Dětské hřiště na Hanspaulce je už zase v provozu
Dětské hřiště na Hanspaulce podle radnice Prahy 6 prošlo rekonstrukcí. Nový kolotoč, houpačka a kreslicí tabule pro děti a nové lavičky a náletové dřeviny pro dospělé. To jsou hlavní změny úprav.
Dětské hřiště na Hanspaulce podle radnice Prahy 6 prošlo rekonstrukcí. Nový kolotoč, houpačka a kreslicí tabule pro děti a nové lavičky a náletové dřeviny pro dospělé. To jsou hlavní změny úprav.
Organizace ROPID ve spolupráci s dalšími subjekty dokončila první etapu revitalizace dopravního terminálu Černý Most. Cestujícím slouží k rychlé orientaci 12 nových elektronických informačních tabulí, které zobrazují aktuální odjezdy nejbližších spojů z jednotlivých nástupišť a pro celkový přehled jsou k dispozici také dva velkoplošné souhrnné informační panely zobrazující jak městské, tak i regionální autobusové linky PID.
Podle architektonického portálu eArch.cz vznikl na rozhraní Prahy 2 a Prahy 4 nový volnočasový areál s plochami uzpůsobenými pro sportování i odpočinek. Tento areál nahradil původně zanedbaný hliněný plácek přímo pod Nuselským mostem na okraji parku Folimanka.
Radnice Prahy 13 dokončila rekonstrukci dalšího dětského hřiště, tentokrát ve vnitrobloku při ulici U Jezera. Slavnostního otevření se zúčastnily také děti z Fakultní základní školy Brdičkova. Na hřišti přibyly nové herní prvky, lavičky a došlo i na kompletní výměnu povrchu, oplocení a rozsáhlé parkové úpravy.
Jako předčasný vánoční dárek mohou obyvatelé Prahy 6 vnímat instalaci prvních 35 kusů designových laviček z plánovaných osmdesáti. Dalších 50 laviček do veřejného prostoru Prahy 6 dodá Technická správa komunikací.
Novým starostou nejlidnatější městské části se stal Ondřej Kubín (ODS). Ve funkci tak vystřídal dosavadní starostku Irenu Michalcovou (ANO 2011), která se přesunula na pozici místostarostky.
Desátá městská část začala s revitalizací Parku na Solidaritě. Stavební práce se týkají konkrétně severní části strašnické parkové plochy. Cílem je zrekonstruovat a doplnit stávající cestní síť, přidat nové prvky a mobiliář, včetně osvětlení pro zatraktivnění celého parku pro místní obyvatele.
Příprava revitalizace Nedvědova náměstí podle návrhu architekta Davida Vávry pokračuje. Na nové podobě náměstí se shodla Komise územního rozvoje i výrazná většina respondentů, kteří se zúčastnili první veřejné debaty nad návrhem na jaře 2021, i účastníci ankety ke konceptu návrhu v létě roku 2021.
Spolu s blížícími se komunálními volbami, je čas na vysvědčení dosavadní koalici na magistrátu, kterou poslední 4 roky tvořili Piráti, Praha Sobě, Lidovci, STAN a TOP09. Nepodléhejme emocím a předvolebnímu marketingu a pojďme si v klidu položit pár otázek, jak nám vládli.
Městská část Praha 5 zastínila dětské hřiště, aby ochránila zejména malé děti před sluncem. Kromě pískoviště byly zastíněny i lavičky, aby byl pobyt na hřišti příjemný v letních měsících pro všechny generace.
A-tým fotbalové Sparty povede překvapivě dánský trenér Brian Priske. Možní kandidáti, jejichž jména pronikala do médií, se do finále nedostali. Priske má za sebou úspěšné působení v Midtjyllandu, se kterým vyhrál v ročníku 2019/20 dánskou ligu. Následně pak v kvalifikaci Ligy mistrů prošel do skupinové fáze, když postupně vyřadil Ludogorec Razgrad, Young Boys Bern a Slavii.
Podle tiskové správy AC Sparta Praha trenér Pavel Vrba s platností od pondělního dopoledne není trenérem A-týmu. V posledních třech soutěžních utkáních v sezoně bude mužstvo připravovat realizační tým pod vedením Michala Horňáka, stávajícího kouče B-mužstva.
