Počasí
Praha 18 °C Středa, 05. října 2022, Svátek má Eliška
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Daniel Landa: Zkouším teď věci udělat znova. Líp

Za šest týdnů nastoupí prvně v životě k zápasu v thajském boxu a s velkou pravděpodobností prohraje. Možná K.O. „Šance na prohru je velká, ale důležité je, že získám tu zkušenost,“ říká pětačtyřicetiletý zpěvák
„Nikdy v životě jsem nebyl v lepší kondici, než teď,“ říká pětačtyřicetiletý zpěvák Zvětšit
„Nikdy v životě jsem nebyl v lepší kondici, než teď,“ říká pětačtyřicetiletý zpěvák

Mě mnohdy přišlo, že byste měl potenciál být jedním z těch, kteří můžou pozitivně působit na mládež, vytáhnout je od počítačů, ukázat jim příklady pro život a ano nakonec nic. Myslíte, že nějaká taková aktivita, řekněme něco jako novodobý Sokol, by neměla šanci, nebo to jen není nic pro vás? (Třeba Drak měl nějaký takový potenciál…)

Já to zkoušel. Takový novodobý Sokol, to měl v podstatě být řád Ordo lumen templi, který vznikl v roce 2004. To mělo mít přesně tenhle základ. Jenže se to nepovedlo ani dobře propagovat, ani dobře provést. Tehdy jsem také pochopil, že komunikace s médii není to, v čem jsem přeborník. A taky jsem pochopil, že z podia, když máte před sebou 15 tisíc lidí, všechno vypadá hrozně jednoduše. A ve skutečnosti to tak není. Prostě nestačí lusknout prstem, i když se vám na podiu zdá, že to stačit bude a tady bude tělocvična a tady bude něco dalšího.

Dlouhodobě jsem z toho byl zklamaný, že se mi nic takového, jako by byl novodobý Sokol, nepodařilo udělat. Chyběli peníze, schopní manažeři, takže jsem nakonec zůstával u snění a diskuzí s přáteli.

To mě dovedlo až k dnešku, kdy se snažím získat praktické zkušenosti a posunout se někam dál a změnit se v motivačního kouče. A protože jsem přeci jen umělec, probíhala tahle snaha i přes mediální otřesy, jako je Žito a jeho kejkle. Ono to má víc vrstev, ale zjednodušeně jde prostě o proměnu Landa umělec na Landa kouč.

A kouč je motivátor, kouč může lidem pomáhat, může jim ukazovat cestu, i když je sám nikam nevede a to pak už není zase tak daleko od myšlenky něčeho, jako Sokol. Nebudu to samozřejmě financovat, ale můžu pro ty lidi udělat něco v rámci svých možností.

Takže je to takový návrat k původní myšlence?

Ano.

Třeba Peklo s Landou byl zajímavý projekt, možná první krok k takové aktivitě, ale nikdo na něj nenavázal. Jaké na něj vůbec byly ohlasy od lidí, kteří by něco takového mohli podpořit?

Ohlasy byly veskrze pozitivní. Ale taky to stálo spoustu peněz. A tím, že jen na internetu tak se ty peníze nevracely… On to málokdo vidí, ale všechno co děláme, Peklo s Landou, Kejkle, to jsou investovaný peníze, statisíce, dneska už miliony.

Musel by se najít někdo, kdo bych těl takovýmhle způsobem investovat do lidí a takových subjektů tady není mnoho.

Na druhou stranu, to Peklo byla také motivační show. Takže tenhle projekt už jaksi „předukázal“ jakým směrem bych se chtěl ubírat. A v tomhle směru to mělo efekt, protože znám spoustu lidí, kteří potom začali sportovat. To je přesně to, že velké věci se sestávají z malých. Největší přínos Pekla byl v tom, že běžní lidé jako mi, se sebou začali něco dělat.

Já taky dřív trpěl představou, že když se něco takového povede, tak musí přijít nějaký boháči, kteří řeknou, ježíš, to je skvělý, to má smysl. Ale ono to tak není. Takže s touhle představou jsem se rozloučil. A chci prostě být motivační kouč, to má smysl.

Přijde mi, že vám škodí to, že neumíte vysvětlit, o co vám jde. Nebo to neumíte vysvětlit přesvědčivě, srozumitelně. (například Řád, nebo Tajemství Zlatého draka.) V čem je zakopaný pes? Proč si třeba nedáte poradit?

Práci toho týmu chyběla spolupráce s médii, s těmi se téměř nekomunikovalo. Další věc je to, že spousta lidí, kteří chtějí být spravedliví, tak hledají viníka. A ten Landa je jako viník docela dobrej. A jim můžete vysvětlovat co chcete, oni to brát nebudou

Jediné, co stojí za to, je kráčet dál svou cestou a snažit se už neopakovat předchozí chyby. Jako třeba ty s komunikací s médii. Myslím, že spoust a lidí, co na to útočej, protože tomu neporozuměli, kteří neposuzují fakta, ale své pocity, to už mě přestalo bavit v tom žít.

Proč jste třeba přišel s novou runou? Tohle přeci většině lidí přijde jako šarlatánství…

Tohle není žádná nová runa. Já jsem pro ni sáhl do takzvané markomanské sady run. Markomani žili na našem území, takže to má spojitost s naším územím. I když nikdo neví, jestli opravdu tyhle runy Markomani používali. Navíc právě tahle runa představuje nejstarší rytinu na stromové kůře u nás. Našli ji někde u Čelakovic, kde ji někdo vyryl do stromu kolem roku 500. (Runa Gibu znamená dar, pozn. red.)

