Počasí
Praha 11 °C Sobota, 20. května 2023, Svátek má Ivo
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Herec Miroslav Etzler: Ve škole jsem měl rád jenom přestávky

Rodištěm Miroslava Etzlera je Ostrava. Bydlel s rodiči a bratrem přímo v centru, v Poštovní ulici. Přestože žil lumpárnami, otec v něm dokázal probudit zájem o divadlo.
Herec Miroslav Etzler Zvětšit
Herec Miroslav Etzler

Jste rodákem z Ostravy, v současné době žijete kousek za Prahou. Jak vzpomínáte na rodné město?
V Ostravě bylo všechno poprvé – první baby, první chlast, první doteky s šutry při lezení nebo při sbírání zkamenělin. Dnes žiji za Prahou, ale když se řekne domov, je to pro mě pořád Ostrava a Poštovní ulice.

Kde v Poštovní ulici jste bydleli?
Pokud se ptáte na číslo domu, tak to bylo 31. Dům naproti poště a pivnici U Rady, v němž byla v přízemí cukrárna. Kousek dál se nacházel Minibar. Scházela se v něm pěkná cháska, vedle bydlel herec Miloslav Holub, kterého jsem často potkával. Nejzajímavější byla ale hospoda U Rady, pro nás docela kultovní záležitost, stejně jako asi pro většinu Ostraváků. Scházeli se tam herci, výtvarníci, studenti…

 Když přijedete do Ostravy, hlásí se k vám spolužáci nebo sousedé?
Vždy se tady ke mně hlásí spousta lidí. Na některé si už přitom ani nevzpomínám. Je to složité, když odjedete na 30 let. Ale na hodně lidí si pamatuji a poznávám je i dnes.  Třeba kamarád Erik, slavná postavička už v 80. letech.  V Ostravě a vlastně v celé republice se nemohla uskutečnit jediná akce, které by se Erik neúčastnil a kde by nebyl v kontaktu s těmi nejslavnějšími hudebními skupinami nebo herci. Dokonce si pamatuji na vtip, který se v Ostravě kdysi vyprávěl. Dva lidé stojí na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu a turista se ptá kolemjdoucího kardinála: „Co to je vedle Erika za člověka v tom bílém oblečení?“ A ten odpovídá: „No přece papež“. 

A co třeba učitelé ze základní nebo střední školy?
Na základku jsem chodil na Matiční. Některé učitele si vybavuji, spíše jejich tváře, jména jsem už zapomněl. Mám na ně špatnou paměť. Navíc jsme se ani neměli v lásce, já neměl rád učitele a oni neměli rádi mě. Byl jsem prostě raubíř. Jediné, co jsem měl na škole rád, byla přestávka. Na gymnáziu v Hrabůvce to bylo stejné. Pochlubím se ale, že jsem na škole vynalezl nové sportovní odvětví. Jmenovalo se misa solemis. Šlo o to, koho na záchodě nejdříve posadíte na pisoár nebo mísu. Člověk se mohl bránit, odkopávat a my si naše úspěchy bodovali. Posazení na pisoár bylo za pět bodů, na mísu za deset. A když se podařilo někoho posadit do mísy a spláchnout, bylo to za 15 bodů. To byla zábava, které jsme se věnovali během každé přestávky.

Prý jste také sbíral zkameněliny?
Ano, lezli jsme po haldách, rozbíjeli kameny a hledali zkamenělé kapradiny.
 
Byl u všeho klukovského dění váš bratr – nynější televizní reportér a zpravodaj v Číně – nebo jste měl svou partu?
Všechno jsme podnikali společně s o rok a půl starším bratrem a samozřejmě s dalšími kamarády. Vzpomínám si na jednu historku, kterou jsme zažili s bráchou, když nám bylo nějakých deset let. Přivydělávali jsme si sběrem starého papíru. Chodili jsme zezadu do Tuzexu, kde nám dávali staré kartony. Jednou jsme dostali hromádku novin. Přerovnávali jsme je a našli mezi nimi 200 bonů. Neuvěřitelná částka. Blížily se Vánoce a my je chtěli udělat rodičům opravdu štědré. Nakoupili jsme drahé dárky, parfémy a dokonce i cigarety. Rodiče byli docela vyjevení. A my s bráchou dostali obligátní dárek, plastový bagr. 
 
