koronaviru Praha „časovanou bombou“. Zda druhá vlna bude nárazovou vlnou či jen postupným přílivem.
Spory ve vedení fakulty, pochybné přijímání protekčních studentů, nedostatek odborných vyučujících - to jsou problémy lékařské fakulty Ostravské univerzity, kvůli kterým je fakulta bez akreditace.
Nusle/Vyšehrad - Rozpadající se nádraží Vyšehrad, ostuda Prahy, by mohlo zazářit ve své secesní kráse. Stačí málo. Aby se Praha dohodla s nynějším majitelem na vykoupení.
Celkem 8.100 ztracených předmětů, meziročně o 8,5 % více, registroval Dopravní podnik Praha (DPP) loni v MHD. Necelých 75 % všech ztrát tvořily věci, které neobsahovaly osobní údaje a byly předány do kanceláře Ztrát a nálezů Magistrátu hl. m. Prahy v ulici Karolíny Světlé.
Dne 27.1. osvobodili koncentrační tábor Osvětim (Ausc hwitz) sovětští vojáci. Zde je příběh jedné z přeživších Suzany Winternitzové, jak si ho pamatuje její syn Jiří Cysař, shodnou okolností kolega novinář:
Nyní je na pozemku o velikosti přes 150 tisíc metrů čtverečních na pomezí Liboce a Ruzyně velký a uzavřený skladový areál s intenzivní kamionovou dopravou. Sklady a kanceláře na tomto místě bude investor pronajímat ještě minimálně do poloviny roku 2023. Pak by se mohlo začít stavět.
Bývaly tu od roku 1901 městské lázně, chlouba Žižkova. Na začátku Husitské pak zde v druhé polovině devadesátých let i úspěšná Trawesti show. Co tam bude dál? Radnice hledá nájemce.
Rozhýbat Česko a být fit, to je cíl Aquapalace Praha, který aktivně podporuje projekt Let´s be Active. Nejen po celý podzim vyzkoušíte nové druhy cvičení, získáte další motivaci pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale také vás čeká zábava a získáte i nové přátele, kteří budou mít stejný cíl a motivaci. Projekt Let´s be Active probíhá pod záštitou České komory Fitness.
Staré Město a orloj, Hradčany a sv.Vít, Karlův most a Malá strana, Obecní dům a Klementinum, Karlák i Václavák, ale i třeba žižkovský vysílač, Vrtbovská zahrada, Vyšehrad i Hvězda, památník na Vítkově… Praha má mnoho krásných míst, kam je nejlépe zajít pěšky. S tím bohužel souvisí jiné velmi smutné prvenství. Víte jaké?
Vysočany/Žižkov - Ústřední telekomunikační budova (ÚTB) (též Mordor) zmizí z panoramatu Prahy. Výrazná dominanta vznikla v 70. letech a ve své době patřila k největším v ČSSR. Měřila 85 metrů. Bourat se bude v roce 2022.
Hezký nápad přišel z šestkové radnice. Radní za sociální politiku a zdravotnictví Marián Hošek (KLID, KDU-ČSL) se s příchodem nového školního roku rozhodl ulehčit situaci mnoha rodičům a zaštítil akci Pošli aktovku dál. Oč běží?
Apollo 11 znovu odstartuje, tentokrát z pražské Žižkovské věže, a to už tuto sobotu. Pro návštěvníky je připraven videomapping vzletu rakety Saturn V s přesnou zvukovou kulisou a kouřem tak, aby co nejvěrněji připomněl historickou událost.
Bubny - Pražské Quadrienále (PQ), největší světová přehlídka divadla a scénografie můžete do 16. června navštívit na Výstavišti. Uvidíte expozice 800 umělců umělců ze 79 zemí světa, kteří předvedou přes 600 performancí, workshopů a přednášek.
