Počasí
Praha -1 °C Pátek, 01. prosince 2023, Svátek má Iva
Go to content
Naše Praha na Facebooku

akustika

Rekonstrukce divadla Spirála je v plném proudu

Rekonstrukce ikonického divadla Spirála na pražském Výstavišti pokročila do další fáze. Původně panoramatické kruhové kino (později přestavěné na divadlo) se promění v multifunkční prostor Nová Spirála, který nabídne nejen samotný kruhový sál s unikátním otočným jevištěm a sezením pro více než 750 diváků

Reklama

Načítaní obsahu...

Načítaní obsahu...

Jožo Ráž: Dnes koncertujeme už jen patnáctkrát ročně

Do Ostravy míří legendární slovenská kapela Elán. V ČEZ aréně zahraje 29. října. Skupina vznikla již v roce 1968. Zpočátku hrála ve středoškolských a vysokoškolských klubech, po pár letech koncertovala v i v zahraničí – v Bulharsku, Tunisku a Švédsku. První větší úspěch přišel v roce 1979, když Elán získal na Bratislavské lyře cenu za nejlepší aranžmá s písní Bláznivé hry. O rok později se skupina definitivně proslavila hitem Kaskadér. Na naše otázky odpovídal kytarista a zpěvák Jožo Ráž.

Jaroslav Svěcený rozezněl ostravskou katedrálu

Hvězdné složení měl letošní Novoroční koncert, který se konal v ostravské Katedrále Božského Spasitele. Mezi interprety zazářil houslový virtuoz Jaroslav Svěcený. Svátečně vyzdobená katedrála jen umocňovala zážitek z vážné hudby.