Počasí
Praha 14 °C Pondělí, 16. května 2022, Svátek má Přemysl
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Pozor! Zimní bunda do autosedačky nepatří

Nesprávné upevnění autosedačky a usazení dítěte do ní zvyšuje v případě nehody riziko zranění. Snad nejčastější chybou je, že dítě je v autosedačce až moc oblečené. Vyplývá to z vyjádření Týmu silniční bezpečnosti neziskové organizace Bezpečně na silnicích.
Zádržné systémy neboli autosedačky jsou v Česku povinné do váhy 36 kg nebo výšky 150 cm. Zvětšit
Zádržné systémy neboli autosedačky jsou v Česku povinné do váhy 36 kg nebo výšky 150 cm. Zdroj: archiv

Zejména v zimním období dospělí často zapomínají na to, že by svou ratolest nikdy neměli zapínat do autosedačky v tlusté bundě nebo několika vrstvách oblečení, a to i když jedou krátkou vzdálenost. Aby dítě bezpečnostní pás chránil, musí být co nejvíce na těle. Huňaté bundy sice ve voze zajistí teplo, ale pokud dojde k nehodě, představují velké nebezpečí. A bezpečnost v autě je klíčová. Platí čím méně vrstev, tím lépe. Rozdíl mezi dítětem v bundě a pásem může být až 10 cm.

Bezpečnostní pás musí být správně utažen a co nejblíže tělu dítěte, přes zimní bundu by mohl při nárazu snadno sklouznout,“ varuje Jan Polák, ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Dítě je připoutané správně a bezpečně, pokud jde jen těžko pod zapnuté pásy strčit prsty a pás nadzvednout,“ pokračuje Polák.

V autě je důležité pohodlí. Sezení v bundě tomu nepřispívá. Dítě, které je během cesty navlečené do péřovky, se nebude po chvíli cítit dobře. Začne se vztekat, ošívat, jeho chováním může být rázem rušen řidič a ohrožena bezpečnost jízdy. Ideální je proto auto před cestou nastartovat a trochu předehřát nebo mít ve voze připravenou deku. Pokud je dítěti chladno, po správném připoutání je nejjednodušší a bezpečné ho přikrýt.

Podobné články


Předchozí články

94 uzavírek ročně. Dopravních omezení bude prý na Barranďáku minimum

Technická správa komunikací (TSK) vybrala dodavatele na druhou etapu rekonstrukce Barrandovského mostu. Stavební práce za 600 milionů korun zajistí společnost Porr.

Kdo bude hlídat "krtka"? Monitoring stavby metra D vyjde na 680 milionů

Tunely metra D vyhloubí stroj přezdívaný "krtek". Dopravní podnik pomalu chystá vypsání veřejné zakázky za 680 milionů na monitoring stavby.

Bitva o staletý javor skončila. Jak bude vypadat nový Anenský trojúhelník?

Na přelomu února a března odstartuje podle plánů nová fáze revitalizace Anenského trojúhelníku u Vltavy nedaleko Karlových lázní.

Na doučování i tábory. Domy dětí a mládeže dostaly od Prahy 18 milionů

Magistrát letos rozdělí mezi 13 domů dětí a mládeže (DDM) necelých 18 milionů korun. Podpora zamíří do příměstských táborů i sportovních kroužků.

Trojou se proháněl raněný divočák, zpacifikoval ho až myslivec

Proti autohlídce si v ulici V Podhoří vykračovalo divoké prase. Podle oznámení na telefonní lince mělo ohrožovat kolemjdoucí.

Svítí v noci, svítí ve dne... Čtenář Naší Prahy upozornil na plýtvání energií

Čtenář Naší Prahy Richard Krbek z Prahy 10 poslal do redakce fotografie, které ukazují i přes den svítící lampy veřejného osvětlení.

VIDEO: Co má společného Jágr s Havlem? Neskutečná čest, říká legenda č. 68

Jaromír Jágr slaví 50. narozeniny, den před kulatinami představil v pražské Síni slávy českého hokeje svoji pamětní bankovku. Dostává se tak do prestižní společnosti velikánů jako Václav Havel či Aloi...

Centrální park na "Jižáku" má být konečně důstojným místem k rekreaci

Hlavní město plánuje do dvou let definitivně dokončit úpravy v Centrálním parku v Praze 11. Své finální podoby se zelenější část sídliště dočká po téměř 50ti letech.

