Počasí
Praha 23 °C Úterý, 03. října 2023, Svátek má Bohumil
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Leona Schovancová z RWE: Nejvíce ušetříte na vytápění

Společnost RWE otevřela ve Frýdku-Místku nové zákaznické centrum. Ředitelka Leona Schovancová vysvětluje, jaké služby centrum poskytuje. Upozorňuje také na možné problémy spojené s podomními prodejci elektřiny či zemního plynu. A radí, jak ušetřit za energie a vytápění.
Leona Schovancová v nové moderní pobočce RWE v Místku. Zvětšit
Leona Schovancová v nové moderní pobočce RWE v Místku.


Proč jste se rozhodli zřídit zákaznické centrum ve Frýdku-Místku?
Každé rozšíření sítě našich poboček pečlivě zvažujeme. Původně jsme si mysleli, že i pro zdejší region bude spádovou oblastí Ostrava, která je relativně blízko a ve které provozujeme zákaznické centrum. Ale zjistili jsme, že tomu tak není a ve Frýdku-Místku a okolí máme velký počet klientů,  proto rozhodnutí, že zřídíme zákaznické centrum právě tady. Je to naše devětadvacátá pobočka v rámci České republiky.

Co všechno mohu v zákaznickém centru vyřídit?
Na pobočce vyřídíte obchodní i distribuční záležitosti. Konkrétně můžete u nás vyřídit například záležitosti kolem zřízení nové přípojky, uzavřít smlouvy na dodávky plynu i elektřiny, změnit si tarif, upravit výši záloh. Kdo má problémy s placením, dohodne si na místě splátkový kalendář, může se zeptat na položky z faktury. Ve většině případů vyřídíme vše na počkání. Klient ale nemusí vždy chodit na pobočku, může nás kontaktovat také telefonicky, e-mailem nebo vyřídit hodně věcí prostřednictvím našich internetových stránek.

Je složité změnit dodavatele energie?
U nás v zákaznickém centru zařídíme zákazníkovi odběr zemního plynu i elektřiny. Může odebírat od nás jen jednu nebo obě komodity. Stačí podepsat plnou moc, donést poslední fakturu nebo smlouvu a my za něj vše vyřídíme. Nemusí chodit k předchozímu dodavateli nic odhlašovat. Za jak dlouho ke změně dojde, záleží na typu stávající smlouvy. Pokud ji má zákazník uzavřenou na dobu neurčitou, hraje roli délka výpovědní lhůty, obvykle je to jeden až tři měsíce. Smlouvy na dobu určitou mají stanovenou konkrétní dobu platnosti. Předčasně ji za určitých podmínek vypovědět lze, bezplatně například při změně ceny nebo po zaplacení sankčních poplatků.

Společnost RWE je v povědomí lidí jako dodavatel zemního plynu. Ale zajišťujete i dodávky elektrické energie. Co mi tady nabídnete?
Pro každého máme řešení, od nižší ceny elektřiny, přes garanci jejího nezvýšení až po pevnou cenu po dobu trvání smlouvy, zvláště této možnosti zákazníci poslední dobou velmi využívají. Další výhodou je, že pokud od nás zákazník odebírá i zemní plyn, nemusí chodit na dvě pobočky nebo volat na dvě telefonní čísla. Vše vyřídí s jedním dodavatelem.

Můžete u ceny uvést, oproti komu máte nižší cenu?
Co se týká ceny, vymezujeme se především k velkým hráčům na trhu. Ve srovnání s nimi máme v průměru o deset procent nižší cenu.  

Dá se odhadnout, kolik v takovém případě ušetří za elektřinu odběratel za rok?
Pro výpočet je vždy důležitých několik faktorů, především výše spotřeby a typ sjednané smlouvy. Ten kdo používá elektřinu k vytápění a ohřevu vody, může ušetřit i několik tisíc korun ročně. Jestliže rodina využívá elektřinu jen pro běžné spotřebiče a svícení, jde maximálně o stokoruny.  Je třeba si uvědomit, že cena elektřiny i plynu je tvořena ze dvou položek, z vlastní ceny a z distribuční složky, kde je cena regulovaná státem A ta je u všech dodavatelů stejná, liší se jen cena energie.

Hledali jste ve Frýdku-Místku vhodné místo pro pobočku dlouho?
Vhodné místo jsem vybírali poměrně dlouho. Přáli jsme si, aby naše pobočka byla v centru, kam by si lidé mohli dojít pěšky. Důležitá je možnost parkování, a to je tady u Komerčního centra v Místku na tři hodiny zdarma. Rozhoduje i dostupnost městskou hromadnou dopravou. U polikliniky jsou zastávky autobusů, takže se k nám dostanou lidé pohodlně pěšky, autem i autobusem.

