Počasí
Praha -1 °C Pondělí, 29. listopadu 2021, Svátek má Zina
Go to content

Australský hokejista Vítkovic Nathan Walker miluje svíčkovou

Hokejový útočník Nathan Walker se ve svých 17 letech probojoval do extraligového týmu Vítkovic. Hned ve svém prvním extraligovém zápase 9. října zápase si připsal asistenci, o týden později skóroval. Je prvním Australanem, který nastoupil do české extraligy a samozřejmě prvním Australanem, který vsítil v české extralize branku.
Nathan Walker Zvětšit
Nathan Walker

Jak jste se ve slunné  Austrálii dostal k hokeji?
Hokej určitě není typickým australským sportem. Začal jej hrát bratr, já se trochu po hokeji poohlížel. Když jsem uviděl film o hokejistech Anaheim Mighty Ducks, úplně jsem tomuto sportu propadnul a zamiloval si jej. Proto jsem začal hokej hrát. Byly mi čtyři roky. Ještě předtím jsem jezdil na kolečkových bruslích, takže jsem se naučil držet stabilitu.

Vedli vás ke sportu rodiče? 
Taťka byl ragbistou a chtěl, abych se i já stal ragbistou. Do svých 15 let jsem hrál v Sydney kromě hokeje také ragby. Měl jsem na oba sporty dostatek času, protože hokejisté trénovali jen jednou týdně.

V hokeji jste se dostal až do reprezentace. Jak silný je vlastně australský národní tým?
Je to trošku problém. Za reprezentaci nehrají nejlepší hráči, protože náklady na mezinárodní zápasy si musíme platit sami. Někdo hraje jen doma, v Austrálii. Pro hodně hráčů je finančně náročné kupovat si letenky. Pokud by se podařilo dát dohromady všechny naše hráče, určitě bychom porazili země jako je třeba Polsko.

V kolika letech jste přišel do Ostravy?
Ve 13, takže před čtyřmi lety.  Rodiče samozřejmě váhali, ale já byl pro.

Přijeli s vámi rodiče?
Přivezla mě sem mamka, pobyla tady dva týdny a pak musela odjet domů do Austrálie. Bydlel jsem rok u rodiny Korcových ve Vítkovicích, jejich syn Jan také hrál hokej. Po roce jsem se přestěhoval na internát do Hrabůvky a tam bydlím dodnes.

Nebylo to hodně tvrdé zůstat ve 13 letech v cizím státě a navíc bez znalosti jazyka?
Určitě to bylo tvrdé, ale mým snem je hrát hokej. Takže jsem tomu vše podřídil.

Kdy se vůbec vídáte s rodiči?
Až po sezóně, kdy odjedu do Austrálie.

To za vámi nepřijeli alespoň na Vánoce?
Rodiče ne. Jednou se za mnou zastavili během roku. Říkali, že je to tady úplně jiný než v Austrálii a nejsem si jistý, jestli sem budou chtít znovu přijet. Mají svůj režim, taťka je zvyklý celý den pracovat, pak se na chvíli stavit na pivo a rychle domů. Měla za mnou na Vánoce přiletět má přítelkyně z Austrálie. Jenže měla studijní povinnosti, já zase hokejové, takže zůstáváme v kontaktu jen přes internet

Jak jste se naučil česky?
Po příjezdu jsem neuměl česky ani slovo. Začal jsem chodit do mezinárodní školy. Jenže hodiny češtiny se překrývaly s hokejovým tréninkem, takže jsem je nestíhal. Později jsem měl soukromou učitelku, ale nejvíce jsem se naučil od kluků v šatně a od Korcových, u nichž jsem bydlel. První rok jsem se domlouval hlavně rukama.

Nedělala vám problém výslovnost, například písmeno ř?
Písmeno ř jsem začal správně vyslovovat až loni, takže mi to trvalo skoro tři roky. Předtím to bylo jen r nebo rž.

