Počasí
Praha 1 °C Středa, 26. ledna 2022, Svátek má Zora
Go to content

Klára Doležalová: Pomáhat druhým je zcela normální

Pohledná. Sebevědomá. Příjemná. Optimistická. Cílevědomá. Úspěšná. A pořád v jednom kole. Moderátorka a podnikatelka Klára Doležalová.
Klára Doležalová má spolu s manželem na chorvatském ostrově Šolta dům a olivový háj.  Společně tu z oliv lisují metodou extra panenský olej Zvětšit
Klára Doležalová má spolu s manželem na chorvatském ostrově Šolta dům a olivový háj. Společně tu z oliv lisují metodou extra panenský olej

Cítíte se bohatá?

Zvláštní otázka na úvod… Ano. Vždyť mám dvě zdravé děti a muže, který nás miluje! A taky mne naplňuje všechno, co dělám. Práce i naše soukromé projekty.

Právě o tom všem bych si s vámi rád popovídal. Dcera Mia oslavila pět let, starší Natálka nastoupila do primy na osmileté gymnázium. Chtějí třeba ještě poslouchat pohádky?

Ony už jsou ta generace, která si hledá pohádky na internetu, Natálka je pak sleduje i v jiných jazycích. Teď už ji baví i pohádky sestavovat, má takový program, kde jí skáčou obrázky a ona podle nich píše příběh v angličtině. Je to velmi kreativní a zároveň edukativní. Taky hodně čte, ve škole ji k tomu vedou, ale teď už spíš dobrodružné příběhy. A Mia? Ta pohádky miluje.  Já jsem před lety natočila cedéčko Říkadla a písničky pro nejmenší dětičky. Natálka se na něm dokonce podílela, bylo jí šest a na několika místech je tam slyšet, no a Mia na něm vyrůstala. Slyšela mámin hlas a učila se tak se mnou všechny písničky.  

Váš manžel je Srb, čte dcerám srbské pohádky?

Ne. On jim vypráví pohádky vlastní. Jsou mnohem legračnější a pokaždé jiné. Holky sice občas protestují, že to tak nebylo, ale smějí se na celé kolo.

Všimla jste si, jak jsou pohádky někdy drastické? I ty české, zejména v těch původních verzích, jak je třeba napsala Božena Němcová…

Máte pravdu. Současné pohádky v knihách jsou učesanější. Jenže je tu jeden zvláštní fenomén. Zatímco v psané formě jsou současné pohádky laskavé, ty filmové jsou plné násilí. Až se tomu někdy divím, že to vůbec může být určeno dětskému divákovi.

Proč myslíte, že to tak je?

Těžko říct. Tvůrci se snaží vizuálně zaujmout, ohromit. Ale neuvědomují si, že na to třeba se svými staršími sourozenci koukají i malé děti, a ty  jsou potom vyděšené. Tady utrhnou ruku, tady odpadne hlava… Ale nejde jen o násilí, i masky postav jsou děsivé. Zlatý Tom a Jerry, ti se sice taky perou, ale je to pořád takové laskavé.

Jenže bohužel život je někdy opravdu dost krutý. Jak se vám jako moderátorce oznamuje zpráva, že někdo ublížil dítěti?

Velmi těžko.  Jestliže jindy se na příspěvek, který mám uvést, dopředu podívám, tak tady to nedokážu. Snažím se zprávu rychle odprezentovat, aby už byla za mnou. Když někdo ubližuje dítěti, je to to nejhorší, co může být. Svým způsobem jsem ráda, že většinou všechny krimi případy spadají pod blok Krimi zpráv. Na druhou stranu chápu, že i taková zpráva musí na veřejnost. Už proto, aby byli rodiče stále opatrní.

Slyšel jsem, že děti jsou vůbec takové vaše hlavní téma….

Asi narážíte na moje patronství v programu 5P, sdružení HESTIA. Víte, já tyhle věci nedělám proto, aby mne někdo poplácal po ramenou a děkoval mi. Cítím už odedávna prostě potřebu někomu pomáhat. Před několika lety jsem přes kamarádku objevila Hestii a právě jejich program 5P mě nadchnul. Pomáháme dětem z opravdu otřesných sociálních podmínek. Jsou to zdravé děti, které se ale, díky podmínkám, ve kterých žijí, nemají možnost rozvíjet.

Jak ta pomoc vypadá?

Jde o dobrovolnický systém, ve kterém jsou zapojeni mladí lidé. Každý má na starost jedno dítě a je pro něj velkým přínosem. Takový dospělý kamarád.  Dítě si u něj může postěžovat, poradit se, chodí spolu do kina, do divadla, třeba i zasportovat, nakoupit nějaké potřebné věci, zdravotní pomůcky. Ale také s nimi jede na tábor, zařídí mu doučování apod. Program je naprosto unikátní v tom, že má vlastně dvojí účinek – pomáhá dětem v těžké životní situaci a zároveň podporuje mladé lidi v myšlence, že pomáhat je normální a patří to neodmyslitelně k našim životům.

Když o tom mluvíte, úplně jste se rozsvítila!

Víte, je toho mnohem víc, ale nechci s tím obtěžovat. Jen kdyby to někoho oslovilo, a chtěl by, byť drobně, pomoci, budeme moc rádi. Mne osobně to naplňuje spokojeností a dobrým pocitem, že jsem v životě uspěla a tudíž mám dost sil pomáhat i jinde. Navíc tady ihned vidím, jak je tahle cílená pomoc účinná, nejsou to jen peníze, které někam anonymně tečou.

Televize, moderování dalších akcí, rodina, charita… Kde na to všechno berete energii?