Vypadá to jako nekonečný seriál. Jednání Prahy s vládou o tzv. vládní čtvrti pro 10.000 úředníků sice zatím žádné výsledky nepřinesla, ale mají přeci jen pozitivní dopad. Začalo se mluvit o tom, co severní část města potřebuje.
Dopravní podnik Praha (DPP) v roce 2018 registroval celkem 7.464 ztracených předmětů. Zpět majitelům se úspěšně vrátila zhruba třetina z nich (2.451 předmětů). Skoro třetinu z celkového počtu tvořily nálezy s osobními doklady (2 029).
Frýdkem-Místkem otřásá nevídaná aféra. Před soudem stojí tři primátoři - dva bývalí a jeden současný Eva Richtrová, Petr Cvik, Michal Pobucký a další bývalí radní, mezi nimi i současný radní Jiří Zaoral (všichni ČSSD). Za škodu, která podle státního zástupce přesahuje 14 milionu korun, jim hrozí nepodmíněné tresty. Kauza nemá v České republice obdobu a ukazuje, jak ve městě dlouhá léta hospodařili sociální demokraté. Nejde o ojedinělý případ, podobně se na městě kšeftovalo i v dalších případech. Sociální demokraté vyznávali heslo: Z cizího krev neteče. Jenže vše v konečném důsledku zaplatili občané na daních.
Praha není jen hlavní metropolí České republiky, ale také městem s největší kriminalitou v zemi. Víte, které části Prahy jsou na tom nejhůře a které jsou naopak celkem bezpečné? Prozradíme vám, jak si Praha vede v počtu vloupání a v kterých místech si musíte dát pozor na zloděje i další kriminální živly.
Kasační stížnost Městské části Praha-Troja zamítl Nejvyšší správní soud (NSS). Troja si stěžovala, na umístění centrální administrativní budovy pražské záchranky u vyústění tunelu Blanka u Trojského mostu.
Luxusní tapety i podlahy patří mezi vybavení interiéru, které rozhodně nekupujeme každý rok. O to důležitější je věnovat jejich výběru dostatečnou péči, aby se nám jednak neokoukaly, a jednak i něco vydržely. Víte, z čeho máte na výběr a kde koupit luxusní tapety a luxusní podlahy, které jsou k vidění v nejlepších hotelech jako Hilton či Four Seasons?
Větší náklady na udržení stálého klimatu nutného pro přechovávání vzácných uměleckých děl bude mít po současných teplých dnech Národní galerie v Praze. Uvedla to mluvčí instituce Tereza Ježková.
Seifertovu ulici, jednu z nejfrekventovanějších ulic pražského Žižkova, možná čeká proměna. Její případnou podobu určí studie, která vznikla ve spolupráci Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) a architektonické kanceláře edit!. Studie řeší veřejný prostor ulic Táboritská a Seifertova od Olšanského náměstí až po ulici Chlumova. První návrh byl zveřejněn loni na jaře. Na základě připomínek vytvořili edit! architekti následně alternativní řešení území kolem tramvajové zastávky Lipanská. Druhá varianta studie reflektuje připomínky komise pro regeneraci Prahy 3, památkářů i podněty obyvatel. V jaké podobě a zdali bude studie nakonec schválena, by se mělo rozhodnout do konce roku.
Radnice Prahy 8 souhlasí s návrhem nové čtvrti pro 5000 obyvatel na Rohanském ostrově. Domy tam bude stavět společnost Sekyra Group, která si na základě jednání s magistrátem a městskou částí nechala připravit závaznou územní studii nové zástavby, regulující například hustotu či výšku budov.
Jak se městské části a Technická správa komunikací hl. m. Prahy na údržbu, která stojí hlavní město stovky milionů ročně, připravují, jak často se bude údržba provádět a jaký mají na zelené části města rozpočet? A kam nahlásit zanedbané a neudržované travnaté plochy?
Developerská společnost Metrostav Development, a.s. výrazně pokročila se stavbou projektu Palmovka Open Park. Projekt nedaleko stanice metra Palmovka, jehož srdcem je unikátní revitalizovaná tovární hala původní strojírny Horák a Hlava, se v červnu dočká kolaudace prvních budov.