Soutěž Naší Prahy o vouchery do smíchovských restaurací

Nádražní Tankovna Smíchov má druhým rokem nového provozovatele. O tom, co se v ní všechno změnilo a jak je v dnešní době složité provozovat restaurační podnik, jsme si popovídali s Miloslavem Mrštíkem...

Kapela Mirai přidává druhý koncert v O2 areně a představuje nový videoklip

Držitelé Českého slavíka za kapelu roku pro velký zájem vystoupí v pražské O2 areně hned dvakrát za sebou. Podívejte se na jejich nový videoklip.

Praha stojí za Kyjevem! Hřib letí na Ukrajinu za podpory pražských politiků

Pražští radní podpořili cestu primátora Zdeňka Hřibu do Kyjeva, který chce svou návštěvou Ukrajině vyjádřit solidaritu v době hrozícího válečného konfliktu s Ruskem. 

Konec autovraků v ulicích metropole? Co chystá Praha začátkem jara?

Novela zákona o pozemních komunikacích dává obcím do rukou dlouho vyhlíženou zbraň proti autovrakům. Dosud musel o případný odtah ze silnice žádat její vlastník. Teď bude stačit podnět obce.

Centrum pro chytré lidi. Malešice se otevřou startupům a inovátorům

Česká investiční skupina TTC Holding vybuduje do dvou let v Malešicích nové technologické centrum za stovky milionů korun. Laboratoře doplní technologický park s ubytováním.

Dlážděnka v Kobylisích nabídne jedinečnou vyhlídku na Prahu

Park Dlážděnka leží na hraně údolí Vltavy s výhledem na pražské panorama. Do konce května projde dlouho očekávanou revitalizací.

Rozhodnuto. Legendární „Barča“ v Praze 10 a její nejbližší budoucnost

Mělo to být dilema vedení Prahy 10. Nakonec to byla krátká politická přestřelka s předem očekávaným výsledkem. Co tedy Kulturní dům Barikádníků čeká?

Kůň v metru? Česká vodicí kobylka je evropskou raritou

Věděli jste, že přestože psi mají v asistenčních službách stále prvenství, šikovné pomocníky člověka lze vychovat i z dalších zvířat? Co byste řekli třeba na asistenčního koníka?

Kam v Praze tečou miliony. Známe nejdražší veřejné zakázky roku

Praha letos vyhlásí 53 soutěží na velké veřejné zakázky s hodnotou nad 20 milionů. Nejvíc se jich týká stavebních prací.

Sportovní instalace nám dnes štěstí nepřinesla

V Čisovicích v Praze – západ jsou už několik let tradicí takzvané instalace za kapličkou. „Vytváří je velice kreativní paní Polanecká, která bydlí nedaleko a má tak na svoje dílo výhled pokaždé, když ...

Volnočasový areál Folimanka se otevře v létě

V letních měsících by se málo využívaný prostor pod Nuselským mostem měl změnit ve volnočasový areál. „Stane se místem, kde budou všichni Pražané, tedy nejen obyvatelé bezprostředního okolí, rádi tráv...

Praha patří mezi 10 nejlepších univerzitních měst na světě

Česká metropole je oblíbená mezi zahraničními studenty. Dokonce víc než Londýn nebo Chicago. V globálním výzkumu portálu The Campus Advisor byla vyhlášena jedním z nejlepších univerzitních měst světa....

Číšník, kuchařka nebo podnikatel? Škola zve na Den otevřených dveří

Pokud právě vybíráte pro svoje dítě vhodnou střední školu, určitě stojí za vaši pozornost Střední škola podnikání a gastronomie v Praze 9. Zvláště když v sobotu 19. února (10.00 – 14.00 hod.) pořádá D...

Primátor Hřib na Ukrajině zabodoval. Žádná panika, říká

Primátor navštívil Kyjev v době hrozícího konfliktu s Ruskem. "Starosta Kličko ocenil naši osobní návštěvu jako stěžejní podporu v těchto časech. Naše města si také vyměnila zkušenosti v oblasti civil...

Rekonstrukce trati: Rašínovo nábřeží objíždějí auta krokem po náplavce

V pondělí začala rekonstrukce tramvajových kolejí na Rašínově nábřeží v úseku Palackého náměstí - Výtoň. Auta jezdí 200 metrů přes náplavku max. rychlostí 30 km/h.

Mariana Čapková: Pandemie se podepsala na psychice dětí

Pražské školy byly uplynulé dva roky pod obrovským tlakem. Neustále se měnila pravidla výuky, testování, nošení respirátorů a roušek, karantény, distanční a hybridní výuka. Učitelé ani žáci ale neměli...

Dva nahatý chlapi. Kde se budou prohánět?

