Go to content
Naše Praha na Facebooku

hokejisté

Zlín porazil Vítkovice i podruhé

Hokejisté PSG Zlín vyhráli i druhý zápas čtvrtfinálové série Česká pojišťovna play off, Vítkovice porazili 2:1 zásluhou dvou branek famózně hrajícího Antonína Honejska. Vlachova družina vyhrála oba domácí zápasy a ujala se vedení 2:0 v sérii.

Zlínští sledge hokejisté mají bronz

Sledge hokejisté SHK Lapp Zlín vybojovali bronzové medaile. Sérii proti pardubickým Mustangům vyhráli 2:0. Po výhře 5:2 na ledě Východočechů zvládli i domácí utkání, nejtěsnější výhru 1:0 jim zajistil na počátku druhé třetiny kapitán Zdeněk Hábl.

Načítaní obsahu...

Berani otočili zápas v Plzni a jsou v čele tabulky

Hokejisté HC PSG Zlín vyhráli v utkání 51. kola extraligy na ledě Škody Plzeň 5:4 a posunuli se do čela extraligové tabulky. O výhře Zlína rozhodla třetí třetina a překvapivý zápřah zlínských hokejistů, kteří dokázali dát během necelých pěti minut čtyři góly a otočil nepříznivý stav 1:3 na 5:3.

Hokejisté předali dětem plyšáky

V pondělí 3.prosince 2012 v 9.30 hodin se uskutečnilo na Domě dětí a mládeže Astra Zlín na Tyršově nábřeží slavnostní předání plyšáků z benefičního utkání hokejového týmu univerzity Tomáše Bati Zlín a finských hráčů univerzity Jyväskylä, které se konalo ve středu 21. listopadu

120 let slaví vršovická Slavie: Rodný list vystaven v listopadu 1892 jejími cyklisty

Před 120 lety byl ve Vodičkově ulici založen Akademický cyklistický oddíl Slavia (A.C.O.S.), který se věnoval cyklistice. SK Slavia byl založen v Praze 1 v Haškově hospodě U Brejšků. O rok později v roce 1896 hraje Slavie na Císařské louce, začátkem 19. století se stěhuje na padesát let domů do svého stadionu na Letnou. Do Vršovic fotbalová Slavia přesídlila definitivně v roce 1953 a tedy necelých 60 let je doma ve Vršovicích.

Hokejisté PSG Zlín budou pomáhat dětem

Extraligový hokejový klub PSG Zlín spojí oficiálně v pátek síly pro následující sezonu s občanským sdružením Korunka Luhačovice, která pomáhá především nemocným, handicapovaným a osamělým dětem ve Zlínském kraji. Informoval o tom mluvčí klubu Roman Ordelt.

Hokejisté Zlína si poprvé zahrají předkolo play-off, proti Třinci věří v úspěch

ZLÍN (MEDIAFAX) - Hokejisté PSG Zlín přišli v posledním utkání základní části Tipsport extraligy o šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále play-off, proto je nyní čeká poprvé v klubové historii předkolo vyřazovací části, série na tři vítězství proti Třinci začne ve středu ve Zlíně. Zástupci a hráči klubu o tom mluvili v úterý na tiskové konferenci.

Vrátí se do Edenu? Hokejová Slavia by případné play-out hrála ve Vršovicích

Hokejisté Slavie jsou po nedělní porážce 1:5 s Litvínovem zase o něco blíž bojům o záchranu, které by neabsolvovali v moderní libeňské O2 areně, nýbrž na stadionu v Edenu. Informaci potvrdil v pondělí trenér a generální manažer klubu Vladimír Růžička. Když Michal Vondrka v úterním utkání s Třincem zvýšil na 3:1, vypadalo to s bodovým ziskem pro Slavii hodně slibně - sešívaní vyhráli nakonec 4:1. Stále však okupují až dvanáctou příčku a na předkolo play-off ztrácí sedm kol před koncem šest bodů.