Nestal se vám někdy kvůli češtině trapas?
Někdy se mi stane, že zaměním slova s jiným významem. Pamatuji si, že hned na začátku jsem chtěl vědět, jak se řekne ´jak se máš´. Kluci mi namísto toho řekli pěknou sprosťárnu a chvíli trvalo, než jsem na to přišel. Tušil jsem podle udivených obličejů, že něco není v pořádku.

Rozumíte všechno trenérovi?
Vždycky ne, ale v takovém případě se doptám kluků. Důležitým věcem rozumím vždycky

S kým v týmu si nejvíce rozumíte?
Bavím se se všemi, všichni kluci jsou fajn. V útoku nastupuji s Petrem Strapáčem a Romanem Szturcem a s těmi si hokejově vyhovujeme.  

Jako mladík – navíc Australan – jste se dokázal v českém hokeji prosadit a dnes již hrajete extraligu. Trénujete více než ostatní?
Beru to tak, že jsem šel do Česka, abych hrál hokej. Dělám všechno pro to, abych jej hrál dobře. Na tréninku jedu naplno a snažím se být nejlepší.

Za juniorku Vítkovic jste dal v jednom zápase šest branek. Oslavil jste to se spoluhráči?
Na oslavu vůbec nedošlo. V kabině mi sice kluci říkali, že to bude drahé, jenže další den nás čekal další zápas, takže na oslavu vůbec nebyl čas. Podobné to bylo i s mým prvním gólem v extralize. Zatím jsem do pokladny nic nedával, ale něco tam dám a pak vše oslavíme na konci sezóny. 

O vaší brance se v českém tisku hodně psalo. Jste prvním Australanem, který skóroval v české extralize. Psaly o tom i australské noviny?
Ano, napsaly to i australské noviny. Nečekal jsem to a docela mě ten článek překvapil. Nikomu do redakce jsem nevolal, zjistili to sami, asi z českých novin.

Jaká je atmosféra v ČEZ aréně ve Vítkovicích?
Je to super. V Austrálii chodí na hokej 400 až 500 lidí, tady přijde devět a půl tisíce. Fanoušci jsou skvělí, určitě jedni z nejlepších v extralize. Podobně bouřlivá atmosféra je ještě na stadionech v Brně a Pardubicích.

Chodí za vámi po zápase fandové?
Občas se to stane, párkrát se se mnou chtěli vyfotit nebo mě požádali o autogram. Už mám i svou hokejovou kartičku.

Co děláte ve volném čase?
Tréninky jsou dopoledne, pak mám oběd v hotelu Puls vedle haly, takže čas mívám odpoledne. Většinou něco hraji na počítači, dívám se na filmy, odpočívám. Občas chodím nakupovat do obchodního centra Futurum, zašel jsem si tam i do kina. Na diskotéky a do barů nechodím. Jednou jsem podnikl výlet do Beskyd. Beru to tak, že když jsem tady, věnuji se jen hokeji.

Co vás u nás překvapilo, co je tady jiné než v Austrálii?
Vzpomínám si, že jsem do Ostravy přijel v říjnu. V Austrálii bylo slunné počasí, tady pršelo a byla zima. V Austrálii jsou lidé usměvavější, milejší. Když tam přijdete do obchodu, zeptají se vás, jak se máte, jaký jste měl den. Tady na vás jen vyhrknou ´co chceš´a mračí se. Neříkám, že úplně všichni, ale většinou to tak je. Ale zvykl jsem si.

Zvykl jste si i na zdejší jídlo?
S tím jsem neměl problém, jídlo se zase tolik neliší. U nás jíme víc steaky, tady mě překvapilo, že se jí hodně pečivo. Snažím se dodržovat životosprávu, takže se českým jídlům vyhýbám. Dám si ho odhadem jednou měsíčně. Nejvíce mi chutná svíčková s knedlíkama, tu v Austrálii nemáme.  V Sydney ale máme českou restauraci. Nikdy jsem v ní předtím nebyl, ale až se zase vrátím domů, zajdu si tam a zjistím, jak vaří.

Dá se srovnat plat extraligového hokejisty s platem v Austrálii? Která profese má podobný příjem?
Takové srovnání mě vůbec nenapadlo, netuším, kolik lidé v Austrálii berou. Tady s platem velmi dobře vyžiji.

