Počasí
Praha 8 °C Pátek, 30. září 2022, Svátek má Jeroným
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Svezte se vodíkovým vlakem i vy!

Společnost Alstom zveřejnila finální jízdní řád pro své představení jednotky iLint na českých kolejích. Půjde o první návštěvu vodíkového vlaku v Česku.
Vodíková jednotka Alstom Coradia iLint Zvětšit
Vodíková jednotka Alstom Coradia iLint Zdroj: Alstom

Takzvaná Railshow začne 17. května v Praze a skončí 25. května v Ústí nad Labem, mezitím vodíková jednotka Coradia iLint navštíví řadu českých měst. Ve dnech 20. a 21. května pobude na Slovensku.

„Chceme ukázat veřejnosti, odborné i široké, že vodíkový vlak skutečně existuje, že to nejsou jen obrázky, prezentace a nějaké vzdálené vize. Vlak je vyvinut, v mnoha zemích otestován, v Německu je v provozu a nyní si ho budou moci prohlédnout, osahat a vyzkoušet i lidé v České republice a na Slovensku,“ řekl šéf českého Alstomu Daniel Kurucz. Vlakem se bude moci svézt i veřejnost.

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku nejen pro malé i velké výletníky, která jezdí již devátým rokem o víkendech na trase Praha – Slaný, vyjede letos o prázdninách také každou středu.
Prázdninové středy s Cykohráčkem do nekrásnějších míst středních Čech
Podle společnosti Ropid speciální vlaková souprava Cyklohráčku nejen pro malé i velké výletníky, která jezdí již devátým rokem o víkendech na trase Praha – Slaný, vyjede letos o prázdninách také každo...

Jízdní řád prezentace vodíkového vlaku

17.5.2022
—————————————————————————
Praha hl.n. 10:25
Praha-Vršovice 10:29
Praha-Krč 10:34
Praha-Braník 10:38
Praha-Modřany 10:42 3 10:45
Praha-Zbraslav 10:50
Vrané nad Vltavou 10:58
—————————————————————————
Vrané nad Vltavou 11:01
Praha-Zbraslav 11:09
Praha-Modřany 11:13 5 11:18
Praha-Braník 11:22
Praha-Krč 11:26
Praha-Vršovice 11:31
Praha hl.n. 11:34
—————————————————————————
Praha hl.n. 12:25
Praha-Vršovice 12:29
Praha-Krč 12:34
Praha-Braník 12:38
Praha-Modřany 12:42 3 12:45
Praha-Zbraslav 12:50
Vrané nad Vltavou 12:58 2 13:00
Měchenice 13:05 7 13:12
Čisovice 13:28
Mníšek pod Brdy 13:35
—————————————————————————
Mníšek pod Brdy 14:15
Čisovice 14:22 3 14:25
Měchenice 14:48
Vrané nad Vltavou 14:55 6 15:01
Praha-Zbraslav 15:08
Praha-Modřany 15:13 4 15:17
Praha-Braník 15:22
Praha-Krč 15:26
Praha-Vršovice 15:32
Praha hl.n. 15:36

18.5.2022
—————————————————————————
Česká Třebová 16:34
Třebovice v Čechách 16:40
Rudoltice v Čechách 16:46 2 16:48
Lanškroun 16:54
—————————————————————————
Lanškroun 17:00
Rudoltice v Čechách 17:06 2 17:08
Třebovice v Čechách 17:15
Česká Třebová 17:20

19.5. 2022

—————————————————————————
Olomouc hl.n. 11:50
Velká Bystřice 11:59
Hlubočky-Mar.Údolí 12:03 4 12:07
Hlubočky 12:13 9 12:22
Hrubá Voda 12:28 4 12:32
Domašov nad Bystřicí 12:43
Moravský Beroun 12:50
Dětřichov n. Bystř. 12:59
Valšov 13:10 7 13:17
Bruntál 13:25 15 13:40
Milotice nad Opavou 13:53
Brantice 14:00
Krnov 14:10 137 16:27
Skrochovice 16:38 8 16:46
Opava západ 16:58
Opava východ 17:02

22.5.2022
—————————————————————————
Jihlava 09:00
Jihlava město 09:04
Rantířov 09:10
Kostelec u Jihlavy 09:19
Výh Spělov 09:24
Batelov 09:30
Horní Cerekev 09:38
Dobrá Voda u Pelhř. 09:48
Pelhřimov 10:00 30 10:30
Nová Cerekev 10:43
Pacov 10:55
Obrataň 11:01
Chýnov 11:14 8 11:22
Tábor 11:36 40 12:16
Planá nad Lužnicí 12:22
Roudná 12:26 5 12:31
Soběslav 12:35
Veselí nad Lužnicí 12:40 2 12:42
Dynín 12:49
Ševětín 12:54
Chotýčany 12:57
Hluboká n.Vlt.-Zám. 13:03
Nemanice I-praž.zhl. 13:08
Výh Nemanice I 13:08 3 13:11
Č.Budějovice os.n. 13:15 50
—————————————————————————
Č.Budějovice os.n. 50 14:05
Č.Budějovice Pst.1 14:07
Boršov nad Vltavou 14:12
Křemže 14:24 1 14:25
Zlatá Koruna 14:36
Český Krumlov 14:43
Kájov 14:50
Hořice na Šumavě 15:03
Polná na Šumavě 15:12
—————————————————————————
Polná na Šumavě 16:47
Hořice na Šumavě 16:56
Kájov 17:10 5 17:15
Český Krumlov 17:23
Zlatá Koruna 17:30
Křemže 17:41
Boršov nad Vltavou 17:52
ČB odbočná výh. 502 17:56
Č.Budějovice os.n. 18:00

