Počasí
Praha 16 °C Pondělí, 18. října 2021, Svátek má Lukáš
Go to content

Nejlepší český judista Lukáš Krpálek bydlí na Folimance

Lukáš Krpálek je ve svých jedenadvaceti letech nejlepším českým judistou. Jako junior se stal mistrem Evropy i mistrem světa, vloni získal bronz na mistrovství světa mužů. Lepší výsledek na MS vybojovali jen dva Češi.
Zvětšit

Pocházíte z Jihlavy, kde jste vyrůstal?
Nejvíc asi na chatě, která je 15 kilometrů za Jihlavou, v Jezdovicích. Tam jsem trávil nejvíce svého času – prázdniny a víkendy. Jinak jsme bydleli na sídlišti Slunce.

Jak často se do svého rodného města vracíte?
Snažím se co nejvíc, když mám volný víkend, tak se snažím přijet, ale to moc často není. Většinou se do Jihlavy nedostanu i dva měsíce. Ale když jsem teď měl zraněná záda, byl jsem tam pomalu každý víkend.

Už nějakou dobu bydlíte v Praze v pokoji přímo ve sportovní hale Folimanka, jaké to je bydlení?
Já si to vychvaluju, protože je to dobrý, že můžu vstát chvilku před tréninkem a hned jsem v tělocvičně. Když jsem bydlel na intru tak jsem dojížděl hodinu. Při dvou trénincích denně se tam nemělo ani cenu vracet. 

Máte v Praze nějaká oblíbená místa, nebo třeba podniky?
Máme oblíbenou restauraci, jmenuje se Marná snaha, kam chodíme občas na večeři, posedět nebo oslavit medaile. Je to hned u sportovní haly. 

Bývají judistické oslavy bouřlivé?
Snažíme se to držet v nějaké rozumné hladině. Ovšem když je už pořádná medaile, tak se to musí pořádně oslavit…
 
Jak jste se vlastně k judu dostal?
Když nám bylo s bratrem asi šest let, tak se nás strejda zeptal, jestli nechceme chodit na karate. My byli pro. Tak nás přihlásil a po měsíci jsme zjistili, že to není karate, ale judo. Nakonec jsme u toho zůstali a jsem za to moc rád.

Váš bratr Michal, který je o rok starší, se také věnuje judu. Dva kluci a bojový sport…byli jste velcí raubíři?
Jo, byli. Rvali jsme, pošťuchovali. Mamka nás musela roztrhávat, byla z toho chudák hotová. Zklidnil nás vždycky až taťka, když přišel večer z práce. (smích) Byli jsme opravdu velký raubíři. 

Vzpomenete si na nějaký váš průšvih, za který jste dostali od rodičů pořádně co proto?
Na základní škole jsme vyváděli samý vylomeniny. Vzpomínám si, že jednou volal někdo ze školy, že bráchovi nešlo si objednat oběd a tak kopl do počítače a úplně ho rozbil. Tak to dostal trochu vymalováno. (smích) Dva dny na to jsem přišel já, že mi kamarád zabouchl skleněné dveře před nosem a já je vysklil, tak jsem to schytal taky. (smích) Pak si vzpomínám, že jsme vystříkali ve škole hasicí přístroj.
Takže pořád něco, naši byli snad každý den v ředitelně. Byli jsme trochu zlobivější, ale v průšvizích jsme se střídali. (smích)  

Cítíte mezi sebou rivalitu? Předháněli jste se?
Hodně jsme se hádali. Brácha byl o něco lepší než já, ze začátku, hodně mě porážel, ale nikdy nepřivezl medaili z mistrovství republiky, kdežto já ano. Tak mi to dával sežrat a naopak to bylo stejný. A tak to šlo pořád dokola. V dorostencích a v juniorech to skončilo. Pak jsme se začali podporovat a fandit si.

