Počasí
Praha 4 °C Čtvrtek, 02. února 2023, Svátek má Nela
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Nové společné linky a nové vlaky pro Prahu a Středočechy

Neděle 10. prosince je dnem, kdy v Praze a Středočeském kraji vyjedou nové vlakové spoje a ke stejnému datu se také rozšíří na Benešovsko, Kolínsko a Kutnohorsko možnost cestovat ve vlacích na jízdní doklady Pražské integrované dopravy.
Nové vlaky a nové linky  pro integrovanou dopravu Zvětšit
Nové vlaky a nové linky pro integrovanou dopravu

Největší novinkou bude noční rozjezd o víkendových nocích z pražského hlavního nádraží v půl třetí ráno do všech hlavních směrů. Přibydou nové vlaky na Posázavském pacifiku, mezi Slaným a Kralupy nad Vltavou i mezi Litní a Zadní Třebaní a více přímých vlaků pojede také z Prahy do Mělníka. V sezóně začne jezdit nový turistický vlak Cyklo Brdy z Prahy do Březnice a zrychlí vlakové spojení z Kladna na pražský Zličín a Smíchov.

Pražský noční rozjezd

„Na území hlavního města zvyšujeme objednávku o 4,2 %. Jen pro představu, v novém jízdním řádu ujedou vlaky po Praze skoro 5,2 milionu kilometrů,“ říká náměstek primátorky a pražský radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). „Ve spolupráci se Středočeským krajem jsme se domluvili na nových víkendových nočních rozjezdech. O sobotách a nedělích se přesně v půl třetí ráno rozjedou z pražského hlavního nádraží vlaky směrem do Kladna, Kolína přes Nymburk i Český Brod, do Berouna, Benešova u Prahy, Kralup nad Vltavou a do Mělníka. Lidé už nebudou muset chvátat o víkendu na poslední vlak v půl jedné, jako dosud,“ doplnil Dolínek.

Ve Středočeském kraji ujedou vlaky skoro 16 milionů kilometrů

Středočeský kraj se rozhodl objednat pro své obyvatele nové vlaky ve všech koutech regionu. „Kromě nočních rozjezdů, které jsme domluvili společně s Prahou, pracujeme na tom, abychom postupně přidávali vlaky všude, kde je to potřeba. Výsledkem je o 4,4 % vyšší objednávka pro příští rok, za zmínku stojí určitě třeba nový ranní spěšný vlak z Mladé Boleslavi do Prahy,“ říká radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011). „Zlepšujeme ale také současné přestupní vazby. Příkladem může být spojení z Kladna do Prahy přes Hostivici. Nově jsme upravili přípoje v Hostivici, aby osobní vlaky na Zličín, Smíchov a hlavní nádraží navazovaly na rychlíky a spěšné vlaky od Kladna. Cesta na Smíchov teď bude pro Kladenské rychlejší a celkově se zlepší přestupní vazby na všechny směry z Hostivice, tedy i na tratích do Rudné a Středokluk.“

Největší novinky v jízdním řádu 2018

noční víkendový rozjezd ve 2:30 hod. z pražského hlavního nádraží,

lepší spojení na hlavních tratích na začátcích a koncích přepravních špiček a ve večerním období (nejvytíženější úseky na tratích Praha – Poříčany – Kolín, Praha – Nymburk – Kolín, Poříčany – Nymburk, Praha – Beroun, Praha – Benešov u Prahy),

nové přímé vlaky Praha – Mělník a nový ranní spěšný vlak z Mladé Boleslavi do Prahy,

zkrácení odpoledního intervalu z 60 na 30 minut na trati Slaný – Kralupy nad Vltavou,

nové vlaky Zadní Třebaň – Liteň (zkrácení intervalu v ranní špičce na 30 minut, v odpolední na 60 min),

zlepšení přestupních vazeb v Hostivici, nově se sjedou každou hodinu do Hostivice vlaky z pěti směrů (od Kladna, Rudné u Prahy, Středokluk, Smíchova a Zličína a od Dejvic a Veleslavína) a cestující budou mít možnost přestupovat do všech směrů,

prodloužení linky S54 Hostivice – Středokluky nově až do Tuchoměřic a Noutonic, pravidelný vlakový provoz v pracovní dny se do těchto dvou obcí vrací po 13 letech,

tři nové vlaky v každém směru, a tedy i zkrácení intervalu na linkách S8 Praha – Vrané nad Vltavou-Čerčany / S88 Praha – Vrané nad Vltavou – Dobříš.

nový noční vlak v 0:37 na lince S6 Praha – Rudná u Prahy – Beroun,

nové turistické vlaky „Cyklo Brdy“ a „Český ráj“.

 

„V pražské aglomeraci setrvale roste počet cestujících, kteří využívají vlaky k cestě do práce, za zábavou i každodenními povinnostmi. Na řadě tratí proto posílíme dopravu a zároveň i vylepšíme přestupní vazby. Myslíme ale i na cestující, kteří využívají vlaky k víkendovým výletům, a proto v příští sezóně výrazně rozšíříme počet turistických spojů,“ říká Jakub Goliáš, ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj a upřesňuje: „Ve spolupráci s objednateli dopravy zahájíme provoz nových sezónních turistických vlaků »Cyklo Brdy« z Prahy přes Příbram do Březnice a »Český ráj« z Prahy přes Nymburk a Jičín do Turnova. Oba tyto spoje pojedou o víkendech a svátcích od konce března do konce října a nepochybně pomůžou zatraktivnit obě dvě tyto významné turistické lokality.“ Kromě těchto nových turistických vlaků budou v zimním období, kdy nejezdí výletní vlak Cyklohráček, jezdit také nové spoje z Hostivice přes Noutonice (kolem hradu Okoř) do Slaného.

S jízdenkami PID nově na Benešovsko, Kolínsko a Kutnohorsko

„S příchodem nového jízdního řádu se také výrazně rozšiřuje oblast, kde bude možné cestovat vlakem na jízdenky Pražské integrované dopravy,“ říká ředitel ROPID Petr Tomčík a dodává: „Nově se do systému připojí 76 stanic a zastávek na tratích do Votic, Vlašimi, Sedlčan, Kolína, Kutné hory či Zbraslavic nebo Ledečka či Křince. Jízdní doklady Pražské integrované dopravy bude možné nově využít také v rychlících z Prahy do Kolína a dál do Kutné Hory“.

Lidé budou mít možnost využít na uvedených tratích předplatní kupony PID i jízdenky pro jednotlivou jízdu, upozorňuje ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Pavel Procházka: „Na zastávkách zatím ještě nejsou označovače jízdenek pro jednotlivou jízdu, řešíme to intenzivně se Správou železniční dopravní cesty i s Českými drahami. Pokud by chtěli cestující jet na jízdenku pro jednotlivou jízdu z regionu do Prahy, prodají jim je pokladní například v Kolíně, Kutné Hoře ve Velmi v Pečkách, Olbramovicích, Sedlčanech nebo ve Velkém Oseku. U těchto jízdenek si tak může cestující přesně zvolit začátek jejich platnosti.“

Nově integrované tratě a železniční linky

trať

linka

úsek

010

R9, R18, R19

Praha hl. n. – Kolín (– Kutná Hora hl.n.)

011

S1, R41

Pečky – Kolín

014

S18

Kolín – Uhlířské Janovice – Ledečko

061

S21, S25

Veleliby – Křinec

062

S25

Křinec – Dymokury

212

S80

Sázava – Český Šternberk – Kácov zastávka

220

R17, S90

Benešov u Prahy – Olbramovice – Votice

222

S99

Benešov u Prahy – Vlašim zastávka

223

S98

Olbramovice – Sedlčany

230

R9, S20

Kolín – Kutná Hora hl.n.

231

R22, R23, S2, S15

Poděbrady – Velký Osek – Kolín

235

S28

Kutná Hora hl. n. – Zbraslavice

 

Detailní přehled změn

Na tratích, které nejsou v přehledu zmiňovány, nedochází k podstatnějším změnám.

Trať 011 Praha – Kolín: O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu (odjezd ve 2:30 hod., Os 9303) z Prahy hl. n. do Kolína. Nový vlak pojede i v opačném směru s odjezdem z Kolína v 01:08 (Os 9300). Dnešní vlak Praha – Úvaly s odjezdem před půlnocí bude nově denně prodloužen přes Český Brod a Sadskou do Nymburka. Spěšný vlak Sp 1904 Nymburk – Praha pojede o cca 35 minut později.

