Počasí
Praha 13 °C Pondělí, 18. října 2021, Svátek má Lukáš
Go to content

Andrew Urbiš: Ve tmě jsem omládl o deset let. Lépe vidím i slyším

Do Beskydského rehabilitačního centra za ním jezdí lidé z celé republiky. Bývají přepracovaní, unavení či s různými problémy. Alois Andrew Urbiš jim nabízí unikátní terapii tmou. Výsledky, které přináší, jsou překvapivé.
Andrew Urbiš Zvětšit
Andrew Urbiš

 

Než jste začal s tmou, nabízel jste lidem uzamčení problémů…. .

Ano, to je pravda. Tuto metodu jsem se naučil při svém studijním pobytu v Číně a realizuji ji dodnes. Celá řada významných osobností zde má svůj zámek. Mám od nich mnoho referencí, že jim to pomohlo.

 

Jak to funguje v praxi?

Člověk, který chce vyřešit nějaký svůj problém, za mnou přijde, vyplní formulář, kde napíše, co chce vyřešit a také, kolik kroků tomu chce věnovat. Protože on si to musí odpracovat. Ty kroky si odchodí, já mu vyryji zámeček, on si je tam zamkne a obvykle je tím ten problém vyřešen.

 
Ty problémy tam tedy zůstávají navždy?

Ano. Já je vždy při úplňku posbírám a pálím je.
 

Jaké potíže tímto způsobem lidé řešívají?

Jsou to problémy psychické povahy. Nebo si třeba někdo přeje správně odmaturovat či složit zkoušky. Hodně zámečků patří významným celebritám z Prahy, které měly problémy s otěhotněním. Musím říct, že díky terapii, kterou tady podstoupily, dámy skutečně přišly do jiného stavu.

 
Dalším vašim krokem byl rozjezd polária…. .

Pan ředitel postavil polárium jako první v republice. Využil jsem toho a nastudoval v Číně spoustu zajímavých metod, jak zvyšovat odolnost organismu soustředěním energie proti zátěžovým situacím. Polárium se mi jevilo jako nejvhodnější.

 
Jak dlouho jste tam sám vydržel?

Osm minut a deset vteřin. Mohl jsem tam být i déle, ale už to ztrácelo smysl. Když jsem se dostal ven, bylo to naprosto úžasné. Zajímavé třeba bylo to, že cvičením i mrazem mi skoro přestal fungovat krevní oběh. Když mi po pokusu chtěli odebrat krev, tak nemohli, protože mi žádná netekla.

 
V současné době jste známý tím, že nabízíte pobyt ve tmě. Jak jste se dostal k této metodě?

Já jsem tuto problematiku studoval léta, už od dob studia na vysoké škole. Zjišťoval jsem si dlouhodobě informace vědců, že ve tmě skutečně regeneruje organismus. Ostatně je to stará osvědčená technika tibetských mnichů stará tisíce let. Hledal jsem systémy, co mohu udělat pro lidi, kteří jsou vyčerpaní prací. Začal jsem tedy dělat pokusy s tmou a když jsem viděl, že to funguje, pan ředitel postavil toto jediné profesionální pracoviště v celé republice. Ostatně letos na jaře jsem ve vile Mátma strávil padesát dnů a ověřil jsem si, že to má úžasné účinky na organismus.
 

Jaké konkrétně?

Snižuje to tlak i váhu. Snižuje to výskyt tukových částice v krvi a tím pobyt ve tmě mírní možnost výskytu infarktu či mozkových příhod. Vzhledem k tomu, že pouze ve tmě se vylučuje hormon mládí, celkově pobyt pomáhá organismu mládnout. Mi se třeba zlepšil zrak i sluch, zejména v oblasti vysokých tónů. Výrazně se mi zlepšila paměť. Byl jsme nabitý energií. A omládl tak o deset let.

 
Skutečně se tam hubne?

Ano, prokazatelně naši klienti během sedmidenního pobytu ve tmě zhubnou bez jakýchkoliv preparátů či omezování dva až sedm kilo.

 
A nenásleduje pak všem známý jo-jo efekt při návratu do běžného života?

Ne. Pobyt ve tmě má totiž významné dopady na psychiku. Klienti si tam vlastně řeší své životní problémy. Přejídání a obezita je právě znakem toho, že člověk má spoustu problémů. Když si je vyřeší ve tmě, obvykle pak už nemá potřebu dál řešit krizové situace jídlem. Samozřejmě pokud si pak na sebe navalí další problémy, přejídání se může vrátit.

