Počasí
Praha -1 °C Středa, 08. prosince 2021, Svátek má Květoslava
Go to content

Kája Pavlíček: Praha 2 má své kouzlo

S vizážistou a stylistou Kájou Pavlíčkem jsem se sešla v jeho salónu v Žitné ulici a byla jsem mile překvapena, že i přes rekonstrukci se podařilo zachovat příjemnou atmosféru místa, kterou dotváří i milý personál v čele se sympatickým Kájou Pavlíčkem.
Zvětšit

Vystudoval jste hotelovou školu, jak jste se dostal k módě?

Už během základní školy jsem tancoval disco tance, ale i tance společenské. Díky tomu a díky jedné kamarádce jsem se dostal k předvádění účesů a pomaličku jsem se dostával do současného „showbyznysu“. Tak jsem vstoupil do prostředí přehlídkových mol a jejich zákulisí. A začal jsem se ubírat tímto směrem. Do svých dvaceti let jsem předváděl chlapeckou módu a účastnil jsem se kadeřnických festivalů, kde jsem k módě přilnul asi nejvíce. Důležitou roli také sehrála moje maminka, která byla pánská krejčová a už tenkrát mi šila oblečení podle tehdejších dostupných trendů a materiálů, módní cítění mám určitě po ní.

Během studií jste se tedy živil jako model? Šlo se před rokem 89 vůbec modelingem uživit?

Já myslím, že to šlo dokonce lépe než dnes. Protože všichni moji spolužáci například na brigádách nikdy nevydělali tolik jako my na módních přehlídkách. V poměru k běžné výplatě jsem jako student vydělával dost. Dnes je to spíš naopak, většina firem se totiž snaží spíš na modelkách ušetřit, samozřejmě to neplatí o všech firmách, ale těch neseriózních je spousta.

Stal jste se hlavním vizážistou světových kosmetických značek Christian Dior a Yves Saint Laurent, což se povede jen málokomu, jaké je vaše tajemství úspěchu?

Já to v podstatě sám nevím a občas se i divím, že se mi podařilo dostat tak daleko. Ale je pravda, že se věci snažím dělat vždy naplno, pořádně a když mě baví, tak je to na nich doufám i vidět. Dřív jsem pracoval u dvou světových značek a vždy jsem se tam dostal konkurzem. Možná mělo i vliv, že mně nevadí taková ta titěrnější práce. Spojení preciznosti a piplavosti mělo jistě vliv na to, že jsem se k těmto značkám dostal.

Co vás na vaší práci baví nejvíce?

Určitě komunikace s lidmi. I na kosmetických veletrzích si strašně rád popovídám s lidmi. Na druhou stranu jsem trošičku trémista, ale určitě je ve mně i kapka exhibicionismu. Nemohl bych třeba pracovat někde v kanceláři zavřený mezi čtyřmi zdmi.

Řekl jste, že jste trémista, ale objevil jste se v nedávno vysílaném seriálu Dokonalý svět. Jaké bylo postavit se před kameru?

Je pravda, že člověk má určité sny, o kterých třeba ani nikdy nemluví a tohle byl jeden z těch mých. V tomto případě mě oslovili přímo lidé z televize, že shání představitele vizážisty. Následovaly kamerové zkoušky, kde jsem asi příliš nekoktal a nečervenal se, a tak si mě vybrali. Hrozně mile mne potom překvapil štáb, který se o nás neherce staral. Úžasně mi pomáhali i všichni herci, se kterými jsem se objevil na scéně, jako třeba Jitka Čvančarová, Jana Hlaváčová nebo Eva Sakálová. Natáčení byl skvělý zážitek a doufám, že i divákům se seriál líbil.

V podstatě jste hrál sám sebe, bylo to pro vás o to snazší?

Já jsem nehrál úplně sám sebe. Hrál jsem postavu, která má sice stejné zaměstnání, ale na můj vkus jsem byl v některých chvílích moc arogantní. Já si osobně myslím, že takový nebývám.