Zároveň jsem hledal symboly, využitelné v koučingu. Když se totiž chce někdo rychle uklidnit, třeba před zápasem, nemívá čas na to, aby si dlouho představoval, řekněme klidnou vodní hladinu. Ale když si zažije, že klid znamená runa Lagu a soustředí se na ni, může se uklidnit právě v tom krátkém čase, který mu do zápasu zbývá. Takhle máme, díky runám, symboly pro všechny důležité situace.

Pojem vlastenectví na některé lidi působí jako sprosté slovo, vždy ho motají s nacionalismem a náckovstvím. Tušíte, proč to tak je?

Já to neřeším, abych řekl pravdu. Sám se setkávám s celou řadou útoků na sebe, nejen slovních. Buď se na to člověk povznese. Těmhle lidem hodně záleží na démonizaci těchto pojmů, které si spojují s něčím, co s tím nesouvisí.

Současný tlak proti pojmům vlast, vlastenectví je velkej. A mě to nutí k tomu, být tišší, dělat menší věci, prostě míň kecat a víc dělat, byť méně nápadně, bez velkých vyhlášení.

Startujete teď svoji oděvní značku Boihaemum. Říkáte, že je to váš způsob podpory českých firem. Myslíte, že si z toho vážně někdo vezme příklad, nebo že lidé začnou víc kupovat české zboží?  

Když dovezu tričko za pár korun z Číny a tady ho prodám za drahý peníze, bude to celý o hodně jednodušší, než to co děláme my. My dovezeme sem k nám bavlnu a to tričko se z ní začne dělat až tady. Dělá na tom pět firem, které zaměstnávají desítky lidí. A že na tom my, jako šestá firma, budeme mít taky nějaký zisk? To je přeci podnikání.

Ať si každý řekne, kam chce poslat své peníze za tričko, jestli českým firmám, nebo někam do Kambodži, nebo do Číny. To je každého věc. Teď máme triko, mikinu, čepici, energetický nápoj. Když bude zájem, rozšíříme nabídku. Když zájem nebude, tak to ukončíme.

A Kdo to chce kritizovat, tak ať kritizuje. 

Ve svých 45 letech jdete 12. června prvně do ringu na profi zápas v thajboxu. Na kolik kol budete boxovat? 

Vzhledem k našemu věku to bude 3×2 minuty, tedy profizápas kategorie C. Dohromady je nám pomalu 90 let, takže to takhle bude akorát, abychom mohli celou dobu boxovat a ne se po sobě v pátém kole válet vyčerpáním. Vyčerpaní postarší pánové, co se po sobě válí, nejsou na pohled nic pěkného.  (V rámci možností zatím stíhám. Pouštím se do toho asi po šestileté pauze.

Bez chráničů?

Bez. Zápas může skončit jednou bombou po pár vteřinách, nebo taky po třech krásných kolech. Ať to dopadne, jak to dopadne, budu mít skvělý pocit. Že jsem to absolvoval, že jsem zvládl pětiměsíční přípravu.

A jako kouč budu mít za sebou konkrétní zkušenost, kterou za sebou nemá každý. A tím se odliším i od ostatních koučů. Nebou to žádné kecy z knížky, ale budu koučovat na základě vlastních zkušeností. Budu to mít prožito. A celé by to mohlo přispět i k posunu zpěváka Landy někam jinam, protože tomu zápasu jsem musel něco obětovat a to by si mohl občas někdo také uvědomit.

Vidíte, Prožito by mohla být vaše obchodní značka, coby Žita. Jak dlouho a se na zápas chystáte?

Příprava trvala pět měsíců, 8 – 9 tréninkových jednotek týdně a nějaká rehabilitace. A k tomu se taky lékaři, protože opotřebení těla se projevuje. Nedělám teď nic jiného, než že se chystám na zápas.

Jaký výsledek berete?

Je velmi pravděpodobné, že Immonen zvítězí, ale nebudu to chtít dát zadarmo. Stoupnout si tam, proti soupeři a počkat na signál k začátku, to už je pro mě vítězství.

První profizápas ve 45 je sám o sobě frajeřina, nebo bláznivina. Ale vy se chystáte příští rok znovu potápět se žraloky na nádech. To je teprve blázinec. Je to jen jeden z kejklů, nebo myslíte, že to může mít nějaký pozitivní dopad na veřejnost?

Mě jde hlavně o posun zpěváka ke kouči, který má něco za sebou. A do toho to dobře zapadá. Protože když někomu říkáte něco o psychice, musíte být schopen ukázat, že vy to umíte.

A také si myslím, že je to mazání toho Landy jak ho vnímá hodně lidí dosud. Kdo nebude chtít, ten si toho nevšimne, ale ti ostatní by si mohli uvědomit, kolik je toho potřeba udělat, než si můžete stoupnout do ringu, než si můžete zaplavat na nádech na ploutvi žralok… A je to zároveň taková čára. Konec něčeho a začátek něčeho jiného, protože bych už příští rok chtěl mít koučingovou firmu.  Pravda, chtěl bych být mezinárodní kouč, takže doufám, že se nám tím povede získat i trochu mezinárodního věhlasu.

O českých vojácích v Afghánistánu jste udělal písničku, za vojáky do Iráku jste i vyjel. Počítám tedy, že k nim máte kladný vztah, vážíte si jejich práce. Jak celkově vnímáte lidi, kteří jdou do armády, nebo k policii? Zejména na policisty má mnoho lidí rozporuplné názory…

Státní služba, hasiči, policajti, vojáci, to je páteř státu. Ta nám utváří prostředí k životu v nějakém alespoň právu. Nebudou-li vojáci, budeme jako beránek, vydaný napospas komukoli. Lidi nadávají na armádu, když právě není potřeba. Že je drahá a tak podobně. Ale když se pak buduje opevnění, tak se nestihnlo, protože se s ním začalo pozdě. V míru si lidéí  nedovoedou dost dobře představit to riziko a tak na armádu nadávají. Na policiajty nadává ten, kdo je zrovna nepotřebuje, ale když mu běhá po zahradě pět lidí, tak se každému číslo 158 hodí. To stejné u hasičů, nebo záchrance.

