KOMENTÁŘ: O globálním oteplování a konci světa, mluví různí aktivisté už od sedmdesátých let, a žádný se nekoná. Výkyvy teplot jsou na zeměkouli odpradávna. Vzpomeňte na dobu ledovou. Ale nemusíme chodit tak daleko do historie. Vždyť největší obilnicí starověkého Říma byla Libye. Asi se shodneme, že dnes by se na té poušti pšenice pěstovat nedala.

Vánoční zvyky v Praze. Znáte jejich historii? A co budoucnost?

Těžko bychom hledali typické pražské vánoční tradice. Hodně jich přinesli do Prahy venkovští lidé po zániku poddanství a roboty. Je proto dnešní doba adventní a vánoční v hlavním městě podobná té třeba z 19. století? Vydejte se s námi do historie, kdy ještě zamrzávala Vltava, a vánoční stromeček stál jen v rodinách bohatých měšťanů.

Načítaní obsahu...

Zlínští hokejisté porazili Pardubice 3:2

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 32. kola Tipsport extraligy tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2. Dramatickou bitvu před zaplněným hledištěm rozhodl gól v přesilové hře obránce Martina Matějíčka.

Hokejisté HC PSG Zlín vyhráli potřetí nad Kometou

Hokejisté HC PSG Zlín vyhráli třetí bitvu finále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě Komety Brno 4:1 a jsou pouhý krůček od mistrovského titulu. Berani pokračují na vítězné vlně v play off, která čítá v současnosti sedm zápasů v řadě.

Vršovičtí hokejisté HC Slavia vyklepli na domácím ledě Brňany

Hokejisté pražské Slavie zvládli nedělní utkání 37. kola Tipsport extraligy a na svém ledě porazili brněnskou Kometu 6:2. Utkání trvalo přes tři hodiny kvůli řádění hostujících fanoušků, kteří ve druhé třetině vykopli plexisklo a porvali se s pořadatelskou službou, své mužstvo k bodům ale nedovedli.

Trápící se vršovická Slavia „konečně“ vyhrála

Přehled pátečních výsledků 22. kola hokejové Tipsport extraligy a aktuální tabulku soutěže. Hráči Slavie zabrali a zvítězili 3:2 v Pardubicích, do čela soutěže se vrací Liberec, který doma udolal Mladou Boleslav 2:1 po samostatných nájezdech. Trápící se tým Slavie odešel z posledních sedmi zápasů hned šestkrát poražen a trenér Vladimír Růžička se snaží přivést nové posily, jako první dorazili Michal Vondrka s Jonathanem Simem.

Vršovičtí klokani nezískali o víkendu ani bod

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v nedělním utkání 11. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti Bohemians 1905 2:0. Skóre utkání otevřel ve 14. minutě domácí záložník Zahustel, hosté si poté po hodině hry stěžovali na neuznaný gól Nešpora, ale v 79. minutě přidal druhou trefu Boleslavi Procházka.

Vršovice porazily Žižkov

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli v rámci sobotního programu 9. kola Gambrinus ligy pražské derby na hřišti Viktorie Žižkov 1:0. Hosté využili převahu až v samotném závěru díky přesné hlavičce Milana Škody.

Klokani remizovali doma v Edenu s Libercem

Mužstvo fotbalistů Bohemians 1905 remizovalo v nedělním střetnutí 8. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti v pražské Synot Tip Areně se Slovanem Liberec 1:1. Branku domácích dal v 18. minutě hlavou Tomáš Borek, ve 32. minutě vyrovnal Michael Rabušic.

Klokani z Bohemians dostali na severu od Jablonce doslova výprask

Fotbalisté Jablonce si v pondělním utkání 3. kola Gambrinus ligy připsali do tabulky první vítězství, když celek Bohemians 1905 porazili přesvědčivě 5:0. V utkání bohatém na zajímavé momenty prokázali mnohem větší efektivitu v zakončení, zatímco Pražané recept na výtečného brankáře Špita nenašli.

Vršovická hokejová Slavia vyhrála nad Vary podruhé

Hokejisté Slavie porazili ve čtvrtečním druhém zápase předkola Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy Karlovy Vary 3:1. Vítězný gól vstřelil ve 39. minutě Doležal, "červenobílí" se tak ujali vedení v sérii 2:0, souboj pokračuje v sobotu na ledě Energie.

Starosta odměnil vítěze fotografické soutěže

Starosta Karel Sibinský přijal na radnici vítěze fotografické soutěže Městský obvod Ostrava-Jih mýma očima. Osmadvacetiletý Jiří Žižka z jeho rukou obdržel věcné ceny a propagační předměty obvodu. Vítězná fotografie se jmenuje Jubilejní kolonie 2010.

Vysočany viděly neuvěřitelnou hokejovou minelu Slavie s Ostravou

Hokejisté Slavie prohráli v úterním čtvrtém semifinálovém utkání České pojišťovny play-off O2 extraligy na domácím ledě s Vítkovicemi 3:4, když rozhodující gól vstřelil 68 sekund před koncem vítkovický Radim Hruška. Série za stavu 3:1 pro Vítkovice pokračuje v pátek v Ostravě. Slavie zde může v postupu skončit, protože Ostravanům stačí jediná výhra.

Domů přivezli hokejisté Slavie vítězství z předkola

Hokejisté pražské Slavie vstoupili do předkola play-off vítězstvím nad Litvínovem. Porazili totiž v pondělním úvodním zápase předkola České pojišťovny play-off O2 extraligy na domácím ledě tým Litvínova 3:1 a ujali se v sérii hrané na tři vítězné duely vedení 1:0. O rozhodující gól "červenobílých" se na začátku třetí třetiny postaral Vladimír Růžička mladší.

Hokejisté v Praze 9 domácí Slavie postoupili do finále extraligy

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v pátečním semifinále play-off České pojišťovny nad týmem Plzně 6:5 po samostatných nájezdech a postoupili do finále. Rozhodující branku celé série vstřelil Vladimír Růžička junior. Domovské hřiště mají hokejisté v Praze 9 v O2 areně na pomezí Libně a Vysočan.