Vršovičtí hokejisté HC Slavia vyklepli na domácím ledě Brňany

Hokejisté pražské Slavie zvládli nedělní utkání 37. kola Tipsport extraligy a na svém ledě porazili brněnskou Kometu 6:2. Utkání trvalo přes tři hodiny kvůli řádění hostujících fanoušků, kteří ve druhé třetině vykopli plexisklo a porvali se s pořadatelskou službou, své mužstvo k bodům ale nedovedli.

Australský hokejista Vítkovic Nathan Walker miluje svíčkovou

Hokejový útočník Nathan Walker se ve svých 17 letech probojoval do extraligového týmu Vítkovic. Hned ve svém prvním extraligovém zápase 9. října zápase si připsal asistenci, o týden později skóroval. Je prvním Australanem, který nastoupil do české extraligy a samozřejmě prvním Australanem, který vsítil v české extralize branku.

Zlínští hokejisté obdarují mentálně postižené děti

ZLÍN (MEDIAFAX) - Na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se dnes uskutečnilo vánoční setkání hokejistů, trenérů, činovníků hokejového klubu PSG Zlín a dětí z Dětského domova, mateřské školy, základní školy a praktické školy ze Zlína. Agentuře Mediafax to za domov řekl David Bělůnek.

Vršovičtí hokejisté HC Slavia prohráli doma s Budějicemi

Hokejisté pražské Slavie nenavázali na pondělní výhru nad Mladou Boleslaví a v pátečním 30. kole Tipsport extraligy prohráli doma s Českými Budějovicemi jasně 0:5. Zatímco "červenobílí" tak spadli zpět do mizérie, Jihočeši vyhráli už šestý zápas v řadě a jdou do čela soutěže.

Hokejisté vršovické Slavie nestačili na Zlín

Hokejisté Slavie Praha prohráli v pátečním 14. kole Tipsport extraligy s týmem PSG Zlín 4:5 po samostatných nájezdech. Hosté poslali zápas do prodloužení gólem 28 sekund před koncem při power-play, kdy se trefil Leška, v nájezdech byl jako jediný úspěšný Köhler.

Hokejisté vršovické Slavie přivezli body z Vítkovic

Hokejisté Vítkovic prohráli v nedělním utkání 12. kola Tipsport extraligy doma se Slavií Praha 3:5. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se tak dokázali oklepat z pátečního debaklu 5:9 s Kometou a vybojovali tři body, z posledních devíti zápasů ale vyhráli teprve podruhé.

Tygří z Liberce porazili hokejisty Slavie v nájezdech

Hokejisté HC Bílí Tygři Liberec v utkání 10. kola Tipsport extraligy porazili Slavii Praha 4:3 po samostatných nájezdech. V utkání sice vedli už dvoubrankovým rozdílem, hosté ale necelých pět minut před koncem vyrovnali a o vítězství Liberce tak musel rozhodnout úspěšným nájezdem Petr Nedvěd.

Hokejisté Slavie prohráli s Plzní

Hokejisté pražské Slavie prohráli v nedělním duelu 7. kola Tipsport extraligy doma s Plzní 3:5. Západočeši nastoupili bez kanonýra Tomáše Vlasáka, přesto si odvezli tři body, dvěma zásahy přispěl k triumfu Martin Straka, "sešívaní" prohráli již počtvrté v řadě.

Vršovičtí hokejisté vyhráli nad Boleslaví

Mladá Boleslav prohrála v úterním utkání 3. kola Tipsport extraligy ledního hokeje doma s pražskou Slavií 1:5. "Sešívaní" měli raketový nástup a již po čtrnácti minutách hry výrazně zadělali na vítězství, dvěma zásahy se blýskl obránce Petr Kuboš, gól a dvě asistence si připsal útočník Tomáš Hertl.

Vrátí se hokejová Slavia do Edenu nebo zůstane hrát v O2 areně?

V Edenu samozřejmě Slavia hraje, konají se tu vyjma rozbruslení před zápasem a domácích utkání A týmu všechny další hokojové akce - nedávno třeba menizárodní turnaj. Hokejisté Slavie Praha by ale i příští ročník Tipsoprt extraligy měli odehrát v O2 areně, pokud se ale dostanou do finančních potíží, jsou připraveni drahou halu opustit.