Bylo pro vás natáčení seriálu v něčem náročné?

Celé natáčení mě i ostatní moc bavilo, což snad bylo vidět i na konečném výsledku. Určitě náročné bylo vstávání. Jsem člověk, který si rád přispí, a když mi volala produkce, že začínáme natáčet v šest hodin ráno, trošku jsem zapochyboval, zda jsem vůbec udělal dobře, protože vstávání je pro mě vražedné. Ale člověk si na to zvykne. Musím přiznat, že když začínáte točit brzy ráno a končíte pozdě večer, je to opravdu vyčerpávající. Klobouk dolů před hereckým povoláním, protože to není taková legrace, jak na první pohled vypadá.

Je rozdíl líčit celebrity a „lidi z davu“?

Pro mě určitě ne. Mám naopak rád, když jsou klientky takzvaně normální. Ale je jiné líčit celebritu pro určitou akci, protože na to musí být víc času a věnuje se jí zpravidla větší tým lidí. Časový rozdíl jistě je, ale v přístupu ne. Ať už líčím zpěvačku nebo třeba květinářku, mívají stejný požadavek. Obě chtějí vypadat mladší a obě chtějí vypadat dobře.

Teď sedíme ve vašem salónu v Žitné ulici, vybíral jste místo záměrně, nebo to byla náhoda?

Byla to náhoda. On i vznik salónu byla v podstatě náhoda. S mojí kamarádkou Jarmilou, kterou znám více než deset let a se kterou studio spoluvlastním, jsme si vždycky říkali, že si otevřeme kadeřnictví spojené s kosmetickými službami. Člověk plánuje spoustu věcí, ale nikdy se nestanou. Prvotní impulz však vzešel od mé maminky, která mi řekla, že už jsem dost starý na to, abych si otevřel vlastní salón. Tak jsem se rozhodl, zvedl telefon a začali jsme hledat prostor. Míst jsme tenkrát prošli opravdu hodně, ale do Žitné jsme se zamilovali.

Nevadí vám, že jste v jedné z nejrušnějších ulic v Praze?

Určitě ne, spíš naopak. Je pravda, že když jsme prostor vybírali, řešili jsme problémy s parkováním, protože jsme v modré zóně a hodně klientek k nám jezdí autem. Ale naštěstí jsou kolem nás hned dvě místa, kde se dá poměrně dobře zaparkovat. A i klientky, které k nám přijíždějí hromadnou dopravou, to k nám mají kousek. Takže i z hlediska dostupnosti je pro nás Žitná ideální.

Hodně jsme se teď věnovali Žitné ulici, jak se vám ale Praha 2 líbí obecně?

Bohužel v Praze 2 nebydlím, nicméně centrum jako takové mám moc rád. Praha 2 mi připadá jako úžasná čtvrť, protože má svoje kouzlo. Líbí se mi, že v ní najdete zóny klidu, které pro mě představuje například náměstí Míru s úžasným kostelem svaté Ludmily. Skvělé je i náměstí I. P. Pavlova, které je rušnější, ale seženete tu cokoli od jídla až po oblečení. 

Prozradíte našim čtenářkám a čtenářům nějaké triky v zimním líčení a oblékání?

Pro každého platí něco jiného. Nemám rád přílišné zobecňování, takže nejde dát jednu radu pro všechny čtenáře, aby potom chodili stejně oblečeni a nalíčeni. Jedním z hlavních trendů v líčení je takzvané VIP líčení, což je v podstatě návrat naturálního líčení. Tedy používejte přírodní make-up, aby pleť vypadala svěže a odpočatě. Ne příliš zmalované, ale výrazné oči a jemně nalíčené rty, to jsou hlavní trendy běžného denního líčení. Začíná plesová sezóna a s tou se vrací kouřové líčení v různých barvách, které lze doladit k oblečení. Každopádně bych čtenářům poradil, aby se nebáli obrátit na odborníka a nevyhýbali se experimentům.