 

Co vlastně lidé ve tmě dělají? Najdou se i nějaké kuriozity?

Děje se tam spousta zajímavých věcí. Třeba jeden akademický malíř namaloval za týden sto úžasných obrazů.

 
Jakou technikou?

Ovládá speciální techniku pro nevidomé, kterou sám vyvinul. Maluje se uhlem. Ve vile byl spisovatel, který během týdenního pobytu napsal skoro celou knihu pro děti. Přišel a řekl, že je v tvůrčí krizi a nedaří se mu. Ve tmě se ale nastartoval a psal. Měl jsem tady třeba i jednoho významného fotografa, který si přinesl tibetské mísy a hrál a pískal si. Lidé tam prostě dělají různé věci.

 

Stalo už se někdy, že klient pobyt nezvládnul a předčasně jej ukončil?

Jednou zde byl polský podnikatel. Při vstupním pohovoru a vyšetření tvrdil, že má bezchybné manželství, podnikání mu funguje, prostě život perfektní. A to bylo podezřelé. První den to bylo vše dobré. Na druhý den už ale měl odemknuto a chtěl jít okamžitě pryč. Říkal, že má milenku a že musí okamžitě domů vše vyřešit. Vysvětlil jsme mu, že teď má právě tu největší možnost to vyřešit sám bez vnějších vlivů. Takže nakonec zůstal.

 
Je něco, co jste si zásadního uvědomil vy ve tmě?

Padesát dnů bylo poměrně náročných. Řešil jsem si například své osobní dluhy. Ve tmě se totiž vybaví věci z dávné minulosti. Například já kdysi pokrýval kamarádovi střechu. Onemocněl jsem a nějaké drobnosti nedodělal. Bylo to před čtyřiceti lety, a mi se to tam vybavilo. Když jsem vylezl ven, koupil kvalitní flašku a donesl mu ji s tím, že to má za ten nedodělek.

 
Co na to říkal?

No divil se, pochopitelně.

 
Měl jste za těch padesát dnů krizi, kdy jste si myslel, že už to nezvládnete?

To myslím ne, protože jsem už zvyklý. Byl to můj čtvrtý pobyt. Na začátku to bylo složitější si zvyknout na vědomí, že tam budu tak dlouho, ale pak už to šlo.

 
Co vlastně lidé dělají v životě špatně, že potřebují takovou relaxaci?

Spěchají. Faktorů je spousta, ale obecně nedodržujeme biorytmy.  Já nejsem věřící, ale určitě se vyplatí dodržovat sedmý den jako odpočinkový. Nekoukat na televizi, neposlouchat rozhlas, nečíst. Já třeba i vypínám telefon. Nervová soustava pracuje v sedmidenním rytmu a jeden v týdnu tedy potřebuje regenerovat. Nesmí být zatěžována žádnými signály zvěnčí, a v tom je ten smysl pravidla přikázání z bible.
 

A co se týče stravování?

Tam je to složitější. O každého člověka je třeba, aby se stanovil jeho typ. Každý z nás je totiž jiný. Každému jinak funguje metabolismus. Každý z nás potřebuje jiný tip potravy. Z tohoto hlediska všeobecná doporučení typu jezte to a to je nesmyslné. Žil jsem půl roku na Novém Zélandu, kde jsem navštívil lékaře zabývající se tradiční čínskou medicínou. A ten mi po vyšetření doporučil nejíst kuřata. Nejím je již dvanáct let a můžou mi všichni stokrát říkat, že je toto maso zdravé, ale pro mne prostě není. Mimochodem, kuřecí maso z rychlochovů a velkochovů není zdravé maso. Když si ho vychováte doma nebo koupíte na farmě, kde ho chovají tradičním způsobem, tak ano. Ale jinak je to naprosto děsný šmejd.

 
Co tedy jíst?

Je strašně důležité, abychom požívali potraviny, které samy o sobě obsahují dostatek energie. Protože pak se člověk může velice snadno dostat do energetického deficitu.

 
Jak je poznám?

