Počasí
Praha 1 °C Středa, 26. ledna 2022, Svátek má Zora
Go to content

Lucie Borhyová: Bez tabulky čokolády si den ani neumím představit

Populární moderátorka Lucie Borhyová před dvěma měsíci porodila dceru Lindu, nyní si užívá mateřství, a už se těší, až se v září vrátí na televizní obrazovku.
Na slavnostním křtu sbírky zleva: Pavel Gryga, ilustrátorka Marcela .Brodová,  starostka Frýdlantu Helena Pešatová a starosta Pržna Petr Blokša. Zvětšit
Na slavnostním křtu sbírky zleva: Pavel Gryga, ilustrátorka Marcela .Brodová, starostka Frýdlantu Helena Pešatová a starosta Pržna Petr Blokša.

Máte zajímavé příjmení, v celé České republice jste podle našich informací pouze dvě toho jména…

Příjmení Borhy je maďarského původu. Tatínek pochází z východního Slovenska, do Čech přijel na vojnu a už tady zůstal. Později se seznámil s mojí maminkou. V Košicích máme babičku, která jezdí za námi do Prahy, nebo ji navštěvujeme my. Zrovna loni jsme tam byli na dovolené, kterou jsme si zpestřili návštěvou nedaleké maďarské vesničky, která je vyhlášená pěstováním vína a podzemními sklípky táhnoucími se do vzdálenosti až 80 kilometrů.

Jste populární i na Slovensku? Poznávali vás kolemjdoucí?

Je to zajímavé, ale musím říct, že ano. Stalo se mi právě v Košicích, když jsme se procházeli po městě, tak mě lidé zastavovali. Nebyli to Češi, kteří tam byli na dovolené, ale právě Slováci, což mě mile překvapilo. Setkala jsem se s tím i jinde na Slovensku, například při zastávkách na benzínových pumpách. Slováci mě mohou znát z televize, protože někteří z nich na svých přijímačích chytají Novu, někteří mně znají z časopisů, protože tam o mě překvapivě vycházejí články. Babička ty časopisy občas koupí a pak mi je vždycky schovává.

Jak jste na tom s maďarštinou?

Rozumím pár slovům, ale nic víc. Tatínek maďarsky mluví samozřejmě plynule. Když byl můj bratr malý, tak s ním chtěl mluvit jen maďarsky, aby ho naučil řeč, ale nakonec z toho sešlo.

Kde jste se narodila?

V porodnici na Štvanici v Praze 7, která pak byla zrušena. Obě své děti jsem přivedla na svět v porodnici Nemocnice Na Bulovce. Spousta lidí se mi divila, proč jsem si nevybrala jednu z vyhlášených pražských porodnic jako je U Apolináře nebo Podolí. Já ale argumentovala tím, proč bych měla rodit někde jinde než tam, kde to mám nejblíže. Jednak je to praktické v momentu, kdy se dostaví porodní bolesti, a navíc jsem byla Na Bulovce nesmírně spokojená.

Kde jste prožívala dětství?

S rodiči jsme bydleli v domku ve starých Ďáblicích, v ulici Ke kinu. Přímo v ulici stával biograf, což bylo fantastické. Pamatuji si, že když rodiče byli v kině, já doma hlídala o deset let mladšího bráchu a dívala se z okna, kdy se budou vracet. Často jsem pak do toho kina se spolužáky chodila. Teď je v té ulici lékárna a zdravotní středisko, kam dosud dojíždím ke své praktické lékařce. Pokaždé, když tou ulicí projíždím, mám nostalgické vzpomínky na dětství. Jako děti jsme běhaly venku, jezdily na kole a užívaly si dětských radovánek. Místo našich hrátek byl hlavně Ďáblický háj a svah pod hvězdárnou, kde jsme lyžovali, sáňkovali, bobovali. V tom byly staré Ďáblice úžasné. Tehdy ještě nejezdilo tolik aut, takže se rodiče nebáli nás nechat volně běhat. Staré Ďáblice jsem měla hrozně ráda, protože jsme si připadali jako na venkově. Přitom jsme bydleli v Praze a do centra se dostali za chvíli. Nostalgie byla také jeden z důvodů, proč jsme se na „osmičku“ vrátili bydlet. Táhlo mě to sem zpátky, protože máte-li pěkné vzpomínky na dětství, tak se rádi vracíte na místa, kde máte své kořeny.

To jste trávila v Praze celý rok nebo jste někam jezdila na prázdniny?

S dětstvím mám také hodně spojené Karlovarsko, konkrétně vesnici Dubina, kam jsem jezdila za dědečkem a babičkou. Mám nádherné vzpomínky na houbaření, chytání ryb v Ohři. Vracím se tam ráda i dnes, především na mé oblíbené golfové hřiště Olšová Vrata. Na filmový festival většinou nejezdím, nevyhledávám tak velkou společnost, mám ráda svůj klid.

Bydlela jste i jinde než v Praze 8?

V 19 letech jsem se odstěhovala od rodičů na Prahu 6, kde jsme bydleli několik let, nejdříve na Břevnově a pak v Suchdole. Každé z míst mělo své výhody, na Břevnově byla spousta zeleně, takže jsme chodili často venčit pejska a měli jsme to i kousek na Pohořelec a Hradčany. Předností Suchdola bylo, že jsem se během deseti minut dostala na ruzyňské letiště, a to bylo v době, kdy jsem hodně cestovala. Tehdy jsem si také pořídila své první auto, modrý Renault Twingo. To už jsem moderovala na Nově a nechtělo se mi pozdě večer cestovat z barrandovského studia přes celou Prahu městskou hromadnou dopravou.

Později jsem bydlela na Proseku, kde to mám ráda i kvůli vyhlášeným Svatováclavským poutím. Měli jsme to kousek od domova, těšili jsme se se synem na atrakce, na sladkosti.

Kam jste chodila do školy?

Na základní jsem chodila v ulici U Parkánu. Bylo to zajímavé, protože tam stávala dřevěná i kamenná budova. Do tzv. dřevěnky se chodilo na 1. stupeň, do tzv. kamenky pak na 2. stupeň. Na gymnázium jsem chodila v Neratovicích.

Proč až v Neratovicích?

Ke konci základní školy jsme s rodiči řešili, kam půjdu studovat, a mezi vybranými školami jsme měli i gymnázium Františka Palackého v Neratovicích, známé svou specializací na studium jazyků a biologii. Nakonec jsem se po přijímačkách dostala právě tam. Ze starých Ďáblic jsou Neratovice poměrně blízko, autobus mi zastavoval kousek od domu a do školy jsem dojela do 20 minut. Jezdilo nás tam z Prahy několik. Byli jsme taková skupina, která se i teď čas od času vídá.

