Nejvýraznější proměnou projde autobusová síť v oblasti Prahy 8, 9, 10 a 15, dále se s autobusovými změnami potkají také obyvatelé Prahy 4, 12, Jižního Města, Kunratic, Čakovic, Kbel nebo Satalic.
Posílení přetížených linek
Nejpotřebnější posílení, kde již kvůli nové výstavbě současná kapacita autobusů nestačí, nastane zejména v oblastech starých Letňan, v okolí zastávky Sicherova na Praze 14, Záběhlic (oblast sídliště Práčská) a Hornoměcholupské ulice. Do starých Letňan bude nově přivedena kapacitní linka 195 v kloubových vozech, mezi Satalicemi a Černým Mostem nově pojede prodloužená a posílená linka 201, dopravu v Záběhlicích posílí přetrasovaná linka 101 i nová linka 154, která zároveň vyřeší kapacitní problémy v Hornoměcholupské ulici.
Méně přestupů
Bude také splněna celá řada požadavků městských částí na obnovení nebo zavedení přímých spojení. Nová linka 154 zajistí přímé spojení Prahy 15 s obchodním centrem Chodov a propojí také oblast Jesenické i Horních Měcholup s obchodním centrem Hostivař, nová midibusová linka 117 nabídne přímé spojení Prahy 12 s jednotlivými pracovišti úřadu městské části i s poliklinikou Budějovická. Prodloužená linka 201 umožní přímé spojení Prahy 14 a Satalic s Prosekem a Bulovkou. Nová linka 134 přímo propojí jednotlivé lokality uvnitř městské části Praha 4.
Nové autobusové linky
117 Poliklinika Budějovická – Rosečská – Nádraží Krč – Nemocnice Krč – Čechtická – Nové dvory – Sídliště Lhotka – Tyršova čtvrť – Obchodní náměstí – Poliklinika Modřany – Čechova čtvrť
134 Podolská vodárna – Pražského povstání – Kavčí hory – Pankrác – Budějovická – Zelený pruh
145 Kobylisy – Vozovna Kobylisy – Sídliště Čimice
154 Strašnická – Jesenická – Nádraží Hostivař – Janovská – Newtonova – Háje – Brechtova – Brodského – Chodov – Koleje Jižní Město
182 Poliklinika Prosek – Prosek – Vysočanská – Spojovací – Nádraží Hostivař – Nad Košíkem – Opatov (v provozu pouze ve špičkách pracovních dnů)
203 Poliklinika Budějovická – Rosečská – Nádraží Krč – Nad Havlem – Nemocnice Krč – IKEM – Kunratice – Volha – Roztyly – Chodovská tvrz – Brechtova – Poliklinika Háje – Háje – Milíčov
222 Černý Most – Svépravice – Xaverov – Výzkumné ústavy Běchovice (v provozu pouze ve špičkách pracovních dnů)
Linky s významnou změnou trasy
101 Ze zastávky Záběhlická škola je odkloněna přes Centrum Zahradní Město a Skalku na Sídliště Skalka (v úseku Záběhlická škola – Nádraží Hostivař nahrazena linkou 154).
102 Ze zastávky Kobylisy jsou vybrané spoje prodlouženy přes zastávku Poliklinika Čumpelíkova do zastávky Šimůnkova.
121 Zkrácena do trasy Poliklinika Budějovická – Nádraží Braník (v úseku Podolská vodárna – Poliklinika Budějovická nahrazena linkou 134).
136 Ze zastávky Prosek je vedena nově přes Letňany a Tupolevovu do Sídliště Čakovice (v úseku Prosek – Vozovna Kobylisy nahrazena linkou 183).
138 Ze zastávky Sídliště Spořilov prodloužena přes Starý Spořilov a Kačerov do zastávky Nemocnice Krč a ve špičkách pracovních dnů vedena za Skalky k Zentivě.
140 Vybrané spoje prodlouženy do Miškovic.
152 Prodloužena do trasy Českomoravská – Prosek – Kobylisy – Sídliště Čimice a nově v provozu i večer a o víkendech.
157 Ze zastávky Poliklinika Modřany odkloněna na Násirovo náměstí.
158 Zkrácena do trasy Letňany – Čakovice (nahrazena linkami 140 a 195) a část spojů je prodloužena do Třeboradic.
173 Zkrácena do trasy Nádraží Modřany – Točná (nahrazeno linkou 117 a 157).
183 Ze zastávky Třebenická je vedena nově přes Sídliště Ďáblice k Vozovně Kobylisy (v úseku Třebenická – Sídliště Čimice nahrazena linkami 145 a 152).
193 Zkrácena o úsek Šeberák – Chodov (nahrazena linkami 177 a 203).
195 Ze zastávky Letňany je odkloněna přes Staré Letňany do zastávky Avia Letňany / Krausova (v úseku Letňany – Sídliště Čakovice nahrazeno linkou 136).
196 Zkrácena do trasy Smíchovské nádraží – Kačerov – Kloboučnická (v úseku Michelská – Strašnická nahrazena linkami 154 a 188; v úseku Kačerov – Kloboučnická v provozu jen v pracovní dny cca od 6 do 20 hod.).
201 Prodloužena do trasy Nádraží Holešovice – Bulovka – Letňany – Bakovská – Satalická obora – Černý Most.
202 Ze zastávky OC Čakovice je odkloněna přes Čakovice a Miškovice k Nádraží Kbely (v úseku OC Čakovice – Černý Most nahrazena linkami 158 a 201).
386 Přečíslována na 396 a prodloužena do trasy Hloubětínská – Nádraží Satalice – Přezletice, Kocanda.
Zrušené linky
159 Nádraží Kbely – Náměstí Jiřího Berana (nahrazeno linkou 202)
186 Hloubětínská – Satalická obora (nahrazeno linkou 396)
205 Poliklinika Budějovická – Zelený pruh (nahrazeno linkou 134)
293 Poliklinika Budějovická – Milíčov (nahrazeno linkami 138, 203)
Přečíslované linky (z důvodu nutnosti uvolnění číselné řady pro další rozvoj PID)
273 Nově linka 141 (Hloubětínská – Ve Žlíbku)
291 Nově linka 148 (I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova)
295 Nově linka 166 (Třeboradice – Domov seniorů Ďáblice)
296 Nově linka 224 (Nádraží Horní Počernice – Sídliště Petrovice)
297 Nově linka 155 (Nemocnice Vinohrady – Poliklinika Malešice)
386 Nově linka 396 (Hloubětínská – Přezletice, Kocanda)