Divadlo Metro na Národní třídě se brzy předvede divákům kompletně zrekonstruované. "Začínáme 26. února naší takovou vlajkovou lodí, komedií Dva nahatý chlapi, kde hrajeme s Dankou Šinkorovou a Martine...

Cizinec ohrožoval ocelovou tyčí Pražany

Nezastavila ho ani hrozba namířenou zbraní a teleskopický obušek. Cizinec s ocelovou tyčí ohrožoval obyvatele Prahy 11 (Chodov). O případu informovala Městská policie HMP. Podívejte se na videozáznam ...

370 milionů na pražskou kulturu. Kdo dostane nejvíc? Hudba? Divadlo?

Rada HMP na pondělním jednání odsouhlasila dotace pro úspěšné žadatele v oblasti kultury a umění. „Po tom, co byla kultura v uplynulých dvou letech tak těžce zasažena, se snažíme maximálně podpořit ku...

Sdílená kancelář na radnici. Pronajměte si místo vedle starosty

V radnici Prahy 12 vyrostlo nové coworkingové centrum. "Coworking je trend, kterému fandím. Hledání správného provozovatele, který si projekt vezme pod palec, trvalo řadu měsíců," komentuje na Faceboo...

Ivan Mládek: Už dvacet let nic neskládám

Nedávno oslavil skladatel, textař a zpěvák Ivan Mládek 80. narozeniny. K této příležitosti vydal Supraphon v kompletu jubilejní reedici prvních dvou alb Mládkova slavného Banjo Bandu: „Dobrý den!“ a „...

Kolem Prahy projely konvoje americké armády

Konvoje mířily do vojenského tábora u Jihlavy. Co to znamená takzvaný Host Nation Support vyžadovaný Aliancí NATO popisuje kpt. Jakub Moravec na webu ministerstva obrany.

AKTUALIZUJEME: Pražští hasiči v pohotovosti. Metropoli bičoval vítr

Hasiči od rána evidují na stovku událostí, na kterých se podepsal silný vítr. Komplikoval situaci v dopravě, na železnici, i ve městech.

Oprášená Letná. Co čeká Korunovační třídu

"Změní ráz této významné letenské třídy," předpovídá místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha sobě). Plán na přestavbu Korunovační ulice představila radnice spolu s magistrátem.

Žádný dobrý nápad není malý. Desítka dá milion na projekty místních

"I drobný projekt za málo peněz může mnohdy výrazně přispět ke zlepšení života v nějakém místě. A o to víc, když se na něm podílejí lidé, kteří mají k dané lokalitě nejblíž," říká místostarosta Prahy ...

Mapy Google spouští v Praze novou funkci: detaily ulic, přechodů a semaforů

V Mapách Google jsou v Praze nově k dispozici podrobné informace o rozvržení ulic. Služba svým uživatelům ukáže, kde se nacházejí chodníky, přechody a ostrůvky pro chodce, ale i přesný tvar a šířku si...

Pražské demonstrace zaměstnají i vládní legislativce

Výhružky smrtí a symbol šibenice už by se nemusely v budoucnu vyplatit. Ministr vnitra Vít Rakušan bouchl do stolu. Dnes oznámil, že zadal právníkům úkol, jak podobné věci postavit mimo zákon. "Šibeni...

Pomoc v nouzi se ženám asi úplně nehodila

Při projíždění kolem čerpací stanice si kolem čtvrté hodiny ráno všimli pražští strážníci dvou žen. Nabídli jim pomoc, nakonec je ale obě omezili na svobodě. O případu informovala Městská policie.

Praha 2 se pochlubila základní školou zástupcům Evropské komise

Delegaci zástupců Evropské komise dorazila v Praze zajímá mimo jiné realizace projektů Národního plánu obnovy, který financuje EU. Praktické ukázky se za účasti ministra školství Petra Gazdíka (STAN) ...

Prodloužení trati schváleno. Ve Slivenci netrpělivě čekají na první tramvaj

"Získali jsme stavební povolení na další etapu stavby tramvajové trati do Slivence. V okolí nové trati vyroste nová městská čtvrť pro 8 000 lidí," oznámil dnes předseda dozorčí rady DPP Adam Scheinher...

Fidlovačka uvádí nesmrtelného Absolventa

Nuselské Divadlo Na Fidlovačce uvedlo premiéru inscenace Absolvent. Stejnojmenný film se stal nesmrtelným fenoménem a na Fidlovačce věří, že zaujme i divadelní hra. "Absolvent je můj oblíbený příběh,"...

