S novinkou, jak zlepšit informování svých obyvatel, přichází Praha 10. Od srpna zahajuje zkušební provoz bezplatného zasílání informací formou SMS. Od prázdnin také vychází tištěné noviny Praha 10 jako měsíčník. Letos bude Praha 10 SMS informování testovat, podle zájmu občanů se pak rozhodne, zda v něm bude pokračovat. Každý registrovaný uživatel se může přihlásit k odběru novinek z těchto oblastí: doprava, krizové události, kultura, sport, volby a zastupitelstvo. „Samostatnou kategorii tvoří blokové čištění ulic, kde si zájemce označí navíc lokalitu svého bydliště. Rozhodně nechceme naše obyvatele zasypávat desítkami textových zpráv, mělo by se jednat opravdu o ty nejdůležitější události či zprávy z daných oblastí života,“ popsal Richter. Starosta Richter v této souvislosti připomněl, že Praha 10 byla mj. první pražskou městskou částí, která si založila své facebookovou stránku. „Máme nyní již téměř 4.500 odběratelů aktualit a Facebook používáme k více neformální komunikaci s našimi občany,“ uvedl Richter, jehož oficiální facebooková stránka má více než 19 000 uživatelů. Technické řešení SMS informování pro Prahu 10 vytvořila společnost O2 Telefónica. Koncem roku chce Praha 10 vyhodnotit využívání této služby a rozhodnout o jejím případném pokračování.
Jak přihlásit odběr informačních SMS Prahy 10?
- Registrovat se zájemci mohou na portálu http://sms.praha10.cz,
- prostřednictvím call-centra Prahy 10 na telefonním čísle 840 11 12 13, anebo
- SMS registrací na číslo 99962006 REG DOPR (doprava), KRIZ (krizové události), KULT (kultura), SPOR (sport), VOLB (volby) nebo ZAST (zastupitelstvo).
- V rámci přehlednosti je registrace na blokové čištění (podle konkrétních ulic) výrazně snazší udělat přes webový portál nebo call centrum.
Legenda k registraci na blokové čístění podle lokalit Prahy 10:
BLOK 01 Kapraďová + parkoviště u č. 2-10, Sasanková, Platanová (Sasanková – Kapraďová), Topolová (Zvonková – Práčská), Jasmínová, parkovací cesta + spojka s Práčskou, Přesličková, Hledíková + spojky s Jasmínovou I. a II. + parkoviště, Jiříčkové, Mládežnická, Škábova, parkoviště podél Práčské u křiž. s ul. Jiříčkové, Ellnerové, Aubrechtové, Sněženková (Hvozdíková – Práčská)
BLOK 02 Ostružinová (Fialková – Jabloňová) + parkoviště, Střemchová (Malinová – Jabloňová), Šafránová, Rybízová (Jahodová – Malinová), Malinová plus 2x spojka s Jabloňovou, Hvozdíková (Jahodová – Sněženková), Topolová (Jahodová – Zvonková), Chrpová (Jahodová – Jabloňová), Zvonková, Sněženková (slepý úsek – Hvozdíková), Leknínová, Holubkova
BLOK 03 Šalvějová (V Korytech – Želivecká), Želivecká, Slívová, Chmelová, Narcisová, Jetelová, Mečíková, Břečťanová (V Korytech – Hyacintová), Hlohová, Meruňková (Hlohová – Jabloňová), Hyacintová (Břečťanová – Jabloňová), Jabloňová (V Korytech – Ostružinová), Ostružinová (Hlohová – Jabloňová), U Zahradního města (Jabloňová – Hlohová)
BLOK 04 Ostružinová (Podléšková – Fialková), Pivoňková (Ostružinová – Jahodová) + spojka s Karafiátovou, Pomněnková, Jiřinková, Kalinová, Macešková, Kosatcová, Rybízová (Kosatcová – Jahodová), Hvozdíková (Macešková – Jahodová), Fialková (Ostružinová – Jahodová), Chrpová (Podléšková – Jahodová), Jahodová (Ostružinová – Pomněnková)