Když jsem k vám jel poprvé, musel jsem přemýšlet, kde je vlastně Dvořákova ulice, ve které sídlíte…
Podle katastru nemovitostí je naše zákaznické centrum v Dvořákově ulici, ale vstup je ze známější ulice 8. pěšího pluku. Z oken vidíme Komerční centrum, Sagenu a polikliniku.  

Zástupci dodavatelů energií často navštěvují domácnosti a přesvědčují lidi, aby přešli k nim. Myslíte si, že se lidé mohou u podomních obchodníků napálit a podepsat nevýhodnou smlouvu?
Podomní prodej má svá pozitiva i úskalí. Samozřejmě může se stát, že nová smlouva bude pro zákazníka nevýhodná, ale pokud si pročte obchodní podmínky a uvědomí si, k čemu se zavazuje, může získat i zajímavou cenu. Vím ale o případu, kdy člověk podepsal současně smlouvu čtyřem různým dodavatelům elektrické energie. U některých typů smluv to nemusí vadit, třeba u pojištění, ale u energie je to nesmysl, tam máte na jedno měřidlo jen jednoho dodavatele.

Dá se takovým praktikám nějak bránit?
Mohu jen poradit, aby si člověk vše pečlivě pročetl, porovnal nabídky dalších společností, podmínky odstoupení od smlouvy, zjistil, zda se nezavazuje k něčemu navíc, případně aby se s někým poradil. A pokud již k nechtěnému podpisu dojde, lze od takové smlouvy sepsané doma do 14 dní odstoupit. Základní rada tady je nepodepisovat nic neuváženě a bez rozmyslu.

Setkali jste se s tím, že se „naháněči“ malých firem vydávali za reprezentanty zavedených společností?
V minulosti se tak již stalo. Poměrně časté je, že například loga některých firem jsou podobná logům největších dodavatelů elektrické energie a zemního plynu, i takto je možné řadu obyvatel zmást.

Má i společnost RWE prodejce, kteří chodí za lidmi do domácností?
Ano, uzavřeli jsme smlouvy se společnostmi, které tuto službu poskytují. Ale vždy se snažíme, aby naši prodejci vystupovali kultivovaně a korektně, vše lidem vysvětili, do ničeho je netlačili, nemanipulovali s nimi. Prodejci prochází pravidelným školením jak v oblasti produktových znalostí, tak v přístupu k zákazníkům. Byli bychom neradi, kdyby si náš zákazník myslel, že byl oklamán nebo podveden. Důkladně takovéto prodejce monitorujeme a dbáme na jejich korektnost. Za velkou výhodu považuji, že každý zákazník si může kdykoli zavolat na naši non-stop zákaznickou linku, a pohodlně si ověřit jak totožnost prodejce, tak i informace, které mu prodejce podal. Telefonní číslo zákaznické linky mají naši prodejci uvedeno přímo na svém identifikačním průkazu. Pokud někdo dává přednost osobnímu kontaktu, může se samozřejmě přijít poradit i do kteréhokoli z našich kontaktních center.
Další velkou výhodou, kterou nový zákazník získá, spolu s odběrem plynu nebo elektřiny od nás, je kompletní zákaznický servis. U malých společností je problémem, že nemají pobočky, sídlo je často na druhém konci republiky a na zákaznickou linku se prakticky nedá dovolat, protože mají jen omezený počet operátorů.

Jak se u takových dodavatelů pak řeší reklamace a stížnosti?
Velice obtížně. Mnoho klientů se k nám vrací, protože narazili právě na problémy v komunikaci a při řešení reklamací. To je daň za nízkou cenu.

Když je vaše společnost také dodavatelem elektrické energie, umíte poradit, jak může domácnost ušetřit za elektřinu?
Když si někdo kupuje spotřebiče, měl by se podívat na energetickou třídu. A zvážit, zda o něco vyšší cena spotřebiče vynahradí nižší spotřebu. Určitě se to vyplatí u spotřebičů, které si kupujete na dobu delší než pět roků. Typickým příkladem je lednička. Tam se dá ušetřit hodně. Lidé rovněž nechávají v domácnostech zapnuté počítače a televize, které vypínají jen na dálku, ale neuvědomí si, že stále odebírají elektřinu. Zde se dají ušetřit i stokoruny ročně. Součástí našeho servisu je i poradenství. Mnoho praktických rad najdou naši zákazníci i na portálu www.setrimenergii.cz.