Trať 012 Pečky – Kouřim: Sobotní spoj z Peček ve 4:11 do Bošic pojede nově o cca 40 minut dříve jako přípoj od nového vlaku Os 9303 (z Prahy hl. n. v 02:30).

Trať 014 Kolín – Ledečko: První ranní vlak z Kolína a druhý z Ledečka pojedou nově v pracovní dny až do / ze Sázavy (příjezd v 5:27, odjezd v 6:06).

Trať 060 Poříčany – Nymburk: Dnešní vlak Praha – Úvaly s odjezdem před půlnocí bude nově denně prodloužen přes Český Brod a Sadskou do Nymburka. Vlak Sp 1904 Nymburk – Praha pojede o cca 35 minut později.

Trať 061 Nymburk – Jičín: Na trati je nově veden spěšný vlak Sp 1937 „Český ráj“. Vlak pojede o víkendech a svátcích od 24. března do 28. října v 8:38 z Prahy hl. n. přes Nymburk město, Křinec a Kopidlno do Jičína, odkud bude pokračovat přes Libuň a Rovensko pod Troskami až do Turnova. V opačném směru pojede ve stejném období vlak Sp 1936 nově také o sobotách (dosud jezdil jen v neděli).

064 Mšeno – Mladá Boleslav – Stará Paka: Ranní vlak v 6:13 ze Mšena do Mladé Boleslavi (Os 8550), který dosud jezdil jen v pracovní dny a v sobotu, nově pojede denně (kromě 25. prosince a 1. ledna). V dopoledních hodinách pojedou nově denně vlaky z Mladé Boleslavi hl. n. v 8:43 do Mšena (Os 8511) a ze Mšena v 9:46 do Mladé Boleslavi (Os 8512), které dosud jezdily jen o víkendu. Místo vlaku Os 8557 pojede vlak 8515 z Mladé Boleslavi do Mšena denně. V odpoledních hodinách pojede v úseku Mšeno – Mladá Boleslav hl. n. nový pár osobních vlaků: Z Mladé Boleslavi hl. n. odjede nový vlak v pracovní dny v 13:40 (Os 8519), o víkendu v 13:25 (Os 8517), vždy jako pokračování stávajícího vlaku z Mladějova v Čechách, Sobotky a Mladé Boleslavi města. V opačném směru odjede nový vlak ze Mšena (Os 8524 v pracovní dny a Os 8522 o víkendu) ve 14:30 do Mladé Boleslavi hl.n., odkud pokračuje do Mladé Boleslavi města, Sobotky a Mladějova v Čechách. Večerní vlak s odjezdem ve 20:31 ze Mšena (Os 8560) pojede v pracovní dny až do zastávky Řepov, kam přijede ve 21:31. Večerní vlak ve 22:32 z Mladé Boleslavi města do Mšena pojede nově denně kromě 24. a 31. prosince (Os 18525, dosud jezdil jen v pracovní dny).

Trať 070 Praha – Turnov a 072 Lysá nad Labem – Ústí nad Labem západ: V pracovní dny v 8:02 pojede z Mladé Boleslavi města nový spěšný vlak Sp 1945 do Prahy hl. n., kam přijede v 9:35. Cestující ze Všetat tak budou mít mezi 5:50 a 9:51 rychlé spojení do Prahy každou hodinu. V úseku Mladá Boleslav město – Všetaty bude vlak zastavovat ve všech zastávkách a bude tak náhradou za vlak 9507, který z Mladé Boleslavi do Všetat pojede jen o víkendu. V dopoledních hodinách pracovního dne pojede ze Všetat do Prahy nový osobní vlak Os 9545 s odjezdem ze Všetat v 7:44, do Prahy hl. n. přijede tento vlak krátce před devátou hodinou. Vlak doplní nabídku spojení v mezeře mezi vlaky Os 9505 a Os 9525. Všechny vlaky linky S3, které dosud končily a začínaly ve stanici Byšice, jsou přesměrovány do / z Mělníka, kromě ranního vlaku z Byšic ve 4:20 (Os 9523), který zůstal výchozí z Byšic. O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu z Prahy hl. n. ve 2:33 do Mělníka (Os 9522), v opačném směru pojede nový vlak z Mělníka v 01:18 (Os 9521). Ranní vlaky Os 6442 a 6445 mezi Všetaty a Mělníkem jsou zrušeny.

Trať 071 Nymburk – Mladá Boleslav: První ranní vlak do Nymburka (Os 6035) pojede denně (dosud jezdil jen v pracovní dny). V ranních hodinách pojede z Mladé Boleslavi města v 5:06 nový spěšný vlak (Sp 1929) do Nymburka hl. n., kam přijede v 5:50 k přípojům směrem do Prahy, Kolína a Hradce Králové. V opačném směru pojede nový spěšný vlak Sp 1992 z Nymburka hl.n. v 6:04 do Mladé Boleslavi hl. n. a dále do České Lípy a Rumburka.

Trať 074 Čelákovice – Neratovice: Poslední večerní pár vlaků v úseku Čelákovice – Brandýs nad Labem (Os 19437 a 19436) nově pojede denně kromě 24. prosince.

Trať 076 Mělník – Mšeno

První ranní vlak do Mělníka (Os 18531) pojede o několik minut dříve (ze Mšena odjede již ve 4:50), v Mělníce tak bude mít přípoj i na vlak R 781 do Nymburka, Poděbrad a Kolína. Ranní vlak jedoucí v 5:30 z Mělníka do Mšena pojede až do Mladé Boleslavi (Os 8550).

Dopolední vlak jedoucí v pracovní dny ze Mšena v 7:55 do Mělníka (Os 18535) pojede nově až do Všetat, kde bude mít přípoj novým spěšným vlakem Sp 1945 do Prahy.

V dopoledních hodinách pojedou denně vlaky z Mělníka v 9:05 do Mšena (Os 18532 v pracovní dny, 8512 o víkendu) a ze Mšena v 9:47 do Mělníka (Os 18537 v pracovní dny, 8511 o víkendu). Dosud jezdily jen o víkendu.

V odpoledních hodinách pojede nový pár osobních vlaků. Ze Mšena odjede nový vlak (Os 8517) ve 14:09 do Mělníka jako přípoj k vlakům tratě 072, zpět do Mšena pojede z Mělníka nový vlak (Os 8522) v 13:06.

Ze Mšena ve 20:29 do Mělníka pojede o víkendu kromě 24. a 31. prosince nový vlak (Os 18539). V sobotu pojede tento vlak až do Všetat jako rychlý přípoj k vlaku Os 9519 do Prahy

Večerní vlak ve 22:25 z Mělníka do Mšena (Os 18538) pojede nově denně kromě 24. a 31. prosince a v sobotu (kdy nejede vlak R 780) pojede již ze Všetat jako přípoj od vlaku 9518.

Polohy ostatních vlaků jsou upraveny tak, aby vlaky jely ve dvouhodinovém intervalu a v Mělníce měly přípoje od a na vlaky linky S32 nebo R43.

Trať 080 Mladá Boleslav – Bakov nad Jizerou – Jedlová: Osobní vlaky pojedou ve dvouhodinovém taktu ve zcela nových časových polohách podle společné objednávky Libereckého a Středočeského kraje v prokladu mezi rychlíky linky R 22. Takt rychlíků linky R 22 je také doplněn osobními a spěšnými vlaky, od páté hodiny ranní do deváté večerní tak z Mladé Boleslavi hl.n. do České Lípy a opačně pojede vlak každou hodinu.

Trať 090 Praha – Děčín: Kvůli probíhající opravě Negrelliho viaduktu v Praze jedou vlaky linky S4 ze stanice Praha-Masarykovo nádraží do zastávky Praha-Podbaba odklonem přes Prahu-Holešovice, rychlíky linky R 20 jedou do / z Prahy hl.n. Vlak Sp 1651 nemůže být veden do Prahy-Masarykova nádraží z důvodu nedostatečné kapacity tratě, z Prahy-Holešovic proto jede do stanice Praha-Libeň, kde je ukončen, v opačném směru začínají ze stejného důvodu vlaky Sp 1650 a Os 6904 v Praze-Libni.