Na gymnáziu jste psala povídky, o čem byly?

Napsala jsem jich více, jeden soubor se jmenoval Povídky do kufru. Je to spíš čtení pro děti, jsou hlavně o cestování. Jak jejich název napovídá, měly zpříjemnit cestování na dovolenou.  Jezdili jsme s rodiči hodně autem do tehdejší Jugoslávie, nebo letecky do Bulharska.

To mě překvapuje, v obecném povědomí jsou dívčí sny spojeny s jinými tématy, než o kterých jste v povídkách psala.

Určitě nejsou o lásce a věcech, které řeší dospívající slečny. Já byla spíš dlouho taková dětská. Jiné holky už chodily na diskotéky a měly rande, já ráda zůstávala doma, psala si povídky, pomáhala v domácnosti našim a věnovala se mladšímu bráchovi.

Co se s povídkami stalo?

Přepsala jsem je na psacím stroji na A4, sešila sešívačkou a ještě je celé sama ilustrovala. Ty povídky mám doteď někde schované a možná bych je někde našla.

Takže jste vlastně psala do šuplíku. A co čtení, bavilo vás?

Je to zvláštní, ale já v tu dobu četla nerada. Proto jsem spíš psala, protože samotné čtení mě nebavilo. Rodiče se na mě zlobili, že bych měla více číst, že tím člověk získává slovní zásobu a rozšiřuje si vědomosti. Ale povinnou četbu ve škole jsem poctivě zvládla (smích).

Po gymnáziu jste se opakovaně hlásila na Filozofickou fakultu na obor Sociální práce, ale tam jste se nedostala, proč?

Já měla hroznou smůlu. Byly jsme silné ročníky, sociální práce byl nový a populární obor, takže uchazečů byly spousty. Vždy jsem se dostala až k ústním zkouškám, kde jsem byla také docela úspěšná, ale pak mi řekli, že dávají přednost uchazečům s praxí v oboru nebo po nástavbě.

Proč jste se rozhodla zrovna pro studium sociální práce?

Vždycky jsem chtěla pomáhat znevýhodněným lidem, přivedla mě k tomu i vlastní zkušenost z rodiny. Babička, které v té době bylo už přes 90 let, trávila poslední roky života v penzionu s pečovatelskou službou v České Lípě. Já jsem za ní jezdila, líbilo se mi tam. Vnímala jsem, že péče o seniory je velký problém, a v té době takových zařízení, kde by seniorům zajistili plnohodnotné stáří, nebylo mnoho. Dnes se situace už v mnohém zlepšila.

K sociální oblasti máte zřejmě docela blízko stále, v roce 2007 jste tančila v soutěži Bailando s Petrem Pikem na podporu jeho postiženého synovce Dana.

Jsem čas od času v kontaktu s Petrovou rodinou, která se o Danečka stará. Jeho postižení je těžké, získané finanční prostředky pomohly alespoň k tomu, že si mohli dovolit pečovatelku, která k nim dochází a pomáhá při 24 hodinové péči. Tančení nebyl můj jediný charitativní projekt, pomáhám na akcích pořádaných Nadací Nova. Dále mám blízko k nadačnímu fondu Dobrý anděl, kde pomáhám, ale spíš nenápadně. Nejsem ten typ, který by zval na charitativní akce novináře, nechal se fotit a mediálně se prezentoval. V současné době podporuji Klub ohrožených žen, který založila a vede moje maminka Alena. Pořádají úžasné akce pro ženy, které potřebují psychickou pomoc v jakékoli nouzi, např. zůstaly samy a neví jak dále, nebo chtějí získat nazpět sebevědomí. Nalézají psychickou podporu, posilují si sebedůvěru a navazují i nová přátelství.

Studium na Filosofické fakultě vám tedy nevyšlo, rozhodla jste se odjet do ciziny…

Po druhém neúspěšném pokusu o přijetí jsem odjela do Anglie, kde jsem rok studovala jazyk a živila se jako au-pair. Měla jsem ohromné štěstí na rodinu, u které jsem pracovala. Bydleli ve vesnici Banstead na okraji Londýna, v nádherném domě s velkým pozemkem a bazénem. Do školy v Londýně jsem pak musela jezdit přes půlhodinu vlakem. Londýn jsem si zamilovala, učarovalo mi to typické anglické počasí, nevadily mi jejich deště a sychravo. Když jsem poprvé přijela na autobusové nádraží, kde už na mě rodina čekala, tak jsme k nim domů jeli přes centrum Londýna a já byla nadšená. Byli to moc fajn lidé. Dodnes jsme přátelé a navštěvujeme se, máme si pořád co říct. Buď přijedou k nám do Prahy, nebo my k nim.

Jak jste se dostala k novinařině?

Po návratu z Anglie jsem se dozvěděla, že se v Opatovické ulici v Praze 1 otevřela Vyšší odborná škola publicistiky. A to mě lákalo, protože už jsem měla zkušenosti s psaním. Tenkrát jsem samozřejmě o moderování v televizi ani neuvažovala, spíš si představovala, že budu pracovat v novinách. Po třech letech jsem školu absolvovala s titulem Diplomovaný specialista. Škola se brzy proslavila, mezi vyučujícími byl i Vladimír Železný, tehdejší ředitel televize Nova. Tady musím vyvrátit smyšlené informace z bulváru, že to byl právě on, kdo měl dostal do televize, pravda je totiž taková, že tehdy jsem se ještě s panem Železným osobně vůbec neznala. Poprvé jsme se potkali, až když jsem začala sama vysílat. Posluchačů bylo ve škole mnoho a on si určitě všechny lidi z přednášek nemohl pamatovat.

Jak jste se tedy dostala do televize?

Já šla do Novy sama, protože jsme potřebovali při škole praxi v rozhlase, tištěných médiích i televizi. A Nova byla doslova za rohem, tehdy ještě sídlila ve Vladislavově ulici v Praze 1. Šla jsem se zeptat na praxi a tehdejší šéf zpravodajství Jan Vávra mi řekl, že na praxi nepřijímají, ale ať tam nechám životopis. Za 14 dní mi pak volali sami, že pro mě místo mají. Takže ještě při škole jsem v roce 1997 začala pracovat jako pomocná redaktorka ve zpravodajství.

Co taková práce obnášela?

Pomocných redaktorů nás bylo víc, měli jsme služby, střídali se. Pomáhali jsme připravovat polední, odpolední i večerní Televizní noviny. Volali jsem krajánkům, ptala se na témata, reportáže, oni nám je posílali, my je zpracovávali, pomáhala jsem je stříhat. Byla jsem k ruce reportérům, zajišťovala pro ně všechno, co potřebovali. Dojít do střižny, najít v archívu kazety, které potřebovali a tak dále. A opět musím popřít zprávy z bulváru, že jsem dělala panu Železnému asistentku, zalévala květiny, vařila kafe a podobně. (smích).