A jak vidíte situaci armády a policie jako občan, mají dobré podmínky pro svoji práci? Mají jejich povolání odpovídající prestiž?

To je věčná otázka, co je dost? Nežijou ani v přeipichu ani v luxusu. A kolik dostávají respektu? Vždycky záleží na jednotlivci, jestli je to idiot, tak respekt mít prostě nebude.

Když ten člověk prokáže, že není šílenec, tak proč by nemohl mít doma zbraň? Když zavoláte policii, trvá to i hodinu, než k vám přijede. Tak proč by ten člověk nemohl mít doma zbraň, aby se mohl bránit. V budoucnu je možné, že se sem bude stahovat z krizových oblastí další a další lidé, kteří ty zábrany mají někde jinde posunutý, takže proč neumožnit občanům, aby se do značné míry bránili sami? A agresivita ve společnosti roste. Což se ostatně kolikrát projevuje i vůči mě.

Při svém vystoupení s kohoutem jste zmínil i Karla Janečka, který financuje činnost protikorupčního fondu. Jste s ním nějak ve styku?

Karel je můj kamarád, vídáme se, ne nějak super často, ale pravidelně. To co jsem tehdy chtěl, bylo upozornit na Karla, na jeho aktivity. Tehdy ještě spousta lidí nevěděla, co on je zač, co dělá. Chtěl jsem na něj nějak neotřele upozornit…

Což se bezesporu povedlo…

Stalo se to velmi kontroverzně, to nepopírám. Já byl tehdy hodně unavený, skládal jsem tehdy klíč králů a měl jsem už všeho plné zuby. A když mi už uběhla ta povolená minuta, splácal jsem najednou všechno, co jsem chtěl říct, páté přes deváté. Výsledkem toho zkratu byl propletenec myšlenek, který neměl ani hlavu ani patu. Ale to důležité tam zaznělo. A lidi o tom mluvili.

Bylo to na jevišti, s rekvizitami, bylo to vystoupení. To nebylo za občana Landu, to bylo vystoupení. Toho kohouta  my jsme si dva měsíce cvičili…

Žito měla být marketingová figura, ale byla na to potřeba spousta peněz, které se nepodařilo sehnat, celá ta šílená figura měla fungovat několik let, ale holt jsme museli zpátky na zem…

Nechápu, proč jste se na to vystoupení lépe nepřichystal? Aby z toho nebylo páté přes deváté? Já sice porozuměl, co jste chtěl říct, ale nedivím se těm, kteří to nepochopili. Proč jste se lépe nepřipravil?

Já si to v bodech připravil. Ale jak jsem tam přišel, tak se mi to celé rozplynulo. Byl jsem utahanej, měl jsem pásový opar a onemocněnní nervů v obličeji, to když si sečtete, tak je jasné, že nebylo nic jednoduchého tam stát a něco povídat. Ale nakonec, není to jedno? Kohouta jsem vrátitl, nikomu nic neukradl, nikde se nic nestalo… A o to lépe se dá sledovat posun od šílence s kohoutem někam dál.

Myslíte, že je něco, co může řadový občan dělat proti korupci, nebo je to jen na politicích?

Když na ni lidi nebudou přistupovat a budou mít na koho se obrátit, tak řadovíé občani můžou dělat skoro víc, než politici. Ale musí být na koho se obrátit. Abyste pak nedopadli jako bonzák…

Mimochodem, chodíte volit?

Podobné články

Kvůli politikům z EU je uzavřen Pražský hrad

Tento týden se v Praze uskuteční v rámci předsednictví České republiky v Radě EU summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27. Akce se budou konat 6. a 7. října na Pražském hradě a do Prahy přijedou kromě lídrů sedmadvacítky také představitelé dalších zemí, předpokládá se příjezd asi dvou tisíc hostů.

Otevření gorilí rezervace změnilo trasy autobusů

Rezervace Dja v Zoo Praha je od konce září přístupná veřejnosti. Návštěvníci se mohou vydat na cestu kamerunským pralesem, ve kterém potkají kočkodany, guerézy, kaloně a zejména gorily nížinné. Vůbec poprvé se v expozicích představil nový gorilí pár – samec Kisumu a samice Duni, dcera slavné Moji. Pozor ovšem na dopravní úpravy!


Předchozí články

Tramvajová výluka na Václavské náměstí

Z důvodu opravy tramvajové trati je od 26. 4. do konce června obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Jindřišská – Václavské náměstí – Lazarská. Náhradní doprava není kvůli neprůjezdnosti místních...

Jak se zkrášlují projekty moderního bydlení? Třeba výstavou soch

Moderní bydlení už neznamená pouze stylový interiér. Lidé se při koupi nového bytu stále častěji zajímají také o jeho okolí, hledají příjemné místo k žití.

Sedmička chce opravit vodárenskou věž

Letos na podzim by měly začít přípravné práce k opravě letenské vodárenské věže. Rekonstrukce památkově chráněné budovy potrvá přes rok.

Zítra se uskuteční historický první pokus o slanění "Nuseláku"

Přijďte 1. května na již druhý ročník festivalu „Pojď dál“. Konat se bude v prostorách Jedličkova ústavu a škol v Praze a jeho přilehlém okolí. Začíná už ve 12.00 na Nuselském mostě.