Odpolední vlak Sp 1650 pojede v první polovině roku z Prahy-Libně do Kralup nad Vltavou o 13 minut dříve, důvodem je kolize jeho pozdější časové polohy s vlakem EC do Drážďan. Po nasazení nových lokomotiv na vlaky EC a s tím spojené změně jejich časových poloh bude vlak Sp 1650 nahrazen vlakem Sp 1682.

Ve večerních hodinách pracovních dní bude doplněn nový pár osobních vlaků z Kralup nad Vltavou přes Vraňany do Lužce nad Vltavou a zpět. Z Kralup nad Vltavou odjede nový vlak (Os 9678) ve 21:23, zpět do Kralup nad Vltavou odjede nový vlak (Os 9679) z Lužce nad Vltavou v 22:10.

O víkendových nocích pojede nový spoj druhého nočního rozjezdu z Prahy hl. n. v 02:30 do Kralup nad Vltavou (Os 9602), v opačném směru pojede nový vlak z Kralup nad Vltavou v 01:38 (Os 9601).

Trať 093 Kralupy nad Vltavou – Kladno: V pracovní dny ve večerních hodinách budou prodlouženy dva vlaky končící ve stanici Kladno-Ostrovec až do Kladna-Dubí, v opačném směru bude jeden spoj také prodloužen a bude tak výchozí již ze stanice Kladno-Dubí.

Trať 094 Vraňany – Lužec nad Vltavou: Ve večerních hodinách pracovních dní je doplněn nový pár osobních vlaků. Z Vraňan odjede nový vlak (Os 9678) ve 21:40 jako přímý vlak z Kralup, zpět do Vraňan a Kralup odjede nový vlak (Os 9679) z Lužce v 22:10.

Trať 110 Kralupy nad Vltavou – Louny: Nové vlaky nabídnou obcím v úseku Kralupy nad Vltavou – Slaný spojení s Prahou každých 30 minut i v odpoledních hodinách pracovního dne. Nové vlaky pojedou z Kralup nad Vltavou v 16:28, 17:28, 18:28 a 19:28 jako přípoje od osobních vlaků a rychlíků od Prahy. V opačném směru přijíždějí nové vlaky do Kralup nad Vltavou v 17:36, 18:35 a 19:35. O víkendech je nabídka v úseku Kralupy nad Vltavou – Slaný rozšířena o tři nové páry osobních vlaků. Nové vlaky pojedou z Kralup nad Vltavou v 7:51, 14:51 a 18:51, v opačném směru přijedou nové vlaky do Kralup nad Vltavou v 9:08, 13:08 a 17:09. Víkendové spěšné vlaky Sp 1652 a 1653 nepojedou.

Trať 111 Kralupy nad Vltavou – Velvary: Ranní vlaky Os 20308 (z Kralup v 6:49) a Os 9771 (z Velvar v 7:12), které dosud jezdily jen v pracovní dny, nově pojedou denně. Poslední večerní pár osobních vlaků Os 20334 (z Kralup nad Vltavou ve 23:20) a Os 20335 (z Velvar ve 23:45) dosud jezdící v pracovní dny pojede nově denně kromě 24. a 31. prosince.

Trať 120 Praha – Kladno – Rakovník: Na této trati bude po celý rok 2018 pokračovat výluka kvůli opravě Negrelliho viaduktu v Praze, vlaky proto budou i nadále začínat a končit na zastávce Praha-Bubny Vltavská. Na trati dojde k doplnění nabídky rychlých spojů ve večerních hodinách. Nový pár spěšných vlaků pojede denně ze zastávky Prahy-Bubny Vltavská do Kladna-Ostrovce a zpět. Z Prahy bude odjíždět ve 22:05 (Sp 1912) a z Kladna v 21:15 (Sp 1899). O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu (odjezd v 02:30, Os 9842) z Prahy hl.n. do Kladna-Ostrovce, nový vlak pojede i v opačném směru s odjezdem z Kladna v 01:28 (Os 9837). Z důvodu výluky tyto vlaky nepojedou přes Dejvice, ale přes Zličín a Smíchov po trati 122.

Trať 121 Hostivice – Podlešín: Na této trati dojde k výraznějším úpravám jízdního řádu. Nově budou vybrané vlaky zajíždět až do Noutonic a také budou zavedeny nové vlaky v celé trati Hostivice – Podlešín (až do Slaného) i v zimním období. Dosud mezi Středokluky a Podlešínem jezdily jen soupravy Cyklohráčku v letní sezóně. Naopak ubude jeden pár vlaků mezi Hostivicí a Středokluky, a to v pracovní dny i o víkendech. Nově pojede do / z Noutonic 5 párů vlaků v pracovní dny, dva páry o víkendech a dva páry vlaků mezi Hostivicí a Podlešínem v zimním období.

Trať 122 Praha – Hostivice – Rudná u Prahy: Na této trati bude celkově změněn provozního model. Nově tak budou mít všechny vlaky v Hostivici přípoj na rychlé vlaky relace Praha – Kladno, a to v obou směrech. Vlaky navíc pojedou po celý den ve stejných minutových polohách (s několika málo výjimkami v ranní špičce), dosud vlaky jezdily v jiných časových polohách ráno / dopoledne a v jiných odpoledne / večer. V pracovní dny bude prodloužen poslední večerní vlak z Prahy o úsek z Hostivice až do Rudné u Prahy, opačně pojede nový vlak z Rudné do Hostivice. Nově tak bude odjíždět z Hostivice do Rudné vlak i v 21:32 a zpět z Rudné do Hostivice se bude vracet ve 22:11.

Trať 126 Rakovník – Domoušice (– Louny): Na této trati bude zaveden nový ranní spoj v pracovní dny z Domoušic do Rakovníka s příjezdem v 6:08 (Os 6771). O víkendech pojede navíc jeden spoj z Rakovníka směrem na Louny s odjezdem už v 5:03.

Trať 171 Praha – Beroun: O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu (odjezd v 02:30, Os 8802) z Prahy hl.n. do Berouna, nový vlak pojede i v opačném směru s odjezdem z Berouna v 01:30 (Os 8801). Dnešní vlaky, které začínají / končí v Praze-Radotíně, nově pojedou už z / až do Řevnic (v pracovní dny z Prahy spoje v 8:17, 13:17 a 19:17, z Řevnic v pracovní dny v 5:08, 9:08, 13:38).

Trať 172 Zadní Třebaň – Lochovice: České dráhy na této trati výrazné rozšíří nabídku spojů, a to zejména v úseku Zadní Třebaň – Liteň, kde bude v pracovní dny zavedeno 8 párů nových vložených spojů. Přidané spoje mezi Zadní Třebaní a Litní, společně se stávajícími vlaky, zajistí ve špičkách pracovních dní 60minutový takt, ráno přibližně mezi 5:30 a 7:30 dokonce 30minutový takt. Navíc také bude zaveden jeden pár vlaků v celé trati Zadní Třebaň – Lochovice v dopoledních hodinách pracovních dní, čímž dojde ke zkrácení dlouhých intervalů mezi spoji. Poslední večerní pár vlaků pojede nově i o víkendech.

Trať 173 Praha – Rudná u Prahy – Beroun: Na této trati pojede v nočních hodinách nový spoj z Prahy do Berouna, vlak pojede denně v 0:37 z Prahy-Smíchova jako přípoj od půlnočního rozjezdu. V opačném směru pojede nový vlak navíc v ranních hodinách.

Trať 174 Beroun – Rakovník: Na této trati dojde k posunu časových poloh většiny vlaků, a to z důvodu zachování přípojů v Berouně zejména ve směru do a z Prahy. Navíc také dojde k rozšíření nabídky spojů. Nově pojede jeden pár vlaků v pracovní dny v dopoledních hodinách, tak aby byl dodržen maximálně dvouhodinový interval mezi jednotlivými spoji. Dále pojede jeden odpolední pár vlaků navíc o víkendech v letní sezóně a také poslední pár spojů pojede nově denně, tedy navíc o víkendech.

Trať 200 Zdice – Březnice (– Protivín): Na základě požadavku objednatelů pojede v širší letní sezóně nový pár vlaků „Cyklo Brdy“ v trase Praha hl.n. – Beroun – Příbram – Březnice a zpět. Z Prahy bude vlak odjíždět v 8:46, do Březnice dorazí v 10:46, v opačném směru bude odjíždět v 17:23 a zpět do Prahy dorazí v 19:15.