Kdyby vám někdo před pár lety řekl, že budete sbírat jednu medaili a ocenění za druhým, věřil byste mu?
Spíš ne. Když jsem byl v juniorech, tak tam to docela vypadalo dobře. Jenže když jsem se pak přešel mezi muže, tak si se mnou dělali, co chtěli. Pomalu jsem ale začal stárnout a vozit medaile, tak se to zlomilo a přibližoval jsem k nim. Ale stejně, kdyby mi i pak někdo řekl, že je budu mlátit a porážet, tak bych mu určitě nevěřil.

Sám jste zmínil, že bylo těžké jít jako junior mezi chlapy. To přecházení mezi kategoriemi asi není úplně nejjednodušší?
Na tom právě hodně judistů ztroskotá a vykašle se na to, že jim to nejde. Já jsem ale začal brzo jezdit s chlapama a pomalu se aklimatizovat. To bylo už někdy v sedmnácti. Jezdili jsme do Japonska, odkud judo pochází a kde jsem si odtrpěl hodně. Jsou tam nejtěžší tréninky na světě. To mi pomohlo.

Kolikrát týdně trénujete?
Mám jedenáct tréninků týdně. Od pondělí do pátku dvakrát denně a ještě v neděli. Takže týden mám celý zabraný judem.

Takže o svém volném čase nám toho moc říct nemůžete…
Moc toho volného času není. Jedině tak po soutěži, když je třeba nějaká medaile. Ale jinak moc ne, protože program je opravdu náročný. Na přítelkyni si udělám čas vždycky, ale asi stejně není spokojená, když jsem pořád pryč. Jenže to se nedá nic dělat.

Co jinak rád děláte? Když tedy máte náhodou chvíli času?
Většinou jezdím na chatu. Tam pak jezdím na motorce, hraju fotbal…

V Česku je judo spíš malý sport, vy jste však profesionál. Jak dobře takhle dá uživit?
Není to sice jako fotbal nebo hokej, ale dá se uživit docela dobře, když je člověk na vyšší úrovni. Nejde to ale jen vyhráváním tady u nás, musí se sbírat výsledky v cizině. Dá se pak ještě přivydělávat za starty na ligách, třeba v Rakousku nebo Německu.

Letos jste počtvrté za sebou ovládl anketu Judista roku, není už to pro vás trochu nuda?
(smích) Ne. Mně se ta anketa strašně líbí. Je totiž docela hezký, být nejlepší judista v Český Republice. Já si toho vážím. Ceny mám vystavený společně se všema medailema. Letos budu opět bojovat, abych Judistu vyhrál i příští rok. Doufám, že se mi to povede a nasadím tím opravdu vysokou laťku, ať si pak někdo pořádně mákne, aby mě překonal.

Říkal jste, že všechny ceny a medaile máte vystavené. To už asi na ně musíte mít speciální místnost, přeci jen je sbíráte docela dlouho?
Většinu jich mám v Praze, ale co se mi nevejde do pokoje, to odvezu do Jihlavy. Mám to na poličkách, na skříních, pod postelí, vlastně všude.

Judistu roku letos moderoval Ondřej Vetchý, který stejně jako vy pochází z Jihlavy a navíc v mládí také dělal judo. Znáte se s ním blíž?
Je to docela náhoda, byli jsme skoro sousedi. Bydlel padesát metrů od nás. Hodně kamarádím s jeho synovcem, chodívali jsme hrát fotbal. Hodně vyprávěl o tom, že mě potkával v Jihlavě. Já jsem byl hodně malý, tak si to moc už nepamatuji.
 
Prý jako moderátor nikoho moc nepustil ke slovu, je to pravda?
No, to jo. On je bývalý judista, tak tomu rozumí, tak se vždycky rozmluví. A doufám, že bude moderovat i příští ročník.