Městská část Praha 2 má naplánováno mnoho zajímavých investic a některé z nich spojuje společné téma – úprava parků a zeleně. Na co nového se mohou těšit obyvatelé Dvojky v nejbližších měsících, to Naší Praze prozradila starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).
V pondělí 11. dubna 2022 začala Technická správa komunikací hl. m. Prahy pracovat na nových tramvajových zastávkách, vzniku nové široké pěší promenády a výsadbě nového stromořadí na Smetanově nábřeží, konkrétně v úseku od Karlových lázní po Národní divadlo. Všechny úpravy podle Magistrátu hlavního města Prahy skončí do 30. června 2022. Ale už nyní se můžete podívat na vizualizace, jak vše bude vypadat.
Není týdne, aby mi nezazvonil mobil a na druhém konci se neozval hlas, který už něco pamatuje. Volající jsou z různých částí naší metropole, ale to, co je tíží na srdci, mají společné – pražským magistrátem odstraněné lavičky, hlavně z autobusových a tramvajových zastávek
Městská část Praha 4 připravuje několik studií, jejichž cílem je zkvalitnění veřejných prostorů. Oslovuje odborníky a ptá se formou anket také svých obyvatel, kteří jsou v první řadě uživateli těchto veřejných prostorů. V řadě studií se zaměřila na konci loňského roku na Podolí, Dvorce a Braník.
V městské části Praha 4 má radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011) na starosti životní prostředí. Tedy agendu, která „frčí“ celoročně a akceleruje především v letních měsících při souboji táborů zastánců a odpůrců sekání zeleně.
Mnozí Pražané se podivují, kam zmizely přístřešky MHD, které provozovala od roku 1994 francouzská společnost JCDecaux. Jak to vypadá, tak letos se nových laviček Pražané nedočkají. Magistrátu se totiž nedaří vysoutěžit nového provozovatele. Opozice navíc kritizuje nevýhodnost celého projektu pro Prahu.
„Život se nám změnil v peklo. Kdysi klidná čtvrť a dům je najednou místo, kde se bojíme a jsme ve stresu.“ Takto popisuje stále více Pražanů bydlení v obecních bytech v majetku magistrátu nebo Prahy 10. Podle svědectví nájemníků přiděluje nově magistrát a Praha 10 ovládaná Piráty obecní byty výhradně tzv. nepřizpůsobivým. Tedy různým feťákům a Romům, které „sváží“ do Prahy z celé ČR.
Možná jste to také zaznamenali, z ulic Prahy začaly mizet lavičky. Ne, nikdo je nekrade. Magistrát rozhodl, že z města stáhne 1400 laviček, a to bez náhrady.
S příchodem Tří králů začali pracovníci městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) odstrojovat vánoční strom na Staroměstském náměstí. Spolu s ním z pražských ulic v průběhu několika následujících dní zmizí i jedenáct set vánočních dekorů na veřejném osvětlení a třicet vánočních stromů.
Více než tři desítky návrhů na úpravu veřejných prostranství ve městě zaslali magistrátu Zlíňané. Město na projekty vyčlenilo pět milionů korun.
Zázemí pro akce konané na hradě vznikne v prostorách před hradem.
Další etapa regeneraci sídliště si vyžádá 17 milionů korun.
Společnost JCDecaux používá od minulého týdne pro čištění městského mobiliáře více dezinfekčních prostředků a speciální dezinfekční koncentrát.
Popravdě řečeno, v Praze historicky pořád nadáváme na nepořádek. Bylo tomu tak za první republiky, za „totáče“ i po něm. Ať je na magistrátu kdo chce, stále je všechno špatně. Je proto možnou cestou ke kvalitnímu úklidu ulic a péči o zeleň předání části povinností Technické správy komunikací (TSK) městským částem?
Troja – Letos uprostřed léta bude v Botanické zahradě Praha dobudován nový jižní vstup, ještě letos vznikne i nová expozice hajních a stínomilných rostlin z Číny a Vietnamu a chystá se nový informační systém, který návštěvníkům blíže představí jednotlivé expozice. Přibudou i pokladny, toalety, lehátka nebo lavičky. Postupné zlepšování zahrady láká i nové návštěvníky, za loňská rok jich bylo na 370 tisíc.