V 16 letech jste od rodičů odešel. V tom věku je to dost nezvyklé… 
Odešel jsem po tom, co zemřel otec. Za jeho života by se ovšem něco takového nestalo. Byl tak silnou osobností, že bych si to nedovolil. Bouchl jsem dveřmi a byl z domova. Potřeboval jsem ale někde přespávat. Nastěhoval jsem se na Fifejdách do domova důchodců k slepohluché babičce kamaráda. U ní jsem bydlel dva měsíce. Pak jsem se přestěhoval k jejímu sousedu Emilovi, Slovákovi, kterému bylo 78 let, a příliš nevnímal svět kolem sebe. Spali jsme spolu na manželské posteli. Snad ani tehdy nevěděl, že v pokoji s ním bydlí někdo další. 

 

Údajně jste přišel o všechny své fotky z mládí. Jak se to stalo?

Maminka měla Alzheimerovu nemoc, což jsem netušil ani já, ani brácha. Jednou se z ničeho nic přestěhovala do malinkého bytu a dostala jako odstupné nějaké směšné peníze.  Nikdo z rodiny netušil, že se stěhuje. Já byl v Praze, brácha v zahraničí. Maminka bohužel v bytě, který opustila, nechala téměř všechny věci. Já se o stěhování dozvěděl po deseti dnech. Volal jsem a telefon vzal cizí člověk. Řekl, že s maminkou vyměnil byt. Zeptal jsem se na věci, zda tam něco zůstalo, jenže on všechno vyhodili na smetiště. Tak zmizela tátova korespondence včetně dopisů s filozofem Patočkou. Zmizely všechny fotky, vysvědčení, dokumenty…

Přejdu k vaší profesi. Jste známý herec, měl jste angažmá v Národním divadle v Praze, zahrál jste si někdy v ostravském divadle?
Hrával jsem ochotnické divadlo a díky tomu se dostal k malým rolím v tehdejším Státním divadle Ostrava. V ostravské operetě jsem působil celé dva roky a zahrál si dokonce s divadelním nestorem Josefem Kobrem. Měli jsme spolu kratičký dialog. Z něj si pamatuji jen to, že jsem byl docela vytřeštěný. Měl jsem vystupovat i v Divadle hudby na večeru s Jaromírem Nohavicou. Měl zpívat a já zahrát nějakou scénku. Mně do toho něco vešlo, a protože jsem si nemohl dovolit, aby kvůli mně rušili představení, ukecal jsem bráchu, aby to vzal za mne. Naučil se monolog a odvyprávěl jej. Nikdo nic nepoznal, akorát brácha byl hodně naštvaný, protože neměl žádné zkušenosti s vystupováním na veřejnosti. Říkal, že prožil jeden z nejhorších dnů svého života.

Kdy jste dostal první větší roli?
Až v divadle v Šumperku. Tamní divadlo pro mě znamenalo velký profesní zlom. Nejvíce mě ovlivnil režisér Jan Borna a díky němu jsem si zahrál ve skvělých představeních. V Šumperku jsem zažil během několika dní neuvěřitelnou věc. Dostal jsem nabídku do olomouckého divadla, ve stejné době mě chtělo angažovat ostravské divadlo, do toho mi přišlo vyrozumění, že mne vzali na JAMU a krátce nato přišla nabídka z Národního divadla v Praze.  Zpětně musím přiznat, že Národní přišlo moc brzy a měl jsem to odmítnout. Jenže já do Národního nastoupil. 

Proč to vnímáte jako chybu?
Národní divadlo je neuvěřitelný kolos, který nemůže ukočírovat jen tak někdo. V současné době je vidět, jak velký problém to je. Jeden z mála, kdo uměl v Národním pracovat a znal určité zákonitosti, byl režisér Miroslav Macháček. Odnesl jsem si ovšem z Národního zajímavou zkušenost. V jednom představení jsem hrál s Josefem Kemrem. Stál jsem za ním a zdálo se mi, že špatně mluví. Téměř mu nebylo rozumět. Jenže zašel jsem si do hlediště a tam to najednou bylo něco jiného. Tito staří bardi znali zákonitosti jeviště Národního divadla, věděli, kde a jak mají mluvit, jak jsou slyšet. 
 