Pražská záchranka vzpomíná na největší tramvajovou nehodu

Ona tam leží tramvaj! Přesně před 40ti lety zasahovala pražská záchranka u tragické nehody u Špejcharu. Zdravotníci vzpomínají na "tramvaj smrti" s obdivem ke kolegům, kteří tehdy zraněné ošetřovali a...

Vlastina Svátková: Chystám kuchařku pro lidi, které nebaví vařit

Herečka Vlastina Svátková (39) se poněkud vymyká zažitému obrazu české divadelní či filmové umělkyně. Nešílí, pokud dlouho nedostane roli, a ani netouží být na titulních stránkách společenských časopi...

Máte názor? Nemlčte. Praha 1 otevřela v Dušní kontaktní centrum

Praha 1 otevřela Kontaktní centrum strategie. „Jsem velice rád, že jsme mohli zahájit provoz centra tím, pro co je určeno – podnětnou diskuzí o tvorbě města na příští desetiletí,“ prohlásil při zaháje...

Za záchranu kytary se cizinec strážnici "hezky odvděčil"

Díky všímavosti a pohotovosti strážnice v civilu nepřišel cizinec o kytaru. Vděku se ale nedočkala. O případu informuje Městská policie HMP.

Vzhůru proti energošmejdům. Praha radí seniorům jak nenaletět

Praha 2 podpořila snahu hlavního města Prahy o regulaci podomního prodeje energií přednáškou pro seniory. "Podle našich zkušeností jsou (podvodníky) nejvíce ohroženi starší lidé, kteří se nechají lehc...

Nové trolejbusy mají 25 metrů. Budou jezdit jen na letiště

Budou pohodlné, tiché a nabídnou plynulou jízdu. Žádné kodrcání. Těmito slovy představil náměstek primátora Adam Scheinherr nové tříčlánkové velkokapacitní trolejbusy Škoda-Solaris 24m.

Láska k jídlu? Za 5! Školáci se budou v Praze učit jak neplýtvat

Pražské děti se budou ve škole učit o jídle. Projekt vyzkouší pět základek. "Předcházení plýtvání je jednou z našich priorit, vzdělávání mladé generace je tedy její nedílnou součástí," říká radní pro ...

Jan Bělohubý: Totální chaos v pražských uzavírkách pokračuje

V Praze opět převládá stav, kdy si jednak vedení magistrátu v oblasti dopravy dál dělá, co chce, a plánuje nesynchronizované uzavírky.

Kdy bude mít Jágr stadion? Kladenský primátor se ohrazuje proti "průšvihu města"

Rytíři Kladno netrpělivě vyhlížejí návrat do domovské arény, která prochází nutnou rekonstrukcí. Kladenský primátor v obsáhlé tiskové zprávě odmítá, že by město při rekonstrukci jakkoli pochybilo.

Naše koně netrpí! Cech fiakristů bojuje peticí za kočáry na Staromáku

"Hlasování o zrušení koňských povozů v centru Prahy bylo reakcí na tendenční kampaň Kůň není stroj," tvrdí Cech fiakristů Čech a Moravy. Svoje živobytí se snaží "koňáci" zachránit i veřejnou peticí.

„Straka pozná, když si nesu flintu!“ říká nadlesní Josef Holeš

Nadlesní Josef Holeš z Lesů hl. m. Prahy se společně se šesti hajnými stará o pražské lesy. Exkluzivně pro Naší Prahu prozradil, jak se bojuje s kůrovcem na území Prahy 11 a 12, proč zmizela koroptev ...

Následující články

Inspiraci k Povídkám a jedné básni našel Svěrák na Václaváku

Loni ji dostal jako dárek k 85. narozeninám, teď vychází jako audiokniha. Knihu Povídky a jedna báseň namluvil sám autor, hudbu složil jeho dlouholetý spolupracovník a kamarád Jaroslav Uhlíř.

Přes 7 tun baterií odnesli loni Pražané do 19 sběrných dvorů

V 19 sběrných dvorech odevzdali loni Pražané 7 542 kg použitých baterií. "Díky recyklaci šetříme nerostné zdroje a nemusíme životní prostředí zatěžovat další těžbou," říká náměstek primátora pro oblas...

O zanikání jedné čtvrti. Komunisty zničený Žižkov ožívá ve filmu

O víkendu mají zájemci poslední šanci vidět jedinečný dokument o 20ti letech bourání Žižkova. "Nejen někteří lidé, ale i města, ulice či domy se umějí bránit osudu," říkají tvůrci filmu, který se prom...