BLOK 05 Rozmarýnová, Slunečnicová, Podléšková, nám. Mezi zahrádkami + spojka s Kopretinovou, Kopretinová, Mateřídoušková, Petrklíčová + slepé úseky, Pampelišková, Ostružinová (Podléšková – Rozmarýnová), Karafiátová + spojka s Podléškovou, Jahodová (Topolová – Švehlova), Topolová (Švehlova – Jahodová)
BLOK 06 Prusická, Mukařovská, Konojedská, Uhříněveská, Královická (Jevanská – Olešská), Křenická, Královická (Olešská – Přetlucká), Jevanská (Mukařovská – Vyžlovská), Olešská, Hájecká
BLOK 07 Tehovská (chodník!), Štíhlická, Doubravčická, Žernovská, Nedvězská + 2 parkoviště , Strašínská, Na Výhledech, Pod Strání, Mukařovská (Tehovská – Na Padesátém), Uhříněveská (Tehovská – Na Padesátém), Dubečská (Nedvězská – Pod Strání), Dubečská (Průběžná – Stránčická)
BLOK 08 Solidarity (V Olšinách – Štěchovická), Tomická, Květnická, Šibřinská, V Rybníčkách, Sečská, Flájská, Foersterova, Kolodějská, Štěchovická (K Rybníčkům – V Rybníčkách), Oravská, Žermanická, Nosická (chodník!), Na Polníku, Žinkovská, Slapská, Dobročovická (V Olšinách – V Rybníčkách)
BLOK 09 Krupská, Voděradská, Nučická plus 2 spojky s Krupskou, Světická , Dubečská (Kolovratská – Pod Strání), Dubečská (Nučická – Průběžná)
BLOK 10 Gutova (K Rybníčkům – slepá) + část pokračování kom. Gutova, K Rybníčkům (Ke Strašnické – Kolovratská), Svojetická, Srbínská, Ke Strašnické (chodník!), Újezdská, Petrovická, Pitkovická, Čestlická , Benická, Nupacká
BLOK 11 Na Vrších, Malá Bylanská, V Předpolí (Na Hroudě – U Hranic), U Hráze (Na Hroudě – Pod Altánem), U Hranic, Bylanská, Gutova (Průběžná – U Hráze), Pod Altánem (Na Vrších – Průběžná) + slepý úsek, U Trati, Molitorovská, Na Spádu (U Trati – Na Spádu), Železniční (Na Spádu – U Trati), Kruhová
BLOK 12 Irkutská, Krátká, Nad Olšinami (chodník!), Vilová (Pod Rapidem – U Nových vil), Mrštíkova (Pod Rapidem – U Nových vil), Nad Primaskou (Ruská – U Nových vil), Pod Rapidem + spojka Mrštíkovou, Za Strašnickou vozovnou + parkoviště před krematoriem
BLOK 13 Vilová (U Nových vil – Starostrašnická), Mrštíkova (U Nových vil – Saratovská), Nad Primaskou (U Nových vil – Saratovská), U Nových vil, Věšínova, Za Poštou , Kralická, Saratovská (chodník!), Pod Hotelem (slepý úsek z Bečvářovy), Bečvářova, Na Hroudě (U Hráze – U Vesny) (chodník!), U Vesny (V Olšinách – Na Hroudě)
BLOK 14 Dobročovická (V Olšinách – Novostrašnická), Novostrašnická (Úvalská – Dobročovická – až slepý konec), Škvorecká, U Kombinátu, Dvouletky, Dětská, Pod Hotelem (slepý úsek z Dětské), Brigádníků, Solidarity (Černokostelecká – V Olšinách), Turnovského
BLOK 15 V Úžlabině, Tejnická, Černická, Vykáňská, Břežanská, Tismická, Rostoklatská, Tuklatská, Kounická + spojka s Limuzskou, Malínská, Vrátkovská, Plaňanská, cesta k hotelu Rhea
BLOK 16 Na Vinici, Pod Strašnickou vinicí, Blatovská, Ve Stínu, Na Výsluní, Jirenská (Vrbčanská – Černokostelecká), Vrbčanská, Révová, Hřibská, Běchovická, Hostýnská (Počernická – Na Vinici), Slunečná (Počernická – Běchovická)
BLOK 17 Počernická, Ruská (Bělocerkevská – Pod Rapidem)
BLOK 18 Strnadova, Vydrova, Chládkova, Janderova vč. spojky, Kaňkova (U Tvrze – Kaňkova), Heldova (Tomsova – Niederleho), Tomsova, Niederleho (Heldova – slepý úsek), Kampánova, Bacháčkova, Mistrovská, Na Univerzitním statku (Mistrovská – Malešické nám.), Malešické nám., Malešická (Malešické nám. – Mistrovská – pravá strana od Malešického nám.), Malešická (Zálužanského – Pobořská – pravá strana k Malešickému nám.)