Chodíváte do Národního divadla i jako divák?
Byl jsem tam v poslední době na dvou inscenacích, ale přiznám, že do Národního divadla nechodím rád. Zato jezdím často do Vídně do Burgthetru. Je to neuvěřitelný rozdíl oproti českému divadlu. Jakoby se člověk díval na basketbalový zápas Nymburk – Opava a pak si pustil NBA.
Když režíroval v Národním divadle Macháček, vždy v inscenacích kladl otázku „Proč?“. Dnes je v inscenacích spíše otázka „Jak?“. Z dnešních režisérů jde do hloubky snad jen Janusz Klimsza. Umí v inscenacích klást otázky. Působil v Ostravě a já osobně měl to štěstí, že mě režíroval v pražském divadle Ungelt hru Láskou posedlí. Dělat s ním byl velký zážitek. Vůbec se nedivím, že jej nechtějí do Národního divadla. Kdyby tam přišel tak výjimečný člověk, ukázalo by se, jak slabí jsou ti ostatní. A věřte, že tomu tak opravdu je.

Opravdu neexistují dobří režiséři?
Hodně si vážím Jana Kačera. Viděl jsem jeho inscenace v Ostravě a díky tomu jsem se dal na divadlo. Ty inscenace byly fenomenální, pořád vzpomínám na jeho Krysaře, Othella nebo Hoře z rozumu. Byl to právě on, kdo dostal ostravskou činohru do republikové špičky.

Patří i ostravští herci do republikové špičky?
Samozřejmě, stačí vyjmenovat Jirku Čapku, Standu Šárského, Jitku Smutnou, Honzu Vlasáka nebo Karla Bartoně, který zamířil do Brna. Máte tady v Ostravě i jednoho mimořádného herce. Pamatuji si jej ještě ze základní školy, byl to takový štíhlounký chlapeček. Norbert Lichý. Jen je mi líto, že se nenašel člověk, který by napsal scénář přímo pro něj. Zasloužil by si to. Je personou velkých rozměrů. Viděl jsem jeho Falstafa, a říkal si, že to snad nemůže být pravda, jak jej zahrál. Nikdo u nás se mu nevyrovná. 

V ostravském Domě knihy Librex jste letos v lednu křtil knihu Jiřího Štefanidise věnovanou vašemu tatínkovi, která se jmenuje Divadelní kritik Miroslav Etzler. O čem kniha pojednává?
Jedná se o divadelní kritiky a texty, které se týkají divadla. Z knihy vycítíte jeho lásku k divadlu a herectví, kterou přenesl i na mne.

Letos v létě si uděláte herecké prázdniny, budete hrát divadlo nebo natáčet?
To poslední. V létě budu točit ve Finsku a Norsku s finským štábem přenádherný scénář Pošetilci. Jen netuším, zda se dostane do distribuce i k nám.

 
Profil

Miroslav Etzler

 Narodil se 22. prosince 1964 v Ostravě. Jako student hrál v amatérském divadelním souboru Depeše a dostával malé role v operetě ve Státním divadle Ostrava. Působil v Severomoravském divadle Šumperk, pak vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Brně a krátce působil ve Státním divadle Brno a poté v letech 1992 až 2000 v Národním divadle Praha. Spolu se svou partnerkou herečkou Vilmou Cibulkovou si založili divadelní agenturu a hostují v divadlech po celé republice. Miroslav Etzler se nejvíce proslavil hlavní rolí v televizním seriálu Pojišťovna štěstí. Zahrál si také ve filmech Čas sluhů, Díky za každé nové ráno, Mazaný Filip, Jak se krotí krokodýli, Bestiář, Ulovit milionáře nebo Hranaři.  Jeho bratrem je televizní reportér Tomáš Etzler.

Podobné články

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...


Předchozí články

Tenista Jan Hájek usiluje o výhru na ostravském turnaji

V Ostravě promluví Řeč duše

Program multikina CineStar Ostrava na květen

Přinášíme program ostravského multikina CineStar na měsíc květen.

Farmářské trhy v Ostravě se rozběhly

Ostravský majáles začne průvodem masek

Den otevřených dveří v Dolní oblasti Vítkovice

Nemáte doma Baby roku?

Do 31. prosince 2012 probíhá na www.babyroku.cz a www.babyroka.sk soutěž o Baby roku 2012. Hlavním partnerem české i slovenské soutěže je společnost HappyFoto již druhým rokem, letos převzala po loňsk...

