Počasí
Praha -1 °C Sobota, 27. listopadu 2021, Svátek má Xenie
Go to content

Adéla Gondíková: Bez navigace v Ostravě vždycky bloudím

Herečka a moderátorka Adéla Gondíková přijede v prosinci do Ostravy s muzikálem na ledě Popelka, který je dílem ostravského režiséra Jindřicha Šimka. Divákům se představí v roli dcery Nory.
Adéla Gondíková. Zvětšit
Adéla Gondíková.

Kdo vám nabídl roli v muzikálu Popelka?
Viděla jsem minulá přestavení, muzikály na ledě Mrazíka i Romea. A v obou hrála moje kamarádka Hanka Křížková. Právě ona mi loni zatelefonovala a ptala se, jestli bych si v Popelce nechtěla zahrát. Já hned kývla, ani to nestačila doříct.

Nenapadlo vás, že byste v muzikálu na ledě měla bruslit?
To ne, věděla jsem, že se v muzikálu normálně hraje a na ledě jsou jen bruslaři.

Neměla jste přesto chuť se na brusle postavit a zajezdit si?
Ani ve snu mě to nenapadlo. Bruslaři jsou fantastičtí, a kdybych se měla mezi ně postavit, byl by z toho pořádný trapas. Ale říkala jsem si, že jsem si měla na zkoušky přibalit brusle a po zkoušce si na ledě zadovádět. Jen Dana Morávková, která kdysi bruslila závodně, si ledu užije. Jako královnu si zabruslí na promenádě.

Jak dlouho trval nácvik Popelky?  
Začali jsme čtením a pak jsme od března natáčeli ve studiu texty. Do haly ve Frýdku-Místku jsme přišli až v srpnu, kdy byla hudba i jednotlivé dialogy natočené a sestříhané.

Máte v takovém typu představení šanci si něco upravit nebo zaimprovizovat? 
Vůbec. Vše je namluvené a scény do sebe zapadají. V jedné části jsme se chtěly s mou muzikálovou sestrou hádat. Jenže to nejde, protože text je namluven v milém stylu. 

Režisér Jindřich Šimek je pověstný svou přísností. Jak s ním vycházíte?
Určitě je přísný, ale uznávám, že takový musí být. Má velké nároky sám na sebe, takže je má i na jiné. Musí hlídat neuvěřitelně hodně věcí. Je to jiné než v divadle, tady má mnohonásobně více práce. Nikdy neřve zbytečně, jenže když se něco po sobě třikrát nepovede, tak zvýší hlas každý.

Každou roli studuje několik herců. Už víte, jestli budete hrát v prosinci v Ostravě? 
Ano, v Ostravě si zahraji ve všech čtyřech představeních, která se konají od 9. do 11. prosince. Už se těším na kamarády, kterých mám v Ostravě hodně. 

Kde jste v Ostravě vzala hodně kamarádů?
Letos jsem jela na dovolenou do Chorvatska. Pobyt tam zorganizovala moje kamarádka z Bečvy. Až na místě jsem zjistila, že to není turistický pobyt, ale soustředění závodních lyžařů z klubu LK Baník Ostrava.  Na takovém soustředění se vstává v sedm hodin ráno, následuje rozcvička. Já se přitom těšila na lenošení.  Také dcerka mi říkala, že se těšila na prázdniny, že nebude muset vstávat. Ale po týdnu s nimi zase nechtěla domů. Moc se nám tam líbilo. Myslím, že to jejich trenéři dobře vedou. Sice dřina, ale zábavnou formou.  Člověk má pocit, že je na táboře. Vytvořili jsme skvělou partu a už se na ně moc těším. Prý z oddílu přijde na Popelku čtyřicet lyžařů.  