Dá se něco uspořit i při vytápění?
Samozřejmě. Nejvíce ztrát vzniká, když nemáte dům nebo byt zateplený a izolovaný. Velké úniky jsou přes staré typy oken a úplně největší přes stropy. I v tomto směru může naše společnost majitelům rodinných domů nebo obyvatelům obytných domů hodně pomoci.

To jsem opravdu netušil. V čem jim pomůžete?
Provádíme takzvané termosnímkování. Zákazník díky tomu zjistí, kde mu uniká nejvíce tepla. Podle toho se může rozhodnout, zda provede zateplení celého domu nebo jen těch částí, kde jsou největší úniky tepla. A může ušetřit nemalé peníze na zateplení a následně také na vytápění.

Kolik termosnímkování stojí?
Tři tisíce korun – jedná se o jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu.

V posledních letech stále více lidí, kteří žijí v rodinných domech, začíná topit uhlím. Je topení uhlím opravdu o tolik levnější než vytápění plynem?
Cena je na první pohled nižší. Jenže když si uvědomíte, že uhlí musíte nejen koupit, ale i dopravit domů, pak jej složit a skladovat, dělat revize komínu, pak ta úspora už tak velká není. K tomu si ještě připočtěte nižší komfort, neustálé přikládání a neekologický provoz. Vytápění elektřinou a plynem je komfortnější a čistší. A vím, že když si někdo pořídí nový rodinný dům nebo dům rekonstruuje, ve většině případů nepočítá s tím, že bude topit uhlím. Navíc jsme čerstvě snížili cenu zemního plynu, takže si myslím, že se takové vytápění vyplatí.

O kolik jste cenu plynu snížili?
V průměru o deset procent, k tomu navíc dostane zákazník s ceníkem Standard speciální prémii až tři tisíce korun. Zákazník si může stávající sníženou cenu také zafixovat na dva roky a pak může získat bonus až 3500 korun. Za změny smlouvy nebo zafixování neplatí žádné poplatky. Našim zákazníkům nabízíme i zákaznický program RWE PREMIUM, ve kterém mohou nakupovat vybrané výrobky se slevou až 50 procent. Každý náš zákazník se může stát držitelem RWE karty, s tou získá dvacetiprocentní slevu na vstupné na české filmy a ve vybraných skiareálech. Ve zdejším kraji jsou to například skiareály Bílá v Beskydech, Kohútka v Javornících nebo Troják v Hostýnských vrších.

Zákaznické centrum RWE
Dvořákova 729 (vchod z ulice 8. pěšího pluku)
Frýdek-Místek
Otvírací doba:
po, st  8:00 – 17:00
út, čt, pá  8:00 – 15:00

Profil
Ing. Leona Schovancová, Ph.D. je rodačkou ze Znojma, žije v Brně. Vystudovala ekonomii a management na dvou brněnských univerzitách – Masarykově a Mendlově.  Získala doktorát v oblasti lidských zdrojů.  První čtyři roky po studiu se zabývala IT technologiemi a zkušenosti s výpočetní technikou využívá dodnes. V roce 1993 nastoupila do společnosti Jihomoravská energetika, od roku 2006 pracuje ve skupině RWE. Měla na starosti vybudování  call centra RWE v Ostravě. V současné době zodpovídá nejen za call centrum, ale i za restrukturalizaci a provoz zákaznických center skupiny RWE v celé České republice. Jejím největším koníčkem je cestování a jejím snem je procestovat jihovýchodní Asii.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...


Předchozí články

Ostravští strážníci zvou na další bezplatný kurz pro veřejnost

Mladí zápasníci Vítkovic slavili úspěchy na Fojtíkově memoriálu v Ostravě

Stromy sníží v Ostravě prašnost

Z tábora v zoo si děti odnesou skvělé zážitky

Žáci školy T. G. Masaryka založili vlastní arboretum

Základní škola T. G. Masaryka na Ortenově náměstí v Pražských Holešovicích zvelebuje pozemek ve vnitrobloku. Dětem se nelíbilo, že zde nejsou žádné stromy a keře a rozhodly se zde vybudovat vlastní šk...

Strážníci stihli vytáhnout opilého muže z kolejí včas

V neděli, krátce před osmou večer, přijal operátor Městské policie Zlín oznámení, že v kolejišti na ulici Hornomlýnská leží nějaký muž. Snaží se sice zvednout, ale nedaří se mu to. Na místo byla okamž...