23.5.2022
—————————————————————————
VUZ Velim

24.V.2022
—————————————————————————
Hradec Králové hl.n. 10:00
Všestary 10:08
Hněvčeves 10:20 7 10:27
Hořice v Podkrkonoší 10:36
Ostroměř 10:44
Butoves 10:53
Jičín 11:00 51 11:51
Libuň 12:03 3 12:06
Lomnice nad Popelkou 12:23
Stará Paka 12:36 4 12:40
Košťálov 12:49
Semily 12:55 12 13:07
Železný Brod 13:13
Malá Skála 13:19 8 13:27
Turnov 13:34 24 13:58
Sychrov 14:06
Hodkovice n.Mohelkou 14:11
Rychnov u Jabl.n.N. 14:17 4 14:21
Jeřmanice 14:27
Liberec 14:35 161 17:16
Liberec-Hor.Růžodol +17:20 4 17:24
Karlov pod Ještědem 17:28,5
Křižany 17:39
Rynoltice +17:49 17:49
Jablonné v Podješt. +17:57 11 18:08
Brniště 18:13,5
Mimoň +18:20 35 18:55
Zákupy 19:03
Výh Žizníkov 19:05,5
Česká Lípa hl.n. 19:10

25.5.2022
—————————————————————————
Česká Lípa hl.n. 09:00
Nový Bor 09:13 3 09:16
Svor 09:22
Jedlová 09:34 21 09:55
Mlýny 10:04
Česká Kamenice 10:12
Markvartice 10:19
Benešov n. Ploučnicí 10:25 50 11:15
Děčín východ 11:23
Děčín hl.n. 11:26 9 11:35
Povrly 11:48
Ústí n.L.hl.n.sever 11:56
Ústí n.L.hl.n.os.n. 12:00 135 14:15
Ústí nad Labem západ 14:19
—————————————————————————
Ústí nad Labem západ 14:46
Ústí n.L.hl.n.os.n. 14:48
Ústí n.L.hl.n.sever 14:51
Povrly 14:57
Děčín hl.n. 15:08

Podobné články

FOTO: Alkohol, drogy, prostituce a vězení!

Specifická vlaková souprava REVOLUTION TRAIN poskytne žákům základních škol unikátní zážitek! Na vlastní kůži zažijí šikmou plochu, která začíná nevinně a končí tragicky. Žáci při "cestě" vlakem zapojí všech pět smyslů, dostanou detailní výklad a hlavně zjistí, že v reálu si mají vážit toho nejhlavnějšího: své svobody! REVOLUTION TRAIN byl po dva dny přistaven na Smíchovském nádraží a navštívilo ho 400 žáků a žákyň základních škol z Prahy 5. Jak to v tomto vlaku vypadá?

Vlaky mezi Prahou a Berounem výrazně omezí dvoutýdenní výluka na trati Praha – Dobřichovice

Kvůli výluce na tratích 170 Praha – Plzeň – Klatovy a 171 Praha – Beroun nepojedou rychlíky Berounka linky R17 Praha – Klatovy / Železná Ruda v úseku Praha – Beroun a dojde k významnému omezení také v provozu příměstských vlaků linky S7 Beroun / Dobřichovice – Praha (– Český Brod). Výluka začne ve čtvrtek 30. června odpoledne a skončí 16. července večer.

Chcete jet metrem o půlnoci a v protisměru?

Pražský dopravní podnik podle svých webových stránek nabízí první květnovou sobotu netradiční zážitek. Noční jízda historickou soupravou Ečs povede po první otevřené části pražského metra v úseku Kačerov – Florenc. Zajímavostí během jízdy bude obrat ve stanici Florenc z druhé na první kolej přes tzv. traťovou spojku, která spojuje trasy B a C. Bude možné se podívat na zákulisí stanic. To vše za doprovodu dobového rozhlasu i průvodčích!

Začíná výstavba tramvajové trati na Dědinu!

Na začátku července zahájí Dopravní podnik hl. m. Prahy dlouho připravovanou výstavbu tramvajové trati směřující k sídlišti na Dědině. Stavba povede z konečné zastávky „Divoká Šárka“ a vytvoří pět párů zastávek včetně nového obratiště v celkové délce 2,3 km.

Letec se vrátí na nádraží

Modernizace trati Praha-Vysočany – Mstětice si vyžádala i vybudování nového Nádraží Vysočany. Už loni v polovině roku zmizela stará nádražní budova a rozjely se práce na celkové modernizaci.


Předchozí články

Lékárna Life připravuje malou revoluci

Přímo na konečné autobusů u stanice metra C Kačerov můžete nově navštívit lékárnu Life. Ta se vrací k tradičním hodnotám lékárenství, ovšem v moderním pojetí. Co to konkrétně znamená, to už Naší Praze...

Petr Pavel měl krycí jméno Pávek!

Podle českého historika Petra Blažka byl prezidentský kandidát Petr Pavel frekventantem zpravodajského institutu komunistické vojenské rozvědky.