Trať 210 Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany / Dobříš: O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu (odjezd v  02:30, Os 9049) z Prahy hl.n. do Čerčan, nový vlak pojede i v opačném směru s odjezdem z Čerčan v 00:05 (Os 9048). Další nové vlaky budou zavedeny v průběhu dne, takže u některých vlaků dojde k časovým posunům pro lepší rozložení vlaků – v ranní špičce pracovních dní pojede nový vlak v 8:25 z Prahy do Vraného nad Vltavou, odkud se v 9:01 vrátí zpět do Prahy. Bude zaveden pár vlaků do Čerčan i Dobříše, čímž se během dne zkrátí v pracovní dny interval mezi vlaky na maximálně 2 hodiny (v úseku Praha – Vrané maximálně 1 hodinu). O víkendu budou zavedeny rovněž nové vlaky a rozšířena četnost jízdy stávajících, stávající vlaky Vrané – Dobříš pojedou již z / do Prahy.

Trať 212 Čerčany – Světlá nad Sázavou: Dojde k rozšíření počtů dnů jízdy rekreačních vlaků, které tak budou nově jezdit již od března až do října. Vlaky z / do Kolína viz trať 014.

Trať 220 Benešov u Prahy – Tábor: V pracovní dny budou některé vlaky z / do Sedlčan nově prodlouženy až do / z Benešova. Konkrétně ze Sedlčan v 5:48, v Benešově bude v 6:37, v opačném směru z Benešova v 8:03, do Sedlčan přijede v 8:51. Další prodloužení je u vlaku v 15:34 ze Sedlčan, který bude ve dnech školy pokračovat až do Votic (16:15).

Trať 221 Praha – Benešov u Prahy: O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu (odjezd v 02:30, Os 2503) z Prahy hl.n. do Benešova, nový vlak pojede i v opačném směru s odjezdem z Benešova v 01:13 (Os 2500). Dnešní vlaky, které začínají / končí o víkendech ve Strančicích, nově pojedou už z / až do Benešova (z Prahy v 19:35 a z Benešova v 20:22). Dnešní vlaky, které v pracovní dny začínají / končí v Říčanech, nově pojedou už z / až do Strančic (z Prahy hl.n. v 13:47, 19:17, ze Strančic v 14:38). Nedělní vlak z Prahy do Čerčan (odj. z Prahy hl.n. ve 22:35) nově pojede až do Benešova.

Trať 222 Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov: V pracovní dny v podvečer pojede nový pár vlaků – z Benešova v 19:14 do Vlašimi a zpět v 21:09. V pracovní dny ráno bude vlak z Benešova 7:04, který dnes končil ve Vlašimi pokračovat až do Trhového Štěpánova (8:02) a v 8:30 zpět do Vlašimi a Benešova. Poslední vlak z Benešova pojede v neděli na základě požadavků obcí o 30 minut dříve.

Trať 223 Olbramovice – Sedlčany: Prodloužení vlaků dále z Olbramovic je popsáno u tratě 220. Díky jiným časovým polohám rychlíků dochází ve směru ze Sedlčan u některých vlaků k časovým posunům o cca 45 minut. Budou rozšířeny dny jízdy u některých vlaků, mizí tak dopolední čtyřhodinové mezery mezi vlaky. Ruší se večerní sobotní omezení, poslední vlak tak pojede z Olbramovic ve 21:41 denně.

Trať 231 Praha – Lysá nad Labem – Kolín + 232 Lysá nad Labem – Milovice: O víkendových nocích bude zaveden nový spoj druhého nočního rozjezdu (odjezd v 02:30, Os 5801) z Prahy hl.n. do Kolína, nový vlak pojede i v opačném směru s odjezdem z Kolína v 00:49 (Os 5800), samozřejmě s přípojem z / do Milovic (odj. v 00:53, příj. v 03:19). Nové vlaky pojedou v pracovní dny v 19:44 z Prahy do Lysé, v opačném směru v 19:40 z Lysé do Prahy. Stávající vlak z Lysé v 05:09 do Prahy a Strančic pojede nově již z Nymburka hl.n. (4:53).

 

Nasazení moderních a modernizovaných vozidel v Praze a Středočeském kraji

V  jízdním řádu 2017/2018 budou nasazena moderní a modernizovaná vozidla na těchto tratích:

Trať 010 Kolín – Pardubice: 37 % osobních vlaků – 1 jednotka CityElefant

Trať 011 Praha – Český Brod – Kolín: 99 % osobních vlaků – 14 jednotek CityElefant

Trať 014 Kolín – Ledečko: 100 % osobních vlaků – 3 jednotky Regionova

Trať 020 / 040 / 231 Kolín – Chlumec nad Cidlinou (– Trutnov): 100 % spěšných vlaků – 1× souprava 854 + 954 na středočeském úseku trati

Trať 060 Poříčany – Nymburk: 63 % osobních vlaků – 1 jednotka Regionova

Trať 061 Nymburk – Jičín: cca 91 % osobních a spěšných vlaků – 3 jednotky Regionova

Trať 064 Mladá Boleslav – Dolní Bousov (– Stará Paka): cca 90 % osobních vlaků v úseku Mladá Boleslav hl.n. – Mladějov v Čechách – 3 jednotky Regionova

Trať 070 Praha – Mladá Boleslav – Turnov: 99 % rychlíků v celé trati a 100 % spěšných a osobních vlaků v úseku Praha – Mladá Boleslav – 9 vozidel řady 854 a 11 vozidel řady 054 / 057; v úseku Mladá Boleslav – Turnov: 90 % osobních vlaků – 2 jednotky Regionova

Trať 071 Nymburk – Mladá Boleslav: 100 % osobních vlaků – 2 jednotky Regionova

Trať 072 Lysá nad Labem – Ústí nad Labem západ: 90 % osobních vlaků z / do Lysé n. L. – souprava řídícího vozu 961 a dvou vozů Bdmtee

Trať 080 Bakov nad Jizerou – Česká Lípa: 100 % osobních vlaků – 1 jednotka Regionova nebo modernizovaná souprava 854 + 954 na středočeském úseku tratě

Trať 090 Praha – Kralupy n. Vlt. – Vraňany: Všechny osobní vlaky linky S4 kromě pěti vlaků v nočních hodinách – 7 jednotek CityElefant

Trať 120 / 093 Praha – Kladno – Rakovník / Kralupy n.Vlt.: cca 90 % osobních a spěšných vlaků v pracovní dny, 100 % o víkendu – 12× Regionova; 99 % rychlíků – 2 soupravy 750.7 + 2–3× 054+954

Trať 171 Praha – Beroun: 90 % osobních vlaků – 15 jednotek CityElefant; 9% osobních vlaků – 2 soupravy rekonstruovaných patrových vozů s řídicím vozem „sysel“

Trať 173 Praha – Rudná u Prahy – Beroun: 100 % osobních vlaků – 4 jednotky Regionova

Trať 174 Beroun – Rakovník: cca 95 % osobních vlaků – 3 jednotky Regionova

Trať 200 Zdice – Březnice (– Protivín): cca 95 % osobních vlaků – pro území Středočeského kraje 2 jednotky Regionova

Trať 210 Praha – Vrané n. Vlt – Čerčany / Dobříš: cca 90 % osobních vlaků – 7 jednotek Regionova

Trať 220 Benešov u Prahy – Tábor: 75 % osobních vlaků – 2 jednotky Regionova

Trať 221 Praha – Benešov u Prahy: 99 % osobních vlaků – 17 jednotek CityElefant

Trať 231 + 232 Praha – Lysá n.L. – Nymburk – Milovice: 99 % osobních vlaků – 13 jednotek

Trať 235 Kutná Hora – Zruč nad Sázavou: 99 % vlaků – 3 jednotky Regionova.

 

Podobné články

Praha 7 se pustila do oprav školních střech

Radnice Prahy 7 uvedla, že tato městská část dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. Sedmá městská část se dále připravuje na rekonstrukce střechy nad jídelnou v ZŠ Strossmayerovo náměstí a střechy ZŠ Letohradská.

