Muzeum bude  otevřeno od 9 do 17.30 hodin, zcela zdarma a pro první návštěvníky bude připraven drobný dárek. Právě 15. února loňského roku se konala slavnostní vernisáž za účasti prezidenta Václava Klause. Otevřeno bylo pět nových expozic – Historie dopravy v dopravní hale, expozice Tiskařství a polygrafie, expozice Astronomie, expozice Architektury, stavitelství a designu a expozice Fotografický ateliér. Na podzim roku 2011 byl otevřen šestý  expoziční sál s technickými modely. V letošním roce bude otevřena nová stálá expozice Technika v domácnosti. V příštím roce bude otevřena tolik očekávaná expozice hornictví s unikátním uhelným a rudným dolem.

Návštěvy trhají rekordy

Nikdy před tím v historii nebyla návštěvnost Národního technického muzea tak velká jako po znovuotevření a instalaci nových expozic. Za necelý rok navštívilo muzeum na 300 tisíc návštěvníků. „Je to dvojnásobek  návštěvnosti v době před rekonstrukcí,“ uvedl ředitel muzea Karel Ksandr.

Muzeum i mimo Prahu

Národní technické muzeum  pomáhá  i různým výstavám a expozicím. Podílelo se například s Národním muzeem na výstavě Vynálezci a vynálezy a spolupravoalo na  devíti muzejních expozicích:  Motocyklová expozice na hradě Kámen, Expozice umělecké litiny v Komárově u Hořovic, Muzeum Františka Křižíka v Plánici (rodný domek vynálezce), Cukrovarnická expozice v Muzeu v Dobrovici, Expozice Odkaz architekta a mecenáše Josefa Hlávky na zámku v Lužanech,  Expozice času ve Šternberku, Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka, Muzeum městské hromadné dopravy v Praze – Střešovicích, Moravské kartografické centrum Velké Opatovice. Více informací na:   www.ntm.cz

Zdroj: Praha.eu