Zdrcení hokejisté ruší den otevřených dveří i přípravný zápas

Také extraligový klub PSG Zlín hluboce zasáhla zpráva o leteckém neštěstí, při němž v Rusku zahynuli hokejisté Jaroslavli a snimi trojice českých hráčů včetně Karla Rachůnka. Proto se klub rozhodl zrušit dnešní přípravný zápas i na tento pátek chystaný Den otevřených dveří na zlínském stadionu.

Hokejisté vršovické Slavie vyhráli s Orly z Mannheimu

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v nedělním utkání European Trophy na ledě Mannheimu 5:3. "Sešívaní" vyváčili ve svém posledním vystoupení v soutěži cenné tři body, zápas rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili tři góly, hattrickem se blýskl Tomáš Svoboda, který si navíc připsal i jednu asistenci.

Hokejisté PSG Zlín začali s přípravou na ledě

S přípravou na ledě dnes v kompletní sestavě začali hokejisté extraligového klubu PSG Zlín. Na led nastoupili prakticky jako poslední ze 14 extraligových týmů a nechyběl přitom ani zkušený obránce Radim Tesařík, který dostal šanci vybojovat si v týmu své místo.

Postoupí vršovická Slavie do finále? Rozhodne se v pátek.

Vršovická Slavia zatím vstup do finále extraligy odkládá a byla mu velmi blízko. Hokejisté Třince rozstříleli v pondělním pátém semifinálovém utkání Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy doma Slavii 6:1. Sešívaní prohráli ve středečním šestém utkání doma s Oceláři z Třince 3:5. O postupujícím tak rozhodne až sedmý duel v pátek v Třinci.

Vršovická Slavia postoupila přes Tygry do semifinále hokejové play-off

Hokejisté z Prahy 10 vyhráli ve středečním rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy v Liberci s Bílými Tygry 4:3 po prodloužení. Bílí Tygři ztratili vyhraný zápas, ještě čtyři minuty před koncem vedli 3:1, Pražané ale srovnali a v nastavení rozhodl Svoboda o postupu. V semifinále se utká s Třincem.

Vršovická hokejová Slavia bude hrát dál čtvrtfinále playoff

Hokejisté Liberce udolali v sobotním pátém duelu čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy doma Slavii 2:0 a vynutili si šestý zápas. "Červenobílí" hledali během šedesáti minut marně recept na výtečně chytajícího gólmana Vošvrdu, který čistým kontem udržel svůj celek nadále ve hře.

Vršovická hokejová Slavia vyhrála nad Vary podruhé

Hokejisté Slavie porazili ve čtvrtečním druhém zápase předkola Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy Karlovy Vary 3:1. Vítězný gól vstřelil ve 39. minutě Doležal, "červenobílí" se tak ujali vedení v sérii 2:0, souboj pokračuje v sobotu na ledě Energie.

Jiří Doležal: Naše hra Třinci vůbec nevyhovovala

Veledůležité vítězství zaznamenali hokejisté Slavie v úterním zápase proti lídrovi extraligy z Třince. Na vedoucí branku Slezanů z 28. minuty dokázal rychle zaregovat Jiří Doležal, který se prosadil po dlouhých dvanácti zápasech. Sám ale po zápase přiznal, že mu ke gólu hodně pomohlo štěstí. „Ani nevím, jestli puk skočil o led nebo si ho tam brankář vrazil sám,“ komentoval Doležal svoji osmou trefu v sezoně.

ME v halovém hokeji v Edenu nabízí vyrovnané bitvy, Češi vybojovali výhru se Skotskem

V pátek ve druhém vystoupení na halovém ME juniorů čeští pozemní hokejisté porazili Skotsko 3:2 po poločase 2:1. Češi se v rozmezí 11. a 13. minuty dostali do dvougólového vedení díky brankám Seemana a Nicklase. Skoti se však vzápětí díky snížení na rozdíl jediného gólu dostali zpět do hry. V neděli po obědě proběhnout ve Vršovicích boje o zlato.