Blíží se výběrové šetření v domácnostech – Životní podmínky 2023

Český statistický úřad organizuje v roce 2023 v souladu se zákonem o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2023“ (EU-SILC). Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Vlastní šetření proběhne v době od 4. února do 18. června 2023.

Kolaps se na Malé Straně zatím nekoná

Za „závažný zásah do dopravy v centru města“ označila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská opravu tramvajové tratě na Malé Straně, která začala poslední lednovou sobotu. O tři dny později, v úterý 31. ledna, se podle radnice Prahy 1 starostka spolu s radním pro dopravu Vojtěchem Ryvolou a představiteli Dopravního podniku hl. m. Prahy vydala zkontrolovat, jak postupují práce na prvním z postupně uzavíraných úseků.


Předchozí články

Prosincové premiéry v CineStaru Ostrava

Přinášíme přehled filmových premiér a akcí pro diváky v multikině CineStar Ostrava.

Prosincové premiéry v CineStaru Ostrava

Přinášíme přehled filmových premiér a akcí ro diváky v multikině CineStar Ostrava.

Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova

V rámci 22. ročníku výstavy Schola Pragensis proběhlo finále celorepublikové soutěže studentů oboru instalatér. Tu už od roku 1998 pravidelně pořádá Cech instalatérů. Vítězem se letos stali studenti S...

Miss Universe: plavky vyvolaly nenávist

Novou Miss Universe se stala soutěžící z Jižní Afriky, na druhém místě skončila dívka z Kolumbie, třetí místo patří soutěžící z Jamajky. Česká Miss 2017 Michaela Habáňová (21) se do úzkého výběru top ...

Praha v čase vánočním: tradice a řemesla od adventu do Hromnic

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 26. 11. 2017 do 4. 2. 2018 v Zámeckém areálu Ctěnice vánoční výstavu Praha v čase vánočním / Tradice a řemesla od adventu do Hromnic.

Vzorová komunikace radnice Prahy 10: díky aktualitě se našla možná únoskyně

Radnici Prahy 10 se podařilo rychlým zásahem přes sociální sítě (facebook.com/praha10) zveřejnit fotografii osoby podezřelé z pokusu o únos dvou dětí v NC Eden. Hned předala informaci policistům.

VIDEO: Policisté u Karlova Mostu zasahovali na Vltavě. Sebevrah?

Skočil nebo neskočil? U Vltavy jsou manévry na videu Naší Prahy, která byla na místě. Co se stalo?

Vyšla nová kniha o historii Frýdku-Místku

Další kniha z historie města je na světě. Vydal ji Jan Becher z místeckého knihkupectví Kapitola pod názvem Frýdek-Místek v proměnách času. Základem knihy jsou fotografie a pohlednice ze sbírky Václav...

Šílenost? Kniha stojí 10 000 korun!

Pokud nevíte co koupit pod stromeček a nepočítáte právě každou korunu, možná se vám zalíbí kniha fotografických aktů Petra Jedináka. Cena není právě lidová - 10 000 Kč!

Jak je to s autobusy na Pražského povstání?

Pankrác - Čtenářka Naší Prahy Hana Hyánková zaslala do redakce dotaz jak je to s autobusy, tedy především busem č.193 na Pražského povstání. Navrhuje, aby podobně jako jinde v Praze měly autobusy a tr...

Příspěvky čtenářů k 17. listopadu: dějiny dusaly okolo mne

Děkujeme všem čtenářům za zaslané příspěvky. Jak prožíval 17. listopad lékař Václav Urbánek si můžete přečíst v následujícím příspěvku.

Dvojice odmítala odejít z restaurace

Dvojice podnapilých osob se domáhala jídla po zavírací době. Strážníci je vyvedli z restaurace a jejich chování oznámili správnímu orgánu.

VIDEO: Strážníci odhalili řidiče se zákazem řízení

Další případ řidiče se zákazem řízení odhalili včera strážníci z Prahy 14. Řidič na sebe upozornil nerespektováním zákazu vjezdu.

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů a Mikuláše nejen na ledě

Na přelomu listopadu a prosince dojde v Praze 7 k rozsvícení vánočních stromů na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V pondělí 4. prosince pak sedmou městskou část navštíví Mikuláš. Společně s hokejist...

Dvořákovu síň Rudolfina rozzáří padesátiminutový videomapping

Po tři únorové večery, od 16. do 18. 2., se Dvořákova síň Rudolfina promění pod taktovkou jedenácti vizuálních umělců z celého světa. Velkolepé spojení světelného umění s živou hudbou v podání Symfoni...

Křtiny tygřat pod vánočním stromečkem

Na první adventní neděli od 14 hodin proběhnou v Zoo Praha křtiny vzácných „koťat“ tygra malajského. Jména pro ně vybrali chovatelé v čele s Věrou Makovskou a jejich kmotrem se stane skupina Laura a j...

Na Václavské náměstí opět dohlíží sousoší Géniů

V srpnu letošního roku se do Historické budovy Národního muzea po více jak deseti letech vrátil originál sousoší Géniů, který byl původně umístěn v průčelí budovy na vrcholu středového tympanonu.

Vánoční trhy: Strom hraje Smetanu a Petrova

Slavnostní rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí v sobotu 2.12. bude hned nadvakrát. Proč? Protože ke světelné show bude hrát Vltavu Bedřicha Smetany a Krkonošskou pohádku Vadima Petrova. Jinak o...

Novou podobu ulice Františka Křížka pomůže Praze 7 najít architektonická soutěž

Praha 7 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh revitalizace ulice Františka Křížka. Městská část plánuje úpravy jedné z nejdůležitějších letenských os, které budou reflektovat potřeby obyvatel, zvý...

Miuláš jde na jeviště

Divadlo Apropo připravilo pro děti Mikulášskou nadílku v podobě výpravné Mikulášské pohádky. Samozřejmě nechybí ani nadílka jako taková. Před ní však malí diváci uvidí, jak to v nebi vypadá, když se v...

Čakovickou ulicí se valil kouř. Hořela chata

Ve středu 28. listopadu zasahovaly od 10:48 hodin tři jednotky pražských hasičů u požáru zděné chaty o rozměrech 10 x 10 metrů v ulici Čakovická v Praze 9.

Výstava Glass Line zve do pestrobarevného světa českého ateliérového skla

Do pestrobarevného světa ateliérového skla láká od 29. listopadu výstava Glass Line, která bude k vidění až do 5. ledna v Bibloo Concept Store ve čtvrtém patře OD Kotva.

Rekonstrukce Českobrodské ulice bude pokračovat i v příštím roce

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK) již v minulých letech zrekonstruovala dva úseky Českobrodské ulice, a to v úseku mezi Rožmberskou a Broumarskou ulicí a v úseku mezi Broumarskou ul...

Zimní sportovní kemp

Protáhněte své děti po Vánocích

Taneční sci-fi show přistála na Malé Straně

Nové unikátní taneční představení se představí divákům v Praze. Tzv. Pražská astronomická taneční túra (Prague Astronomy Dance Sci-Fi Tour) je inovativní po všech stránkách. Je to taneční představení ...

Po Barrandově se toulaly dvě kozy

Ve středu odpoledne byla vyslána hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 do Lohniského ulice na Barrandově, kde běhaly dvě kozy.

Vánoční strom se v Praze 11 rozsvítí v úterý

MČ Praha 11 zve na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které proběhne v úterý 5. 12. od 18.00 hodin před Komunitním centrem Matky Terezy.

Tak kolik má Praha peněz? A co s nimi udělá?

Praha - Do pokladny města má příštím roce dojít 54 miliard korun. Ale Praha vydá 70 miliard. Trochu velký, ale pochopitelný rozdíl.

Jasné zítřky naší zlaté matičky Prahy

Kdyby se v Praze postavily všechny nerealizované projekty, tak by na některých místech byla veliká tlačenice. Mezi nejoblíbenější místa, kde architekti na povel pražské radnice ochotně sní, je zcela u...

Trendy letošní vánoční výzdoby představí výstava Flora Pragensis

Češi utratí za vánoční svátky miliardy. Největší položky ve vánočním rozpočtu tvoří dárky, jídlo a výzdoba. Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si vě...

Národní muzeum představí jedinečné snímky z Hradního fotoarchivu

V Nové budově Národního muzea návštěvníci poznají další ze stránek Tomáše Garriqua Masaryka. Tentokrát se jim představí poklady z Hradního fotoarchivu.