Nové termíny rekreace v hotelu Vápenka

Pro velký zájem seniorů byly přidány další dva termíny rekreace v horském hotelu MČ Praha 4 Vápenka se zajištěním dopravy.

Zajímavé květnové akce v Praze 4

Seniorské akce v Centru Elpida

Květnový program Domova Sue Ryder

Zápasníci vybojovali na turnaji zlato

Mladí zápasníci z Ostravy Vojtěch Piksoř a Max Bystroň si vezou z turnaje v Německu prvenství.

Letní počasí přineslo i první velké škody

Většinu lidí potěšilo nečekaně letní počasí na konci dubna. Teploty kolem třicítky ve spojitosti s delším obdobím bez deště a se silným větrem ale znamenalo i nebezpečí a škody. Na Olomoucku museli za...

Mláďata v zoo můžete vidět i při komentovaném krmení

V olomoucké zoologické zahradě se i letos narodila spousta nových mláďat. „V poslední době, tak jak tomu má správně na jaře být, se v naší zoo narodilo hodně mláďat. Návštěvníci většinu z nich mohou j...

Kouč Bohemians Weber: Pokusíme se o zázrak na Spartě

Fotbalisté Bohemians 1905 pocítili po vítězství v nedělním střetnutí 27. kola Gambrinus ligy v Edenu nad 1. FK Příbram 2:0 velkou úlevu, záchrana v nejvyšší soutěži má nyní reálnější obrysy. "Velmi se...

Městská policie provedla rozsáhlou bezpečnostní akci v MHD

Pražští strážníci provedli o uplynulém víkendu rozsáhlou bezpečnostní akci. Zaměřili se na pořádek v městské hromadné dopravě (MHD), uvedl v pondělí mluvčí městské policie Jan Čihák. Akce probíhala od...

Kdo se stane mistrem Rock and Rollu?

Mistrovství České republiky v akrobatickém Rock and Rollu startuje 5. května v 11 hodin v Aréně Sparta Podvinný mlýn.

Pod Prahou vás proveze důlní lokomotiva

Máte zájem nahlédnout do pražského podzemí? Díky kolektorům můžete vidět pražské technické podzemí, které jezdí obdivovat odborníci z celého světa.

Pod Prahou vás proveze důlní lokomotiva

Máte zájem nahlédnout do pražského podzemí? Díky kolektorům můžete vidět pražské technické podzemí, které jezdí obdivovat odborníci z celého světa.

Program Minikina Ostrava na květen

Národní divadlo moravskoslezské v květnu - program

Divadlo loutek Ostrava v květnu

Květnové akce Domu knihy Librex

Výstavy v ostravských galeriích

Bez snídaně a svačiny nezhubnete

Dejte děti z Ostravy na fotbal

Judisté Baníku Ostrava byli nejlepší

Kvalifikační soutěž Českého poháru v judu pod názvem Grand Prix Ostrava 2012 uspořádal 7. dubna v ostravské hale Sareza 1. Judo Club Baník Ostrava.

Hokejisté vršovické Slavie zahájili letní přípravu

Hokejisté pražské Slavie vstoupili ve středu do tzv. suché přípravy, kterou letos povede bývalý thajboxer a osobní kouč několika sportovců včetně Romana Červenky Lukáš Stránský. Informují o tom oficiá...

Zlínský soud znovu projednává podvody bývalého jednatele Moravanu Otrokovice

Krajský soud ve Zlíně se ve středu opět zabýval případem Ira Williama Jamese Harkina, bývalého jednatele otrokovické společnosti Moravan Aviations. Případ do Zlína vrátil Vrchní soud v Olomouci, Harki...

Zlínský herec Gustav Řezníček se promění v pokladníka, nabídne předplatné

Oblíbený herec Městského divadla Zlín Gustav Řezníček se ve středu na několik hodin promění v pokladníka a v divadelní kase zahájí prodej předplatného pro nadcházející 67. sezonu. Sdělila to mluvčí di...

Policisté pátrají po muži, kvůli kterému museli evakuovat dvě hospody

Zlínští kriminalisté pátrají po muži, kvůli kterému museli policisté evakuovat dvě zlínské hospody a kvůli kterému museli do Zlína dorazit pyrotechnici z Olomouce. Ve středu to uvedla policejní mluvčí...