Dělám to z lásky a s chutí.  Dobíjím baterky, když jsem s lidmi, kteří mne inspirují, nebo které miluji. A nebudu zastírat, starám se i o tělo. Před několika lety jsme si s manželem nechali udělat test na potravinovou intoleranci, čili jak tělo reaguje na určité potraviny. Vyšla nám citlivost na lepek. Není to nic katastrofálního, jak mě uklidnila paní doktorka, ale doporučila nám lepek omezit.  Tak jsme najeli na víceméně bezlepkovou stravu, což dodržujeme už více než rok. Musím říct, že se cítím tak o deset let mladší, mám opravdu mnohem víc energie. Dřív jsem padla do postele jako zabitá, dnes stíhám daleko víc věcí a s mnohem menší námahou.

To jste jak dobře trénovaný sportovec…

(směje se) Víte co je zajímavé? Já jsem z hudební rodiny, táta je sólista opery Národního divadla, nyní již v důchodu, ale stále zpívá a máma je původně houslistka. Náš život byl vždycky o divadle, koncertech, hudbě, tanci a podobně. Sport byl u nás skoro na černé listině. Ale postupem doby zjišťuji, že bez sportu se vlastně nedá žít. Takže i dcery k pohybu vedeme.

Vy sama teď sportujete?

Můj největší problém je najít čas na cokoli pravidelného. Takže sportuji nejvíc asi v létě, nejraději plavu v moři a miluji všechny aktivity kolem lodí, to je pro mne ohromná relaxace. A i když bych třeba ráda hrála tenis, tak vím, že zběsilé tempo a rychlé starty nejsou opravdu pro mě. Ovšem ráda se na něj dívám, hlavně když hraje třeba Novak Djoković. Máme ho s manželem rádi, jeho tenis je jak koncert.

A komu fandíte, když Srb Djoković hraje s Čechem Tomášem Berdychem?

No Berdychovi pochopitelně. Jsem Češka křtěná Vltavou, byť se srbskými kořeny. Když se nedávno hrálo US open, těšila jsem se, že se spolu střetnou. Bohužel se to nepovedlo a Tomáš vypadl dřív, protože prohrál s Čiličem, který nakonec celý turnaj vyhrál. A v tom je ten tenis fascinující, nikdy nevíte…

Plavání v moři si užíváte na chorvatském ostrově Šolta, na kterém máte dům – a olivový háj.  

To byl manželův nápad. Z oliv lisujeme starou metodou extra panenský olej, takové tekuté zlato. Je to naše vášeň, nikoliv byznys. Když si koupíte průmyslově vyrobený olej v supermarketu, moc oliv v něm asi nebude. Není ani zčásti tak voňavý a plný chuti, jako ten domácí. Ostatně, to tak máte asi se vším…

A jaká je ta stará metoda? 

Rozdíl je v tom, že necháváme olivy částečně dozrát, takže když jdou do lisu, už jsou barevné. Některé ještě zelené, některé nafialovělé a některé už tmavé. Běžně se olivy sklízejí ještě zelené, je z nich pak i více oleje. Když se ty naše lisují, nijak se nezahřívají a samozřejmě procházejí lisem jen jednou. To co z nich dostanete, je ten nejčistší a nejlahodnější produkt. A je tak dobrý a zdravý, že jsem ho dceři přidávala i do kojeneckých jídel. Karel Voříšek, můj moderátorský partner, si ho dává ráno jako zdravotní sirup. Je to prostě čistá příroda. My ani olivovníky nezaléváme kohoutkovou vodou, jenom dešťovou, hnojíme je koňským trusem – a zdejší koně také nejsou krmeni žádnou chemií. Takže Bio jak má být.

A co když nezaprší?

Na Šoltě je většinou srážek málo, ale olivovník se přizpůsobí. Také jsme vykopali takovou nádrž na dešťovku a stačí to. Jen letos bylo počasí opravdu extrémní, pršelo hodně, a když byly olivy v květu, přišly kroupy a všechno omlátily, takže letos budeme bez oliv. A nejen my. Napřed jsem z toho byla hodně smutná, ale pak jsem si řekla, že je to je příroda a nemá smysl s ní bojovat. Asi to tak mělo být.

Olej je jasný, ale dá se nějak zužitkovat třeba hmota, která po lisování zbyde?

Je to taková suchá hnědá drť, to už se jíst nedá, ale místní lidé ji používají jako hnojivo. Jestli máte ale rád olivy, tak si můžete udělat jednu báječnou a jednoduchou pomazánku. Zralé černé olivy ze slaného nálevu rozmixujte a přidejte znovu olivový olej, rozdrcený česnek a bylinky dle chuti – třeba bazalku, nebo směs dalmatského koření, směs namažte na upečený toast (klidně bezlepkový) a zapíjejte vymačkanou pomerančovou šťávou, nebo dobrým bílým vínem.

Cestujete hodně po světě, ale jak jste sama řekla, jste křtěná Vltavou…

Já jsem se narodila a prvních pět let vyrůstala u Karlova mostu. Máma mne po něm vozila v kočárku, a mám fotografie, na kterých je vidět, jak byl tehdy skoro liduprázdný. To už dnes asi není možné zažít. A i jako studentka gymnázia Jana Nerudy na Malé Straně jsem se spolužáky sedávala na sochách a cpala se bochánky z Mostecké pekárny. Teď už třináct let bydlím v Praze 4.

Každý rok na celé léto odjíždíte na jih Evropy, je něco, po čem se vám zasteskne?

