Počasí
Praha 1 °C Pátek, 02. prosince 2022, Svátek má Blanka
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Dny evropského dědictví odkryjí tajemná místa historie

Oslavy Dnů evropského dědictví, které každoročně v mnoha městech otevírají architektonické, archeologické a sakrální památky, muzea, galerie, knihovny, a další, mnohdy běžně nepřístupné prostory, připadnou letos na 3. až 7. září. Olomouc rozhodně nezůstane pozadu a i letos nabídne řadu novinek.
Olomouc - foto Robert Mročka Zvětšit
Olomouc - foto Robert Mročka

Kromě tradičních akcí, na které jsou Olomoučané zvyklí, připravili organizátoři i několik novinek. První dvě spojuje je to, že díky nim mohou návštěvníci navštívit místa, kam by se jinak nedostali.

Lafayett a Mahler se vrátí na „místo činu“

Divadelní představení a po něm prohlídka málokdy přístupných historických prostor – tato neobvyklá umělecká kombinace čeká na ty, kteří se rozhodnou využít projektu Agentury Lafayette. Občanské sdružení už uvedlo několik inscenací z pera olomouckého autora, dramaturga a redaktora Českého rozhlasu Jana Sulovského (za svou tvorbu získal Cenu Olomouckého kraje). Dvě z nich: Gustav Mahler – Mladík od Zlaté štiky a Lafayette – hrdina dvou světadílů budou moci diváci zhlédnout v rámci letošních olomouckých Dnů evropského dědictví.

„Každá z inscenací je jiná, spojuje je však velmi důležitá okolnost. Hry se vždy týkají osobností historicky spjatých s Olomoucí, případně s jiným významným místem Olomouckého kraje,“ vysvětluje autor her Jan Sulovský. „Chtěli jsme zážitek umocnit, a proto jsme moc rádi, že se nám podařilo, aby se představení uváděla nikoli v divadelních objektech, ale v téměř autentických prostorách.“

První inscenaci Gustav Mahler – Mladík od Zlaté štiky mohou diváci navštívit v prostorách rajského dvora barokního kostela Sv. Michala v Olomouci ve středu 3. září ve 20 hodin. Po představení si budou moci prohlédnout v doprovodu průvodce kostel Sv. Michala, odvážní pak vystoupit také na zvonici a podívat se na večerní Olomouc, což jistě umocní právě prožitý divadelní zážitek.

Inscenace Lafayette – hrdina dvou světadílů přibližuje nenásilnou, ale poutavou formou život generála Lafayetta s důrazem na jeho nedobrovolný pobyt v olomouckém vězení. Představení se bude uvádět v pátek 5. září v 18 hodin na dalším autentickém místě – jindy veřejnosti nepřístupném – druhém nádvoří Správního archivu Armády ČR na náměstí Republiky. Také tady čeká na diváky po skončení inscenace návštěva prostor, kde byl generál Lafayette v době svého nedobrovolného olomouckého pobytu vězněn, či zahrady archivu s neopakovatelným výhledem do Bezručových sadů.

Noc plná umění a kreativních nápadů

Další letošní novinka v rámci programu oslav je trochu tajemná. Do poslední chvíle pořadatelé tají, kde se bude odehrávat. Její název zní PechaKucha Night a jde o formát sloužící k propagaci a podpoře kultury, architektury, designu, umění a kreativních nápadů. Od dubna 2014 se těchto večerů, které jsou dnes pořádány ve více než 700 městech po celém světě, mohou účastnit zájemci i v Olomouci. PKN využívá formát 20×20, což znamená, že každý z účinkujících si připraví prezentaci o 20 snímcích, z nichž každý běží přesně 20 vteřin. Prezentující má tedy pouhých 6 minut a 40 vteřin na to, aby představil svou práci nebo projekt. V pořadí již třetí večer, který je tentokrát součástí programu Dnů evropského dědictví, se bude konat ve čtvrtek 4. září 2014.

První dva večery proběhly v prostorách olomouckých klubů. Tentokrát se návštěvníkům otevře (nejen) architektonicky zajímavý prostor, který je od roku 2005 veřejnosti nepřístupný. Jedná se o sál, který obyvatelé Olomouce mohli pravidelně navštěvovat od 20. let minulého století, byl nedílnou součástí kulturního života města a zajisté patří mezi architektonické skvosty Olomouce.

S prostorem, který organizátoři zvolili, souvisí i téma, kterým se řídili při výběru prezentujících. Jednotným tématem je „město“, takže účinkující, kteří se na PechaKucha Night vol. 3 představí, se nějakým způsobem podílí na utváření tváře města a možnostech života v něm (ať už jde o Olomouc nebo ne). Můžete čekat osobnosti z řad architektů, sochařů nebo oživovatele veřejných prostor. Nedílnou součástí programu je after party, na které mají všichni zúčastnění možnost prodiskutovat to, co právě zhlédli a vyslechli, vyměnit si názory nebo sdílet zkušenosti. Více informací o místě konání, prodeji vstupenek a o prezentujících se dozvíte na facebookovém profilu PechaKucha Night Olomouc nebo na globální stránce PKN – www. Facebook.com/PechaKuchaOlomouc, www.pecha-kucha.org/Olomouc.

Divadlo oslaví svátek operou, muzikálem i dnem otevřených dveří

Naopak už tradičně se k oslavám připojuje Moravské divadlo Olomouc. V rámci programu nabídne hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl.

 „Jsem rád, že se Moravské divadlo Olomouc může do programu Dnů evropského dědictví zapojit hned dvakrát. Původně jsme plánovali uvést pod širým nebem operu Falstaff, ale z důvodu komplikací, které souvisejí s uměleckou a technickou náročností tohoto díla, jsme nakonec vybrali pro uvedení na Horním náměstí jiný titul. Noc na Karlštejně je populární muzikál, který se v našem divadle těší velké oblibě už dvě sezony. Milovníci operního žánru nicméně o Falstaffa nepřijdou, uvedeme jej také, a to za zvýhodněné vstupné v prostorách divadla,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela a upozornil, že titulní roli ztvární Jiří Přibyl, který právě za Falstaffa obdržel letos v březnu prestižní Cenu Thálie.

U příležitosti Dnů evropského dědictví chystá olomoucké divadlo tradičně také Den otevřených dveří. Letos se zájemci mohou do divadelního zákulisí podívat v neděli 7. září od devíti do patnácti hodin.