Praha získala dvě ocenění v prestižní mezinárodní soutěži Red Dot Design Award, která každoročně patří k celosvětově nejvýznamnějším událostem v oblasti designu. Oceněna byla i vyhlídková tramvaj.
Organizátor filmového klubu a promítání v letním kině, předseda Asociace českých filmových klubů, šéf Letní filmové školy v Uherském Hradišti, antikvář, galerista, sběratel a duchovní otec a ředitel benefičního festivalu Sweetsen Fest. To vše byl nebo je Petr Korč. Do komunálních voleb vstupuje jako lídr hnutí NAŠE MĚSTO F-M a kandidát na primátora Frýdku-Místku.
Náměstek pro investice, majetek a architekturu Frýdku-Místku Ing. Jiří Kajzar (hnutí Naše Město F-M) hovoří o strategických rozhodnutích, která byla učiněna, o budoucnosti a investicích, které město čekají.
Jedna z nejnavštěvovanějších lokalit v Praze – Petřínská rozhledna – se po pětiměsíční rekonstrukci dočkala nového parku a přístupových cest. Zahrady na Petříně mají nyní lepší dostupnost pro návštěvníky díky opravě Křížové cesty a napojení na další chodníky. Zároveň zde byly umístěny zcela nové lavičky a další mobiliář. Náklady představují asi 21,5 milionu korun.
Praha 10 realizuje ty projekty, které si navrhli sami oOdbačné. Více než 338 tisíc korun letos chce rada rozdělit projektům, které uspěly v soutěži „Zásobník projektů – město na míru“. Ze svého rozpočtu městská část podpoří celkem osm projektů, včetně „Laviček s výhledem“ nebo Dne poezie.
Praha – Mění se osvětlení v Praze - tedy přesněji, firma, která osvětlení zajišťuje a kde si lze postěžovat na to, že u vás nesvítí lampa, nebo, že je nějaká nakloněná. Od 1. 6. vzala městské osvětlení do svých rukou městská firma Technologie Hlavního města Prahy, a.s. (THMP).
Začalo to na Ládví, v levém jízdním pruhu, který se změnil na odbočovací, se objevil betonový „protiteroristický“ zátaras. Doprava se zpomalila. Naše Praha pak upozornila i na další nesmysly, které vznikají na pražských silnicích. A hned se nám začali ozývat řidiči, kteří jezdí s vozy Integrovaného záchranného systému (IZS). Hasiči, záchranáři, policisté, strážníci…. Oskar Kuptík
V časopisech Naše Praha pravidelně na straně 15 najdete výzvu k posílání podnětů na to, co vás v metropoli trápí. Pravidelně si na stejné straně můžete přečíst i reakce na vaše podněty. Nyní vám přinášíme kompletní přehled těch, které už naše redakce vyřešila.
Od dnešních dvanácti hodin se veřejnosti otevírá unikátní přehlídka designu ve všech jeho podobách. Osmdesátka umělců se rozprostře na dvou patrech prostoru Kampus Hybernská 4 a předvede nejen finální výtvory, ale i pracovní postupy, materiály a techniky, kterými jich bylo dosaženo. I to Prague Design Week odlišuje od klasických festivalů designu.
Venčení psů v Praze je roky žhavým tématem. Volný pohyb psů reguluje obecně závazná vyhláška o městské zeleni, řada míst je opatřená cedulí s přeškrtnutým psem, aby nemohlo dojít k napadení dětí či dospělých. Kam tedy se psem zajít, aby mohl mít volný pohyb a zároveň abyste se vy nemuseli strachovat? Odpovědí jsou psí hřiště, kterým se říká louky.
V termínu od 12. do 30. března mohla veřejnost vybírat z celkem 18 realizovatelných občanských projektů, které lidé podali v rámci tzv. participativní rozpočtování – projektu Čtrnáctka podle vás. V on-line hlasování většina z nich uspěla.
O lavičkách na místeckém náměstí jsme psali v květnu 2016. Nelíbilo se nám, že mezi lavičkami byly umístěny odpadkové koše, které zapáchaly. V teplém počasí létaly kolem přeplněných odpadkových košů mouchy a vosy. Posezení na náměstí se tak změnilo v nepříjemný zážitek.
Bubeneč, Ladronka - Radnice Prahy 6 informovala, že během února a března 2018 budou postupně demontována prkna u všech laviček v parku na náměstí Interbrigády a v areálu volného času Ladronka.