Celé léto tam, díky práci v televizi, už být nemohu, ale po delší době mi chybí ten městský shon a hodně lidí na ulicích. Zpočátku je to hrozně fajn, odpočívám, ale protože to je malý ostrov, kde se spíš žije přírodně a v úzké symbióze s přírodou, začne mi pak už trochu chybět společenský život. Vytáhnout zase koktejlky a podpatky (směje se).

A co byste si odtud naopak ráda přenesla do Prahy?

Moře nepočítáme? (směje se) Tak pak určitě jídlo. To je neskutečný rozdíl! Nebudu zmiňovat zeleninu a ovoce, které tu v této kvalitě neseženete, ale třeba i dáte telecí na pánev – a ono neprská! Protože není napíchané vodou…

Začínala jste jako herečka, ale od roku 1994 působíte v televizích. Na divadelní prkna vás to už neláká?

Nikdy neříkej nikdy, ale já se už pár let cítím především jako moderátorka. Mám dokonce i pozici novinářskou, i když manžel si mě dobírá, co já jsem za novinářku… Když jsem totiž dostala v Primě kartičku s nápisem „PRESS“, a vyjeli jsme dělat s Karlem Voříškem loni poprvé živé vysílání při povodních, tak jsem se divila – vždyť to je TISK, a já jsem přece moderátor. To máš proto, aby tě všude pustili, dobíral si mě Karel. Já mám jeho laskavý humor ráda.

Nechybí vám divadlo, kontakt s diváky?

Vždyť já ho mám! Ve studiu je to sice jen stále stejný štáb, ale při víkendových výjezdech vysíláme z proskleného kamiónu. A v Pardubicích jsme dokonce měli po skončení přenosu potlesk!

Lidé vás v kamiónu přímo vidí, nepokoušejí se vás při tom třeba vyvést z klidu, rozesmát?

Občas to někdo zkouší, ale je to milé. Já měla ale kolikrát pocit, že mají trému za nás. Vidí nás za sklem a souběžně totéž vidí na velké plazmě… Karel s nadsázkou říká, že za tím sklem jsme jako zvířátka v zoo.

Vy máte jednu neobvyklou zkušenost se zvířetem. Před několika lety jste držela v ruce mládě krokodýla filipínského…

Ano, stala jsem se jeho kmotrou a musím přiznat, že to byl opravdu zvláštní zážitek, držet to krokodýlí miminko v ruce. Tento druh krokodýla je dost agresivní, hodně se prý perou i mezi sebou. Ten můj mrňous měl ovšem ovázanou tlamičku, takže nekousl. Osobně ale dávám přednost zvířatům, ke kterým se lze přitulit.

Máte takového doma?

Nemám, zatím tlaku dětí odoláváme. Hodně cestujeme, takže jim neustále vysvětlujeme, že pejsek by jen trpěl. Ale já jsem měla jako dítě psa a myslím si, že si ho jednou zase pořídíme, až budou holky starší.

Podobné články


Předchozí články

Zářijový program kin a divadel ve Frýdku-Místku

Přehled filmových projekcí, divadel a koncertů ve Frýdku-Místku.

Hrdiny Klubu outsiderů u Bezručů jsou nezaměstnaní

Inscenace Klub outsiderů je prostředím, v němž se odehrává, blízká známému britskému seriálu Kancl. Šest poněkud legračně ztracených postav ubíjí svou pracovní dobu mezi kopírkou a počítačem. V ostrav...

Divadlo loutek uvádí hru pro nejmenší s názvem Aika ze ztracené pohádky

Již podruhé vstupuje na alternativní scénu DLO autor, divadelník a hudebník Martin Geišberg. Po velice oblíbené pohádce O víle menší než zrnko máku přichází opět s autorskou inscenací Aika ze ztracené...

Výročí narození Tomáše Bati mladšího připomíná mince České národní banky

Syn zakladatele slavného obuvnického koncernu Tomáš Baťa mladší by 17. září oslavil sté narozeniny. U příležitosti jeho významného výročí vydala na začátku září Česká národní banka stříbrnou minci s j...

Zastupitelé rozhodli, že referendum o zákazu hazardu bude. Ale až v prosinci

Po dlouhé diskuzi, zčásti způsobené překvapivou informací ze strany ministerstva vnitra, schválilo olomoucké zastupitelstvo záměr vyhlásit místní referendum. V něm mají Olomoučané zodpovědět otázku, z...

Koho budete volit tento pátek a sobotu do Senátu?

V Praze 10 se měly senátní volby (volí se v dvouletých cyklech vždy třetina senátorů průběžně a podle volebních lokalit) konat až za dva roky, v roce 2016. Proč se nyní konají o dvouletý termín dříve ...

Ve čtvrtek je další možnost prohlédnout si Malešický penzion

Ve čtvrtek 17.9.2014 odpolednezve Praha 10 na další prohlídku otevření zrekonstruovaného Bytového domu Malešice.

V Počernicích se oslavovalo babí léto

Jako každý rok, i letos se v září konala v zámeckém parku v Dolních Počernicích oslava babího léta. Počasí v sobotu 13. září naštěstí oslavě přálo, a tak se lidé mohli veselit do večerních hodin.

Zajímá vás, jak se bude žít na Lehovci v budoucnu?

Pokud ano, právě dnes máte možnost se zúčastnit veřejného projednávání dalšího směru žití na Lehovci s předsedou Prahy 14.

Svátek stromů v Klíčovském lesoparku

Všichni, kteří mají rádi přírodu a stromy obzvlášť jsou vítáni v Klíčovském lesoparku – v neděli 21. září tam totiž proběhne neobvyklá akce, jíž je Svátek stromů. Každý, kdo do překrásného Klíčovského...