Tři otázky pro… Danielu Tureckou

Daniela Turecká je stále dobře naložená, kreativní, mladá žena, a tak není divu, že svou vášní pro nakládání začala plnit nejen svou spíž, ale také stránky jedinečné kuchařské knihy Nalož to!. Ta se n...

Kotvu zdobí perníkové sochy

Obchodní dům Kotva nově zdobí jedenáct obrovských perníků mezinárodního umělce Marka Schovánka. Speciálně upravené sochy z perníkového těsta, z nichž každá měří 3,1 m a váží 100 kg, zvou na výstavu Th...

Nejlépe se žije v Praze! Hlavní město se stalo Místem pro život 2017

Hlavní město Praha obhájilo prvenství v celostátním srovnávacím výzkumu Místo pro život. Excelentní zdravotnictví, vzdělávací soustava a infrastruktura, nejvyšší mzdy a bohaté volnočasové vyžití. To j...

Trojkoalice proti omezování cyklistů v centru Prahy

Trojkoalice na zastupitelstvu 30. listopadu podpořila petici občanů proti omezení jízdy cyklistů na Praze 1. Rozsah zákazu by měl zásadní vliv na cyklistickou dopravu – dopadl by asi na polovinu cest ...

VIDEO: Strážníci z Prahy 1 řešili další konflikt ve fastfoodu

Dvojice agresorů napadla muže v provozovně rychlého občerstvení v Národní ulici v centru Prahy. Událost dále šetří policisté.

Soutěž o vstupenky na akci vskutku královskou

S metropolitním čtrnáctideníkem Naše Praha tentokrát za krásou v předvánočním shonu. Vyhrát můžete nejen vstupenky na muzikál Carmen, ale i na předvánoční a beznadějně vyprodaný Královský vánoční konc...

Praha 7 opravuje „zapomenuté“ zchátralé byty

Sedmá městská část si z minulých volebních období nesla dědictví více než 110 nepronajatých bytů ve špatném technickém stavu. Současnému vedení se již více než polovinu z nich podařilo zrekonstruovat ...

Plánujete předvánoční úklid?

Plánujete předvánoční úklid? Ti odvážlivci kteří se pustí do něčeho většího tak říkajích z gruntu, jistě odení, kam přebytečně velkoobjemový odpad odložit. kromě spádových sběrných dvorů - kde budou k...

Proběhlo reálné měření emisí aut. Jak jsme na tom?

Dejvické ČVUT z Prahy 6 a jeho odborníci, ÚAMK a dále pražský magistrát Pražský a technici z Technické univerzity Liberec provedli orientační měření emisí aut. V Praze 6 u Nádraží Veleslavín o tom inf...

Čerstvá babička rozsvítila strom na Staroměstském náměstí

Praha - Primátorka Adriana Krnáčová se stala čerstvou babičkou, řešila spadlou lávku v Troji a ještě stihla nakrátko zaskočit na Staroměstské náměstí rozsvítit strom, který zahrál zkrácenou verzi Vlta...

Kolik stromů - velkých i jeho malých brášků - se o víkendu rozsvítí na Kubáni?

Letitá tradice desáté městské části a všech jejich základních i mateřských škol pokračovuje i letos. Při rozsvícení toho oficiálního radničního na Kubáni se totiž rozvítí přes dvacet menších, které oz...

Miss 2017 Michaela Habáňová: „V Praze mne chtěli okrást!“

Úřadující nejkrásnější dívkou naší republiky je Michaela Habáňová (21). Korunku České Miss získala v září v Brně a aktuálně má za sebou účast také na Miss Universe a pro metropolitní časopis Naše Prah...

Pomalovaný pomník maršála Koněva - co s ním?

Na minulý pátek 23. listopadu naplánovali zastupitelé Prahy 6 jednat o usnesení týkající se dalšího postupu s pomníkem maršála Koněva, který se podílel na osvobození Prahy během druhé světové války, a...

V Troji se zřítila lávka pro pěší

Novým spojením Císařského ostrova a Troje se v roce 1984 stala visutá lávka pro pěší o celkové délce 260 metrů. Dnes se v odpoledních hodinách prozatím z neznámých důvodů zřítila rovnou do Vltavy. Něk...

U pádu pěší Trojské lávky v Praze 7 zasahovali pražští hasiči z pěti stanic

Od 13:27 hodin dne 2. 12. zasahovalo pět jednotek pražských hasičů u Trojského zámku v Praze 7. Zřítila se tam pěší Trojská lávka do Vltavy. Část hasičů zasahovala také ze strany Císařského ostrova.

Co s deseti miliony? Klubovnu, pítka i skatepark

Praha 8 - Deset milionů korun uvolnila radnice Prahy 8 na participativní rozpočet. Rozdělit je mohli občané na projekty, které si sami navrhli. O projektech se hlasovalo a zde jsou výsledky. Oskar Kup...

Táborská a omezení na magistrále - to bude ještě bitva

Nusle/Pankrác – „Humanizace“ magistrály je téma stále živé a zřejmě se o něm opět začne diskutovat po té, co byla konečně odsouhlasena EIA (vliv stavby na životní prostředí) pro stavbu Pražského okruh...

Lávku v Troji kontroloval monitorovací systém každé dvě minuty

Přes všechny kontroly a monitoring lávky, který probíhal každé dvě minuty, došlo ke zřícení. Podle odborníků z firmy Pontex, kteří most kontrolovali pravidelně dvakrát ročně, nic nenasvědčovalo tomu, ...

Pražské mosty - které z nich jsou špatné a špatnější ?

Po pádu Trojské lávky se bude možná něco dít, titulky v novinách, že se budou kontrolovat pražské mosty, jestli nejsou špatné, jsou trochu mimo. TSK totiž už před rokem a půl zveřejnila zprávu o špatn...

Následující články

Čerti na Čertovce i na palubě lodí Pražských Benátek

Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem Karlova mostu s Muzeem pražských pověstí a strašidel připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2017) již tradiční čertovské plavby pro děti ...

Heřmaňák a Náplavka: farmářské trhy se mění na vánoční. Náplavku čeká pauza

Farmářský trh Náplavka na Rašínově nábřeží a částečně bezobalový trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí obohatily svou nabídku o vánoční sortiment. Náplavku čeká krátká zimní pauza. Heřmaňák bude fungovat b...

V Zoo Praha byla pokřtěna dvojčata tygrů malajských

Skupina Laura a její tygři dnes v Zoo Praha pokřtila sedmitýdenní mláďata tygrů malajských. Sameček dostal jméno Bulan, které v malajštině znamená Měsíc, zatímco samička byla pokřtěna jako Wanita, ted...

V Zoo Praha se rozsvítil „Ladův“ vánoční strom

Včera večer, v první adventní neděli, se v Zoo Praha slavnostně rozsvítil nový vánoční strom, který byl vysazen poblíž Dětské zoo. Šestimetrovou jedli zdobí i známé Ladovy motivy a v jeho bezprostředn...

Přání malých Ježíšků letí k osamělým seniorům

Děti z Prahy 1 v těchto dnech zjišťují, že i ony se mohou stát malými Ježíšky a svojí šikovností a ochotou pomoci o Vánocích překonat pocit osamění u seniorů, kteří žijí sami. Pomáhá jim v tom projekt...

České vánoční zvyky v Muzeu Karlova mostu

Přijďte se podívat jak vypadalo strašidlo Peruchta! Hlavním motivem letošní jubilejní desáté výstavy betlémů v Muzeu Karlova mostu jsou české vánoční zvyky. Expozice se stejným názvem byla pro veřejno...

FbŠ Bohemians vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ

Utkání Tipsport SUperligy v podání zelenobílých borců!

VIDEO: Tomáš a Tamara Klusovi si zahráli ve videoklipu k písni A pak

Singl A pak, vůbec první píseň, kterou nazpíval Tomáš Klus společně se svou manželkou Tamarou, nyní dostal obrazovou podobu. Videoklip vznikl v režii Jordana Haje a Givinara Kříže a premiéru měl prost...

Sledujete „krimi“ zprávy na www.NasePraha.cz?