Jak jste se dostala na obrazovku?

Tu nabídku jsem dostala nečekaně. Jednou za mnou přišla nová šéfredaktorka zpravodajství Věra Dušková a řekla mi, abych přišla zítra do střižny. Přišla jsem, namluvila si tam příspěvek, nevěděla jsem ještě proč. Pak se mě zeptala, jestli bych chtěla dělat reportérku v terénu. Já samozřejmě souhlasila, a druhý den jsme měli jet se štábem na zkoušku na výjezd. Druhý den jsem přišla do baru hned vedle televize, kde se scházeli lidé z Novy, a  Věra Dušková mi navrhla, abych místo reportérky dělala přímo moderátorku ve studiu. Já na ni koukala jako blázen, myslela jsem si, že je to vtip a někde v baru mě natáčí skrytá kamera. Ale byla to pravda, seznámila mě s kolegou Reyem Korantengem, se kterým už 16 let sedáme za pultík ve studiu.

S moderováním v televizi jste začala již v 21 letech, neukradlo vám to kus mládí?

Byla jsem tou dobou zřejmě nejmladší moderátorkou zpráv na světě. Považovali mě za raritu, někteří to kritizovali, ale řadě lidí se naopak naše nová moderátorské dvojice líbila.

Najednou vás začali na ulici poznávat lidé, jak jste se vyrovnávala s popularitou?

To je pravda, poznávali mě, ale nevadilo mi to. Na pozornost lidí jsem si zvykla relativně rychle. Co mi nedělalo a doteď nedělá dobře, jsou bulvární články. To je jediné věc, která je spojená s popularitou a vadí mi. Ale ten zbytek jsem nějak ani nevnímala.

Stoupnout si před kameru určitě není lehké, ještě těžší je zvládnout roli známé osoby. Byla jste na to připravena?

Pro mě to samozřejmě byla strašně těžká situace, protože jsem byla mladá, doslova hozená do vody. Nedokázala jsem si zprvu představit, co to bude obnášet, bulvární novináři, paparazziové. Ale naštěstí jsem kolem sebe měla perfektní lidi, kteří mě na to dokonale připravili. Myslím si, že jsem zůstala pořád stejná, jako jsem bývala dříve.

Mimochodem, vybíráte si dovolenou i podle toho, kam nejezdí Češi, abyste si od popularity odpočinula?

Snažila jsem se, ale dneska už je jiná doba a Češi jezdí po světě úplně všude. Několikrát jsem si vybrala místo, kde jsem příliv Čechů nečekala, a nakonec jsem tam potkala celý zájezd (směje se). Stalo se mi to například v Thajsku na ostrově Phuket. Musím dodat, že pozornost fanoušků mi nevadí, naopak mě těší, ale během dovolené chce mít člověk svůj klid a nic neřešit. I u nás máme oblíbená místa, kam jezdíme relaxovat, ale raději je neprozradím. V zahraniční jsme si hodně oblíbili nejmenované místo v jižní Evropě. Stejně tak v zimních měsících si vybíráme spíše turismem nedotčená místa, určitě ne Špindlerův Mlýn, který mi přijde jako druhá Praha.

Moderování asi není jen ta půlhodina, kdy vás vidíme na obrazovce.

Zpravodajství je týmová práce a každý člen kolektivu v něm má svou úlohu, které se věnuje, moderátor, reportér, korektor, střihač atd. Je to týmová práce, kterou my pak s Reyem na obrazovce prezentujeme. Máme nástup ve 13:00 na poradu, kde se řeší, co bude ten den ve zprávách, potom nám příspěvky připravují reportéři a my si je upravujeme podle sebe. Domů chodím po poradě, která je ještě po odvysílání Televizních novin.

Nyní jste ale doma s dětmi?

Byla jsem několik měsíců na mateřské dovolené, ale do práce a do vysílání se vracím už teď, počátkem září. Na Nově mi vyšli časově vstříc, budu moci chodit do práce později, na pár dní a několik hodin. Jen díky tomu se můžu vrátit na obrazovku už teď, a zároveň nepřijít o to krásné mateřství, kdy uvidím obě děti vyrůstat.

Stíháte kromě rodiny a práce ještě něco jiného? Jaké máte koníčky?

U mě jednoznačně vede golf. Mého bratra jsem ke golfu přivedla když mu bylo 13 a zůstal u něj, dokonce se z něj stal profesionál. A teď začínáme hrát golf i s mým partnerem. Já se aktivně věnuji i jiným sportům jako je sjezdové lyžování, jízda na kole, tenis, pěší turistika, prostě od každého sportu něco. Z ostatních aktivit ráda fotím, ne na digitál, ale převážně na černobílý film.

Tak to klobouk dolů! Vyvoláváte si snímky sama?

Na to bohužel už nezbývá čas…

Vy ale zachycujete svět nejen objektivem fotoaparátu…

Ráda maluji, svůj domov jsem si vyzdobila vlastními obrazy. Maluji pro potěšení, je to taková moje terapie, kdy na plátno zachytím své momentální rozpoložení, ať už radost nebo smutek. Co se týká stylu, tak je to převážně abstrakce, ale nevyhýbám se ani krajinám nebo zátiší. Ráda míchám různé malířské techniky, používám jak akrylové tak i olejové barvy, nebo přidám koláž, kdy na plátno nalepím nějaký nápad atak. Někteří lidé mi navrhovali, abych udělala výstavu, ale na to se necítím.   

Vaše maminka je principálka ochotnického divadlo, zahrála jste si už v nějaké hře?

To je pravda, maminka je nadšená ochotnice, po padesáti letech obnovila v Dolních Chabrech divadelní spolek Divoch, který vede a režíruje. Já jsem jí pomáhala hodně v začátcích, také jsem třeba dělala herečkám make-up. Dokonce jsem měla hrát i v jedné hře, zkoušela jsem postavu služky ve hře 8 žen, ale kvůli těhotenství jsem toho musela nechat. Snad mi maminka režisérka ještě nějakou úlohu někdy svěří. (směje se). Také pořádá každoroční Březnový festival ochotnických divadel Dolní Chabry, který s nadšením moderujeme společně s Reyem.

Moderujete tedy nejen v televizi, ale i nejrůznější akce. Stal se vám při moderování nějaký trapas?