Dobrovolníci pomáhají Charitě Frýdek-Místek již 10 let

Děti z Místku se naučí připravovat ovocný salát

Prvními hřiby v Beskydech jsou čirůvka a kovář

Leda Pešatová vystavuje v místecké Vlasti

Malířka Leda Pešatová vystavuje v místeckém kině Vlast obrazy, které namalovala za poslední dva roky.

Fotograf Martin Kleinwächter vystavuje snímky z festivalu Kopřiva

Zažijte balkánský temperament na vlastní kůži

Do Bosny vyrazil za studiem na střední škole s AFS český student Ondřej Havránek.

V Ostravě začal další ročník uměleckého sympozia Smalt Art

Zlínští fotbalisté si z Čáslavi přivezli tři body

Nedělní zápas 24. kola Fotbalové národní ligy proti sobě svedl mužstva Čáslavi a Zlína. Domácí, kterým patří v tabulce předposlední a tudíž i sestupová pozice, si chtěli v souboji s moravským celkem v...

Praha 9 chystá jarní úklid. Zapojit se můžete i vy

Městská část Praha 9 se dlouhodobě snaží spolupracovat s občany při údržbě svých pozemků. Takováto součinnost usnadní práci zaměstnancům odboru životního prostředí, ale zároveň je velkým přínosem práv...

Lubomír Lipský oslavil devadesátiny v Divadle ABC

V pátek 19. dubna oslavil Lubomír Lipský devadesátiny na jevišti Divadla ABC. Po benefičním představení Pan Kaplan má třídu rád mu přišli pogratulovat ředitel Městských divadel pražských Ondřej Zajíc,...

Adidas 24 hodin kolem Olešné se pojede i letos

Ostravu čeká v úterý Literární noc s osmi zastaveními

Mobilní sběrny pro nebezpečné a velkoobjemové odpady ve Frýdku-Místku

Aktualizujte žádosti o byty v penzionech

Odpolední páteční rej pro čarodějníčky ve Frýdku

Na Černé louce se koná velký bazar s dětským zbožím

Ředitel divadla Petr Michálek: Festival udržíme za každou cenu

Na webu www.naszlin.cz vám přinášíme rozhovor s ředitelem Městského divadla Zlín Petrem Michálkem. Zkrácenou verzi rozhovoru jste si mohli přečíst i v dubnovém čísle našeho tištěného časopisu, do něj ...

Zmizelé ulice v přednášce Jaromiřa Poláška

Olomoucká radnice pomáhá lidem z dluhové pasti

Od začátku května letošního roku rozšiřuje odbor sociálních věcí olomouckého magistrátu své služby o poradenství v oblasti dluhů. ,,Reagujeme tak na stále vzrůstající počet občanů, kteří se ocitli v n...

Lukáš Oboda vystavuje v místekcém Librexu atraktivní snímky kytar

Stipendia pro romské vysokoškolské studenty

Jste student/ka vysoké školy nebo střední školy v posledním ročníku a plánujete ve studiu pokračovat? Jste Rom/ka? Máte zájem o stipendium na akademický rok 2013/2014?

Dnes začíná v Praze 10 úklid vozovek - pozor na pokuty či odtahy!

I v letošním roce se budou uklízet komunikace Prahy 10 tzv. blokovém čištěním. Začíná se v úterý 23. dubna a bude se pokračovat až do konce června a následně znovu na podzim. Čištění vybraných úseku s...

Zajděte na výstavu a zúčastněte se soutěže

Výstava „Leopoldo Pomés/Carlos Saura: Portréty“ představuje výběr čtyřiceti fotografií, které oba autoři pořídili v průběhu své profesionální kariéry - od 50. let 20. století dodnes. Jedná se o portré...

Z Londýna se během 30 let stala Mekka gastronomie. Jak chutná, poznají hosté restaurace La Veranda

Smažená ryba s hranolky, yorkshirský puding nebo obří kalorické snídaně – to jsou pokrmy typické pro Velkou Británii. Anglická gastronomie však postupně přechází od tradičních pokrmů k světovým specia...

Z Londýna se během 30 let stala Mekka gastronomie. Jak chutná, poznají hosté restaurace La Veranda

Smažená ryba s hranolky, yorkshirský puding nebo obří kalorické snídaně – to jsou pokrmy typické pro Velkou Británii. Anglická gastronomie však postupně přechází od tradičních pokrmů k světovým specia...

Gutovka se chce čtvrtečním sběrem starých mobilů pokusit o český rekord

Ve strašnické Gutovce bude probíhat od 24. dubna do 30. června akce Čas mobilů, jejíž cílem je motivovat návštěvníky areálu k recyklaci nepotřebných mobilních telefonů. Projekt odstartuje pokusem o če...