Horní Měcholupy, Malešice, Vršovice – Jako pokud o vraždu bylo klasifikováno pobodání dívky Hostivaři a na f/nasepraha10 i www.NasePraha10.cz jsme psali i o úspěšném dopadení nezletilého, který se kri...

Prosincový MINT: Prague Fashion Market 20 obsadí Kampus Hybernská

MINT: Prague Fashion Market oslaví své výročí na prestižní adrese v centru Prahy. Kampus Hybernská, to jsou úžasné multifunkční prostory vzdálené jen pár metrů od Náměstí Republiky a Prašné brány.

Ve Vinoři hořela hala. Škody jsou vysoké

- K požáru haly v Mladoboleslavské ulici vyjelo v podvečer 5. prosince několik jednotek hasičů. Na místo vyslalo Krajské operační a informační středisko pražských hasičů 18 cisteren s vodou, dva žebří...

Statické měření omezí o víkendu provoz na Hlávkově mostě

Od soboty 9. prosince od 8.00 hod. do neděle 10. prosince do 15.00 hod. bude Technická správa komunikací h. m. Prahy, a.s. (TSK) provádět statické kontrolní měření přechodových desek Hlávkova mostu. P...

V Muzeu Karla Zemana fotí Vánoce robot

Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla Zemana s dobrodružnou a stylovou náladou moderního steampunku. Ji...

Jubilejní turné Horkýže Slíže vyvrcholí ve čtvrtek v Praze

Horkýže Slíže slaví čtvrtstoletí na scéně stylově. Punk rockoví klasici vyrazili na turné se svým novým CD Pustite Karola, které symbolicky čítalo 25 zastávek po České republice. Turné vyvrcholí ve čt...

Segway vystřídaly elektrické koloběžky. Na přechodu koloběžkář srazil ženu

Pražští strážníci zasahovali u dopravní nehody elektrokoloběžky s chodkyní. Zraněná žena byla převezena na ošetření do jedné z pražských nemocnic. Případem se dále zabývá dopravní policie.

Na Hlávkově mostě o víkendu proběhne statické kontrolní měření

Od soboty 9. prosince od 8.00 hod. do neděle 10. prosince do 15.00 hod. bude Technická správa komunikací (TSK) provádět statické kontrolní měření přechodových desek Hlávkova mostu.

Metropolitní plán pomůže nejen sídlištím a obslužnosti

Od přelomu listopadu a prosince se veřejnost může seznámit s novou verzí návrhu Metropolitního plánu, nového územního plánu pro Prahu. Nyní prochází vyhodnocením vlivu na udržitelný rozvoj (SEA). Proj...

Kolik peněz utratí Praha 4 za rok 2018?

Nusle - Praha 4 se může pochlubit, že má jako první městská část jasno v tom, kolik utratí v příštím roce peněz. Je to téměř miliarda.

Černokostelecká omezí provoz

Strašnice – Ještě do 15. prosince bude částečně omezen provoz na komunikaci Černokostelecká v úseku ulic Dřevčická a Sazečská.

Kam s velkoobjemovým odpadem

Gruntujete před vánoci? Třeba vám pomůže i praktická informace časopisu Naše Praha. Kde najdete kontejnery v desáté městské části?

„Sestra v akci“ míří do Malešic

Vyprávět bude těm, kdo přijdou. Boromejka Angelika Pintířová mimo jiné pečovala o Václava Havla v jeho posledních dnech, věnuje se drogově závislé mládeži, ale „umí“ i s fotbalovým míčem či koloběžkou...

PODNĚTY ČTENÁŘŮ: eskalátory ve stanici I. P. Pavlova budou stále jezdit jen nahoru

Čtenářka časopisu Naše Praha Centrum se pozastavila nad tím, že ve stanici metra I. P. Pavlova jezdí eskalátory pouze ve směru nahoru. Dopravní podnik nám nyní zaslal odpověď. Proč schody budou stále ...

Žena pod vlivem alkoholu skákala pod kola jedoucích vozidel

Oznámením o ženě, která se pohybuje po vozovce a skáče pod jedoucí vozidla, se zabývali strážníci z Prahy 1. Ačkoli odmítla dechovou zkoušku, její stav nasvědčoval nadměrnému požití alkoholu. Vzhledem...

PODNĚTY ČTENÁŘŮ: zastávka Kamenická se dočká úprav

Čtenářka časopisu Naše Praha 7 upozornila redakci na obtížné vystupování ve stanici MHD Kamenická. Radnice poslala odpověď a slibuje úpravy.

PODNĚTY ČTENÁŘŮ: linka 156 by se mohla dočkat změn

Čtenářka časopisu Naše Praha 7 se obrátila na redakci s dotazem, který se týká linky 156. Radnice sedmé městské části zaslala odpověď. Čekají linku změny?

VIDEO: Cizinci ničili dopravní značení

Strážníci předali policistům tři muže cizí státní příslušnosti, kteří ničili dopravní značení. Jejich počínání si všiml nejen oznamovatel, ale také ho zaznamenal městský kamerový systém.

Letná obchodní centrum: stavba zahájena

Mezi ulicemi Veletržní a Strojnická začala výstavba objektu Letná obchodní centrum. Na místě budoucího obchodně-administrativního centra 7. prosince proběhlo poklepání na základní stavební kámen.

Prestižní mezinárodní futsalový turnaj Praga Cup přivítá devět zahraničních týmů

Turnaje se pravidelně účastní jak české tak slovenské týmy. Letos poprvé na zimní turnaji přicestují týmy ze Slovinska, z Polska a zúčastní se i hráči z Vietnamu žijící v Praze. Z celkového počtu 24 ú...

Limonádový Joe i tajemná Sirael ve Chvalech

Horní Počernice - Císařův Pekař a Pekařův císař, Až přijde kocour, Byl jednou jeden král, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech… Víte kdo je má na svědomí? Možná vzpomenete na režiséra, ...

Palmovka blíž k tomu být centrem Prahy 8

Palmovka je prostor, který si zaslouží pozornost, už dlouhodobě se nikomu nelíbí, ale začalo se ale blýskat na lepší časy. Prvním krokem je vytvoření bezbariérového vstupu do metra.Jenomže ne všechny ...

VIDEO: Strážníci zabránili rvačce několika osob

Několik hlídek pražských strážníků zasahovalo při rvačce ve Vodičkově ulici. Případ dále šetří policisté.

VIDEO: Žena s dítětem v nákupním centru nadýchala skoro tři a půl promile

Při adventních kontrolách nákupních center strážníci odhalili agresivní opilou ženu s batoletem. Cizinka nadýchala bezmála tři a půl promile, skončila proto na protialkoholní záchytné stanici. Dítě si...

Kříž u pohřebiště padlých vojáků se dočkal posvěcení

V lipinském lesíku stojí kříž, který je opředen tajemstvím. Právě tento kříž posvětil farář Josef Novák.

Co by měla Praha 7 řešit v příštím roce? Zapojte se do hlasování

Praha 7 spustila anketu o problémech a prioritách, na které by se podle občanů měla nyní radnice nejvíce zaměřit. Návrhy vzešly z veřejné debaty „Tři roky od voleb“, která se uskutečnila 22. listopadu...

Náprstkovo muzeum znovu obsadili indiáni

Národní muzeum otevírá 8. prosince v Náprstkově muzeu novou výstavu Indiáni, která představuje původní obyvatele Severní a Jižní Ameriky a jejich minulé i současné tradice.

21. ročník charitativního projektu Daruj hračku vrcholí. Zbývá splnit 1 500 přání

Letošní ročník charitativního projektu Daruj hračku vrcholí a ještě zbývá splnit přibližně 1 500 přání. V projektu Daruj hračku „Ježíšci“ z řad veřejnosti plní vánoční přání dětem z dětských domovů a ...

Studenti mají jasno. Prezidentem by zvolili Jiřího Drahoše

V Praze se do studentských voleb zapojilo 64 škol. Hlas Jiřímu Drahošovi dalo v hlavním městě přes 42 procent studentů. Soušasného prezidenta Miloše Zemana by volilo jen necelých šest procent pražskýc...

Hlávkův most – zatím žádná změna, tramvaj zůstává

Holešovice/Karlín/Staré Město - Měření Hlávkova mostu, která měla určit stav mostu ukazují, že lze zachovat provoz tramvají.