Petr Lachnit: Král vysílá svoje vojsko

Každý z nás někdy býval dítětem. Každý z nás tedy hrával podobné hry. Jednou z oblíbených byla „Král vysílá svoje vojsko“. Pamatujete si?

Změna trasy autobusové linky 116 v oblasti Na Mlýnku!

Z důvodu rekonstrukce komunikace v Šáreckém údolí v úseku Pokojná – Pokojná dochází od pondělí 11. července (od zahájení denního provozu) do odvolání (předpoklad do 31. srpna) k dočasné změně trasy a ...

Letní kino na Pragovce promítá už pátým rokem

Tématem páté sezóny letního kina na Pragovce jsou šamani, sny a technologové. Tento rok je letní kino přesunuto na nové místo v těsné blízkosti Permanent Beer Festu v areálu Pragovky. Pro diváky je př...

Sledujte pandí námluvy v ZOO Praha

Seznamování nově spojeného páru pand červených mohou právě v těchto dnech sledovat návštěvníci ZOO Praha. Dvouletý samec Jerry přicestoval z olomoucké zoologické zahrady v květnu a nyní se konečně sez...

FOTO: Tramvajová trať z Modřan na Libuš se už staví

Podle twitterového účtu Dopravního podniku hlavního města Prahy se začalo se stavbou tramvajové tratě z Modřan na Libuš.

"Vyrůstal jsem ve fotbalovém prostředí," říká radní Prahy 4 Jan Hušbauer

Radní městské části Praha 4, manažer, táta a sportovec tělem i duší, který věří ve fair play a vytrvalou práci přinášející výsledky. To je stručná vizitka Jana Hušbauera (ANO 2011), nositele známého f...

První transplantace srdce v ČSSR proběhla před víc než půlstoletím

Celkem bylo v roce 2021 v tuzemsku provedeno 74 transplantací srdce. Průměrná čekací doba na operaci je zhruba jeden rok. Zásadním milníkem v léčbě je proto i tzv. umělá srdeční podpora, která je dnes...

Tradiční Francouzský trh se na Kampě letos představí již po patnácté

Ani letos v létě nebudou na pražské Kampě chybět tradiční Francouzské trhy. Festival proběhne od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající...

Rekonstruovaná zahrada Strakovy akademie se otevřela veřejnosti

Podle vedoucí Úřadu vlády ČR Jany Kotalíkové se v sobotu 9.července otevřela veřejnosti rekonstruovaná zahrada Strakovy akademie, která bude přístupná každou sobotu od 10:00-18:00.

"Rozpočet Prahy 5 na rok 2023 bude úsporný i štědrý," říká radní Prahy 5 Jan Kavalírek

Rada městské části Praha 5 schválila finanční rámec pro jednotlivé kapitoly rozpočtu Prahy 5 na příští rok. Radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09) si ho v rozhovoru pochvaluje.

Lidé podpořili snímek o bratrech Mašínech

Celovečerní snímek o bratrech Mašínech režiséra Tomáše Mašína, scénáristy Marka Epsteina a producenta Petra Bílka dostal zelenou. Podle portálu HitHit.cz lidé tvůrcům v crowdfundingové sbírce na stejn...

Jana Čunátová: porušování ústavního práva

Vážený pane ministře Blažku, obracím se na Vás se žádosti o posouzení vzniklé situace a ve věci porušování ústavního práva.

VIDEO: Rozšíření novorozeneckého screeningu o dvě nová onemocnění

Na začátku letošního roku byl v České republice spuštěn celonárodní pilotní program, který rozšířil paletu novorozeneckého screeningu o dvě nová onemocnění - SMA (spinální muskulární atrofie) a SCID (...

Jan Vytásek: Ta deska mě do puntíku vystihuje

Zpěvák, hudebník a skladatel Jan Vytásek vyrazil na svou uměleckou dráhu účinkováním v koncertní verzi muzikálu Vlasy. Novinář Zdeněk Brouček s ním vedl rozhovor.

Víte, kdo vám pomůže s péčí o blízké?

V péči zejména o seniory hraje bezesporu nejdůležitější a nenahraditelnou roli rodina. Ale někdy se stává, že ti, co pečují a obětují se, zapomínají na sebe, nežijí své životy a nemají kde načerpat en...

V týdnu od 11.července nepoteče voda v 7 částech Prahy!

Podle Pražských vodovodů a kanalizací omezení dodávky vody postihne Holešovice, Smíchov, Chodov, Háje, Kunratice, Újezd, Košíře a Modřany.

VIDEO: Jiří Krampol slaví narozeniny a představil chystaný dokument o sobě

Život je sranda! To tvrdí herec, dabér a moderátor Jiří Krampol, který v pondělí 11. července slaví své úctyhodné 84. narozeniny. Přesně tak se jmenuje jeho životní dokument režiséra a producenta Zdeň...

Celorepublikový výbor hnutí ANO schválil pražskou kandidátku.

Pražské hnutí ANO má definitivně schválenu kandidátku k zářijovým volbám. Celorepublikový výbor hnutí ANO ji potvrdil tak, jak byla navržena pražskou organizací. Lídrem byl zvolen poslanec, pražský za...