Studentský Majáles 2014 v centru Prahy

Již druhý ročník Studentského Majálesu se uskuteční 1. května v areálu Univerzity Karlovy v Celetné ulici a na Ovocném trhu.

Satalice prosadily omezení nákladní dopravy

Po konzultaci satalické radnice s Magistrátem byly stanoveny nové příjezdové trasy v jižní části Kbel a v celých Satalicích.

Popíjení koktejlů může pomoci dobré věci

Coctail Weekend pro Nadační fond Kapka naděje je dvoudenní akce barů a barmanů v České republice a Slovenské republice, kteří připravují pro hosty o kapku lepší koktejly.

Kdo se stane vítězem Hračky roku 2013? Lidé mohou hlasovat na internetu celý měsíc

Praha volá po regulaci prostituce, návrh projednají poslanci

Komplexní zákonnou úpravou z dílny pražského zastupitelstva, která řeší provozování prostituce, se dnes v rámci prvního čtení zabývají poslanci. Nejen hlavní město, ale i další obce, se dlouhodobě pot...

Kde v květnu najdete velkoobjemové kontejnery?

Přistavení velkoobjemových kontejnerů začne 2. května.

Iva Bittová zazpívá s Janáčkovou filharmonií v Gongu

Zpěvačka Iva Bittová vystoupí 5. května v ostravské Multifunkční aule Gong s celovečerním programem Zvon pojmenovaném podle jejího posledního alba.

Unikátní kabaret připomene 90. výročí úmrtí Franze Kafky

K 90. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky uvede umělecký soubor Sektor pro hosty v sále Společnosti Franze Kafky rozverné představení nazvané Franz KafKABARET.

Malí plavci dovezli do Letňan 10 zlatých medailí

Poslední březnový víkend se na pražském Výstavišti konal IV. ročník celorepublikových závodů Aliance dětského plavání. Všestranní plavci z letňanského Studia Motýlek si z nich tento rok odvezli nejvíc...

Fotografové z Otrokovic vystavují v Městské knihovně

Do schránek přijdou složenky na úhradu odpadu

Václav Havel má v Praze svou lavičku

Praha má ode dneška pamětní místo, které připomíná osobnost prezidenta a dramatika Václava Havla. Netradiční památník má podobu lavičky a je dílem Havlova dvorního architekta Bořka Šípka. Umístěn je p...

Království železnic u Anděla se rozrostlo o Liberecký kraj

Ve stálé expozici největšího modelového kolejiště ve střední Evropě, situované ve dvou podzemních podlažích administrativního centra Anděl na pražském Smíchově, se budovaná železniční mapa České repub...

Kdo se stane vítězem Hračky roku 2013?

Už pošesté bude letos odborná porota ve spolupráci s veřejností vybírat Hračku roku. Prostřednictvím internetových stránek mohou lidé vybírat z více než 70 hraček, a to v 11 kategoriích. Hlasuje se do...

Zvolte nejlepší hračku loňského roku!

Už pošesté bude letos odborná porota ve spolupráci s veřejností volit Hračku roku. Prostřednictvím internetových stránek mohou lidé vybírat z více než 70 hraček, a to v 11 kategoriích. Hlasuje se do 3...

Pražská Borůvka pomáhá zaměstnat handicapované lidi

Borůvka Praha o. p. s., nezisková organizace při Jedličkově ústavu, pořádá kampaň na téma zaměstnávání lidí s tělesným postižením a zve veřejnost na doprovodné akce.

Dražby bytů v Ostravě začnou v červnu

Navštivte v květnu Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana slaví Máj a přitom už se naplno chystá na blížící se léto.

Zoo obnovila protiletecký kryt z druhé světové války

V předvečer výročí vypuknutí Pražského povstání bude v Zoo Praha otevřena replika protileteckého krytu z období 2. světové války, která se nachází v historické štole poblíž Velké voliéry dravců. Slavn...

Hlavní pokladna magistrátu bude mít novou adresu

Olomouc vyhrála souboj se Zlínem ve sběru použitých baterií

Vítězstvím Olomouce skončil souboj ve sběru starých baterií. Olomoučané jich během letošního Ekojarmarku nasbírali dohromady více než 311 kilogramů, ve Zlíně se v rámci oslav letošního Dne Země podaři...

Dopravní podnik slaví 40 let. Oslavy potrvají týden

V pátek 9. května uplyne 40 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oslaví tuto historickou událost společně s Pražany a cestujícími na někol...

Rozsáhlá bezpečnostní akce v Praze 10 odhalila řadu porušení zákona

V rámci rozsáhlé bezpečnostní akce s krycím názvem Double byly zjištěny problémy v souvislosti s prodejem lihovin a porušení hygienických předpisů ve třech ubytovnách. Zjištěno bylo i opakované poruše...

Moskevská ve Vršovicích je částečně uzavřena - kudy vede objížďka?

O víkendu byly 3. 5. zahájeny práce na definitivním dokončení vozovky podél tramvajových kolejí v úseku Košická – Na kovárně (rozebrání dlážděné trojlinky, položení konstrukčních vrstev a na závěr asf...

Nový pavilon MŠ Vladivostocká pro 56 dětí otevřen

Kapacitu mateřské školky ve Vladivostocké ulici ve Vršovicích se podařilo zvýšit o 56 míst na celkových 168. „Dosáhli jsme toho přístavbou nového pavilonu, na němž práce započaly počátkem srpna," uved...

Prohlédněte si naší metropoli z lodní paluby

Co byste řekli tomu, prohlédnout si pražské památky z hladiny Vltavy? Nebo vás láká celodenní plavba na Slapy? A nechcete se stát rovnou lodním kapitánem?

