Počasí
Praha -4 °C Čtvrtek, 09. února 2023, Svátek má Apolena
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Michal Čapka: Hrát v Aréně mi po všech stránkách vyhovuje

Michal Čapka se dostal k herectví víceméně z nouze. Vyloučili jej z gymnázia, proto začal studovat na konzervatoři. V současné době patří k nejlepším českým divadelním hercům. Získal cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie.
Michal Čapka u mostu Miloše Sýkory, který stojí v sousedství Komorní scény Aréna. Zvětšit
Michal Čapka u mostu Miloše Sýkory, který stojí v sousedství Komorní scény Aréna.

Pocházíte doslova z  hereckého klanu. Můžete popsat, kdo v rodině hrál a hraje divadlo?
Můj dědeček zakládal v Brodku u Přerova ochotnický herecký soubor. K herectví tím přitáhl své dva syny, mého otce Jiřího Čapku, který dlouhá léta hrál ve Státním divadle Ostrava a dnes působí ve Vinohradském divadle v Praze. Taťka má ze svého druhého vztahu dceru Terezu Režnarovou, která ač nestudovala herectví v současné době hraje v televizním seriálu Případy 1. oddělení. Můj strýc Vladimír hraje v Národním divadle moravskoslezském, jeho žena Marcela Čapková je herečkou v Divadle Petra Bezruče a jejich dcera Vladimíra je členkou souboru Horáckého divadla v Jihlavě. Brácha Filip má angažmá v pražském Švandově divadle a já hraji v ostravské Komorní scéně Aréna.

Otec, strýc, teta i děda hráli divadlo. Znamenalo to, že jste měl už v dětství předurčenou hereckou dráhu?
Pravdou je, že ve svých deseti letech jsem hrál v ostravském divadle dětskou roli v Macbethovi, kde měl taťka hlavní roli. Divadlu jsem se ale věnovat nechtěl, nepatřilo to k mým tužbám. Dělal jsem od všeho něco, byť jsem chodil i do dramatického kroužku. Učil jsem se hrát na různé nástroje, bavil mě hodně sport. Chtěl jsem jít na gymnázium s tím, že se v osmnácti letech rozhodnu, co dál. Jenže z porubského gymnázia Marie Majerové – nyní Olgy Havlové – mě v prvním ročníku vyhodili, takže jsem nastoupil na konzervatoř.

Co jste provedl, že vás vyhodili? 
Stalo se to během prvního ročníku. Myslel jsem si, že jsem na vysoké škole a chtěl jsem mít volnější režim. Založil jsem kapelu, hrávali jsme na večírcích a večírky občas dopadly šíleně. Ve škole se o tom vědělo, pro učitele jsem nebyl typem vzorného žáka. Proto mě v prvním ročníku těsně před prázdninami exemplárně vyloučili. Maminka přemýšlela, co dál, a protože zrovna probíhaly dodatečné přijímačky na ostravskou konzervatoř, přemluvila mě, já se přihlásil, u zkoušek uspěl a začal jsem tam studovat.   

Na konzervatoři už jste problémy neměl?
Prostředí bylo oproti gymnáziu daleko svobodnější, což mi vyhovovalo. Takový styl života přece patří k divadlu.

Absolventi Janáčkovy konzervatoře většinou získají první angažmá v ostravských divadlech. Vy jste ale šel až do Karlových Varů. Tady o vás nebyl zájem?
Během studií jsem hostoval v Divadle Petra Bezruče v inscenaci Konec hry, kterou režíroval Josef Janík a jako asistenta režie měl Ivana Krejčího, dnešního uměleckého šéfa Komorné scény Aréna. S Ivanem Krejčím jsme si sedli. Dokonce s námi později nastudoval maturitní představení. V té době již ale vyhrál konkurz na šéfa divadla v Karlových Varech a nabídl mi tam angažmá.

Jak na působení v Karlových Varech vzpomínáte?
Byl jsem tam dva roky. Skvělý soubor, hráli jsme zajímavé hry, jenže tamní lidé se nedokázali s divadlem sžít. Problém je v tom, že divadlo stojí v lázeňské zóně a obyvatelé do ní moc nechodí. Dokonce bych řekl, že se jí vyhýbají. Takže nechodili ani do divadla. Vím, že později divadlo provozoval Karel Heřmánek s Divadlem bez Zábradlí a vytvořil z něj zájezdové divadlo. Dnes se tam údajně vrátil zase stálý herecký soubor.  

