Dopravní podnik hl. m. Prahy testuje nové uniformy, navržené Lenkou Bernardes da Silva ze společnosti Bernardes Fashion. Padesát zaměstnanců Dopravního podniku bude po celý rok hodnotit jejich funkčnost, pohodlí i design.
Veřejnost pozitivně vnímá přítomnost strážníků na hřbitovech. Vzbuzují v nich pocit bezpečí, ale velmi často jsou to právě strážníci, kteří jí poskytnou užitečné informace. Prevence je součástí naší práce.
Viditelná přítomnost strážníků a policistů v problémových lokalitách je klíčová forma prevence pro zlepšení bezpečnostní situace. To si myslí starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), se kterým Naše Praha rozebírala aktuální situaci v osmé městské části.
Z Ostravy do Prahy přesídlila zpěvačka Vladivojna La Chia (38) v pětadvaceti letech kvůli lásce. Za následujících 12 let stihla v metropoli vyprodukovat sedm hudebních alb a desítky dalších písniček, nyní se však chystá na to, co dělá ženu ženou - na mateřství.
Vojáci, obrněná vozidla, uniformy, zbraně, střílení i zatýkání. Poměrně skličující prostředí. V tom se nějakou dobu pohybovala zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková s kolegou a kamarádem, hercem Davidem Gránským. Nebyli nikde na misi, jen u natáčení netradičního klipu.
Janek Ledecký (56) je člověk, který dělá přede vším to, co má rád. Se známým českým muzikantem si Naše Praha povídala o Praze, Shakespearovi, bigbítu i o tom, jak začínaly jeho muzikály.
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers, přivedl na svět novou vyhlídkovou tramvaj pro Prahu, T3 Coupé. Na loňském Designbloku se zájemci mohli projet touto tramvají ve virtuální realitě, letos se svezou už tou skutečnou.
Praha - Je to 40 let, kdy byla 12. srpna 1978 zprovozněna linka A metra. K výročí připravil DPP historickou čtyřvozovou sovětskou soupravu typu 81-71. Souprava vyjela před 12. hodinou ze stanice Dejvická (Leninova) do stanice Náměstí Míru. (video)
Dvoudenní festival, který nabídne africkou kuchyni se v trojské botanické zahradě bude konat již od této soboty. Festival je součástí Afrického léta, které zahrnuje především prodejní výstavu soch umělců ze Zimbabwe.
„Vybraným“ chováním oplýval teprve devatenáctiletý mladík, který rozbil lampu. Strážníky na jeho jednání upozornil kolemjdoucí svědek. Po jeho zadržení spustil dotyčný slovní smršť arogantních urážek a oháněl se postavením svého otce, který zasahující hlídku strážníků „svlíkne z uniformy!!!“. Incident skončil předvedením na Policii ČR.
Místek byl na konci předminulého a v první třetině minulého století poměrně výstavným, i když přece jen poměrně malým městem. Přesto v něm působily textilní továrny a desítky drobných i větších živnostníků.
Je sice v Kristových letech, ale pořád může některé dráždit mládím spojeným s vysokou funkcí. Vždyť v nejužším vedení města Frýdku-Místku je už desátým rokem. To samo o sobě považují mnozí za dostatečný důvod, aby jej spojovali s arogancí, zvlášť když on sám nemá problém udělat si selfíčko u soudu, protože při honu na svou osobu zůstává nad věcí. Hodně lidem, a politickým protivníkům zejména, tak hraje na nervy. Ale stejně tak dobře hraje na kontrabas. Definitivně strhnul nálepku holobrádka v letošní zimě, kdy vstoupil do armády a dal se k aktivním zálohám. Kdo by to ve 33 letech dobrovolně udělal? Michal Pobucký.
Unikátní pojízdná expozice, která přibližuje historii boje legionářů v Rusku v letech 1918 – 1920, je až do 26. srpna přistavena na Nákladovém nádraží Žižkov.
Klub vojenské historie ve spolupráci s radnicí připravil v rámci oslav konce 2. světové války. Stejně jako před lety při výročí 65. konce válce budou i letos lidé moci zhlédnout na vlastní oči autentickou bitvu a bojovou techniku, včetně příslušníků armád Wehrmachtu, československého odboje, „vlasovců“ a Sovětů.
V sobotu 20. října měli návštěvníci Thomayerových sadů jedinečnou příležitost prohlédnout si uniformy legionářů a dozvědět se něco o bojích před sto lety.
Lampáři – dřív neodmyslitelná součást potemnělé Prahy, dnes unikát. V roce 1985 v metropoli zhasly poslední lampy veřejného osvětlení na svítiplyn. V roce 2002 se do pražských ulic opět vrátily, tentokrát už na zemní plyn. Kde je v Praze najdete, jak fungují nebo zda stále existují lampáři, se dozvíte v následujícím, rozhovoru s Janem Žákovcem, předsedou technického výboru TV 5 Užití plynu ČPS, vedoucím Plynárenského muzea a viceprezidentem Cechu lampářů.