V lezeckém centru se uskuteční soutěž nevidomých

Závody pro nevidomé „Nekoukej a lez O. K!" se uskuteční v neděli 28. 4. v lezeckém centru Smíchov, Křížová 6 (www.smichoff.cz). Jedná se o třetí ročník unikátního a ojedinělého závodu, který připravuj...

Praha 4 ocenila výjimečné výkony policistů a strážníků

Vyzkoušejte si závody v koňském sedle!

Nemáte jezdeckou licenci a nemůžete se zúčastnit oficiálních drezurních nebo parkurových závodů? Nevadí! Zúčastněte se Hobby závodů, na které mohou i jezdci bez licencí.

Historické reklamní materiály vystavuje galerie Scarabeus

Výstava reklamních materiálů z období konce 19. století do roku 1948 probíhá v letenské galerii Scarabeus v ulici Jana Zajíce 7 do 12. května. Prohlédnout si zde můžete reklamní plakáty, zálepky, účte...

Den Země ve Zlíně

Zlínský magistrát společně se školami připravil program ke Dni Země. Na náměstí Míru a v parku Komenského jsou pro děti i dospělé připraveny zábavné i naučné soutěže a kvízy.

Sestry Siebeltovy uspěly v Běhu kolem Olešné

Zkontrolujte si komíny, ale pozor na falešné kominíky

Mezinárodní týden na univerzitě má přilákat zahraniční studenty

Více než 40 hostů ze 30 evropských univerzit přijalo pozvání na letošní International Week, který od 22. do 26. dubna pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Cílem pětidenní akce, která se na univerzi...

Asistent prevence kriminality nalezl dívku, po které pátrala Policie ČR

V pondělí v osm hodin večer přijal pracovník operačního střediska Městské policie Praha 14 oznámení od asistenta prevence kriminality Prahy 14 s tím, že v Kučerově ulici v Praze 9 vidí stát dvě dívky,...

Autosalon Wevi představí v Ostravě žhavé novinky

Kvůli opravě silnice budou uzavřené vjezdy do Krajské nemocnice

Od středy 24. dubna od 7 hodin do čtvrtku 25. dubna do 18 hodin budou pro veřejnost uzavřeny vjezdy do areálu zlínské Krajské nemocnice. Důvodem je oprava hlavní vozovky vedoucí od hlavní vrátnice až ...

Jarní květinovou výstavu Flora Olomouc inspirovalo jubilem univerzity

Flora Olomouc začíná ve čtvrtek 25. dubna a porrvá do neděle.

Freedecký majáles U Arnošta

Se zlínskou filharmonií zahraje flétnista Petr Pomkla

Ve čtvrtek 25. dubna 2013 v 19 hodin vystoupí spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů první flétnista Brněnské filharmonie a orchestru Czech virtuosi Petr Pomkla. Koncert bude dirigovat Jakub Klecker.

Vydejte se autobusovým zájezdem za farmáři

Dětská čarodějnická noc v Místku

Připomenou 68. výročí ukončení války

Kam zmizely sochy svatých z náměstí Míru? Odvezli je restaurátoři

Náměstí Míru ve Zlíně je dočasně bez soch svatého Donáta a Floriána. Důvodem je jejich restaurování, které se týká i podstavců. Současně jsou řemeslníci provedou zemní práce, které mají zamezit vzlíná...

Následující články

Ostrava si 30. dubna připomene 68. výročí osvobození města

Sbor Nashira přijímá nové členky

Strážníci měli včera napilno

V olomoukém aquaparku se děti naučí první pomoc

Na záchranářské vědomosti a dovednosti žáků druhého stupně základních škol se zaměřuje projekt s názvem Pomáhej a užívej!, který připravilo město Olomouc ve spolupráci s Aquaparkem Olomouc.

Pozvánka na vernisáž obrazů Jaroslava Kopáče

Již jste viděli výtvarné práce žáků Rakouského gymnázia?

Až do začátku května mohou návštěvníci Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna, Holečkova 38a, navštívit výstavu vybraných výtvarných prací studentů Rakouského gymnázia v Praze pod názvem „Spo...

Ve školních jídelnách vzniknou salátové bary

Dalšího prvenství plánuje dosáhnout Praha 10: jako první představí ve většině svých školních jídelen od příštího školního roku tzv. salátové bary. "Tyto salátové bary by měly být nejen vítaným zpestře...

