Dopravní podnik Praha zavádí v souvislosti s uzavírkou metra Národní třída vyšší počet nízkopodlažních tramvají na tratích vedoucích centrem včetně zastávky Národní třída. V současnosti tak vypravujeme maximální možný počet nízkopodlažních vozů,“ uvedla Krásenská

Nový vyhledávač trasy

Vozíčkářům navíc pomůže s přepravou i nový vyhledávač, který vznikl ve spolupráci s Pražskou organizací vozíčkářů a byl spuštěn koncem letošního června. Na webových stránkách www.dpp.cz si tak lze snadno najít bezbariérové spojení a bezbariérovou přístupnost všech pražských tramvajových zastávek.

Co umí vyhledávač

Na základě úzké spolupráce s Pražskou organizací vozíčkářů Dopravní podnik Praha představil i nové vyhledávání spojení s unikátní databází a informacemi o bezbariérové přístupnosti všech pražských tramvajových zastávek. Doplňkové informace o bezbariérovosti pro konkrétní zastávky jsou dostupné ve výsledcích vyhledávání, po kliknutí na zvolenou zastávku upřesní aplikace kupříkladu výšku nástupní hrany, šířku aktivní plochy nástupiště, nejužší průjezdné místo či samotný charakter přístupu na zastávku. (více zde:http://www.dpp.cz/nova-verze-vyhledavace-spojeni-pomuze-vozickarum-a-rodicum-s-kocarky-unikatni-databaze-najde-bezbarierove-zastavky-a-spoje/)

Bezbariérová doprava

„Snadné cestování hromadnou dopravou pro vozíčkáře je pro Dopravní podnik důležitým aspektem. V oblasti dopravních prostředků se situace neustále zlepšuje a v současné chvíli DPP využívá 144 nízkopodlažních tramvají a 372 nízkopodlažních autobusů. V současné době je bezbariérových 36 z 57 stanic pražského metra,“ uvedla Krásenská. Ze všech tramvajových zastávek jich je 60 procent bezbariérových nebo částečně bezbariérových (tj. 376 zastávek). Centrem Prahy navíc projíždí i speciální autobusové linky H1 a H2 určené pouze pro vozíčkáře.

Trasa autobusu H1

CHODOV – U Kunratického lesa (Z) – Petýrkova – U Kunratického lesa (T) – Na Proutcích (T) – Kunratická škola (T) – IKEM (T) – Nemocnice Krč – Poliklinika Budějovická – Budějovická (Z) – Pankrác – Pražského povstání – Jedličkův ústav – I. P. Pavlova – Náměstí Republiky (Z) – Florenc – Náměstí Republiky (T) – Karlínské náměstí – Invalidovna – Palmovka – Poliklinika Vysočany – Rajská zahrada – Breitcetlova – Bryksova – ČERNÝ MOST

Pozn.: Jezdí jen v pracovní dny. Vybrané spoje nejedou přes zastávky Palmovka a Poliklinika Budějovická. Vybrané spoje končí v zastávce Poliklinika Budějovická.

V zastávce Florenc spoje vyčkávají na linku číslo 2.

Trasa autobusu H2

CENTRUM ZAHRADNÍ MĚSTO – Poliklinika Zahradní Město – Nemocnice Vinohrady – Jiřího z Poděbrad – Na Smetance – Florenc (Z) – Náměstí Republiky (T) – Florenc (T)

Pozn.: Jezdí jen v pracovní dny.

V zastávce Florenc spoje vyčkávají na linku číslo 1.

Zdroj: praha.eu, DPP