Policie: Dokument o vyšetřování šéfa STAN v Praze je falzum

Petr Hlubuček (STAN) se ohradil proti informaci z médií, že je vyšetřován policií. Ta v neděli zveřejnila zprávu, že dokument, který měl být důkazem tvrzení, je falešný.

Z mobilu až na koberec

Obecní dům hostí prodejní výstavu „phoneArt 2022“ výtvarníka Romana Řeháka, kterou návštěvníci mohou navštívit do konce února. Na výstavě je k vidění 15 unikátních uměleckých děl.

Pražská zoo kvůli větru zavřela, od neděle již normálně funguje

V sobotu 19. 2. je zoo uzavřena v důsledku silného větru, oznámilo vedení Zoologické zahrady v Troji na svém webu. V neděli se vrátila k normálnímu provozu.

V Praze má i vlastní náměstí. Miloš Forman by slavil 90. narozeniny

V Praze je po něm pojmenované náměstí, pohled na Hradčany ho dojímal i po 40ti letech v USA. Miloš Forman by v těchto dnech slavil 90. narozeniny.

Aktuální předpověď: Silný vítr poleví až ve čtvrtek

Meteorologové vydali v neděli novou výstrahu před silným větrem, platí až do čtvrteční půlnoci. Nejhůř bude podle předpovědi v pondělí dopoledne.

Z Vršovic vyjelo poprvé 14 nových elektrobusů Škoda

Od pondělí Pražané cestují 14ti novými elektrobusy Škoda E’CITY, které je budou vozit na linkách 154 a 213. Oznámil to Dopravní podnik HMP.

Protidrogové programy dostanou letos od Prahy 7 milionů navíc

Na služby pro pomoc v boji proti drogám dá Praha letos 60 milionů. "Podle aktuálních výzkumů je v Praze 30 % problémových uživatelů drog z celkového počtu v ČR," říká radní Milena Johnová.

Chytré lampy v Praze. Známe ulice, na nichž budou dobíjecí stanice

Magistrát by měl do konce února odstartovat pilotní projekt chytrých lamp v ulicích Prahy. Dobíjecí stanice by tak brzy měly fungovat na 82 místech.

Zakazuje se! Od března mají "energošmejdi" v Praze utrum

Rada hl. m. Prahy na návrh radních za hnutí STAN schválila nařízení, kterým se zakazují některé formy prodeje zboží a poskytování služeb v energetických odvětvích. Magistrát to oznámil v tiskové zpráv...

Nové obleky pražských hasičů volají SOS. Mají i "černé skříňky"

Pražští profesionální hasiči v Radotíně testují nové zásahové obleky. Ty jim měří teplotu, hlásí nebezpečí popálení a přivolají pomoc. Všechna data snímají a zaznamenávají.

Datum jako záruka štěstí. Libeňský zámek zažije 9 svateb

Magické dvojkové datum 22.2.2022 láká ke sňatku. "Rozhodli jsme se proto z 22. února učinit mimořádný svatební den," oznámil na webu městské části Praha 8 starosta Ondřej Gros.

Film Filipa Renče i zabijačka. Začíná magický rok Dvojky

Desítky akcí připomenou historii Vinohrad, Nového Města, Nuslí a Vyšehradu. "Letošní rok 2022 bude patřit obyvatelům Dvojky a věřím, že si ho užijí. Příležitostí bude spousta od gastronomie, přes konc...

Češi mají další problém. Léky dohánějí alkohol

Téměř 1,5 milionu Čechů má problémy s užíváním léků ovlivňujících psychiku. V závislostech pilulky dohánějí stále vedoucí alkohol. Uvádí to zpráva vládního monitorovacího střediska pro drogy.

Rozvolnění? Slabý efekt, říká hospodský ze sídliště Novodvorská

Zrušení covid pasů a prokazování bezinfekčnosti pro návštěvu restaurací skončilo více než před týdnem. Žádná revoluce v návštěvnosti pražských podniků se ale nekoná. Naše Praha navštívila typickou síd...

Chceme klid a mír v Evropě! Na pražských radnicích visí ukrajinské vlajky

Městské části Prahy vyjadřují svůj nesouhlas s agresí Ruska vůči Ukrajině. Radnice Prahy 5, 7 a 10 se připojily ke stanovisku české vlády k rozhodnutí Vladimira Putina o uznaní nezávislosti samozvanýc...