Jaké máte další hokejové plány?
Chci se dostat co nejdál. Rád hraji ve Vítkovicích, ale mým snem je NHL nebo KHL. V květnu letošního roku mě čeká draft v NHL, tak jsem zvědavý, jak to všechno dopadne. 

Profil
Nathan Walker

Hokejista Nathan Walker se narodil v únoru 1994 ve Walesu ve Velké Británii, ve dvou letech odešel s rodiči do Austrálie. Jako třináctiletý se přičiněním trenéra Jakuba Petra dostal do České republiky a začal hrát za mládežnické výběry HC Vítkovice. Letos se prosadil do extraligového týmu a jako první Australan v české extralize vsítil branku. Na vánočním Spenglerově poháru dokázal jako jediný vítkovický hráč překonat brankáře kanadské reprezentace. I přes své mládí je členem australské seniorské reprezentace, se kterou se letos zúčastnil mistrovství světa divize II, kde ve čtyřech utkáních vstřelil čtyři góly.

Podobné články


Předchozí články

K porodu se můžete zaregistrovat přes internet

Porodnice U Apolináře nabízí nastávajícím matkám registraci k porodu přes internet, nemusí už tak čekat ve frontách. Jak systém funguje, jsme se zeptali asistentky ředitelky Petry Pekařové.

Silvestrovská noc z pohledu pražských záchranářů

Během 12ti hodinové silvestrovské noční směny řešili pražští záchranáři 270 událostí. Tento počet je srovnatelný s objemem práce za 24 hodin běžného všedního dne.

Silvestrovská noc z pohledu pražských záchranářů

Během 12ti hodinové silvestrovské noční směny řešili pražští záchranáři 270 událostí. Tento počet je srovnatelný s objemem práce za 24 hodin běžného všedního dne.

Dana Batulková: V centru Prahy bych bydlet nechtěla

Dana Batulková se stala hvězdou taneční soutěže StarDance, září na divadelních prknech a každý týden rozesmává tisíce diváků prostřednictvím televizní obrazovky v sitcomu Comeback. Oblíbená herečka ná...

Před zlínským úřadem práce stála před otevírací dobou padesátka žadatelů o dávky

ZLÍN (Mediafax) - Okolo 50 žadatelů o sociální dávky stálo před Úřadem práce ve Zlíně ještě před otevírací dobou. Do hodiny jsme je odbavili, žádné návaly, které bychom nezvládly, u nás nemáme, řekla ...

Změny ve vysílání televize Prima se dotkly i Zlínska

Společnost České Radiokomunikace ukončila k 1. lednu 2012 na Zlínsku analogové vysílání programu Prima televize i jeho digitální vysílání ve druhé vysílací síti (MUX 2). Stalo se tak na základě žádost...

Zoo Ostrava pořádá přednášku

Řezbář Antonín Foltýn vytváří ze dřeva mozaiky

Obraz Ostravy nebo státní znak umí ze dřeva vytvořit ostravský řezbář Antonín Foltýn.

CCS: Benzin ve Zlínském kraji na konci roku mírně zdražil

ZLÍN (Mediafax) - Ve Zlínském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot vyvíjely rozdílně, natural mírně zdražil, diesel zlevnil. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Zloděj havaroval s ukradeným autem

Rozzuřený řidič zničil zrcátka ženě za volantem

Vzteklý řidič poškodil mercedes

Vánoční a novoroční výzdoba v pátek zmizí

Prvním miminkem Ostravy je Marie Ludmila

Pražská integrovaná doprava v roce 2011: zvýšení cen jízdného a posílení některých linek

Jaké významné údalosti se staly v loňské roce v Pražské integrované dopravě? Podívejte se na stručný přehled.

Pražská integrovaná doprava v roce 2011: zvýšení cen jízdného a posílení některých linek

Jaké významné údalosti se staly v loňské roce v Pražské integrované dopravě? Podívejte se na stručný přehled.

Bezpečné přechody v Ostravě se drolí

Chályhodný počin udělat přechody v Ostravě bezpečnějšími se proměnil v typicky českou fušeřinu.