BLOK 19 Útulná, Skřivanská (Nad Vodovodem – Chotouňská), Chotutická (chodník!), Nad Vodovodem (Na Palouku – Cerhenická), U Krbu vč. spojky, Hostýnská (Útulná – Počernická), Slunečná (U Krbu – Počernická), Nad Úžlabinou, parkoviště u kom. Útulná
BLOK 20 Troilova, Bydžovského, Kodicilova , Božecká, Lipecká, Cerhenická (Káranská – Počernická), Zálužanského, Limuzská (Počernická – Káranská), Káranská (Cerhenická – Pobořská) , Pobořská, Přistoupimská, Tuchorazská, Ovčárská (chodník!)
BLOK 21 Na Třebešíně, Pod Kapličkou, Okrajní, Pod Viktorkou (K Červenému dvoru – Na Třebešíně), Nad Třebešínem I. , Nad Třebešínem II., Nad Třebešínem III., Na Úseku, Pod Třebešínem, Slunečná (U Krbu – Na Třebešíně), Nad Kapličkou (Slunečná – Za Třebešínem), Za Třebešínem, Za Stadionem (Nad Kapličkou – Za Třebešínem)
BLOK 22 Ruská (Chorvatská – Benešovská), Hradešínská (Chorvatská – Šrobárova), Říčanská (Benešovská – schody), Na Zájezdu (Říčanská – slepý úsek), Bošická, Vlašimská, Bratří Čapků, Korunní (Chorvatská – Jičínská, pravá strana), Benešovská (Korunní – Říčanská)
BLOK 23 U Vodárny (Korunní – Hradešínská), Nitranská (Dykova – Korunní), Řipská (Dykova – Korunní), Chorvatská, Dykova (U Vodárny – Chorvatská), Hradešínská (Chorvatská – U Vodárny), Slovenská (Na Šafránce – schody do Hradešínské), Na Šafránce, Estonská (Hradešínská – Ruská), Sobotecká (chodník!), Korunní (U Vodárny – Chorvatská – pravá strana)
BLOK 24 Voroněžská, Kozácká, Krymská, Sevastopolská, Charkovská, Donská, Rybalkova (od č. 29 – Charkovská), Černomořská, Na Královce, Košická (Krymská – Moskevská), Kodaňská (Moskevská – Norská) + zálivy (chodník!), Kodaňská (Krymská – Moskevská) (chodník!), Estonská (Ruská – Kodaňská) (chodník!), Ruská (Moskevská – Norská), Francouzská (Moskevská – Slovenská)
BLOK 25 Oblouková (Vršovická – Sportovní), Na Spojce, Orelská, Holandská, nám. Svatopluka Čecha, Madridská, Minská (Vršovická – Moskevská) (chodník!), Slovinská (Moskevská – Kodaňská), Norská (Madridská – Holandská), Žitomírská (Sportovní – Moskevská)
BLOK 26 U Vršovického nádraží (Košická – Vršovická), Košická (U Vršovického nádraží – Krymská), Sámova + slepý konec, Petrohradská (Vršovická – Rostovská), Rostovská, Borodinská (Smolenská – Rostovská), Sportovní (Vršovické náměstí – Vršovická), Na Kovárně, Vršovické náměstí, Pod Stupni, schody do ul. Smolenské
BLOK 27 Norská (Kodaňská – Ruská), Žitomírská (Moskevská – Ruská), Finská, Mexická , Bulharská (chodník!), Slovinská (Kodaňská – Bulharská), Tolstého, Arménská, Moldavská, Kavkazská (Altajská – Moskevská), Kodaňská (Norská – Moldavská)
BLOK 28 28. pluku, U Roháčových kasáren, Konopišťská, Novorossijská, Kodaňská (Moldavská – Vršovická), Kavkazská (Moldavská – Kodaňská), Altajská, Archangelská, Na Míčankách
BLOK 29 Na Křivce, Pod Sychrovem II., Na Pahorku, Na Sychrově (Na Palouku – Tachlovická), Tachlovická (Na Sychrově – Na Pahorku), Svahová (Na Křivce – Tachlovická a Moskevská – Na Křivce), Křeslická, K Topírně, Osnická + 2 spojky od Bohdalecké, Modletínská, Popovická, V Dolině, Brtnická, Nad Vršovskou horou, Elektrárenská (chodník!), Pod Sychrovem I., Výstupní, Osnická (na Křivce – Pod Sychrovem I.)