Autobus versus kamion – 9 zraněných

Kunratice – Kamion s autobusem MHD linky 197 se dnes 14.12. cca v 11 hodin srazil na Kunratické spojce. Devět lidí bylo zraněno. Z toho tři těžce. Těžce zraněný je i řidič autobusu. Řuidič kamionu byl...

Na lyže kousek za Prahu

Monínec/Chotouň/ Mnichovice - Tak a už se lyžuje kousek od Prahy první otevřel Areál Monínec, kde se od 15. prosince od 18 hodin začne.

Autobus versus kamion – 9 zraněných

Kunratice – Kamion s autobusem MHD linky 197 se dnes 14.12. cca v 11 hodin srazil na Kunratické spojce. Devět lidí bylo zraněno. Z toho tři těžce. Těžce zraněný je i řidič autobusu. Řuidič kamionu byl...

Místo pěší lávky u železničního mostu je přívoz

Smíchov – Podskalí - Z důvodu dočasného uzavření pěších lávek železničního mostu, který spojuje Výtoň se Smíchovem, je od 15. prosince 2017 zajištěna doprava přívozu P5 v trase mezi přístavišti Císařs...

Pražský realitní trh 2017: největší úspěch slaví projekty na okraji Prahy

Ceny bytů vzrostly za uplynulý rok téměř o 15 tisíc korun za metr čtvereční. Nejvíce rodinných bytů se prodalo v okrajových částech Prahy na takzvaných mezipředměstích. Téměř tři čtvrtiny z celkového ...

Kdo půjde s Naší Prahou na Gregorian a na muzikál Carmen?

Vylosovali jsme další výherce soutěže časopisu, webu a FB Naše Praha. Jaká byla správná odpověď?

Finále soutěže IT-SLOT: první a druhé místo obsadili žáci ze Středočeského kraje

Na půdě Soukromé střední školy výpočetní techniky na Proseku proběhlo včera finále soutěže IT-SLOT. Dvě první místa si odnesli studenti škol ze Středočeského kraje. V soutěži se dařilo i dívkám.

Parkování v Praze 7 během vánočních svátků

V Praze 7 bude od 23. 12. do 1. 1. na několika místech zajištěno bezplatné parkování pro návštěvy. Kromě vybraných ulic městská část vyjednala také 70 míst na parkovišti HC Sparta Praha v ulici U Výst...

Tři otázky pro… Ladislava Špačka

Spisovatel, novinář, bývalý tiskový mluvčí Václava Havla a především znalec etikety – to je Ladislav Špaček. Pro čtenáře časopisu Naše Praha v krátkém rozhovoru popsal základy etikety během štědroveče...

Soutěž Naší Prahy - kdo půjde na travesti show?

Již v minulém týdnu jsme vylosovali další soutěž časopisu, webu a FB Naše Praha a potěšili jsme dalších devět výherců. Kdo půjde zdarma na kabaretní travesti show?

Betlémské světlo od neděle v Praze, rozveze ho i tramvaj

Od neděle 17. prosince si lze v Praze zažehnout svíci s Betlémským světlem, kterou pravidelně přes deset let vozí skauti. V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ho předají v 10 hodin biskupovi Malém...

Lávky a mostky se kontrolují i v Praze 6

Po nešťastné události v Troji na začátku prosince, kdy byli při pádu lávky přes Vltavu zraněni 4 lidé, nařídil starosta Prahy 6 okamžitou kontrolu všech přemostění na území městské části. Radnice zare...

Články abecedně vzestupné

Nové parkoviště v Přívoze lidé kritizují

Záchytné parkoviště v Přívoze má snížit počty aut, kterými řidiči jedou do samotného centra Ostravy. Má však dvě nevýhody – nedá se k němu odbočit a je v nevhodném místě.

Nové pivo Fénix rozzářilo Strahov

Na hranicích s Prahou 5, na Strahově, se symbolicky zrodil Fénix, netradiční pšeničné pivo Plzeňského Prazdroje. Pomocí neopakovatelné videomappingové projekce oživil větrací věže Strahovského tunelu,...

Nové podmínky venčení psů v parku Přátelství

Od 1. září vstupují v platnost nové podmínky pro venčení psů v parku Přátelství. Jedná se o tři režimy podle jednotlivých lokalit, na místě se už objevily informační tabule a značky.

Nové popelníky v Praze 4 pomáhají zvyšovat čistotu

175 nových popelníků rozmístěných po celém území městské části slouží kuřákům z Prahy 4 k tomu, aby dodržovali na veřejných prostranstvích pořádek a neodhazovali nedopalky na zem.

Nové postihy za zvláště nebezpečnou jízdu v Chorvatsku

Změny v dopravních předpisech se od ledna roku 2013 netýkají přirozeně jen České republiky. Obecně je známo, že na jaro letošního roku bylo například odsunuto vymáhání pokut za absenci alkohotestrů ve...

Nové propojení pro chodce a cyklisty na malostranském břehu

Od vzniku Mánesova mostu, tedy již více než sto let, je na Klárově připraven podjezd, který dosud neměl využití. Nyní tudy vede stezka propojující park u Hergetovy cihelny s Kosárkovým nábřežím.

Nově schválené územní limity ochrání další rezidenční části Prahy 4

Opět omezení a regulace, tentokrát ovšem jednoznačně ve prospěch obyvatel čtvrté městské části. Územní regulativy, tedy jakýsi bič na nenasytné developery, platí nově v Braníku v lokalitě Ve Studeném,...

Nové semafory v křižovatce U Rady budou spuštěny v pátek

Nové sídlo záchranky v Troji je na spadnutí

U výjezdu z tunelu Blanka v Troji má už od roku 2013 stát nové sídlo pražské záchranné služby. Ale nestojí. Záchranka se tísní v bývalé budově ministerstva zdravotnictví na Korunní v Praze 2, kterou s...

Nové spoje na midibusové lince 295

Midibusová linka 295 byla posílena. Od května na ní byly zavedeny ve všední den mezi 7:00 a 8:00 hodin dva nové spoje v trase OC Čakovice – metro Střížkov. Důvodem byla její velká vytíženost v ranní š...

Články abecedně sestupně

Nové ulice ve Frýdku-Místku pojmenovali po osobnostech

Nové učebny budou již brzy

Výstavba nových učeben na ZŠ Chrjukinova je v plném proudu.

Nové tržiště přímo v centru velkoměsta. Pasáž v Jindřišské po letech opět žije

Jen pár kroků od sochy Svatého Václava v Jindřišské 5 se v první jarní den otevřely brány pasáže a s nimi i zcela nové tržiště, které se od ostatních tržišť výrazně odlišuje. Kompletní nákup, od čerst...

Nové termíny rekreace v hotelu Vápenka

Pro velký zájem seniorů byly přidány další dva termíny rekreace v horském hotelu MČ Praha 4 Vápenka se zajištěním dopravy.

Nové termíny jízd historickou soupravou metra v prodeji

Do prodeje se dostávají další vstupenky na jízdy historickou soupravou metra v roce 2015. Spolu se třemi termíny už tradičního programu Zážitkové turistiky se zároveň otevírají také hned dvě nové příl...

Nové taneční studio v Praze 4

Od poloviny září je na Pankráci v provozu nové multifunkční taneční studio DanceHall.

Nové stromy a rychleji na metro. Plán revitalizace Vybíralky schválen!

Plán revitalizace sídliště Vybíralova dnes schválila pražská rada. Obyvatelé se mohou těšit na nová hřiště, kratší cestu na zastávku metra Černý Most i nová parkovací místa.

Nové stanoviště na tříděný odpad v Lysolajích

Od 1. března bylo v lokalitě „Žebrák“ na křižovatce ulic K Vinici a Kamýcká uvedeno do provozu nové stanoviště tříděného odpadu, které se zde podařilo zřídit na základě žádostí místních občanů ve spol...

Nové stanice mají své správce

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) již vybral firmy, která budou spravovat obchody ve vestibulech tří ze čtyř stanic nového úseku metra A. Každou stanici bude mít na starosti jeden nájemce. Pro stanic...

Nové stále expozice ve 14. budově se otevírají veřejnosti

Nové stálé expozice ve 14. budově se ve středu 1. května otevírají veřejnosti. Pracovníci Krajské galerie výtvarného umění a Muzea jihovýchodní Moravy připravili na tento mimořádný den pro veřejnost d...