Je to ve velké míře dáno počtem stupňů zpracování potraviny. Čím více jich je, tím méně energie potravina má. Například dnes budu obědvat pohankovou kaši, a to jsou dva stupně zpracování – pohanka se oloupe ve mlýně a druhý stupeň  je ten, že si kaši uvařím. Jestliže si ale dáte kuře zapečené se sýrem, broskví a hranolky, tak to mi vstávají hrůzou vlasy na hlav. Na každý ten typ potraviny potřebuje organismus jiné enzymy na jejich zpracování. Jiné enzymy potřebujeme na maso, jiné na sýr, jiné na broskev a jiné na hranolky. Je tedy třeba jíst jednodruhová jídla. To neznamená, že nemám mít pestrou stravu. To rozhodně ne. Ale je lepší nedávat si to na talíř najednou.

 
Takže je dobré vynechávat přílohy?

Nikdy není dobré dávat dohromady mléčné výrobky s masem. To má výborně ošetřené židovská kuchyně. Z tohoto hlediska je naše svíčková nesmysl a hrůza pro organismus. Není dobré maso míchat se škroby. Buď jím maso a zeleninu nebo zeleninu s brambory či rýži.

 
Plánujete pro klienty lázní zase nějakou novinku?

Ne, já nic neplánuji. Vycházím z Taoismu. Číňané říkají, že kdo neočekává, není zklamán. Další jejich pořekadlo zní, že když člověk plánuje, bohové se smějí. Tím se řídím. Je totiž důležité přijímat život, jaký je a zpracovávat to, co přináší. Nyní mě čeká cesta do Tibetu a až se vrátím zpátky, uvidíme, co bude. (Pavla Fucimanová)

  

Životopis:

Do rastru: Alois Andrew Urbiš se narodil 28. srpna roku 1948 na Ostravici v rodině klempíře. Sám tuto profesi vykonával zhruba do svých 25 let. Poté vystudoval vysokou školu psychologie, řadu let pracoval ve vrcholových řídících funkcí. V určitém momentu jej ale tato práce přestala bavit. Pochopil, že jeho smysl života je někde jinde. Začal se věnovat studiu čínské medicícny. Studoval na Novém Zélandu a v Číně. Zařídil si soukromou praxi celostní medicíny v Beskydském rehabilitačním centru na Čeladné, kde působí dodnes. Je ženatý, má dva dospělé syny a pět vnoučat.

Podobné články


Předchozí články

Poruba se připojila ke kampani Ostravu nedáme

Klub seniorů chystá vycházky Nordic Walking

Chození s holemi nebo-li Nordic Walking chystá klub seniorů v Čakovicích. Vycházky spolu s průvodkyní Evou Sokolovou se budou konat pravidelně, první se uskuteční 12. září. Sraz účastníků je ve 12:15 ...

Vernisáž výstavy obrazů Jaroslavy Jáněové

V Galerii 14 na Černém Mostě proběhne 7. září v 17:00 hodin vernisáž obrazů Jaroslavy Jáněové. Expozici můžete navštívit vždy od úterý do čtvrtka od 14:00 do 18:00 hodin, v neděli pak od 14:00 do 17:0...

Pokoušel se ukrást měď z budovy magistrátu

Trhy na náměstí Svobody bývaly i v minulosti

Střelba na devítce: policie honila řidiče kradeného auta

Včera, nedlouho před půl desátou veče,r chtěli policisté pohotovostní motorizované jednotky zkontrolovat na Jižní spojce osobní auto. Jeho řidič však začal před muži zákona zběsile ujíždět. Při průjez...

Představujeme prodejnu zdravotní obuvi a poradnu

Prodejna Zdravotnické potřeby Atlas v Ostravě-Mariánských Horách nabízí komplexní péči o nohy.

Děti z Prahy 2 přivítaly nový školní rok v parku Folimanka

Na zahájení školní roku připravila městská část Praha 2 pro děti, žáky, mládež a jejich doprovod sportovně zábavnou akci s názvem Hurá do školy.

Nový dopravce nabízí vlakové spojení mezi Prahou a Ostravou za atraktivní ceny

Železniční dopravce RegioJet zahájil prodej jízdenek na své dálkové vlaky, které vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha 26. září. Začíná tak startovací fáze projektu se třemi...

Začal další kurz pejskařů Kuzma

Město začne stavět halu Polárku

Jakub Žídek je novým šéfem ostravské operety

V ruském letadle zahynul i zlínský hokejista Karel Rachůnek

Celým hokejovým světem, ale nejen jím, otřásla ve středu 7. září 2011 zpráva o tragické smrti 43 hokejistů ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl při pádu letadla startujícího na utkáni do Minsku. Na palubě...