Pražský stadion Kotlářka bude hostit druhý ročník seniorských her

David Huf a jeho občanské sdružení Buď fit seniore neúnavně propaguje pohybové aktivity starších lidí. Proto ve spolupráci s dalšími partnery organizuje Sportovní hry seniorů. Jejich druhý ročník přiv...

Čtvrtý ročník recitační soutěže v německém jazyce zná vítěze

Finále čtvrtého ročníku recitační soutěže v německém jazyce, kterou pořádal Pražský literární dům autorů německého jazyka a Rotary Club Bohemia, má již své vítěze.

Stadion na Kotlářce přivítá Sportovní hry seniorů 2014

Senioři ze všech pražských částí se mohou přihlásit na druhé Sportovní hry, které se uskuteční 4. června na pražském stadionu Kotlářka. Akci organizuje David Huf a jeho občanské sdružení Buď fit senio...

Ve Zlíně ocenili nejlepší návrhy studentů designu

V prvních květnových dnech žil Zlín designem. Město hostilo festival Meet Czech Design a také vyhlášení výsledků soutěže Talent designu. Soutěž letos popáté ocenila návrhy studentů českých i zahraničn...

Malíř Jan Samek v Kafárně U Oblouku

Pěvecké sbory vystoupí v Místku a ve Skalici

Futsalisté zlínského Gymnázia a Jazykové školy jsou vicemistři republiky

Obrovského úspěchu se podařilo dosáhnout studentům Gymnázia a Jazykové školy Zlín, když si dokázali poradit s obtížnou konkurencí a obsadili skvělé druhé místo v celorepublikové Středoškolské futsalov...

Na Petříně padl rekord

Muzeum hlavního města Prahy uspořádalo 1. května u Petřínské rozhledny „zamilované odpoledne“, určené pro všechny zamilované lidi, ale nejen pro ně. Připraven byl pro ně bohatý program: například show...

Ve Vysočanech bude k vidění další část výstavy National Geographic

Do Galerie Harfa si od 12. 5. do 14. 6. 2014 můžete přijít prohlédnout 50 největších fotografií (50 Greatest Photographs), které byly v časopise National Geographic k vidění za jeho stopětadvacetileto...

Praha 7 vyhlásila soutěž Nejhezčí na Sedmičce

Rok 2014 se v Praze 7 nese ve znamení oslav 130. výročí připojení obce Holešovice-Bubny k Praze. Při této příležitosti vyhlásila sedmá městská část soutěž o nejhezčí fotografii nebo video Prahy 7.

Praha 1 bude slavit v pasážích

Městská část Praha 1 pořádá 18. května od 10 do 16 hodin ve spolupráci s divadly ABC a Rokoko Den Prahy 1.

S Chomským se v Olomouci setkají odborníci i široká veřejnost

Především druhé nejstarší tuzemské univerzitě zasvětí svoji vůbec první návštěvu České republiky americký filozof, lingvista a logik Noam Chomsky. Na pozvání Univerzity Palackého v Olomouci vystoupí 5...

Archiv hlavního města Prahy pořádá v červnu Den otevřených dveří

U příležitosti Mezinárodního dne archivů se v městském archivu uskuteční v neděli 1. června „Den otevřených dveří“.

Filmové klapky s obrázky umělců jsou k vidění ve Zlatém jablku

Tradiční předzvěstí Zlín Film Festivalu ve Zlatém jablku se, stejně jako v předchozích letech, stala expozice Minisalon – Filmové klapky, kterou si mohou návštěvníci obchodního a zábavního centra v je...

Vzpomínka na oběti války

Tradiční pietní vzpomínku u pomníku bratří Čapků na náměstí Míru uspořádal v úterý 6. května 2014 Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci s městskou částí Praha 2.

Festival vysokých uměleckých škol odstartuje už zítra

Už ve středu 7. května začíná v prostorách pražské DAMU a divadla DISK festival vysokých uměleckých škol ZLOMVAZ 2014. Představí absolventské inscenace studentů z pěti evropských zemí, nabídne worksho...

Daramis Group zve na prohlídku tří pražských bytových projektů

Daramis Group pořádá den otevřených dveří, a to hned na třech pražských adresách. V sobotu 17. května od 9:30 do 14 hodin představí zájemcům vzorové byty projektů Zelené město II v Praze 9 – Hrdlořezí...

Český pivní festival bude mít letos premiéru na Letné

Největší a nejdelší tuzemská akce pro milovníky piva – Český pivní festival – se letos poprvé stěhuje do atraktivních prostor pražské Letenské pláně. Milovníci piva si budou moci vybrat z nabídky více...

Průvodce provede historickým Frýdkem

Pinky se sám projel metrem. V útulku si ho pak vyzvedl majitel

Včera odpoledne dozorčí metra z depa Kačerov oznámil na linku pražského útulku v Troji, že do stanice metra Vyšehrad přicestoval pes bez majitele.

Následující články

Dopravní opatření během maratonského víkendu

V neděli 11. května se v Praze uskuteční již 20. ročník Pražského maratonu - Volkswagen Maraton Praha 2014, který budou doprovázet s ohledem na bezpečnost běžců i diváků dopravní opatření. Budou se tý...

Psí cestovatel Pinky se vydal metrem na výlet

Včera odpoledne dozorčí metra z depa Kačerov oznámil na linku pražského útulku v Troji, že do stanice metra Vyšehrad přicestoval pes bez majitele.

Dopravní opatření během nastávajícího maratonského víkendu

V neděli 11. května se v Praze uskuteční již 20. ročník Pražského maratonu - Volkswagen Maraton Praha 2014, který budou doprovázet s ohledem na bezpečnost běžců i diváků dopravní opatření. Budou se tý...