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v roce 2017 evidoval celkem 6 453 ztracených předmětů, úspěšně se našlo 2 243 předmětů, tj. zhruba 35 %. Kromě toho se pak v dopravních prostředcích našlo také 1 019 různých osobních dokladů (ty se do celkového počtu ztrát nezapočítávají). Počty ztrát rok od roku rostou, pokračoval tak trend nárůstu počtu ztrát.
Britský stavitel William Heerlein Lindley (připomínáme si jeho narození před 165 lety 30. ledna) se díky kanálům stal šlechticem. Britský král věděl, proč mu titul Sir uděluje.
Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy mají nového šéfa a zároveň se mohou pochlubit i tím, že odcházející ředitel Marcel Grün se stal čestným občanem Prahy.
Na světě není mnoho lidí, kteří by si zaplavali v ledové vodě přímo na severním pólu. Aleši Březinovi z Frýdku-Místku se to podařilo. Nyní jej láká opačná strana zeměkoule. Rád by se podíval do Antarktidy a na jižní pól.
V Nové budově Národního muzea návštěvníci poznají další ze stránek Tomáše Garriqua Masaryka. Tentokrát se jim představí poklady z Hradního fotoarchivu.
Ve středu 4. října se slavnostně otevřelo Pražské kreativní centrum (PKC). Prostor, kam se mohou soustředit organizace a lidé z kulturních a kreativních odvětví, se nachází v Radničních domech nedaleko Staroměstského náměstí.
V sedm hodin večer skončil 5. bod jednání (z 23 bodů od dopoledne) pondělního bouřlivého zastupitelstva, řadu hodin politici vzrušeně diskutovali o rámcové studii o podobě lokality Slatiny – Bohdalec. Rámcová a koncepční studie má nekonkrétně spíše naznačovat možnosti území, jak by mohlo vypadat za desítky let a sloužit jako podklady pro diskuze včetně architektů. Vznikly i petice proti, je ovšem možné, že za peticí stojí i majitelé zdejších pozemků a může zasahovat i mezi politiky.
Dům U Voříkovských v Liliové ulici 219/5, který bude od letošního podzimu sloužit jako pracoviště Národního památkového ústavu. Má v pátek 28. července otevřeno od 14 do 19 hodin, poslední komentovaná prohlídka začíná v 18 hodin.
V Praze je zhruba sedm tisíc neobydlených domů. Denně kolem nich projdou bez povšimnutí tisíce lidí. Zájem tyto domy vzbudí až ve chvíli, kdy se s nimi jejich majitelé rozhodnout něco dělat. Takový osud potkal i dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Ten jde po letech sporů k zemi a nahradí ho novostavba.
Ze své úspěšné výstavní premiéry v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka! Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety a nyní jej budou mít návštěvníci možnost spatřit po dobu jednoho týdne v Českém muzeu hudby.
V těchto týdnech jsou postupně zváni do kanceláře starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové (TOP 09) zájemci o antigraffiti program. Program vyhlásila žižkovská radnice a její starostka na podzim a do ledna se mohli majitelé nemovitostí ve vlastnictví fyzických a právnických osob.
Pilotní projekt Pražské židle & stolky zaznamenal v roce 2016 velký úspěch, a proto se Praha rozhodla jej pro nadcházející sezónu rozšířit na další místa ve městě. Aby byl rozptyl lokalit co nejširší a veřejnost byla co nejvíce spokojená, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) vyhlásil pro výběr dalších míst veřejnou otevřenou výzvu.
Dopravní podnik Praha (DPP) začne sám vymáhat nezaplacené pokuty za jízdu načerno a další přestupky proti přepravnímu řádu. Už to nebudou dělat externí firmy, které si na tom mastily kapsu.