Plánujete s nimi v Ostravě setkání?
Přeji si zajít do Stodolní ulice. Zřejmě jsem tam nikdy nebyla, nejsem si tím ale jistá. Když hraji v Ostravě, většinou nás zavezou mikrobusem k nějaké restauraci a pozdě večer se dopravíme zpátky na hotel. Ale opravdu nevím, jestli to byla někdy Stodolní. Nerada totiž chodím z podniku do podniku. Když někam sednu a líbí se mi tam, ráda v jedné restauraci strávím celý večer. Kolegům se zase na Stodolní líbí, že mohou chodit z jednoho baru do druhého. Uvidíme v prosinci. 

Vzpomenete si, kdy jste vůbec poprvé vystupovala v Ostravě?
Pamatuji si hlavně na první cestu autem do Ostravy. Neuvěřitelně jsem zabloudila. Bláhově jsme věřila, že Ostrava bude přehledná a dobře značená. Totálně jsem se ve městě ztratila. Od té doby mám problémy pořád. Často hrávám v Domě kultury v Zábřehu, přesto bych tam netrefila. I když dnes s navigací ano, avšak před takovými 10 lety to bylo hodně krušné.

V muzikálu bude hrát i váš bratr. Většinou vystupujete spolu a vypadáte jako harmonická dvojice. Až neuvěřitelně. Jaký jste měli vztah jako děti?
S bráchou jsme měli dobrý vztah, občas jsme se sice trochu mlátili, ale nijak moc. Vybavuji si, že nejvíce jsme se hádali o to, kdo bude nádobí mýt a kdo utírat. Když vidím, jak se k sobě chovají děti od mých kamarádek, u nás to tak hrozné nebylo. Navíc jsme neměli pubertální problémy s rodiči, protože jsme od nich odešli ve 14 letech. Studovali jsme v Praze, proto jsme se na rodiče pořád těšili. A protože brácha odešel do Prahy, když jsem měla 11 roků, byli jsme si vzácní. 

Celý život děláte spolu. Nikdy jste nezažili ponorkovou nemoc?
Na stejnou věc se mě občas ptají mí známí i kamarádky. Nemůžu si na žádný problém s bráchou vzpomenout. Možná jsme v tomto směru divní, ale fakt žádnou ponorku nemáme. Jezdíme dokonce na dovolené. Vyhovuje to dětem, které se vyřádí. Brácha jezdí samozřejmě se svou manželkou, ale pro pivo chodil nám oběma. A když se podívám na výpis z mobilu, nejvíce telefonických hovorů máme mezi sebou. 

Míváte na jevišti trému?
Jak kdy. Strašnou trému jsme měla při představení Světáci. Hráli jsme na Karlštejně v šíleném vedru. Šaty se na mě přilepily, bylo to nepohodlné a v hledišti 600 lidí. Nakonec všechno klaplo a zažili jsme neuvěřitelný aplaus, větší než na premiéře. Jde o to, o jakou akci se jedná. Když moderuji na náměstí a organizuji hry s dětmi, tak trému nemám. Pokud jde o nějakou večerní akci, velký ples nebo přímý přenos v televizi, trému mívám. Během přímého přenosu se vám vše musí povést napoprvé.

Máte recept na trému? Dáte si třeba panáka?
Panák by mě položil a neřekla bych pak už vůbec nic. Tréma je nejhorší, než akce začne. Pak rychle opadne. Brácha se na rozdíl ode mne  přímých přenosech umí doslova vyřádit. Když nám nabídli moderování Českého slavíka, Dalibor zajásal, zatímco mi se podlamovala kolena. Není příjemné, když proti vám sedí několik stovek lidí, generální ředitelé, politikové, kolegové z branže, a čekají, co uděláte, jak je pobavíte. To je fakt hrozný pocit. Nejhorší je moderovat pro lidi z branže.

Uvědomujete si to, když jste v hledišti a naopak moderuje někdo z kolegů?
Samozřejmě. Stačí, když jen vyjde na jeviště, a já už fandím, tleskám a křičím „dobrý“.