Happening "Lazarskou bez bariér" proběhne už zítra

5. května si připomínáme Den boje za práva lidí se zdravotním postižením, mezi která rozhodně patří i možnost využívat veřejnou dopravu ve stejném rozsahu jako všichni ostatní členové společnosti. 3. ...

Modrobílý expres míří z Hané do Plzně

"My ten pohár stejně vyhrajem!" skandovaly stovky fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc před dvanáctou hodinou na druhém nástupišti hlavního nádraží v Olomouci. V 11.50 odsud vyrazil speciální vlak, nazvan...

Dolls in the Factory hrají ve Stounu

V Ostravě se zabil dvacetieltý řidič

Program Kina Art v Ostravě na květen

Filmy kina Vesmír Ostrava na květen

Program ostravského Divadla Petra Bezruče na květen

Květnové akce v Domě kultury města Ostravy

Program KD K-Trio v květnu

Benzin v Moravskoslezském kraji mírně zlevnil

Podvodníka, který žil čtyři roky v nemocnicích, poslal ostravský soud na 18 měsíců do vězení

Ostravští florbalisté přece jen získali titul

Mladí ostravští herci ztvárnili Kytici

Mládenci běhali u řeky nazí, zatkli je policisté

Florbalisté 1. MVIL vybojovali stupně vítězů

Florbaloví mladší žáci týmu 1. MVIL Ostrava se sehrávají a jejich tým prošel přestavbou. Přesto se dokázali na turnajích prosadit a v ostravské Fat Pipe Aréně obsadili v březnu hezké třetí místo.

Václavák bez aut se osvědčil a pokračuje dalšími akcemi

V neděli 6. května se letos již podruhé uzavře na jeden den Václavské náměstí automobilové dopravě. VÁCLAVÁK BEZ AUT si budou moci návštěvníci užívat již od 8.00 do 18.00 hodin. Touto akcí pokračuje n...

Zoo Zlín se rozrostla o samce aligátora severoamerického

Zoo Zlín se ve středu rozrostla o dvacetiletého samce aligátora severoamerického. Informoval o tom zoolog Pavel Shromáždil.

Tenisový turnaj v Ostravě je v plném proudu

Ostravský tenisový turnaj Prosperita Open v Komenského sadech v Ostravě se rozběhl.

Akce Komorního klubu v Hrabůvce

Následující články

Zlínské obuvnické muzeum představí novou expozici

Obuvnické muzeum ve Zlíně se ve čtvrtek otevře po měsíční pauze návštěvníkům, a to vernisáží výstavy nazvané Ach ty marnivé ženy.

Zámek Napajedla zahájil druhou návštěvnickou sezonu

Podruhé v historii zahájil zámek Napajedla návštěvnickou sezonu.

Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě získá na Zlín Film festivalu Jiří Lábus

Herec Jiří Lábus získá na letošním ročníku Zlín Film Festivalu Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež.

Zajděte se podívat na velkoformátové amatérské fotografie do Centra Černý Most

Centrum Černý Most vyzdobilo své prostory fotografiemi přírody, zvířat i obyvatel z různých koutů světa. Do Zábavního centra se totiž přesunula putovní výstava nejlepších záběrů soutěže Koktejl Faktor...

Ministerstvo financí nechce zrušit videoloterijní terminály v Moravské Ostravě, radní se proto obracejí na premiéra

S elektrokolem zažijete pohodové projížďky

Ostravská společnost Topkolo rozšířila svou nabídku a nabízí přes šedesát typů elektrokol od většiny světových výrobců. A navíc v květnu můžete některý typy elektrokol zakoupit se slevou.

V okolí Ostravy najdete hezké cyklotrasy

Koalice v Praze 2 se rozpadla, ČSSD nahradí strana TOP 09

Na radnici městské části Praha 2 se rozpadla stávající koalice. Novým koaličním partnerem ODS a Strany zelených bude TOP 09, potvrdila ve středu agentuře Mediafax Jana Černochová, starostka Prahy 2.

Ministerstvo chce více chránit cestovatele

HEIpark cross country slibuje atraktivní závod

Závody na horských kolech - HEIpark cross country pro všechny věkové kategorie, amatéry i profesionály se uskuteční v úterý 8. května HEIparku Tošovice.