Miniknihovny: Prodlužujeme knihám život

Nechat si ji nebo vyhodit? Dilema, které nad starou, několikrát přečtenou a možná už ne tak oblíbenou knihou, řešil nejeden z nás. Knihy se přece nevyhazují! Město Olomouc ve spolupráci s Knihovnou města Olomouce však přichází s nápadem, jak již nechtěné knihy využít. Jednoduše je předáme dál. Projekt takzvaných Miniknihoven startuje od září, město zároveň vyhlašuje sbírku použitých knih.

„Chceme oživit veřejný prostor, a tak jsme navrhli jednoduchý systém na sdílení knih,“ vysvětlil Radim Schubert, vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu. Do projektu se zapojí i Knihovna města Olomouce. „Často musíme vyřazovat knihy, pro které těžko hledáme další uplatnění, stejně jako musíme odmítat občany, kteří nám své starší knihy s důvěrou nabízejí. Novinka by nám pomohla, knihy by našly ještě své využití,“ reagovala Lenka Prucková, ředitelka knihovny.

Občané města tak budou mít k dispozici takzvané miniknihovny, které najdou přímo v ulicích či parcích a také ve veřejných budovách. Půjde hlavně o frekventovaná místa. „Všude budou boxy či police, do kterých jednoduše odloží knihu, kterou chtějí poslat do oběhu a prodloužit jí tak život. Jinou si zase vezmou a zkrátí si tak chvíli při čekání na úřadě nebo při cestě MHD. Po přečtení knihu třeba na jiném místě vrátí,“ upřesnil podstatu fungování projektu náměstek primátora Jan Holpuch.

Boxy a police vyrobí město a postará se také o pravidelné doplňování knih. Knihy ale nebude nakupovat. „To by projekt ztratil smysl a byl by i neúměrně drahý. V miniknihovnách se budou „točit“ pouze darované knihy. Něco dá knihovna ze svých vyřazených fondů a zbytek sesbíráme mezi občany. Je to příležitost udělat si doma pořádek nebo příležitost pro to, udělat někomu radost,“ dodal Schubert a doplnil, že první miniknihovny chce město otevřít už na začátku září, už v rámci oslav Dnů evropského dědictví.

„Vzhledem k tomu, že jde skutečně o projekt pro občany a hlavně s občany, potřebujeme jejich pomoc. Byli bychom rádi, kdyby se zapojili do sbírky knih, kterou tímto vyhlašujeme a přinesli nám knihy do Informačního centra města Olomouce v podloubí radnice,“ vybídl. Upozornil však na to, že do miniknihoven bude přijímána pouze beletrie, tedy romány, detektivky, cestopisy či dětské čtení. „Budeme také rádi, když nám sami čtenáři navrhnou místa, kde by miniknihovny mohly být umístěny. Chystáme i mikrostránku na webu města Olomouce a facebookový profil, kde zájemci získají všechny informace o projektu, ale i o samotných místech, kde knihovny najdou,“ uzavřel Radim Schubert.

 

Dny otevřených památek | Olomouc | 6.–7. září 2014

 

■ Andrův stadion | sobota 12:00–17:00 | jižní tribuna vč. VIP prostor, s průchodem přes hlediště na hrací plochu a severní tribunu

■ Arboretum Bílá Lhota | sobota a neděle 8:00–18:00

■ Arcibiskupský palác | sobota 9:00–20:00, neděle 10:00–18:00 | komentované prohlídky s průvodcem (vždy po 10 min, max. počet 35 osob | dobrovolné vstupné

■ Arcidiecézní muzeum | sobota a neděle 10:00–18:00 | sobota_Tajemství muzejních chodeb: otevření běžně nepřístupných prostor (Hospodářský dvůr, Slavnostní schodiště a další) | neděle 15:00_Tajemství skrytá pod zemí: komentovaná archeologická procházka centrem města

■ Bazilika Navštívení Panny Marie | sobota 8:30–17:00, neděle 7:00–17:00

■ Český rozhlas Olomouc | sobota 9:00–16:00 | prohlídka studia a režie, účast živého vysílání, setkání s  moderátory a redaktory, poslech ukázek z rozhlasové tvorby

■ Čistička odpadní vod | sobota 9:00–15:01 | komentovaná prohlídka vždy v celou hodinu

■ Fort II. Chválkovice | sobota 10:00–15:00

■ Fort II. Radíkov | sobota a neděle 11:00–17:00 | soutěž pro děti i dospělé | dobrovolné vstupné

■ Fort XIII. Nová ulice | sobota a neděle | výstava historických leteckých fotografií, výstava vojenské techniky

■ Fort XVII. Křelov | sobota 10:00–16:00 | komentovaná prohlídka vždy v celou hodinu, občerstvení | snížené vstupné

■ Fort XX. Křelov | neděle 14:00–22:00 | zrekonstruovaná polovina nadzemní části citadely a nádvoří, prohlídky podzemí, občerstvení v Del-Fuego moto&bikers

■ Fort XXII. Lazecký | sobota a neděle 9:00–16:00 | expozice prezentující vojenské opevnění města Olomouce i Fortu XXII., doprovodný program

■ Galerie Anděl | sobota 9:00–17:00, neděle 10:00–14:00 | výstava olomouckého malíře, zpěváka a spisovatele Richarda Pachmana, písemná aukce obrazu malíře Václava Ježka von Thienfeld, představení nové kolekce originálních oděvů a doplňků olomoucké malířky Aleny Cikové

■ Galerie Caesar | sobota 9:00–12:00

■ Galerie Mona Lisa | sobota 9:30-12:00

■ Galerie města Olomouce | sobota 9:00–16:00

■ Galerie Primavesi | sobota 10:00–17:00 a neděle 10:00–15:00

■ Galerie Skácelík | sobota 10:00–12:00

■ Galerie U Mloka | sobota a neděle 13:00–19:00

■ Hanácký skanzen v Příkazech | sobota a neděle 10:00–16:00 | dobrovolné vstupné

■ Hotel & Penzion Arigone | sobota 10:00–17:00 a neděle 10:00–14:00 | interiér hotelu a pokojů Univerzitní 20 a Mahlerova 19, výhled z terasy

■ Hotelový dům | sobota 10:00–16:00 | zpřístupněná střecha

■ Husův sbor | sobota 10:00–16:00, neděle 10:00–17:00 | expozice: Církev československá v protinacistickém odboji, zpřístupněné kolumbárium, oba dny 10:30–11:30 varhanní preludia