Místo hospody kultura a sport. Z nádraží v Bubenči bude Stanice 6

"Projekt Stanice 6 získal stavební povolení a nyní se bude vybírat zhotovitel rekonstrukce. Příští léto by tak budova již mohla sloužit jako komunitní středisko, galerie i restaurace," oznámila na Twi...

Budoucnost Prahy? Metropolitní plán dostal zelenou

Praha v dubnu představí novou verzi Metropolitního plánu, který definuje její budoucnost. "Jsme svědky naplnění významného milníku současného vedení Prahy v oblasti územního rozvoje," tvrdí primátor Z...

Miliardář otevírá na Klárově největší českou soukromou galerii

Na Klárově se dnes otevírá údajně největší soukromá česká galerie. Miliardář a sběratel umění Petr Pudil investoval do Kunsthalle 800 milionů.

Česká metropole v ukrajinských barvách. Praha se postavila za Kyjev

Petřínská rozhledna a Černínský palác se rozsvítí v rámci podpory a solidarity s Ukrajinou do modré a žluté barvy. "Naše myšlenky v těchto dnech směřují k lidem na Ukrajině," řekl primátor Zdeněk Hřib...

10x ANO na Libeňském zámku. Svatebčané využili magické datum

V Libeňském zámku si včera řeklo své ano deset novomanželských párů. Pro velký zájem vyhlásil starosta Prahy 8 na 22.2.2022 mimořádný svatební den.

V pražské zoo začínají klokanům z kapes vykukovat mláďata

V pražské zoo jsou k vidění vánoční mláďata klokanů. Vystrkovat hlavu z matčiny kapsy začínají až po několika měsících života, říkají chovatelé.

Okupace, nebo Zátopek? Oba favorité Českých lvů mají 13 nominací

České lvy bude příští sobotu v Rudolfinu poprvé uvádět Jiří Havelka. Cenu filmových diváků získal v předstihu Zátopek režiséra Davida Ondříčka.

Jak dostat tělo z Petřínské rozhledny? Hasiči to vědí

Lezci pražských profesionálních hasičů cvičili na Petřínské rozhledně. Tématem byla záchrana zraněné osoby z horní části Petřínské rozhledny. Pražští hasiči o tom informovali na svém Twitterovém účtu.

Autobus na vodík. Je drahý. Vyplatí se v Praze?

V běžných barvách MHD na něm nic zvláštního není. Zásadní rozdíl je ukrytý pod kapotou. Pohonná jednotka připomíná spíše reaktor. A on to vlastně reaktor je. Teď bude jeden takový testovat Praha.

Pokuty i za sdílená kola. Praha schválila nová pravidla bikesharingu

Provozovatelé sdílených kol musí spolupracovat s městskými částmi, vést seznam kol nebo provozovat kontaktní místo či telefonní linku, kde by Pražané měli možnost řešit případné problémy, uvedl náměst...

Soud: Babišovy výroky o zaplacených demonstrantech jsou nepřijatelné

Nejvyšší soud v Praze dal za pravdu účastnici protestů, která žádala od Andreje Babiše omluvu za jeho tvrzení, že lidé demonstrují za peníze. "Tento způsob osočování názorových oponentů je nepřijateln...

VIDEO: Vrtulník s termovizí pomáhal policii v Hostivaři i Radotíně

Vrtulník s termovizí pomohl pražským policistům ve dvou úspěšných pátracích akcích. Během 12ti hodin hledali dva pohřešované muže v Hostivaři a Radotíně.

Igor Orozovič: Musel jsem dozrát, abych s tím vylezl mezi lidi

Televizní diváci ho znají z Poldy či Devadesátek, divadelní zase z Národního. Igor Orozovič je ale zároveň muzikant, který chystá u Supraphonu své první sólové album.

Má metro O smysl? Magistrát pokračuje v jeho plánování

Pražská rada rozhodne o vzniku pracovní skupiny k okružní lince metra O. "Na koncepčním koaličním jednání jsme se shodli, že vyhodnotit přínos metra O pro budoucí rozvoj Prahy má smysl - jakkoliv někt...

Konflikt na Ukrajině cestovní ruch v Praze nezhorší. Je už skoro nulový

Obchodníci v Praze se nemusí bát ztrát z hrozící války na Ukrajině, protože Rusové do Prahy již nyní jezdí minimálně. Loni jich přijelo o 81 tisíc méně než v roce 2020, uvádí statistiky.

Ruské velvyslanectví v Praze: Zkroťte agresivní zápal ukrajinské strany

Ruský velvyslanec v Praze Alexandr Zmejevskij dnes odmítl "nepodložená obvinění" Moskvy z agrese vůči Ukrajině. Přinášíme celý komentář Velvyslanectví Ruské federace v ČR.