Stal se mi velký trapas, když jsme s Reyem moderovali Ples Českých Slavíků na Žofíně v roce 2006. V sále bylo asi tisíc lidí, my jsme měli poslední moderátorský vstup, já měla úzké kožené šaty, šla jsem dolů ze schodů na pódium a jak jsem byla nadšená, že už se ples chýlí ke konci, tak jsem zrychlila, nepočkala na kolegu, aby mi podal rámě a slítla jsem z těch schodů. Mikrofonem jsem praštila o kecpultík, sálem se rozezněla obrovská rána, A v tom k nám přicházel Karel Gott, který se na mě podíval a říká: „Ale přede mnou nemusíte padat na kolena.“  Celý sál se začal strašně smát, takže celá trapná situace byla ve finále vtipná. Měla jsem sedřené koleno, roztrhané šaty, ale na tu situaci vzpomínám docela ráda. Naštěstí nešlo o přímý přenos, takže ten karambol vystřihli.

Máte stále skvělou postavu, jak se o ni staráte? Musíte dřít ve fitku, hlídat si životosprávu, nebo máte „štíhlé geny“?

Naštěstí jsem zdědila štíhlost po mamince. Nejsem zastánkyně drastických diet, ale snažím se udržovat postavu přirozenou formou, jím zdravě a sportuji. Musím se přiznat, že do fitness moc nechodím. Spíš sportuji venku. Během těhotenství s Lucasem jsem přibrala 30 kg, ale v průběhu dalšího roku jsem je zase shodila.

Jaký je tedy váš vztah k jídlu?

Vařím i jím ráda, považuji se za jedlíka a labužníka zároveň. Michal může potvrdit, že kolikrát sním více než on (její přítel přitakává). Například bez tabulky čokolády si neumím den ani představit. Upřednostňuji českou kuchyni, vařím ale také italskou, španělskou, mexickou, indickou, prostě na co máme doma chuť. Moje nejoblíbenější jídlo je pečené kuře s bramborovou kaší. Připravuji saláty, vývary, omáčky, jen s knedlíky to nepřeháníme. Pro Michala se vaří dobře, chutná mu vše co připravím, snad kromě brokolice a květáku. Jídlo si vždy vychutnává, nešetří ani chválou, je to vděčný strávník.

Jste skoro doslova křtěná Vltavou, celý život bydlíte v Praze. Jsou místa, která jsou vám obvzlášť blízká? 

Vždy jednou za rok, na Štědrý den, jdeme s celou rodinu na procházku do centra Prahy. Přejdeme Karlův most, Malostranské náměstí, pak Nerudovkou až na Hrad. Procházky vánoční Prahou prostě miluji.

Lucie Borhyová s matkou Alenou a synem Lukasem.

Lucie Borhyová (* 1978)

16 let moderuje Televizní noviny na Nově.

Má dvě děti, pětiletého Lucase a dvouměsíční Lindu.

Žije s Michalem Hrdličkou, sportovním redaktorem TV NOVA

Podobné články


Předchozí články

Ostravští strážníci nedali soupeřům v parkúru šanci

Tři soutěžní discipliny a tři výhry ostravských strážníků. Tak vypadalo mezinárodní soutěžní setkání jízdních policií.

Bílé dresy nechceme, vzkazují hokejoví fanoušci

Na začátku září představil hokejový klub PSG Zlín nové dresy na sezonu 2014/2015. Kromě klasické žluto-modré kombinace se mezi jako třetí varianta objevil bílý dres.

Olomouc bude mít svého městského architekta

Radní města na svém posledním jednání schválili změnu v organizaci odboru koncepce a rozvoje magistrátu. Návrh přeložený nově jmenovaným vedoucím vychází z koncepce, se kterou uspěl v nedávném výběrov...

Jahodnický Albert nezačal právě nejlépe

Dlouhé fronty, mnohem méně sortimentu a často dražší zboží - to je smutná realita nového obchodu Albert, který se zde otevřel na místě původního Sparu.

Veřejné projednávání zakončí společná procházka

Chcete ovlivnit prostředí, ve kterém žijete? Na Praze 14 máte nyní možnost zúčastnit se veřejného projednávání a vyjádřit se tak k určitým problémům! Vypsány jsou dokonce tři termíny!

Přijďte na prohlídku bývalého Penzionu Malešice

Přijďte se podívat, jak se mění bytový dům Malešice, který právě prochází kompletní přestavbou. V září se otevře veřejnosti hned dvakrát.

Zooškolka Kodymka hlásí posledních pár volných míst

Dětský klub Kodymka, který zároveň funguje jako škola, přijme posledních pár dětí. Pro ty je zajištěn program v blízkosti přírody. Ve školce je k dispozici mnoho zvířat, malé žáky ale potká i hudební ...

Radnice investovala do oprav škol. Přes dvacet milionů

Radnice Prahy 2 během prázdnin nechala zrekonstruovat čtyři mateřské a pět základních škol. Celkové náklady na opravy přišly radnici na 21 241 930 korun.

Živnostníci ušetří na jednom nájemném

Letní období je pro obchodníky většinou spojeno s výrazně nižšími tržbami. Radnice Prahy 7 se proto zdejším živnostníkům a podnikatelům rozhodla pomoci tím, že jim odpustí srpnové nájemné.

V jakých restauracích si nezapálíte?

Patříte mezi ty, kterým vadí kouření u jídla? Podívejte se, kde si v restauraci v centru pochutnáte bez zápachu cigaretového kouře.

Na nábřeží se můžete pobavit i fandit běžcům

V podvečer v sobotu 6. září se bude v pražských ulicích konat již devatenáctý ročník běžeckého závodu Birell Grand Prix Praha.

Běžci v sobotu omezí dopravu v centru

V sobotu 6. září se uskuteční tradiční „Grand Prix Praha“. Akce bude v době od 18 do 21 hodin doprovázena dopravními opatřeními. Pro zajištění bezpečnosti provozu i závodníků je povolena uzavírka na t...

Jednička chce nařídit hospodám a barům, kdy mají zavřít

Radnice první městské části dlouhodobě bojuje proti rušení nočního klidu. Zejména v okolí barů a restaurací. Radní začátkem září přišli s řešením – chce některým restauracím vyhláškou nařídit, aby zav...

Akce pro všechny generace

V sobotu 6. září se chystá festival s názvem Září(me) aneb akčně mezigeneračně. Festival je veden pod záštitu starosty Prahy 4 a jeho cílem je nabídnout zajímavý program napříč generacemi.

Filmový festival Ekofilm bude věnován vodě

Bude to jako plavba na dlouhou trať. Začne 2. a skončí 5. října. Za tu dobu návštěvníci spatří 100 filmů a zažijí bohatý doprovodný program. Zkrátka, festival Ekofilm se blíží. Připlouvá na vlně nadše...

Bezruči zahajují sezónu Ztráty a nálezy

Sezóna Ztráty a nálezy v Divadle Petra Bezruče nabídne celkem pět premiér. Předplatné obsahuje světovou premiéru, literární bestseller i velké dramatické klasiky. Název sezóny se netýká pouze témat pr...