BLOK K1 Jesenická, V Ochozu, Nad Trnkovem, Na Vinobraní (V Korytech – Na Vinobraní č.9), Ke Skalkám (V Korytech – slepý úsek), Před Skalkami II, Přespolní (Záběhlická – Ke Skalkám), Za Návsí, Bramboříková + 2x parkoviště, Oty Pavla, Pöslova (U Vinné révy – Nad Trnkovem), U Vinné révy (Na Vinobraní – Pöslova)
BLOK K2 Novgorodská, Ukrajinská, U Vršovického nádraží (Vršovická – Ukrajinská), Přípotoční (Pod Soutratím – Sportovní) (chodník!), K Louži, Na Louži, U Seřadiště (Na Louži – Petrohradská), Oblouková (Přípotoční – Vršovická), Pod Soutratím (Přípotoční – K Louži), K Botiči , Sportovní (Přípotoční – Vršovická), Petrohradská (U Seřadiště – Vršovická) (chodník!), spojky Ukrajinská – U Vršovického nádraží
BLOK K3 Čeljabinská, Gruzínská (Bajkalská – Vršovická), Jerevanská, Kišiněvská, Krasnojarská, Amurská , Užocká (chodník!), Lvovská, Karpatská, Vladivostocká , Bajkalská (Litevská – Bělocerkevská), Volyňská, Dukelská, Jakutská, Tulská
BLOK K4 Litevská, Omská (část), Kubánské náměstí (mimo úsek Murmanská – V Olšinách), Murmanská, Na Hroudě (Litevská – U Hráze) (chodník!), Na Stezce, V Předpolí (V Olšinách – Na Hroudě), U Hráze (V Olšinách – Na Hroudě), Bajkalská (Litevská – slepý konec)
BLOK K5 Třebohostická, Novostrašnická (Úvalská – Třebohostická), Ondřejovská, Mirošovická, Michelangelova, Donatellova (část + spojka k Úvalské), Dürerova , Rubensova (část), Rembrandtova (Přetlucká – slepý úsek), Vyžlovská , Aldašínská, Přetlucká (Rabakovská – Křenická, pravá strana + 4 zálivy)
BLOK K6 Baškirská, Uzbecká, Taškentská, Turkmenská, Tadžická, Kazašská, Kirgizská, Magnitogorská, Uljanovská
BLOK M1 Moskevská (Košická – Žitomírská), Moskevská (Holandská – Košická), Borodinská (Smolenská – Moskevská)
BLOK M2 Moskevská (Žitomírská – Minská), Moskevská (Kavkazská – Slovinská)
BLOK M3 Moskevská (Slovinská – Holandská)
BLOK P Průběžná (V Olšinách – Na Hroudě), Průběžná (Pod Altánem – Pitkovická), Průběžná (Radošovická – Tehovská), Průběžná (Světická – TRAM Radošovická), Průběžná (Čestlická – Petrovická), V Olšinách (Průběžná . park u M Strašnická)
BLOK V1 Vršovická (U Vršovického nádraží – Kodaňská)
BLOK V2 Vršovická (U Slavie – Litevská), Kubánské nám. (Litevská – Na Stezce), V Olšinách (Na Stezce – U Hráze), V Olšinách (Pod Rapidem – Na Stezce)
BLOK V3 Vršovická (Litevská – Jerevanská), Vršovická (Moskevská – Minská), Vršovická (Petrohradská – U Vršovického nádraží)