Jaký jste měla největší přebrept?
Těch bylo hodně, ať v rádiu nebo v televizi. Jednou se mi stala neskutečná věc. Moderovali jsme v přímém přenosu Snídani s Novou. Měla jsem večer akci, takže jsem šla do studia přímo, bez spánku, Nebyla jsem opilá, ale hodně unavená. A když jsem unavená, mám tendenci se smát. Tehdy hovořil nějaký vysoce postavený úředník o Evropské unii a o zákonech, které musíme přijmout. Brácha do toho něco řekl a já se rozesmála. Nemohla jsem se utišit. Úředník se jen zmohl a zoufalou otázku, co je mi na tom tak k smíchu a já na to: „To byste nepochopil“ a smála jsem se ještě více. Situaci zachraňoval brácha, který jej utěšoval: „Ona vás vůbec neposlouchá“. To byl teda přímý přenos! Po čase jsem se potkala s podřízenými tohoto úředníka a ti mi zvesela vyprávěli, jak si každý den ráno pouští na videu ten náš rozhovor. A hned se jim líp pracovalo. 

S bratrem moderujete pořad Rady ptáka Loskutáka. Zaujalo vás osobně něco, co popisovali vaši hosté?
Pořád žasnu nad radami a různými zlepšováky. Souvisí to i s věkem a rodinou. Nejdříve měl dítě bratr, pak já, dostavěli jsme domeček. Takže teď se zajímám třeba o to, proč mám na zahradě od slunce spálenou trávu a jak ji mám hnojit. Všechno chci vyzkoušet a všechno musím hned mít. Takže jsem díky Loskutákovi třeba kupovala barvy, které něco vyzařují nebo které potírají baktérie.

    
Profil
Adéla Gondíková
Moderátorka a herečka Adéla Gondíková je rodačkou ze Sokolova. Absolvovala Státní konzervatoř v Praze a během studia hostovala v několika divadlech. Po škole pracovala v rozhlase. Se svým bratrem Daliborem moderovala televizní pořady Snídaně s Novou, Go Go Šou, Rady ptáka Loskutáka a Kolotoč. Zahrála si v televizních seriálech Novákovi, To nevymyslíš, Ordinace v Růžové zahradě a ve filmech Všechno nejlepší! a Doktor od jezera hrochů.

Podobné články


Předchozí články

Zlínská atletika slaví úspěchy

Zlín zůstává v extralize, atletky své setrvání v nejvyšší soutěži obhájily v baráži, kde skončily třetí. Dařilo se také mužům, kteří se probojovali zpět do extraligy. Atleti také zvou na městský běh, ...

V Nuslích je nová chráněná dílna

Od září najdete v Nuslích na adrese Svatoplukova 7 chráněnou dílnu nazvanou příhodně Tvůrčí.

Komiksfest startuje koncem října

Ve dnech 28. 10. - 5. 11. 2011 v Praze proběhne šestý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem zůstává Komiks unlimited!.

Student chtěl skamarádit popelnice, hrozí mu až 15 tisíc

Dnes, krátce před třetí hodinou ranní, si hlídka Městské policie Zlín došlápla na dva studenty, kteří se pokoušeli odtáhnout popelnici od jedné z provozoven na třídě T.Bati. Infantilní pokus o vysvětl...

ČEZ Aréna zažije koncert The Beatles Night

Ostravané si mohou užít koncert The Beatles Night..

Kancelářské krysy poběží Prahou už tento víkend

V sobotu 8. října proběhne v okolí Ovocného trhu již 8. ročník oblíbené sportovně-společenské akce s názvem Běh kancelářských krys.

Třetí ročník Týdne sociálních služeb se blíží

Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky a Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašují Týden sociálních služeb ČR, který se koná ve dnech 10. až 16. října pod heslem „Podporujeme kv...

Aquabruza se koná v Porubě v sobotu

Kancelářské krysy poběží Prahou už tento víkend

V sobotu 8. října proběhne v okolí Ovocného trhu již 8. ročník oblíbené sportovně-společenské akce s názvem Běh kancelářských krys.