Dejte děti na …. Basketbal

Prestižní basketbalový tým ČEZ Basketball Nymburk otevřel v Praze basketbalovou akademii. Ta se usídlila ve zrekonstruované hale Královka v ulici Nad Královskou oborou.

Zájem o komunitní zahradničení je obrovský. Zahrada Smetanka má kolem dvou set členů

Komunitní Zahrada Smetanka otevřela na Vinohradech teprve letos na jaře. Své příznivce si našla velmi rychle. Za půl roku existence získala už přes 200 členů. Jak se jím stát a co vás v zahradě čeká, ...

Dejvice budou bádat pod rouškou tmy

Jubilejní desátý ročník oslaví letos Noc vědců. Ta se koná v pátek 26. září a jejím tématem tentokrát je Buňky pro vědu.

Největší komunitní projekt v Česku se chystá na sobotu 20. září

Zažít město jinak, to je název největších sousedských slavností, které se v České republice konají letos už podeváté. Stovky aktivit se uskuteční pod širým nebem ve čtyřech městech: k nepoznání se pro...

Které restaurace na sedmičce jsou nekuřácké?

Rádi si posedíte v podniku, ve kterém se nekouří? Přinášíme vám přehled těch, ve kterých se nekouří u nás na Sedmičce. Pokud zjistíte, že jsme na některou zapomněli, neváhejte a napište nám. Příště to...

Den otevřených dveří v nové jazykové škole na desítce

V nové jazykové škole v Praze 10 (v Plaňanské ulici) se ve středu 17. září uskutečnil den otevřených dveří. Škola se zaměřuje na výuku angličtiny inovativní metodou. Rodiče se zde mohli seznámit nejen...

Bezplatné kurzy počítačové gramotnosti

Na ZŠ Korunovační budou na podzim probíhat počítačové kurzy pro seniory. Školení organizované radnicí Prahy 7 je rozděleno na dvě skupiny - pro začátečníky a pokročilé. Za kurzy se neplatí.

Noví maskoti Mistrovství světa v hokeji 2015 se poprvé ukázali v centru metropole

Mistrovství světa v ledním hokeji, které se uskuteční v květnu 2015 v Praze a Ostravě má nové maskoty. Fandit českému týmu a provázet turnajem budou známé večerníčkové postavičky Bob a Bobek.

Dnes začaly dny Prahy 11

Jižní Město slaví narozeniny, které jsou i letos doprovázeny oslavami. Starosta Prahy 11 je ve středu 17. září oficiálně zahájil rozdáváním květin.

Jedenáct galerií v jeden večer

Jedenáct galerií na Praze 7 bude mít 18. září prodlouženou otevírací dobu až do 22 hodin a připraví pro své návštěvníky speciální program, jehož součástí budou vernisáže, komentované prohlídky, hudba,...

Martin Špetla: Chceme vrátit město občanům.

Do říjnových komunálních voleb ve Frýdku-Místku vede kandidátku TOP 09 Ing. Martin Špetla.

Mošnovské letiště patří o víkendu Dnům NATO

Letouny z Polska, USA, Švédska, Německa, Slovenska, České republiky a dalších zemí a pozemní ukázky tvří dvoudenní program Dnů NATO.

Janáčkovu filharmonii povede nový šéfdirigent Förster

Inaugurační koncert nového šéfdirigneta Janáčkovy filharmonie se koná v18. a 19. září.

Nová věc se představí v Mlejnu

Výtvarná skupina Nová věc zahájí výstavy svých čtyř členů ve čtvrtek 18. září v 18 hodin v Galerii Mlejn.

V Ostravě zvolí nejkrásnější dívku světa. Vstupenky na světové finále jsou již v prodeji

Světové finále soutěže krásy Miss Princess of the World 2014 se bude konat v pátek 10. října 2014 v ČEZ aréně v Ostravě.

Gabriela Franková, vítězka soutěže Česká Miss 2014, přijela potěšit malé pacienty

Gabriela Franková, vítězka letošní soutěže krásy Česká Miss, dnes dopoledne navštívila oddělení dětské chirurgie ve Fakultní nemocnici Olomouc. Dětem, které se zde zotavují po operaci, přivezla k obve...

Praha 10 odmítla nařčení magistrátu, že plánovala zbourat Ďolíček

V „kauze“ Ďolíček proti sobě stojí pražský magistrát na jedné straně a radnice Prahy 10 napříč několika politickými stranami, majitelé klubu Bohemians i Desítka pro domácí. Magistrát a primátor Hudeče...

Výstava Karla Čapka začíná ve Vršovicích již v pátek 19. září

V loňském roce zakoupila Praha 10 vilu Karla Čapka, ve které tento velikán nejen světové literatury žil a tvořil. Zakoupena byla, kromě nemovitosti, v níž spisovatel Karel Čapek žil se svou ženou Olgo...

Voda v Újezdu nad Lesy pitná pouze po převaření

Nemilá událost potkala obyvatele Újezda nad Lesy. Ti totiž nemohou využívat vodu, která jim teče z kohoutku jako pitnou . Na vině jsou bakterie e.coli, které byly ve vodě nalezeny.

Voda v Újezdu je již pitná!

Obyvatelé Újezda nad Lesy si již nemusejí vodu převařovat. Hygienik totiž podle rozboru označil vodu za pitnou.

Vlakotramvaje by mohly jezdit i z Kobylis

Tramvaj, která jezdí po svých kolejích, ale za městem se napojí na železniční trať by mohla jezdit i u nás. Jako jedna z prvních tras vlakotramvaje, o kterých se uvažuje, vede z Kobylis na Mělník.