Projděte si s průvodcem historický Frýdek a Místek

Farmářské trhy v Ostravě se konají tento pátek

Františkáni stráví v Ostravě týden na misii

Koncert duchovní hudby za dobrovolné vstupné

V kostele svatého Bartoloměje v Kyjích se bude konat 14. září od 19:00 hodin koncert duchovní hudby z názvem Klenoty české hudby. Soubor Musica Dolcevita zahraje skladby J. Myslivečka, F. Bendy A. Dvo...

Turnaj v malé kopané proběhne v Kyjích

Turnaj v malé kopané amatérských hráčů o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční 10. září na hřišti TJ Sokol Kyje v Broumarské ulici v Kyjích. Začátek utkání je v 9:00 hodin, registrace pětičlenných druž...

Nositel Nobelovy ceny Lehn ocenil mladé ostravské vědce

Zúčastněte se sbírky na záchranu varhan kostela svaté Ludmily

Tříletá sbírka určená na pietní restaurování varhan v kostele svaté Ludmily na náměstí Míru skončila v polovině srpna. V pátek 16. září odstartuje nová tříletá sbírka, jejímž účelem je získání finančn...

„Fajne“ kapely zahrají v zahradě u Akordu

Ostravský babybox zachránil další život

V knize se dozvíte, proč je kocour mlsný

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová, rodačka z Karviné, která žila v Ostravě a před dvěma roky se přestěhovala do Bílovce, se zaměřila na tvorbu pro děti. Vydala pro ně několik desítek knih a leporel.

Ostrava uvítá astronomický víkend

Akce Domu kultury města Ostravy

Zářijový program Domu kultury města Ostravy.

Představujeme strážníka: Miroslav Pospíšil - okrsek 4

Na bezpečnost obyvatel ve čtvrtém okrsku dohlíží strážník Městské policie Praha Miroslav Pospíšil. Potkat ho můžete v ulicích Vysočanská, Bílinská, Litvínovská, K Lipám, Litoměřická, Teplická, Liberec...

Letošní Cenu Antonína Dvořáka obdržel dirigent Jiří Kout

V Rezidenci primátora se v předvečer čtvrtého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha udílela Cena Antonína Dvořáka. Letošním laureátem se stal dirigent Jiří Kout, šéf Symfonického o...

Red Arrows přiletí na dny NATO do Mošnova

Běžci opět omezí provoz v Praze

Běžecké závody získávají velkou oblibu, přinášejí s sebou ale také nepopulární dopravní omezení. Další proběhne v sobotu 10. září kdy se uskuteční tradiční „Mattoni Grand Prix Praha“ včetně doprovodný...

Czech Open 2011 stolních tenistů s handicapem zahájen

Co připravuje Dům čtení v Ruské ulici na září?

14. září 18:00 Žánrový večer: Večer literatury sci-fi a fantasy Znalec tohoto žánru, spisovatel a knihovník Miloslav Linc uvede své kolegy spisovatele, například Jana Kotouče a další, kteří budou hovo...

Kino Art v DKMO - program na září

Jízdné ve Zlíně od nového roku podraží

Namísto devíti dvanáct korun, tolik zaplatíte za nepřestupnou dvacetiminutovou jízdenku městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích od začátku příštího roku. Zdražení i další změny, jež začnou pl...

Zdrcení hokejisté ruší den otevřených dveří i přípravný zápas

Také extraligový klub PSG Zlín hluboce zasáhla zpráva o leteckém neštěstí, při němž v Rusku zahynuli hokejisté Jaroslavli a snimi trojice českých hráčů včetně Karla Rachůnka. Proto se klub rozhodl zru...

Ostrava chce převést peníze z Mošnova do technologického parku

Ostrava je Gay Friendly městem

Úřad práce hlásí přes 8800 nezaměstnaných

Řidič poškodil plochu pro školu smyků

Neznámý řidič, který vnikl do areálu se školou smyků v Ostravě-Přívoze, způsobil škodu za 200 tisíc. Nevhodnou jízdou za sucha oničil speciální smykové nátěry.

