Počasí
Praha 5 °C Sobota, 20. dubna 2024, Svátek má Marcela
Go to content
Naše Praha na Facebooku

pacienti

Lidé podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou na 24 hodinovém maratonu. V Praze se koná už potřinácté

Lidé s roztroušenou sklerózou (RS) si letos opět zasportují se svými blízkými, a získají tak dávku motivace pro boj s nemocí v rámci akce Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS). Ten se koná už třináctým rokem po celé republice. V Praze odstartuje v pátek 22. března. Účastníci si vyzkouší kruhový trénink, tanec na židlích nebo box. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na nákup rehabilitačních pomůcek a úhradu pohybové terapie pro pacienty s RS.

MUDr. Josef Doležal: Chirurgie v Lípě se neustále rozvíjí

Na území Prahy 13 jsou tři polikliniky, které zajišťují lékařskou péči obyvatelům ze spádové oblasti, čítající v současné době více než sto tisíc obyvatel. Jednou z nich je Poliklinika Lípa Centrum Nové Butovice (PLCNB) v Seydlerově ulici. Zde je několik ambulancí praktických lékařů pro dospělé a děti, dále ambulance specialistů a stomatologie.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

„Operace víček zažene únavu i bolesti hlavy,“ říká plastická chiruržka Michaela Večeřová

Trpělivost, preciznost, rozhodnost a představivost. To jsou podle MUDr. Michaely Večeřové vlastnosti, jimiž se vyznačuje dobrá plastická chiruržka či chirurg. Ve svém oboru pracuje už téměř třicet let a působí současně na klinice FN Královské Vinohrady i na soukromé klinice LaserPlastic v Platnéřské ulici. Specializuje se zejména na operace horních a dolních víček, což je (vedle operací prsou) vůbec nejčastěji prováděný zákrok v plastické chirurgii.

Projekt Právo umírat bezbolestně pomáhá hospicům s léčbou bolesti

Finanční dar ve výši 20 tisíc korun na nákup léků a zdravotnického materiálu získal pro těžce nemocné klienty Domácí hospic Sdílení v Telči. Peníze obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který podporuje hospice a rozvoj paliativní péče v ČR již sedmnáct let. Celkově nadační fond podpořil tento hospic částkou dosahující téměř 104 tisíc Kč.

Revmatoidní artritida není jen nemoc kloubů

Každý rok přibude v Česku přibližně 3 000 nových pacientů s revmatoidní artritidou. Imunitní systém napadá jejich klouby, nevratně je poškozuje a způsobuje chronické bolesti a může vést až k trvalé invaliditě. Revma ale zdaleka není jenom o kloubních problémech – pacientům s tímto zánětlivým autoimunitním onemocněním totiž hrozí vyšší riziko zlomenin kostí, infarktu myokardu, plicní embolie nebo infekcí. Akce k této problematice se koná tuto neděli 8. října v Praze u příležitosti Světového dne artritidy (Spojka Karlín 10–14 hod.). Pořádá ji pacientská organizace Revma Liga ČR.

Lázně Velichovky – oáza pro vaše tělo

Bolí vás záda, jste po operaci pohybového aparátu nebo máte dlouhodobé obtíže spojené s onemocněním pohybového aparátu, jste po ukončené onkologické léčbě mnohočetného myelomu? „Dost možná máte nárok na zdravotní pojišťovnou hrazenou lázeňskou rehabilitační péči,“ říká Iva Rejlová, marketingová a obchodní manažerka lázní 1897 Velichovky.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Nadační fond Umění doprovázet pomáhá hospicům s léčbou bolesti

Finanční dar ve výši 20 tisíc korun na nákup léků a zdravotnického materiálu získá pro těžce nemocné klienty Domácí hospic Athelas v Písku. Peníze obdrží od Nadačního fondu Umění doprovázet, který podporuje hospice a rozvoj paliativní péče v ČR již sedmnáct let. Celkově nadační fond podpořil tento hospic částkou dosahující 180 tisíc Kč.

Onkologičtí pacienti oslaví život

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze.

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě v Praze na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni.

