Pivovar Staropramen zve na tradiční Výčep pod komínem. Akce, která se pravidelně koná už od roku 2017, se tentokrát uskuteční v předvánočním čase. Brány smíchovského pivovaru se lidem otevřou 12. prosince od 17.00 do 20.00 hodin.
Od 2. listopadu dochází k trvalým změnám v autobusové dopravě zejména v severní části Prahy. Hlavním důvodem změn je potřeba posílení v oblasti Starých Letňan (kratšími intervaly a nasazením kloubových vozů na všechny spoje linky 158) a také nové zástavby ve Kbelích v okolí zastávky Valcha (posílením linky 159).
Získejte i vy, alespoň na jeden večer, superschopnost cestovat krajinami obrazů proti toku času. Cestujte do Paříže v její zlaté éře, za láskou a za tajemstvím. Díky nejmodernějším animačním technologiím zažijte v Divadle Hybernia magický příběh mladého newyorského výtvarníka.
S oblíbeným a úspěšným hercem a režisérem Jiřím Mádlem jsem se bavil o jeho novém filmu Vlny, který měl před pár dny úspěšnou premiéru na karlovarském festivalu, ale také o jeho vztahu k Praze, k parku Jezerka, o jeho zahraničním studiu, letošní dovolené a také o jeho synovi Františkovi.
K celostátnímu termínu změn jízdních řádů dochází k drobným trvalým úpravám vybraných příměstských a regionálních autobusových linek PID, které vzešly z podnětů a připomínek jednotlivých měst a obcí nebo na základě vyhodnocení provozu či reakcí cestující veřejnosti.
Spolumajitel studia ADR, architekt Petr Kolář, se důrazně ohradil proti informacím šířeným skupinou aktivistů z Prahy 5, že stavební práce probíhající v Tiché ulici na pražském Smíchově jsou necitlivé a ničí historicky významnou budovu. Celý architektonický záměr, který osobně zpracoval, je podle něj přesným opakem toho, jak je zmíněnou skupinou prezentován: jedná se o úpravy, které veškerou historickou i architektonickou hodnotu této lokality nejen zachovají, ale ještě více posílí.
V sobotu 23. září se na Kubánském náměstí uskuteční festival pro všechny milovníky zlatavého moku. První ročník festivalu Desítka na Desítce zaznamenal mezi návštěvníky ohromný úspěch. Druhý ročník bude pokračovat v jeho šlépějích. Na návštěvníky čeká 12 minipivovarů, bezpočet stánků s vybranými delikatesami a skvělá hudba.
Česká metropole ožije o nadcházející neděli 13. srpna florbalem. Na Výstavišti v Holešovicích se bude konat v pořadí již pátý turnaj Street Floorball League. Kromě florbalových bitev pod širým nebem nabídne spoustu doprovodného programu a také zábavy pro všechny návštěvníky turisticky velmi lákavé oblasti Prahy.
Z důvodu opravy komunikace dochází podle Dopravního podniku Praha od soboty 20. května 2023 (od zahájení denního provozu) do odvolání (předpoklad 2 týdny) k dočasné změně trasy a zastávek autobusů mezi Ďáblicemi a Čakovicemi. Dotčená autobusová linka 202.
Stojí na místě, kde se centrum metropole přelévá na Žižkov a je jednoduše nepřehlédnutelný. Nestarší český mrakodrap, desítky let známý jako Dům odborových svazů, vstupuje do nové éry s ambiciózním projektem. Radosti i strasti s domem Radost popisuje v podcastu jeho manažer Tomáš Kašpar.
Relativně mladá značka Vinohradského pivovaru má za sebou úspěšnou dekádu existence. Pražský pivovar byl už před třemi lety na hranici výstavu, a tak se pivovar navzdory covidu i energetické krizi významně rozrostl. Proč je nový pivovar v obci Káraný a v čem je unikátní popisuje v podcastu Na jedno výrobní ředitel Dan Hojdar.