Protáhněte nohy a podpořte Zdravotního klauna

Přijďte si v sobotu 27. září zaběhat do parku Ladronka. Protáhnete si nohy a podpoříte tak dobrou věc.

V říjnu se na Praze 3 chystá velký úklid

Kromě čištění ulic se budou upravovat chodníky, spravovat lokální závady povrchů a pročiští se kanalizace.

Na festivalu si můžete dát i lososa s čokoládou

Říkáte si, že ryby a sladkosti k sobě vůbec nepatří? Rybárny Praha si to nemyslí. Pokud rádi poznáváte nové věci, zažíváte překvapení a ochutnáváte neobvyklé kombinace jídel, máme pro vás novinku.

Mladí umělci se představí v DOXu

StartPoint je rozsáhlým projektem, který se snaží mapovat nastupující umělecké talenty po celé Evropě. Již potřetí máte možnost se s finální výstavou tohoto projektu seznámit i v holešovickém DOXu.

Vlak na Výtoni narazil do drezíny. Na místo dorazil i vrtulník

U železniční stanice Vyšehrad se ve středu večer srazil rychlík jedoucí z pražského Smíchova s drážní pracovní soupravou. Podle prvních informací byl zraněný strojvedoucí. Odhad škody je 1,3 milionu k...

V Praze je 676 plynových lamp veřejného pouličního osvětlení. Přibudou další

Lampáři – dřív neodmyslitelná součást potemnělé Prahy, dnes unikát. V roce 1985 v metropoli zhasly poslední lampy veřejného osvětlení na svítiplyn. V roce 2002 se do pražských ulic opět vrátily, tento...

Lidé rozhodují o Werichově vile. Ode dneška

Ve čtvrtek 18. září začne anketa mezi občany Prahy 1 o využití Werichovy vily na Kampě. Zároveň budou vystaveny v Galerii Prahy 1 návrhy tří firem, které ji chtějí využívat.

Tip na víkend: Rodinný den Dvořákovy Prahy

Antonín Dvořák jako komiksový hrdina, vystoupení brilantně nekorektní komické dvojice Igudesman & Joo, koncerty pod širým nebem nebo divadlo na chůdách – taková jsou hlavní lákadla hudebního festivalu...

V novém pavilonu si můžete pohladit rejnoky

Unikátní novou expozici v těchto dnech dokončuje zlínská zoo. Zátoku rejnoků, která bude slavnostně otevřena 20. září, obývá hejno dvaceti paryb druhu siba ománská.

Den architektury v Olomouci se zaměří na mosty a zahrady

Příroda a krajina ve městě: mosty přes řeku Moravu v Olomouci a kroměřížské zahrady, to jsou cíle architektonických procházek s odborníky, které se uskuteční 4. a 5. října v Olomouci a Kroměříži v rám...

V Praze 10 se v pátek a sobotu volí do Senátu a probíhá referendum

Tři volební víkendy nedlouho po sobě v září a říjnu dnes začaly. K plánovaným volbám komunálním v říjnu (10. a 11. října), to jsou v desáté městské části navíc i volby senátní 19. a 20. září s případn...

Motorkář pod vlivem drog, bez „řidičáku“ a se zákazem

Agresivně jedoucího motorkáře policisté nakonec zastavili a zadrželi. Teď mu hrozí až pětiletý trest. Projezdil takto kus Prahy 10, včetně Hostivaře nebo Záběhlic.

V sobotu večer čeká Vršovice místní derby Slavia - Bohemians

Malé pražské derby ve Vršovicích: To nabídce v sobotu večer osmé kolo první fotbalové ligy. Tedy malé pražské derby mezi vršovickými rivaly Slavií a Bohemians 1905.

Premiér navštívil vršovický Eden: podpořil dětský sport i financování klubů

Ve čtvrtek večer navštívil český premiér Bohuslav Sobotka vršovický sportovní areál v Edenu. Byl přítomen sportovní akci na atletickém stadionu, přijal zástupce SK Slavia Praha či se setkal s komunáln...

O senátní volby je malý zájem – v sobotu asi rozhodne každý hlas. Přijdete?

Jen malý zájem hlásí volební místností senátních voleb z Prahy 10, které ve zdejším volebním okrsku 22 začaly dnes odpoledne a budou pokračovat v sobotu do 14. hodin. V Praze 10 jsou v odlišném termín...

Zúčastněte se Dne pro štěně! Již dnes ve Stromovce!

O problematice množíren, ve kterých žijí psi ve velmi neuspokojivých podmínkách, jste jistě slyšeli. Právě na tuto problematiku se snaží upoutat Den pro štěně, který se právě dnes koná ve Stromovce.

Procházka po Černém Mostě s průvodcem již zítra!

Myslíte si, že na Černém Mostě se nenajde něco zajímavého? Procházka, které se zítra můžete zúčastnit vám ukáže, že se mýlíte!

Pozvánka: Zahraje Čechomor, Ewa Farná a další

Projekt Mezi ploty se představí v nové podobě. Festival v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice se uskuteční ve dnech 4. a 5. října.

Sezóna burčáku je v plném proudu. Jak vybrat ten dobrý?

Nabídka burčáku je i letos v Praze 6 velmi široká. Jen je třeba jen vědět, jak vybírat a vždy si nechat dát trochu ochutnat, abyste ve finále nebyli zklamaní.