Uveitida vám změní život. Může vzít i zrak

Zrak ohrožující onemocnění. Nebo také nitrooční zánět, který může mít různé příčiny. A do třetice, vzácné onemocnění, se kterým se podle odhadů může v ČR potýkat 4 až 7 tisíc lidí. To je uveitida. Zakladatelka a současně ředitelka Nadačního fondu Sudička v podcastu Na jedno popisuje málo známé onemocnění, které se nevyhýbá ani dětem.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Ordinace pro bezdomovce ušetří státu stovky miliónů ročně

Stát a zdravotní pojišťovny vynakládají podle Ministerstva zdravotnictví desítky miliónů korun ročně na opakované odvozy lidí bez přístřeší Zdravotnickou záchrannou službou. Ještě dražší jsou pak opakované hospitalizace, které stojí miliardy. Jak ušetřit ukázal pilotní projekt Ministerstva zdravotnictví. Kýžený efekt potvrdili experti Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR.

Petr Lachnit: Želvička co nevidí a neřízené politické střely

Tak moje 70gramová dvouletá želvička Bára po operaci a vyjmutí čipu už běhá a začala jíst. Bohužel zatím nevidí. Když se chce nabaštit, musím jí krmit, protože kouše do prázdna. Snad po čase vidět začne. Za její špatný zdravotní stav může želví množírna. Často se mluví o množírnách psů, ale co množírny ostatních zvířat? Proč se s tím něco nedělá? Jsou snad želvy méně hodnotné než psi?

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

IKEM varuje Pražany: Dejte si pozor na klamavé SMS, nejsou od nás!

Podle radnice Prahy 4 se v posledních dnech opět objevují v telefonech starších pražských spoluobčanů nevyžádané SMS, které se neoprávněně zaštiťují známou značkou na poli medicíny, kterou bezesporu IKEM je. Pod hlavičkou neexistujícího "centra" jsou pak senioři zváni na preventivní měření, které je pochopitelně jinde než v IKEM a teprve na místě zjišťují, že ani měření nebude, ale gelové kapsle si koupit mohou...

Známé osobnosti k nepoznání na výstavě fotografií z charitativního kalendáře Proměny 2023

Foyer Divadla Bolka Polívky v Brně ozdobí, jako již tradičně na sklonku roku, fotografie z nového charitativního kalendáře Nadace Archa Chantal – PROMĚNY 2023. Vernisáž se koná v úterý 29. listopadu od 16 hodin a zahájí ji Chantal Poullain a Bolek Polívka. Kalendář pokřtí Martin Hofmann spolu s přednostou Psychiatrické kliniky LF MU a FN Brno prof. MUDr. Tomášem Kašpárkem.

Každá infekce nepotřebuje léčbu antibiotiky. I virózu musíte týden vyležet, říká primářka z Motola

Problematice fungování antibiotik se věnuje více než 20 let. Za tu dobu získala přehled o tom, jak se mění jejich účinky, i jaké kmeny rezistentních bakterií se u nás vyskytují. V čem vidí prostor pro zlepšení, abychom si ochránili léčivou sílu antibiotik? Kde naopak spatřuje velká rizika? Na to odpoví MUDr. Petra Keslová, PhD., primářka Kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole.

MUDr. Petra Keslová: „Někdy stojíme s antibiotiky ve dveřích!“

Dříve měla antibiotika pověst zázračného léku. Jenže poslední dobou se lékaři především v nemocnicích setkávají s tzv. rezistentními bakteriemi, na něž antibiotika nezabírají. Zeptali jsme se primářky MUDr. Petry Keslové, PhD., jak tyto situace řeší na Klinice dětské hematologie a onkologie v Motole, kde antibiotika hrají klíčovou roli.

Letní akce na podporu záchranných stanic

Podle Nadace na ochranu zvířat záchranné stanice nyní zažívají nejnáročnější období roku – sezónu mláďat. Péče o ně je psychicky, fyzicky ale hlavně finančně náročná. Jednotlivé stanice přijímají denně i několik desítek zvířat v nouzi, najezdí pro ně stovky kilometrů a jsou veřejnosti neustále k dispozici na telefonu, aby mohli poradit.