Poslední únorový víkend jste dokázal po dvouměsíční tréninkové pauze vyhrát Světový pohár, který se konal v Praze. Jak je vůbec možné, že jste bez tréninku zvítězil?
Myslím, že to překvapilo hodně lidí. Nikdo to nečekal, protože jsem týden před Světovým pohárem měl horečky a bral antibiotika. Nakonec jsem se rozhodl, že nastoupím. Popravdě řečeno, po prvních dvou zápasech jsem si myslel, že se na to vyprdnu. Vůbec jsem se necítil dobře, ale pak jsem se začal rozjíždět a cítil, že to začíná být docela dobrý.

A jak jste se cítil před prvním zápasem po tak dlouhé pauze?
To jsem se právě cítil docela dobře. Říkal jsem si, že by to mohlo jít. Jenže pak jsem nastoupil na žíněnku a cítil se tak nějak otráveně. Jediné co mě drželo a hnalo dopředu, bylo domácí prostředí a hodně lidí, kteří mi fandili. Kdyby to bylo někde jinde, tak bych se na to asi opravdu vykašlal. 

V dubnu jste se zúčastnil ME v Rusku, kde jste skončil devátý. A vypadl jste hned ve druhém zápase s Rusem Zafarem Machmadovem. Co se stalo?
Zaspal jsem… A mrzí mě to o to víc, že Machmadov je soupeř, který se dá porazit, pokud s ním tedy ustojíte ty jeho rychlé nástupy. To se mi tentokrát nepodařilo a vytvořil jsem si nový časový rekord v podobě 14-ti sekundového zápasu. Ve finále na juniorském mistrovství Evropy 2009 to byl ippon až po 16 sekundách. Kdo ale zná judo, ví, že upadnout může kdokoli.

V létě vás čeká vaše první olympiáda. Je reálné, že tam dosáhnete na medaili?
Určitě se to stát může, ale bude záležet na tom, jak budu připravený a jak budou držet záda. Taky bude rozhodovat los, ale je pravda, že když člověk chce vyhrát, tak musí umět porazit každého. Uvidíme až tam, jak na tom kdo bude. Ale každopádně by to bylo hezký, protože Česko už hodně dlouho nemělo olympijskou medaili v judu. Naposledy ji přivezl Vladimír Kocman. (před 32 lety z Moskvy, pozn. red.) 

Dočetla jsem se, že minulý rok před tím, než jste získal bronz na světovém mistrovství, jste měl sázku se svým dědečkem. Prý pak musel s vystříhanou trojkou na hlavě oběhnout Jezdovice? Je to tak? Čí to byl nápad?
Ano, je to tak. My už se sázíme od malička, vždycky když jsem někam jel, tak jsme se vsadili. Jednou jsme se vsadili, že mu vystříhám kohouta na hlavě a obarvím na zrzavo, tak s ním pak chodil do práce a kolegové se mu smáli. (smích) 

A co letos, chystáte před Olympiádou opět sázku?
No jasně. Když udělám medaili, tak mu vystříhám olympijské kruhy, když udělám medaili a navíc bude muset oběhnout kolem celého rybníka, což je asi šest kilometrů. (smích)

Za závody jste toho hodně procestoval. Máte vůbec během závodů vůbec čas si prohlédnout dané město?
Když je to někde dál, tak lítáme o tři až pět dnů dřív, abychom se aklimatizovali, tak pak tam čas nějaký je. Ale když je to po Evropě, tak ne. To přiletíme v pátek, v sobotu se podívám na lehké váhy, v neděli se peru já a v pondělí odlétáme.

Kde se vám nejvíc líbilo a jaké místo pro vás bylo takové nejexotičtější?
Když jsme byli v Americe, tak jsme měli jeden volný víkend a jeli na Bahamy. Tam to bylo nádherné, chtěl bych se tam jet ještě jednou podívat. Pak se mi určitě líbilo v Japonsku, kde to na soustředění sice bylo hodně náročné, ale za půl roku už jsem se tam rád vracel.