Startuje čtvrtý ročník soutěže o značku Regionální potravina Moravskoslezského kraje

Ostravský hrad uvítá výstavu malovaných filmových klapek

Secesní Polský dům v Ostravě obsahuje kameny z Krakova

Začal předprodej na koncert Iggy Popa

Využijte kontejnery ve Frýdku-Místku pro jarní úklid

Ve Vršovicích se už budou rodiče s dětmi připravovat na léto

Seminář "Připravte se na léto" 29.4. (od 10:00), který se bude konat ve vršovickém centru Rybalka, vychází z respektujícího přístupu k dětem a pomůže rodičům pochopit, jak podle tohoto přístupu reagov...

V Bartovicích zazpívají Eva a Vašek

Ostravským Domem roku je Gong z Dolních Vítkovic

Vynalézavý zloděj kradl a znovu vracel přepravky na pivo

Vynalézavý zloděj ukradl v Kauflandu na Sokolské ulici přepravky na pivo. Vlezl si pro ně otvorem v automatu na jejich vracení přímo do místnosti, kde se třídí vratné lahve. Tam sebral dvě přepravky, ...

Primátor se setkal se stříbrnými hokejisty

Zlínský primátor Miroslav Adámek se dnes v obřadní síni radnice setkal se stříbrnými hokejisty HC PSG Zlín, aby ocenil uplynulou úspěšnou sezonu. "Pracoval jsem jako lékař zlínského hokejového mužstva...

Zlínský muzikál Řek Zorba má koncertní verzi, vyráží na zámek Nový Světlov

Světový muzikál Řek Zorba o nekonečné chuti žít a milovat nabízí Městské divadlo Zlín i v nové koncertní verzi. První diváci ji uvidí v sobotu 27. dubna v 19 hodin na zámku Nový Světlov.

Změny v zastávkách autobusů ve Vršovicích

Dočasná změna trasy a zastávek pro linky číslo 101, 124 a 139 Z důvodu rekonstrukčních prací v Kodaňské ulici dojde od přibližně 4.30 hodin ve středu 24. dubna 2013 do odvolání (předpoklad srpen 2013)...

17. ročník Juniorského maratonu s rekordní účastí

Již posedmnácté v řadě zvedne studenty pražských středních škol z lavic semifinálové kolo Juniorského maratonu, které se koná ve čtvrtek 25. dubna v parku Stromovka. Praha se tak stává předposlední za...

Muž vykopl skleněnou výplň dveří u autobusu

Včera v pět hodin odpoledne přijala hlídka strážníků Městské policie Praha 9 oznámení, že ve stanici autobusů Vysočanská muž vykopl sklo předních dveří autobusu. Oznamovatel podezřelého muže z povzdál...

S falešným lékařským potvrzením chtěli zbrojní průkazy

Zlínští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže. Obvinili jej z přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu.

Šlechtický rod Baltazzi se vrátil na zámek Napajedla

Do zámku v Napajedlech se vrátili šlechtici z rodu Baltazziů. A to nejen prostřednictvím nové výstavy „Návrat rodu Baltazzi na zámek Napajedla“. Expozici v přízemí zámku totiž otevřel společně se souč...

Stavění máje v Hrabůvce

Hledáte kanceláře? Zkuste webagenta

Tři desítky rodičů si přišly prohlédnout frýdeckou porodnici

Festival Neznámá Země - dnešní koncert na náměstí Míru

Festival věnovaný cestování a sbližování kultur Neznámá Země ve Zlíně pokračuje. Dnešní koncert na náměstí Míru ve Zlíně od 19 hodin představí kapely Der Šenster Gob a BraAgas. Pouliční potulná klezme...

Přijďte v sobotu na soutěž modelářů do místeckého Klíče

Čarodějnice a rytíří míří na hrad Hukvaldy

V Olomouci už jezdí oboustranné tramvaje, město má jeden z nejmodernějších vozových parků

První dvě tramvajové soupravy typu VarioLFplus/o mají za sebou slavnostní prezentaci. Tramvaje, které mají dveře na obou stranách, jsou připraveny pro obsluhu nově budované trati na Nové Sady. Mnozí O...

Hrady a zámky otevírají své 13. komnaty

Také letos, v roce s magickou příznačnou třináctkou, budou moci návštěvníci deseti vybraných hradů a zámků v České republice otevírat jejich třinácté komnaty.

Hrady a zámky otevírají své 13. komnaty

Také letos, v roce s magickou příznačnou třináctkou, budou moci návštěvníci deseti vybraných hradů a zámků v České republice otevírat jejich třinácté komnaty.

O všem a zvláště o ničem - “čarodějnice” s Ivo Šmoldasem

Zábavné besedování s oblíbeným moderátorem, kulturním publicistou, glosátorem, básníkem, scenáristou, nakladatelem a překladatelem proběhne 30. dubna od 19:30. A jelikož mají tento den svátek čarodějn...