Postupná proměna prostoru Severojižní magistrály dnes získala jasnější obrysy. Rada Prahy schválila harmonogram určující místa, kterým je třeba se v nejbližší době věnovat. Některé změny, jako například zlepšení podmínek pro chodce nebo cyklisty, se začnou prověřovat už tento rok.
Stavební práce, které právě na Malostranském náměstí probíhají, jsou již součástí plánované revitalizace celého náměstí. Žlutá žula, kterou vybrali architekti, se položí mezi právě vyměňované tramvajové koleje, aby nedošlo ke dvojí výluce tramvajového provozu. Rekonstrukce tramvajové trati bude trvat do 20. února a je první ochutnávkou výsledné podoby náměstí.
Virtuální Lítačka, datová platforma, nové technologie ve veřejném prostoru, energetické úspory v městských domech a budování infrastruktury pro dobíjecí stanice jsou klíčová témata Operátora ICT pro rok 2018.
Rada hl. m. Prahy dnes schválila kroky vedoucí ke zpříjemnění okolí Národního muzea. Hlavní úpravy čekají prostor mezi historickou a novou budovou Národního muzea. Dále se plánuje nové napojení na tramvajovou trať ve Vinohradské a Škrétově ulici. Změny proběhnou ještě letos. Podklad pro celkovou vizi okolí Národního muzea vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).
Především starší lidé ocení, pokud na autobus či tramvaj mohou počkat vsedě. To bylo donedávna možné i na stanici autobusu č. 123 Schodová směrem Na Knížecí.
Agresivní opilý cizinec odmítl opustit autobus. Strážníci ho předvedli pro ověření totožnosti na služebnu policie. Tam vykousl čalounění lavičky. Nakonec skončil na protialkoholní záchytné stanici.
Vítězem mezinárodní designérské soutěže se stali Michal Froněk a Jan Němeček ze společnosti Artěl. V anonymní soutěži se vybíral nejlepší návrh jednoho setu městského mobiliáře: lavičky, koše a stojanu na kola. V ulicích by se mohly začít objevovat koncem příštího roku.
Již třetí ročník projektů participativních rozpočtů začal v Praze 10. Ta byla před třemi lety spolu se Zbraslaví první v metropoli, ktera začala lidi do změn ve veřejném prostoru zapojovat. Lidé navrhnou úpravy, radnice je zrealizuje a hradí z rozpočtu. Lidé tak zčásti rozhodují, kam peníze z pozpočtu obce poputují.
Dnes vyhlásila Adrina Krnáčová, takto primátorka Prahy vítěze mezinárodní soutěže na design laviček, košů a stojanů na kola. Ty snad postupně nahradí ty současné. Je jich na 70 druhů jak řekla A. Krnáčová. V historickém centru města je jich 48 druhů. Podívejte se, jak vypadají nové lavičky a jak vypadají další návrhy, které porota nevybrala. Více na našem videu na fcb: časopis Naše Praha více také na našem na webu www.nasepraha.cz
Téměř osmnáct tisíc metrů čtverečních tvoří plocha parku, který si od 21. září mohou užívat obyvatelé Proseka. Součástí parku je i víceúčelové hřiště, relaxační trávník, horolezecká stěna, trampolína a lanová dráha.
Radní města včera schválili studii, která povede ke zkvalitnění náměstí OSN ve Vysočanech. Studie navrhuje nové přechody, chodníky, lavičky nebo stromy. Zastávky MHD budou bezbariérové, nádraží se lépe propojí s MHD. Rekonstrukce by mohla začít v roce 2020.
Praha vybírá nový městský mobiliář: lavičku, odpadkový koš a stojan na kolo. V designérské soutěži porota vybrala tři finalisty, kteří nyní dodali prototypy svých výrobků. Ty jsou nově osazeny v areálu IPR Praha u Karlova náměstí. Po dobu příštích tří měsíců může každý přijít a otestovat si je.
Chytré lavičky se mohou ve městě stát čistým a jednoduše dostupným zdrojem energie pro mobilní zařízení, zdrojem užitečných informací. Některé typy laviček nabízejí napojení na Integrovaný záchranný systém, a tak mohou pomoci zvýšit pocit bezpečí občanů. Další dvě se objevily v Praze 6 v červnu.