VIDEO: Rozšíření novorozeneckého screeningu o dvě nová onemocnění

Na začátku letošního roku byl v České republice spuštěn celonárodní pilotní program, který rozšířil paletu novorozeneckého screeningu o dvě nová onemocnění - SMA (spinální muskulární atrofie) a SCID (těžká kombinovaná imunodeficience). V obou případech se jedná o závažná život ohrožující onemocnění, jejichž časný záchyt má zásadní vliv na pacientovu prognózu.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Rakovina ji vzala kus hlavy, nyní pomáhá s osvětou

Před pěti lety se probudila a zjistila, že má bouli na hlavě. Následná vyšetření ukázala, že se jedná o vzácné onemocnění v podstatě rakovinu kůže a kosti. Nemoc překonala, přišla o část lebky a čelistního kloubu. Vlastní zkušenost Barboru Hájkovou přiměla zapojit se do projektu Fuck Cancer.

Miloš Knor: Uvažuji o kandidatuře na prezidenta!

V humoristickém pořadu Na stojáka ho před několika lety napoprvé odmítli, ale nevzdal se. Dnes má komik Miloš Knor (53) vlastní One Knor Show a vystupuje v televizi i rozhlase. A aktuálně patří mezi známé tváře kritizující vládu za její postup v boji proti covidu-19.

Covid-19 způsobuje některým dětem záněty!

Onemocnění covid-19 probíhá u většiny dětí mírně a projevuje se dýchacími a zažívacími problémy. Avšak ve vzácných případech může mít i komplikovanější průběh a vyvolat u nich neadekvátní imunitní reakci tzv. Multisystémový zánětlivý syndrom nebo též Syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi u dětí.

V Motole testují virus, docházejí však chemikálie

Od 5. března, kdy se začalo ve FN Motol laboratorně testovat na přítomnost koronaviru, zde bylo vyšetřeno přes 2500 vzorků. V prvních týdnech šlo o přibližně 15-20 % všech diagnostických testů provedených v celé ČR. Virologická laboratoř Ústavu lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol, která je uzpůsobená primárně pro potřeby nemocnice, musela mnohonásobně překročit svoje provozní kapacity až o 200 %.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

KOMPLET Ring Naší Prahy, VŠECHNY díly I. – III.: úspěchy i průšvihy koalice

Naše Praha v exkluzivním materiálu na téma „hodnocení rok po volbách“ ve třech po sobě jdoucích čísel (ZDE VŠECHNY TŘI) přinesla názory špičkových pražských politiků, co se za 12 měsíců od předvolebních slibů novému vedení města povedlo a co ne. S čím pohledem se vy sami nejlépe shodnete? A i vy nám můžete zaslat vaše názory, třeba přes f/casopisNasePraha.

Město má plány s nemocnicí Na Františku

Hlavní město vytvoří příspěvkovou organizaci, která převezme od Prahy 1 provoz Nemocnice Na Františku. Praha nemocnici převezme od 1. ledna 2020. Příspěvková organizace vznikne už letos v červnu a pod vedením radní pro zdravotnictví Mileny Johnové (Praha Sobě) připraví převod nemocnice.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Nemocnice pořádala Den urologické prevence

Urologické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku uspořádalo ve spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného již třetí Den prevence uroonkologických onemocnění. Tato akce byla určena pro všechny, kteří nejsou léčeni na žádné urologické ambulanci a mají zájem se nechat preventivně vyšetřit.

Vojenská nemocnice koupí přístroj pro ozařování nádorů mozku

Ústřední vojenská nemocnice v Praze (ÚVN) koupí přístroj pro cílené ozařování nádorů mozku. Přístroj může stát až 160 milionů korun a bude nutná dostavba jednoho z pavilonů. Novinářům to řekl ředitel nemocnice Miroslav Zavoral. Podobný přístroj, takzvaný gama nůž, je v Praze nyní jen jeden v Nemocnici Na Homolce, další jsou na Moravě. Nádory mozku představují jedno až dvě procenta všech nádorů.

V areálu FN Motol bude několik měsíců omezená průjezdnost

Od 10. července do konce října bude z důvodu rekonstrukce zcela uzavřen podjezd pod budovou ředitelství. Nemocniční areál tak bude mezi dospělou a dětskou částí obousměrně neprůjezdný. Před budovou dospělé části budou také po dobu uzavírky zrušena parkovací místa s výjimkou 12 míst pro parkování aut převážející osoby se ZTP.