Prázdninové středy s Cykohráčkem do nekrásnějších míst středních Čech

Podle společnosti Ropid speciální vlaková souprava Cyklohráčku nejen pro malé i velké výletníky, která jezdí již devátým rokem o víkendech na trase Praha – Slaný, vyjede letos o prázdninách také každo...

Pozor! Blíží se dravá sršeň asijská!

V Evropě byla Sršeň asijská pozorována ve Francii, Portugalsku, Španělsku Velké Británii a v Německu. Čím je tak nebezpečná, abychom se jí báli?

VIDEO: Fixou počmárala 02 Arénu a ještě se k tomu drze přiznala

"Fixařka" čmárala na poutače a sloupy O2 Arény, teď je podezřelá ze spáchání trestného činu.

Pražané a návštěvníci metropole si budou moci i letos zdarma zabruslit na Letné

Pražští radní na pondělním zasedání odsouhlasili záměr na zajištění provozu mobilního ledového kluziště na Letné i v letošním roce. Financování bude hrazeno z rozpočtu hlavního města s předpokládanou ...

VIDEO: Letenský kolotoč se po 16 letech opět roztočil!

Oprava Letenského kolotoče, který je unikátní historickou památkou ve správě Národního technického muzea a jedním ze dvou nejstarších dochovaných podlahových kolotočů v Evropě ( z roku 1894), byla dok...

Nudíte se? Vydejte se na výlet s tajenkou za elegancí barrandovských vil

Na letní sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální projekt – Výlet s tajenkou za elegancí barrandovských vil.

Letní akce na podporu záchranných stanic

Podle Nadace na ochranu zvířat záchranné stanice nyní zažívají nejnáročnější období roku – sezónu mláďat. Péče o ně je psychicky, fyzicky ale hlavně finančně náročná. Jednotlivé stanice přijímají denn...

Call centra už zákazníkům nemohou volat bez jejich souhlasu

Podle agentury Surikata PR to bude mít od 1.července dopad nejen na zákazníky, ale také na firmy, které musí nově umět doložit udělený souhlas.

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi je už skutečně "za dveřmi"

Začíná 14. ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi, který se koná od 13. do 19. července na Výstavišti v Holešovicích a v centru metropole. Program slibuje více než čtyři desítky představení, wo...

Marek Wollner z České televize podává žalobu na Roberta Šlachtu

Marek Wollner reaguje na nařčení, že zabránil na začátku roku 2020 v odvysílání reportáže v pořadu Reportéři ČT ohledně zločinné činnosti Petra Hlubučka v Lysolajích a na Palmovce. Marek Wollner přiná...

Dlouholetá patronka sbírky Akce cihla Simona Stašová prodává cihly

I letos se v ulici Na Příkopě prodávají pomalované a popsané cihly na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. Jak uvádí pořadatel akce Portus Praha, ve čtvrtek 14. července př...

Vloupal se do lékárny, ale daleko se sejfem neutekl

Muž rozbil vchodové dveře a vloupal se do lékárny. Při odchodu si ho všiml pozorný oznamovatel a přivolal strážníky, kteří ho dostihli a předali státní policii.

Odhalte na výstavě barvy vody Yucatánu

Prosecká Plzeňka U Brabců v Praze 9 hostí od 12. července minimálně do poloviny srpna Barvy vody Yucatánu, výstavu akvarelů a olejomaleb Markéty Loman Vogelové.

VIDEO: Další lokací letošního KINOBUSu bude Prosek! Podívejte se na ukázky.

Letošní, už 15. sezona Kinobusu pražského dopravního podniku je už v plném proudu. Oblíbená součást letních měsíců vyjíždí na osvědčená pražská místa i do zcela nových lokalit a nabídne výběr z český...

Skoro devět stovek lidí sleduje hnízdění čápů bílých. Přidáte se k nim?

Na více než 500 hnízdech čápů bílých v Česku aktuálně registrují ornitologové malá čapí mláďata, na 287 hnízdech už jsou mláďata vzrostlá. To vše ví Česká společnost ornitologická (ČSO) díky téměř dev...

Hlasujte o nejlepší podnik na Praze 3 a vyhrajte konzumaci v hodnotě 500 korun

Toto hlasování o nejoblíbenější gastro podniky Prahy 3 probíhá ve dvou kategoriích: 1.restaurace/hospoda/vinárna/bar/jídelna, 2.kavárna/cukrárna/čajovna/pekárna. Můžete vybírat z 95 podniků v první ka...

Výstava letního ovoce starých odrůd se blíží!

Ve čtvrtek 14. července, začíná v pražském Domě ochránců přírody druhá letošní výstava letního ovoce starých odrůd – pozdních třešní, višní, meruněk a raných slivoní. Pořadatelem je Český svaz ochránc...

Je to dům hrůzy, nebo je vše v pořádku?

Dům v Havanské ulici 142/12 v Holešovicích je postrachem vlastníků i úřadů. Jaká je skutečnost a co se s tím dá dělat?

Letní slavnosti staré hudby zahájí vokální ansámbl Dionysos Now!

Letošní ročník otevře 19. července od 20 hodin přední vlámský vokální soubor Dionysos Now!, který v působivých prostorách kostela Panny Marie a slovanských patronů v Emauzském klášteře vzdá poctu jedn...