Zase normální Velikonoce? Definitivní konec covidu je na spadnutí

Už v polovině března bychom mohli začít postupně odkládat respirátory, oznámila včera vláda ČR. Školy, firmy, obchody a restaurace přijdou na řadu jako první.

Töpfer, Koubková, i Havel. Praha 2 má nové čestné občany

Radnice Prahy 2 ocenila významné osobnosti a udělila titul čestných občanů desítce laureátů. "Udílení čestných občanství má u nás v Praze 2 dlouhou tradici," říká starostka Prahy 2 Alexandra Udženija....

Sledujeme: Zastupitelstvo jedná o Ukrajině i koupališti Džbán

Začíná 34. jednání Zastupitelstva HMP. Jednání začalo v době otevřeného vojenského vpádu Ruska na Ukrajinu. Na úvod zazněla hymna Ukrajiny.

Válka je blíž, než si myslíme. Praha se modlí za Kyjev

Ruská vojska zaútočila na Ukrajinu. „Jsme připraveni i na možnost příchodu uprchlické vlny z Ukrajiny, jsme připraveni i na možnost, že by se dodávky energetických surovin z Ruské federace nějakým způ...

Zemřel Jan Žižka, bubeník, který strávil 25 let s Karlem Gottem

Bubeník Jan Žižka zemřel v 67 letech. Bojoval s covidem, na začátku února byl převezen do nemocnice. Smutnou zprávu potvrdila jeho manželka Olivia Žižková.

Zastupitelstvo HMP: opozice odsoudila sociální politiku koalice a Pirátů

Politici ODS a ANO se snažili prosadit do programu jednání úpravu pravidel pro přidělování sociálních bytů v majetku hlavního města. Reagují mimo jiné na rostoucí nespokojenost starousedlíků v magistr...

Praha 5 nabídla pomoc Ukrajincům ve složité situaci

Zastupitelé Prahy 5 na svém pravidelném jednání odsoudili vojenskou agresi Ruské federaci vůči Ukrajině. Městská část nabízí v rámci svých možností pomoc.

Stavba Nové Cibulky na dosah. Změna územního plánu schválena

Polorozpadlou bývalou usedlost Cibulka loni odkoupila od soukromého majitele Nadace rodiny Vlčkových, která na místě plánuje vybudovat centrum paliativní péče pro těžce nemocné děti a jejich rodiny. Z...

Rekonstrukce století. Bude "Barranďák" opravený do konce léta?

"Udělali jsme vše pro to, aby Praha byla připravená na rekonstrukci století. Je nevyhnutelná," oznámil náměstek Adam Scheinherr. Oprava dopravní tepny začne v květnu. Životnost mostu se prodlouží až o...

VIDEO: Opilá trojice sprejerů řádila u Karlínského tunelu

Posilněni alkoholem ničili cizí majetek a ohrožovali kolemjdoucí. Městský kamerový systém je ale odhalil. O případu informovala Městská policie Praha.

Tereza Ramba se jako lékárnice v novém Svěrákově filmu svléká

Nový film otce, syna a vnuka Svěrákových Betlémské světlo, který dorazí do kin už 10. března, představí herečku Terezu Ramba v nezvyklé poloze.

První pomoc od Prahy: 10 milionů pro Ukrajinu

Praha posílá na Ukrajinu první pomoc. "Symbolická podpora musí jít ruku v ruce i s praktickou pomocí. Proto jsme se rozhodli poskytnout 10 milionů korun jako první okamžitou pomoc ke zmírnění dopadů ú...

Praha 8 zve na výstavu návrhů soutěže na pomník "Dívka s kolem"

Praha 8 a Libeňský svět zvou veřejnost na výstavu návrhů umělecko-výtvarné soutěže „Dívka s kolem“, která připomíná osud Jindřišky Novákové, popravené nacisty za účast na atentátu na Heydricha.

VIDEO: V Praze se demonstruje za Kyjev. Přinášíme šokující záběry z Ukrajiny!

V centru Prahy se sešlo včera navečer několik tisíc lidí, aby podpořili Ukrajinu. Podívejte se jak to vypadá dnes na Ukrajině! Přinášíme vám šokující záběry ruských vojáků dobývajících ukrajinská měst...

Putin prohraje, řekl Lipavský v senátu. Přinášíme záběry z bojů!

Ruský útok a stanovisko, které k němu Česká republika zaujme, projednává dnes Senát. "Na Ukrajině se bojuje za Prahu a za všechny Evropany," uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Je podle něj nu...