■ Kaple sv. Jana Nepomuckého na Mrštíkově náměstí | sobota 11.00–12.00 | komentovaná prohlídka

■ Kaple sv. Jana Sarkandra | sobota 9:00–17:00

■ Katedrála sv. Václava | sobota 9:00–17:00 | zpřístupněný zvon Václav v hlavní věži 9:00-16:59 (vždy po 20 min, max. počet 25 osob), zpřístupněná krypta a mauzoleum olomouckých biskupů

■ Kino Metropol | sobota 11:00–18:59 | komentovaná prohlídka vždy v celou hodinu, hlavního sálu, promítárny, nově vybudované zázemí pro účinkující

■ Klášterní Hradisko | sobota 9:00–16:00 | zpřístupněno: předsálí slavnostního sálu, slavnostní sál s kulturním programem, Tereziánský pokoj, dvorní kaple, knihovna, kostel sv. Štěpána, kapitulní kaple Panny Marie Sněžné, konventní zahrada s kaplí, vyhlídková věž, venkovní prostory hospodářského dvora, zákristie

■ Knihovna města Olomouce | sobota 8:00–16:00 | soutěž, Čítárna U Fontány

■ Knihovna města Olomouce – ul. Brněnská, kubistická vila | sobota 10:00–16:00 | výstava, komentovaná prohlídky

■ Korunní pevnůstka | sobota 10:00–21:00 | festival Olmütz 1813

■ Kostel Českobratrské církve evangelické | sobota 10:00–12:00 a 14:00–18:00

■ Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (Dominikánský) | sobota 9:00–17:00, neděle 11:00–17:00 | kostel, křížová chodba a zahrada

■ Kostel sv. Cyrila a Metoděje | neděle 14:00–17:00 | zpřístupněna krypta arcibiskupa Prečana a kaple Panny Marie, věž není zpřístupněna

■ Kostel sv. Gorazda | sobota a neděle 9:00–18:00

■ Kostel sv. Kateřiny | sobota 9:00–17:00, neděle 13:00–17:00

■ Kostel sv. Michala | sobota 9:00–17:00, neděle 13:00–17:00 | sv. Alexeje, křížová chodba, rajský dvůr, gotická věž se zvony

■ Kostel sv. Mořice | sobota 9:00–18:00, neděle 12:00–18:00 | vstupné na věž

■ Kostel Panny Marie Sněžné | sobota 10:00–12:00 a 14:00-17:00 a neděle 10:00–12:00 a 14:00–18:00

■ Kostel Zvěstování Páně (Kapucínský) | sobota 10:00–14:00

■ Krajský soud Ostrava, pobočka Olomouc | sobota 9:00–14:59 | komentovaná prohlídka (vždy v celou hodinu, max. počet 25 osob)

■ Krematorium | sobota 8:00–12:00 | komentované prohlídky

■ Kryt civilní obrany v Bezručových sadech | sobota 10:00–16:00

■ Lomená galerie | sobota a neděle 0:00–24:00 | nová galerie streetartu

■ Městská kasárna | sobota | zpřístupnění nádvoří kasárny z ulice U Stadionu

■ Moravské divadlo Olomouc | neděle 9:00–15:01 | vstupenky na pokladně, vchod z náměstí vchodem pro diváky

■ Muzeum ČD – Expozice kolejových vozidel | sobota a neděle 10:00–16:30 | ukázky jízd historických lokomotiv, provoz točny | vstupné

■ Muzeum Matice Svatokopecké | sobota 12:00–17:00, neděle 10:00–17:00

■ Muzeum moderního umění | sobota a neděle 10:00–18:00 | Proletím stoletím s uměním: program pro děti ke stálé expozici Století relativity | Selfie pro plakát: vyfoťte se na výstavě Vnitřní okruh a sdílejte na sociálních sítích s hashtagem #muzeumumeni…

■ Parní čerpací vodárna ve Chválkovicích | sobota 9:00–15:00 | komentované prohlídky

■ Pöttingeum | sobota 14:00–17:00 | kaple s vitrážemi, aula

■ Radnice | sobota 10:00–16:00 | věž, kaple, obřadní síň, zasedací místnost a kancelář primátora, výstavy

■ Rocková Galerie – Metal s tebou | sobota 10:00–22:00 a neděle 10:00–15:00 | rockové LP, výstava plakátů

■ Sbor Prokopa Holého | sobota 9:00–13:00 | otevření černovírského kostela

■ Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc | sobota a neděle 9:30–18:00

■ Sloup Nejsvětější Trojice | sobota a neděle 9:00–17:00

■ Slovanské gymnázium Olomouc | sobota 9:00–13:00 | otevření nové budovy

■ Sluňákov | sobota a neděle 10:00–17:00 | výstava Netopýři

■ UP – Kaple Božího Těla | sobota 15:00–18:00 a neděle 10:00–18:00

■ UP – Lékařská fakulta, dostavba Teoretických ústavů | sobota 9:00–16:00 | vchod z ulice Hněvotínská

■ UP – Parkánové zahrady | sobota a neděle 7:00–19:00 | vchod Svatojakubskou uličkou z ul. Křížkovského

■ UP – Pedagogická fakulta | sobota 10:00–13:00 | nová aula, projekce videa o PdF

■ UP – Přírodovědecká fakulta | sobota a neděle 9:00–16:00 | výhled z terasy

■ UP – Tereziánská zbrojnice | sobota a neděle 9:00–16:00

■ UP – Umělecké centrum | sobota 15:00–18:00 a neděle 10:00–18:00 | nádvoří, parkán, gotická Židovská brána

■ Vědecká knihovna v Olomouci | sobota a neděle 9:00–16:00 | studovna historických fondů: představení nových přírůstků historického fondu a procesu restaurování starých tisků a rukopisů

■ Vila Primavesi | sobota 10:00–17:00 a neděle 10:00–15:00 | dobrovolné vstupné

■ Vlastivědné muzeum v Olomouci | sobota a neděle 9:00–18:00 | výstava Tváře Velké války, zpřístupnění salonku Františka Josefa I.