Piplavou a místy až detektivní práci provádí historik, zakladatel Muzea cenných papírů a obyvatel Nuslí Rudolf Píša. Dal si totiž předsevzetí, že podrobně sepíše historii nuselských domů, jejich obyvatel i místních podnikatelů.
Podle radnice Prahy 3 se i letos zájemci dočkají masopustního reje, který se bude konat v sobotu 18. února nejen na náměstí Jiřího z Poděbrad, kam se po zimní pauze vrátí tradiční farmářské trhy.
V aktuálně končícím volebním období byl místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09) zodpovědný za majetek a kulturu v nejlidnatější části hlavního města. Naší Prahu 4 proto zajímalo, co se v těchto oblastech změnilo, čeho se povedlo dosáhnout a jaké nové projekty jsou připraveny.
Změny, které budou v Čakovicích probíhat v termínu 2.7.-11.7. se dotknou linek 110, 136, 140, 158, 166, 185, 202, 351, 911 a 915. Bude zavedená náhradní autobusová doprava.
Začínal jako analytik cenných papírů a v současné době se specializuje na prodej (divestice) a nákup firem. Mimo jiné pro zahraničního klienta vyhledává ke koupi specifické domácí firmy z oblasti IT služeb. Bude tak zřejmě částečně podepsán pod zrozením velkého evropského hráče v blíže nespecifikovaném oboru podnikání.
Covidová pandemie ukázala, jak jsou po Praze nelogicky rozmístěna různá sportoviště a oddechové zóny, ve kterých by si lidé mohli zasportovat nebo se jen procházet. To tvrdí radní Prahy 5 David Dušek (STAN) a chce proto iniciovat změnu.
Více než 40 minipivovarů z celé ČR se sejde na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine v sobotu 5. března v pražském Kongresovém centru. Finančně i vlastní účastí ji podpoří Plzeňský Prazdroj a Rodinný pivovar Bernard. Hlavní město Praha poskytne prostory Kongresového centra.
Na postu vrchního sládka došlo ve Staropramenu letos ke změně a nyní odpovídá za špičkovou kvalitu smíchovského piva Jan Špaček. A svou práci dělá více než dobře, což nedávno potvrdil nevídaný triumf v degustačních soutěžích.
V Jinonickém zámečku nedaleko metra Nové Butovice probíhá čilý stavební ruch. Za pečlivého dozoru památkářů zde vzniká jeden z nejzajímavějších českých projektů záchrany národní kulturní památky.
Těžko bychom hledali typické pražské vánoční tradice. Hodně jich přinesli do Prahy venkovští lidé po zániku poddanství a roboty. Je proto dnešní doba adventní a vánoční v hlavním městě podobná té třeba z 19. století? Vydejte se s námi do historie, kdy ještě zamrzávala Vltava, a vánoční stromeček stál jen v rodinách bohatých měšťanů.
Dvě tramvaje T2, které zrestaurovala společnost EKOVA, jsou skoro připravené na uvedení do provozu, Pražané se mohou touto historickou lahůdkou projet od března na nostalgické lince č. 23. (Více exkluzivních foto na FB: časopis Naše Praha od našeho četnáře pana Karla.)
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival se bude letos konat na Rašínově nábřeží už posedmé. Proběhne 14. a 15. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni. Návštěvníci se kromě 55 tuzemských minipivovarů mohou těšit i na 20 stánků s pochutinami hodícími se k pivu a na bohatý hudební program.
V pivovaru v Čížové na Písecku uvařili pivo z recyklované vody z pražské čistírn odpadních vod. Je to první pivovar v Česku a a jeden z mála na světě, který se o to pokusil. Nejde Ale o vodu, která vyšla hned po vyčištění z čistírny. Lidé z Veolie vodu upravili kombinací membránových technologií a úpravou na aktivním uhlí.
Andělský pivovar, místo, kde se vůně jídla krásně skloubí s chutí piva, začíná psát pátý měsíc své existence. Spolumajitel pivovaru Milan Rejholec může být zatím spokojený, ale na pověstných růžích neusíná.