Následující články

Postupový hattrick v Kolovratech

Fotbal na desítce to ani zdaleka nejsou jen prvoligoví Klokani nebo sešívání. Je to třeba i Sokol Kolovraty. Klub, kterému se podařil třikrát v řadě postup do vyšší soutěže.

Velká studentská cyklojízda popáté projela Prahou

Z Centrálního parku na Pankráci do Karlína a zpět dnes jelo asi 150 žáků pražských středních škol v rámci tradiční Velké studentské cyklojízdy. Cyklojízda se konala už popáté a studenti se jejím prost...

Využijte nové prostory registru řidičů a vozidel

Sáhodlouhé fronty na registru řidičů by měly být brzy minulostí. Nové prostory jsou otevřeny v Business Centru Vyšehrad.

Úspěchy chovatelů v Modřanech

Dnes začala v Modřanech výstava domácího zvířectva, která je věnovaná stoletému výročí založení králíkářského spolku.

Pozvánka do kina: Andělé všedního dne

Film Alice Nellis podle scénáře a stejnojmenné předlohy Michala Viewegha konečně přichází do kin.

Sobota bude na Dvořákově Praze patřit dětem

Na Rodinném dni Dvořákovy Prahy se malí návštěvníci hravou a zábavnou formou seznámí s životem a dílem Antonína Dvořáka a také zjistí, že u vážné hudby mohou zažít spoustu legrace i nečekaných překvap...

Přednášky v knihovně: Ženy a muži v českých dějinách

Cyklus přednášek ve smíchovské pobočce Městské knihovny Ostrovského bude postupně představovat veřejnosti vybrané osobnosti české historie. Pozornost se přitom bude věnovat nejen osobnostem politickým...

Malá účast v senátních volbách (postupuje SZ+ČSSD a ANO) a ještě menší ve prvním referendu

V prvním kole senátních voleb v Praze 10 byla velmi nízká účast: z necelých 85 tisíc voličů přišlo v pátek a sobotu k urnám něco přes 15 %, tj. asi třináct tisíc. Do druhé kola postupují Ivana Cabrnoc...

V sobotu při senátních volbách můžete rozhodnout i o hazardu v Praze 10

První série otázek k referendu při prvním kole senátních voleb, tedy ještě do zítřka do 14 hodin, se věnuje hospici ale předefvším hazardu. K JAKÝM OTÁZKÁM SE BUDETE VYJADŘOVAT?

Zářijové výstavy ve Frýdku-Místku

Přehled výstav, které můžete navštívít během září.

Primář Martin Adamec: Zlepšeme vzduch a prodlužme si život

Plicní lékař MUDr. Martin Adamec působil čtyři roky v zastupitelstvu Frýdku-Místku. Nyní kandiduje za hnutí Naše Město FM do Senátu a také znovu do městského zastupitelstva.

Jak velká bude památková zóna?

O památkové zóně ve Frýdku-Místku není jasno. Podnikatelé a město si přejí menší zónu, památkáři by ji rádi viděli rozšířenou.

Do Sageny přijel konzul z Číny

Vedení zdravotnického zařízení Sagena z Místku se setkalo s českým konzulem v Číně. Jednali o čínským občanům.

Již dnes! Sousedské slavnosti aneb Zažít město jinak

Sousedé, spolky, společenský a kulturní život i potkávání se v ulicích města... To vše jsou slavnosti „Zažít město jinak“, které se konají již podeváté v rámci Evropského týdne mobility. Ulice nejsou ...

Oslava Sedmičky na Letné stojí za návštěvu

Letenské sady se v sobotu 20. září stanou ústředním bodem letošních oslav 130. výročí připojení Holešovic a Buben k Praze jako sedmé městské části. Od 13 do 22 hodin bude v prostoru u kyvadla připrave...

Sedmička bude jiná. Tuto sobotu

Ulice plné lidí, kultury, sportu či domácího jídla. To je smyslem akce Zažít město jinak, která v sobotu 20. září proběhne i na osmi místech naší městské části.

Pozvánka na vernisáž

Ve středu 24. září v 19:00 zahajuje činnost nový galerijní prostor PAC Gallery, který v premiéře představí tvorbu slovenského fotografa a umělce Mira Minarových.

Prestižní mezinárodní sklářská výstava

Návštěvníci expozice od 19. 9. do 14. 12. umístěné v prostorách Art Salonu S v Tančícím domě uvidí kromě vybraných sklářských objektů také díla, která vyhrála prestižní mezinárodní sklářskou výstavu S...

Festival Divadlo bez bariér se koná v Ostravě již poosmé

Progrma prod ěti i dospělé nabídne festival Divadlo bez bariér, který pořádá Divadlo lotuek Ostrava. Festival začíná již 29. září.

Kniha měsíce: Jan Jícha - Prevít na studiích

Vše, co jste netušili o studiu na univerzitě, o flákání se a o absolvování výuky bez toho, že byste se zbláznili. O tom všem vypráví kniha Jana Jíchy.

Kniha měsíce: Jan Jícha - Prevít na studiích

Vše, co jste netušili o studiu na univerzitě, o flákání se a o absolvování výuky bez toho, že byste se zbláznili. O tom všem vypráví kniha Jana Jíchy.

Tip: Poznejte a ochutnejte Polsko na Vinohradech

Láká vás nahlédnout pod pokličky mistra kuchaře, který vařil reprezentacím Řecka, Polska a Ruska na EURO 2012? Rádi byste bez dlouhého cestování okusili polské speciality? Nenechte si ujít Dny polské ...

pravidelne vydani casopisu Nase Praha 7

Distribuce casopisu

Záběhlické koulení proběhlo v příjemné atmosféře

Nedělní odpoledne v parku Chrpová - Malinová patřilo minulý víkend amatérským pétanquistům. Turnaj „Záběhlické koulení“ zorganizovalo občanské sdružení „Seppia“ s podporou Prahy 10.