■ W7 | sobota 15:00–22:00 | komunitní centrum: Bajkazyl, Divadlo na cucky, Cirkus LeVitare a další na Wurmově 7 | 15:00, 15:30 a 16:00 komentované prohlídky | 16:00 odpoledne s Cirkusem LeVitare | 17:00 Kabaret na cucky | 18:00 vernisáž výstavy v Galerii W7 | 19:00 koncert Chilly Weather | 20:30 projekce filmu na lidský pohon

■ ZŠ Komenium Olomouc, 8.května 29 | sobota 9:00–12:00 | zpřístupněná vstupní hala s osmi mramorovými sloupy a malovaný novorenesanční slavnostní sál v 1. patře

■ Zimní stadion | sobota 10:00–15:00 | zázemí stadionu, tribuna, komentovaná prohlídka vždy v celou hodinu

■ Židovská obec Olomouc | neděle 10:00–17:00 | komentované prohlídky prostor Židovské obce Komenského 7, ukázky košer jídla, koncerty

Podobné články

Hvězda festivalu Uriah Heep chce černé ručníky a dvoukilové činky

Zajímavé požadavky musejí občas respektovat pořadatelé festivalů, kteří chtějí mít za headlinery hvězdy světové i české pop music. A to i ty, které zažily největší slávu již před mnoha lety. I když v sobotu nebude čekat členy slavné kapely Uriah Heep u olomouckého hotelu Clarion červený koberec a lahve nejluxusnějšího šampaňského, pár drobností si hodlá jedna z legend rockové hudby dopřát. Na festival Bounty Rock Cafe Open Air chce být řádně připravena.


Předchozí články

Zapište své dítě do centra pro předškoláky

Ještě do konce tohoto týdne mají rodiče možnost přihlásit své děti do jednoho ze tří center pro předškoláky, které provozuje DDM Praha 10 - Dům UM ve Strašnicích (Domeček), Uhříněvsi (Šikulka) a od 1....

Branický dvůr má nového nájemce. Zemský pivovar

Barokní budova dvora, která je ve špatném technickém stavu se dočká rekonstrukce. O tu se postará nový nájemce, Zemský pivovar.

Divadlo na Šantovce se loučí s prázdninami akcí pro děti

Divadlo na Šantovce připravilo pro děti bohatou rozlučku s prázdninami. Poslední prázdninový den si tak mohou kromě pohádky užít také žonglérský workshop nebo pohádkovou výtvarnou dílnu. Doprovodný pr...

Ředitel krematoria za války i za komunistů pomáhal, nyní po něm pojmenovali náměstí

Praha 10 nechala pojmenovat dosud bezejmenný park pod strašnickým krematoriem po Františku Suchém, bývalém řediteli krematoria. Tuto dosud málo známou osobnost českých dějin vybral úřad ve spolupráci ...

Ombudsmanka Šabatová nebo právník Choděra? Měly by se studentky zahalovat?

Oč jde v případu muslimských šátků a případu školy z Prahy 10? Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se postavila na stranu studentky ze Somálska, které Střední zdravotnická škola ve Vršovicích v Praz...

Tip na víkend: Vlakem z Řep do „Prokopáku“

Poslední prázdninový víkend si přímo říká o to si ho pořádně užít. Na výběr máte z mnoha akcí. Pokud ho ale chcete strávit v klidu třeba někde v přírodě, máme pro vás tip na výlet do Prokopského údolí...

Policisté museli jet k šílenému nálezu v popelnici v Orlické ulici

Hlídkat strážníků z Prahy 3 se nestačila divit. Když přijela ke kontejneru na plastový odpad, našla tam přes padesát krabů.

Nominujte památky Prahy 3 v soutěži DestinaCZe 2014

Hlasování o o NEJ misto Česka se prodlužuje až do 30. září. O tom, kdo zvítězí v druhém ročníku soutěže o nejlepší turistické atraktivity, stále můžete rozhodnout i vy.

V sobotu bude Praha plná běžců

Běh historickým centrem města se uskuteční 30. srpna. Startovat se bude ze Žlutých lázní v 19. hodin. Závod pro deset tisíc běžců odstartuje česká atletická královna Barbora Špotáková.

Konec prázdninových jízdních řádů

S koncem prázdnin přichází i konec prázdninových jízdních řádů. Spoje budou mít kratší intervaly, další tramvajové zastávky budou na znamení.

Třetí ročník soutěže "Dobrovolník roku Prahy 10" odstartoval

Radnice Prahy 10 odstartovala třetí ročník soutěže "Dobrovolník roku". Nominováni mohou být dobrovolníci, kteří pomáhají v sociálních službách, ve zdravotnictví, kultuře, sportu, v oblasti životního p...

Na výstavišti budou burácet Harleye

Pražské Výstaviště se po dva dny stane centrem příznivců legendárních motocyklů Harley. Od 29. do 30. srpna zde probíhají Prague Harley Days.

Cirkus bude! Již tuto sobotu na Harfě!

Mají vaše děti rády cirkus? Nemusíte čekat, až přijede právě k vám, ale můžete se na něj vypravit již tuto sobotu do nákupní galerie Harfa!

Balet Národního divadla má nové zázemí a taneční sál

Ve středu 27. 8. proběhlo slavnostní otevření nového baletního sálu a zázemí Národního divadla v historických prostorách Anenského areálu.

Další část Ústecké ulice projde rekonstrukcí

Práce začne 1. září a bude trvat dva měsíce. Po dokončení bude mít ulice nejen nový povrch, ale také renovovaný dělící pás.

Předpověď: Klíšťata na podzim znovu ohrozí vaše zdraví

Počasí, které meteorologové předpovídají na nadcházející týdny, může citelně zvýšit aktivitu klíšťat a tedy i hrozbu nákazy klíšťovou encefalitidou.

Tip na víkend - s vícerčaty do Parku Mirákulum!

Máte doma dvojčata, či vícerčata? Pak je určitě vezměte do Parku Mirákulum u Milovic! Poslední srpnovou sobotu se zde totiž koná akce Vícerčata v Mirákulu, na kterou budete mít vstup zdarma!

Ve Stromovce se našla otrávená návnada!

MÚ Prahy 7 vydal varování pro návštěvníky parku Stromovka a především pak majitele psů, ve které upozorňuje na nález „podezřelé a pravděpodobně otrávené“ návnady.

Znáte Modřany? Možná méně, než si myslíte

Pokud vás zajímá architektura a celkový historický vývoj míst, ve kterých v Praze žijete, neměli byste propást Vycházky Prahou s architektem Petrem Kučerou.

Hity světové i české filmové hudby rozezní Gong

Hudba z filmů Titanic, Fantomas, Mission, Star Wars, Piráti z Karibiku nebo Růžový panter zazní na koncertu Janáčkovy filharmnie v ostravském Gongu.