Staré jízdenky platí v Ostravě do konce ledna

V Ostravě začala Tříkrálová sbírka

Školní sportovní týmy vyhrají vstupenky na olympiádu v Londýně

Program multikina CineStar Ostrava na leden

Přinášíme lednový program ostravského multikina Cinestar v OC Futurum.

Helena Sládková vydala svou prvotinu Básně

Na světě je prvotina Básně, ale již nyní připravuje básnířka a malířka Helena Sládková texty pro druhou sbírku.

Pestré obaly lákají malé děti k ochutnávce

Téměř každý den zasahují naše posádky u případů intoxikace malých dětí, které k ochutnávce čistidel, drogistických výrobků nebo léků zlákaly pestré obaly.

Výstavy v ostravském Výtvarném centru Chagall

Senior vypadl na Proseku z druhého patra

Na ARO vinohradské nemocnice převáželi záchranáři dnes ráno 88letého muže z Proseka, který vypadl z okna ve 2. patře. Při pádu pacient utrpěl vážná vícečetná poranění, jeho zdravotní stav byl v okamži...

Zlínský hejtman předal hasičům nové speciální kontejnery a čerpací sady

ZLÍN (MEDIAFAX) - Hasiči Zlínského kraje zahájili v úterý za přítomnosti zlínského hejtmana Stanislava Mišáka (ČSSD) nový rok. Od hejtmana jsme dostali nové kontejnery, sady čerpacích souprav a speciá...

Šesti řidičům ve Zlínském kraji hrozí od začátku roku vězení kvůli alkoholu

ZLÍN (MEDIAFAX) - Až roční vězení hrozí ve Zlínském kraji šesti řidičům, kteří od začátku roku usedli za volant v podnapilém stavu. Agentuře Mediafax to v úterý řekla zlínská policejní mluvčí Jana Bar...

Zlínský hejtman Mišák obdržel Pamětní medaili Klubu výsadkových veteránů Holešov

ZLÍN (MEDIAFAX) - Pamětní medaili Klubu výsadkových veteránů Holešov obdržel hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD). Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala mluvčí Zlínského kraje Gabriela...

Co se bude dít v roce 2012 v aquacentru Lagoon Letňany?

Lagoon Letňany myslí i na své nejmenší návštěvníky. Centrum pro ně připravilo pro rok 2012 spoustu zajímavých akcí.

Sedmý ročník závodů motokár je tady. Zaregistrujte se včas

Registrace do sedmého ročníku KartAreal Winter CUP 2012 jsou zahájeny, využijte počasí a kvalifikujte se do horních míst tabulky, ať jste blíž k výhře luxusního automobilu na víkend zdarma a spoustě d...

Zlínský kraj nezvykle obdaruje hned dvě první miminka roku 2012

ZLÍN (MEDIAFAX) - Hned dvě děti ze Zlínského kraje, které se jako první narodily v roce 2012, obdaruje zlínský hejtman Stanislav Mišák (ČSSD). Jak sdělila agentuře Mediafax mluvčí Zlínského kraje Gabr...

Za "dálnici" do Frýdku-Místku se nadále platí

SJÍZDNOST SILNIC: Na několika místech Zlínského kraje padá déšť se sněhem

ZLÍN (MEDIAFAX) - Déšť se sněhem komplikuje ve středu ráno dopravu na mnoha místech ve Zlínském kraji. Agenturu Mediafax o tom informoval dispečer silničářů.

Případ školy Poetrie vyšetřují zlínští kriminalisté, rozhodlo brněnské státní zastupitelství

BRNO (MEDIAFAX) - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) již nepracuje na případu duchovního hnutí a zároveň školy Poetrie. Krajské státní zastupitelství v Brně případ útvaru odebralo kvůl...

Tři králové vyráží za charitou. Už dnes pojedou Prahou na velbloudech

Den před slavností Zjevení Páně, tedy sv. Tří králů, 5. ledna 2012, vyjde v 15.30 hodin z Arcibiskupského paláce průvod Tří králů na živých velbloudech.