Fanoušky juda by mohlo zajímat, jakou máte osobní techniku? Perete se raději na zemi, nebo v postoji?
Radši se peru spíš na zemi. Jsem si tam jistější než ve stoje, kde člověk může upadnout a je konec.

V posledních letech rychle roste popularita smíšených bojových umění, takzvané MMA. Povolené jsou téměř všechny techniky, borci mají jen malé rukavice, leckdy teče krev… Co si o MMA myslíte, je to ještě sport, nebo jsou to spíš gladiátorské hry?
Hodně judistů tam odešlo. Japonský olympijský vítěz dostal peníze za to, že skončí s judem a půjde dělat MMA. Teď trénuje v Americe. Judistům se v této kategorii hodně daří. Ale vlastně nevím, jaký na to mám názor.

Vy byste se do MMA pustil?
(smích) Nevím, kdybych dostal nějakou nabídku jako ten Japonec, tak bych o tom možná přemýšlel. Ale teď když se mi daří v judu, tak bych tam asi neodešel.

Profil

Narodil se 15. listopadu 1990 v Jihlavě, kde ho v šesti letech omylem přivedl k judu. Oblékal kimono SK Jihlava. V šestnácti letech odešel do Prahy do místního USK. Vyučil se truhlářem a nyní si dodělává maturitu.

Je dvojnásobný juniorský mistr světa, juniorský mistr Evropy. Na světovém šampionátu mezi dospělými loni získal bronz – první medaili z MS pro ČR po 20 letech – a na mistrovství Evropy skončil loni pátý. Již desetkrát vyhrál české mistrovství.

Navíc se letos počtvrté za sebou stal nejlepší judistou České Republiky. S ohledem na věk má velkou šanci být nejlepším českým judistou všech dob.
Je svobodný, ale zadaný.  

Podobné články

Gigantickou dýni představí botanická zahrada

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje výstavu dýňových aranžmá, tentokrát pod názvem Tajuplný dýňový podzim. Na velké i malé návštěvníky čeká svět roztodivných dýňových výrobků a dýně různých tvarů, barev i velikostí.


Předchozí články

Centrální obvod zkrášlí 13 tisíc letniček

Rodinné domy se stávají terčem zlodějů až třikrát častěji než byty

Pražské jaro nabídne operní hit Život prostopášníka

V brněnském Bobycentru se utkají disco tanečníci o mistrovské tituly

Tanečníci z celé republiky se o tomto víkendu utkají o ttuly v disco tancích.

Wintonem zachráněný člověk bude vyprávět v Lidovém domě svůj příběh

Do místeckého LIdového domu přijde vyprávět svůj příběh Tomáš Graumann – jedno z posledních žijících dětí, které zachránil v roce 1939 Nicholas Winton.

Sviadnov se pro obyvatele chce stát dobrou adresou

Obec Sviadnov zažívá stavební rozmach. Stále více lidí si chce v obci sousedící s Frýdkem-Místem postavit rodinný dům.

František Kowolowski v Domě umění

Multimediální umělec František Kowolowski vystavuje svou tvorbu v ostravském Domě umění.

Zlínská radnice chce vyvolat zájem o městské byty a garáže nejen u spekulantů, ale i u běžných lidí

Zlínská radnice se rozhodla co nejvíce informovat obyvatele Zlína o možnostech odkupu či pronájmu městských bytů či garáží. Jak agentuře Mediafax řekl náměstek primátora Ondřej Běták, o prodávané byty...

Nedělní maraton omezí provoz v Praze

Tisíce vytrvalostních běžců omezí v neděli dopravu a uzavře či omezí pohyb v některých ulicích Prahy. V metropoli se koná akce s názvem Volkswagen Maratonský víkend 2012, kromě hlavního nedělního závo...

Kuřačky získaly Cenu Evalda Schorma

Vchod do ostravské radnice ze Sokolské třídy bude trvale uzavřen

První číslo časopisu NAŠE PRAHA 7 vyjde 21.5.