Černý humor martýrií výstavby domků vypráví, že dříve se stavěly pro děti, nyní pro vnuky. Prý kvůli průtahům úřadů, politiků, spolků, aktivistů. I nová výstavba v Praze svůj boj prohrává. Podle údajů Naší Prahy je na tom metropole s nově povolovanými stavbami nejhůře z republiky. Prodávají se ze zásob byty, které byly povoleny před lety. Kam to vymrští ceny bydlení studentům, mladým rodinám či střední příjmové skupině? A za kolik let díky bojkotu městských investic do metra, parkovišť, obchvatů, tunelů a infrastruktury stane Praha nejen cenově neobyvatelnou?
Sbírka plyšáků, kterou Praha 7 vyhlásila v půlce listopadu, je u konce. Tisíce plyšových hraček nyní putují na místa, kde budou moci dále dělat radost dětem, které to nejvíce potřebují.
Praha 7 se připravuje na kalamitní situace, které mohou nastat během zimního období. Radnice v současné době shání dobrovolníky z řad občanů sedmé městské části, kteří by byli ochotní v případě potřeby pomoci s posypem ledovky. Přitom na úklid ulic má radnice vyčleněné peníze v rozpočtu.
Zbydou vám doma po předvánočním úklidu nepotřebné plyšové hračky? Přineste je na úřad Prahy 7 nebo do informačních center Prahy 7, aby mohly dál dělat radost! Sedmá městská část zahajuje adventní sbírku plyšáků pro republikové i dobrovolné hasiče a zdravotnickou záchrannou službu. Ti je pak budou dávat dětem při dopravních nehodách nebo jiných krizových situacích, čímž zmírní dopady na dětskou psychiku.
V době, kdy celoevropsky dramaticky klesá porodnost, se známá ekonomka Markéta Šichtařová připravuje přivést na svět pátého potomka. Těhotenství ani malé děti ji však nebrání v pracovním zápalu či v břitkých komentářích pražských poměrů a ekonomických vyhlídek.
Praha 7 zahajuje dlouho připravovanou rekonstrukci vodárenské věže v ulici Na Výšinách. Radnice během následujících dvanácti měsíců kompletně obnoví celý památkově chráněný objekt, včetně vnitřních prostor, přístavby a přilehlého areálu. Po rekonstrukci se do věže vrátí Dům dětí a mládeže a vznikne zde i jedna nová třída mateřské školy.
Centrum hlavního města se konečně dočká modernizace, která obstojí i v evropském srovnání. Spodní část Václavského náměstí se začne revitalizovat v roce 2018. Od zahájení prací by měla být hotová za tři až pět měsíců.
Muzeum hlavního města Prahy slaví v tomto roce 135 let od svého založení. Při této příležitosti se hlavní budova Muzea otevře 2. října 2016 pro veřejnost zdarma a na návštěvníky bude čekat bohatý program.
Šestnáctipodlažní Hotel Juno byl postavený v 70. letech a zrekonstruovaný v roce 2004. Nedaleko něj může vyrůst další výškový dům s 12 podlažími. Vyplývá to ze záměru stavby pro posouzení v procesu vlivu na životní prostředí EIA.
Městská část Praha 7 a investor projektu Palác Stromovka, společnost Lordship, nalezli po více než dvaceti měsících jednání shodu. Ta se promítá v sedmnáctistránkovém dodatku k původní nájemní smlouvě z roku 2002. Upravený projekt Paláce Stromovka tak po více než čtrnácti letech směřuje k realizaci.
Přibyly další vzájemně nekompatibilní zóny. Některé radnice je odmítají jako posouvání problému a podporují souběžnou výstavbu nových parkovacích míst, jiné věří v namalování čar na asfalt a výběr poplatků. Ceny rezidentům zvýšily. Přitom v rezidenčních čtvrtích ani záchytně na okrajích se parkovací domy či parkoviště nestaví, nepokračuje ani výstavba metra či obchvatů. Realizuje se pouze restrikce – navíc v každé zóně jinak. Od září navíc bude podle informací redakce časopisu Naše Praha zaváděn kamerový „monitoring“ pohybu vozidel.