Vlastivědné muzeum představí Tváře velké války

Ve čtvrtek 4. září 2014 v 16 hodin přivítá Vlastivědné muzeum v Olomouci posledního rakouského císaře Karla I., který slavnostně otevře unikátní výstavu Tváře Velké války. Tento výstavní projekt, kter...

Rozloučit se s prázdninami můžete také v Běchovicích

I v Běchovicích mohou děti do začátku školního roku vyrazit veseleji. Koná se zde rozloučení s prázdninami , na kterém se děti pobaví a zasoutěží si.

Trénovat volejbal mohou děti i ve Vinoři

Září je tradičně měsícem, kdy probíhají nábory do různých kroužků a sportovních klubů. Nábor pořádá také volejbalový klub ve Vinoři.

Trénovat volejbal mohou děti i ve Vinoři

Září je tradičně měsícem, kdy probíhají nábory do různých kroužků a sportovních klubů. Nábor pořádá také volejbalový klub ve Vinoři.

Přijďte na rock do Hoffmanova mlýna! Čeká vás pivo zdarma!

Pokud máte rádi rock, nezapomeňte se podívat v sobotu do Hoffmanova mlýna ve Vinoři. Trsat zde totiž můžete na pravé rockotéce s poetickým názvem Rocková pípa! Pivo zdarma je pak příjemným lákadlem na...

Chcete překonat rekord v hromadné hře na kytaru?

V polovině měsíce se koná Street Happening of Karlin. Akce, na které se bude hrát, zpívat a tančit, by se měla stát také příležitostí pro překonání rekordu v hromadné hře na kytaru. Můžete se zúčastni...

Na divadelního Caligulu i na fotbalové představení za dobrovolné vstupné!

Divadelní Agentura Globus zahájila v loňské divadelní sezoně pravidelnou a dlouhodobou spolupráci s nuselským Divadlem bez hranic a pro nadcházející sezonu připravila několik velmi zajímavých premiér ...

Festival netradičních chuťových kombinací se blíží

První víkend v říjnu si neplánujte žádnou hostinu a vyrazte mezi lidi. 4. - 5. 10. 2014 se budou na Piazza Domino na pražském Andělu servírovat neobvyklé chuťově zážitky .

Dvořákovu Prahu zahájí Česká filharmonie

Na dvě desítky koncertů oslavujících genia našeho největšího skladatele nabídne již od příštího týdne mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha.

Přihlašte své zvíře do fotosoutěže Mazlíčci Prahy 3

V rámci akce Den domácích mazlíčků, která bude 4. října na náměstí Jiřího z Poděbrad, připravila městská část Praha 3 soutěž o nejkrásnějšího čtyřnohého člena rodiny.

Sportovní odpoledne plné zábavy pro celou rodinu

Děti si mohou hrát a rodiče si zatím odpočinou při dobré kávě. To vše vás čeká v pátek 5. září na Sportovním odpoledni v pražském Baby Clubu Juklík. Vstup je zdarma!

Bylinky, koření a čaje opět provoní Jiřák

V pátek 5. září od 8 do 18 hod a v sobotu 6. září od 8 do 14 hod chystá farmářské tržiště „Jiřák“ slavnost „Bylinky, koření a čaje“. Kromě bylinek všeho druhu bude na místě specialistka na fytoterapii...

Dobré jídlo a pití. To je festival Foodparade

Již tento víkend se v zahradách trojského zámku koná 4. ročník festivalu Foodparade. Pokud se chcete dobře najíst, napít i pobavit je to zaručený tip jak strávit víkendové dny.

Běh, koně i divadlo

Nechte děti vyběhat na víkendovém závodu Běh babím létem. Závodit se bude v sobotu 13. září v Divoké Šárce. V rámci běhu budou pro děti připraveny i doprovodné akce. Startovné se neplatí.

Miroslav Zikmund zavzpomíná v Technickém muzeu

Mimořádnou událostí dnešního dne je setkání s Miroslavem Zikmundem, které se uskuteční ve 14 hodin v Národním technickém muzeu na Letné.

Zajímá vás budoucnost města? Auto*Mat zve na předvolební debaty

Jak bude vypadat veřejný prostor v Praze? Jak to bude v budoucnu s veřejnou dopravou? Odpovědi na tyto a další otázky dostanete na sérii čtyř tématických předvolebních debat s kandidáty z nejvyšších p...

Kde vám v Praze 1 nalijí v restauraci kohoutkovou vodu?

Kdo by si myslel, že pokud si objedná v restauraci vodu z vodovodu, dostane ji zdarma, mýlil by se. Pravdou však je, že kohoutková voda je zpravidla o poznání levnější než ta balená, v nápojovém lístk...

Fanoušci z desítky dostanou slávistický dres zdarma!

U příležitosti přátelského utkání s chorvatským Hajdukem Split si SK Slavia Praha za podpory MČ Praha 10 pro své fanoušky připravila malé překvapení. Černé slávistické dresy zdarma.

Baťovská výročí připomíná výstava v muzeu

Výstavou nazvanou K štěstí klíček je střevíček si zlínské Muzeum jihovýchodní Moravy připomíná 120. výročí založení firmy Baťa a 100 let od narození Tomáše Bati juniora.

Štípa hostí první víkend v září hlavní pouť

První zářijový víkend je ve Štípě po staletí zasvěcen pouti. Letos hlavní pouť začíná mší svatou v sobotu 6. září od 13:30 v poutním chrámu Narození Panny Marie. Poté bude následovat zábavný program p...

Zimní stadion opět nabízí bruslení školám i veřejnosti

Olomoučané budou mít znovu možnost využít k bruslení ledovou plochu zimního stadionu. Cena za hodinu bruslení se nemění a stejně tak bude město pokračovat v úspěšné kampani „Podělíme se s vámi o led“....

Debatu o muslimských šátcích odstartovali v Praze 10

Patří islámské, či jakékoli jiné náboženské symboly do českých škol? Současnou polemiku vyvolala událost na jedné střední škole v pražských Vinohradech. Ke kauze se nyní vrátila ombudsmanka Anna Šabat...

Počernická diskotéka již dnes večer! Tanec pod hvězdami zaručen!

Chcete si ještě užít letní noci pod hvězdami? Již dnes večer můžete vyrazit do Dolních Počernic na diskotéku, která se koná venku pod hvězdami. Počasí by mělo takové zábavě přát, takže o důvod víc, pr...

Dny zdraví proběhnou na Praze 14 v polovině září

Zdraví je to nejcennější, co máme, takže bychom si ho měli do značné míry hlídat. Proto Praha 14 připravila v září několik přednášek, poradenství, či praktických kurzů. Vše se odehraje od 18. do 25. z...