Nový sběrný dvůr byl otevřen na Slezské ve Frýdku

Zámek Kunín je barokním skvostem

Nabízíme tip na zajímavý výlet.

Petr Rada je vážným kandidátem na funkci trenéra fotbalistů Slavie Praha

Zkušený fotbalový odborník a internacionál Petr Rada, současný kouč FK Teplice a bývalý trenér reprezentace, převezme zřejmě po skončení sezony mužstvo Slavie Praha. Agentura Mediafax získala tuto inf...

Vršovická Slavia je pro letošní ligu definitivně zachráněna

Fotbalisté Slavie Praha porazili ve čtvrtek v předehrávce 28. kola Gambrinus ligy Hradec Králové jasně 5:0 a definitivně se zachránili. Trenér Pražanů Martin Poustka pochválil své svěřence za předvede...

Praha 10 za první čtvrtletí tohoto roku likvidovala 74 černých skládek

Zvýšenými kontrolami a zapojením veřejnosti se snaží městská část Praha 10 o likvidaci černých skládek ze svého území. Tento problém řeší nejen v rámci svých pozemků, ale i ostatních vlastníků. „Daří ...

Páteční zastupitelstvo jedná o viladomech i stadionu v Dolíčku

Zastupitelstvo MČ Praha 10 bude na svém zasedání v pátek 4. května 2012 od 10 hodin dopoledne projednávat dva body, které úzce souvisí s budoucností Ďolíčku. Na programu budou ale i další zajímavé bod...

Slovák žijící ve Strašnicích byl obviněn ze znásilnění bratrů, kteří hledali práci

Nejméně dva uchazeče o práci loni a letos násilím donutil k sexuálním praktikám Slovák, žijící v pražských Strašnicích. Informace o případu poskytl mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že shodou ok...

Do Lukova u Zlína se sjedou plicní odborníci

Zhruba 60 odborníků z celé České republiky se zúčastní třetího ročníku Konference o funkčním vyšetřování plic, která se uskuteční od pátku do soboty v hotelu Tuskulum v Lukově na Zlínsku.

Ve Velkých Karlovicích se bude soutěžit o nejlepší valašský recept z králičího masa

Turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích vyhlásil druhý ročník soutěže o nejlepší valašský recept, tentokrát z králičího masa.

Hokejový útočník Balaštík se po roce vrací do Zlína

Hokejový útočník Jaroslav Balaštík se po ročním hostování v Mladé Boleslavi vrací do mateřského klubu PSG Zlín, s nímž podepsal v pátek dopoledne dvouletou smlouvu s roční opcí.

Řidiči musí na mostu ve Frýdku-Místku zpomalit

Mosty na estakádě vedoucí přes řeku Ostravici a železnici se rozpadají.

Přímý přenos ze zastupitelstva

I přes počáteční technické problémy s dodávkou proudu do budovy úřadu, kdy přímý přenos z pátečního jednání zastupitelstva neběžel, je teď vše v pořádku a přímý přenos můžete sledovat - viz odkaz.

Básník Pavel Gryga vydal novou sbírku

Básník Pavel Gryga pokřtil ve frýdlantském seniorklubu svou novou sbírku V zajetí hor.

Robert Kodym: Narodil jsem se v domě pod Vyšehradem. To místo mám rád

Kapela Wanastowi Vjecy se po čtyřech letech chystá na turné se stejným názvem, jaký má i její nejnovější deska - Letíme na Wenuši. Pražáci se dočkají až poslední, turné tady totiž 10. května posledním...

Kam v Praze 2 za jógou?

Cvičení jógy si získalo oblibu po celém světě. Dostatek míst, kde se dá jóga cvičit, je i v Praze 2. Připravili jsme pro vás jejich přehled.

Kniha měsíce: Inheritance vás vtáhne do boje dobra se zlem

Dlouho očekávaný čtvrtý díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců je tu. Není to tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kam...

ZŠ Jana Masaryka otevírá přípravnou třídu

Základní škola Jana Masaryka od září otevře přípravnou třídu. Na území Prahy 2 tak budou fungovat už čtyři třídy tohoto typu.

Letecké muzeum Kbely zahájilo sezonu

Letecké muzeum Kbely slavnostně zahájí sezonu 28. dubna, otevřeno veřejnosti – zdarma – bude až do 28. října.

