Ke stejnému datu se mění také vybrané autobusové linky PID, zejména příměstské. Mezi Barrandovem a Jihozápadním Městem se zřizuje nová expresní linka 130. V nočním provozu dochází ke sjednocení časových poloh posledních spojů s ostatními dny u většiny linek a tím k úpravě intervalu a provozních parametrů v období cca mezi 3. a 5. hodinou. Další změny autobusů chystá ROID od 15. října.
Tramvajové linky beze změny trasy
1, 3, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 16, 17, 22 a 26
Nově zavedené tramvajové linky
2 SÍDLIŠTĚ PETŘINY – Petřiny – Vojenská nemocnice – Vozovna Střešovice – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Karlovo náměstí – Palackého náměstí – Dvorce – NÁDRAŽÍ BRANÍK
15 KOTLÁŘKA – Anděl – Újezd – Malostranská – Čechův most – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Flora – OLŠANSKÉ HŘBITOVY
21 KOTLÁŘKA – Anděl – Palackého náměstí – Dvorce – Nádraží Braník – Nádraží Modřany – SÍDLIŠTĚ MODŘANY/LEVSKÉHO (v provozu ve špičkách pracovních dnů)
Tramvajové linky se změnou trasy
4 SÍDLIŠTĚ BARRANDOV – Lihovar – Smíchovské nádraží – Anděl – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Ruská – ČECHOVO NÁMĚSTÍ (v provozu ve špičkách pracovních dnů)
5 SÍDLIŠTĚ BARRANDOV – Lihovar – Smíchovské nádraží – Anděl – Jiráskovo náměstí – Myslíkova – Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Flora – Želivského – Vozovna Strašnice – Černokostelecká – Depo Hostivař – ÚSTŘEDNÍ DÍLNY DP
6 KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ – Koh-i-noor – Otakarova – Bruselská – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice – Maniny – PALMOVKA
12 SÍDLIŠTĚ BARRANDOV – Lihovar – Smíchovské nádraží – Anděl – Újezd – Malostranská – Letenské náměstí – Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická – Nádraží Holešovice – VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE
14 SPOŘILOV – Michelská – Náměstí Bratří Synků – Albertov – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Těšnov – Vltavská – Maniny – Palmovka – NÁDRAŽÍ VYSOČANY/VYSOČANSKÁ
18 NÁDRAŽÍ PODBABA – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Karlovo náměstí – Albertov – Náměstí Bratří Synků – Pražského povstání – VOZOVNA PANKRÁC
20 DIVOKÁ ŠÁRKA – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Újezd – Anděl – Smíchovské nádraží – Lihovar – SÍDLIŠTĚ BARRANDOV
24 KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ – Koh-i-noor – Otakarova – Albertov – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Florenc – Křižíkova – Invalidovna – Palmovka – Bulovka – KOBYLISY/BŘEZINĚVESKÁ (v provozu pouze v pracovní dny od 6:00 do 20:00)
25 BÍLÁ HORA – Vypich – Malovanka – Hládkov – Hradčanská – Letenské náměstí – Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Maniny – Palmovka – Nádraží Libeň – Hloubětín – LEHOVEC
Dlouhodobá výluka v Nuselské ulici
Z důvodu pokračující dlouhodobé výluky v Nuselské ulici budou linky 11 a 14 zkráceny do zastávky Náměstí Bratří Synků a linka 13 provozována ve zkrácené trase Černokostelecká – Zvonařka.
Intervaly denních tramvajových linek (od 28. 8. 2016)
linky |
pracovní dny |
víkendy |
celotýdenně večer + neděle ráno a dopoledne |
||
ráno |
kolem poledne |
odpoledne |
přes den |
||
9, 17, 22 |
4 minuty |
5 minut |
4 minuty |
7,5 minuty |
10 minut |
1, 2, 3, 5, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20, 25, 26 |
8 minut |
10 minut |
8 minut |
15 minut |
20 minut |
6, 7 |
8 minut |
10 minut |
8 minut |
7,5 minuty |
10 minut |
24 |
8 minut |
10 minut |
8 minut |
– |
– |
4, 21 |
8 minut |
– |
8 minut |
– |
– |
Poznámky:
· linka 3 jede v úseku Nádraží Braník – Sídliště Modřany jen ve špičkách pracovních dnů
· linka 16 jede v úseku Kotlářka – Sídliště Řepy jen ve špičkách pracovních dnů
· u linky 17 jede v úseku Výstaviště Holešovice – Vozovna Kobylisy pouze každý druhý spoj
· u linky 22 jede v úsecích Bílá Hora – Vypich a Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař pouze každý druhý spoj
Změny autobusových linek
111 Posílení provozu v ranní špičce pracovního dne z Koloděj.
130 Nová linka v trase Chaplinovo náměstí – Slivenec – Řeporyjské náměstí – Stodůlky – Bavorská – Zličín (v provozu pouze ve špičkách pracovních dnů).
230 Linka je zkrácena do trasy Filmové ateliéry – Chaplinovo náměstí – Klukovice – Slivenec – Holyně a nahrazena novou linkou 130.
326 Zrušení většiny spojů v úseku Opatov – Koleje Jižní Město (zachovány pouze vybrané spoje ve špičkách pracovních dnů, a to 2 spoje ráno do zastávky Volha a 3 spoje odpoledne ze zastávky Volha).
335 Obousměrně zřízena zastávka Ústav mateřství.
343 Pro část spojů zřízeny zastávky Vyšehořovice a Nehvizdy, U Studánky.
353 Spoje vedené do/z Horoušánek jedou nově přes Mstětice a nejedou přes Šestajovice.
371 Posílení provozu v pracovní dny odpoledne.
376 Zrušeno zajíždění do zastávky Satalická obora ve směru Letňany.
407 Posílení provozu v pracovní dny odpoledne.
432 Část spojů ve směru Milovice, Balonka nově nejede přes zastávku Milovice, Letecká.
436 Přes zastávku Milovice, škola jedou ve směru Boží Dar nově všechny spoje.
442 Zrušení školních spojů na území Jesenice, zkrácení linky do trasy Jesenice – Zlatníky-Hodkovice, náves.
462 Nové spoje v pracovní dny v trase Strančice, žel. st. – Kunice, Všešímy, SŠR.
473 Záměna pořadí zastávek „III. ZŠ“ a „Kojetická“ v Neratovicích ve směru Mělník.
494 Nový poslední spoj v pracovní dny ze zastávky Říčany, nádraží ve 23:12 do Tehova.
566 Prodloužení školní linky o úsek Řeporyjské náměstí – Zadní Kopanina.
576 Zrušení školní linky (Řeporyjské náměstí – Zadní Kopanina) a její sloučení s linkou 566.
609 Spoj vedený z Prahy jede nově až do Kostelce n.Č.l. i v pracovní dny.
Změny zastávek
Čelákovice, Toušeňská – nová zastávka pro část spojů linky 443 (stálá)
Čelákovice, U Hájku – nový název pro zastávku Čelákovice, v Hájku (linky 427, 443)
Jesenice, Zdiměřice, Sportovní areál – nová zastávka pro linku 326, 327 (na znamení)
Kunice, Všešímy, SŠR – nová zastávka pro část spojů linky 462 (stálá)
Lichoceves, Noutonice, nádraží – nová zastávka pro linku 350 (na znamení)
Nádraží Běchovice střed – nová zastávka ve směru Běchovice pro linky 109, 261 a 269 (na znamení)
Světice, škola – nová zastávka ve směru Říčany pro vybrané spoje linky 494
Zeleneč, Mstětice – nová zastávka pro vybrané spoje linky 353 (stálá)