A naopak čemu by se měli v oblékání a líčení vyhnout?

Například některé barvy se více hodí na léto, některé víc na zimu. Určitě třeba bronzové tóny vyniknou lépe na opálené pokožce. V podstatě se výběr barev odvíjí od barvy světla, když si v létě otevřete okno, jsou sluneční barvy pestřejší a více do žluta. Naopak, když otevřete okno v lednu a svítí sluníčko, tak je modro, do tohoto období se například nehodí žlutá. Proto máme jiné barvy oblečení i líčení na zimu a jiné na léto.

Otázky čtenářů

Používáte při líčení klientek přírodní kosmetiku? Jaký na ni máte názor?

Momentálně používám italskou dekorativní kosmetiku Nee, ale hodně záleží na tom, co komu vyhovuje. Přírodní kosmetika je skvělá, ale ne každý jí může mít. Je spousta lidí, kteří špatně reagují na některé rostliny, které obsahuje.

A jaký názor máte na plastické operace?

Já jsem hrozně liberální. Pokud má člověk, ať už ze zdravotních či estetických důvodů, pocit, že mu změna pomůže, určitě nemám nic proti tomu. Trošku se bojím toho, že se v současné době stává plastická chirurgie masovou záležitostí. Sám jsem viděl několik žen před plastikou a po ní a v některých případech se mi zdálo, že byl zákrok zbytečný. Pokud to vezmu podle sebe, tak sám jsem asi před pěti lety zkusil botox, ale že bych to měl jako koníček, to určitě ne. K odvážným chirurgickým zákrokům se zatím nechystám, protože si myslím, že člověk má dost zdravotních problémů i bez nich. Plastické operace mi nevadí, ale vysloveně je nedoporučuji.

Sledujete módní trendy nebo se při práci řídíte svým instinktem?

Teď se chystám do Londýna a do Milána, což jsou města, kam jezdím pro inspiraci. Ale určitě neaplikuji vše, co vidím na módních přehlídkách, na všechny svoje klientky. Já mám rád, když ode mě žena odchází hezká. Takže když je hitem modrá barva a já vím, že klientce prostě slušet nebude, samozřejmě jí do ní neobléknu, tam určitě nějaký instinkt je. 

Kája Pavlíček

Od 14 let pracoval jako dětský model. Po ukončení střední školy se vrhl na obchod s textilem. Absolvoval Kája Pavlíček kurz aranžování interiérů obchodů a výloh. Získal zkušeností v oblasti floristiky s aranžováním květin a absolvoval kosmetické školy zakončené státní zkouškou. Dva roky pracoval jako hlavní vizážista značky YSL, poté přijal nabídku na práci hlavního vizážisty a školitele pro značku Christian Dior Česká republika.

Podobné články

Nákupu ošizeného Mikuláše zabrání pohled na složení

Předvečer svátku svatého Mikuláše je historicky spojen s nadílkou dětem. Hodné děti v balíčku se sladkou odměnou často nalezenou figurky v obalu s vyobrazením Mikuláše, čerta či anděla. Co se ale skrývá pod alobalem, nemusí být hned zřejmé. Až pohled na složení výrobku totiž mnohdy prozradí, že figurka má s čokoládou jen pramálo společného a ve skutečnosti držíte v ruce tzv. kakaovou pochoutku plnou cukru a palmového tuku.

Divadlo BRAVO! vzdá čest velikánovi české pantomimy

Mim Sessiony byly divácky oblíbené komponované večery, během kterých oslovení umělci vytvářeli krátké výstupy na zadané téma. Jedna ze scén, na které působil mim Boris Hybner, nyní funguje pod názvem Divadlo BRAVO!, a na jeho počest se na jeden večer 10. prosince vrátí k tomuto unikátnímu formátu. Večerem v roli moderátorů provedou ti nejpovolanější: Vanda Hybnerová a Radim Vizváry.