„Lidé k nám mohou přijít na exkurzi, ale ne pro zvířátko do domácnosti,“ říká Věra Aladzasová-Přibylová

Pávi, slepice, kohouti, dravci, holubi, papoušci, andulky, krkavci, straky, zlatý bažant, ale i hadi a želvy. V záchranné stanici pro divoká a exotická zvířata ve Vysočanech najdete přes 50 druhů zvíř...

Nový seriál Když žraloci útočí

Televizní kanál Prima ZOOM představuje nově ve svém vysílání dvě série útočného a zajímavého seriálu Když žraloci útočí, a to v pátečních letních večerech. Seriál, který se věnuje žralokům, prozradí, ...

Naštivte víkend hmyzožravců v ZOO PRAHA a ochutnejte vybrané lahůdky

Na másle smažené cvrčky, pikantní larvy potemníka na kari nebo sarančata v banánovém těstíčku – to vše můžete ochutnat tento víkend v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne i speciální komentovaná...

Park Sacré Coeur čeká velká změna

Společenské a kulturní akce dostanou v parku Sacré Coeur podle radnice Prahy 5 nové zázemí. Rada městské části Praha 5 schválila zhotovitele stavby, která nabídne širší využití veřejného prostoru v ob...

10 x NEJ Heidi Janků

V anketě 10 x NEJ se ptáme známých osobností na deset otázek, které vám přiblíží jejich život, práci i zajímavé zážitky a pražská místa.

„Nabízíme jen hodnotná umělecká díla,“ říká galeristka Eliška Schránilová

V Nuselské ulici v Praze 4 již přes dvacet let najdete Galerii eS. Ve druhé polovině 90. let ji otevřeli manželé Schránilovi a od počátku si tu zájemci mohou nakoupit obrazy, grafiku a plastiky součas...

V týdnu od 18.července nepoteče voda v 7 částech Prahy!

Podle Pražských vodovodů a kanalizací omezení dodávky vody postihne Žižkov, Košíře, Smíchov, Vinoř, Kbely, Vysočany a Vinohrady.

Mezinárodní architektonická soutěž na lanovku Podbaba – Troja – Bohnice má pět finalistů

Do mezinárodní architektonické soutěže na podobu stanic a podpěr plánované nové lanové dráhy Podbaba – Troja – Bohnice, kterou letos v květnu vyhlásil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se přihlásilo ...

Ornitologové letos evidují už 32 ptáků zabitých traviči

Česká společnost ornitologická (ČSO) od začátku roku eviduje 32 otrávených ptáků. Většinou jde o dravce. Více než polovina počtu obětí jsou káně lesní, traviči mají na svědomí také orla mořského, motá...

Ministerstvo práce a sociálních věcí uveřejnilo unikátní data o uprchlících z Ukrajiny

Z unikátní analýzy zpracované MPSV, která se týká uprchlíků z Ukrajiny, vyplývá, že k nám nejčastěji přicházejí mladé a vzdělané matky s malými dětmi. Z velké části již mají zajištěné stabilní ubytová...

Rekonstrukce divadla Spirála je v plném proudu

Rekonstrukce ikonického divadla Spirála na pražském Výstavišti pokročila do další fáze. Původně panoramatické kruhové kino (později přestavěné na divadlo) se promění v multifunkční prostor Nová Spirál...

Následující články

Senzační úspěch pro český bowling

Český bowling slaví jeden z největších úspěchů ve své historii. Bowler Jaroslav Lorenc vybojoval na Světových hrách v americkém Birminghamu stříbrnou medaili. Skvěle prošel celým turnajem a jen ve fin...

DPP začal hledat zhotovitele pro novou tramvajovou trať Holyně – Slivenec

K dokončení tramvajové tratě Sídliště Barrandov – Slivenec je potřebné dostavět druhou část, zhruba půl kilometru dlouhý úsek Holyně – Slivenec včetně smyčky o celkové délce cca 600 metrů. Dopravní po...

Ondřej Prokop: Parkování na sídlištích bude mojí prioritou!

Situace s parkováním na sídlištích je katastrofální. Je nemyslitelné, aby senioři, kteří potřebují auto třeba na cestu k lékaři nebo na nákup, museli po návratu domů objíždět kolem dokola a složitě hl...

Magistrát Prahy doporučuje obezřetnost a nošení respirátorů při návštěvách v domovech seniorů

Vzhledem k postupně se zhoršující epidemické situaci v souvislosti s onemocněním koronaviru doporučuje hlavní město společně s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy obezřetnost při návštěvách domovů senior...

Charta 2022: Závažné chyby při schvalování vakcíny pro děti

Odborníci upozornili na závažné chyby při schvalování vakcíny Pfizer proti covid 19 pro použití u dětí od 6 měsíců do 5 let. Nedovolme, aby se s ní naši nejmenší očkovali!

10 x NEJ Heleny Vondráčkové

V anketě pokládáme známým osobnostem otázky, které vám přiblíží jejich život, práci i zajímavé zážitky a pražská místa.

Do 24. července platí zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Od dnešního poledne do neděle 24. července do 16.30 hodin platí na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Bydlet v Praze? To je na Evropu velice drahé hobby...

Naše hlavní město dlouhodobě láká mnoho nových obyvatelů, ročně se do něj přistěhují desítky tisíc lidí. Je to pochopitelné, Praha nabízí největší škálu pracovních příležitostí a nejbohatší výběr kult...