Muzeum hlavního města Prahy bude otevřeno veřejnosti

V rámci projektu Dny evropského dědictví bude Muzeum hlavního města Prahy volně přísstupné. Jedinečnou příležitost můžete využít 7. září. A co bude k vidění?

Tradiční Fotbalová abeceda a novinky na Tempu

Počátek nové sezony je ve fotbalovém klubu TEMPO PRAHA, jehož sportovní areál se nachází v ulici Ve Lhotce, ve znamení spojení tradičních akcí s několika novinkami.

Změny v dopravě! Tramvaje 5 a 26 pojedou jinak

V sobotu 6. 9. budou v Praze závody mezinárodní běžecké akce Grand Prix Praha 2014. Kvůli tomu budou výluky v dopravě.

Běžci omezí v sobotu večer střed Prahy

Světová vytrvalecká esa a spolu s nimi i sedm a půl tisíce běžeckých nadšenců ovládnou v sobotu 6.9. večer centrum Prahy. Konat se bude již 19. ročník závodu Birell Grand Prix Praha. Muži vyrazí na de...

Navštivte nepřístupná místa zdarma. Své brány otevřou už zítra

Dny evropského dědictví pokaždé v září ve vybrané dny otevírají široké veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov a objektů i prostor, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Zároveň jso...

Reklamy budou o polovinu menší

Jsou všude kolem nás. Informují. Otravují. Je jich tolik, že jejich sdělení už nevnímáme. Točí se v nich obrovské peníze. A od října budou menší. Reklamy.

Co mají společného Vltava, Světluška, Housle a Zlodějka? aneb Sto pražských potoků

Že je Praha stověžatá, vědí nejspíš všichni. A že jí protéká Vltava. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, kolik má Praha celkem potoků? Bez jediného stovku – přesně 99! A vodních děl je rovněž bezmála s...

Nenechte si ujít farářské trhy. V sobotu na Kulaťáku

Jako v každou sobotu, i zítra vás čekají tradiční farmářské trhy na Kulaťáku. Těšit se můžete na desítky stánků i pár novinek.

Děti se v galerii proletí vesmírem

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název nové komiksové knihy a současně interaktivní výstavy pro děti. Od 4. září do 12. října vezme Viktorka, žákyně galaktické školy, děti do své lodi Lítavice a v...

Tip na výlet - Happening v pivovaru

Pokud vás zajímá industriální architektura, vydejte se 6. září do vesničky Lobkovice, kterou najdete kousek od Mšena, na východním okraji CHKO Kokořínsko. Zde stojí pečlivě opravovaný parostrojní pivo...

Následující články

Agáta Hanychová má hlavní ženskou roli v novém klipu Doctora P. P. „Nebe, peklo, ráj“

Co mají společného filmy Harry Potter, Piráti z Karibiku, Šifra mistra Leonarda nebo Pán prstenů s kapelou Doctor P.P.? Od těchto dnů je to filmařská technika Red Epic, se kterou populární česká skupi...

Festival Čtení ve vlaku ovládne pražské příměstské spoje

Festival Čtení ve vlaku netradičním způsobem zpříjemní cestujícím ve dnech 14. – 16. 9. 2014 čas strávený v pražských příměstských spojích.

Které kluby se zapojily do Měsíce náborů?

Měsíc náborů do sportovních klubů je v plném proudu. Z Prahy 4, 11 a 12 se nakonec zapojilo 46 spolků. Podívejte se na jejich seznam.

Tip na víkend: historické vinobraní

Chcete si udělat výlet na Moravu? Pak vyrazte 12. a 13. září do Znojma. Přípravy na vinobraní jsou v plném proudu.

Nechte si vyšetřit zrak zdarma

Den otevřených dveří pořádá Refrakční Centrum Praha v pátek 3. října od 8:30 do 15:30.

Zachraňte kočky v nouzi

Svatováclavská výstava opuštěných koček bude v sobotu dne 27.9. 2014 od 10 hod. do 17hod.

Vstup do muzea Hl. m. Prahy bude v neděli zdarma

V rámci Dnů evropského dědictví bude v neděli ve některých objektech muzea Hl. m. Prahy vstup zdarma. Kromě hlavní budovy na Florenci jde o Podskalskou celnici na Výtoni a zámecký areál ve Ctěnicích.

Studio Alta začíná sezónu revolucí

Každý může být tanečníkem! To je heslem akce, která otvírá novou sezńu ve Studiu Alta.

Na Výstavišti je Burgerfest

Letošní třetí ročník Burgerfestu se koná 6. a 7. 9. 2014 na Výstavišti v Holešovicích.

V Praze padaly rekordy

O víkendu bodovali běžci na závodě RunCzech. Geoffrey Ronoh a Correti Jepkoech z Keni vyhráli večerní běh na 10 km v rekordech závodu 27:28.

Zlín prohrál se Slováckem 0:4 a v poháru končí

Pohárová pouť skončila pro FC Fastav Zlín ve třetím kole. Podlehli sousednímu Slovácku 0:4. Fanoušci z Hradiště zranili při zápase petardou zlínského hráče Tomáše Hájka. Sudí však zápas neukončil.

Hokejisté HC PSG Zlín prohráli ve švýcarském Fribourgu

Hokejisté HC PSG Zlín prohráli ve čtvrtém kole Champions Hockey League na ledě týmu HC Fribourg-Gottéron 2:3 po samostatných nájezdech.

Petr Ptáček vystaví ve Vratimově rychlá auta, klasické vozy i letadla

Malíř, grafik a ilustrátor Petr Ptáček osobně zahájí výstavu svých maleb a grafik ve Vratimovské galerii v Kulturním středisku Vratimov. Vernisáž se koná v úterý 9. září v 17 hodin. Výstava, kterou au...

Dana Sahánková vystavuje ve Fiducii

Pražská malířka Dana Sahánková představí svou tvorbu na výstavě v ostravské Galerii Dole, která je součástí Antikvariátu Fiducia, na výstavě nazvané Mezi podlahou a stropem. Výstava Dany Sahánkové zač...

Jdete na Kabáty? Auto nechte doma

Čtvrtstoletí ve stejné sestavě – to chce pořádnou oslavu. A protože jde o skupinu Kabát, tak samozřejmě „po čertech velkým“ koncertem v sobotu 13. září od 20 hodin.

Pozvánka na vědecký jarmark

Již ve středu 10. září si na Vítězném náměstí od 8:30 do 17:30 budete moci vyzkoušet, jak si ohřát párek pomocí elektrod nebo rozsvítit žárovku díky pomeranči.