Akce na výstavišti a ostravském hradě

Závody na bruslích a koloběžkách

Radnice Prahy 14 pořádá 21. září závody na koloběžkách a kolečkových bruslích. Akce začne v 16:00 hodin. Jezdit se bude na tubusu metra u stanice Rajská zahrada.

Kde se vzalo torzo viaduktu přes Rokytku na Kolčavce?

Když půjdete na procházku podél říčky Rokytka na rozhraní Libně a Vysočan, cestou narazíte na zbytky dvou mostních pilířů, vysokých 15 metrů, umístěných po obou stranách toku. Jsou to zbytky železničn...

Nové číslo časopisu Náš Zlín rozdají lidem v centru města hostesky

Stovky výtisků nového vydání měsíčníku Náš Zlín rozdají lidem v pondělí odpoledne v ulicích města naše sympatické hostesky.

Zlín má nové středisko pro výuku jazyků

Nové jazykové a školicí středisko zprovoznila ve Zlíně jazyková škola Lingua. Nabízí nejmodernější vybavení pro výuku cizích řečí a prostor pro bezmála 200 studujících, a to včetně bezbariérového přís...

Dejte děti z Ostravy na basketbal

Chcete si prohlédnout ostravské laguny?

Listování se vrací do Minoru

Populární projekt Lukáše Hejlíka Listování se vrací na scénu divadla Minor. První představení proběhne už příští pátek

Devět porubských dvorků má nové průlezky

Úřad městské části zve na výstavu

Úrad městské části Prahy2 pořádá do 19. září dvě výstavy Praha moje město a Kouzla Prahy 2. Expozice je vidění na adrese náměstí Míru 20.

Zasedání zastupitelů týkající se privatizace proběhne v úterý

Zastupitelé městské části se znovu sejdou v úterý 13. září, aby projednali privatizaci obecních domů.

Denní a noční orientační běh proběhne na Máchalce

Sdružení dětí, rodičů a všech přátel přírody Sam a spol. pořádá 17. září osmý ročník denního orientačního běhu O-bludný kořen I. Akce je určena pro dvojice dětí a mládeže i rodinná seskupení . Trasa p...

Následující články

Pachatel zaútočil na seniora v Běchovicích mačetou

Přesně před týdnem, 2. září kolem sedmnácté hodiny, vnikl neznámý pachatel na pozemek rodinného domu v ulici K Běchovicím v Praze 9. Následně násilím zatlačil seniora stojícího ve dveřích do domu až n...

Rozloučení s hokejisty proběhne v neděli na Staroměstském náměstí

Českéhý sva ledního hokeje uspořádá pietní akt k uctění památky reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka tuto neděli od 15:00 do 15:30 hodin na Staroměstském náměstí po dohodě s rodin...

Program ostravského MInikina na září

Nové Dentální centrum Podkovka

Pražský arcibiskup Dominik Duka požehnal nově zrekonstruovanému domu v Podolí, kde od září sídlí čtyři kompletně vybavené zubařské ordinace a další čtyři se připravují.

Dnes začaly I. Spořilovské pivní slavnosti

Až do neděle probíhá ve spořilovské Balounově restauraci U břízy první ročník pivních slavností.

Pomáhejte tam, kam oko nedohlédne!

Chtěli byste podpořit dobrou věc a vidět výsledek své aktivity? Staňte se dobrovolníkem a pomáhejte přímo lidem, kteří vaší pomoc uvítají.

Koncert v Jazz Docku

Po nedávném úspěšném startu unikátního projektu „BIG FUNKY NIGHT", který pořádá pražský klub JAZZ DOCK ve spolupráci s hudební skupinou SLY RABBITS, přichází další ze série koncertů.

Den otevřených dveří v Klubu Hornomlýnská

Klub „Hornomlýnská" je nestátní neziskovou organizací, která od roku 2003 podporuje rodiny s dětmi s různými typy a stupni postižení z Prahy a ze Středočeského kraje.

Ukradenou televizi vezl v nákupním košíku

Podezřelý muž převážející televizi v nákupním vozíku byl zadržen strážníky Městské policie Praha 4 Případem se dále zabývá Policie ČR z místního odd. Pankrác.

Kradl motoristům benzin

Dnes krátce po druhé hodině ráno nalezla hlídka strážníků Městské policie Praha 5 při vykonávání běžné hlídkové činnosti v ulici Višňovka u vchodu do místního hřbitova osobní vozidlo, ze kterého vyték...