Nový pivovar s restaurací mají od ledna Pražané k dispozici v Lidické ulici v Praze 5. Pokud se v Andělském pivovaru zastavíte, kromě zajímavého sklepního interiéru včetně pivovarské varny vás uchvátí pěnivé speciály, které nejen v Praze, ale zřejmě na celém světě nikde jinde na stůl nedostanete!
Etablovaná kapela Dymytry, známá i nerockovému publiku vystupováním výlučně v maskách původně z dílen Národního divadla (v baletu ND navíc „Dymo“ léta tančil), je již patnáct let postavena nejen metalové muzice, ale i na výpravné jevištní show světové kvality. Naše Praha zjišťovala, co dalšího člověčího z pod masky kapelníka Jiřího „Dymo“ Urbana vykukuje.
Přes 70 stánků bude na Rašínově nábřeží během šestého ročníku dvoudenního degustačního festivalu Pivo na Náplavce. Ten proběhne 15. a 16. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni.
Nabízíme vám unikátní historické fotografie, jejichž autor a současně komentátor zůstane asi navždy neodhalen. Ponořte se s ním do časů první republiky a dále do „pravěku“ a nechte se dojmout dobovým obrazem i slovem.
Na přelomu září a října, o víkendu 30. 9. a 1.10., se opět otevřou dveře a vrata jindy zavřených budov, jak těch starých, tajemných a pozapomenutých, tak i těch nejnovějších, plných nových technologií a tvořících nové dominanty měst. Pořádající spolek KRUH kladoucí důraz na kvalitní současnou architekturu si jako inspiraci pro letošní sedmý ročník zvolil téma vody, lidí a města.
Letní kino Černošice již popáté oživí závěr letních prázdnin od 24. do 27. srpna v Parku Berounka. Letošní program uvede rodinný pohádkový příběh Kuky se vrací, šokující životopisný thriller Snowden, snímek Quentina Tarantina Osm hrozných či věčnou českou komedii Marečku, podejte mi pero! Každý večer bude zahájen krátkými studentskými předfilmy. Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21:00.
Výborná atmosféra, dobrá zábava a zapojení dětí do vytvoření rekordu – to jsou letošní Beskydské rekordy, které doplnil gastrofestival. Zámecké náměstí i prostory frýdeckého zámku tak ožily dvěma akcemi, které se dobře doplňovaly.
Letní hudební open air festival s přehlídkou dvou desítek minipivovarů Pivopění se uskuteční v sobotu 5. srpna od 12.30 v areálu textilky ve Staroměstské ulici ve Frýdku. Akce je součástí oslav 750. výročí Frýdku-Místku a vstup na ni je zdarma.
Dům U Voříkovských v Liliové ulici 219/5, který bude od letošního podzimu sloužit jako pracoviště Národního památkového ústavu. Má v pátek 28. července otevřeno od 14 do 19 hodin, poslední komentovaná prohlídka začíná v 18 hodin.
Piva 50 malých a mini českých pivovarů degustovaná výhradně ze skla, k tomu příležitostná várka světlého ležáku Vltavské ouško od nejoblíbenějšího pivovaru loňského ročníku festivalu, spousta skvělé muziky a také všemožné dobroty nejen z farmářského tržiště, které bude na festival navazovat. To vše čeká návštěvníky pátého ročníku Piva na Náplavce v centru Prahy. Konat se bude 16. a 17. června.
Festival Praha pije víno přivede do Prahy již počtvrté nejlepší výrobce autentických vín. I letos budete moct ochutnat vína od 70 vinařů z mnoha zemí. Stejně jako loni se bude degustace konat v historických prostorách Novoměstské radnice.
Jiří Galda sbírá poštovní známky, pohlednice, staré dokumenty a ručně psané knihy. V Hospůdce na Zelené vytvořil sběratelský klub, v němž se každé úterý potkávají sběratelé z Frýdku-Místku a okolí.
Než ale dojde k nějaké změně, uplyne v Botiči, který hranice areálu omývá, ještě hodně vody. Pozemky pivovaru v trojúhelníku mezi Bělehradskou, Otakarovou a Křesomyslovou ulicí získala v lednu investiční skupina Penta, která má v těchto dnech zahájit jednání s radnicí Prahy 4.