V pondělí 21. května dostanete zdarma do svých poštovních schránek první vydání časopisu NAŠE PRAHA 7. Nový časopis bude vycházet každý měsíc v nákladu 27 000 výtisků.

Vzácné mládě gibona se pěkně vybarvuje

Jedním z významných chovatelských úspěchů ostravské zoologické zahrady v loňském roce bylo narození mláděte vzácného gibona bělolícího. Mládě prospívá velmi dobře, zatím ale nikdo neví, jestli je to h...

Akce porubského Domu kultury Poklad v květnu

Poslední vršovické derby v Edenu: "Klokany" zachrání v posledním zápase ligy jen 15 vstřelených gólů

Tento víkend je zřejmě posledním, kdy má Praha 10 dva prvoligové kluby. Vršovičtí Bohemians totiž téměř jistě sestupují do druhé ligy. Ti by museli porazit o 15 gólů ve vršovickém derby Slavii a doufa...

Televizní přenosy z MS v hokeji a kulečníkový turnaj

Galavečer tance v choreografii Jiřího Kyliána

Poradna psychomotorického vývoje proběhne v Zahradním Městě

Vývoj člověka od narození do jednoho roku je z hlediska motorického vývoje velmi dynamický proces. Dítě v prvním roce života započne celý složitý proces vzpřimování - leh, otočení, posazení, lezení, p...

Klokani definitivně dohopsali do 2. ligy - Praha 10 už nemá fotbalový primát

Fotbalisté Slavie Praha vyhráli sobotní vršovické derby v utkání 30. kola Gambrinus ligy s Bohemians 1905 poměrem 3:1. Dva góly zaznamenal Zbyněk Pospěch a Klokani se definitivně loučí s nejvyšší sout...

V Krymské doplní konzultace interiéru bytu či kanceláře o domácí koláč

Zapomenuté místo na rohu Krymské ulice prošlo intenzivní rekonstrukcí a ve středu 16. května v 18 hodin se poprvé otevře návštěvníkům. Absolventka AVU a známá výtvarnice Lucie Jindrák Skřivánková se s...

Na Zlínsku spáchal sebevraždu jedenáctiletý chlapec

Policisté v Otrokovicích na Zlínsku vyšetřují sebevraždu jedenáctiletého chlapce, který se oběsil. Informaci potvrdila mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková.

Ve zlínské nemocnici zdarma vyšetří znaménka

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně se 11. rokem připojí k Evropskému dni melanomu a v rámci toho lidem v pondělí zdarma vyšetří znaménka.

Padesátá sedmá pražská sebevražda se udála ve Strašnicích Na Hroudě

V pátek byl po 8. hodině byl přivolán lékař pražské záchranky do strašnické ulice Na Hroudě k 74letému muži bez známek života. Podle indicií z místa události se jedná o další případ dokonané sebevražd...

Coro Piccolo přijímá nové zpěváky

Coro Piccolo letos v květnu pořádá konkursy pro talentované děti od čtyř do šestnácti let.

Ostravský hrad žil první pomocí

Josef Moucha přednáší o české fotografii

Milovníci historie připravili výstavu o vzniku nové Poruby

Unikátní historické fotografie a kopie dobových dokumentů, které mapují život v Porubě od počátku 20. století, jsou od dnešního dne k vidění v Galerii na schodech porubské radnice.

Začíná třetí ročník soutěže Regionální potravina Moravskoslezského kraje

Libor Uher podruhé zaútočí na vrchol Dhaulaghiri

Zelené povede do krajských voleb Pavla Brady

Pohonné hmoty mírně zlevnily

Zlínský kraj žádá o zapsání ochranné známky k oslavám cyrilometodějského jubilea

Zlínští radní schválili podání žádosti o zápis ochranné známky vážící se k oslavám cyrilometodějského jubilea do rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví.