Dvořákova Praha zrušila vystoupení ruského dirigenta. Podporuje Putina

Festival Dvořákova Praha zrušil zářijové vystoupení ruského dirigenta Valerije Gergijeva. Důvodem je jeho podpora ruské zahraniční politiky, uvedli pořadatelé.

Články abecedně vzestupné

Pozor! Klíšťata jsou nadále velmi aktivní

POZOR! Na Šeberáku je zákaz koupání

Kvůli přemnoženým sinicím zakázali pražští hygienici koupání v rybníku Šeberák. Upozorňují rovněž na zhoršenou kvalitu vody v nádrži Džbán a v Hostivařské přehradě.

Pozor! Neznámý muž láká děti do auta!

V pořadí již druhý případ pokusu o vlákání dítěte do automobilu řeší pražská policie.

Pozor! Nová soutěž: Půjdete s Naší Prahou do Ypsilonky?

Pro pět výherců připravil celopražský čtrnáctideník Naše Praha ve spolupráci se Studiem Ypsilon zajímavou soutěž. Každý může vyhrát dva lístky. A nejen to – navíc si může vybrat na září termín. Chcete...

Pozor! Opravy v centru omezí dopravu v Žitné ulici

Od 15. ledna do konce června 2018 bude částečně omezen provoz na komunikaci Žitná v Praze 1 a 2. Důvodem je obnova vodovodních řadů.

Pozor! Sokolská ulice od křižovatky s Ječnou uzavřena

Havárie vodovodu na náměstí I. P. Pavlova, k níž došlo dnes v časných ranních hodinách, uzavřela Sokolskou ulici od křižovatky s Ječnou ulicí.

Pozor! V Bělohorské bude dva týdny omezen provoz

Od 13. do 26. října 2014 bude v Bělohorské ulici částečně omezen provoz a to z důvodu opravy povrchu vozovky a výstavby světelného signalizačního zařízení.

Pozor! V centru řádí falešní výběrčí na charitu. Většinou jsou to nezletilí cizinci

Koncem ledna řešili pražští policisté hned dva případy falešných charitativních sbírek přímo v centru metropole. Přinášíme návod, jak nenaletět.

Pozor! V ulici V Holešovičkách dochází ke změně dopravního režimu

Na základě podrobného vyhodnocení dosavadního zkušebního provozu Brusnického, Dejvického a Bubenečského tunelu, dojde na základě rozhodnutí ODA MHMP dne 30. 4. ke změně dopravního režimu v ulici V Hol...

Pozor! Z Újezdu na Malostranskou nepojedou měsíc tramvaje

Z důvodu opravy tramvajové trati je od pondělí 22. ledna 2018 (přibližně od 0.30 hodin) do středy 21. února 2018 (přibližně do 0.30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd - Malostran...

Články abecedně sestupně

Pozvánka do knihovny

Začal nový školní rok a život se vrátil i do poboček Městské knihovny Praha. Proto chceme pozvat nejen čtenáře, ale i nečtenáře na některé programy, které pobočky na Praze 4 připravily.

Pozvánka do kina: Falešní poldové

Byla by to dokonalá akční krimikomedie o dvou policajtech a velkých parťácích, až na jednu maličkost: naši hlavní hrdinové vůbec nejsou poldové.

Pozvánka do kina: Andělé všedního dne

Film Alice Nellis podle scénáře a stejnojmenné předlohy Michala Viewegha konečně přichází do kin.

Pozvánka do kina Sigma Spořilov

Pozvánka do kina pro celou rodinu: Taneční film Let´s Dance: All In

Páté pokračování filmové série Let's Dance s osudovým podtitulem „All In“ ukáže tanec jako nikdy před tím.

Pozvání na slavnostní otevření Naučné stezky Gruň – Bílý Kříž

Pozval si domů kamarády, ti jej zmlátili

Pozůstatky kaple stavbu podchodu neohrozí. Projekt se ale musí předělat

Nalezené základy gotické kaple Božího těla ovlivní plánovanou výstavbu podchodu pod Ječnou ulicí. Co archeologové v podzemí objevili prozradil archeolog Jaroslav Podliska.

Pozor. Začíná velká oprava Plzeňské ulice

Pozor! Změny v trasách autobusů se blíží

Od soboty 15. října dojde ve východní části Prahy k trvalým změnám autobusových linek PID. Ze 115 městských linek změní trasu 23 linek, 7 linek bude nově zavedeno a 4 linky zrušeny a nahrazeny jinými ...