V Ostravě jste poté nastoupil do Divadla loutek? Co jste tam hrál?
Přišel jsem na jednu sezónu jako záskok za herce, který odešel. Hrával jsem prasátko, prince a dokonce jsem vodil loutku jednohlavého draka. Po roce jsem dostal nabídku do Arény, kde jsem dodnes.

Jaký byl přechod z Karlových Varů do Arény? Dá se to srovnávat?
Atmosféra v Ostravě byla přesně opačná. Do Arény chodili lidí, kteří s divadlem doslova žili, nadchla je naše představení. A já mám od začátku pocit, že to je přesně to divadlo, které chci dělat.

V Aréně hrajete už 12 let. Změnilo se za tu dobu publikum?
Zpočátku na nás chodili hlavně mladí lidé, středoškoláci a vysokoškoláci. V dnešní době v hledišti vídávám zástupce všech věkových kategorií, což je dobře.   

Tušíte, proč je Aréna tak úspěšná?
Základ našeho souboru je od počátku stejný a naše malá herecká základna se příliš nemění. Teď sice soubor opouští Tereza Dočkalová, před ní odešla Lucie Žáčková, ale to bylo před pěti roky. To dělá hodně. Soubor je sžitý, slyší na sebe a všichni táhnou za jeden provaz. A samozřejmě máme dobrou dramaturgii. Důležité také je, že umělecký šéf Ivan Krejčí upravil soubor dle své vize.

Získal jste dvě významné divadelní ceny, Cenu Alfréda Radoka a v roce 2007 Thálii pro herce do 33 let. Odrazilo se to v tom, že jste dostával nabídky z jiných divadel?
Pár divadel se mi opravdu ozvalo, avšak odmítl jsem je.

Ta divadla vás nelákala? V Praze byste určitě měl i jiné příležitosti, například ve filmu nebo dabingu.
To je pravda, příležitostí je v Praze více. Nicméně Aréna mi po všech stránkách vyhovuje. Jsem tady spokojený a lepší pracovní nabídka mi nikdy nepřišla. Přiznám ovšem, že existují dvě divadla, o kterých bych uvažoval, pokud bych dostal nabídku

Prozradíte, která to jsou?  
Jedním z nich je Dejvické divadlo.

Teď vám dám takovou klasickou otázku pro herce. Míváte před představením trému?
Mívám. Když mám náročnější představení, cítím jakýsi tlak už den předtím. Stupňuje se to až do doby, než představení začne. Je to nervozita, kvůli které si třeba nemůžu odpoledne lehnout a usnout.

Jak s tím bojujete? Dáte si třeba panáka?
Panákem to neřeším. Bojovat se s tím nijak nedá. Tréma zmizí většinou s první větou, kterou na jevišti říkám. Odhadem tak v deseti procentech tréma ani na začátku představení nezmizí a to je nejhorší situace. Při trémě a nervozitě se špatně hraje.

Vypadávají vám při trémě texty?
Naštěstí se mi to nestává. Učím se poměrně lehce a texty si pamatuji, takže s tím nemívám problémy. Větší problém je pro mě přinutit se text začít učit. Do toho investuji opravdu hodně energie, často se učím na poslední chvíli. Když se ale přinutím k učení, jde mi to lehce.  

Opusťme divadlo. Řekněte nám, jak trávíte volný čas? Kam si v Ostravě vyrazíte?   
S rodinou si občas zajedeme na kolech do Komenských sadů. Jinak osobně nijak nesportuji. Jako kluk jsem na základní škole závodně lyžoval a má z té doby špatná kolena, takže je nezatěžuji. Hrál jsem závodně i fotbal, nastupoval jsem za tým Koblova. Nějakou dobu jsem hrál dokonce na cizí registrační kartu, protože jsem sám nebyl registrovaný.  Jezdili jsme na turnaje do Petřkovic, kde jsme se utkávali s mladými fotbalisty Ludgeřovic a já hrával pod cizím jménem. To už je ale dávno.
Ale abych se vrátil k otázce. Párkrát jsme si s rodinou zašli do Dolní oblasti Vítkovice. Je to úžasné místo. Máme rádi akce na ostravském hradě a k hradu dokonce chodím venčit psa.

Nechodíval jste do Stodolní ulice?
Chodil, avšak v době, kdy ve Stodolní kluby začínaly. Znal jsem se s Jirkou „Floydem“ Hanusem, který založil ten první, Černého pavouka. Přiznám se, že v Pavoukovi jsme s kamarády strávili podstatnou část střední školy. Bylo to místo, kde se setkávali ostravští umělci, herci, hudebníci, výtvarníci, mladí i starší. Dokonce jsme Pavouka zavírali, když klub končil. Hodně jsme navštěvovali Coffee Shop, v němž vládla podobná atmosféra. Nyní chodím do Stodolní jen zřídka. Neexistuje tam klub, který by mi vyhovoval. Zato poblíž Masarykova náměstí ve Střelniční ulici vznikl absintový bar Les. Založil jej herec Přemysl Bureš z Divadla Petra Bezruče. V klubu se schází ostravská umělecká sorta, vystupují tam kapely a literáti.   