Budoucí zubaři poradí jak na zdravé zuby a beze strachu

Studenti Zubního lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) budou v úterý 17. dubna na Palackého náměstí v Praze pomáhat lidem se správnou technikou čištění zubů, aby tak zamezili vzniku zubního kazu, zubního kamene a zánětu dásní. Zároveň poradí, jak bojovat se strachem z ošetření, zejména u dětí.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Největší pražská i česká nemocnice slaví 75 let

V lednu před 75 lety začala fungovat předchůdkyně dnešní motolské nemocnice. V letech 1937 a 1938 se začalo s přípravnými pracemi na výstavbu nemocnice s 1 300 lůžky – plány se týkaly jak okrskové tak fakultní nemocnice. Dnes ji využívají nejen lidé z Prahy 5 a 6, na jejichž rozhraní leží, ale v podstatě z celé metropole i dál.

Nechceme umírat sami – Praha 10 ve FNKV podpoří paliativní péči

Nechceme umírat osamělí a v nemocnicích Protože Praha 10 podporuje péči v přirozeném prostředí, uvolnilo vedení radnice peníze nejen na specialistu ve Vinohradské nemocnici, ale zavádí také nový dotační program. Finančně podpoří uživatele z desáté městské části finanční pomocí při využití paliativní péče hospicového typu.

Poliklinika Místek úspěšně léčí neplodnost žen metodou Ludmily Mojžíšové

Metoda Ludmily Mojžíšové je známá jako metodika první volby v léčbě funkční ženské sterility (neplodnosti). Vznikla na základě dlouholeté rehabilitační praxe paní Ludmily Mojžíšové, která si uvědomila, že správná funkce svalů v oblasti pánevního dna společně se správným postavením sacroiliakálních kloubů je jedním z předpokladů úspěšného otěhotnění.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Olga Kubíčková: Lidé říkají, že Centrum zdraví Sagena je ve zdravotní péči malým Švýcarskem. To samozřejmě potěší

Centrum zdraví Sagena z Frýdku-Místku patří v Moravskoslezském kraji k zařízením, která poskytují špičkovou zdravotní péči tzv. pod jednou střechou. Pracují v něm jedni z nejlepších lékařů – specialistů i vyškolený zdravotnický personál. Nevídaná je otevírací doba – od 6 do 20 hodin, takže pacient si kvůli vyšetření nebo rehabilitaci nemusí brát volno. Co je důležité, že klienti jsou objednáváni na čas, a jelikož čas je drahocenný, všichni to rádi ocení.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Krize v českém zdravotnictví: lékaři se nechtějí starat o seniory, pojišťovny odmítají nákladnou péči hradit

Pětinu obyvatelstva České republiky tvoří důchodci, 18 procent populace je nyní ve věku nad 65 let. Během patnácti let to bude každý čtvrtý. Situace v péči o české seniory je ale už nyní kritická. Mladí se o své nemohoucí blízké starat nechtějí, zdravotníků je málo, specialisté chybějí úplně a domovy pro seniory nemají finance. Navíc nákladnou péči odmítají hradit i pojišťovny.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Chirurgický zásah pomáhá v boji s těžkou obezitou

Bariatrické operace jsou prakticky jedinou účinnou metodou, která vede k výraznému dlouhodobému snížení nadváhy u lidí, trpících těžkou obezitou. Chirurgové Nemocnice Na Homolce byli jedni z prvních v České republice, kteří se touto léčbou v 90. letech minulého století začali zabývat, a byli úplně první, kteří v Čechách zavedli metodu bypassu žaludku a takzvané sleeve resekce žaludku.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Anestezie v posledním čtvrtstoletí udělala skok, dnes se podává přesně na míru, je šetrnější a bezpečnější

