Počasí
Praha 19 °C Úterý, 15. července 2025, Svátek má Jindřich
Go to content
Naše Praha na Facebooku

elektrifikace autobusových linek

Na Hanspaulku se vrátí trolejbusy

Záměr Elektrifikace autobusových linek na levém břehu Vltavy schválila již v roce 2020 Rada hl. m. Prahy i představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy. Záměr zahrnoval projekční přípravu linek 131 (Hradčanská – Bořislavka), 137 (Na Knížecí – U Waltrovky), 176 (Karlovo náměstí – Stadion Strahov) a 191 (Na Knížecí – Letiště). Radnice Prahy 6 uvádí, že aktuálně je v řešení elektrifikace linky č. 131 z Hradčanské na Bořislavku.

Do Prahy 4 se vrátí trolejbus

Obyvatelé Prahy 4 budou moci při svých cestách na Podolském nábřeží využívat bateriový trolejbus. V přípravě je projekt elektrifikace autobusové linky číslo 134 od Podolské vodárny na Dvorce. Půjde o klasický trolejbus s dodatečnou baterií na projíždění neelektrifikovaných úseků. V souvislosti s tím bude městská část Praha 4 požadovat opravy a kultivaci dosavadní trasy a zastávek linky 134.

Ondřej Prokop: Potřebujeme teď elektrobusy?

Komentář: Je elektrifikace autobusových linek skutečně nutnou prioritou hlavního města? To jsou otázky, které by si vedení Prahy mělo položit. Pražští radní dnes projednávali dva materiály týkající se elektrifikace autobusových linek.