Vítězové Czech Bar Awards budou známí už na konci října. Podívejte se na nominace

Czech Bar Awards je prestižní soutěž pořádaná odborným časopisem Barlife ve spolupráci s Českou barmanskou asociací a Asociací hotelů a restaurací v Česku. Nejvíce nominací získaly podniky z Prahy 1, ...

Vítězové Czech Bar Awards budou známí už na konci října. Podívejte se na nominace

Czech Bar Awards je prestižní soutěž pořádaná odborným časopisem Barlife ve spolupráci s Českou barmanskou asociací a Asociací hotelů a restaurací v Česku. Nejvíce nominací získaly podniky z Prahy 1, ...

Jaké jsou trvalé změny MHD v Praze 10?

Od začátku října jsou platnosti změny pražské hromadné dopravy - zásadní je zejména pro Malešice změna linky 133.

Sprejeři z Prahy 10 pokreslili protihlukovou stěnu

Včera večer dostali strážníci informaci o tom, že na protihlukovou stěnu u Štěrboholské spojky stříkají sprejeři.

Sokolská štafeta Prahy 10 - začal sletový rok

Celorepubliková štafeta se ve starší historii Sokola objevuje celkem čtyřikrát. Štafetové kolíky se stuhami žup a jednot byly vždy poselstvím radosti blížícího se sletu. Jednotlivé trasy doslova protk...

Dnes večer - benefiční indonéský večer pro děti z dětských domovů

Ve vršovickém Domě čtení 6. října proběhne benefiční vernisáž a Indonéský večer, který povede Marta Francová, znalkyně orientálních kultur, tanečnice, spisovatelka a malířka. Benefiční indonéský večer...

Chagall zve na páteční aukce umění

Sportovní hala ustoupí hypermarketu

Zastupitelé rozhodli o přijetí úvěru na výstavbu haly Polárky. Po její dostavbě bude stávající víceúčelová sportovní hala zbourána (VSH) a na jejím místě vroste hypermarket.

Skládka nezdrží stavbu obchvatu

Zastupitelé Frýdku-Místku podpořili kulturu

Nenechte si během čištění ulic odtáhnout auto

Umělci z Drážďan vystavují ve foyeru radnice

Bytový dům v Zengrově ulici byl krásně opraven

Kafira zve zrakově postižené

Výstava ve Futuru mapuje historii letectví

Dejte děti na rybaření

Zlínská zoo dnes nabídne komentované prohlídky

Dnešní večer bude ve zlínské zoo patřit oblíbeným lampionovým prohlídkám, tentotokrát se speciálním překvapením, s možností prohlídky s průvodcem. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s chovanými zv...

Servis Autosklo Slezská zajistí komplexní péči o automobil

Servis Autosklo Slezská vám zajistí rychlou, kvalitní a z pojištění také bezplatnou výměnu poškozeného skla.

Dalibor Madej k jednání o sanaci lagun Ostramo na krajském úřadu

Výstava fotografií Jitky Kovandové ukazuje snímky staré 50 let

Výstavy fotografií Jitky Kovandové s názvem Zapomenutý čas byla tento týden otevřena v sídle Zlínského kraje, ve třetí etáži Baťova mrakodrapu ve Zlíně.

Konference Forum 2000 začíná v pondělí

Výroční konference Forum 2000 se koná letos již popatnácté. Na pozvání exprezidenta Václava Havla přijede na konferenci 114 delegátů z řad politiků, vědců, ekonomů a veřejných činitelů.

Farmářské trhy ve Frýdku-Místku

Na místeckém náměstí probíhají co druhý čtvrtkek farmářské trhy.

Václav Peter: Manželce jsem nosil na rande místo kytek pohlednice

Historii Frýdku-Místku přibližuje lidem ve svých obrazových publikacích sběratel pohlednic Václav Peter. Zveřejňuje záběry již dávno zaniklých míst a často přináší srovnání s dnešní architekturou, kte...

Fármářské tržiště Náplavka ovládnou dýně

V sobotu 22.10. na Náplavce čekají na návštěvníky v době od 9:30 do13 hodin dýňové dílny.