Předchozí články

Policie pátrá po násilníkovi

Začátkem ledna napadl neznámý muž cestujícího v tramvaji. Po totožnosti násilníka policie stále pátrá.

Blíží se týden vína

Poslední lednový týden v Praze bude opět patřit vínu. Po roce se do metropole vrací třetí ročník festivalu Prague Wine Week.

Hledači kovů kradli na ostravském hřbitově

Bezplatné semináře pro diabetiky

Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou Ošetřovatelská poliklinika pořádá semináře pro diabetiky, jejich rodinné příslušníky a přátele na téma: "Informace o diabetu, aneb co o něm víte a nevíte"...

Pomozte dopadnout lupiče z herny

Od prosince loňského roku vyšetřují kriminalisté policejního obvodu Praha IV případ loupežného přepadení v herně.

Zlínské Kongresové centrum zažije první ples

Vůbec první ples zažije nově otevřené Kongresové centrum ve Zlíně. Bude jím Celostátní ples KDU-ČSL, který se uskuteční v sobotu 29. ledna od 20.00. Lidé se mohou těšit na bohatý kulturní program, v n...

V Kongresovém centru zazní opera Bohéma

Po velmi úspěšné koncertě s Davidem Lomelim připravila Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně další mimořádnou událost pro své příznivce. Ve středu 2. února a ve čtvrtek 3. února v 19.00 zazní v Kongr...

V Otrokovicích se dočkali v tržnici mlékomatu

Nový mlékomat začal ve středu fungovat v tržnici u pošty na Trávníkách v Otrokovicích. Již v první hodině provozu navštívila automat stovka zájemců o čerstvé mléko. To se zde prodává ve dvou objemech....

Od pondělí jsou ve zlínské krajské nemocnici zakázány návštěvy

Vzhledem k vzestupu akutních respiračních infekcí a výraznému vzestupu výskytu chřipkových onemocnění budou od pondělí 24. ledna v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně zakázány návštěvy. Zákaz nemocnici...

Mladé cukrářky ze Vsetína zabodovaly na soutěži

Mladé nadějné cukrářky Marie Kolínková a Markéta Václavíková zabodovaly v mezinárodní gastronomické soutěži Culinary World Cup 2010. Žákyně ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín si z Lucemb...

Ostravané uvidí na vlastní oči zlatou slzu za 30 milionů

Zlatá slza LacrimAu, jeden z unikátních exponátů českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, se přesunuje do Ostravy.

Navštivte ostravský bleší trh

Snowboardistka Pančochová si veze ze světa stříbro

Snowboardistka Šárka Pančochová vybojovala v sobotu stříbrnou medaili na mistrovství světa snowboardistů ve španělské La Molině v disciplíně slopestyle. Zvítězila Enni Rukajarviová z Finska, třetí sko...

Nebezpečné odpady budou letos v Praze 10 svážet od března

Od 21. února letošního roku bude, na náklady města, opět zajištěn mobilní sběr nebezpečných složek komunálních odpadů na území hlavního města. „V Praze 10 probíhá svoz na čtyřech trasách a první začín...

Opili „hrdinové“ rozbíjeli autobus

Radovan Lipus přednáší ve Fiducii

Prazdroj lidem skončil. Zástupci 17 organizací převzali šeky

Celkem 17 projektů vznikne díky částce 2,5 milionů korun, kterou na rozvoj regionu věnoval Plzeňský Prazdroj prostřednictvím programu Prazdroj lidem.

Sirény budou houkat jinak

V krčském zámku se otevřelo nové wellness centrum

Síť relaxačních center Infinit otevřela v Praze 4 v hotelu Chateau St.Havel nové wellness pro privátní relaxaci.

Nezapoměňte zaplatit za svého psa

Blíží se konec termínu splatnosti poplatku za psy. Nezapomeňte včas zaplatit.