Místek byl na konci předminulého a v první třetině minulého století poměrně výstavným, i když přece jen poměrně malým městem. Přesto v něm působily textilní továrny a desítky drobných i větších živnostníků.
Frýdek a Místek patřily k městům, které měly právo vařit pivo. Přísaha nově přijímaných frýdeckých šenkovních měšťanů svědčí o pozornosti, jakou naši předkové věnovali vaření piva: „Já níže podepsaný přísahám Pánu Bohu všemohúcímu, Blahoslavenej a bez poškvrny počatej Panně Marii, Mateři Boží a všem milým Božím svatým tak jakož jsem já od slavného magistrátu svolení vařiti pivo dostal, že ve všech věcech podle předpisův a nařízení vařiti pivo budu a zavazuji se všechna dobra v městským pivovaře držeti.
Letní zahrádka v příjemné zeleni vybízí k posezení u piva. A protože majitel je sportovní fanda, umístil i do venkovních prostor televizní obrazovky. Takže můžete fandit třeba fotbalistům.
V pátek 17. 6. od 14 do 22:00 a v sobotu 18. 6. od 10 do 22:00 přivítá náplavka pražského Rašínova nábřeží již čtvrtý ročník festivalu Pivo na Náplavce. Na 50 malých, mini a létajících (neboli kočovných) pivovarů přijede představit své nejlepší speciály, některé s sebou přivezou také vlastní limonády pro naše nejmenší nebo pro ty, kteří alkoholu neholdují.
Ve Frýdku si mohli pivaři vybírat z více než dvou desítek pivnic a hostinců. Lepší podniky se soustředily kolem náměstí, spodina chodila do putyk na okraji města.
Historie pivovarnictví v Kunraticích se začala psát někdy v průběhu 16. století. Pivovárek byl vlastněn kunratickou vrchností. V roce 1578, kdy je provoz pivovaru poprvé písemně doložen, vlastnili Kunratice Hýzrlové z Chodů.
Žáci ze Střední odborné školy lesnické Tvrdošín ze Slovenska absolvovali od 21. září do 9. října letošního roku v rámci programu Erasmus+ stáž na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku.
Ochutnejte všechna slavná bavorská piva z originálního mnichovského Oktoberfestu ve stejný den jako v návštěvníci v Německu přímo ve Žlutých lázních. Ušetříte nejen za cestu, ale i za pivo, protože ceny u nás budou poloviční.
Dalším místem, kde se v historii vařilo pivo na území Prahy 6 byl Suchdol. Zde ve Dvorské ulici stojí historická a dnes poněkud omšelá budova Brandejsova statku. A ačkoliv tomu dnes již nic nenasvědčuje i zde se pivo, kdysi vařilo.
Poslední červencový víkend vytáhněte svoji nejlepší havajskou košili. Stylově tak zapadnete mezi účastníky největšího a nejodvážnějšího ukulele festivalu pevninské Evropy. Začíná se v pátek cestou ukulele vláčkem na Karlštej, o víkendu rozezní tyto čtyřstrunné minikytary prostory Únětického pivovaru.
Naše putování po starých pivovarech nezačneme u toho nejstaršího, ale u toho který po určitý čas patřil svým výstavem k největším nejen v Praze ale i v rámci Střední Evropy. Řeč je o Akciovém parostrojním pivovaru a sladovně v Nuslích.
Již tento pátek 19. 6. od 14 do 22:00 a v sobotu 20. 6. od 10 do 22:00 přivítá náplavka pražského Rašínova nábřeží třetí ročník festivalu Pivo na Náplavce. 58 malých, mini a létajících (neboli kočovných) pivovarů přijede představit své nejlepší speciály, některé s sebou přivezou také vlastní limonády pro naše nejmenší nebo pro ty, kteří alkoholu neholdují.
Že musí být festival jen hudební a konat se daleko za branami hlavního města už dávno neplatí. Během letních měsíců se i Praha mění ve festivalové město. Popularitu navíc nabírají festivaly zaměřené na žaludky účastníků.