Víkendový maraton omezí pražskou dopravu

V neděli 11. května se v Praze uskuteční již 20. ročník Pražského maratonu - Volkswagen Maraton Praha 2014, který budou doprovázet s ohledem na bezpečnost běžců i diváků dopravní opatření. Budou se tý...

POZOR! Blíží se konec splatnosti poplatku za komunální odpad!

Upozorňujeme občany , že se blíží konec splatnosti místního poplatku za komunální odpad pro poplatníky s poplatkovou povinností v statutárním městě Olomouc. Poplatek je splatný nejpozději do 31.5.2014...

Nalaďte se v metru. Už dnes!

Středa 7. května bude od 6 do 21:40 hodin patřit již třetímu ročníku tradiční akce Dopravního podniku Nalaďte se v metru. Na „šňůře” 45 koncertů ve stanicích metra Muzeum, Florenc, Budějovická, Vyšehr...

Nejnovější trend v gastronomii konečně v Praze – RawFest

Oslava raw food neboli živé stravy a bohatý program pro malé i velké čeká návštěvníky RawFestu - festivalu živého jídla 24. 5. v pražských Běchovicích. Dnem věnovaným raw food, přednáškám, workshopům,...

Akce Ukliďme Česko proběhne již v půlce května

V sobotu 17. května proběhne po celé naší republice dobrovolnická úklidová akce zaměřená na likvidaci černých skládek. Jedná se o první ročník akce, jejímž cílem je nejen uklidit naše okolí, ale také ...

Nová show v Kabaretu U Fleků láká publikum z celého světa

Nový Kabaret U Fleků s úspěchem oživuje slavnou českou kabaretní tradici. Po hudebním představení Kabaret! Kabaret!, které se za velkého zájmu publika hrálo déle než rok a dosáhlo 53 repríz, je od kvě...

Centrum Chodov předvede adrenalinové sporty

Centrum Chodov ožije o víkendu 10.–11. května atraktivním adrenalinovým programem pod hlavičkou Mercedes-Benz GLA Show Tour. Celodenním programem, který potrvá vždy od 10.00 do 18.00 hodin, provede Ja...

Mezinárodní den rodiny můžete oslavit v Gutovce

Kdo si chce přijít pohrát, zasoutěžit, něco si vyrobit či se zapojit do diskuze o výchovných problémech? Pro všechny členy rodiny chystají organizátoři 15. května celodenní bohatý program (10 – 18 hod...

Čtvrtý ročník festivalu Zlínské jaro je věnován odkazu Jana Palacha

Festival demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro dnes začíná ve Zlíně. Nabízí besedy, výstavy, koncerty, divadlo i film. Čtvrtý ročník festivalu je věnován především Janu Palachovi, individuáln...

Mezinárodní den rodiny můžete oslavit s Klubem K2 v Gutovce

Kdo si chce přijít pohrát, zasoutěžit, něco si vyrobit či se zapojit do diskuze o výchovných problémech? Pro všechny členy rodiny chystají organizátoři 15. května celodenní bohatý program (10 – 18 hod...

Putovní výstava Má vlast cestami proměn začíná zítra na Vyšehradě

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášle...

Proměna ve Švandově divadle: na scéně ožije slavná povídka Franze Kafky

Hru inspirovanou vůbec nejznámější povídkou Franze Kafky Proměna připravuje jako poslední premiéru této sezóny Švandovo divadlo . Kafkovu předlohu, která patří k zásadním dílům světové literatury, tu ...

Ratolest Fest - nový festival pro rodiny s dětmi

Závod odrážedel a koloběžek, velký dětský bazar, zásah hasičského člunu s vodním dělem, výtvarné a hudební dílny, cvičení s kočárky, vodní bitva, nábor malých kajakářů, ragbistů, fotbalistů, tenistů, ...

Hokejové mistry posílí Vlach a Žižka, odchází Zámorský a Honejsek

Mistrovský hokejový klub už má jasno o sestavě pro příští sezonu. Odchází obránce Petr Zámorský, který aktuálně reprezentuje Česko na mistrovství světa. Spolu s útočníkem Antonínem Honejskem posílí fi...

Pavel Kříž a Chantal Poullain zatančí v Akordu

Světově proslulý divadelní hit „Šest tanečních hodin v šesti týdnech“ nastudovalo pražské Divadlo Ungelt v režii Zdeňka Duška.

Herečka Tereza Vilišová: Po devíti letech opouštím Bezruče

Za nejlepší českou divadelní herečku můžeme považovat Terezu Vilišovou z Divadla Petra Bezruče. V březnu letošního roku jí byly uděleny dvě nejprestižnější divadelní ceny za rok 2013 – Cena Alfréda Ra...

Tip na výlet: Jílovská muzejní noc

Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let k atraktivním prezentacím kulturního dědictví. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých ex...

V Čakovicích se budou děti bavit celý den. Zdarma

Mateřské centrum Cirkus bude pořádat v neděli 25. května celodenní zábavnou akci pro rodiny s dětmi v Čakovicích.

Festival Růžový máj proběhne na Náplavce v polovině května

Již třetí ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů „Růžový máj“ v rytmu swingu a jazzu se uskuteční 17. května 2014 tentokrát na vltavské náplavce na Rašínově nábřeží, hned vedle tradičníh...

V útulku pro zvířata se uskuteční odpoledne s Pejskem a Kočičkou

Odpoledne plné zážitků s Pejsekem a Kočičkou připravuje na sobotu 10. května zlínský útulek pro psy ve spolupráci s Městským divadlem Zlín a společnosti Aktivně životem. Akce je připomínkou desátého v...