Tři králové vyráží za charitou. Už dnes pojedou Prahou na velbloudech

Den před slavností Zjevení Páně, tedy sv. Tří králů, 5. ledna 2012, vyjde v 15.30 hodin z Arcibiskupského paláce průvod Tří králů na živých velbloudech.

V Moravské Ostravě se narodilo nejvíce Natálek a Honzíků

Zlínský úřad práce zvládl nápor handicapovaných, kteří přišli kvůli výzvě žádat o příspěvek

ZLÍN (MEDIAFAX) - Zlínský úřad práce zaplavila ve středu vlna handicapovaných lidí, kteří přišli vzhledem k výzvě Národní rady osob se zdravotním postižením žádat o příspěvek na mobilitu. Vše jsme zvl...

Co se v lednu hraje v ostravském MInikinu?

Vyhodnocení soutěže o nejkrásnější vánoční strom

Vánoční strom z Frýdku-Místku se přílis nelíbil a skončil na 78. místě z 86 soutěžících měst.

Vyhodnocení soutěže o nejkrásnější vánoční strom

Ostravský vánoční strom skončil v soutěži na 59. místě z 86 soutěžících měst.

Tříkrálový průvod projde ve čtvrtek Místkem

Na koních vyrazí tři králové ve čtvrtek 5. ledna v čele průvodu, který zahájí tříkrálovuo sbírku ve Frýdku-Místku a okolí.

Průjezd svinovskými mosty je sveden do jednoho pruhu

Výstava 60 let zkušeností aneb Začalo to enháčkem

Praha hledá největší strašidlo

Skauti z Prahy 3 pořádají 7. ledna už tradiční závod Prahou plnou strašidel, který svou tradicí vrací až do roku 1983, takže se letos koná už jeho 28. ročník.

Praha hledá největší strašidlo

Skauti z Prahy 3 pořádají 7. ledna už tradiční závod Prahou plnou strašidel, který svou tradicí vrací až do roku 1983, takže se letos koná už jeho 28. ročník.

Soutěž o nejhezčí vánoční strom má své vítěze

Soutěže O nejhezčí vánoční strom měst a obcí 2011 se zúčastnilo celkem 86 registrovaných měst a 85 obcí. Nechyběl mezi nimi ani Zlín, který se nakonec umístil až na 69. místě.

Program akcí Domu knihy Librex Ostrava v lednu

Přehled lednových besed a výstav v ostravském Domě knihy Librex.

Věc Makropulos v Ostravě - opera i besedy

Školní sportovní týmy vyhrají vstupenky na olympiádu v Londýně

Následující články

SJÍZDNOST SILNIC: Ve Zlínském kraji na mnoha místech sněží

ZLÍN (MEDIAFAX) - Dopravu ve Zlínském kraji komplikuje ve čtvrtek ráno sníh. Agenturu Mediafax o tom informoval dispečer silničářů.

Počet lidí nakažených chřipkou roste. Bojovat proti onemocnění lze pitím čaje

Přestože lidí nakažených chřipkou stále přibývá, o epidemii prozatím nejde. Tuzemsko se jí ale zřejmě ani letos nevyhne. „Kdy chřipková epidemie vypukne nelze zcela přesně určit, sezonní zvýšený počet...

Počet lidí nakažených chřipkou roste. Bojovat proti onemocnění lze pitím čaje

Přestože lidí nakažených chřipkou stále přibývá, o epidemii prozatím nejde. Tuzemsko se jí ale zřejmě ani letos nevyhne. „Kdy chřipková epidemie vypukne nelze zcela přesně určit, sezonní zvýšený počet...

Kdy proběhnou v Praze 2 zápisy do prvních tříd?

V jakých termínech mohou rodiče zapsat své děti do prvních tříd? podívejte se na přehled

Čtenáři fotografují místa Devítky

Jaká místa v Praze 9 se vám líbí nebo naopak nelíbí? Vyfotografujte je pro čtenáře příštího vydání měsíčníku Naše Praha 9. Fotografii s krátkým popiskem a svým jménem zašlete na e-mail petra.durcikova...