Zajímavost: První mistrovství v žehlení košil

Žehlení – nejnudnější věc na světě, nebo extrémní sport? To se dozvíte v sobotu 13. 9. 2014 od 14:00 v Brně v prostorách Nákupního centra Královo pole.

Přednáška o rakovině prsu proběhne zítra v KC Nová Beseda

Rakovina prsu je závažnou chorobou, u které včasné odhalení výrazně zvyšuje šance na uzdravení. Přednášku na toto téma můžete vyposlechnout zítra v KC Nová Beseda v Klánovicích.

Zítra nepoteče na většině "devítky" voda

Pokud můžete, nezapomeňte se předzásobit vodou. Na velkém území totiž nepoteče celé úterý 9. září voda. Příčinou je naplánovaná oprava vodovodního řádu.

Krásnými jiřinami se můžete pokochat v Letňanech

Také se rádi potěšíte pohledem na krásné květiny? Jiřiny jsou typicky podzimní květinou,a právě dnes a zítra máte šanci vidět více jak 100 druhů! Akce se koná tradičně v obřadní síni letňanské radnice...

Ve Vršovicích závody do vrchu, v Malešicích pojídání buchet, v Záběhlicích prohlídka zámku

I letos utichne na padesáti místech v Praze provoz, město se naladí na tempo chodců a cyklistů a ožije pod vlivem aktivit jeho obyvatel. To vše díky devátému ročníku sousedských slavností Zažít město ...

Neředín láká na už 12. ročník Leteckého dne

Tradiční Letecký den v Olomouci se letos uskuteční pod taktovkou nového správce letiště. Jeho 12. ročník, který proběhne v sobotu 13. září 2014, organizuje Hanácký letecký klub Olomouc. Na letišti v N...

Ludvík Šuranský zahraje varhanní díla Bacha i dalších autorů

V kostele sv. Filipa a Jakuba se v úterý 9. září uskuteční varhanní koncert Ludvíka Šuranského. Začátek je v 19:30. Zazní díla Johanna Sebastiana Bacha i dalších autorů.

Petici za referendum o hazardu podepsalo už 7000 lidí

Přes 7000 podpisů se od začátku června do konce srpna podařilo nasbírat aktivistům z iniciativy Zlín bez hazardu. Cílem jejich petice je vyvolat referendum o úplném zákazu heren a výherních automatů v...

Co uvidíte na výstavě ušité na míru dětem

V Grabově vile je od začátku září otevřena unikátní výstava, která je kompletně ušita na míru dětem. Potrvá do 26. září a je přístupná zdarma.

Den dyslexie ve Veletržním paláci

V úterý 9. září se ve Veletržním paláci koná 5. ročník Dne dyslexie.

Obora Hvězda se připojila k trendu venkovních posiloven

Už jste určitě slyšeli o novém trendu venkovních posiloven. Praha 6 už jich má téměř deset a další stále přibývají. Nově se otevřela třeba u obory Hvězda.

Začíná Dvořákova Praha - první tóny patří České filharmonii, zítra v Rudolfinu zazáří pianista Krystian Zimerman

Pouhých pár hodin zbývá do slavnostního zahájení sedmého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Úvodní slavnostní večer bude v Rudolfinu patřit výhradně hudbě Antonína Dvořáka.

Proběhne další dobrovolný úklid Čimického háje

V Čimickém háji se bude opět uklízet. Tradiční akce je čistě dobrovolná a zabere zhruba hodinu času.

Roadshow na podporu prevence rakoviny zítra zastaví na Palackého náměstí

Roadshow na podporu prevence rakoviny už zítra dorazí do Prahy. Na Palackého náměstí budou do 15 do 18 hodin odborníci z řad lékařů a zástupci neziskových organizací, se kterými budou mít návštěvníci ...

Navrhněte novou podobu Letenské pláně

Ještě stále máte možnost ovlivnit novou podobu Letenské pláně a Letenských sadů v soutěži, kterou v červnu vyhlásili radní Prahy 7.

Zvukové iluzionistky Yellow Sisters vystoupí na nádvoří Novoměstské radnice

Yellow Sisters je ženská vokální skupina, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funku, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Přesvědčit se o jejich originální práci s hlasem spojené ...

Studenti bydlící na šestce: koleje jsou levné, privát zase pohodlný

Výuka základních a středních škol už se naplno rozjela, vysokoškoláci se teprve chystají. Zatím třeba vybírají bydlení a zvažují, jestli jít na kolej nebo do privátního bytu.

Tip na výstavu - Vše o pivu

V budově Národního zemědělského muzea na Letné můžete až do konce letošního roku shlédnout výstavu s názvem „O pivu – z chmelnice na náš stůl“.

Tenisový turnaj pro Holešovice a Bubny

Jen do 14. září se můžete přihlásit na tenisový turnaj vylosovaných dvojic, který se uskuteční na kurtech TKA Apolinář (najdete je v sousedství známé porodnice v Apolinářské ulici) v sobotu 20. září.

V Botanické zahradě odhalí Rozhlednu

Do areálu Botanické zahrady v Tróji přibude nová, v pořadí osmnáctá, skulptura Čestmíra Sušky s názvem Rozhledna.

Prahu rozzářily Světlušky - odstartovala celonárodní sbírka

Více než sedm a půl tisíce dobrovolníků s tykadly můžete potkat tento týden v ulicích českých měst. Odstartovala celonárodní sbírka Světluška, která pomáhá nevidomým a zrakově postiženým lidem vést pl...

Měsíc náborů podporují i celebrity

Když dětem nedáme prostor, najdou si ho samy. Takový je podtitul kampaně Měsíc náboru do sportovních kroužků, který má za cíl přitáhnout děti ke sportu.

Na Žižkově potkáte spoustu lidí s tykadly

Více než sedm a půl tisíce dobrovolníků s tykadly a krovkami můžete potkat až do pátku v ulicích českých a moravských měst. Začala celonárodní sbírka Světluška na pomoc nevidomým a těžce zrakově posti...

Fotografická výstava Jovana Dezorta připomene uplynulý čas

Ve dnech 12. 9. až 14. 10. 2014 se na Staroměstské radnici (Křížová chodba a Rytířský sál) uskuteční výstava fotografií dlouholetého obyvatele Prahy 4 Jovana Dezorta, a to u příležitosti jeho 80. naro...

Předávání psů bude asistovat Karel Gott

Na tradiční akci Super den 2014 v pražském Motole bude předáno 11 psích asistentů jejich novým majitelům: lidem s postižením. Superden se koná v sobotu 13. září od 10.30 hodin v areálu Výcvikového cen...

Softbalistky Joudrs vybojovaly stříbro v Poháru mistrů evropských zemí

V italském Montegranaro dosáhly softbalistky klubu Joudrs nejlepšího umístění v evropských pohárech v historii svého klubu.