Vedete své děti k herectví? Jak je vychováváte?
Děti vedu k vnitřní svobodě. Nesnažím se je vychovávat, ale spíše jít vlastním příkladem. Dcera chodí do divadelního kroužku do střediska volného času v Ostrčilově ulici. Vybrala si jej sama. Syn chodí na kytaru.

Už jste viděl nějaké představení své dcery?
Nastudovali hru o drogách. Přišel jsem se podívat a překvapilo mě, že hrají scénky pro Městskou polici Ostrava. Pojali to jako drogovou prevenci, hráli však i o ostatních závislostech, jako je ta na televizi. Zajímalo mě, jak takové téma zpracují, protože drogy sice nepodporuji, avšak mám k nim jiný vztah, než současná politická reprezentace nebo většinová společnost.

Můžete to přiblížit? Chápu správně, že drogy nepodporujete, ale ani je neodsuzujete?
Dá se říct, že je toleruji. Na toto téma proběhlo hodně výzkumů a výsledek není takový, jak mají lidé zažito. Uvedu malý příklad. Na alkoholismus umírají ve světě miliony lidí, zato na předávkování při kouření marihuany neumřel jediný člověk. Vadí mi, že se účinky drog zkreslují a považuji to za velký podvod.

Měl byste na marihuanu stejný názor, kdyby ji začaly kouřit vaše děti? Bránil byste jim v tom?
Nejlepší je, aby nepodlehly žádným drogám, což je v dnešní době téměř nemožné. Určitě bych byl raději, kdyby jako víkendovou drogu si občas zakouřily marihuanu, než aby se opíjely alkoholem.

Vy sám kouříte, máte před sebou krabičku cigaret. Nejste pro děti v tomto směru špatným příkladem?
Uznávám, že dobrým příkladem nejsem. Můj táta kouřil a dodnes kouří a možná proto i já jsem začal kouřit. Nepovažoval jsem to za něco nenormálního. Mé děti mě vidí kouřit, takže k tomu mají blíž, než děti z rodiny nekuřáků. Samozřejmě byl bych rád, kdybych vůbec nekouřil a nekouřily ani moje děti.   

Profil
Michal Čapka
se narodil 19. října 1979 v Přerově. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Dva roky působil v Městském divadle v Karlových Varech, rok v Divadle loutek Ostrava a od roku 2002 hraje v ostravské Komorní scéně Aréna. Za roli v Bulgakově hře Psí srdce získal v roce 2003 Cenu Alféra Radoka a v roce 2007 mu byla udělena Cena Thálie pro činoherce do 33 let za role Trepleva v Čechovově Rackovi a Padracia v Poručíkovi z Inishmoru. 

 

 

 

 

Podobné články


Předchozí články

Slezská tradice: bramborové placky bez oleje

V chudých domácnostech ve slezských Beskydech se pekly bramborové placky bez oleje. Placky jsou zdravější než klasické bramboráky smažené v oleji.

Co se hraje v Komorní scéně Aréna v únoru?

Sběratelský „blešák“ se koná v sobotu na Černé louce

Alternativa hostí výstavu vláčků, dominantou jsou třicetimetrové koleje

Klub železničních modelářů Praha 3 pořádá ve zlínském Kulturním institutu Alternativa výstavu modelů vláčků. Kromě menších modelů, které si mohou spouštět děti, bude dominantou kolejiště, které délkou...

Smyčcové kvarteto českých filharmoniků vystoupí na benefičním koncertě

V pondělí 24. února v 19.00 hod v Salesiánském divadle (Kobyliské nám. 1, Praha 8, stanice metra C - Kobylisy) vystoupí Smyčcové kvarteto českých filharmoniků na benefičním koncertě pro Salesiánské st...

Natočte film na mobil a vyhrajte s ním na Febiofestu!

21. ročník MFF Praha - Febiofest, který se v březnu uskuteční u Anděla, vyhlásil jako velkou novinku první ročník soutěže „I ty jsi filmařem".

Ve Švandově divadle chystají Idioty podle Larse von Triera

Divadelní přepis kultovního filmu Idioti dánského filmaře Larse von Triera se už brzy dočká uvedení ve Švandově divadle: premiéra ve Velkém sále bude 8. března.