Napadené stromy na Praze 3

Listy jírovce maďalu, které napadla klíněnka můžete odkládat ke sběrným nádobám na směsný odpad od 8.9. do 30.11.24.

Dvořákova Praha vyvrcholí v pondělí koncertem Izraelské filharmonie

V Rudolfinum 22. září od 20.00 hodin vystoupí věhlasná Izraelská filharmonie. V jejím čele stane dirigent Zubin Mehta, který orchestr za 45 let spolupráce dovedl mezi světovou orchestrální špičku.

Programy pro rodiny s dětmi na Petřínské rozhledně

Muzeum hlavního města Prahy pořádá na Petřínské rozhledně interaktivní programy a tvořivé dílny pro děti. Programy jsou vhodné pro děti od 8 do 12 let v doprovodu dospělé osoby.

Vinobraní na Máchalce je v plném proudu!

Vinice Máchalka měla prý dobrý rok. Úroda je prý velmi bohatá. V neděli začalo vinobraní, hrozny se budou sklízet až do konce října.

Festival Street for Art až do středy 24. září

Nedaleko úřadu pro městskou část Praha 14 se právě teď koná festival Street for Art. Ten se v této podobě koná naposledy, v dalším roce by mělo jít hlavně o festival neziskových organizací. Až do stře...

VZÁŘÍ – nejstarší český festival světla a videomappingu – začíná v Olomouci již příští týden

Poslední zářijový týden se olomoucké ulice a zákoutí opět rozzáří živými paprsky světel. Fasády domů a paláců oživí díla vizuálních umělců, kteří pro festival VZÁŘÍ připravili projekce, komiksy i inte...

Hokejisté HC PSG Zlín stále marně čekají na první bod

Hokejisté HC PSG Zlín prohráli v neděli v 5. kole Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 2:3 a stále jsou v nové sezoně bez bodu. Utkání v ostravské ČEZ Areně rozhodly přesilové hry, když domácí v nich b...

Program multikina CineStar Ostrava v září

Přinášíme přehled filmových premiér v ostravském CineStaru.

Petr Prudký vydal nové pohlednice Frýdku-Místku a okolí

Město z výšky uvidíte na pohlednicích frýdecko-místeckého fotografa Petra Prudkého.

Program ostravského multikina CineStar

Přinášíme přehled premiér multikina CeneStar Ostrava v září.

Najděte deset problémů Prahy 7

V aule základní školy Tusarova se bude 22. září konat veřejné forum Projektu Zdravé město.

Sportovní oddíly dostaly granty

Na zasedání zastupitelstva Prahy 7 byly rozděleny granty na podporu neziskových organizací působících v oblasti sportu pro letošní rok.

Uleví pražské dopravě vodní tramvaje?

Kolem 30 cestujících by mohly pojmout pravidelné linky lodí, které by propojily vltavské břehy. S nápadem, jak odlehčit pražské dopravě přišel Jan Skalický, kandidát na starostu Prahy 5.

Špičková závodiště se otevřou seniorům

Senioři z Prahy 6 se mohou přihlásit na sportovně-zábavné odpoledne. Konat se bude na závodišti FTVS 7. října.

Na Ortenově náměstí přistál exotický motýl

Uprostřed parku na Ortenově náměstí se „zjevil“ exotický motýl. Slavnostní Odhalení sochy brazilského umělce Romero Britta bylo tečkou za rekonstrukcí největšího náměstí na Praze 7.

V Belgické se bude kácet. Radnice je proti

Městská část Praha 2 nesouhlasí s plánovaným kácením 72 stromů v Belgické ulici, které má v úmyslu Technická správa komunikací (TSK) v souvislosti s opravami komunikace a sítí technické infrastruktury...

Farmářské trhy: dovoz jídla až domů

Farmářské trhy na Kulaťáku vám nově dovezou své produkty až domů. Otvírají online tržiště.

Svatováclavské oslavy v Modřanech

Už tuto sobotu u nás vyvrcholí oslavy svátku svatého Václava. Modřany jsou drobnou výjimkou. Slavit zde můžete už pozítří.

Oslavte Den Českého piva!

Ve dnech 26. a 27. září bude pro všechny milovníky českého zlata připraveno několik desítek značek k ochutnávání. To nejlepší z mikro a minipivovarů vám nabídne Český pivní festival.

Hokejový brankář Petr Bříza: Děti by měly sportovat

Někdejší profesionální hokejista Petr Bříza působí v současné době jako manažer na Spartě a mimo jiné spoluorganizuje Měsíc náboru do sportovních klubů.

Poskytněte opuštěným kočkám nový domov

Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s., pořádá v sobotu 27. 9. od 10 do 17 hod. Svatováclavskou výstavu opuštěných koček bez domova v KC Zahrada, Malenická 1784, Chodov.

Cyklistický svátek na Strahově

Sportovní klub cyklistů Praha o víkendu 27. a 28. září pořádá v Praze finálový závod Evropského poháru handicapovaných cyklistů, dále finále ČP mládeže a Memoriál Evžena a Jaroslava Cihláře

Čajovna Bílý jeřáb zve na ochutnávku čajů

V pondělí 29. 9. od 18. hodin proběhne v čajovně Bílý jeřáb, Štefánikova 51, Praha 5, degustace taiwanských čajů.