Únorový program Domu ochránců přírody

Krimi do kapsy

Dlouholeté obyvatelce Lhotky, spisovatelce Věnceslavě Dezortové, právě vychází povídková krimi kniha "Záhadná vražda".

Cizinky a cizinci na trhu práce - horké téma posledních měsíců

V letech 2006-2008, tedy v období konjunktury, přibyly v České republice desítky tisíc nových zahraničních pracovníků. S propuknutím ekonomické krize a následným úbytkem pracovních míst se sice počty ...

Městská policie zve na další bezplatný kurz

Ve Kbelích zastrašili údajnou lékařku

Několik obyvatel Prahy 19 telefonicky kontaktovala údajná doktorka medicíny a nabízela jim zdarma lékařskou prohlídku přímo u nich doma. Osloveným to ale přišlo podezřelé, proto se obrátili na místní ...

Filharmonie zahraje Fantastickou symfonii

Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů připravuje na 27. ledna od 19.00 další ze svých abonentních koncertů. V Kongresovém centru zazní skladby německého skladatele Hectora Berlioze. Orchestr zahraje p...

Nadace přispěje na kulturu pěti miliony korun

Nadace Děti-kultura-sport i v letošním roce pokračuje ve svém grantovém programu. Právě nyní proto vyhlašuje termíny pro kulturní grant, který mezi úspěšné žadatele rozdělí pět milionů korun. Na odevz...

Řidička nabourala před strážníky a pak je napadla

Přímo před hlídkou Městské policie z Prahy 9 nabourala v sobotu dopoledne do stojícího auta při snaze zaparkovat řidička Fordu. Při kontrole pak napadla nejen strážníky, ale i přivolané policisty.

Plameny znovu zachvátily ve Zlíně bývalou tržnici

Po více než měsíci plameny znovu řádily v bývalé tržnici v centru Zlína. Oheň zachvátil několik část střechy a konstrukce již prázdných prodejních přístavků v prostoru zvaném Baťák. Hasiči ze silně za...

Klíč pořádal Mistrovství republiky v pexesu

Najít dva stejné obrázky nemusí být snadné. Své o tom ví účastníci Mistrovství republiky v pexesu, které pořádalo Středisko volného času Klíč.

Fakulta metalurgie zve zájemce o studium

Dvořákův koncert uvede německo-japonský violoncellista

Violoncellista Danjulo Ishizaka se předství ostravskému publiku ve dnech 27. a 28. ledna na koncertu s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Fotografka Helena Lukas vystavuje ve Fiducii

Metro na Střížkově má rušičku proti holubům

Stanice metra Střížkov má výjimečný vzhled. Její technické řešení je jedním z nejnáročnějších v Praze. Výjimečné ale byly také problémy spojené s jejím uvedením do provozu.

Poruba koupí vysavač na psí exkrementy

V Ostravě dali rodiče chlapečkovi jméno Timur

Zadržen při krádeži kabelů

Už delší dobu se při rekonstrukci rozvodů v základní škole v Kunraticích ztrácely kabely. Proto také v okolí měli dohled strážníci z Prahy 11. V noci z neděle na pondělí byla hlídka úspěšná. U školy n...

Únorový program Klubu maminek Balónek

Únorová nabídka pražské ZOO

Únorová nabídka akcí Hobby centra Praha 4

DŮM DĚTÍ MLÁDEŽE PRAHA 4 - HOBBY CENTRUM 4 Bartákova 1200/37, 140 00 Praha 4 tel. 241 731 510, 241 734 024 www.hobbycentrum4.cz

V kině Vlast začíná filmový projekt Projekt 100

Projekt 100 je každoroční putovní filmová přehlídka, která si za 17 let svého trvání vydobyla podobně kultovní status, jakým se pyšní Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Obě tyto akce má ostatně ...

Arnošt zve návštěvníky do světa

Policisté zadrželi zdrogovaného řidiče bez řidičáku

Otrokovičtí policisté zastavili v pondělí těsně před půlnocí automobil, který řídil šestadvacetiletý muž z Přerova. Zjistili, že muž řídí nejen bez řidičského oprávnění, ale také pod vlivem drogy. Dro...