Praha 2 prodává první dva domy nájemníkům

Dlouho očekávaný prodej obecních bytů v Praze 2 vstoupil do další fáze. Zastupitelé Prahy 2 na svém zasedání 10. února 2014 schválili prodej prvních dvou bytových domů.

Malé sportování pobaví děti od dvou do pěti let

Oblíbená dětská tělocvična Monkey´s Gym připravila pro malé caparty další Malé sportování s First BIKE. Koná se v sobotu 15. února od 14 do 18 hodin v Galerii Harfa. Vstup je zdarma.

Kapacita Volkswagen Maratonu Praha byla naplněna v rekordním čase

Dvacáté narozeniny slaví Volkswagen Maraton Praha rekordním zájmem o účast. Závod, který se poběží 11. května 2014 v centru metropole, vyčerpal kapacitu startovních čísel s více než čtyřměsíčním předs...

Řidič strážníkům tvrdil, že mu není dobře. Byl opilý a zdrogovaný

Včera večer prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 2 kontrolní činnost v křižovatce ulic Oldřichova x Nezamyslova, kde spatřili neoprávněně stojící vozidlo. Řidič, ze kteréh...

Valentýnská hra pro zamilované: Jak dobře se znáte?

Na svátek zamilovaných tento pátek připravila Galerie Harfa zábavnou soutěž, v níž si každý pár může otestovat, jak dobře se navzájem zná. Kdo přijde do obchodního centra od 15 do 18 hodin, může vyhrá...

Petr Prudký: Nejhezčí fotky vznikají z dvousetmetrové výšky

Fotograf Petr Prudký vystavoval v loňském roce v Galerii Pod Sovou. Výstavu nazval Beskydy s nadhledem, protože záběry nasnímal z výšky 200 až 300 metrů.

Farmářský trh Náplavka zahajuje pátou sezónu

Novou sezónu, tento rok již pátou, zahajuje farmářský trh Náplavka (u Vltavy na Rašínově nábřeží mezi Palackého mostem a železničním na Výtoni v Praze 2) v sobotu 15. února.

Rodičky z Frýdku-Místku mohou ke zmírnění bolesti využít entonox

Ve Frýdku-Místku od rána sněží, v terénu je všechna technika na úklid sněhu

Na Fauna trzích v Ostravě koupíte zvířátka i krmivo

Frýdek-Místek je prvním městem v Česku, kde vzniklo Dobrovolnické centrum ADRA

První dobrovolnické centrum ADRA vzniklo před 10 lety ve Frýdku-Místku.

Program Kina Art Ostrava v únoru

Mladí číšníci z Malešic tvořili nej slavnostní tabuli

Koncem ledna se uskutečnila v malešickém Středním odborném učilišti gastronomie U Krbu soutěž číšníků na téma Slavnostní tabule pod záštitou radní Magistrátu hl. m. Prahy Ludmily Štvánové (TOP 09). „C...

Výše sbírky na vyhřívaný trávník v Ďolíčku

Veřejná finanční sbírka s názvem Každá koruna zahřeje byla oficiálně ukončena k 31. prosinci loňského roku a Družstvo fanoušků Bohemians postupně aktualizuje stav sbírky o další finanční prostředky vy...

Ostravský Avion má na Valentýna srdce pro každého

Pražská ZOO se raduje z narození trojčat levharta

Po třinácti letech se podařilo pražské zoo odchovat koťata levharta mandžuského. Trojčata této kriticky ohrožené šelmy se zde narodila vůbec poprvé.

Národní technické muzeum vstupuje do 107. roku své existence jako nejnavštěvovanější muzum v Česku

Národní technické muzeum letos existuje již 107 let a vstupuje do své čtvrté sezóny po znovuotevření jako nejnavštěvovanější muzejní budova v České republice.

Vydražte si originální kalendář čestných občanů MČ Praha 4

MČ Praha 4 spustí v pondělí 17. 2. elektronickou aukci devíti kalendářů s čestnými občany naší městské části. Aukce bude na www. aukce.praha4.cz probíhat až do 5. března 2014.

Vyhrajte v sobotu v Galerii Evy Jandejskové originální obraz

Galerie Evy Jandejskové a Jan Brabenec zvou na akci, která se uskuteční v sobotu 15. února od 18 hodin ve smíchovské Galerii Evy Jandejskové, Lidická 22.

Zlaté jablko zvolilo svou vlastní Miss Academia

Finalistky soutěže Miss Academia 2014 se poprvé představily veřejnosti při středeční valentýnské Fashion show ve Zlatém jablku. Titul Miss Academia Zlaté jablko 2014 získala dvacetiletá studentka z Na...