Dokument Století Miroslava Zikmunda uvidí jako první Zlíňané

Nový celovečerní okument Století Miroslava Zikmunda uvidí jako první Zlíňané. Snímek bude poprvé promítán v pondělí 1. září od 18 hodin ve Velkém kině. Legendární cestovatel bude u toho.

Taneční hrátky s Honzou Onderem

„Tanec může být hrou, při které se děti učí pracovat se svým tělem“, říká zkušený tanečník Stardance, který připravuje nový pořad na ČT Déčko pro děti.

Nicole Kidman bude každé ráno v cizím pokoji s cizím mužem

Když ztratíte paměť, jak poznáte, komu věřit? Christine se každé ráno probouzí někde jinde a s někým jiným.

Unikátní pohled do života Karla Čapka chystá Galerie Deset

Neznámé fotografie z dílny Karla Čapka, dopisy, ale i předměty, kterých se jeden z našich nejvýznamnějších spisovatelů a dramatiků sám dotýkal. To vše představí od 19. září do 19. října unikátní výsta...

Václav Pech se stal podruhé vítězem Barum Czech Rally

Průběžné vedení si běhěm celé Barum Rally bezpečně pohlídal Václav Pech (vůz Mini John Cooper Works S2000) a s téměř minutovým náskokem dokráčel po jedenácti letech ke druhému vítězství ve Zlíně a zís...

Bára Špotáková odstartovala běžecký závod v Praze

Olympijská vítězka zahájila v sobotu čtvrtý ročník desetikilometrového běhu pro deset tisíc běžců.

Kampaň Pomozte naplnit misky v útulcích startuje již 6. ročník

Aktuálně se v útulcích po celé České republice nacház přesí 7 000 psů a koček bez domova.

Na komíně v Holešovicích bude hnízdo sokola stěhovavého

Komín teplárny v Holešovicích se stane útočištěm dalšího, v Praze již třetího páru chráněného sokola stěhovavého. Ve spolupráci s Pražskou plynárenskou zde hnízdní budku umístili odborníci z České spo...

Jahodnický Spar na dva dny zavírá, otevře jako Albert

Supermarket Spar, který se nachází na Českobrodské ulici na Jahodnici, na začátku září na dva dny zavře, aby se přeměnil na Albert. Dnes je jeho sortiment omezený, nabízí však zásadní slevy.

Tak chutná v Krymské...

Smažené patizony, pravý maďarský guláš na pálence či švestkové knedlíky... Poslední prázdninovou sobotu se uskutečnil v pražských Vršovicích první ročník Krymské pánve, soutěže místních podniků o nejl...

Sobotní atmosféra na Prague Harley Days 2014

Sobotní atmosféra na Prague Harley Days 2014

Se začátkem školního roku strážníci opět zahájí dohled u přechodů

Nejen na počátku školního roku 2014/2015, ale i po celý jeho zbytek budou strážníci Městské policie Zlín dohlížet na bezpečnou cestu dětí do vybraných školních zařízení.

Olomoucké školy přivítaly prvňáčky v opravených budovách

Ve znamení změn a příjemných novinek začal školní rok 2014/2015 ve většině olomouckých škol. Žáci se mohou těšit na opravené třídy, nová hřiště i tělocvičnu. Dvě základní školy mají zateplené fasády a...

Změřte síly ve fotbale! Již tuto sobotu v Kyjích!

Praha 14 pořádá tradičně a pravidelně soutěže o pohár starosty, zejména v tenise a také v malém fotbale. Další fotbalový turnaj se koná již tuto sobotu, ale mění čas zahájení!

Landscape: Největší festival v Praze?

Tři sta. Taková je průměrná denní návštěvnost v prostoru Nákladového nádraží na pražském Žižkově. A ta ve dnech, kdy se zde konají společenské a kulturní akce, stoupá několikanásobně.

Den domácích mazlíčků na náměstí Jiřího z Poděbrad

4. října se slaví světový den zvířat jako připomenutí svátku jejich patrona svatého Františka z Assisi. Připomínat se bude také oslavou všech zvířat na "Jiřáku".

Oslavte Den českého piva na Žižkově

Po velmi úspěšném pilotním ročníku, uspořádá i letos Český svaz pivovarů a sladoven Den českého piva – celonárodní svátek všech milovníků tohoto moku.

Praha 8 podpoří tým, který pomáhá rodinám ve složité sociální situaci

Radnice daruje Českému centru pro sanaci rodiny finanční dar. Podpoří tak mobilní tým, který navštěvuje a pomáhá rodinám ve složitých sociálních situacích.

Všichni prvňáci Prahy 10 dostávají Čapkovu Dášeňku

Prvního září je významný den hlavně pro nejmenší školáky, protože jím začíná nejen nový školní rok, ale celá etapa života. K této příležitosti se radnice rozhodla knihou Dášeňka čili život štěněte od ...

Senioři, vyzkoušíte Sportiádu?

V sobotu 6. září proběhnou v areálu gymnázia Nad Štolou sportovní hry pro seniory s názvem Sportiáda.

Tip na výstavu: Jak se jezdilo v Praze za 2. světové války

Muzeum městské hromadné dopravy dnes 1.9. zahájilo výstavu, která připomene veřejnosti provoz v Praze za 2. světové války. Veřejnost si bude moct prohlédnout expozici už tento víkend.

Nechte děti rozloučit se s prázdninami!

Začátek září asi nepatří mezi období, které by děti extra milovaly. Návrat do školních lavic asi málokdo vítá. Zpříjemnit jim však tento čas můžete díky akcím, na kterých se děti loučí s prázdninami a...

Volejbalová škola Praha přijme 100 nových dětí

Projekt Volejbalová škola se zaměřuje na děti, které nebyly z různých důvodů přijaty do jiných sportovních klubů. Nyní přijímá nové členy.

Divadlo ABC málem kvůli dešti přišlo o sezónu

Hned dvakrát zatopila voda z přívalového deště prostory Divadla ABC. Způsobila několika milionové škody a ohrozila začátek letošní sezóny. Škody se ale podařilo napravit včas a divadlo začne 8. září h...

Praha 7 slaví 130. výročí

Letošní podzim bude na Praze 7 ve znamení vyvrcholení oslav 130. výročí připojení Holešovic-Buben k Praze jako sedmé městské části. Ta má přes všechny možné reorganizace a změny v městských obvodech t...