Již druhým rokem probíhá v desáté městské části Moje stopa - forma participativního rozpočtu. Hlasovat můžete o využití pěti milionů korun. Lidé si sami navrhovali projekty a nyní kdokoli může rozhodnout, který z těch navržených musí pak radnice zaplatit a zrealizovat. V návrzích jsou třeba pítka, plocha pro aktivní odpočinek seniorů, piknikový plácek, solární lavičky či fittness park.
Pilotní projekt Pražské židle & stolky zaznamenal v roce 2016 velký úspěch, a proto se Praha rozhodla jej pro nadcházející sezónu rozšířit na další místa ve městě. Aby byl rozptyl lokalit co nejširší a veřejnost byla co nejvíce spokojená, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) vyhlásil pro výběr dalších míst veřejnou otevřenou výzvu.
Je to neuvěřitelné, ale Praha 4 se má rozrůst o čtyři hektary plochy, která vznikne nad překrytou Spořilovskou spojkou. Přijde to odhadem na dvě miliardy korun. Ale jak bude vypadat tento prostor? To by měli rozhodnout sami Spořilovští.
Na konci prosince vedení radnice Prahy 6 schválilo výsledek soutěže na Lavičku Ferdinanda Vaňka. Vítězný návrh pracující s motivem rudého pivovarnického sudu bude pravděpodobně instalován před budovou Národní technické knihovny v roce 2017.
Podle bývalého starosty Vršovic Josefa Herolda se jmenují jeden a půl hektarové sady ve Vršovicích. Jsou významné nejen památnou Heroldovou lípou či veřejnou knihovničkou zdarma, ale i tím, že byla to první lokalita v Praze 10, kde radnice před lety začala s programem výsadby stromů za narozené děti. Nyní projdou slavné vršovické sady obnovou.
Praha 14 startuje druhou část lokálních veřejných fór. Setkání občanů s odborníky a politickými představiteli městské části se během měsíce září uskuteční na Černém Mostě 2, v Hostavicích a na Jahodnici. Cílem těchto akcí je dát lidem co nejvíce příležitostí k participaci na místním veřejném dění.
Více než 5000 účastníků pilotního ročníku bylo pro radnici Desítky dostatečných argumentem pro pokračování v projektu participativního rozpočtu Moje stopa, pro nějž je v rozpočtu Prahy 10 opět uvolněno 5 milionů korun.
Jedna z nejvýznamnějších tepen metropole, Vinohradská ulice, projde rekonstrukcí. Počítá se s tím, že s plánovanou rekonstrukcí tramvajové trati se promění i téměř tříkilometrový úsek Vinohradské mezi křížením s ulicí Legerovou a Jana Želivského. Předpokládané zahájení rekonstrukce ulice je v druhé polovině roku 2018, její dokončení je plánováno do konce roku 2020. Celkové náklady rekonstrukce trati a ulice se pohybují v rozmezí 548 až 610 milionů korun.
Zatím necelých 10 tisíc metrů čtverečních má park, který vyrostl v místě bývalého staveniště Blanky vedle Prašného mostu. Je v něm i fontána pro Prahu poněkud neobvyklého typu.
Nebylo to nic hezkého - sednout si na lavičku vedle koše, který příliš nevoněl. Technické služby zjednaly nápravu.
Možná si řeknete koš jako koš, všimli jste si ale někdy, že v centru města jich najdete 44 typů?
Obyvatelé i návštěvníci Prahy 10 rozhodli hlasováním, do kterého se zapojily desítky občanů se svými návrhy na vylepšení veřejného prostoru. Do hlasování se zapojilo přes 5000 elektronicky hlasujících telefonních čísel: buď zdejších občanů, nebo lidí, kteří zaškrtli, že prostory Prahy 10 využívají. Lidé vybrali celkem 7 projektů v hodnotě 5 milionů korun z obecního rozpočtu. Realizovat by se měly začít v nejbližších týdnech.
Vnitroblok mezi ulicemi Bolívarova a Bělohorská prošel v průběhu koncem loňského roku obnovou.
Městská část Praha 4 uzavře smlouvu s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy na rekonstrukci mobiliáře a veřejného osvětlení v Branické ulici.