Odborníci radí při nákupu novostavby věnovat zvýšenou pozornost materiálům

Koupit byt v novostavbě, nebo ve starším domě? Která z variant je výhodnější a pro koho? Až tři čtvrtiny obyvatel touží po vlastním bydlení a každý druhý Čech by rád vyměnil současný byt za větší a mo...

Hokejisté darovali dětskému oddělení 25 tisíc, nemocným dětem dali dárky

Pětadvacet tisíc korun darovali zlínští hokejisté dětskému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Primářce oddělení Lucii Svitálkové a řediteli Pavlu Calábkovi je předali hráči Petr Zámorský...

Praha 4 má rozpočet přesahující miliardu korun

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera schválilo rozpočet městské části na rok 2014. Praha 4 podle něj bude letos hospodařit s částkou přesahující 1 miliardu korun, což je zhruba o 70 milionů více...

Akce pro podnikatele: vyplnění daňového přiznání s odborníkem

Jak nechybovat v daňovém přiznání, využít všechny odčitatelné položky, slevy na dani a optimálně si snížit základ daně? Pražská pobočka společnosti TaxVision v blízkosti metra Florenc se v sobotu 8. b...

Hradišťan a Ondrášek vystoupili na benefičním koncertu

Soutěž hudebníků Radegast Líheň startuje

Sloní mládě se mateřského mléka ještě nenapilo

Co připravila Kavárna Mezi Řádky?

Město dokončí opravy v Berlíně

Jiří Žídek z Frýdku-Místku je mistrem v pexesu

Na mistrovství České republiky v pexesu vyhrál svou kategorii Jiří Žídek.

Pečivo s vyznáním lásky vytvoříte v Místku

Navštivte besedy v ostravském Knihcentru

Navštivte únorový dětský minibazar v Místku

Skupina Kryštof přivezla nemocným dětem do Olomouce půl milionu korun a zahrála přímo na dětské klinice

V současnosti jedna z nejpopulárnějších českých hudebních skupin, kapela Kryštof předala v sobotu odpoledne přímo na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc šek na půl milionu korun.

Pohlednice a fotografie ukážou zmizelý Frýdek a Místek

Blue Effect hraje v ostravském Parníku

Rychlé šípy míří do Ostravy

Slováček mladší hraje na frýdecké zámku

Láká vás drátkování? Vyzkoušejte si tuto techniku v Místku

Městská část Praha 2 má rozpočet na rok 2014

Zastupitelé MČ Praha 2 schválili na svém zasedání v pondělí 10. února 2014 Návrh rozpočtu a finančního plánu zdaňované činnosti na rok 2014. Městská část bude letos v rámci schváleného rozpočtu hospod...

Na zasedání zastupitelstva se určovalo pořadí prodeje bytů losem

Na 18. zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 9 dne 11. 2. byl schválen záměr postupného prodeje bytových jednotek z majetku Prahy 9 jejich oprávněným nájemcům. Celkem Praha 9 odprodá 1639 bytů.

Terapeutická skupina pro uživatele marihuany

Kouřitě marihuanu a chsete přestat? V březnu se Praze 7 otevře poradna, ve které vám pomohou

Malíř Jakub Špaňhel vystavuje v ostravské Besedě

Následující články

Dominik Pacovský: S hokejem jsem začínal na rybníku v Klecanech

Vzorem třiadvacetiletého útočníka Lva Praha byl vždy Jaromír Jágr. Na ledě se s ním však zatím setkal jen jednou. Ale hned se mu ho podařilo ubránit.

Zamíří Sokol stěhovavý do 180 m vysokého obydlí v Malešicích?

Odborníci z České společnosti ornitologické (ČSO) umístili na 180 metrů vysoký komín ZEVO Malešice novou hnízdní budku pro sokola stěhovavého. Pokud sokolové budku obsadí, půjde o teprve druhé hnízdiš...

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín získali bronzové medaile

Poslední zápas sezóny by mohli sledgehokejisté SHK LAPP Zlín nazvat „zápasem o všechno“. Po nevydařeném boji o finále s Kohouty Olomouc bylo třeba uspět proti pražské Spartě v boji o 3. místo. Z Prahy...

Gevorg Avetisyan z Frýdku-Místku je podnikatelem roku

Prestižní titul Podnikatel roku 2013 získal Gevor Avetisyan, který ve Frýdku-Místku vyrábí dorty Marlenka.

Zlínský výtvarník Ivo Sedláček vystavuje v Krajské galerii

Vernisáž výstavy Ivo Sedláček – Horizont událostí / Tvorba z let 2011 – 2014 se uskuteční dnes v 17 hodin v přízemí budovy 14 zlínského továrního areálu.