Rok zahájili „speciální“ lyžaři z Prahy 10 ziskem medailí

V druhém lednovém týdnu se na Pomezních Boudách konaly Republikové lyžařské závody Speciálních olympiád ČR. Počasí účastníkům letos příliš nepřálo, většinou byly mlhy a mokrý sníh po noci vždy zledova...

V Letňanech se diskutovalo o budoucnosti vyhrazených parkovacích míst

Zhruba čtyři desítky návštěvníků přišlo na úřad MČ Praha 18 na veřejnou diskuzi o vyhrazených parkovacích stáních v okolí PVA v Letňanech. Účastníci na místě odevzdali anketní lístky, týkající se dané...

Břitká komedie Velkolepost vyvolených nikoho nešetří

Satirická komedie Velkolepost vyvolených nabízí v režii Janusze Klimszy souboj manželů, manželek, milenců, milenek, přátel a příbuzných. Premiéra se koná 27. ledna v Divadle Antonína Dvořáka.

James Harries rozezpívá městskou knihovnu

Modrý salónek Městské knihovny v Místku zve na jedinečný koncert písničkáře Jamese Harriese. Člověka, který je u nás znám především díky hudbě k filmům Snowborďáci a Bobule. Koncert je pro návštěvníky...

Zlínské divadlo kvůli nemoci ruší představení Dědeček automobil

Zlínské Městské divadlo ruší kvůli nemoci představení Dědeček automobil, s nímž měli do Zlína přijet herci Městského divadla Mladá Boleslav. Hra měla být uvedena 29. ledna. Náhradní termín představení...

Zlínské divadlo uctí památku obětí holocaustu

V Den památky obětí holocaustu 27. ledna odehraje ve Studiu Z Městského divadla Zlín jeho host Divadlo Continuo Malovice dvakrát představení Oběť. Školy se jej zúčastní v 10 hodin, veřejnost má ještě ...

Opilý řídič projel magistrálou v protisměru

Během včerejšího odpoledne projel opilý řidič osobního vozu po pražské magistrále stovky metrů v protisměru.

Následující články

DJ’s Lowa a Daniell – Out Of Control ve Stounu

Vzpomínka na zpěváka Pavla Nováka v Akordu

Vyřazené lékárničky putují do Afghánistánu

Dopravní podnik hl. m. Prahy věnoval Armádě ČR lékárničky, které jsou od 1. ledna vedeny jako vyřazený zdravotnický materiál. Zdravotnické pomůcky budou využity jako pomoc pro afghánskou policii a arm...

ZOO Ostrava zve na večerní prohlídky

Kluci, chcete se naučit fotbal jako Šmíca?

ZŠ Eden ve Vladivostocké ulici v Praze 10 pořádá dodatečný zápis do prvních tříd. Patronátní škola Vladimíra Šmicera má ještě několik volných míst.

Ve vršovickém Vzletu mohou důchodci a studenti jen za stovku

Produkční dům Vzlet nabízí týden před jakýmkoliv představením vstupenky pro důchodce a studenty jen za 100 Kč.

Kdo zbyde sešívaným fotbalistům Prahy 10? Útočník Celestine Slavii neposílí

Nigerijský útočník Allele Celestine v jarní části sezony neposílí kádr fotbalistů Slavie Praha. Ve středu o tom po poradě s trenérem Michalem Petroušem rozhodlo klubové vedení, uvedly oficiální klubov...

Policie chytla řidiče, který měl zakázáno řídit

V pondělí 24. ledna pár minut před půlnocí zadržela policejní hlídka řidiče vozidla v Praze 9 u křižovatky ulic Mladoboleslavská a Slovačíkova, kterému byl v dubnu loňského roku vysloven zákaz řízení ...

V Ostravě vznikne ekologické výzkumné centrum

Poznáte násilníka? Pomožte policii, je to nebezpečný muž!