Pražské firmy mohou od města získat až 200 tisíc korun

Hlavní město bude prostřednictvím takzvaných inovačních voucherů již potřetí dotovat zdokonalování produktů, procesů a služeb soukromých firem. Hodnota jednotlivého voucheru se bude pohybovat v rozmez...

Hloubětínská školka vstoupila do dalšího školního roku v novém

Hloubětínská mateřská škola v ulici Zelenečská byla celé prázdniny zavřená a neuskutečnil se zde ani jeden týden provozu. Rodiče, kteří sem dnes přivedli své děti, mohli vidět proč. Školka totiž dosta...

Praha dává prvňáčkům bezpečnostní balíčky

Všichni pražští prvňáčci dostanou od hlavního města bezpečnostní balíček obsahující reflexní vestu s potiskem, sadu reflexních samolepek a dětský reflexní přívěsek na klíče. Celkem 15 300 kusů balíčků...

Přijďte ochutnat víno na tradiční Trojské vinobraní

Na nádvoří a zahradách zámku Trója si můžete v sobotu 13. září vychutnat různorodost chutí vína a burčáku. A nejen to – program Trojského vinobraní je velmi pestrý.

Začíná nová výstava v Chodovské tvrzi

Chodovská tvrz chystá novou výstavu. Návštěvníci se tentokrát budou moci seznámit s tvorbou Táni Macholdová a Radovana Paucha.

Následující články

První školní veterinární klinika je v Praze

V Praze se včera otevřela vůbec první školní veterinární klinika, ve které budou studenti vykonávat praxi.

Senioři získají informace jak čelit kriminalitě

I v letošním roce pořádá radnice Prahy 7 ve spolupráci s Městskou policií Hl. m. Prahy Seniorskou akademii, která je zaměřena na prohloubení znalostí v oblasti prevence kriminality. Přednášky se konaj...

Kam vyrazit v září s dětmi

Jako každoročně je září nabito programem pro děti. Přinášíme přehled nejdůležitějších akcí pro lepší orientaci.

Praha má první školní veterinární kliniku

V rámci zahájení nového školního roku byla v Praze 1 otevřena vůbec první školní veterinární klinika, která bude sloužit veřejnosti.

V sobotu můžete navštívit jinak nepřístupné památky

Návrat ke kořenům je národní téma letošního ročníku Dnů Evropského dědictví (European Heritage Days, EHD), které proběhnou ve dnech 6. až 14. září. V jejich rámci může nejširší veřejnost navštívit řad...

Jak vyhrát jízdní kolo? Učit se!

To, že se mají děti dobře učit, jim opakujeme neustále. Radnice Prahy 21 se jejich studijní píli pokusí podpořit ještě soutěží o skvělé jízdní kolo!

V září mohou děti sportovat zdarma

Během září budou mít děti všech věkových kategorií možnost navštívit řadu sportovních klubů, aby si v rámci Měsíce náborů vyzkoušely příslušnou aktivitu. Cílem akce je dostat děti od počítače a otevří...

Dnes po poledni na Klíčově hořelo! Požár likvidovala čtyřicítka hasičů!

Dnes 2.září došlo v ulici Čakovická vedle garáží Klíčov k požáru. Ten přijelo zvládnout na 40 hasičů z celé Prahy. To se nakonec podařilo, žádná oběť požáru nebyla nalezena.

FOTOGALERIE: Nová sezóna Národního divadla začala

V pondělí 1. září v 15 hodin odstartovala na piazzetě Národního divadla nová sezóna. I přes nepřízeň počasí dorazila spousta lidí. Pokud jste se zahájení nemohli zúčastnit, prohlédněte si alespoň foto...

Volejbalová škola přijme nováčky. Místo má pro 100 dětí

Projekt Volejbalová škola se zaměřuje na děti, které nebyly z různých důvodů přijaty do jiných sportovních klubů. Nyní přijímá nové členy.

Kontrola hospod kvůli mladistvým dopadla úspěšně

Městská policie kontrolovala alkohol u mladistvých. Akce skončila úspěšně, přistižen byl pouze jeden mladík.

Odstartoval Měsíc náboru do sportovních klubů

I Praha 3 letos vyhlásila září Měsícem náboru do sportovních klubů. Zve především rodiče s dětmi do sportovních oddílů, aby vybrali pro své ratolesti ty nejvhodnější mimoškolní kroužky.

Výstava Reynkova a Chagallova díla bude prodloužena

Obrovský zájem o společnou expozici díla Bohuslava Reynka a Marca Chagalla, která zdobí prostory Valdštejnské jízdárny, přiměl organizátory k posunutí termínu zakončení výstavy.

Sobotní dopravní omezení

Už 6. září zaplní ulice Prahy 7 500 běžců z celého světa, aby si nejen zasoutěžili, ale aby se také proběhli krásným městem.

Na Pankráci se utkají hasiči o titul Iron Fireman

V sobotu 6. září se na Pankráci utkají při soutěži IRON FIREMAN nejlepší hasiči z celé ČR v atraktivní modifikaci závodu TFA. Akce se koná od 10.00 hodin mezi budovou CITY EMPIRIA a nákupním centrem A...

Sportovní odpoledne plné zábavy pro celou rodinu v Juklíku

V pátek 5. září se mohou vaše děti proměnit v malé opičky a užít si spoustu zábavy v nové tělocvičně Monkey´s Gym, která byla navržena speciálně pro děti. Nebo si raději zdarma zaplavou pod dohledem z...

V Ďáblicích a Čimicích jsou nové fitness parky

V Praze 8 vznikla dvě nová místa, kde si můžete na čerstvém vzduchu zacvičit. Fitness parky vyrostly během prázdnin.

Závody v sekání kosou proběhnou ve Vinoři

Sekáte svou zahradu sekačkou, nebo postaru kosou? Pokud jste v sekání kosou zběhlí, můžete se zúčastnit závodu v této dovednosti Vinořská posvícenská kosa.

Veřejné projednávání zakončí společná procházka

Chcete ovlivnit prostředí, ve kterém žijete? Na Praze 14 máte nyní možnost zúčastnit se veřejného projednávání a vyjádřit se tak k určitým problémům! Vypsány jsou dokonce tři termíny!

Jahodnický Albert nezačal právě nejlépe

Dlouhé fronty, mnohem méně sortimentu a často dražší zboží - to je smutná realita nového obchodu Albert, který se zde otevřel na místě původního Sparu.