V pondělí 22. srpna rozhodčí soud zamítl žalobu akciové společnosti ČKD Praha DIZ. Společnost po hlavním městě vymáhala částku 1 676 621 817,76 Kč z důvodu údajného zvýšení nákladů kvůli průtahům týkajícím se dokončení Tunelového komplexu Blanka. Proti rozhodnutí rozhodčího soudu se nelze odvolat.
V pražském Muzeu Grévin dnešním dnem ožil fascinující svět velkého českého podnikatele Tomáše Bati. Nejzábavnější muzeum voskových figurín otevřelo ve spolupráci se zlínskou Nadací Tomáše Bati novou část expozice. Návštěvníkům zprostředkuje svět tohoto významného muže a jeho životní filozofii. Přijďte ho zažít i vy. Inspirovat a bavit bude od srpna až do konce října.
Sdružení H-Triatlon letos pořádá již pátý ročník amatérského silničního triatlonového závodu, který se letos uskuteční v neděli 24. července 2016 v pražských Horních Počernicích. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích čtyřech ročnících. Pražský triatlon je součástí bodované série H-Triatlon TOUR 2016, jejíž hlavní cenou je letenka na havajského Ironmana. Pro vítězku a vítěze bodované série jsou připraveny také dva LCD televizory.
Na jedné z posledních volných parcel v centru Prahy roste unikátní polyfunkční budova s obchody, restauracemi a kancelářemi. Investor začíná nabízet pronájem kanceláří a dalších prostor. Autorem budovy s terasami plnými rostlin je držitel několika prestižních architektonických cen, Stanislav Fiala. Moderní budovu chce architekt citlivě propojit s historickým Schönkirchovským palácem, a spojit tak historii s moderní architekturou.
Do redakce nám velmi často chodí dotazy čtenářů týkající se vlastnictví plotů, jejich bezprostředního okolí a možnosti jejich úpravy. Na čtenářský dotaz odpovídal J. V Martínek z Advokátní kanceláře Martinek & partner
Pražané mohou ode dneška třídit elektroodpad snadněji, a to díky poradensko-prodejnímu portálu eSvětlo.cz. Ten v letošním květnu umístil sběrnou nádobu na vysloužilé světelné zdroje do své kanceláře přímo na Václavském náměstí u pomníku sv. Václava.
Určitě chcete a přemýšlíte, jak zlepšit jazykové znalosti vašeho syna nebo dcery. Angličtinu by přece každý student měl solidně zvládnout na střední škole, a k tomu ještě další jazyk na úrovni aspoň B1. Na vysoké už na studium jazyků moc času nebude!
Blíží se šestý ročník amatérského běžeckého krosu Skalka, který je určený nejen profesionálním a rekreačním sportovcům, ale i rodinám s dětmi. Letošní ročník proběhne v neděli 24. dubna v již tradičním a krásném prostředí rezervace Skalka.
Centrum zdraví Sagena z Frýdku-Místku patří v Moravskoslezském kraji k zařízením, která poskytují špičkovou zdravotní péči tzv. pod jednou střechou. Pracují v něm jedni z nejlepších lékařů – specialistů i vyškolený zdravotnický personál. Nevídaná je otevírací doba – od 6 do 20 hodin, takže pacient si kvůli vyšetření nebo rehabilitaci nemusí brát volno. Co je důležité, že klienti jsou objednáváni na čas, a jelikož čas je drahocenný, všichni to rádi ocení.
Na večerní Letnou se sype těžký sníh. Jako by zima na začátku března chtěla dohnat to, co doposud nezvládla. Rozlehlý park je téměř prázdný. Kdo nemusí, ven nechodí. Zpoza rohu se najednou vynoří dvacítka běžců.