Neznámý muž si pravděpodobně vyhlédl na nádraží ve Frýdku-Místku mladou ženu, a protože se s ním nechtěla bavit, pobodal ji nejspíše nožem. Těžce zraněná leží v nemocnici, policisté pátrají po pachate...

Policisté zadrželi podezřelého muže, který napadl ženu nožem

Moravskoslezští policisté zadrželi muže, který je podezřelý, že v úterý navečer pobodal pětadvacetiletou ženu. Kriminalisté včera odpoledne věc překvalifikovali na pokus trestného činu vraždy.

Policisté dědečkovi našli peníze

Policisté v Otrokovicích udělali velkou radost devadesátiletému pánovi z jednoho pečovatelského domu na Zlínsku. Našli mu totiž jeho peníze. Starý pán se bál, že ho okradli dva muži při stěhování jeho...

Nová brožura představuje kulturu ve Zlínském kraji

Historie, kultura, poznání... - tak se jmenuje brožovaná publikace, kterou v těchto dnech vydal Zlínský kraj. V ní představil krajské kulturní organizace a jejich aktivity. Publikace je doplněna o zaj...

V Baťově vile se bude hovořit o Egyptě

Zlínská Baťova vila hostí ve čtvrtek 27. ledna populárně naučnou přednášku profesora Břetislava Vachaly. Tématem besedy bude Staroegyptské lékařské papyry. Přednáška začne v 18.00 a volně naváže na us...

Záchranka testuje elektromobil

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy převzala dnes dopoledne do zkušebního provozu elektromobil smart.

V Resslově ulici je nový památník

Ve středu 26. ledna se na nádvoří Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici konalo slavnostní odhalení pamětní desky, připomínající památku 294 vlastenců popravených v koncentračním táb...

V opuštěném domě v Přívoze unikal plyn

Zabíjel by, jen aby se mohl napít alkoholu

Ostrava pozvala premiéra Petra Nečase

Kdo srazil chodkyni?

V sobotu 22. ledna letošního roku přibližně pět minut po půl druhé ráno projížděl dosud neznámý řidič ve vozidle nezjištěného typu a značky ulicí Opatovská v Praze 4 ve směru od ulice V Jezírkách k ul...

Únorový program Domova Sue Ryder

GALERIE: JAROMÍR MACURA - BAREVNEJ SVĚT aneb fragmenty z přírodních krás Yellowstonského parku (výstava fotografiií).

Zkuste si zaběhat i s dětmi

Víte, který sport je nejjednodušší? Ano, je to běh. Běhání zažívá v posledních letech ve světě i u nás obrovský rozmach.

Narozeniny? Pošlete oslavence do podzemí!

Zástupci projektu Praha technická, neboli zážitkové turistiky postavené na zpřístupnění nezvyklých technických památek hlavního města Prahy veřejnosti, představili celou řadu novinek.

V Letňanech se objevil falešný sociální pracovník

Falešný sociální pracovník, který se chce pod záminkou šetření dostat k lidem do bytu, se opět objevil v Letňanech. Občanům se snaží namluvit, že sepisuje smlouvu pro pečovatelskou službu. Na webových...

Výzkumná univerzita je pro region nutností

Přijďte na show exotického tanečníka

Na ples půjdou v teplácích

Africký tanec ve vás probudí šelmu

Krásu hor zhlédnete v 12. budově továrního areálu

Kdo má rád Alpy, konkrétně Mt. Blanc, nejvyšší horu tohoto pohoří a Evropy, neměl by si nechat ujít fotografickou výstavu ve 12. budově bývalého baťovského areálu ve Zlíně. Jejím autorem je Štefan Hor...

Rodinné pasy budou ve Zlínském kraji i letos

Rodinné pasy, které přináší rodinám s dětmi výrazné slevy, budou letos pokračovat. Projekt ve Zlínském kraji započal v roce 2008. Doposud má zvýhodněnou kartu téměř 4500 rodin. Projekt byl ohrožen kvů...