Policisté zvou motocyklisty na kurzy bezpečné jízdy

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR s Asociací center bezpečné jízdy pořádají další ročník preventivního projektu zaměřeného na vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů. Let...

Nebeští jezdci - co všechno jste nevěděli o slavném filmu a autorovi předlohy?

V Galerii Portheimka v Praze 5 je až do 19. srpna přístupná výstava Nebeští jezdci - výstava o filmu, knize a jejím autorovi.

Zima je daleko, ale jedna jistota se (snad) nezmění

Pražští radní odsouhlasili záměr na zajištění provozu mobilního ledového kluziště na Letné i v letošním roce. Financování bude hrazeno z rozpočtu hlavního města s předpokládanou hodnotou přibližně 5,5...

V Praze 7 se po sto letech postaví nová škola

Rada městské části Praha 7 potvrdila rozhodnutí poroty a vyhlásila vítěze mezinárodní otevřené architektonické soutěže o návrh novostavby základní školy Jana Vodňanského, která bude po 100 letech post...

Plánujete již víkend? Vypravte se za méďou do jeskyně

Medvěd Bruno nově provází děti od čtyř do deseti let jeskyní Výpustek u Křtin v Moravském krasu na Blanensku. Třičtvrtěhodinovou interaktivní zábavně-vzdělávací prohlídku jeskyně, kterou se prohnalo č...

Ukrajincům končí automatický nárok na státní pojištění

Novela zákona č. 65/2022 Sb., tzv. Lex Ukrajina 2, mění podmínky zdravotního pojištění pro Ukrajince, kteří do Česka přišli po 24. 2. v souvislosti s válečným konfliktem. Po uplynutí 150 dnů ode dne, ...

Pražané, pomozte. Hledá se důležitá fotografie

Rekonstrukce Průmyslového paláce v areálu Výstaviště Praha je v plném proudu a nyní se dostává i na obnovu historicky cenných prvků. Již několik měsíců se deinstalují a renovují původní vitráže. Nyní ...

Barrandovský most. Jaká překvapení čekala na stavaře?

Už dva měsíce se pracuje na celkové rekonstrukci Barrandovského mostu, jedné z nejsledovanějších staveb v České republice. Dělníci firmy PORR dokončili bourací práce a začali s betonováním. K tomu nov...

Které pražské ulice budou bez vody?

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) plánují od konce července další výluky v dodávkách pitné vody. Náhradní zásobování bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických mož...

Téměř tři miliardy korun. Získá je dnes někdo z Prahy?

Historicky nejvyšší výhra loterie Eurojackpot i všech českých loterií padne možná už dnes. A udělá třeba radost některému ze sázejících v České republice či přímo z hlavního města.

V sobotu očekávejte komplikace na Strakonické

Z důvodu betonáže nosné konstrukce rampy ze Strakonické ulice na Barrandovský most bude v sobotu 23. července od brzkých ranních hodin svedena doprava na Strakonické do jednoho jízdního pruhu.

Soutěž o lístky. Na střeše uvidíte kultovní filmy a naživo i komiky

Až do 25. srpna můžete každý čtvrtek večer navštívit na střeše Centra Černý Most letní Paramount MAX kino. Po setmění zde promítají filmové evergreeny a projekci uvádí vystoupení stand-up komiků z poř...

Pražské chaty a chalupy se nabízejí za 60 tisíc korun za metr čtvereční

Hlavní město Praha zažívá dlouhodobý růst cen nemovitostí určených k rekreaci. Jak vyplývá z analýzy Cenového kompasu Sreality.cz letos v červnu se chaty a chalupy v Praze prodávaly průměrně za více n...

Projděte se historií naší nejstarší cestovní kanceláře

Před 102 lety byla v Praze podepsána ustanovující listina, která začala psát příběh nejstarší cestovní kanceláře u nás. Přesně 21. července 1920 vznikla Československá cestovní a dopravní kancelář, kt...

Speciální černé archikolo. Vydejte se s ním objevovat zajímavosti Prahy

Pokud se rádi pohybujete po Praze na kole a chcete se od ostatních cyklistů odlišit, můžete využít unikátní černé archikolo. To pro zájemce připravilo Centrum architektury a městského plánování (CAMP)...

Nelekněte se dnes sirény

Dnes se uskuteční na území hlavního města Prahy zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Stane se tak mimo běžný termín, kterým je první středa v měsíci.

V odlehčovací službě Grébovka mohou děti už i přespat

Odlehčovací služba pro rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním, kterou v prosinci spustilo hlavní město v Praze 10, nově nabízí nepřetržitý provoz.

Praha ruší stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky

Hlavní město Praha po dohodě s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy rozhodlo o uzavření stanového městečka pro uprchlíky z Ukrajiny v Malešicích, a to v úterý 26. července. Hlavními důvody jsou zv...

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření komunikace Strakonická, tentokrát v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky ulice Mezichuchelská po autobusovou ...

Politik Ondřej Prokop o parkování: Nájezdy přespolních musí skončit!

Zaparkovat automobil v Praze bývá někdy až traumatickou záležitostí. Především obyvatelé velkých sídlišť mohou zkušeně vyprávět o tom, jak dlouhé minuty krouží kolem paneláků a hledají skulinku pro sv...