Letecké muzeum Kbely zahájilo sezonu

Letecké muzeum Kbely slavnostně zahájí sezonu 28. dubna, otevřeno veřejnosti – zdarma – bude až do 28. října.

Kam v Praze 9 za českou kuchyní?

Omrzely vás už speciality v podobě chobotnic, sushi nebo bifteků? Dali byste si guláš nebo svíčkovou se šesti? Vybrali jsme pro vás restaurace, kde vaří českou kuchyni za příjemné ceny. Za jídlo z den...

Kam v Praze 9 za českou kuchyní?

Omrzely vás už speciality v podobě chobotnic, sushi nebo bifteků? Dali byste si guláš nebo svíčkovou se šesti? Vybrali jsme pro vás restaurace, kde vaří českou kuchyni za příjemné ceny. Za jídlo z den...

Majáles je letos větší než kdy předtím. Začíná právě teď

Do Prahy se v pátek 4. května po roce opět vrací velký majálesový průvod plný alegorických vozů, masek a barev. Průvod studentů, v jehož čele stane loňský král majálesu Bobek Veliký, vyjde v pátek 4. ...

Jde na šest let do vězení za přepadení a znásilnění servírky

Poplatky za psy a odpad zaplaťte v květnu

V lese vznikne relaxační zóna

Halu zachrání prohlášení za památku

Ze Střelniční ulice je jednosměrka

Řidiči si musí zvyknout, že část Střelniční ulice ve Frýdku tvoří jednosměrná komunikace.

Prohlídka Frýdku se koná 5. května

Projděte se Místkem v sobotu 19. května

Michal Matula: Chci se vrátit na závodní dráhu se silným autem

Automobilový závodník Michal Matula porážel před 12 roky soupeře ve vrchařském mistrovství Evropy. Z finančních důvodů přestal závodit, avšak na závodní tratě by se rád vrátil.

Velkým jménům Janáčkova máje vévodí Ital Furlanetto

Město dokončí zázemí sportovního areálu ve Staré Bělé

Jevgenij Pljuščenko přijede do Ostravy se svou show

Městské lesy jako místo pro relaxaci, sport i vzdělávání

Nemocnice Frýdek-Místek zavádí e-recept

Z Vršovic na Letnou - policie se připravuje na rizikový zápas Klokanů

Pražská policie chystá v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním 1. Gambrinus ligy mezi mužstvy AC Sparta Praha a Bohemians 1905 bezpečnostní opatření. Zápas se koná na Letné, ale fanoušci Bohemians...

Občanky a pasy se vydávají od pondělí do čtvrtku

Libor Uher míří na vrchol Dhaulagiri

Filmový program v Nové scéně Vlast

Vítkovičtí zápasníci uspěli na Slovensku

Články abecedně vzestupné

Herec a zpěvák Jiří Schmitzer vystoupí v KC Novodvorská

Herec Jan Čenský: „Na Petřín mám romantické vzpomínky!“

Pro mnohé divačky a čtenářky zůstává Jan Čenský (58) navždy krásným princem z mnoha televizních pohádek. Pohledný herec se ale již dávno vymanil ze škatulky mladých aristokratů, právě tak jako hlavní ...

Herec Jiří Lábus: Druhé stěhování po Praze bych nepřežil

Málokterý umělec je opravdovým pražským patriotem. O herci Jiřím Lábusovi (68) to ovšem lze tvrdit naprosto přesvědčivě, protože za celý svůj téměř sedmdesátiletý život bydlel jen ve dvou pražských čá...

Herec Jiří Langmajer: Ve Zlíně hraju pro nejempatičtější publikum

Divadlo Pod Palmovkou Praha v pondělním večeru odstartovalo hrou Mefisto šestnáctý ročník mezinárodního divadelního festivalu Setkání 2011 Stretnutie. Spokojení diváci odměnili herce bouřlivým aplause...

Herec Karel Zima: Můj drsný žertík odnesl osvětlovač!

Před pěti lety nezištně daroval kamarádovi svojí ledvinu a inspiroval další lidi k dárcovství tohoto životně důležitého orgánu. Nyní se Karel Zima (51) těší na příchod svého třetí potomka a v divadle ...