Informace o dopravních opatřeních na Jižní spojce

Komunikace Jižní spojka bude uzavřena v úseku ulic Ke Garážím - Hlavní od 20.00 hodin 3. května do 15.00 hodin 5. května 2013. Směr z Prahy 5 na dálnici D1 (Brno) bude průjezdný bez omezení.

Doberská pouť je tady

Policisté dopadli skupiny výrobců pervitinu

V minulých dnech detektivové čtvrtého policejního obvodu završili několika měsíční snažení v podobě zadržení osmi osob, které na území metropole, ale i středních Čech, vyráběly a distribuovaly perviti...

Univerzita zahajuje stavbu nové budovy - Centra polymerních systémů

Zlínská univerzita zahájila stavbu nové budovy - Centra polymerních systémů. Bude stát místo nynějšího parkoviště mezi Antonínovou ulicí a třídou Tomáše Bati, před současnou Střední průmyslovou školou...

Květnový program Domu ochránců přírody

Fenomén: Evropa „na otočku"

Snaha ušetřit se začíná projevovat i v cestování a jedním z největších trendů současnosti se tak stává projíždět evropskými metropolemi tzv. „na otočku"! Ráno tam, večer zpět, žádné další výdaje za ub...

Strážníci hlídali děti místo zraněné ženy

Další Mural Art namaluje ve Strašnicích přes víkend Jan Kaláb

Praha 10 se stává hlavním městem českého mural artu - neboli velkoplošných venkovních maleb na budovách. Od pátku 26. až do neděle 29. dubna bude mít veřejnost možnost sledovat realizaci další velkopl...

Ve Vršovicích bude čtvrt roku zavřena kvůli opravě i dolní Kodaňská

24. dubna byla zahájena rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Kodaňské ulici. Doba uzavírky se odhaduje na 3,5 měsíce.

Kočka spadla ve Vysočanech do světlíku

Kuriózní případ zaznamenali pracovníci odchytové služby dnes krátce před jednou hodinou ráno. Kontaktovali je příslušníci hasičského záchranného sboru, kteří vyprošťovali kočku uvízlou ve světlíku dom...

Policisté poradí seniorům, jak se ubránit cizím lidem

Akci Odpoledne pro seniory chystá na 22. května od 13 do 16 hodin Muzeum Policie v ulici Ke Karlovu 1. Pro návštěvníky bude v areálu muzea připraveno měření krevního tlaku a tělesného tuku zdarma, kří...

Co všechno vyřídíte v Czech Pointu

Na kontaktních místech Czech Pointu, tedy Českého Podacího Ověřovacího Informačního Národního Terminálu, můžete získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokum...

Děti mohou opět bruslit na střeše parkoviště Zlatého jablka

V sobotu 27. dubna opět zahajuje provoz dětský in-line koutek HEPA outdoor fitness Zlín v posledním patře parkovacího domu Zlatého jablka. Také letos bude výuka a hrátky na bruslích probíhat vždy každ...

Dva muži utonuli ve Vltavě

K prohlídce těl dvou utonulých mužů byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy dnes dopoledne. První z nich byl nalezen u náplavky pod mostem Palackého, druhého objevili pra...

Muzeum, hřebčín a památky v Napajedlích otevřou své brány

V sobotu 27. dubna se Napajedla připojí k Mezinárodnímu dni otevřených památek. Letošní akce má název Brány památek dokořán, v rámci akce města po celé České republice připravují prohlídky v muzeích, ...

Studentská soutěž Nejlepší podnikatelský záměr zná vítěze

Celkem osm cen udělila porota v aktuálním šestém ročníku odborně-kreativní soutěže Nejlepší podnikatelský záměr. Posuzovala přitom desítky podrobně rozpracovaných nápadů. Kromě cenné zpětné vazby od o...

Odhalte poklad krále Tutanchamona

Výstava přibližující objevení Tutanchamonovy hrobky probíhá do konce června na holešovickém Výstavišti. Výstavu s názvem Tutanchamon – jeho hrob a poklady tvoří přes tisíc exponátů, které jsou napodob...

Články abecedně vzestupné

Lektor cizích jazyků Václav Bolech: Chtěl bych se v Braníku cítit bezpečněji!

Jmenuje se Vasco, tedy Václav, bydlí v Braníku a povoláním je lektor španělštiny/italštiny. Kromě toho je také tvůrcem zábavných stolních her, které hravou formou učí lidi cizí jazyky.