Zahrádkářská výstava již od čtvrtka ve Vinoři

Zahrádkaříte? Pak se vypravte ke konci tohoto týdne do Vinoře, kde místní zahrádkářský svaz pořádá zajímavou výstavu, tentokrát zaměřenou na bylinky.

Satalice pořádají oslavy nového školního roku!

Ve čtvrtek mohou vaše děti strávit v Satalicích zábavné odpoledne . Pořádají zde totiž oslavu začátku školního roku se soutěžemi a odhalením nových maleb.

Přijďte si s dítětem pohrát do Montessori pracovny!

Pokud vám přijde, že se se svým prckem doma nudíte, vezměte ho do mateřského centra Klubíčko, kde se může prima zabavit v tzv. Montessori pracovně. Ta je vhodná pro děti od roku a půl až do čtyř let.

Vydejte se dnes opoledne na Prosek na koncert!

Právě dnes můžete vyrazit do proseckého Parku přátelství a užít siii krásné hudby. Dnes tam vystoupí v rámci Proseckých zastaveníček Pražské dechové kvarteto.

PVK spustily průzkum spokojenosti se službami

Jste spokojeni s dodávkami vody? Pražské vodovody a kanalizace spustily průzkum, v němž zjišťují, jak jsou zákazníci spokojeni se službami, které jim nabízejí.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži poprvé dlouhodobě vystaví ukázky z bohaté sbírky mincí a medailí

Výstava bezmála tři sta vzácných mincí a medailí ze sbírek olomouckého arcibiskupství rozšíří od 12. září nabídku stálých expozic Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Kabinet mincí a medailí, který se s...

Sledge hokejovému turnaji Lapp Cup Zlín 2014 dominovali Rusové

3 hrací dny, 8 týmů, 20 zápasů a 3 poháry pro trojici nejlepších týmů. Nějak takto se dá charakterizovat několik uplynulých dní ve zlínské PSG aréně, kde se od 4. do 6. září odehrával sledge hokejový ...

Zemřel bývalý děkan Fakulty multimediálních komunikací Pavel Škarka

V pondělí 8. září v ranních hodinách, zemřel akademický sochař Pavel Škarka, dlouholetý zaměstnanec Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, emeritní děkan Fakulty multimediálních komunikací a vedoucí Ateliér...

Články abecedně vzestupné

Lucie Bílá přidává vánoční koncert ve Zlíně

Obrovský zájem o vstupenky na vánoční koncert Lucie Bílé ve Zlíně přiměl pořadatele přidat ještě druhý koncert. Čas původně plánovaného vystoupení se posouvá na později.

Lucie Bílá se svým týmem ladí detaily Čenobílého turné 2013

Patnáctinásobná Česká (Zlatá) slavice Lucie Bílá vyráží letos na podzim na své největší turné, které nese název Černobílé turné 2013. Obsahuje 11 exkluzivních koncertů v deseti městech České i Slovens...

Lucie Bílá se vydává na turné

Lucie Bílá svůj zlínský koncert neruší

Poslední vánoční koncerty Lucie Bílé včetně těch ve Zlíně, jež mají proběhnout ve čtvrtek 22. prosince, se uskuteční podle plánu. Po dlouhé úvaze se pořadatelé po dohodě se zpěvačkou Lucií Bílou rozho...

Lucie Bílá zazpívá na zámku v Hradci nad Moravicí

Recitál Lucie Bílé s klavírním doprovodem Petra Maláska se koná ve čtvrtek 23. července v Hradci nad Moravicí.

Lucie Bílá zazpívá Ostravě i Opavě

Lucie Bílá vyráží na šňůru koncertů. Postupně zamíří do patnácti měst v rámci celé republiky.

Lucie Bílá zazpívá ve čtvrtek 20. prosince v kostele v Místku

Lucie Bílá: Hanou Zaňákovou zůstanu navždy!

Je úplně stejná jako v televizi. Rozzářená,plná elánu, dobré nálady a optimismu. Při představování má pevný stisk ruky a milý úsměv. Ale je pedant, novinářce vyčetla žvýkačku, další přesadila a pak, j...

Lucie Bílá: Měla jsem se jmenovat Lucie White

Zpěvačka Lucie Bílá koncertovala v Ostravě a dokázala naplnit sál ostravského domu kultury. Diváci byli nadšeni a zpěvačka sklízela bouřlivý aplaus. Další koncert uspořádala v nedalekém Frýdku-Místku ...

Lucie Bílá: V pondělí je pro mě už leden

Okamžitě si podmaní prostor kolem sebe, ať už je na pódiu před tisíci diváky nebo před fanoušky při autogramiádě. Je ikonou české hudební scény. Je zpěvačkou s mimořádným hlasovým rozsahem tři a půl o...

Články abecedně sestupně

Luhačovice hostí konferenci o porodnictví

Problematice těhotenství, porodu a období po porodu se budou věnovat odborníci z celé České republiky na XXVII. ročníku celostátní konference sekce perinatální medicíny České gynekologicko-porodnické ...

Luhačovice budou patřit módě

Největší moravské lázně Luhačovice ožijí v sobotu 23. května osmým ročníkem benefiční akce nazvané Luhačovice – město zdraví a módy 2009. Hlavním programem bude tradiční večer spojený s módní přehlídk...

Ludvík Šuranský zahraje varhanní díla Bacha i dalších autorů

V kostele sv. Filipa a Jakuba se v úterý 9. září uskuteční varhanní koncert Ludvíka Šuranského. Začátek je v 19:30. Zazní díla Johanna Sebastiana Bacha i dalších autorů.

Ludvík Kunc předvede, jak maluje akvarely

Ludvík Kunc pokřtí knihu o Karpatech

Ludvík Kunc bleskově nakreslí zvířata

Luděk Sobota: „Při psaní scének jsme si museli se Šimkem zdřímnout!“

Supraphon v těchto dnech vydává komplet deseti cédéček, zachycujících spolupráci Miloslava Šimka a Luďka Soboty v letech 1977 až 1983. Jak na tuto éru vzpomíná Luděk Sobota?

Luděk Golat znovu usiluje o post ředitele divadla

Lucie Výborná: Čas podívat se do občanky

Moderátorka Lucie Výborná připomíná živel, holduje nemístně sportu, lidé ji znají z televize i z rozhlasu, potkávají na akcích se Světluškou. Nedávno moderovala Českého lva a některé „módní policistky...

Lucie Michková: Kdo chce psa bíti…

Pana primátora a jeho radní napadlo, že zjednoduší kategorizaci zeleně v hlavním městě Praze. Co bylo dosud označováno jako „ostatní plochy“, má být nyní kategorizováno jako veřejná zeleň. Nic proti n...