Únorový program Café na půl cesty

Ostravu zahltil smog, MHD jezdí zdarma

Ostravu dusí smog. Velké podniky musí omezit výrobu, městská hromadná doprava jezdí opět zdarma.

S novým výtahem získáte bonus - notebook!

Pokud uvažujete o realizaci nového výtahu ve vašem domě, můžete jej nově získat se zajímavým bonusem.

Zlatá slza bude v sobotu k vidění od 12 hodin

Neznámý pachatel se pokusil znásilnit mladou ženu

Pracovníci Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství policie Praha IV vyšetřují případ pokusu trestného činu znásilnění. Obětí neznámého pachatele se stala osmadvacetiletá žena z P...

Karol Daniš se vrací do Ostravy s recitálem

Fenomenální slovenský houslista Karol Daniš přijíždí do Ostravy se svým recitálem.

Montessori program ve 4 medvědech

Základy osobnosti dítěte, jeho sociálních dovedností, inteligence a přístupu k životu se tvoří zejména v období od narození před nástupem do základní školy. V této době je dítě velmi vnímavé a zvídavé...

Jedenáctý ročník Ledové Prahy proběhne během pololetních prázdnin

Pro děti, které se v období pololetních prázdnin (4. - 6. února 2011) chtějí pobavit a také si rozšířit své vědomosti o pražských kulturních památkách, je tady Ledová Praha.

Hokejista Slavie Krenželok po výhře nad Libercem: Trenér Růžička o přestávce moc neřádil

Hokejisté Slavie dokázali v pátečním 45. kole Tipsport extraligy otočit nepříznivý vývoj zápasu s Libercem a po urputném boji získali vítězství 2:1 po prodloužení. Útočník Slavie Lukáš Krenželok, jenž...

Vzniknou počítačová "hnízda" pro žáky prvních tříd

Deset notebooků od soukromé firmy získá ZŠ Brigádníků. Dar ve výši téměř 160 tisíc korun škole odsouhlasila obecní rada. „Je to v souladu s naší koncepcí modernizace škol v oblasti informační techniky...

Zlínská zoo odstartovala kampaň na ochranu lidoopů

Ochrana lidoopů, to je téma, kterému se věnuje letošní kampaň Evropské asociace zoologických zahrad. Stejně jako v předchozích letech, i letos se do mnoha projektů mohou zapojit školáci ze Zlínského k...

Galerie představuje Držkovicovu tvorbu

Lidé darují lékařům z Ostravy svá těla po smrti

Vjezd do areálu krajské nemocnice bude zpoplatněn

Od prvního únorového dne začnou návštěvníci a pacienti Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně platit za vjezd do jejího areálu. Zdarma bude pouze vjezd na dobu 30 minut pro vyložení nebo naložení pacienta...

Vzal si úvěr a peníze prohrál na automatech

Fotbalisté Teplic vyhráli v přípravě nad Bohemians 1905 přesvědčivě 3:1

Fotbalisté FK Teplice vyhráli v sobotním přípravném utkání nad Bohemians 1905 poměrem 3:1. Informaci přinesly oficiální stránky obou klubů.

Jak se dotkne Prahy 10 stávka lékařů?

Pražské nemocnice se připravují na situaci, že by lékaři, kteří se zapojili do protestní akce Děkujeme, odcházíme, svoji hrozbu splnili a skutečně odešli. Výjimkou není ani Fakultní nemocnice Královsk...

Z Katovic do Ostravy míří Kometa - Nohavica si chystá zdravici

Přepadli, oloupili a zmlátili ochotného mladíka

Ve Strašnicích na zastávce Na hroudě srazila tramvaj dítě

Dítě srazila v neděli odpoledne ve Strašnicích tramvaj. Informace potvrdila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. "Jedná se o čtyřletého chlapečka," upřesnila Rösslerová. Podle jejích slov se nehoda...