V prostorách Královské zahrady Pražského hradu se 12. a 13 června představí se svými pivy 70 minipivovarů. Dojde k tomu v rámci 4. ročníku Festivalu minipivovarů na Pražském hradě s podtitulem Pivo na hrad.
Čtvrtý ročník degustačního festivalu Pivo na hrad proběhne ve dnech 12. a 13. června v prostorách Královské zahrady Pražského hradu, na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem.
Objekt Dominikánského dvora v Braníku, který po dlouhá léta chátral, by se letos v létě měl otevřít veřejnosti. Naší Prahu 4 o tom informoval Pavel Kučera, jeden ze spolumajitelů Zemského řemeslného pivovaru, který bude mít své sídlo právě v tomto památkově chráněném areálu.
I další pivovar, který působil na Praze 6, patřil stejně jako ten břevnovský původně církvi. Dejvický pivovar byl součástí tzv. proboštského dvora, který stojí ve Starých Dejvicích v Proboštské ulici.
Vzhledem k tomu, že po Bubenském pivovaru již dnes nezbyla ani stopa, je v současné době na Sedmičce nejstarším doposud stojícím pivovarem ten trojský.
Historie vaření piva na území sedmé městské části je velmi stará. První pivovar byl součástí hospodářského zázemí majitele vsi Bubny, o níž již první zmínky v roce 1179.
V jihočeském Zvíkovském Podhradí proběhl devátý ročník degustační soutěže Jarní cena českých sládků. Z pražských pivovarů si zde nejlépe vedl Břevnovský pivovar, který v rámci silných speciálů, získal třetí místo za svůj Benedikt Imperiál Stout. Stejnou pozici si vysoutěžil také Strahovský klášterní pivovar v kategorii tmavý speciál.
Na Praze 6 sice v historii příliš pivovarů nebylo nicméně díky břevnovskému klášteru, kde lze hovořit o tisícileté historii vaření piva, jde o písemně doloženou nejstarší pivovarskou tradici v Praze a vlastně i celé republice.
V jihočeském Zvíkovském Podhradí proběhl o víkendu devátý ročník degustační soutěže Jarní cena českých sládků. Nejúspěšnějším pivovarem se stal Pivovarský dvůr Zvíkov. Z pražských pivovarů si nejlépe vedl Strahovský klášterní pivovar, který získal třetí místo v kategorii tmavý speciál a Břevnovský pivovar v rámci speciálních piv, kde uspěl jeho Benedikt Imperiál Stout.
Na Rašínově nábřeží se každou sobotu od 8 do 14 hodin konají farmářské trhy. Každý týden zde najdete na 90 prodejců. Poslední letošní vánočně laděný trh se koná 20. prosince.
Víte, že i na Lužinách bude už brzo fungovat minipivovar, který nabídne zcela originální Lužinská piva? A ve středu 26. listopadu se zde bude pít zdarma a účastníci se pokusí o překonání rekordu ve štafetovém pití piva!
Nejen o víkendu si můžete udělat výlet do městečka Buštěhrad, které leží jen několik desítek kilometrů od Prahy. Uvidíte v něm hrad, architektonické památky nebo třeba Muzeum Oty Pavla.
Novoměstská radnice na severní straně Karlova náměstí, jehož půdorys ve 14. století prý vykolíkoval sám Otec vlasti, naváže v září na svou tradici mimořádných gastronomických událostí. Od 26. do 27. září se v jeho gotické kapli, sněmovní síni a dalších prostorách odehraje již podruhé festival Whisky Live! Prague.
Pokud vás zajímá industriální architektura, vydejte se 6. září do vesničky Lobkovice, kterou najdete kousek od Mšena, na východním okraji CHKO Kokořínsko. Zde stojí pečlivě opravovaný parostrojní pivovar, kde se v rámci programu Dnů evropského dědictví a akce Industriální stopy 2014 koná pivovarský happening.
To nejlepší z tvorby pozoruhodné české sochařky a malířky Eriky Bornové, dlouholeté obyvatelky Prahy 4, představuje až do 28. září výstava Born to Erika v Zámeckém pivovaru při Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni.