Zasaď strom, postav dům…

Někteří žáci ze ZŠ Na Smetance mají část filosofického moudra anglického přísloví splněnou. Společně s děvčaty a radní Prahy 2 Kateřinou Jechovou totiž zasadili strom v Riegrových sadech.

Starosta Prahy 2 převzal cenu za Nejlepší dřevěné hřiště roku 2011

Ve veřejném hlasování prostřednictvím internetu zvítězilo dětské hřiště U Vodárny. Za ním zůstalo 28 projektů soutěžících o titul Nejlepší dřevěné hřiště roku 2011 v rámci projektu Dřevěná stavba roku...

Už zítra se v Praze 9 koná Běh naděje

Už zítra se bude v Letňanech, Kbelích, Čakovicích a Vinoři konat sportovně-společenská charitativní akce Běh naděje.

V Ostravě znovu rozkvetly kaštany

V ostravských ulicích a sadech kvetou letos už podruhé kaštany.

Stodolní ulice má minci

Dlažba z kostek ve Stodolní ulici se rozpadá

Povrch Stodolní ulice se rozpadá. Kamenné kostky nedrží v podloží.

Noví zastupitelé Frýdku-Místku

Šampion mezi výčepními načepuje hladinku s řízem

Jakub Šrubař z Frýdku je nejlepším výčepním plzeňského piva na Moravě a v republikové soutěži výčepních obsadil druhé místo z 320 účastníků.

Co odebírají mobilní sběrny?

Fotbalisté slavili devadesátiny klubu

Fotbalisté Válcoven plechu Frýdek-Místek slavili 90 let od založené svého klubu. Oslavy se konaly na stadionu ve Stovkách. Tisícovka diváků viděla mimo jiné zápas starých gard fotbalistů Válcoven a Sl...

Policisté se zaměřili na problémové lokality Prahy 10, zadrženy byly i "zahradnice" z Malešic

Bezpečnostní akce Podzim proběhla v období od 21.září 2011 do 24.září 2011 na území čtvrté a desáté městské části. Do akce bylo nasazeno 224 policistů kriminální, pořádkové a cizinecké služby. Při kon...

Neuvěřitelné: Ve Strašnicích se vloupal do auta a usnul!

Ve čtvrtek po poledni dostali strážníci z Prahy 10 oznámení o vozidle s rozbitým oknem stojícím v garážích jednoho ze supermarketů. Po příjezdu na místo nalezli osobní motorové vozidlo s rozbitým levý...

Záci ze ZŠ Eden věnovali svůj oběd Somálsku

5. října 2011 se většina učitelů a žáků ZŠ Eden ve Vladivostocké ve Strašnicích rozhodla věnovat svůj oběd hladovějícím v Somálsku. Peníze za oběd ve školní jídelně shromáždili na účtu školy, odkud bu...

Opilý muž vezl v autě kamarády

Centrum sociálních služeb zve na Den otevřených dveří

Dolní oblast Vítkovice se mění

Hrušovský kostel bude osvětlen

Následující články

Nový bavorák je hodně rychlý

David Palmi letos závodí s vozem BMW E46. Pokud se podaří vychytat technické problémy, bude vůz patřit k nejrychlejším ve své kategorii.

Městský archiv vydává 25. díl sborníku OSTRAVA

Pozvánka na taneční představení

V Nuselské radnici opět koncerty vážné hudby

Městská část Praha 4 si dovoluje pozvat milovníky vážné hudby na „Koncerty na Nuselské radnici".

Sympaťák roku bude zvolen na Smíchově

Finále letošního ročníku soutěže Sympaťák roku proběhne 15. října od 20 hod. v Národním domě na Smíchově v Praze. Celkem 12 finalistů z České i Slovenské republiky změří své sympatie před zraky publik...

Říjnový program MeetFactory

Move Gallery na Klamovce

Galerie Altán Klamovka a Move Gallery pořádá dvoudenní výstavu: Michal Kukačka a Martina Calajová: Move Gallery „Když pábů dá" Kurátorka: Lenka Sýkorová, vernisáž: 15. 10. 2011 v 16:00, výstava potrvá...