Herec Luděk Eliáš přežil koncentrák

Luděk Eliáš má za sebou pohnutý osud. Tři roky byl vězněn v koncentrančích táborech. To, že přežil, považuje za svůj největší životní úspěch.

Herec Lukáš Jurek: Myslel jsem si, že Praha 9 jsou jen sídliště a fabriky

Herec a dabér Lukáš Jurek je už šestým rokem členem souboru Městských divadel pražských, původně ale hercem vůbec být nechtěl. Jak se k herectví dostal, jak se mu líbí bydlení v Praze 9 a mnoho dalšíh...

Herec Martin Dejdar: „Jsem radikální masoterián!“

Raději než zeleninu, rýži, luštěniny, nebo dokonce výhonky si herec Martin Dejdar dopřeje pořádný kus bůčku, krkovičky, nebo šunky. K masu obecně má Martin velmi pozitivní vztah, a když ho spojil se s...

Herec Martin Trnavský mohl být slavným sportovcem

Martin Trnavský zazářil v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zahrál si ve filmu Muži v říji a Ostravanům se představil v komedii Kosa, kterou nastudoval jeho Divadelní spolek Frída.

Herec Miroslav Etzler uvedl knihu o svém otci

Otec herce Mirislava Etzlera byl divadelním kritikem. nedávno vyšla v ostravě jeho kniha s texty o divadle.

Články abecedně sestupně

Herečka Anna Stropnická: Jezdit autem po Praze je zhůvěřilost

Dědeček textař Zdeněk Borovec. Otec bývalý herec Martin Stropnický. Maminka textařka a scénáristka Lucie Stropnická. Starší bratr Matěj politik a příležitostný herec. Není divu, že Anna Stropnická (32...

Herečka Anna Kotlíková: Dávám si pozor na lidi, se kterými mám pracovat

Nepřehlédnutelná černovláska Anna Kotlíková (27) sice na nabídku hlavní role ve filmu ještě čeká, nicméně televizním divákům je dobře známa z několika oblíbených seriálů. Ovšem o něco blíže ji poznal...

Herečka Andrea Kerestešová: „Nejpyšnější jsem na roli Evy ve Vyprávěj“

Vystudovala pedagogickou fakultu, ale výchově dětí se nevěnuje. Místo toho se vrhla do reklamního a filmového světa a ze slovenské obce, čítající zhruba 2000 lidí, se přestěhovala do Prahy. Herečka An...

Herečka Alice Bendová a olympionik David Svoboda přistiženi polonazí!

David Svoboda prožil s Alicí Bendovou chvilky, o kterých si všichni ostatní muži mohou nechat pouze zdát. Při focení kalendáře, který vzniká na podporu osvětové kampaně zdravé české šunky, se český ol...

Herec Sitek je v nominaci na Thálii

Zlínský herec Dušan Sitek je v širší nominaci na cenu Thálie za roli Lízala v inscenaci Maryša. Pro Městské divadlo Zlín je to již druhá nominace. V užší nominaci se ocitla také herečka Petra Hřebíčko...

Herec Polák přečte ve Fiducii nemravné texty

Herec Petr Vacek uvaří na „Míráku“ hráškovou polévku, symbol rodiny

Opět v roli kuchaře se 18. května na pražském náměstí Míru na dobročinném bazaru ocitne známý herec Petr Vacek. Tentokrát uvaří hráškovou polévku. Je to prý polévka jeho dětství. „Mám ji rád dodnes a ...

Herec Peter Pecha: Kvůli roli jsem se naučil práskat bičem!

Tarzan, Rocky, zloděj koní Zobar, fanatik hudby a šťastný manžel – to všechno je v kostce herec Peter Pecha (32). Muž, který kvůli svým rolím fyzicky dře a obětuje jim téměř veškeré vlastní pohodlí je...

Herec Pavel Handl rád bydlí v paneláku

Herec Pavel Handl, rodák z Rychnova nad Kněžnou, si za třicet let zahrál v ostravském divadle Petra Bezruče ve více než třech tisících představeních, před kamerou se objevil ve 122 televizních inscena...

Herec Miroslav Táborský: Sestra mne pronajímala za žvýkačku!

Nedávno oslavil šest křížků na krku, ale na pracovním tempu rozhodně nemíní ubrat. S hercem Miroslavem Táborským (60) se můžete setkat hned na pěti pražských scénách a jeho tvář je žádána i ve filmové...