V Letňanech se bude zase stavět

Největší obchodní komplex v České republice, nákupní centrum Tesco v Letňanech, připravuje pátou fázi výstavby.

Praha 9 bude mít parkovací zóny. První budou ve Vysočanech

Obyvatelé Prahy 9 budou za parkování platit, městská část totiž na svém území plánuje zavést zóny placeného stání.

Letňany ovládne v březnu veletrh módy

Jaké budou módní trendy v roce 2012? Jaké líčení doporučují významné značky a jejich vizážisté? Jaký účes byste mohli vyzkoušet? Co s přicházejícím jarem se svou postavou a tváří, jaká se nabízejí vyl...

Vltava bude na Tři krále plná otužilců

V pravé poledne na Tři krále vyrazí otužilci do vod Vltavy, aby se na konci cesty osvěžili převoznickým punčem.

Seniorka zapálila v Ostravě rodinný dům

Prvním letošním miminkem je Daniela

Mladí kováři předváděli ukázky

Mladí kováři ze Střední odborné školy Frýdek-Místek se postarali o doprovodný program na výstavě v Sedlištích. .

Pod estakádou otevřeli McDonald´s

Frýdek-Místek se dočkal první provozovny McDonald´s.

Klára Papřoková zpívala na festivlau Souznění

Talentovaná zpěvačka Klára Papřoková se představila na galavečeru festivalu Souznění.

Volejbalisty Zlína posílil slovenský reprezentační nahrávač Sládeček

ZLÍN (MEDIAFAX) - Slovenský reprezentační nahrávač Michal Sládeček se po půl roce vrací do české extraligy, v níž bude do konce sezony oblékat dres Zlína. Na svých oficiálních internetových stránkách ...

Sociální dávky již nevyplácejí obvody

Poplatek za odpad je ve Frýdku-Místku 492 Kč

Půjčka přes autozastavárnu: peníze na ruku bez ztráty vozidla a bez omezování dlužníka

Zájem o krátkodobé půjčky stále stoupá a v čase vánočním tradičně vrcholí. Jak se ale vyhnout riziku neschopnosti splácet? Především pro podnikatele, kteří řeší aktuální cash flow, je rychlým řešením ...

Půjčka přes autozastavárnu: peníze na ruku bez ztráty vozidla a bez omezování dlužníka

Zájem o krátkodobé půjčky stále stoupá a v čase vánočním tradičně vrcholí. Jak se ale vyhnout riziku neschopnosti splácet? Především pro podnikatele, kteří řeší aktuální cash flow, je rychlým řešením ...

Běžci uzavřeli sezónu Předvánočním během

Sportovní výsledky z Frýdku-Místku

Lednový program Kina Art Ostrava

Lednový program Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě

Ostravská Komorní scéna Aréna v lednu

Antonín Kroča: Malování je pro mě boj

Malíř Antonín Kroča je nejvýraznější uměleckou osobností našeho regionu. Divokou expresivní malbou se proslavil nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Eva Urbanová se vrací do Ostravy

Ve Vršovicích rušili noční klid, poté napadli hlídku strážníků

Včera krátce před třetí hodinou ráno prováděla hlídka strážníků Městské policie Praha 10 kontrolní činnost v Orelské ulici, kde si všimla, dvou mužů a dvou žen, kteří hlasitě křičeli. Ženy po chvilce ...

Do přípravy fotbalistů Bohemians 1905 se zapojil záložník Abraham

Zkušený záložník Martin Abraham začal ve čtvrtek trénovat s prvoligovými fotbalisty Bohemians 1905. Pražský klub o tom informovali na svých oficiálních internetových stránkách.

Odstávka provozu sběrného místa na bioodpad

Pravidelná zimní odstávka provozu stabilního sběrného místa pro sběr bioodpadu v Praze 10 – Malešicích, v ulici Dřevčická, probíhá od pondělí 19.12. 2011 do 1.3. 2012.

Kam s vánočním stromkem v Praze 10?