Senioři z Poruby a Havířova se utkali v Člověče, nezlob se

Rezervu fotbalové Slavie vedl v divizi bývalý reprezentant Ivo Knoflíček

Hlavním trenérem rezervy fotbalové Slavie byl ve víkendovém divizním zápase ve Strakonicích Ivo Knoflíček, bývalý útočník reperezentace a také pražské Slavie. Informace zveřejnily v neděli internetové...

Azylový dům pro matky s dětmi již funguje

Láska, vášeň, smrt a Pucciniho hudba - to vše je Bohéma

Kontejnery na odpad se dají objednat

Zlínská nemocnice poradí domácím ošetřovatelům

Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně připravuje na středu 12. října 2011 setkání zdravotníků a příbuzných pacientů, kteří byli propuštěni z nemocnice do domácího ošetřování. Setkání bude zaměřeno...

Děti se dnes se na Rokytce dnes nudit nebudou

Hašení domečku, dopravní soutěže pro děti či nácvik poskytnutí první pomoci zdarma – to vše slibuje akce Rokytka Dětem.

Záchranáři ze Zlína se naučí bránit proti agresivním pacientům

Zlínští strážníci nabídli zájemcům z řad záchranářů možnost proškolit se v sebeobraně, aby si byli schopni poradit si s agresivními pacienty, kterých neustále přibývá.

Dejte děti z Frýdku-Místku na florbal

Muzika, zábava i atraktivní věda: Albertov open air 2011

Přijďte se pobavit na festival pod širým nebem a nenechte si ujít nefalšovanou vědeckou show. Tentokrát bude žít Albertov dnem i nocí. Už ve čtvrtek 13. října.

Galerie kritiků představí výstavu Černá zahrada

Galerie kritiků představuje samostatnou výstavu Anny Neborové nazvanou Černá zahrada. Termín konání výstavy je 19. 10.- 13. 11.

Autovraky z ulic města Ostravy bezplatně do šrotu

Prodej obecních bytů má jasná pravidla

Zastupitelstvo městské části Praha 2 schválilo pravidla prodeje bytových domů a bytů nájemníkům. Pravidla zcela jasně a průhledně deklarují, komu a za jakých podmínek může Zastupitelstvo Prahy 2 majet...

Podívejte se na výsledky Běchovického in-line závodu

Za nádherného počasí se dkoncem září uskutečnila jízda pro radost z Běchovic do Kyjí na kolečkových bruslích.

Tygří z Liberce porazili hokejisty Slavie v nájezdech

Hokejisté HC Bílí Tygři Liberec v utkání 10. kola Tipsport extraligy porazili Slavii Praha 4:3 po samostatných nájezdech. V utkání sice vedli už dvoubrankovým rozdílem, hosté ale necelých pět minut př...

Galerie kritiků představí výstavu Černá zahrada

Galerie kritiků představuje samostatnou výstavu Anny Neborové nazvanou Černá zahrada. Termín konání výstavy je 19. 10.- 13. 11.

Petřínská lanovka letos odvezla 1,5 milionů lidí. Od dnešní dne prochází revizí

Pražské lanové dráhy letos navštívil mimořádný počet cestujících. Nyní se obě připravují na pravidelnou podzimní revizi.

Pražští farmáři se představí tuto sobotu na Letné

Na Farmářských slavnostech 15. října na Letné se představí farmy ležící v Praze či na jejích hranicích.

Petřínská lanovka letos odvezla 1,5 milionů lidí. Od dnešního dne prochází revizí

Pražské lanové dráhy letos navštívil mimořádný počet cestujících. Nyní se obě připravují na pravidelnou podzimní revizi.

Detektivové Prahy 10 rozbili gang, který fingoval dopravní nehody

Za fingování dopravních nehod v minulých dnech obvinili pražští policisté patnáctičlenný gang, pojišťovnám způsobil škodu za více jak tři miliony korun. Dnes o tom informoval Ladislav Siebert, šéf det...