Bývalá nákladní vlečná loď, převážející potraviny z Čech na překladiště v Hamburku či Rotterdamu do jiných kontinentů a zpět, se stala novým kulturně-gastronomickým místem, které lze až do podzimu navštěvovat na pražské náplavce na Rašínově nábřeží v Praze 2, mezi lodí Tajemství a Avoid gallery v blízkosti železničního mostu na Výtoni.
Již tento pátek 30. 5. od 14 do 21:00 a v sobotu 31. 5. od 10 do 21:00 přivítá pražské Rašínovo nábřeží II. ročník degustačního festivalu malých a mini českých pivovarů Pivo na Náplavce, na kterém návštěvníci budou moci vybírat z více než 100 pivních speciálů od 40 malých českých pivovarů a pivovárků.
Ve stálé expozici největšího modelového kolejiště ve střední Evropě, situované ve dvou podzemních podlažích administrativního centra Anděl na pražském Smíchově, se budovaná železniční mapa České republiky rozrostla o další kraj - Liberecký. Malí i velcí návštěvníci tohoto úžasného malého světa tak mohou v současnosti sledovat modelové vlaky již na ohromující ploše 574 čtverečních metrů!
Právě nyní je nejlepší čas vydat se do Německa za typickými delikatesami. Autobusový dopravce Eurolines vás sem až do konce března v rámci akce 1+1 dopraví dva za cenu jednoho!
Místecký Pivovárek Morava vaří nefiltrovanou dvanáctku a polotmavou jedenáctku Morava. Obě piva mají výraznou nahořklou chuť a krásně voní. Jsou totiž vyrobena z nejkvalitnějšího českého chmelu.
Vzpomínku na zaniklé a neexistující domy a ulice oživuje výstava Zmizelý Frýdek a Místek v Muzeu Beskyd. Autory výstavy jsou Jiřina a Jaromír Poláškovi.
Národní technické muzeum letos existuje již 107 let a vstupuje do své čtvrté sezóny po znovuotevření jako nejnavštěvovanější muzejní budova v České republice.
Uvedení první sladové limonády pro dospělé u nás, dvou nových příchutí beermixů, úspěch moderní hospody Vinohradský Parlament, první oslava Dne českého piva, tisíce nadšených účastníků hudebních akcí, jichž byl Staropramen partnerem, ale také nepřízeň počasí, letní povodně a zastavená výroba, to vše byly hlavní loňské milníky z pohledu druhého největšího výrobce piva u nás.
Pivaření v Galerii Harfa začíná v sobotu 5. října od 11 hodin, zábavný moderovaný program bude zahájen ve 13 a potrvá zhruba do 21 hodin. Příznivce našeho národního „tekutého chleba“ čeká kromě piva také speciální menu vhodné k prezentovaným pivům, řízená degustace se sládkem, živá foklórní a rocková hudba a také soutěže o gurmánské dárky. Jedno pivo bude možné zakoupit za 20 Kč, jídlo za 50 Kč, vše prostřednictví žetonů, které budou k zakoupení na střeše Galerie Harfa.„Pivařit“ se bude i v případě špatného počasí díky velkému „pivnímu“ stanu. Moderuje Pavel Cejnar.
Tento pátek a sobotu (4. a 5. října) propukne na náplavce Rašínova nábřeží obnovený festival Pivo na Náplavce, tentokrát s přídomkem „reloaded“. Jak především Pražané vědí, původní festival na přelomu května a června 2013 „vypláchla“ povodeň a Pivo na Náplavce reloaded je tedy náhradním termínem původního festivalu. Program festivalu se však nijak výrazně nezměnil. Budete moci ochutnat na 70 druhů piva od 26 malých a mini českých pivovarů, zhlédnout ukázkové vaření piva na středověký způsob, případně ochutnat „Vltavského plavce“, 13° světlý speciál vyrobený a do lahví stočený speciálně pro tuto akci v objemu pouhých 200 litrů.