Šárka Pančochová chce změnit snowboarding

Patří mezi světovou špičku snowboardingu. Šárka Pančochová dokonce loni reprezentovala Českou republiku na olympiádě. Letos chce zaútočit na první příčky ve světových závodech. Na našich stránkách vám přinášíme s ní rozhovor.

Hokejisté pro Korunku Luhačovice vyhráli 30 tisíc

Velké hokejové utkání se odehrálo v sobotu 13. listopadu v Brumově-Bylnici na Zlínsku. Na ledě se střetl tým HC KORUNKA LUHAČOVICE proti slavnému HC Olymp Praha. Přestože na góly vyhrál tým občanského sdružení Korunky Luhačovice, poražený nebyl nikdo. Všichni hráči totiž své charitativní utkání věnovali potřebným dětem ze Zlínského kraje. Pro ně se během benefice vybralo okolo 30 tisíc korun.

HC Olymp Praha změří síly s Korunkou Luhačovice

Občanské sdružení KORUNKA LUHAČOVICE připravuje na sobotu 13. listopadu další benefiční akci. Tentokrát to nebude koncert, ani módní show, ale charitativní hokejové utkání. Benefice se uskuteční v novém zimním stadionu v Brumově-Bylnici na Zlínsku. Zápas HC Olympu Praha v čele s hercem a moderátorem poslední květnové benefice Martinem Dejdarem začne ve 14.00 hodin. Proti týmu známých osobností nastoupí tým HC KORUNKA LUHAČOVICE.

NHL: nedělní výsledek – Boston oplatil Phoenixu porážku

Hokejisté Bostonu vyhráli v nedělním zápase NHL, který se hrál v pražské O2 areně, nad týmem Phoenixu 3:0 a oplatili tak soupeři porážku ze sobotního duelu. Dvěma asistencemi přispěl k triumfu Bruins český útočník David Krejčí, čisté konto udržel bostonský gólman Tim Thomas.

Ve Vysočanech porazili hokejisté Phoenixu Boston

Hokejisté Phoenixu zvládli úvodní vystoupení v novém ročníku zámořské NHL na jedničku. Celek Bostonu porazili v libeňské O2 areně 5:2 a připsali si první dva body do tabulky Pacifické divize, dobrým výkonem se fanouškům prezentoval český útočník ve službách Coyotes Martin Hanzal.

Hokejová Slavia se do Vysočan jako mistr už nevrátí

Vítkovice nezaváhaly a přes Slavii postoupily do finále, kde se střetnou s Pardubicemi. Hokejisté Vítkovic vyhráli v pátečním pátém semifinálovém utkání České pojišťovny play-off O2 extraligy na domácím ledě nad Slavií Praha 3:1 a postoupili do finále, kde se střetnou s Pardubicemi. V poslední třetině Slavia Červenkou utkání zdramatizovala, ale domácí nakonec svůj postup pojistili.

Vysočany viděly neuvěřitelnou hokejovou minelu Slavie s Ostravou

Hokejisté Slavie prohráli v úterním čtvrtém semifinálovém utkání České pojišťovny play-off O2 extraligy na domácím ledě s Vítkovicemi 3:4, když rozhodující gól vstřelil 68 sekund před koncem vítkovický Radim Hruška. Série za stavu 3:1 pro Vítkovice pokračuje v pátek v Ostravě. Slavie zde může v postupu skončit, protože Ostravanům stačí jediná výhra.

Hokejisté Slavie porazili ve Vysočanech Vítkovice 5:3

Hokejisté Slavie porazili doma Vítkovice 5:3 a snížili stav semifinálové série. Hokejisté Slavie zvítězili v pondělním třetím semifinálovém utkání České pojišťovny play-off O2 extraligy na domácím ledě nad Vítkovicemi 5:3 a snížili tak stav série na 1:2 na zápasy. Čtvrtý duel se hraje v úterý od 17:40 v pražské O2 Areně.