Začínají výkupy Prodloužené Rudné

Házenkářka Kristýna Salčáková: Zlín je pro mě srdeční záležitostí

V dresu Zlína si házenou zahrála poprvé před šesti lety a tehdy se zdejším týmem získala titul mistryň České republiky v kategorii žen. Přede dvěma lety se sem vrátila z mistrovské Olomouce a nyní pat...

Fanoušci Slavie vykopali vedení klubu symbolické hroby na tréninkovém hřišti

Fanoušci fotbalové Slavie v noci na sobotu ztvárnili na tréninkovém hřišti týmy čtyři symbolické hroby se jmény členů vedení klubu Aleše Řebíčka, Adama Řebíčka a Miroslava Platila a trenéra Františka ...

Projděte se kolem přehrady až k rozhledně

Za pěkného počasí můžete podniknout nenáročnou procházku kolem Olešné až do Chlebovic.

Ve zlínském divadle můžete oznámkovat inscenaci

S návratem komedie Kdo je tady ředitel? zavádí Městské divadlo Zlín zajímavou novinku. Od dnešního večera budete mít vždy možnost ohodnotit právě zhlédnuté představení. Samotná inscenace Kdo je tady ř...

Zlínské muzeum chystá přednášku o Íránu

Archeologický klub Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve širokou veřejnost, hlavně zájemce o archeologii a historii, na zajímavou přednášku Tisíc tváří Íránu. Přednáška se chystá na středu 12. října.

Fiducia zve na film Lakšmí a já

Extraligové florbalové zápasy týmů Remedicum Ostrava v říjnu

Opilec i přes domluvy usedl do auta, skončil proto na záchytce

Strážníci dopadli zloděje, který ukradl auto

Řídil auto, přestože to měl zakázáno

Agresor zranil hosta ve vítkovické restauraci

Poznáte lupiče z pondělního násilného přepadení baru v Praze 10?

V pondělí dne 10. října 2011 v časných ranních hodinách došlo v baru na ulici Kutnohorská v Praze 10 k loupežnému přepadení. Případem se nyní zabývají pracovníci Služby kriminální policie a vyšetřován...

V Domě čtení nabídnou litevskou kuchyni včetně ochutnávky

12.10. od 18.00 - Dům čtení, Ruská 192. Dům čtení ve spolupráci s festivalem Anifest představuje retrospektivu litevských animovaných filmů od počátku 20. stol. až do současnosti a k tomu ještě něco n...

Opilec skočil v centru Ostravy do studené řeky a málem se utopil

Program přesně ukáže, odkud volá člověk na tísňovou linku

Projděte se s průvodcem Bělským lesem

Amatérští fotografové vystavují snímky Poruby

Zlínské jesle jsou od října levnější pro mimozlínské děti

Zlínská radnice od začátku října srovnala výši poplatků v jeslích a rehabilitačním stacionáři, které zřizuje město, pro zlínské i mimozlínské děti, tedy pro ty, které mají trvalé bydliště mimo město.

Vůni chorvatského moře můžete cítit i na farmářských trzích

„Naším krédem je čerstvá ryba,“ říká Marko Šuto, který prodává čtyřikrát v týdnu v hale 22 v Pražské tržnici a zároveň se jako jediný může pochlubit certifikátem o datu výlovu. Ta pak zaručuje zákazní...

Ve Zlíně je potřeba opravit lávky pro pěší

Některé lávky pro pěší ve Zlíně nejsou v úplně nejlepším stavu. Přesvědčili se o tom minulý týden strážníci, kteří během běžné pochůzky zjistili, že jedna z nich byla pro chodce dokonce nebezpečná. Op...

Společnost AUTOSKLO SLEZSKÁ zajistí komplexní péči o automobil

Společnost AUTOSKLO SLEZSKÁ vám zajistí rychlou, kvalitní a z pojištění také bezplatnou výměnu poškozeného skla.

Čerstvě upražená káva – nápoj pro opravdové milovníky chutě