Chcete umět vykládat karty? Naučte se v Hrabůvce

Přijďte si zatančit klasiku do Domu kultury města Ostravy

Fotbalový klub Meteor Kačerov hledá nové hráče

SK Meteor Kačerov, fotbalový oddíl, hledá nové hráče s ročníkem narození 2003 až 2008.

Galerie Evy Jandejskové zve na koncert

Vystoupí Duo DACAPO pro flétnu a klavír manželů Macourkových, koncert se uskuteční ve středu 19. února od 19.30 hodin v Galerii Evy Jandejskové, Lidická 22, Smíchov.

Po masopustu oživí Tylovo náměstí bleší a farmářské trhy

Tylovo náměstí v Praze 2 se stále častěji vrací ke svému původnímu využití jako významné pražské tržiště. Kromě farmářských trhů se zde letos budou konat ještě trhy masopustní a bleší.

Přijďte zažít Itálii do Třinecké

Další z tématických pořadů připravily na sobotu 22. února Letňanská sportovně kutlurní společnost a městské část Praha 18. V 15 hodin začne v tělocvičně v Třinecké odpoledne plné hudby i tance a povíd...

Praha 7 vyhlašovala nejlepší firmy a živnostníky

V městské části Praha 7 se v průběhu minulého roku uskutečnil již 4. ročník ankety o nejlepší firmy a živnostníky. Anketa Nejlepší na Sedmičce 2013 byla realizována prostřednictvím magazínu Prahy 7 Ho...

Výstava Aqueileia představí v Ostravě centrum jantarové stezky

Na „botičku“ se sekyrou

Strážníci zadrželi muže, který sekyrou rozlomil „botičku“.

Opilý cyklista ujížděl strážníkům

V neděli krátce po jedenácté hodině večer přijali strážníci z Prahy 2 oznámení, že po Rašínově nábřeží dochází v jedné z restaurací k rušení nočního klidu.

ČPZP vrací pojištěncům 12 milionů korun za léky a doplatky

Praha dá peníze na obnovu lávky přes Rokytku

Pražští radní dnes souhlasili s poskytnutím finančních prostředků na zřízení lávky pro pěší přes Rokytku, o které je požádala Městská část Praha 9.

V Hloubětíně vznikne miniškolka

Vzhledem k tomu, že v metropoli, ale i v Praze 14 převyšuje poptávka nabídku volných míst v mateřských školách, snaží se městská část v tomto ohledu podporovat i soukromé projekty. Vzniknou by tak měl...

Dětský Avízo bazar se koná v neděli na Černé louce

Kraj chce pomoci třem svým zadluženým nemocnicím

Poskytnutí úvěru v celkové výši 180 milionů korun třem nemocnicím vlastněných Zlínským krajem odsouhlasili na svém jednání krajští radní a stejný krok doporučili také krajským zastupitelům.

MC Balónek pořádá masopustní karneval

Na motorky tradičně do Holešovic! Vyhrajte skútr Modena 125

Už za pár dnů v Praze vypuknou velké oslavy. Na výstavišti v pražských Holešovicích se bude od čtvrtka 6. do neděle 9. března opět konat tradiční veletrh Motocykl a s ním i největší česká soutěžní výs...

Nový občanský zákoník upravil možnosti dědictví. Češi vylepšují své poslední vůle

V Česku přibývá lidí, kteří se rozhodnou sepsat závěť. A to bez ohledu na věk. Podle advokátů se totiž poslední vůli vyplatí sepsat i v nízkém věku – předejde se tak případným tahanicím o majetek. Sep...

V Ostravě zahraje proslulá izraelská klarinetistka Shirley Brill

Na Gymnaestrádě v Helsinkách „zahraje“ Sokolům skupina Queen

V lednu byla v T.J. Sokol Pražský předvedena nová hromadná skladba České obce sokolské (ČOS) pro 15. Světovou Gymnaestrádu 2015 v Helsinkách. Skladba dostala pracovní název Společně v pohybu. Autorky ...

Strašnické Divadlo Miriam bude mňoukat už začátkem března

Divadlo Miriam (Ke Strašnické 10) připravilo na začátek března (9. 3.) od 15:00 hodin pohádkový muzikál Divadla Máj Praha s názvem Mňau!.

Lešetín ožije masopustním průvodem

Zlín opět ožije průvodem masek a hudbou. Patnáctý Lešetínský fašank, už tradiční masopustní veselice, se koná 22. února od 10 hodin na ulicích Lešetín I a Lešetín II. Ulice budou průchozí přes dvory H...

