Počasí
Praha 3 °C Středa, 30. listopadu 2022, Svátek má Ondřej
Go to content
Naše Praha na Facebooku

psychické problémy

Mladíka, který bodl známého šroubovákem do hlavy, poslal zlínský soud na 10 let do vězení

Neštěstí se stalo 30. března večer. Jednatřicetiletý muž přišel ke svému třiadvacetiletému spolupracovníkovi a kamarádovi do bytu. Tam společně popíjeli a kouřili marihuanu. Pak podle obžaloby měl obžalovaný svému kamarádovi vyčítat, že udržuje poměr s jeho přítelkyní. Následovala hádka, facky a konflikt měl obžalovaný zakončit tím, že kamarádovi vrazil šroubovák do hlavy. Jak se později ukázalo, poranil mu mozek a bylo velkým štěstím, že nezemřel a vyvázl bez trvalých následků.

V Praze odhalili během července 12 případů domácího násilí

Během období školních prázdnin v Praze vykázali v červenci z bytu kvůli domácímu násilí celkem 12 útočníků. Od začátku letošního roku se jedná celkem o 85 případů, což je nejvyšší počet případů domácího násilí v metropoli od roku 2007, informoval v pátek magistrát. "V červenci zažilo napětí, hádky, fyzické útoky a psychický nátlak 24 nezletilých dětí," upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha a radní Prahy 10 Tomáš Ján (ODS).

Strážníci nalezli na Rašínově nábřeží opilou ženu

Dnes v půl páté ráno byla vyslána hlídka Městské policie Praha 2 na Rašínovo nábřeží, kde se dle oznámení měla nacházet podnapilá žena. Hlídka po příjezdu na místo nalezla na zemi ležící ženu. Strážníkům se po chvilce podařilo ženu probudit, ta uvedla, že vypila asi 3 litry vína a vzala si několik tablet různých léků. Po několika minutách se na místo dostavil muž, který strážníkům sdělil, že je přítelem ženy a že mu volala a oznámila mu, že si vzala větší množství léků a pije alkohol. Muž dále uvedl, že žena měla v minulosti psychické problémy a několikrát se pokusila o sebevraždu. Strážníci proto na místo přivolali záchrannou službu a Policii ČR. Záchranáři si následně ženu převzali a převezli ji k ošetření do jedné z pražských nemocnic.