Ministerstvo připravuje zákonnou regulaci Airbnb. A lidé se bouří!

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo návrh novely zákona o cestovním ruchu, která by měla regulovat poskytování ubytovacích služeb v prostorech k tomu neurčených (problematika se zkracuje na Airb...

Smíchov si uleví. Drogově závislí musí jinam

V Praze 5 fungují dvě ze tří pražských kontaktních center pro drogově závislé. Jedno z nich ke konci tohoto roku končí. Radnice vypověděla nájemní smlouvu kontaktnímu centru pro drogově závislé v Mahe...

Zbavte se vší levně a bezpečně

Děti se vracejí z letních táborů, a kromě hory špinavého prádla a zážitků nám často domů přivezou i nevítané návštěvníky – vši. Ti, kteří se s těmito malými potvůrkami setkali vědí, že zbavit se jich ...

Zvířata ve městech: Dejte nám napít, vedra nás ubíjí!

Úmorná vedra, chodníky a silnice rozpálené k nesnesení a nikde žádná voda. To jsou každodenní strasti, s nimiž se potýkají volně žijící zvířata. Mnoho z nich uhyne úplně zbytečně. Pomoct jim může každ...

Zázrak jménem med

Včelí med je přírodní produkt, který lidstvo používá odnepaměti a vědci stále objevují jeho nové a nové vlastnosti a účinky. Je neuvěřitelné, že na jeden kilogram medu musejí včelky navštívit pět mili...

Vydejte se na noční procházku Prahou a na cestu vám budou svítit nová světla

Milovníci historie i procházek noční Prahou si teď v centru Prahy přijdou na své. Na cestu jim totiž svítí nová svítidla veřejného osvětlení, u nichž se zdroj světla nachází v kovem opletené kouli v b...

Není to žert! Praha hledá vánoční strom na Staroměstské náměstí

I přesto, že prázdniny jsou teprve v polovině, a naše největší starost je, zda máme vše zabaleno na dovolenou, někteří už se připravují na Vánoce. Česká metropole opět hledá strom pro největší Vánoční...

Podívejte se na video, které vyhrálo v policejní soutěži Nejlepší důkaz

Video pořízené strážníky z Prahy 11, které uveřejnila v červnu v oficiálním YouTube kanálu Dokumentační skupina Městské policie hl. m. Praha pod názvem Ranní vloupání a večerní jízda bez řidičáku, z...

Evžen Korec: Statistici v Praze evidují takřka 94 tisíc neobydlených bytů

Někdo drží volný byt pro děti, až vyrostou, jiný ho plánuje rekonstruovat, další pak jen spoléhá na pravidelný růst hodnoty bytu. Mnoho majitelů nabízí byt ke krátkodobému pronájmu, což se vedení hlav...

Víte, jak si připravit zelený čaj matcha?

Určitě jste už slyšeli o zeleném nápoji s tak trochu tajemným názvem - matcha. Kromě toho, že je velmi chutný, je to doslova elixír zdraví a vitality. Naučíme vás, jak si připravit tento zázračný nápo...

Jídlo jako droga aneb Nekontrolované nájezdy na ledničku

Občas se přejí každý z nás, a ani odborníci na výživu to nepovažují za žádnou katastrofu. Někteří lidé ale jídlem „zajídají“ své problémy, nebo v noci pořádají nálety na ledničku. Jak se zbavit tohoto...

V okolí metra D vzniknou tisíce městských bytů, živé čtvrti i nové parky

Stavba metra D je již zahájena a spolu s ní město plánuje rozvoj okolí jednotlivých stanic. Novou tvář dostanou lokality v blízkosti Nádraží Krč i Nemocnice Krč, téměř celé nové čtvrti zase vzniknou v...

Z autobusů a tramvají na nás bude mluvit barman Vočko

Novým hlasem autobusů a tramvají na linkách Pražské integrované dopravy (PID) bude herec a dabér Jan Vondráček. V anketě, kterou v květnu a červnu zrealizoval Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spoluprác...

Pro cvičení, besedy i divadlo vzniká v Praze 5 nové místo

Vedení radnice Prahy 5 schválilo záměr pronájmu nebytového prostoru ve Švédské ulici 1844/ 1845 pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Vznikne v něm detašované pracoviště Komunitního ce...

Z letiště pojede více nočních autobusů

Z důvodu nárůstu sezonní poptávky po cestování na a z letiště Václava Havla Praha dojde v noci z 1. a 2. srpna k sezonnímu posílení noční autobusové linky 907, která zajišťuje spojení letiště s centre...

Devatenácté VyšeHrátky budou v září opět na Vyšehradě

Festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se vrací na Vyšehrad. Devatenáctý ročník proběhne v termínu od 1. do 4. září jako vždy v prostorách Knížecí a královské akropole. Tradičně se v programu ob...

Chodící, kreslící a píšící malíř Ladislav Hojný miluje číslo 13

Po dvou letech se do galerie Komunitního centra Prádelna vrátil akademický malíř Ladislav Hojný. Tentokrát s výstavou nazvanou „13 x všechno v jednom”, představující třináct tematických „kartonů“, kaž...

Podcast "Na jedno" s úřadující Miss Czech Republic Krystynou Pyszkovou

Mladá, příjemná a skutečně velmi půvabná slečna. Úřadující Miss Czech Republic zlanařili k modelingu už ve 13 letech. Do soutěže o nejkrásnější ženu republiky šla původně jen podpořit kamarádku, která...