Moravskoslezský kraj a jeho úřad získal dvě medaile za kvalitu a inovaci

Dětská burza v Kulturním domě Ládví

Přijďte doplnit svým dětem šatník v sobotu 8. března do Kulturního domu Ládví, kde proběhne burza dětského oblečení.

Opravený Vršovický zámeček začne sloužit svatebčanům

Těsně za hranicemi Prahy 2 a Prahy 10 stojí dominanta Vršovic a symbol Prahy 10 - Vršovický zámeček, jehož náročnou, tříletou rekonstrukci dokončila místní radnice v závěru loňského roku, začne již v ...

Zpěvák Michal Prokop převezme ocenění na koncertě 1. března v pražském Švandově divadle

Aktuální deska Michala Prokopa Sto roků na cestě, která získala Zlatou desku, vstupuje do roku 2014 jako platinová, což je nejvyšší ocenění, které lze získat. Předání Platinové desky proběhne na konce...

Snowboardistka Šárka Pančochová chystá autogramiádu ve Zlíně

Česká snowboardistka Šárka Pančochová dorazí v sobotu 22. února také do Zlína. Sdružení Korunka Luhačovice ji přivítá na zdejším lyžařském svahu. Všechny její fanoušky čeká od 14:00 autogramiáda s oly...

Upečte si slezské pirohy

Mistr výčepní 2014 čepuje na Klamovce

V restauraci U Zábranských proběhlo regionální kolo soutěže Gambrinus Mistr výčepní. V konkurenci 22 hostinských si svým přístupem získala porotce především trojice David Klícha ze Zahradní restaurace...

U školy se potulovalo prase

Vydejte se za sovím houkáním

Navštivte sovy v Prokopském údolí

Lesy hl. m. Prahy pořádají další ročník podvečerních procházek pražskými lesy pro dospělé i děti za tajemnými sovami.

Jak se připravuje správný bigos

Jedním z nejznámějších pokrmů slezské kuchyně je bigos.

Muž se zákazem řídil na Praze 9. Řidičák si prý zapomněl doma

Když strážníci z Hlídkového útvaru městské policie prováděli hlídkovou činnost ve stanici metra Černý most, Praha 9 a v jeho okolí, všimli si jak do ulice Chlumská, kde je zákaz vjezdu, vjíždí osobní ...

Ujížděl strážníkům, protože měl zakázáno řídit

Ve čtvrtek ráno si strážníci z druhého pražského obvodu v rámci běžné hlídkové činnosti v ulici Na Kleovce, Praha 2 všimli jedoucího vozidla, které kličkovalo po celé šíři vozovky. Hlídka pojala podez...

Praha 7 chce bezbariérové zastávky

V současné době jedná odbor dopravy Ú MČ P7 o zřízení bezbariérových zastávek v souvislosti s pokládkou nového krytu chodníků na komunikaci Komunardů a Ortenovo náměstí.

Hotel Moskva ožije Indiánským bálem

Společnost Aktivně životem a Centrum pro rodinu Zlín pořádá 22. února od 15:00 v hlavním sále hotelu Moskva Indiánský bál. Pro děti bude připravena dětská diskotéka, zajímavé soutěže o ceny, indiánské...

Z valašské kuchyně znám jen frgály, přiznává Zdeněk Pohlreich

Nejznámější český šéfkuchař navštívil v lednu Zlína a představil tady svou knihu Česko vaří s Pohlreichem. Magazín Náš Zlín byl mediálním partnerem akce, kterou pořádala agentura Region na talíři. Zde...

Otrokovice mají nové partnerské město v Maďarsku

Malebné maďarské město Vác ležící na břehu Dunaje se stalo novým, již třetím partnerským městem Otrokovic. Partnerská smlouva byla podepsána v pátek 21. února 2014 v 16 hodin v obřadní síni Městského ...

Martin Chodúr zazpívá v Parníku šansony

Blíží se ostravský stavební veletrh

Děti řádily na ledě v maskách

Desítky dětí z Frýdku-Místku přilákal Kouzelný karneval na ledě, který se konal v hale u hřiště Stovky.

Divadlo Na Fidlovačce uvede dramatizaci románu Fan Vavřincové EVA TROPÍ HLOUPOSTI

V pořadí třetí premiéru šestnácté divadelní sezony uvede Divadlo Na Fidlovačce ve čtvrtek 27. února. Román Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti pro divadlo upravili dramaturg Petr Vydra a režisér Pavel ...

Opilec obtěžoval návštěvníky Olympijského parku Letná

V sobotu odpoledne strážníci kontrolovali určený prostor u vchodu č. 1 do areálu Olympijského parku Letná. Zde si všimli opilého muže, který obtěžoval návštěvníky parku a vykřikoval hesla“ „Jste rasis...