Eva Torčíková otevřela v Místku prodejnu s novou generací oblečení, které využívá vlákna pokrytá stříbrem. Nosí je sportovci, ale pro své antibakteriální a termoregulační vlastnosti je stále častěji využívají i lidé, kteří nesportují nebo mají zdravotní problémy. Oblečení totiž téměř léčí a navíc v létě chladí a v zimě zahřeje.
V těchto dnech začíná rozsáhlá oprava další části střechy Valdštejnského paláce. Během 37 týdnů dělníci vymění střešní krytinu budovy A a také opraví a natřou fasádu.
Město Frýdek-Místek podepsalo v lednu s akciovou společností Slezan Frýdek- Místek Memorandum o spolupráci, které umožní využít textilní objekty na území města. Dohodu popsal náměstek primátora Jiří Kajzar (Naše Město), který memorandum se zástupci Slezanu připravoval.
Léta chátrající objekty Panského statku by během dvou měly let projít pečlivou rekonstrukcí a dostavbou, která jej promění v atraktivní obytnou rezidencí.
Ve školním roce 2014/2015 bylo České školní inspekci doručeno 38 710 záznamů o úrazech, jeden z nich byl smrtelný. V porovnání s předcházejícím školním rokem je to o 7269 úrazů více, nárůst tedy činí přes 23 procent. K největšímu počtu zranění došlo na základních školách.
Počet vloupání do rodinných domů, bytů i firem rok od roku neustále stoupá a to především ve velkých městech. Jen málokdo si dokáže představit o co vše může přijít v případě vloupání, požáru nebo vytopení domácnosti či kanceláře, dokud toto nezažije na vlastní kůži.
Bývalá vodárenská věž na Letné již nějaký čas vystěhovaná a s její rekonstrukcí se mělo začít v létě. Ta se však na nějaký čas ještě odkládá. Důvodem je nutnost přepracovat projekt, který podle současného vedení radnice obsahoval řadu pochybení a nepočítal s návratem volnočasových aktivit dětí a mládeže.
Radniční koalice se v MČ Praha 5 rozpadla. Na důvody, proč se tak stalo a co nyní bude následovat, se Naše Praha 5 zeptala 1. zástupce starosty Lukáše Budína (SZ).
Praha 4 má pro své obyvatele 27 nových bytů, které získala rekonstrukcí bývalých kancelářských prostor úřadu městské části Praha 4 v objektech v Táborské ulici.
Plány společnosti VCES Property Development na revitalizaci bývalé bubenečské papírny naberou zřejmě zpoždění vzhledem k nutnosti zpracovat dokumentaci EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí, které nařídil magistrátní odbor ochrany prostředí.
Stejně jako celý lidský organismus, potřebují i oči pauzu. Během dovolené na oči může působit i řada vlivů, které jim spíše uškodí. Oči mohou být podrážděné vlivem slunečného záření, větru nebo chemicky upravovanou vodou z bazénů. To vše činí oči náchylnějšími k zánětům. Návrat do pracovního procesu není pro oči snadný. Negativně působit může práce na počítači a klimatizované kanceláře.
V Česku se ročně rozhodne uzavřít sňatek kolem 40 tisíc párů. Počty sňatků, které ročně uzavřeli obyvatelé České republiky, se od 90. let minulého století snížily o polovinu. Lidé se častěji rozhodují pro „život na psí knížku“. Zpravidla společný život bez svatby volí lidé ve větších městech a s vyšším vzděláním. Je to pro ně ale výhodné?
Unikátní pojízdná expozice, která přibližuje historii boje legionářů v Rusku v letech 1918 – 1920, je až do 26. srpna přistavena na Nákladovém nádraží Žižkov.
Podle průzkumu si dovolenou během letošního léta vybere 85 procent Čechů. Ne všichni se ale domů vrátí spokojení. Špinavý pokoj, jiný než slíbený hotel nebo špatná strava – to jsou věci, které Češi po návratu z dovolené nejčastěji reklamují.