Olomouc bude mít svého městského architekta

Radní města na svém posledním jednání schválili změnu v organizaci odboru koncepce a rozvoje magistrátu. Návrh přeložený nově jmenovaným vedoucím vychází z koncepce, se kterou uspěl v nedávném výběrov...

Bílé dresy nechceme, vzkazují hokejoví fanoušci

Na začátku září představil hokejový klub PSG Zlín nové dresy na sezonu 2014/2015. Kromě klasické žluto-modré kombinace se mezi jako třetí varianta objevil bílý dres.

Ostravští strážníci nedali soupeřům v parkúru šanci

Tři soutěžní discipliny a tři výhry ostravských strážníků. Tak vypadalo mezinárodní soutěžní setkání jízdních policií.

Přijďte na prohlídku bývalého Penzionu Malešice

Přijďte se podívat, jak se mění bytový dům Malešice, který právě prochází kompletní přestavbou. V září se otevře veřejnosti hned dvakrát.

Zooškolka Kodymka hlásí posledních pár volných míst

Dětský klub Kodymka, který zároveň funguje jako škola, přijme posledních pár dětí. Pro ty je zajištěn program v blízkosti přírody. Ve školce je k dispozici mnoho zvířat, malé žáky ale potká i hudební ...

Živnostníci ušetří na jednom nájemném

Letní období je pro obchodníky většinou spojeno s výrazně nižšími tržbami. Radnice Prahy 7 se proto zdejším živnostníkům a podnikatelům rozhodla pomoci tím, že jim odpustí srpnové nájemné.

Radnice investovala do oprav škol. Přes dvacet milionů

Radnice Prahy 2 během prázdnin nechala zrekonstruovat čtyři mateřské a pět základních škol. Celkové náklady na opravy přišly radnici na 21 241 930 korun.

V jakých restauracích si nezapálíte?

Patříte mezi ty, kterým vadí kouření u jídla? Podívejte se, kde si v restauraci v centru pochutnáte bez zápachu cigaretového kouře.

Na nábřeží se můžete pobavit i fandit běžcům

V podvečer v sobotu 6. září se bude v pražských ulicích konat již devatenáctý ročník běžeckého závodu Birell Grand Prix Praha.

Běžci v sobotu omezí dopravu v centru

V sobotu 6. září se uskuteční tradiční „Grand Prix Praha“. Akce bude v době od 18 do 21 hodin doprovázena dopravními opatřeními. Pro zajištění bezpečnosti provozu i závodníků je povolena uzavírka na t...

Jednička chce nařídit hospodám a barům, kdy mají zavřít

Radnice první městské části dlouhodobě bojuje proti rušení nočního klidu. Zejména v okolí barů a restaurací. Radní začátkem září přišli s řešením – chce některým restauracím vyhláškou nařídit, aby zav...

Akce pro všechny generace

V sobotu 6. září se chystá festival s názvem Září(me) aneb akčně mezigeneračně. Festival je veden pod záštitu starosty Prahy 4 a jeho cílem je nabídnout zajímavý program napříč generacemi.

Sportovní odpoledne plné zábavy pro celou rodinu

Děti si mohou hrát a rodiče si zatím odpočinou při dobré kávě. To vše vás čeká v pátek 5. září na Sportovním odpoledni v pražském Baby Clubu Juklík. Vstup je zdarma!

Přihlašte své zvíře do fotosoutěže Mazlíčci Prahy 3

V rámci akce Den domácích mazlíčků, která bude 4. října na náměstí Jiřího z Poděbrad, připravila městská část Praha 3 soutěž o nejkrásnějšího čtyřnohého člena rodiny.

Dvořákovu Prahu zahájí Česká filharmonie

Na dvě desítky koncertů oslavujících genia našeho největšího skladatele nabídne již od příštího týdne mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha.

Festival netradičních chuťových kombinací se blíží

První víkend v říjnu si neplánujte žádnou hostinu a vyrazte mezi lidi. 4. - 5. 10. 2014 se budou na Piazza Domino na pražském Andělu servírovat neobvyklé chuťově zážitky .

Na divadelního Caligulu i na fotbalové představení za dobrovolné vstupné!

Divadelní Agentura Globus zahájila v loňské divadelní sezoně pravidelnou a dlouhodobou spolupráci s nuselským Divadlem bez hranic a pro nadcházející sezonu připravila několik velmi zajímavých premiér ...

Chcete překonat rekord v hromadné hře na kytaru?

V polovině měsíce se koná Street Happening of Karlin. Akce, na které se bude hrát, zpívat a tančit, by se měla stát také příležitostí pro překonání rekordu v hromadné hře na kytaru. Můžete se zúčastni...

Přijďte na rock do Hoffmanova mlýna! Čeká vás pivo zdarma!

Pokud máte rádi rock, nezapomeňte se podívat v sobotu do Hoffmanova mlýna ve Vinoři. Trsat zde totiž můžete na pravé rockotéce s poetickým názvem Rocková pípa! Pivo zdarma je pak příjemným lákadlem na...

Trénovat volejbal mohou děti i ve Vinoři

Září je tradičně měsícem, kdy probíhají nábory do různých kroužků a sportovních klubů. Nábor pořádá také volejbalový klub ve Vinoři.

Trénovat volejbal mohou děti i ve Vinoři

Září je tradičně měsícem, kdy probíhají nábory do různých kroužků a sportovních klubů. Nábor pořádá také volejbalový klub ve Vinoři.

Rozloučit se s prázdninami můžete také v Běchovicích

I v Běchovicích mohou děti do začátku školního roku vyrazit veseleji. Koná se zde rozloučení s prázdninami , na kterém se děti pobaví a zasoutěží si.

Vlastivědné muzeum představí Tváře velké války

Ve čtvrtek 4. září 2014 v 16 hodin přivítá Vlastivědné muzeum v Olomouci posledního rakouského císaře Karla I., který slavnostně otevře unikátní výstavu Tváře Velké války. Tento výstavní projekt, kter...

Bezruči zahajují sezónu Ztráty a nálezy

Sezóna Ztráty a nálezy v Divadle Petra Bezruče nabídne celkem pět premiér. Předplatné obsahuje světovou premiéru, literární bestseller i velké dramatické klasiky. Název sezóny se netýká pouze témat pr...

Filmový festival Ekofilm bude věnován vodě

Bude to jako plavba na dlouhou trať. Začne 2. a skončí 5. října. Za tu dobu návštěvníci spatří 100 filmů a zažijí bohatý doprovodný program. Zkrátka, festival Ekofilm se blíží. Připlouvá na vlně nadše...