V projektu participativního rozpočtu Moje stopa, při němž lidé přinášejí nápady na investice do vylepšení veřejných prostor, se sešla necelá padesátka návrhů v hodnotě 21 milionů korun. V únoru budete hlasovat o nejlepších, ty dostanou pět milionů.
Zoopark ve Frýdku-Místku zanikl v roce 1976. Petr Dvořáček se jej se spolu s dalšími nadšenci pokouší obnovit, aby se po letech znovu stal příjemným místem pro oddych a odpočinek
Stav židovského hřbitova ve Frýdku není zrovna reprezentativní. Snad se nyní začne blýskat na lepší časy.
Zanedbaný parčík kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie se od dubna mění k nepoznání. Přesvědčit se o tom můžete v neděli 18. října, kdy se od 15 hodin koná slavností otevření celého areálu.
- Praha 14 se může chlubit zbrusu novým místem pro odpočinek i aktivní trávení volného času – parkem v ulici Pilská v Hostavicích. V sobotu 10. října 2015 bude toto zrevitalizované území slavnostně zpřístupněno veřejnosti.
Hned dva incidenty, při kterých použil útočník nůž, museli řešit v noci na dnešek pražští policisté. K první události došlo přibližně v půl jedenácté večer v ulici Nad Slávií. Tam se na ubytovně dostali do křížku dva rumunsky hovořící občané.
Pokud máte rádi filmy a dáváte přednost letnímu kinu, můžete se těšit na Kinobus, který přijede v srpnu do BB Centra.
Společnost Lesopol, s.r.o byla městem vybrána, aby provedla rekonstrukci hlavního průhledu obory Hvězda.
Psí louku otevřela v Engelmüllerově ulici městská část Praha 17.
Počátkem června se v informačním centru tunelu Blanka proběhla prezentace projektu rekonstrukce ulice U letenské vodárny.
Magistrát hlavního města rozhodl o investicích do obnovy pražských parků. Jedna z plánovaných investic se týká i Prahy 7.
„Nebuďte lhostejní ke svému okolí. Přijďte nám říci, co se vám v Praze 14 líbí nebo co byste rádi změnili.“ Takto zvali zástupci městské části Praha 14 na další ročník Veřejného fóra, který se uskutečnil v pondělí 16. března na půdě ZŠ Bratří Venclíků. Zapojit se do podvečerní diskuse o budoucnosti Prahy 14 projevila zájem téměř stovka lidí.
Už v tomto roce by měly začít opravy části parku Folimanka. Ty se zaměří na části parku sousedící s Novoměstskými hradbami.
Radnice Prahy 13 zavedla pro své občany šikovnou službu. Pokud se vám totiž nelíbí nějaké neupravené a zaneřáděné zákoutí, můžete to radnici snadno ohlásit pomocí mobilního telefonu. Radnice pak slibuje nápravu!
Hru kočku s myší připomíná snaha radnic Prahy 1 a 2 udržet veřejná prostranství neponičená a čistá. Takřka denně se totiž potýkají s ataky vandalů.
V Thomayerových sadech v Libni najdete takzvanou literární lavičku. Můžete se zde posadit a začíst se do knihy Arnošta Lustiga. Po Praze je těchto laviček pět.
Od začátku prosince v Praze postupně vzniká pět literárních laviček věnovaných českým spisovatelům. Kromě příjemného výtvarného zpracování nabídnou kolemjdoucím i možnost se hned seznámit s dílem vybraného autora, součástí instalace je totiž i kniha v boxu na lavičce.
Hlavní průhled obory Hvězda, která je Národní kulturní památkou, se dočká po deseti letech dalších oprav. Rozhodla o tom dosluhující rada hlavního města.
Mohou mít komunální volby vliv na zasklívání lodžií či místa ve školkách? Ano i ne – rozlišujme kompetence státu i jednotlivých samospráv. Umíme rozlišovat mezi tím, jaké jsou kompetence částí státu (zákonodárných orgánů, vlády, ministerstev, případně policie atp.) a samospráv volených v komunálních volbách? Tedy co mají v kompetencích radnice městských částí, a do čeho naopak nesmí či nemohou zasahovat, a co řídí a řeší magistrát města? Jaké kompetence má radnice, a jaké magistrát (do obojích se v pátek a sovotu v komunálních volbách volí)?
