Tragikomický příběh o neuvěřitelném putování bavlněného trička napříč kontinenty nás zavede z pěstitelské Afriky přes zpracovatelskou Asii do konzumentské Evropy a zase zpět. Tričko se na své cestě potkává s lidmi, pozoruje je a nestačí se divit. Jakožto výpěstek bio zemědělství je svědkem pracovního nasazení v Číně, sleduje manželskou krizi v Evropě, lásku přes internet, pašování zbraní a další atrakce. Náhody neexistují, vše je se vším propojeno, v naší globalizované vesnici má každá věc svou cenu. Hra se s nadhledem věnuje tématu globalizace, potížím třetího světa i vyprázdněnosti a dekadenci života evropské civilizace.
Philipp Löhle patří k oceňovaným dramatikům nastupující umělecké generace. Narodil se v roce 1978 v Ravensburgu, vystudoval historii, dramatické umění, mediální studia a německou literaturu v Erlangenu a Římě. Svoje první hry napsal ještě během studií, vytvořil také několik krátkých filmů. Poté absolvoval několik stáží v Berlíně (reklama, žurnalistika), pracoval pro televizi jako redakční asistent UFA. V roce 2006 působil jako asistent režie Theater Baden – Baden, kde také režíroval. Absolvoval stáž v prestižním londýnském Royal Court Theatre. Od roku 2008 do roku 2010 byl rezidentním autorem Maxim Gorki Theater v Berlíně a v sezoně 2011/2012 působil v Nationaltheater Mannheim. V sezoně 2012/2013 byl rezidentním autorem a režisérem Staatstheater Mainz. Za své hry získal řadu ocenění, nejvýznamnější je Cena pro mladé dramatiky z roku 2007 za hru Genannt Gospodin (Jménem Hospodin), která byla o rok později nominována také na cenu za nejlepší německojazyčnou inscenaci roku. V roce 2007 získal ocenění na berlínském Theatertreffen. A v roce 2008 za hru Lilly Link ocenění poroty na přehlídce nových her Heidelberg Stückemarkt. V současnosti patří k nejhranějším současným dramatikům v Německu.
,,Velmi nás těší, že se autor osobně zúčastní reprízy naší inscenace 21. října 2013 poté, co dva dny předtím zhlédne inscenaci své další hry Praporky ve větru Městského divadla Kladno – v obou případech se jedná o české premiéry,“ dodává dramaturgyně Lenka Kolihová Havlíková. Hru To Tam uvede Divadlo X10 v režii Jiřího Honzírka, který je zakladatelem a uměleckým šéfem brněnského Divadla Feste, které už sedm let vytváří výrazné autorské inscenace, v nichž se věnuje žhavým tématům současného společenského a politického divadla (Národní třída; Dr. Emil Hácha aneb Já na Háchu, Hácha na mě; Havel píše Husákovi). V inscenaci účinkuje Jiří Hajdyla, který po absolvování DAMU působil v brněnském Divadle Husa na provázku a nyní je členem souboru divadla Lampion v Kladně. Herci Anna Císařovská, Šimon Krupa Vuk Gojkov Čelebić a Václav Marhold patří k nastupující generaci a tvoří základ vznikajícího souboru Divadla X10.