Nová mapa Prahy ukáže místa, kde se krade i kam vyrazit za zábavou

Webový portál o životě v Praze spouští netradiční interaktivní mapu metropole. Ukáže vám místa, o nichž jste možná neměli ani tušení. Zjistíte, kde v Praze uspořádat piknik, kam na rande, i kterým mís...

V Praze 2 se letos po psech uklízí častěji

Radnice rozhodla o uvolnění 180 400 korun pro úklid psích exkrementů z chodníků. Peníze slouží k posílení služby sběru psích exkrementů motorkou s vysavačem. Ta bude od května do října do ulic vyjíždě...

Zlínští studenti si vyzkoušeli práci s televizními profesionály

Tým školní televize Gymnázia a Jazykové školy Zlín si přímo v sídle České televize v Praze na Kavčích horách vyzkoušel práci profesionálních redaktorů, kameramanů, režisérů nebo dabérů.

Fotograf František Dostál vystavuje na Pražském hradě

Na Pražském hradě probíhá retrospektivní výstava fotografií František Dostál - Lidé pravdě podobní. Výstava se koná v Tereziánském křídle Starého královského paláce až do 6. července 2014.

MeetFactory představí práci kolektivu Planetart

Třídenní festival nizozemského kolektivu PLANETART představí v MeetFactory od 20. do 24. května projekty na pomezí výtvarného umění, technologie, masmédií a populární kultury. V Praze poprvé uvede pro...

Mezi Náměstím Míru a Koh-i-noorkou nepojedou o víkendu tramvaje

Jak informoval Dopravní podnik, mezi stanicemi Náměstí Míru – Koh-i-noor dojde o víkendu na krátkodobé přerušení provozu tramvají Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 17. května 2014 a v ...

Za první tři měsíce se sebralo přes 12 tun psích hovínek

Udržovat čistotu a zeleň veřejných prostor se dlouhodobě snaží zvýšenými kontrolami a zapojením veřejnosti městská část Praha 10. I přes veškeré snahy se stále ve velké míře zabývá odstraňováním černý...

Do Olomouce míří světové hudební hvězdy

V nejbližších měsících se hanácká metropole stane dějištěm hned několika mimořádných kulturních událostí. Zavítají sem světové hudební hvězdy nejrůznějších žánrů, takže zkrátka nepřijdou milovníci ope...

Nechá úřad zbourat ruinu na Jižních Svazích?

Magistrátu se stále nedaří koupit zchátralé torzo rozestavěného obchodního domu, které přes čtvrt století hyzdí sídliště Jižní Svahy. I když majitel budovy, rakouská firma EKZ, výrazně slevil z požada...

Klára Janečková představí ve Zlíně novou knihu

Ve středu 14. května od 16:00 do 18:00 představí ve Zlíně svoji, v pořadí již devátou knihu s názvem Deník Gréty Kaiserové, spisovatelka a psycholožka Klára Janečková. Autogramiádě bude předcházet sla...

Balabenka – Nádraží Vysočany – Starý Hloubětín: Po půlnoci nepojedou tramvaje

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v pátek 16. května od 0.48 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Balabenka – Nádraží Vysočany – Starý Hloubětín.

Hračka roku 2013: O vaše hlasy se uchází více než 100 výrobků

Už pošesté bude letos odborná porota ve spolupráci s veřejností vybírat Hračku roku. Prostřednictvím internetových stránek mohli lidé 1. května začít hlasovat pro více než 70 hraček v 11 kategoriích. ...

O víkendu nepojedou tramvaje mezi náměstím Míru a "Kohinorkou"

Kvůli údržbě tramvajové trati dojde v sobotu 17. května a v neděli 18. května vždy od 6 hodin do 19 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Náměstí Míru – Koh-i-noor.

Kde v Ostravě se konají farmářské trhy

Ostravský hrad slaví o víkendu výročí

Na Černé louce ochutnáte speciality

Selský rynek bude ve středu na Jiráskově náměstí v Ostravě

Reklama Polygraf opět v Letňanech

21. ročník veletrhu Reklama Polygraf, který se koná ve dnech 13. - 15. května v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, je největším setkáním lidí z marketingu, médií, reklamních a tiskových služeb v České...

Kam v Praze na Den dětí?

Mezinárodní den dětí se blíží, máme pro vás pár tipů pro celou rodinu...

Pražský maraton bez rekordu. Z Čechů byl nejlepší Pechek

Prudký vítr odnesl očekávané útoky na rekordy ve dvacátém Volkswagen Maratonu Praha. I tak první tři muži běželi svá maratonská maxima. Zvítězili loni třetí teprve 23letý Patrick Terer z Keni (2:08:07...

Na Harfu se budou promenovat divoká zvířata

V rámci akce Divočina v Harfě, která se koná 17. května 2014, budou mít návštěvníci Galerie Harfa možnost prohlédnout si živého tygra, živá medvíďátka, makaka, lva a ocelota. Kromě zvířat se můžete tě...

Do Olomouce míří světové hudební hvězdy

V nejbližších měsících se hanácká metropole stane dějištěm hned několika mimořádných kulturních událostí. Zavítají sem světové hudební hvězdy nejrůznějších žánrů, takže zkrátka nepřijdou milovníci ope...

Jaké je mikroklima v okolí ZŠ Školní?

Žáci deváté třídy ZŠ Školní se účastní projektu Mikroklima okolí školy, který probíhá celkem ve 22 školách v 22 městských částech Prahy a je organizován společností 01/71 ZO ČSOP Koniklec, o. s. Průbě...

Cévní chirurgové Nemocnice Na Homolce minimalizují operační zákroky

Nejen srdeční tepny, ale i řada dalších cév v lidském těle může být postižena aterosklerotickými změnami, nebo jinými chorobami, včetně život ohrožujících výdutí. V řadě případů nestačí konzervativní ...