V příštích týdnech bude ve zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati vysázeno 160 stromků. Areál oživí 59 javorů, 10 lip, 31 sakur, osm borovic, 20 dubů, habry, modříny douglasky a jiné druhy.
Nové dětské hřiště, odpočinkový prostor i piknikové stoly. Tak by měly na jaře vypadat Thomayerovi sady, které se začnou ještě tento měsíc rekonstruovat.
Právě dnes můžete vyrazit do proseckého Parku přátelství a užít siii krásné hudby. Dnes tam vystoupí v rámci Proseckých zastaveníček Pražské dechové kvarteto.
Dětské hřiště na rohu ulic Baldové a Štěpánkova v Košířích se po rekonstrukci dočkalo v pondělí 25. srpna otevření. Na stav bývalého zpustlého hřiště v minulosti dlouhou dobu upozorňovali úřady okolní občané, kteří žádali jeho opravu.
Iniciativa „Přejmenuj most“ se snaží oficiálně změnit název Branický most na Most inteligence. Chce tak uctít památku stavebních dělníků perzekuovaných komunistickým režimem, kteří se na jeho výstavbě podíleli.
Opravená cesta podél sportovního areálu na Pražačce přivítala od začátku prázdnin tisíce návštěvníků.
V polovině srpna 2014 se v Riegrových sadech pro veřejnost otevře první „Pracovna v parku“.
Nevíte-li už kam se schovat před horkým letním vzduchem velkoměsta, zkuste navštívit Botanickou zahradu v Tróji. Sice se tam nevykoupete, ale ve stínu stromů vaše srdce zaplesá nad krásou a klidem venkovních zahrad i vystavených skulptur. Můžete sem dokonce zajít na koncert vážné hudby.
Nového kabátu se dočká zanedbaný park U Vršovického nádraží. K revitalizaci tohoto parku se rozhodla Praha 10 a park se tak dočká obnovy komunikací a zpevněných ploch, náhrady a doplnění parkového mobiliáře včetně pítka, instalace automatické závlahy, vybudování tří menších herních prvků – trampolín v úrovni terénu, osvětlení a zřízení zásuvkové skříně pro možnost konání příležitostných společenských akcí.
Pražané v budoucnu nebudou muset překonávat červenobílá zábradlí, vyhýbat se množství sloupů veřejného osvětlení a trolejového vedení a před sluncem je budou chránit nová stromořadí. Pomůže tomu Manuál tvorby veřejných prostranství, který včera schválili pražští radní.
Dvojice konzumující alkohol v Bezručových sadech napadla hlídku strážníků. Muž i žena skončili s pouty na rukou na Policii ČR.
Praha má ode dneška pamětní místo, které připomíná osobnost prezidenta a dramatika Václava Havla. Netradiční památník má podobu lavičky a je dílem Havlova dvorního architekta Bořka Šípka. Umístěn je poblíž parku Kampa, na Maltézském náměstí.
Klub železničních modelářů Praha 3 pořádá ve zlínském Kulturním institutu Alternativa výstavu modelů vláčků. Kromě menších modelů, které si mohou spouštět děti, bude dominantou kolejiště, které délkou 30 metrů napodobuje reálnou trať a je postaveno podle skutečných nádraží v republice.
Zástupci společnosti ArcelorMittal Ostrava a městské části Radvanic a Bartovic poslední říjnový den slavnostně otevřeli zrekonstruovaný Dalimilův park v Radvanicích a Bartovicích.
Už léta Zlíňané kritizují katastrofální stav hřiště v parku Komenského, za budovou bývalé knihovny. Zdejší hrací prvky se rozpadaly a byly pro děti nebezpečné. Místo hraní tu mladí popíjeli alkohol, kouřili a prodávaly se tady drogy. S tím už bude konec.
Staří Římané jsou už oficiálně částí olomoucké historie. Od dnešního dne mají v Olomouci dokonce i svůj památník. Kamenný milník, upomínající na tradiční římský způsob označování významných cest, stojí v Neředíně jen kousek od místa, kde si ve druhém století vybudovali římští legionáři opevněný tábor.
Odpočinout si od práce a stresu, ale i načerpat novou energii do druhé poloviny dne. To si klade za cíl cvičení BeachFitness, které odstartovalo v první polovině července v Beachklubu Pankrác. Skrývají se pod ním lekce lunch power jógy, kondiční cvičení nebo kruhový trénink. To vše na písku, na slunci, na vzduchu a pod širým nebem. Zároveň můžete chytat bronz!
