Praha 6 °C Úterý, 19. března 2024, Svátek má Josef
Go to content
Naše Praha na Facebooku

motocyklový

„Je to adrenalin od startu do cíle. Nic jiného, než titul neberu,“ říká sajkárkrosař Ondřej Čermák před nedělním závodem v Lokti

Pamatujete? Nedělní dopolední seriál a pak na dvojce rachot motorů, prach a bláto. U nás tak trochu zapomenutý sport se v Evropě dostal na profesionální úroveň a baví lidi. Letošní seriál mistrovství světa v sajdkárkrosu se hned dvakrát zastaví i v ČR. A z pohledu českého fanouška zřejmě přepíše historii.

Načítaní obsahu...

V Ostravě tragicky zahynul rakouský motocyklový závodník

Peter Benderle z Rakouska havaroval v prvním kole závodu motocyklů třídy do 600 ccm tak nešťastně, že svým zraněním po nárazu do sloupu podlehl. Jeho motocykl srazil další jezdce, někteří utrpěli zranění. Další program na okruhu Františka Bartoše v Radvanicích byl zrušen.

V Radvanicích závodili motocykloví jezdci

Na tříapůlkilometrovém okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích si o víkendu 7. a 8. července zazávodilo 190 jezdců z deseti zemí. Jediným stínem na perfektně připraveném podniku byla sobotní havárie, při níž se těžce zranil jeden z veteránů – pětasedmdesátiletý Milan Šobáň.