Zlínské divadlo představí polskou kulturu

Polsku bude věnován další večer z cyklu Zlínské kroky do Evropy, tentokrát Městské divadlo Zlín v jeho rámci uvede v pondělí slovansko - germánskou lékařskou tragickou frašku Noc autora Andrzeje Stasi...

České ženy volí přirozené účesy. Trendem letošního roku je keratin, který dodá vlasům na objemu

České ženy se při volbě účesů do velkých experimentů nepouštějí. Mají rády účesy, které vypadají přirozeně a nevyžadují složitou úpravu. Nejpopulárnější délka je k ramenům. Krátké vlasy nosí asi jen 1...

České ženy volí přirozené účesy. Trendem letošního roku je keratin, který dodá vlasům na objemu

České ženy se při volbě účesů do velkých experimentů nepouštějí. Mají rády účesy, které vypadají přirozeně a nevyžadují složitou úpravu. Nejpopulárnější délka je k ramenům. Krátké vlasy nosí asi jen 1...

Rekonstrukce nemovitosti před prodejem je zrádná – je dobré vědět, kdy se vyplatí

Vyplatí se rekonstrukce, anebo se taková investice změní ve zbytečný náklad? Nejčastější odpovědí je rezolutní zamítnutí: Ne, rekonstrukce se nevyplatí. Podle odborníků z M&M Reality není situace tak ...

Rekonstrukce nemovitosti před prodejem je zrádná – je dobré vědět, kdy se vyplatí

Vyplatí se rekonstrukce, anebo se taková investice změní ve zbytečný náklad? Nejčastější odpovědí je rezolutní zamítnutí: Ne, rekonstrukce se nevyplatí. Podle odborníků z M&M Reality není situace tak ...

Naučit se k maturitě během pár dnů? Se zpracovanými tématy je to hračka

Svatý týden, poslední záchrana mnoha maturantů, je tu. Jak natlačit do hlavy co nejvíc vědomostí? Pomocnou ruku nabízejí knižní edice „Maturita“ a „v kostce pro střední školy“. Je libo zpracované matu...

Praha 10 má talent: v porotě rozhodoval i Josef Vojtek, soutěž uváděl Leoš Mareš

Vítěze již má unikátní soutěž Praha 10 má talent, jejíž finále moderoval Leoš Mareš 11. dubna. Porota, ve které usedl třeba zpěvák Josef Vojtek, choreograf Yemi či režisérka Pavlásková, vybrala jako a...

CCS: Pohonné hmoty ve Zlínském kraji zlevnily

Ve Zlínském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot snížily, litr naturalu je za 37,38 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Město Zlín musí přejmenovat šest ulic

Celkem šest ulic musí zlínský magistrát přejmenovat, a to kvůli zákonu. V pondělí to oznámil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Preventivní akce ve zlínské nemocnici odhalila u čtyř lidí kožní nádor

Lékařům kožního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se během pondělní preventivní akce podařilo zachytit čtyři pacienty s nádorem.

Technnické služby se postily do rozsáhlého sečení trávy

Ostravská charita hledá pracovníka v sociálních službách

O bezplatné vyšetření znamének měli lidé velký zájem

Ekonomka Naďa Johanisová bude přednášet v centru Viva Ostrava

Praha 2 otevřela Domov s hospicovou péčí

Na území druhé městské části se 13. dubna otevřel Domov s hospicovou péčí Pod střechou. Je určen nemocným lidem, kteří si přejí strávit poslední týdny života důstojně, ale nemají blízké, kteří by se o...

Olympijský doubledecker přijede do Ostravy

Rezignoval další radní

Po starostovi Jiřím Paluskovi, který rezignoval 7. března, se své funkce vzdal další radní. Místostarosta pro školství Jan Pech odstoupil kvůli nesouhlasu s názory na změny ve školách druhé městské čá...