Novou podobu dostalo po rekonstrukci dětské hřiště v ulici U Sparty. Dětským návštěvníkům nyní nabízí řadu nových herních prvků, například dřevěný vláček, lanovou prolézačku, domeček se skluzavkou, uzavírací pískoviště nebo kolébačky.
Ačkoli počasí posledních dnů přicházejícímu létu příliš nenasvědčuje, olomoucký venkovní areál plaveckého bazénu je už připravený na sezónu plnou novinek. Po skončení té loňské totiž prošel náročnou rekonstrukcí a Olomoučané si tak mohou letos začít užívat moderního areálu se zbrusu novým vybavením.
Náměstí u poutního chrámu ve Štípě se v posledních měsících dočkalo řady vylepšení a teď září novotou. Silnice vede dál od kostela, náměstí zdobí nová kašna, prostranství jsou upravená, vysazena byla nová zeleň. Slavnostně otevřeno bude ve středu 22. května.
Ve středu 3. dubna 2013 byl zahájen jeden z klíčových rozvojových projektů Prahy 7 a zároveň největší investiční akce roku 2013 – rekonstrukce Ortenova náměstí. Rozsáhlé úpravy byly připravovány dlouhodobě a zapojila se do nich i široká veřejnost v rámci programu „Praha 7 – Místo pro život“.
Městská část Praha 7 slavnostně zakončila rozsáhlou rekonstrukci Mateřské školy U Uranie. V rámci stavebních prací, které zde probíhaly v několika etapách od února loňského roku, došlo ke kompletnímu zateplení všech pavilonů, včetně výměny oken či rekonstrukci střechy. Zrekonstruováno bylo také atrium školky, kde vznikla nová zahrada.
V polovině listopadu krátce po poledni zalarmovali policii kolemjdoucí občané s tím, že v Moskevské ulici ve Vršovicích neznámý výrostek ohrožuje okolí, křičí a demoluje lavičky. "Pravděpodobně zdrogovaný mladík ohrožoval kolemjdoucí," informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.
Na čtvrtek 25. října připravilo občanské sdružení Seppia ve spolupráci s radnicí Prahy 10 Strašidelný pochod pro děti a rodiče. Tato akce je dalším realizovaným projektem ze šestice oceněných, které vybrala porota složená ze zástupců všech politických stran, úředníků i občanů Prahy 10 v rámci prvního ročníku naší unikátní soutěže Zásobník projektů – město na míru.
V sobotu 22. září jste všichni zváni na Svátek stromů. Program začíná ve 14 hodin a končí kolem 17. hodiny a bude pestrý a pohodový.
O nové oplocení, lavičky a rozšíření dopadové plochy je vybaveno dětské hřiště Chvaletická v Praze 14, které bylo v těchto dnech díky tomu znovuotevřeno. Celkové investiční náklady se pohybovaly okolo 230 tisíc korun. Uvedené dětské hřiště by mělo být navíc v budoucnosti rozšířeno o nové herní prvky.
Dlouho očekávaná rekonstrukce fasády historické budovy Národního divadla právě začíná. Náročné opravy budou probíhat až do konce roku 2015, ale chod divadla jimi nebude nijak zásadně omezen. Návštěvníci se do budovy dostanou bez problémů jak vchodem z Národní třídy, tak i bezbariérovým vchodem z Masarykova nábřeží. Dopravní provoz nebude přerušen ani na Masarykově nábřeží, ani na Národní třídě.
Ortenovo náměstí projde v druhé polovině roku rozsáhlou rekonstrukcí za 32 milionů korun. Vznikne tu fontána, přibydou nové lavičky či podzemní kontejnery na tříděný odpad.
Prestižní ocenění v rámci Národní ceny za architekturu – Grand prix architektů 2012 získal projekt revitalizace parku Malinová – Chrpová v kategorii Krajinářská architektura a zahradní tvorba. „Naším záměrem bylo vytvořit z tohoto parku atraktivní odpočinkové centrum Zahradního města, což se nám podařilo. Získané ocenění to jednoznačně potvrzuje,“ řekl k ocenění starosta Milan Richter.