Strach pacientů, kteří se připravují na diagnostický nebo operační výkon, se velmi často týká podání anestezie. Odborníci se ale shodují, že tyto obavy jsou zcela zbytečné a vycházejí z dávno překonaných představ o účincích látek tlumících bolest či vědomí. Současná péče o nemocné v oboru anesteziologie je šitá na míru, je mnohem šetrnější k lidskému organismu a také bezpečnější, přestože dnes často operace podstupují i čerství novorozenci nebo naopak lidé ve velmi vysokém věku. O těchto a dalších tématech bude hovořit více než devět set profesionálních zdravotníků v tomto oboru na letošním XXI. kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, který začíná právě dnes v Olomouci.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Olomoucká fakultní nemocnice zrekonstruovala prostory hemato-onkologické kliniky

Změny, kterými v posledních čtyřech měsících prošla Hemato-onkologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc, přinesou větší kvalitu poskytované péče a také lepší komfort pro pacienty. Sjednocení hematologie pro dospělé nemocné ve FN Olomouc si vynutilo přesun genetických laboratoří do objektu dostavby Teoretických ústavů Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a další úpravy lůžkové i ambulantní části kliniky. Zásadní rekonstrukce umožnila otevřít v ambulantním traktu šest nových vyšetřoven a čtrnáct lůžek denního stacionáře, v lůžkové části vznikly čtyři nové moderně vybavené dvoulůžkové pokoje. Veškeré úpravy probíhaly za provozu kliniky a nemocnice na ně vynaložila bezmála 6 milionů korun z vlastního rozpočtu.

Děti z psychiatrického oddělení Thomayerovy nemocnice vyráběly dárky pro své blízké

Na oddělení dětské psychiatrie pražské Thomayerovy nemocnice proběhlo tvořivé odpoledne. Malí pacienti se setkali s dobrovolníky z organizace GE Volunteers, aby společně vyrobili drobné dárečky a milé pozornosti pro své maminky a další rodinné příslušníky. Děti si mohly vyzkoušet například výrobu náušnic, malování hrníčků nebo skládání origami.

V pátek začne Maraton s roztroušenou sklerózou

Již třetí ročník 24 hodinového Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) se uskuteční od pátku 7.3. od 17 hodin a poběží nepřetržitě do soboty 8.3. do 18.00 hodin v Sokolovně v Průhonicích. Organizuje ho Nadační fond IMPULS, který jako jediný v České republice podporuje léčbu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS).

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Přechod na nový občanský zákoník komplikuje zdravotnictví. Nízký počet pitev dělá problémy očním chirurgům

Od nového roku klesl v Česku počet pitev o desetinu. Důvodem je nový občanský zákoník, který uvádí, že bez souhlasu zemřelého není možné pitvu provést, pokud tak stanoví zvláštní zákon. Lékaři ale nepovažují za etické žádat o souhlas s pitvou všechny pacienty při přijetí do nemocnice. Proto dělají pouze pitvy nařízené soudem. Nesprávný výklad nového občanského zákoníku má kromě dramatického snížení počtu pitev vliv i na další oblasti zdravotnictví.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Nová kožní ambulance v Braníku nabízí komplexní péči

Potřebujete vyšetřit kožní znaménka a pihy, odstranit pigmentové skvrny nebo pomoci s léčbou otoků či akné? Navštivte kožní a lymfologickou ambulanci Dermalink v Braníku. Ta nabízí krátké objednací doby a zkušené lékaře. Nemusíte se bát ani vysokých poplatků. Ošetření i následnou léčbu vám uhradí zdravotní pojišťovna.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Na Homolce zavedli novou léčbu srdečního selhání

Kardiologové Nemocnice na Homolce zavedli další novinku v léčbě srdečního selhání - tedy choroby, která představuje novodobou hrozbu pro populaci vyspělých států na celém světě. Tentokrát jde o „bezdrátovou" stimulaci levé srdeční komory. Metoda je pro pacienta mnohem bezpečnější než dosavadní postupy, protože eliminuje vznik trombů či infekce. Zákrok podstoupili v Nemocnici Na Homolce jako první v Evropě již čtyři pacienti.

Dejte si pozor na horký víkend. Zdravotníci radí: jak se chránit horkem?

Podle meteorologů nás čeká víkend s abnormálně vysokými teplotami. Na tropické teploty ale není náš organismus zvyklý a velmi snadno nás mohou překvapit zdravotní potíže. Nejvíce ohroženi jsou chronicky nemocní pacienti (např. kardiaci, lidé s oběhovými problémy, apod.), senioři a malé děti – ale zdravotní potíže evidujeme u celého věkového spektra obyvatel. Zdravotníci z pražské záchranné služby proto radí...