Nevyhazujte staré počítače, mohou pomoci dětem!

Nepříznivá ekonomická situace způsobuje, že se některým rodinám nedostává finančních prostředků na nákup počítače. Trpí tím hlavně děti, protože ve škole nedrží krok se svými spolužáky. Charitativní p...

Ostrá slova, obviňování ze lží. Tak vypadá slovní přestřelka na sociální síti mezi starostou Prahy 11 Jiřím Dohnalem (Piráti) a bývalým místostarostou a nyní zastupitelem Prahy 11 Ondřejem Prokopem (A...

Dům tří přání. Útočiště dětí, kterým není doma dobře

Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám v náročných životních situacích, představila unikátní pobytovou krizovou službu pro děti...

Pozor! Klíšťata nelení a mají právě hody

Aktivita klíšťat v polovině léta opět stoupá, přičemž aktuální vysoké teploty, které zejména v červenci střídaly časté bouřky, tomu jen nahrávají. Na celém území České republiky nyní platí pátý, tedy ...

Články abecedně vzestupné

Světový saxofonista v místeckém „Národě“

Světový sklář Josef Marek uzavře působení Galerie Langův dům

Vernisáž v pátek 11. listopadu v 18 hodin je poslední v historii Langova domu. Galerie končí. Poslední výstava má doslova hvězdné obsazení. Představí se světově uznávaný sklářský výtvarník Josef Marek...

Světový unikát, zlatá medaile s portrétem Zdeňka Milera a legendárním Krtkem, se bude dražit

Unikátní medaile z ryzího zlata s portrétem čestného občana MČ Praha 4 Zdeňka Milera na titulní straně a postavičkou Krtka a jeho přátel na druhé bude předmětem charitativní aukce, která se uskuteční ...

Svěžest do každé koupelny

Mít voňavou koupelnu a nemuset pokaždé odmontovávat kryt WC nádržky, vkládat cokoli pod prkénko nebo lepit na stěnu klozetu. To je sen každé hospodyňky. Společnost Sanitec na svěžest vaší toalety mysl...

Svěží festival nejen pro seniory proběhne už tuto středu

Fresh senior fest zamíří ve středu 20. září na náměstí Jiřího z Poděbrad. Festival dokazuje, že aktivní a pozitivní přístup k životu není limitován věkem. Láká na koncerty oblíbeného Ivana Mládka a je...

Svezte děti v minitanku

Nadšenci do válečné techniky by měli zamířit do Benešova u Prahy, kde je v bývalém vojenském prostoru nově otevřený tankodrom. Hlavním lákadlem je projížďka v jednomístném minitanku „Tiger“ tuzemské v...

Svezte se bezplatně na Letenském kolotoči

Městská část Praha 7 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve všechny žáčky, studenty, rodiče i prarodiče k Letenskému kolotoči, kde proběhne 1. a 2. září zábavný program.

Svezte se do Muzea MHD vozem T3SU. Poprvé bude vypraven do provozu s cestujícími

V rámci slavnostního otevření Muzea MHD pro návštěvníky i v zimní sezoně byla vypravena první lednový víkend historická tramvaj typu T1 na lince č. 2. Mimořádný zájem o tuto speciální tramvajovou link...

Svezte se příští vlnou

Dvacátý druhý ročník festivalu …příští vlna/next wave…, který začne18. září, nabídne sedm premiér, bude trvat dvanáct dní a proběhne na osmi místech v Praze.

Svezte se trolejbusem z roku 1979

Od tohoto týdne až do konce srpna bude možné se ve Zlíně každou neděli projet historickým trolejbusem z roku 1979. Jezdit bude pravidelně mezi centrem a sídlištěm Jižní Svahy.

Články abecedně sestupně

Svojský placek je nejlepším regionálním receptem

Dva dny plné dobrého jídla, pití a zábavy nabízí 15. a 16. července gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko v nově otevřeném areálu Trojhalí v Ostravě. Jedním z vrcholů akce, kterou už počtvrté poř...

Svoboda přemaloval Štreitovy fotografie

Svítí nebo nesvítí, jak je to se světlem v Praze?

Praha – Mění se osvětlení v Praze - tedy přesněji, firma, která osvětlení zajišťuje a kde si lze postěžovat na to, že u vás nesvítí lampa, nebo, že je nějaká nakloněná. Od 1. 6. vzala městské osvětlen...

Svinovští nechtějí fotbalový stadion

Svinovský hřbitov bude větší

Svinovské mosty budou zprovozněny od půlnoc

Svinovské mosty – další omezení pro řidiče

Svíčky a lucerny s sebou! Skautky a skauti i letos rozvezou Betlémské světlo po celém Česku

Betlémské světlo - symbol míru a přátelství - skauti a skautky do Česka přivezou i tento rok už 10. prosince z Vídně, aby ho pak v sobotu 17. prosince vlaky rozvezli do všech koutů země. Na mnoha míst...

Svícen představí Linu Németh

Sviadnov se pro obyvatele chce stát dobrou adresou

Obec Sviadnov zažívá stavební rozmach. Stále více lidí si chce v obci sousedící s Frýdkem-Místem postavit rodinný dům.