Další Rákosníčkovo hřiště se otevírá v Horních Počernicích

Každá maminka vám jistě řekne, že dobrých hřišť pro prcky není nikdy dost. Takže to, že se otevírá další Rákosníčkovo hřiště, je jistě velmi pozitivní zprávou. Na slavnostní otevření můžete přijít již...

Další Rákosníčkovo hřiště se otevírá v Horních Počernicích

Každá maminka vám jistě řekne, že dobrých hřišť pro prcky není nikdy dost. Takže to, že se otevírá další Rákosníčkovo hřiště, je jistě velmi pozitivní zprávou. Na slavnostní otevření můžete přijít již...

Masarykova základní škola slaví 80 let

Masarykova základní škola na Praze 21 bude slavit 80 let od založení. Právě v této škole byl v roce 1938 umístěn štáb české armády během mobilizace, což představuje asi nejvýznamnější zdejší událost.

Články abecedně vzestupné

Klánovické kulturní centrum Nová Beseda pořáda v červnu řadu zajímavých akcí

Kino, přednášky i program pro děti - to vše můžete zažít v kulturním centru Nová Beseda. Podívejte se na červnový program.

Klánovický les naplní už tuto neděli běžci

Vyrazte v neděli do Klánovic. Povzbuďte 1 300 běžců, kteří se vydají vstříc zážitkům v rámci 2. ročníku Klánovického půlmaratonu. A zároveň si užijte spoustu zábavy, která je připravena pro vás i vaše...

Klánovický les uzavřen! Probíhá zde rozsáhlé pátrání!

Již od brzkého rána probíhá v Klánovickém lese rozsáhlé pátrání po nebezpečném a zřejmě i ozbrojeném muži. Ten může mít něco společného i s vraždou ruského "hledače pokladů", ke které došlo 11. června...

Klára Cingrošová: Kdo by to byl býval tušil?

Taky jste si všimli, že to, co bylo zhruba tak před šesti měsíci vehementně popíráno a označováno za hoax či fake news, se teď stává skutečností?

Klára Cingrošová: Kdyby hloupost nadnášela…

Věděli jste, že nejoblíbenější dětské knížky jsou silně sexistické a je třeba je sprovodit ze světa? Přišli na to vědátoři, co se probírali knihovnami australských mateřských škol. Vyobrazují totiž ro...

Klára Cingrošová: Postrašíme, uvidíme…

Říká se, že strach má velké oči. To znamená, že ten, co se bojí, vidí nebezpečí větší, než ve skutečnosti je. Někdy to nemusí být na škodu, člověk je opatrnější, když si je vědom nějakého rizika.

Klára Cingrošová: Rozjímání povánoční

Uteklo to zas jak voda. V obchodech už pomalu oprašují valentinská srdíčka a vánoční svátky připomínají snad jen přetékající popelnice. A že to letos musela být velká síla, neboť jsme od Pražských slu...

Klára Cingrošová: Slavit, či neslavit – to je otázka

Prý patříme na Západ, jak se na nás odevšad dennodenně line. Hm, asi to tak opravdu bude, protože se v té naší eurorodince evidentně hodně inspirujeme a bereme si z ní samé pěkné věci!

Klára Cingrošová: Sportem ke zdraví

Teď, na přelomu starého a nového roku, si s přáteli vzájemně přejeme hlavně zdraví. Ve čtvrtek nám přijdou to samé, vylepšené o štěstí a dlouhá léta, popřát Tři králové. Logicky z toho tedy vyplívá, ž...

Klára Cingrošová: Šťastné a veselé

Konečně nastalo nejhezčí období roku: těšení se na Ježíška. Čas jmelí, svařáku a rozzářených dětských očí. Kolotoč vánočních besídek a opileckých historek firemních večírků… No počkat, co to plácám. N...

Články abecedně sestupně

Klauni z inscenace Divadla Bolka Polívky Letem sokolím se představí na Letní Letné

Autorská klaunerie divadla Bolka Polívky Letem sokolím o přátelství dvou klaunů a boji o starou tělocvičnu se představí pod širým nebem 18. srpna od 18.30 na 15. ročníku festivalu Letní Letná v Praze.

Klauni z Balónkova pobaví děti v Bartovicích

Klauni pobaví děti na sobotním karnevalu

V Národním domě propukne v sobotu 17. ledna dětský karneval.

Klauni bavili nemocné děti v nemocnici

Hned dva zdravotní klauni přišli dnes pobavit nemocné děti do zlínské Krajské nemocnice T. Bati (KNTB).

Klasické letní kino bude letos ve Frýdku-Místku naposledy

Klasická hudba zazní v Podolí

Klub přátel umění zve všechny milovníky klasické hudby na koncert violoncellisty Petra Nouzovského, který se v nedávné době vrátil z cest po Rusku, Švýcarsku či Německu a akordeonisty Ladislava Horáka...

Klarinetista Venyš uvede Calandrelliho Jazzový koncert

Klára Vytisková chystá samostatný klubový koncert

Klára Vytisková po delší pauze chystá klubový koncert. S kapelou Klara & The Pop vystoupí 8. března v pražském Lucerna Music Baru, kam si pozvala mimořádného hosta. Na pódiu se s ní vystřídá charismat...

Klára Papřoková zpívala na festivlau Souznění

Talentovaná zpěvačka Klára Papřoková se představila na galavečeru festivalu Souznění.

Klára Janečková představí ve Zlíně novou knihu

Ve středu 14. května od 16:00 do 18:00 představí ve Zlíně svoji, v pořadí již devátou knihu s názvem Deník Gréty Kaiserové, spisovatelka a psycholožka Klára Janečková. Autogramiádě bude předcházet sla...