Jak jsme již dříve avizovali nabízí město až do konce února možnost odvozu stromků z místa přistavení sběrných nádob na směsný (tzn. běžný domovní odpad). Stromky by u popelnic měly být odloženy nejlé...

Zlínské ředitelství silnic dostalo z Fondu solidarity EU téměř 10 milionů korun za povodňové škody

ZLÍN (MEDIAFAX) - Celkem 9,4 milionu korun dostalo Ředitelství silnic Zlínského kraje od Fondu solidarity EU na úhradu nákladů na odstraňování následků povodňových škod na silnicích II. a III. třídy z...

Zahynul chodec, který přebíhal Rudnou ulici

Bývalý ředitel Městské nemocnice Jan Zháněl se oběsil

Futsalisté Bohemians 1905 porazili své kolegy fotbalisty

Fotbalisté prvoligového celku Bohemians 1905 si zpestřili úvod zimní přípravy, když ve středu v hale na Jižním Městě podlehli svým kolegům z fustalového týmu 1:8. Informaci přinesly oficiální stránky ...

"Přestup" dlouhý dvě stanice tramvají: Milan Škoda z Bohemky do Slavie

Dvě stanice tramvají po Vršovické totiž dělí oba vršovické fotbalové kluby: Vedení prvoligového fotbalového celku Bohemians 1905 dnes odůvodnilo uvolnění útočníka Milana Škody na jarní hostování do ko...

Pijete vodu z kohoutku? Kvalita odpovídá předpisům, uklidňují vodohospodáři

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se ohrazují proti spekulacím, že kvalita pitné vody z vodovodu je závadná. V celé Praze je voda nezávadná a odpovídá požadavkům vyhlášky ministerstva zdravotnictví,...

Beskydské sportovní tipy

Včasné vyšetření na mamografu může zachránit život

Program divadla Jiřího Myrona na leden 2012

Honorář Heleny Vondráčkové vyvolává emoce

SJÍZDNOST SILNIC: Na silnicích na Zlínsku je náledí

ZLÍN (MEDIAFAX) - Velkou opatrnost si v pátek ráno vyžadují všechny silnice na Zlínsku, kde je náledí. Agenturu Mediafax o tom informoval dispečer silničářů.

Oblíbená jména novorozeňat ve Frýdku-Místku jsou Eliška a Jakub

Mobilní sběrny ve Frýdku-Místku v lednu

Filmová představení v Nové scéně Vlast

Jihomoravští i zlínští hasiči vyjížděli kvůli počasí minimálně

BRNO (MEDIAFAX) - Hasiči Jihomoravského kraje nezaznamenali během noci a pátku zvýšený počet výjezdů s ohledem na počasí. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Zastupitelé se hádali o třísettisícový honorář Heleny Vondráčkové

Je honorář 300 tisíc korun pro slavnou zpěvačku odpovídající nebo je příliš vysoký? Na toto téma se přeli zastupitelé Frýdku-Místku na svém prosincovéom zasedání.

Uklízečka ukradla provozovateli restaurace ve Zlíně okolo 60 tisíc korun

ZLÍN (MEDIAFAX) - Dva roky vězení hrozí jednačtyřicetileté ženě, která ve Zlíně okradla svého zaměstnavatele. Způsobila škodu téměř 60 tisíc korun, řekla v pátek agentuře Mediafax zlínská policejní ml...

Zloděj odvezl z firmy na Uherskohradišťsku 14 tun kovu za půl milionu korun

MÍKOVICE (MEDIAFAX) - Až pětileté vězení hrozí šestadvacetiletému muži, který ukradl z firmy v Míkovicích na Uherskohradišťsku celkem 14 tun kovových vaznic a nosníků. Jak sdělil v pátek agentuře Medi...

Na radnici ve Zlíně přišli Tři králové i s velbloudem

ZLÍN (MEDIAFAX) - Tři králové přišli v pátek ke zlínské radnici s dvouhrbým velbloudem. Chtěli jsme velblouda už v minulých letech, ale podařilo se nám to až letos, řekla Pavla Romaňáková z Charity Zl...

Své potíže s očima můžete vyřešit najednou u optika