Severská chůze posílí organismus

Novým trendem v turistice je nordic walking – severská chůze.

Muzeum Beskyd zve na FM Salon 2011

Soutěž Objevujeme zapomenutá místa Prahy prodloužena

Městská část Prahy 10 ve spolupráci s Pražskou informační službou a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy připravila jedinečnou soutěž s názvem Zapomenutá místa Prahy. Soutěž je prodloužena do le...

Od 10. září: Dny historických sídel v Praze 10

V rámci letošních Dnů evropského dědictví budou od 10. do 18. září zpřístupněny jak objekty církevní, tak například neobyčejné vily postavené významnými architekty. V letošním roce Praze 10 přísluší v...

Doma v Edenu hrají Bohemians v sobotu proti Slovácku

Zajímavý souboj bude k vidění v Synot Tip Aréně, aktuálně druhý tým nejvyšší fotbalové soutěže Bohemians 1905 přivítá 1. FC Slovácko. Utkání 6. kola Gambrinus ligy začne v sobotu v 17 hodin.

Seznam otevřených památek Prahy 10 od 10. do 18. září

Památka: Husův sbor na Vinohradech Dykova 51/1, Vinohrady www.hs-vinohrady.cz/ Funkcionalistická stavba od Pavla Janáka z roku 1932. Třídílná stavba se skládá z modlitebny, věže a obytného domu. Sálov...

Požár zachvátil Městskou nemocnici Ostrava

Regulovčíkem roku je Ostravák Petr Štroblík

Policisté našli pohřešovanou 10letou dívku

Kouče Slovácka mrzely po remíze s Bohemians 1905 doma v Edenu zahozené šance

Fotbalisté týmu 1. FC Slovácko získali v sobotním střetnutí 6. kola Gambrinus ligy s Bohemians 1905 v pražské Synot Tip Areně v Edenu bod za remízu 1:1. Kouč Slovácka Miroslav Soukup byl s výsledkem s...

Policisté pátrají po šestaosmdesátileté ženě, zmizela z domova důchodců v Malešicích

Po šestaosmdesátileté Johanně Jaškové pátrají od sobotního večera pražští policisté. Naposledy byla viděna kolem čtrnácté hodiny v domově důchodců v pražských Malešicích, řekla v neděli policejní mluv...

Slonice Rashmi si uživala v Ostravě své křtiny

Nejslavnější české slůně Rashmi, které se před necelými pěti měsíci narodilo v ostravské zoologické zahradě, už má svého kmotra - Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu. Sloní křtiny proběhly v ZOO v...

Sešívaní Slávisté uřízli v Jablonci další ostudu: skončí trenér Petrouš?

Fotbalisté Jablonce porazili v nedělním utkání 6. kola Gambrinus ligy doma pražskou Slavii vysoko 4:0. "Zelenobílí" bodovali naplno ve čtvrtém ligovém zápase v řadě, dvěma góly se blýskl kanonýr David...

Slávističtí fanoušci zablokovali autobus s fotbalisty. Petrouš "utekl"?

Fanoušci fotbalové Slavie Praha zablokovali po nedělním utkání 6. kola Gambrinus ligy v Jablonci autobus s hráči a žádali schůzku s vedením klubu. "Červenobílí" prohráli na severu Čech 0:4 a navázali ...

Vršovická Slavie se bude zabývat krizí týmu: Petroušova židle zřejmě praskla

Fotbalová Slavia má po šesti zápasech nového ročníku Gambrinus ligy na svém kontě pouhých pět bodů a nahlas se mluví o krizi. V pondělí dopoledne zasedne vedení klubu z Edenu a bude řešit, co dál.

Zloděj ukradl cizincům auto v Ostravě na pumpě

Ambulance připraví pacienty na operaci

V Čakovicích spadlo auto do rybníka

Řidič s osobním vozidlem nezvládnul v sobotu 10. září krátce po půlnoci řízení a v zatáčce ulice Schollerova a K Cukrovaru v Čakovicích narazil do stromu a zábradlí lemující silnici, které prorazil a ...

V druhé půlce září budou v Praze 14 probíhat Dny zdraví

Městská část Praha 14 pořádá ve spolupráci se svými partnery během druhé půlky září veřejnou osvětovou kampaň u příležitosti Dnů zdraví. Projekt bude rozložen do období mezi 15. a 29. zářím, přičemž b...