Konec nadstandardů rozpočty nemocnic výrazně nezasáhne. Snížení poplatků je ale připraví o 1,5 miliardy korun ročně

Lepší péči, na kterou přispívaly pojišťovny, si musí nově pacienti hradit zcela sami. Začátkem července totiž Ústavní soud rozhodl o zrušení nadstandardů ve zdravotnictví. Od začátku roku 2014 navíc pacienti za den na lůžku zaplatí místo stokoruny jen šedesát korun. Nemocnice tak ročně přijdou o miliony.

„Nekrmte komáry! Radši darujte!“ přesvědčuje olomoucká nemocnice mladé lidi k darování krve

Mladých lidí ochotných přijít darovat krev a nezištně tak pomoci nemocným nebo těžce zraněným je nedostatek. Za celý loňský rok přišlo na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc pouze 800 nových dárců, což je rekordně nízké číslo. Krev sice zatím akutně nechybí díky stálé dárcovské základně, ta ovšem stárne a postupně se zmenšuje. Největší zdravotnické zařízení se proto rozhodlo spustit novou kampaň, kterou chce k dárcovství přesvědčit více mladých.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Češi projedí ve fast foodech až 25 miliard korun ročně, 63 procent z nich není spokojeno se svou postavou. Nabraná kila řeší liposukcí

Hlavním důvodem obezity jsou špatné stravovací návyky – tedy i návštěvy rychlých občerstvení. Jen v Evropě je 130 milionů obézních lidí. I z toho důvodu je liposukce nejčastěji prováděným zákrokem plastické chirurgie na světě. Další skupinu klientů poptávající odsátí tuku tvoří pacienti, kteří jsou se svou postavou jednoduše nespokojení. Jen na Klinice GHC Praha zákrok ročně podstoupí kolem tisíce pacientů, pět procent tvoří muži.

Češi projedí ve fast foodech až 25 miliard korun ročně, 63 procent z nich není spokojeno se svou postavou. Nabraná kila řeší liposukcí

Hlavním důvodem obezity jsou špatné stravovací návyky – tedy i návštěvy rychlých občerstvení. Jen v Evropě je 130 milionů obézních lidí. I z toho důvodu je liposukce nejčastěji prováděným zákrokem plastické chirurgie na světě. Další skupinu klientů poptávající odsátí tuku tvoří pacienti, kteří jsou se svou postavou jednoduše nespokojení. Jen na Klinice GHC Praha zákrok ročně podstoupí kolem tisíce pacientů, pět procent tvoří muži.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Klinika Gemini má světové prvenství v počtu operací šedého zákalu

V únoru loňského roku začala zlínská oční klinika jako první v Evropě operovat šedý zákal femtosekundovým laserem Victus. Od té doby odoperovali oční chirurgové v čele s primářem Pavlem Stodůlkou tímto laserem 1500 pacientů, což je nejvíc na světě. Zájem je také o laserové operace, které odstraňují oční vady. Ročně na klinice podstoupí zákrok 25 tisíc lidí.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Klinika Gemini drží světové prvenství v počtu operací šedého zákalu. Zájem je i o laserové operace očních vad

V únoru loňského roku začala zlínská oční klinika jako první v Evropě operovat šedý zákal femtosekundovým laserem Victus. Od té doby odoperovali oční chirurgové v čele s primářem Pavlem Stodůlkou tímto laserem 1500 pacientů, což je nejvíc na světě. Zájem je také o laserové operace, které odstraňují oční vady. Ročně na klinice podstoupí zákrok 25 tisíc lidí.

Klinika Gemini drží světové prvenství v počtu operací šedého zákalu. Zájem je i o laserové operace očních vad

V únoru loňského roku začala zlínská oční klinika jako první v Evropě operovat šedý zákal femtosekundovým laserem Victus. Od té doby odoperovali oční chirurgové v čele s primářem Pavlem Stodůlkou tímto laserem 1500 pacientů, což je nejvíc na světě. Zájem je také o laserové operace, které odstraňují oční vady. Ročně na klinice podstoupí zákrok 25 tisíc lidí.

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...