V Praze 7 a 10 se „malovalo“. Muži skončili v rukách policie

O víkendu strážníci z Hlídkového útvaru zadrželi muže, kteří sprejování a malováním poškozovali majetek. První případ se odehrál v sobotu odpoledne. Když hlídka strážníků přejížděla přes Hlávkův most ...

Články abecedně vzestupné

MHD do Želechovic? Není s kým jednat

Dopravní podnik Zlín-Otrokovice zřejmě zastaví od příštího roku provoz linky do Želechovic nad Dřevnicí, které jsou nyní součástí Zlína. Od ledna však bude obec hospodařit samostatně. Podle ředitele s...

MHD je bezpečnější

Jen za letošní první pololetí policisté vykázali z přepravy pouze v nočních linkách městské hromadné dopravy více než 2700 cestujících, kteří porušili přepravní podmínky či obtěžovali ostatní cestujíc...

MHD na trase linky 55 bude jezdit nadále

Z důvodu zjištění zájmu cestujících v letních měsících a získání tak ucelených podkladů pro další rozhodování prodlužuje otrokovická radnice zkušební provoz rozšířené trasy MHD linky č. 55 do 31. břez...

MHD o vánočních svátcích

MHD v Ostravě jezdí nadále zdarma

MHD v Ostravě v době stávky pojede

MHD v Ostravě zjednoduší bezkontaktní odbavovací systém za peníze z EU

MHD zažívá další změny

Nové zastávky, zkrácení intervalu či prodloužení provozu jednotlivých autobusových linek jsou další drobné úpravy, které přichází v pražské MHD po měsíci revolučních změn. Novinky začnou platit již od...

MHD: autobusy na znamení staví stále a 38 linek končí ve 22:30

Praha - Povinnost všech cestujících mít zakryté dýchací cesty v celé MHD platí Autobusy budou nově automaticky zastavovat ve všech zastávkách na znamení.

Michaela Haladová je českou Miss Europe & World Junior

Osmnáctiletá studentka Michaela Haladová ze Strakonic vyhrála v sobotu 6. června ve Svitavách české finále soutěže Miss Europe & World Junior a postoupila do světového finále, které se bude konat v zá...

Články abecedně sestupně

Michal Petrouš zůstává hlavním trenérem Slavie

A-tým Slavie povede jako hlavní trenér nadále Michal Petrouš. Vedení klubu se s třiačtyřicetiletým koučem, který na lavičce Slavie působil posledních pět kol uplynulé sezóny, dohodlo na další spoluprá...

Michal Nesvadba pobaví v Místku děti

Michal Matula: Chci se vrátit na závodní dráhu se silným autem

Automobilový závodník Michal Matula porážel před 12 roky soupeře ve vrchařském mistrovství Evropy. Z finančních důvodů přestal závodit, avšak na závodní tratě by se rád vrátil.

Michal Hroza: Pražská TOP 09 je zhrozena tím, co se v pražském STANu děje

Byli jsme připraveni navrhnout odvolání pana náměstka Hlubučka, naštěstí k tomu na včerejším Zastupitelstvu nedošlo, protože rezignoval sám.

Michal Horáček přijede v úterý s recitálem do Ostravy

Michal Dlouhý: Kdybych byl králem, obnovil bych trest smrti

Sešli jsme se bezprostředně po skončení jedné zkoušky ve Švandově divadle. Pot, který z něj v tu chvíli ještě lil, dosvědčoval, že herec Michal Dlouhý maká i bez diváků v hledišti na doraz.

Michal Dlouhý si zahraje amerického prezidenta

Michal Dlouhý se právě v Divadle ABC připravuje na roli amerického prezidenta. Jako odcházející hlava státu Charles Smith se představí v nekorektní politické frašce Listopad od Davida Mameta. Režie se...

Michal Dlouhý se poprvé představil jako americký prezident

V sobotu se v Divadle ABC konala dlouho očekávaná premiéra nekorektní politické frašky Listopad od Davida Mameta. V hlavní roli se představil Michal Dlouhý, který se na jevišti bude potkávat s Jiřím H...

Michal Dlouhý přiváží do Akordu komedii Kdo je tady ředitel?

Vynikající zábavu slibuje komedie Kdo je tady ředitel? Můžete ji vidět 1. dubna v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu.

Michal David oslaví 50. narozeniny zítřejším koncertem v O2 areně

Mejdan roku, jak se jmenuje oslava narozenin, bude moderovat Leoš Mareš