Slévárna, cementárna, pivovar, oděvní závody nebo stavební firma. To jsou některé ze zastávek architektonických procházek s odborníky, které se uskuteční 5. a 6. října v Olomouci a Prostějově v rámci celostátního Dne architektury. Industriální zaměření třetího ročníku akce pořádané při příležitosti Mezinárodního dne architektury vychází i z jejího motta „Objevte své město".
Loni v srpnu otevřel Dušan Lečbych se svým bratrem v Kvítkové ulici krámek Dary kraje. Nápad prodávat kvalitní potraviny od místních výrobců a pěstitelů měl úspěch. Taková nabídka ve Zlíně do té doby chyběla.
Do řad zlínského fotbalového klubu se po osmi úspěšných letech strávených ve Slavii Praha vrátil obránce David Hubáček. Důvod? Táhlo ho to domů, za rodinou.
Frýdku-Místku se podařilo v sobotu 17. srpna 2013 překonat pomyslnou hranici 2013 účastníků rekordu. Zapsal se tak s pivovarem Koníček do České knihy rekordů ve štafetovém pití třetinkových piv
Na našem webu jsme uspořádali anketu, které regionální pivo pijí naši čtenáři nejraději. Ukázalo se, že Zlíňané jsou patrioti – 38 procent hlasujících má nejvíc v oblibě Zlínského ševce.
V pátek a v sobotu 31. 5. a 1. 6.se na náplavce mezi Palackého a železničním mostem koná degustační festival malých a mini českých pivovarů s názvem Pivo na Náplavce.
Vedení města se rozhodlo, že zásadním způsobem omezí hazard v Olomouci. Do konce příštího roku sníží počet heren na polovinu, a to po celém městě. Z ulic také zmizí všechny světelné reklamy s herními symboly a radnice také zvýší kontroly provozoven s herními automaty.
Již počtvrté proběhnou 9. března ve velkopopovickém pivovaru tradiční Ladovské vepřové hody. Akce plná dobrého jídla a především piva Velkopopovický Kozel potěší všechny milovníky zabijačkových pochoutek.
11 stupňový Staropramen a Staropramen Nealko potvrdily své kvality a na 23. reprezentačních slavnostech piva v Táboře získaly ocenění za druhé místo v kategorii nealkoholických piv a třetí místo mezi pivy jedenáctistupňovými. Potvrdilo se, že česká pivní dvojka z Prahy 5 vaří kvalitní a dobré pivo i více než 140 let od doby, kdy byl smíchovský pivovar založen.
21. září 1999. To není datum prvního vystoupení flamencového kytarového génia Amose Lory, ale den jeho narození. Další body biografie tohoto výjimečného talentu už nepřekvapí: začátek hry na kytaru ve třech letech, první veřejné vystoupení o rok později, v sedmi koncert v kultovním flamencovém podniku Casa Patas v Madridu, v jedenácti pak odehrál vlastní krátký koncert věnovaný Paco de Lucíovi...
Přes 65 pivních speciálů z produkce malých českých pivovarů a minipivovarů budou moci ochutnat návštěvníci 1. ročníku Žižkovského pivobraní. Na festivalu zlatavého moku, který pořádá městská část Praha 3, se tak budou mimo jiné prezentovat pivní značky jako Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek, ale také další speciály z malých českých pivovarů s ročním výstavem do 200 tisíc, respektive 20 tisíc hektolitrů, jenž Pražané a zahraniční návštěvníci nemají běžně možnost potkat a ochutnat. Akce proběhne v pátek 8. června a sobotu 9. června v oblíbeném parku Parukářka na Žižkově, neděle je pak vyhrazena sběratelskému Pivnímu blešímu trhu na farmářském tržišti na náměstí Jiřího z Poděbrad.
Jedinečná piva ze 13 malých českých pivovarů můžete o tomto víkendu 2. a 3. června 2012 ochutnat na střeše Galerie Harfa. Od 10 do 20 hodin zde bude probíhat ochutnávka až 20 druhů piv. Všechna nabízená piva si mohou návštěvníci festivalu nechat natočit do PET lahve a odnést si s sebou domů. Vstupné na akci je zdarma.