Běh, koně i divadlo

Nechte děti vyběhat na víkendovém závodu Běh babím létem. Závodit se bude v sobotu 13. září v Divoké Šárce. V rámci běhu budou pro děti připraveny i doprovodné akce. Startovné se neplatí.

Dobré jídlo a pití. To je festival Foodparade

Již tento víkend se v zahradách trojského zámku koná 4. ročník festivalu Foodparade. Pokud se chcete dobře najíst, napít i pobavit je to zaručený tip jak strávit víkendové dny.

Bylinky, koření a čaje opět provoní Jiřák

V pátek 5. září od 8 do 18 hod a v sobotu 6. září od 8 do 14 hod chystá farmářské tržiště „Jiřák“ slavnost „Bylinky, koření a čaje“. Kromě bylinek všeho druhu bude na místě specialistka na fytoterapii...

Miroslav Zikmund zavzpomíná v Technickém muzeu

Mimořádnou událostí dnešního dne je setkání s Miroslavem Zikmundem, které se uskuteční ve 14 hodin v Národním technickém muzeu na Letné.

Zajímá vás budoucnost města? Auto*Mat zve na předvolební debaty

Jak bude vypadat veřejný prostor v Praze? Jak to bude v budoucnu s veřejnou dopravou? Odpovědi na tyto a další otázky dostanete na sérii čtyř tématických předvolebních debat s kandidáty z nejvyšších p...

Články abecedně vzestupné

Dnešek je Světovým dnem diabetu

Náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví Ivan Kabický dnes předal ocenění deseti osobám za významný přínos ke zkvalitnění života lidí s diabetem. Toto ocenění uděluje každoročn...

Dnešní benefiční aukce v Portheimce nabídne grafické listy

Dnes, ve čtvrtek 23. 10. , se ve smíchovské Galerii Portheimka uskuteční benefiční aukce originálních grafických listů. Jejich autory jsou Adolf Born, Jiří Anderle, Vladimír Suchánek, František Hodons...

Dnešní jednání zastupitelů můžete od jedné sledovat i na internetu

Dnes od 13 hodin bude probíhat na radnici desáté městské části poslední předprázdninové zastupitelstvo. Kromě osobní účasti mohou zájemci sledovat přenos i přes internet, a to z radniční stránky www.p...

Dnešní Kubáň přinese losování bytů i Lenku Dusilovou

Tradiční Vánoční trhy s bohatým programem byly v Praze 10 letos zahájeny v sobotu 1. prosince na Kubánském náměstí a potrvají až do 22. prosince. Předvánoční atmosféru umocnilo i slavnostní rozsvícení...

Dnešní lyžařské závody se ruší, sezona na zlínském svahu končí

Všechny plánované akce na lyžařském svahu ve Zlíně musely být kvůli špatným sněhovým podmínkám zrušeny. Konat se nemůže ani druhé kolo závodů o pohár primátora města Zlína, které se mělo jet dnes (15....

Dnešní očekávané pražské události

Přinášíme vám plánované vybrané události dnešního dne, tak jak je uvádí ČTK. Dnes bude především jednat Rada hlavního města, zastupitelstvo Prahy 10 a bude tisková konference Pirátů k představení nové...

Dnešní přednáška o zdravých potravinách

Dnešní zastupitelstvo se bude zabývat i povodněmi

Zastupitelé na svém pondělním zasedání 24. června budou jednat o řadě důležitých témat, ale hned prvním bodem jsou povodně a jejich následky. Online přenos přenáší radnice i přes internet.

Dny americké kultury v Ostravě

Dny architektury oživí Holešovice

Tokovo, nová radnice Prahy 7, DOX, bývalé Elektrické podniky na Vltavské, ale rovněž emblém brutalismu v české architektuře - budova Rosmarin, někdejší sídlo Vodních staveb... Pražské Holešovice nabíd...

Články abecedně sestupně

Dny horské cyklistiky přiblíží krásy Valašska

Valašské kopce v okolí Velkých Karlovic se na přelomu června a července stanou dejištěm tradiční akce pro milovníky náročné cykloturistiky v kopcovitých terénech. Program „Specialized Dny horské cykli...

Dny hmyzožravců v Zoo Praha

O tomto víkendu (22. a 23. července) si na své v Zoo Praha přijdou všichni milovníci netradičních pokrmů. Podávat se zde budou ty nejvybranější pochoutky z hmyzu. Na již tradičních Dnech hmyzožravců b...

Dny fitness s Česko se hýbe – 3 dny plné sportu a vstup do 200 sportovišť po celé ČR zdarma!

Téměř dvě stovky fitness center a sportovních zařízení z celé České republiky se zapojilo do akce Dny fitness s Česko se hýbe. Od 25. do 27. září tady na vás čeká bohatý doprovodný program a zdarma si...

Dny fitness 2014 i na „desítce“

Rozhýbejte své tělo ve fitness centru! Ve čtvrtek 25. září startuje čtvrtý ročník největší tuzemské fitness akce, která se koná v rámci projektu „Česko se hýbe“. Do letošních dnů otevřených dveří se z...

Dny evropského filmu začínají již zítra

Během 18. ročníku festivalu se v týdnu od 14. do 21. dubna návštěvníkům kin Lucerna a Světozor představí 40 filmů z 25 evropských zemí.

Dny evropského dědictví: Navštivte zdarma muzeum na Florenci, Výtoni nebo ve Ctěnicích

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu s názvem Dny evropského dědictví dne 15. září . Pro letošní rok je hlavní téma: „Památky v novém světle“. V rámci Dnů evropského dědictví bude vstup d...

Dny evropského dědictví: Navštivte zdarma muzeum na Florenci, Výtoni nebo ve Ctěnicích

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu s názvem Dny evropského dědictví dne 15. září . Pro letošní rok je hlavní téma: „Památky v novém světle“. V rámci Dnů evropského dědictví bude vstup d...

Dny evropského dědictví začínají v Praze 2 už příští sobotu

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Me...

Dny evropského dědictví v Olomouci začínají

Dny evropského dědictví (DED) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístup...

Dny evropského dědictví uzavře úterní koncert v kostele ve Vršovicích

V rámci Dnů evropského dědictví se rozhodla Městská část Praha 10 v průběhu měsíce září zpřístupnit 11 památek veřejnosti zdarma. Poprvé se tak letos návštěvníci mohli podívat třeba do Vinohradské voz...