Městské divadlo Zlín otevřelo rekonstruovanou Dílnu

V pátek 9. září se poprvé po letní přestávce otevřely pro návštěvníky prostory nově zrekonstruovaného divadelního a hudebního klubu Dílna 9472 (bývalé Divadélko v klubu). Zahájení sezony se neslo ve z...

Ostravský hotel Imperial zahájil vinobraní

Počet případů klíšťové encefalitidy na Zlínsku vzrůstá

Soudě podle dosavadních osmi měsíců tohoto roku ve Zlínském kraji narůstá počet případů onemocnění klíšťovou encefalitidou. Odborníci proto upozorňují, že by lidé měli více dbát na preventivní opatřen...

Záchranná služba ošetřovala hasiče u požáru nemocnice

Promítání filmu ve Fiducii je odloženo na říjen

Opilec se válel v podchodu

Dobrovolníci mohou pomáhat malým pacienůtm ve frýdecké nemocnici

Superpočítač spočítá akciové trhy i vývoj nádorů

Výstava přibližuje život vozíčkářů

Kbelské posvícení vyvrcholí ohňostrojem, vyžádá si ale omezení dopravy

Již tradiční posvícení se bude konat 17. září v Centrálním parku Kbely při ulicích Žacléřská a Železnobrodská. Na návštěvníky čeká odpoledne plné hudby a soutěží. Celý program vyvrcholí ohňostrojem. K...

Muzikálové hvězdy nacvičovaly ve Frýdku-Místku

Herci a krasobruslaři z připravovaného muzikálu na ledě Popelka se sjely do Frýdku-Místku. Ve sportovní hale všichni pilně trénovali a zkoušeli celý týden.

Výstava Nové ve starém představuje povedené i otřesné stavby Česka

V Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí máte nyní možnost navštívit výstavu Nové ve starém. Jejím cílem je seznámit veřejnost s realizacemi novostaveb v historickém prostředí.

Pražští školáci budou soutěžit o nejhezčí podobu tramvaje

Praha chce podpořit zájem nejmladší generace o cestování městskou hromadnou dopravou. Jedním z kroků této podpory je soutěž pro žáky druhých stupňů pražských základních škol a primy až kvarty víceletý...

Vinobraní začíná v Praze 2 už tento pátek. Podívejte se na program

Vinobraní na Grébovce proběhne ve dnech 16. a 17. září na náměstí Míru a v parku Havlíčkovy sady.

Hasiči likvidovali požár ve Vršovicích, pravděpodobně jej způsobili bezdomovci

K rozsáhlému požáru objektu obývaného bezdomovci vyjely v pondělí odpoledne čtyři jednotky hasičů do pražských Vršovic. Plameny nikoho nezranily, hasiči navíc stihli uchránit druhou polovinu domu s ka...

Vedení Slavie o osudu trenéra Petrouše nerozhodlo, Uhrin prý nabídku nedostal

Vedení fotbalistů Slavie Praha se po nedělní prohře 0:4 v Jablonci začalo zabývat další budoucností trenéra Michala Petrouše. Jedním z kandidátů na trenérský post "sešívaných" byl podle některých médi...

Zlínský kraj bude mít nové Centrum poradenství

Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, které v současnosti fungují ve čtyřech bývalých okresních městech Zlínského kraje, by mělo nahradit takzvané Centrum poradenství pro rodinné a partn...

Památky ve Zlínském kraji se připojují ke Dnům evropského dědictví

Ke Dnům evropského dědictví, které proběhnou v rámci celé republiky ve dnech 10. až 18. září, se připojí také řada památek ve Zlínském kraji. Na hradě Buchlov, v arcibiskupském zámku v Kroměříži či na...

Dobrodružství archeologie začíná, odkrývá se Dolní náměstí

Hřbitov a kaple uprostřed náměstí? Městský trh na starých hrobech? I to může být jedním z budoucích výsledků archeologického průzkumu mimořádně zajímavé lokality, Dolního náměstí v Olomouci. Ten právě...

Zloděj se zabarikádoval a házel věci na policisty

Divadlo uvede v premiéře operu Kominíček

První premiérou Národního divadla moravskoslezského v nové divadelní sezóně je dílo Benjamina Brittena a Erica Croziera Hrajeme operu! - Kominíček. Divadlo ji uvede v neděli 18. září v 16 hodin.