Neplatite výživné? Hrozí vám exekuce i tři roky vězení. Platit můžou i vaši příbuzní

Nový občanský zákoník přinesl změny i do stanovování výživného a jeho vymáhání. Neplatič může přijít o řidičský průkaz, výživné může soud nařídit platit i jeho příbuzným. Výživné přitom údajně neplatí...

Pavel Kříž zahájí v Akordu vernisáž, poté bude hrát divadlo

Na Frýdeckém zámku můžete zažít buddhistickou meditaci

Články abecedně vzestupné

Dana Batulková: natáčení Comebacku je náročné

Znáte ji z oblíbeného sitcomu Comeback, ale určitě si na ni vzpomínáte, když tančila ve StarDance. Dana Batulková je vynikající herečka, což dokázala již mnohokrát. Hlavní ale je, že je zároveň sympat...

Dana Batulková: V centru Prahy bych bydlet nechtěla

Dana Batulková se stala hvězdou taneční soutěže StarDance, září na divadelních prknech a každý týden rozesmává tisíce diváků prostřednictvím televizní obrazovky v sitcomu Comeback. Oblíbená herečka ná...

Dana Morávková: „Zlíňané jsou báječní“

Herečka a moderátorka Dana Morávková bude opět jedním z hlavních hostů Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který ve Zlíně propukne první týden v červnu. Už nyní se těší na všechny akce, k...

Dana Sahánková vystavuje ve Fiducii

Pražská malířka Dana Sahánková představí svou tvorbu na výstavě v ostravské Galerii Dole, která je součástí Antikvariátu Fiducia, na výstavě nazvané Mezi podlahou a stropem. Výstava Dany Sahánkové zač...

Dana Sedlářová vystavuje v galerii Ametyst

Danajský dar v podobě barevných kontaktních čoček. Mohou zkreslit vidění i trvale poškodit zrak

Zelená, hnědá, modrá nebo černá – to jsou běžné barvy očí. V dnešní době už ale není problém mít díky barevným kontaktním čočkám zornice červené, duhové nebo třeba ve tvaru srdce či dolarové bankovky....

Dance Festival Five připomene 5. narozeniny OC Arkády Pankrác

V rámci oslav 5. narozenin obchodního centra Arkády Pankrác je připravena jedinečná párty se symbolickým názvem „FIVE".

Daně 2014: zrušení dědické a darovací daně, elektronická přiznání DPH i vyšší částka osvobození příležitostných příjmů

Daňové novinky roku 2014 přinášejí omezení řady osvobození od daně, ale i výhodné převedení daně dědické pro třetí osoby nebo povinnost komunikovat s úřady v elektronické podobě. Odborníci ze společno...

Daniel Balabán vystaví své malby v Divadle Antonína Dvořáka

Malíř Daniel Balabán z Ostravy zahájí 20. ledna svou výstavu v ostravském Divadle Antonína Dvořáka.

Daniel Balabán vystavuje v Langově domě

Články abecedně sestupně

Dárce krve podpoří zpěvačka Markéta Konvičková

Daramis Group zve na prohlídku tří pražských bytových projektů

Daramis Group pořádá den otevřených dveří, a to hned na třech pražských adresách. V sobotu 17. května od 9:30 do 14 hodin představí zájemcům vzorové byty projektů Zelené město II v Praze 9 – Hrdlořezí...

Dara Rolins a Dan Bárta zazpívají v Národním dímě

Dar od nadace Venduly Auš Svobodové zlepší péči o novorozence

Prezidentka Nadace Kapka naděje Vendula Auš Svobodová dnes navštívila zlínskou Krajskou nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), aby zdejšímu novorozeneckému oddělení oficiálně předala přístroje v celkové hod...

Daňoví poradci: Klasické nemocenské se OSVČ nevyplatí

Počet OSVČ, které si dobrovolně platí nemocenské pojištění, rapidně klesá. Ještě před deseti lety se pojistného účastnilo téměř 440 tisíc podnikatelů, v roce 2010 jich byla sotva třetina a poslední úd...

Daňová optimalizace na poslední chvíli dráždí kontrolory. Jak se vyhnout zbytečné pozornosti?

Podezřelá daňová optimalizace na poslední chvíli je tou nejlepší pozvánkou, jak si zajistit při finanční kontrole hlubší pozornost. Riziko odhalení a pokut se v listopadu a prosinci zvyšuje dvojnásobn...

Daňová optimalizace na poslední chvíli dráždí kontrolory. Jak se vyhnout zbytečné pozornosti?

Podezřelá daňová optimalizace na poslední chvíli je tou nejlepší pozvánkou, jak si zajistit při finanční kontrole hlubší pozornost. Riziko odhalení a pokut se v listopadu a prosinci zvyšuje dvojnásobn...

Daniela Rázková vede Prahu 12

Zvláštností volby starosty na Praze 12 je koaliční dohoda, podle které se na pozici starosty vítězné strany po dvou letech vystřídají. Danielu Rázkovou za Změnu pro Prahu 12 tak v roce 2016 vystřídá z...

Daniela Kolářová: Riegrovy sady jsou ukázkou chytrosti našich předků

Daniela Kolářová je oblíbenou českou herečkou a za svou kariéru natočila desítky filmů a ztvárnila řadu divadelních rolí. Jaké byly její začátky, co točí v současné době nebo jak vzpomíná na svou poli...

Daniela Drtinová prozkoumává prosecká dětská hřiště

Na televizní obrazovce České televize rázná mladá dáma s ostrým hlasem, která se nebojí v přímém přenosu zatahat premiéra Topolánka za rukáv, aby ji v zápalu diskuse vůbec vnímal. V soukromí příjemná ...