Ekofestival proběhne tradičně na náměstí Míru

V úterý 5. června proběhne na náměstí Míru od 10 do 19 hodin ekologický festival s názvem Dnes SLEVA! 1 + 1 planeta zdarma.

Následující články

Fiducia zve na přednášku o homofobii ve světě

Kouzelník Pavel Kožíšek: Na devítce jsem jako doma

Tušili jste, že moderní iluzionisté skládají slib mlčenlivosti, stejně jako dávní mágové? Alespoň to tvrdí iluzionistický mistr světa z roku 1996 a prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek. K ř...

Rozjezdy již podruhé pomohou začínajícím podnikatelům

Senior z Poruby se oběsil na švihadle

Den dětí bude světový

V Centrálním parku Kbely proběhne 2. června na oslavu Dne dětí „Olympiáda cestou kolem světa“.

V Letňanech se budou čistit ulice

Ve dnech 21. května – 28. května bude v Letňanech probíhat v pracovní dny od 8 do 15 hodin komplexní úklid komunikací.

Mistrovství České Republiky v šermu kordem

Sport centrum Praha v Letňanech pořádá ve dnech 26. a 27. května Mistrovství České Republiky v šermu kordem v kategorii žáci a žačky. Vstup zdarma.

Jakub Horký je postrachem soupeřů

Chagall vystaví obrazy a grafiky Heleny Salichové

Rozsáhlou výstavu z díla slezské malířky Heleny Salichové zahájí Výtvarné centrum Chagall ve čtvrtek 17. května.

V Porubě začaly třídenní Sportovní hry dříve narozených

Provoz pohotovosti v Ostravě-Porubě je obnoven

Dobrovolní hasiči z Ostravy opět hromadně darovali krev

Frýdecko-místečtí policisté darovali krev

Zlínští strážníci zachránili ženu před sebevražedným skokem z balkonu

Zlínským strážníkům se podařilo v pondělí večer zachránit zoufalou osmatřicetiletou ženu, která chtěla ukončit svůj život skokem z balkonu v osmém patře panelového domu. Informovala o tom mluvčí stráž...

Zlínská přehlídka se ponese v duchu irského filmu

Letošní ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně nabídne 248 hraných, animovaných i kombinovaných snímků ze 49 zemí, uvedl v úterý programový ředitel festivalu Petr Koliha. Přeh...

Sebevrah polykal prášky, zachránil jej spolubydlící

Národní divadlo moravskolezské se zapojuje do ostravské muzejní noci

Zlínští kriminalisté zadrželi podvodníka z Liberecka, který se vydával za právníka

Zlínští policisté zadrželi v pondělí ve večerních hodinách třiačtyřicetiletého muže z Liberecka, který se vydával za právníka A. Tolnaye a pod různými záminkami okrádal lidi. Jak informovala policejní...

Zlínský univerzitní časopis získal cenu České marketingové společnosti

Celkem dvě ocenění získal časopis Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Universalia.

Zlínské Zlaté jablko oslaví výročí zprovozněním unikátních toalet

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko ve Zlíně oslaví ve středu čtvrté výročí otevření a pro návštěvníky přichystalo řadu překvapení. Jak řekla jeho mluvčí Kateřina Martykánová, zprovozní například ...

Zlínské muzeum otevírá novou výstavu věnovanou divadlu pro děti

V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně se ve čtvrtek uskuteční vernisáž nové výstavy nazvané Jak to bylo, pohádko? aneb Zlínské divadlo dětem.

Galerie Harfa připravila popletenou pohádku pro děti i dospělé

Obchodní centrum Galerie Harfa připravilo další speciální dětské odpoledne. Tuto sobotu 19. května od 14 do 18 hodin na děti i jejich rodiče čeká nejen představení loutkové pohádky s názvem „Červená K...