Domů přivezli hokejisté Slavie vítězství z předkola

Hokejisté pražské Slavie vstoupili do předkola play-off vítězstvím nad Litvínovem. Porazili totiž v pondělním úvodním zápase předkola České pojišťovny play-off O2 extraligy na domácím ledě tým Litvínova 3:1 a ujali se v sérii hrané na tři vítězné duely vedení 1:0. O rozhodující gól "červenobílých" se na začátku třetí třetiny postaral Vladimír Růžička mladší.

Prodlouží Slavia vítěznou sérii na ledě lídra?

Zdá se, že svěřenci Vladimíra Růžičky se už pomalu ale jistě dostávají z herní a výsledkové krize. V neděli budou moct prodloužit sérii tříbodových vítězství na tři, jenže nečeká je nijak lehký boj. Právě naopak. V rámci 46. kola vyráží slávisté na led vedoucí Plzně. Zahajovací buly je naplánováno na 17.30 a fanklub HC Slavia Praha pořádá na západ Čech výjezd.

Lví den s hokejovou Slavií v Zoo Praha

Pokud se do pražské zoo vydáte poslední prázdninový den, můžete se přijít podívat na speciální krmení lvů indických. Ve standardním čase krmení, ve 14 hodin, dostanou do venkovního výběhu neobvyklou potravu, která lva Maxe i jeho družku lvici Aishu jistě potěší.

Otec poslal syna na infarktovou zteč – ten jí ustál

Slávistický kouč Růžička: Kluk se asi lekl, když jsem ho poslal na nájezd. Infarktový zápas nabídli v pátek hokejisté Slavie a Plzně, ve kterém nakonec zvítězili Pražané 6:5 po samostatných nájezdech a zajistili si tak před vlastními fanoušky postup do finále. Zápas nakonec rozhodl Vladimír Růžička mladší, kterého k nájezdu poslal jeho otec.

Vladimír Růžička mladší: Měl jsem úplně vymazáno

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v pátečním semifinále play-off České pojišťovny nad týmem Plzně 6:5 po samostatných nájezdech a postoupili do finále. Domovské hřiště mají hokejisté v Praze 9 v O2 areně na pomezí Libně a Vysočan, ale klub je z Prahy 10 Vladivostocké. . Nečekaného hrdinu mělo nakonec páteční utkání semifinále extraligového play-off mezi hokejisty Slavie a Plzně. Pražany poslal do finále útočník Vladimír Růžička mladší, který se ve třetí sérii nájezdů trefil přesně a zajistil červenobílým vítězství 6:5.

Hokejisté v Praze 9 domácí Slavie postoupili do finále extraligy

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v pátečním semifinále play-off České pojišťovny nad týmem Plzně 6:5 po samostatných nájezdech a postoupili do finále. Rozhodující branku celé série vstřelil Vladimír Růžička junior. Domovské hřiště mají hokejisté v Praze 9 v O2 areně na pomezí Libně a Vysočan.

Hokejisté oslaví výročí zápasem s Litvínovem

Hokejisté RI OKNA ZLÍN sehrají zápas 42. kola O2 extraligy ve slavnostní atmosféře. Duel s Litvínovem se ponese v duchu oslav osmdesátin hokeje ve Zlíně. Přijede celek z popředí extraligové tabulky a čeká se slušně zaplněný zimní stadion Luďka Čajky. Vstupné k stání činí pouhých 40 korun, navíc je připraven bohatý doprovodný program. Slavnostní buly hodí brankářská legenda a mistr světa z Prahy 1985 Jiří Králík. Zápas začíná v tradičním čase 17 hodin.

Sparťanská krev pokračuje celý listopad

Během celého listopadu probíhá už druhý ročník velkého charitativního projektu Sparťanská krev. Cílem je podpořit dárcovství krve a pomoci těm, kteří krev potřebují, protože dobrovolníků ochotných k odběru v poslední době bohužel ubývá.