Lenka Dobiášová vystavuje v Místku akty a abstrakce

Nová výstava v místecké Galerii Hrubá. Svou tvrobu v ní prezentuje malířka Lenka Dobiášová.

Lenka Dusilová podpořila demokracii ve Frýdku-Místku

Na sobotním koncertě Volím Frýdek-Místek bez komunistů vystoupila řada umělců. Na akci byli pozváni zástupci hlavních demokratických politických stran a hnutí kandidujících do frýdecko-místeckého zast...

Lenka Filipová vystoupí na zlínské Malé scéně

Bezesporu nejznámější česká kytaristka, Lenka Filipová, přijede do Zlína. Ve čtvrtek 13. 12. 2012 vystoupí na Malé scéně.

Lenka Filipová zahraje na Novodvorské

6. 10., 19.30 hod. KC Novodvorská Koncert populární a stále výjimečné zpěvačky, textařky, skladatelky a kytaristky v triu s Mirkem Linhartem (elektrické a akustické kytary) a Seanem Barrym (keltská ha...

Lenka Kohoutová: Teprve se ukáže, jací jsme

S ředitelkou pražského Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který se stará o osoby s mentálním či kombinovaným postižením jsem se potkal v okamžiku, kdy čerstvě přijala první klienty z U...

Lenka Lóšková: Tancem pomáhá proti covidu!

Tanečnice a vystudovaná muzikálová herečka Lenka Lóšková je další z řad umělecky založených lidí, které v době „covidové“ místo natáčení a hraní potkáte jinde než na prknech, která znamenají svět. Pro...

Lennonova zeď je bílá. Lidé píší nové vzkazy

Lennonova zeď na Kampě bývala symbolem odporu proti komunismu. Vzkazy se na zdi začaly objevovat už na začátku 70. let, některé vydržely dodnes. Respektive do nedělní noci, kdy jí skupina studentů kom...

Lennonovu zeď opraví maltézští rytíři za 250 tisíc

Praha - Pochroumanou Lennonovu zeď na Velkopřevorském náměstí opraví řád maltézských rytířů. Oprava je nutná, protože zeď samotná není dobré kondici. Musí se staticky zabezpečit historický portál, opr...

Lennonův bratranec David Lloyd vystavuje své malby v Ostravě

Britský malíř David John Lloyd vystavuje své obrazy ve vinotéce Natale Gini v Janáčkově ulici v Moravské Ostravě.

Články abecedně sestupně

Lesem ke hvězdám šlo bezmála 500 dětí

Každoroční akce "Lesem ke hvězdám" měla tentokrát nebývalý úspěch. Opéci si buřty a vzdělávací procházku si tentokrát nenechalo ujít rekordních 471 dětí.

Les v Hamrech zřejmě zapálili lesní dělníci

Lepší pravidla pro sdílená kola a koloběžky

Radnice MČ Praha 3 přichází s další snahou lépe nastavit a vymáhat pravidla pro parkování a provoz sdílených kol a koloběžek.

Lepší orientace v pražské dopravě

Lepší orientaci v Pražské integrované dopravě umožní cestujícím nově spuštěná aplikace interaktivní mapy dopravy.

Lepší cestování pro nevidomé

Dopravní podnik hl. m. Prahy upravil v roce 2010 další vybraná nástupiště (Roztyly, Opatov) pražského metra o umělé vodící linie, které usnadňují nevidomým a slabozrakým cestujícím přístup k soupravám...

Lepold Sulovský vyráží do Himalájí

Ostravský horolezec Leopold Sulovský chce letos zdolat šestou nejvyšší horu světa Čo Oju.

Leoš Šimánek přiveze Live-diashow

Leoš Šimánek uvede v neděli 11. října v 15 a v 19 hodin v Domě kultury Akord velkoplošnou panoramatickou live-diashow se šesti projektory s názvem Rusko - země plná překvapení.

Leoš Mareš ukřičel dav i bez mikrofonu

Moderátor Leoš Mareš je zárukou dobré zábavy. Svůj um potvrdil i během slavnostního otevírání hotelu Park Inn v Ostravě.

Leopold Sulovský dobýval vrchol K2

      Horolezec Leopold Sulovský vyráží z Ostravy na himalájské expedice. Je prvním Čechem, který zdolal nejvyšší vrchol světa Mount Everest. Vystoupil rovněž na osmitisícové vrcholy Dhaulágiri a Maka...

Leopold Sulovský dobývá osmitisícovku Lhotse

Ostravský horolezec Leopold Sulovský dobývá další osmitisícovku – Lhotse. Jedná se o čtvrtou nejvyšší horu světa vysokou 8516 metrů.