Svatojánská pouť proběhne na Karlově náměstí už tuto sobotu

V sobotu 19. 5. se od 10 do 22 hodin koná Svatojánská pouť. Podívejte se na program

Senior naletěl podvodníkovi a přišel o 100 tisíc korun

Ztracenou holčičku nalezli mrtvou

V kostele zahraje kytarový mág Štěpán Rak

Ve Vršovicích srazil řidič náklaďáku ženu a ujel. Policie hledá svědky

Žádost o spolupátrání vyhlásili policisté z Prahy 10 a hledají svědky dvou dopravních nehod. První z událostí se stala v pátek 11. května chvíli po čtrnácté hodině odpoledne a to ve Vršovicích v ulici...

Stav vydávání občanek a pasů v Praze 10 můžete sledovat na webu

Poslední dobou se značně navýšil počet žadatelů o vydání cestovních pasů (zejména pro děti – z důvodů skončení platnosti zápisů dětí do pasu rodičů) a občanských průkazů. "Proto jsme ve snaze o zkvali...

Frýdecko-Místecký veletrh se blíží

Výstavba tramvajové zastávky u Karoliny zkomplikuje dopravu v centru Ostravy

Projděte se historickým Místkem s průvodcem

Karel IV. povolil trhy v Moravské Ostravě

Ostravské muzeum vystavuje léčivé byliny a jejich dvojníky

Ostrava dočasně pozastavila prodej obecních bytů

Další ročník SUPERPOHÁRU je za dveřmi

Od pátku 22. do neděle 24. června budou již potřetí svádět boje nejlepší české baseballové týmy do deseti let o cenou trofej tzv. SUPERPOHÁR v baseballovém a softballovém areálu TJ Tempo Praha v Hrobe...

Další ročník SUPERPOHÁRU je za dveřmi

Od pátku 22. do neděle 24. června budou již potřetí svádět boje nejlepší české baseballové týmy do deseti let o cenou trofej tzv. SUPERPOHÁR v baseballovém a softballovém areálu TJ Tempo Praha v Hrobe...

Letní baseballový kemp pro děti

V baseballovém areálu TJ Tempo Praha je od 9. do 13. července (9 - 16 hod.) připraven kemp pro děti ve věku 8 až 15 let.

Letní baseballový kemp pro děti

V baseballovém areálu TJ Tempo Praha je od 9. do 13. července (9 - 16 hod.) připraven kemp pro děti ve věku 8 až 15 let.

Zlínský policista, který napadl v baru režiséra Bintera, půjde zřejmě před soud

Režiséra Tomáš Bintera napadl na začátku roku při zákroku jeden ze zlínských policistů. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ukončila vyšetřování a policista půjde zřejmě před soud, uvedla v...

Závody na kolečkách pro celou rodinu

Pohádkový les pobaví malé i dospělé

Příměstské tábory s možností konverzace v angličtině

Bezplatné autobusy pro návštěvníky muzejní noci.

Korunka v Mariánských Horách prošla modernizaci

Zlínští policisté pátrají po totožnosti cyklisty, který zemřel

Zlínští policisté žádají veřejnost o pomoc při zjišťování totožnosti neznámého cyklisty, kterého svědkové našli v kritickém stavu a který po převozu do nemocnice zemřel. Řekla to policejní mluvčí Jana...

V okolí silnic ve Zlínském kraji začalo první sečení trávy

S prvním sečením trávy podél cest začali v těchto dnech silničáři ve Zlínském kraji, potvrdil Vojtěch Cekota z ředitelství silnica dálnic. Vysoká tráva totiž zakrývá směrové sloupky podél silnic a brá...

Martin Strakoš provede Ostravany středem města a interiéry

Hasičské muzeum se připojí k muzejní noci

Pošlete děti na baseballový tábor

Baseballový klub Tempo Titans připravil pro děti na letní prázdniny hned dva kempy. Během nich se děti zdokonalí v baseballu pod vedením profesionálních instruktorů. Program je připraven vždy od 9 do ...

Vyrobil si sám parkovací místo, teď mu hrozí třísettisícová pokuta